B H K M 0 Q 'T w Geknipt TANU PROGRAMMEERT... KARNAVAL 1978 NU IN DE Z0NNESTRAAT Tussen haakjes 28 - 27-1-1978 - De Voorpost STEEDS VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEM iRCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-8ultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst F OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School straat 54. Aalst F'HONDT SIMON 053-21.15.64 ESMEED 052-21.27.52 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. poorten, enz M. De Backer. Kon Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St -Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Interieurverzorging 053-21.58.61 VAMOFLEX. Kasteeldreet 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lede- Centrum Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken. O-SPORT 052--21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v. gordiinen, gardi- sette, tergal enzZonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren. modem told, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo. quando. quomodo.. enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper ERAV 053-21.76.08 Molenstraat 70. Aalst SERVAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegen heid. het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design geschenken tot en met klasrijke tapijten. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m) Moorselbaan 556. Aalst. ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr 97. 9300 Aalst 053-21.71.45 oonmrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving Inrichten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 - Aalst 052-21.40.60 een Toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. v n n toverformule VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48 Aalst. Alle herstellingen 1 jaar waarborg. Gratis onderhpud. Prijzen vanat 4 900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Naar jaarlijkse gewoonte gaf jeugd huis Tanu ook dit jaar weer haar programma vrij voor een heel jaar. Groot voordeel van deze werk- metode is de lange voorbereidingstijd en de spreiding van aktivitei- ten die men bekomt. Anderzijds moet men te veel ideeën op een korte tijd bijeen brengen en dat werkt ons inziens wel nadelig op het vlak van de originaliteit. Maar goed. wijzigingen kunnen nog altijd ge beuren en intussen weet het (al dan niet toekomstige) Tanupubliek waar het aan toe is. Geen onderbreking In tegenstelling tot vorige jaren blijft Tanu in 1978 in juli open. Het hele jaar door kan ingcstuifd worden, gevolleybald, gevoet bald, aan gezelschapsspelen ge daan worden, volksdansen... De reeds bestaande doordeweekse ak- tiviteiten dus. Daarnaast ont plooien ook de fotoklub en de mo- toklub «Cobra» hun eigen wer king. Filmoverzicht Dat lijstje mag elke cinefiel uit knippen en boven z'n bed hangen! Vanavond vrijdag 27 januari zie je de Fluit met de 6 smurfen met als akteurs Pierewiet, Johan en de Smurfen. Verder: 25-2: The Longest day. (regie: Andrew Marton, akteurs: John Wayne en Bourvil). 31 maart: De super Bazaar (re gie: Claude Zizi met: de Chariots) 28 april: hartelijke kussen uit Rusland (Terence Young voert de regie. Akteurs: Sean Connery en Daniela Blanchi.) 26 mei: Phantom of the Para dise (Brian de Palma, regie en Paul Williams als voornaamste ak- teur). 29 september: De rcuzeboe- mel (Bourvil is naamdrager in deze film van Gerard Oury) 27 oktober: II Cameronc van P.P. Pasolini met Franco Citti en Ninetto Davoli. 24 november: Doctor Jivago van David Lean met o.m. Gerai- dine Chaplin. Op 29 december zie je de laat ste tien dagen van Hitier. Een film van Ennio de Concini met Alec Guinnes en Doris Kunstman. Belangrijke noot: op 30 december 1978 is er bespreking van alle ver toonde films van het afgelopen jaar te 20 u. Daar kunnen in spraakkansen inzitten voor het programma van 1979, Kaderdagen en toeristische avonden Dit is toch wel nieuw. Men blijft wel doorgaan met de serie toeristi sche avonden, maar ze worden aangevuld, of liever gckombi- necrd met «kaderdagen». Er gaan namelijk in Tanu 21 kaderdagen door. Sommigen daarvan worden ge- kombineerd met een gezellige toe ristische avond. Een Russische, een Engelse ben Oostenrijkse avond zullen dus voortaan a.h.w. -typischer» worden omdat in dien mogelijk ook mensen van ginder zullen gevraagd worden om kontrakten te leggen onderling Het lijstje van de kaderdagen om helst echter meer. als je het samen bekijkt zit er een fameuze brok veelzijdige vorming in. Dat jui chen we toe en durven het initiatief zelfs als voorbeeld stellen voor sommige andere klubs. Hiermee zitten we op de subjektieve toer natuurlijk... Hier volgen echter een aantal objektievc gegevens: Wat is Punk (heb je reeds gehad in januari) 10-1: Infrastruktuur en beleid vaneen jeugdhuis. (M. Dons en J. Cooremans. respektievelijk als lesgever en stagclcider) 4.3: Russisch-Bclgisch debat met Frans De Rybel en J. De Gey- ter als lesgevers en J. Cooreman als stageleider. 10.3: radiodistributie (F. De Neef en J. Cooreman) 17.3: Televerbinding (P. V.D. Mccrsche en J. Cooreman) 18.3: Kreatief werken (L. Hooghuys en F. De Neef) 19.3: Ontvangst van nieuwe jongeren (idem) 7.4: School en werkgelegen heid (J. De Geyter en J Coor eman) 14.5: Uitwisseling van En gelse en Belgische kontakten. (L. De Neef. P. Huionen F. De Neef). 28.5: Oostenrijks-Belgisch debit (D. Rimbaul en J Coor emans) 2.6: Veiligheid bouw (F. De Rijbel en F. De Neef) 30.6: Vakanticmogelijkhedcn (R. Willo. F. De Neef) 11.8: Muzieksien(D. VanPot- tclbereh en F. De Rijbel) 25". 8.: Filmdiskussie over de zes vertoonde films van dit eerste haltjaar. (W. Haegeman en P. Huion) 8.9: E.H.B.O. (D. De Craec- ker en F. De Neef) 15.9: Sexucle voorbehoeds middelen (er i.s nog geen lesgever. Stagclcider is J. Cooreman) 16.9: Nederlands-Belgisch debat (F. De Rijbel en F. De Neef) 13.10: Aalsters jeugdwerk (I.. Monsieur en J. Cooreman) 10.11: Drugs (stageleider: J Cooreman) ook hier is toevallig nog geen lesgever) 15.12: Ideologie en toepassin gen van de socialistische en de ka- ick en J De Geyter. JCooreman) 16.12: Israëlisch-Belgischc voordracht met dia's. (R. De Buyck geeft les; J. Cooreman leidt de stage). Uitstapjes De zondagse auto-, fiets- en voet tochten worden behouden. We zien op het lijstje o.a. de Falluin- tjes. Sint-Niklaas, Opwijk, Bok rijk... Echt.'t is teveel om op te noemen, maar zijt er gerust in: omzeggens het ganse land wordt afgerotst. Daarbij zien we nog weekcindtrips(naarde zee bv. een driedaagse...) zodat al wie de reismikrobe te pakken heeft bij de apoteker om geen pilletjes moet. Rleinkunstoptredens We herinneren ons dat de zaal van het Volkshuis vorig jaar altijd maar heel povertjes gevuld was en dat de akoestiek bovendien niet al les is in die zaal Dat merkten o.a. de mensen van de «Jesse Ballard Band» op. Men heeft dit jaar be wust geopteerd voor zaal - Made- Ion in de hoop daar betere optre dens te kunnen voorschotelen. Op hel menu staan: Big Bill en Band (24-2). Roland en Bluesworkshop 14-4), Johan Verminnen. Ook de retrospektieves worden behouden. Daar zien wc o.a. de Strangers. Elvis Presley. Johan Verminnen, Donna Summer, en nog ne gansen boel andere artiesten. Verder Het Trojaanse Paard komt naar Tanu met een opvoering van «Zij bezaten alles in gemeenschap» (in de stadsschouwburg op 3 juni) In het najaar bezoekt men ook de an dere Aalsterse jeugdhuizen eens en in de winter gaat men eens ple zierig in 't park gaan spelen. Mag ook wel es. Een muziekkwis en een andere gewone kwis staan er ook weer tussen. Ook de Sint- Maartensmaaltijd. Op dat vlak in derdaad weinig nieuws dus. Al bij al toch een hele brok waar voor we de belangstelling evenre dig wensen met de inspanningen. O.m. langs dit blad verneem je wekelijks het juiste Tanupro- gramma. Wie het volledig jaar programma wenst kan eens bin nenlopen in Tanu, Houtmarkt I in Aalst. Daar krijg je vast ook de zelfde kilo's papier te wretcn als waar wij ons nu doorgewreten hebben. Peter D. Er was eens... of liever, er waren eens in het jaar 1963 enkele jongeren uit de schoutsbeweging die een schuchtere po ging opzetten om in het Keizershof een Vlaamse Kermis op te zetten, kwestie van aan het «sotte» het «vroede» (in dit ge- val:«zaad in het bakje») te paren. Er werd toen reeds in karna- valeske sfeer gewerkt, met dans-, drink- en eetgelegenheid: het legendarisch geworden Keizershof was geboren! Misschien kent u min of meer het daaropvolgende verhaal? Maar kom, nog even het geheugen op frissen: in 1964 nam de St. Joris- klub de fakkel over en dat het me nens was, bewijze het in de daar opvolgende jaren steeds stijgend sukses. De formule bleef ongeveer dezelfde, maar werd met afwisse lende mogelijkheden en lichte va rianten voortgezet: enerzijds een rusi.ger eet- en drinkhoek om tij dens de zotte Vastelauvenddagen even te verpozen, de innerlijke mens te versterken en elkaar terug te vinden in lol en leute Hiervoor zorgden in de pionierstijd ook «de Kompanjaars». Voor de klubleden werd Karnaval een jaarlijks objektief: weken, ja maanden voorbereiding zorgden stilaan voor een degelijke innch- ting. Mensen, wat hebben we sa men soms heerlijk én hard ge zwoegd, maar ook zalig lol ge had. In 1966 sloeg een geniale in val het vuur aan de lont: de hele bedoening zou telkens onder een bepaalt tema gaan Dit werd voor het eerst: «1000 m2 ambiaaaans». Diverse werkploegen kwamen tot stand: publiciteit en propaganda, versiering, techniek (licht en ge luid), keuken en personeel, op bouw en afbraak enz. Op de bin nenkoer verscheen een «dave rende danstent», de bodega restaurant kreeg een vaste plaats op de 1e verdieping en zijn stilaan gerenomeerde specialiteiten vul den de zich immer uitbreidende spijskaart en., de magen van de hongerige karnavalisten. De «Krocht» werd een zeer populaire attraktiepool voor 't jonge volkje Om een lang verhaal kortte maken: Aalst Karnaval werd zonder Kei zershof ondenkbaar. Jaar na jaar trokken duizenden de «poort» bin nen waar telkens de échte Karna- valsstemming hoogtij vierde de mim-maxi in 1967, de hip-top-tof in 1968. Toen gingen we op de buiten landse toer: een Russisch Tsarna- val (1970). Piraten Ahoy (1971) en Hawaï Aloha (1972) In 1973 werd het een Breughelhof en in 1974 het Cirkus. Toen kwamen in 1975 de Chinezen hun intrek nemen en dan, ja dan verschenen er drei gende wolken aan de blauwe he mel: het Keizershof bleek (wellicht terecht) niet veilig genoeg meer voor de dolle esbattementen. Wet is wet. en na een laatste Karna- fantasia in 1976 moest het Kei zershof worden opgegeven. Maar géén nood: de geestdrift en de vaste wil om door te zetten bleven bestaan. Van de nood een deugd makend, sloegen we onze tenten op in het eigen klubhuis op het Keizerlijk Plein en openden er in 1977 de Maschjerkantien. Inderdaad, was intussen een nieuw projekt ont staan: het Jeugdcentrum van de Zonnestraat. Daar moest worden afgebroken en opgebouwd, dus «gemaschjt». Toen schreven we: «in 1978 beleven we ons 3e lus trum ofte 15 jaar Karnaval en de Zonnestraat» En 't is gelukt. Dit jaar dus starten we in onze nieuwe omgeving onder het tema van De Zon. Wéér is er drink- en dansgelegenheid in de Krocht, en weer kan er gesmuld en genoten worden van de ajuinsoep, spagetti, toosten en noem maar op. bij een flonkerend glaasje wijn. We zijn er in geslaagd de «rode draad» strak te houden. Ons kar naval zal dus blijven doorgaan, mede dank zij de trouw van allen, die destijds het Keizershof tot een succes maakten. We verwachten u allemaal en sa men gaan we drie dolle dagen te gemoet! Afgesproken? Tot ziens op Vastelauvend! Open op zondag vanaf 11.30 en maandag en dinsdag vanaf 14uur to,.. •- yi/Wll/4W QBJoeLT Met karnaval kan je o.m. terecht in het jeugdcentrum in de Zonnestraat, HAK-Pijpestcel Tanu en C.S.V.-'t Fabrickske. Dit als voorwoord en zoals steeds tussen haakjes. TANU. HOUTMARKT I Vrij 27: I9u30en zat 28: I4u: De Fluit met de zes smurfen, (da's nc film). Zal. 28: retrospeklicvc van Tom Jones van I4u tol I8u. Zon. 29: Autoiocht naar Hekelgcni Zandtupijt - vertrek ie I4u. Zat. 4: autotocht naar het kasteel van Laarne om I4u. Om 24 u verkleden en karnaval viering 1978 inzetten Zon. 5: Viering karnaval 1978 met diskobar Musicmaster vanaf I7u. CHIRO GENTIAAN IN SI N I A NN AZAAL, ROK LIJ F Zal. 28: 20u30: e.v. Jaarlijkse dansavond. Ditmaal met orkest The Sonor Band met Inge Summerland. 50 fr. LEEUWERIK. OMMEGANG WEG. LEDE Zat. 28. 20 u. soul-avond. Brochure over jeugdatelier De Liberale Federatie van Jeugdateliers heeft een brochure uitge geven (50 bladzijden) met een heleboel praktische tips en kon- krete informatie over jeugdatelier werk JEUGDATELIERS .NOODZAKELIJK heet deze brochure: men kan ze bestellen langs jeugdatelier Klakson om. (Hammestraal 20. Aalst) (of Bourlon Marleen. Avaanstraat 27, Ercmbodegem) Daar komt de kermis Lanseloet vertoont volgende woensdag de Tsjechoslovaakse kleurenfilm «Daar komt de kermis-. Een soort kindermusical, die zich vandaag afspeelt en waar vriendschap centraal staat Het verhaal In een dorp spelen jongens een voetbalwedstrijd. Een van hen wordt door de schooljuffrouw-scheidsrechter vervangen door het beste spelende meisjes Marketa. De volgende dag is het kermis in het dorp. Als de kermiswagens aankomen, dansen, juichen en zingen alle kinderen. Janek en Zancta. twee kinderen van de eigenaar van de mallemo len komen in 't dorp naar de school. Omdat die elk jaar komen het oude bekenden. Op de kermiszondag moet de voetbalploeg van Bystra spelen tegen de jongens van een naburig dorp. Ze rekenen voor de overwinning op Janek, maar...Tal van holle en plezierige situaties, met tussendoor veel poëzie en romantiek. Kleurrijk, vrolijk, liedjes over vlinders, ballons, de kermis en... Pélé Zoals de meeste films uit de Oostbloklanden dus best aardig. Tanu dankt... Traditioneel richt jeugdhuis Tanu 's zondags een autotocht in en bezoekt daarbij toeristische of bekende plaatsen. Op 15 januari zijn ze naar het Fort van Breendonk gegaan. Ze kregen er de nodige uitleg van ere-stadarchivaris Alfons Van Der Hcydcn. Tanu wil hem langs deze weg danken omdat hij hen, op zijn 72-jarige leeftijd, heeft willen vergezellen. -Vrede- Recds twintig jaar beslaat «Vrede-, het maandblad voor interna tionale politiek en vredesproblemen. Aan dit blad werken ook Aalsterse mensen mee (Herman Talloen en Willy Courteaux) «Vrede- wil immers de spreekbuis zijn van al wie door degelijke infromatic of voorstellen, een bijdrage w il leveren tot de interna tionale ontspanning. Het staat, naar het zelf zegt. los van alle politieke en wijsgerige strekkingen. Er werd ons meegedeeld dat al wie zich nu een abonnement aanschaft (250 fr voor tien num mers) een gratis speelplaat met Chileense liederen ontvangt. Dit in het kader van Vrede's twintigjarig bestaan. Losse nummers kosten 25 fr. en daar krijg je 32 tot 36 blz. voor. We hadden graag een overdruk gemaakt van een presentnummer, maar dit kan natuurlijk niet. Belangstellenden kunnen wel een Vrcdcnummer aanvragen bij de verantwoordelijke uitgever Mi chel Vanderborght, Bcukendreef 10A, 9401 Pollare. «Vrede» heeft ook nog een groot aantal andere uitgaven op zijn akticf. O.a. Omtrent het Midden-Oosten, de MNO's, inflatie, het energieprobleem, de NAVO. Arm en rijk. Vietnam, Helsinki. Op hoger adres kan je meer uitleg krijgen Kursus voor jeugdhuisverantwoordelijken en leden Door de Socialistische Federatie van Jeugdhuizen (adres: Kci- zersiaan 13, iOOO Brussel) wordt op vrijdag 10 februari een kursus voor ieuudhuiswerkers ingericht en wel in het Aalsters jeugdhuis TANU. Op het programma: Om 19u is er ontvangst van de groep, waarna tot 22u30 de infrastruktuur en het beleid van een jeugdhuis besproken wordt. Dit gebeurt o.l.v. Maurice Dons Dc avond wordt om 23u afgesloten met een evaluatie o.l v. de stagelcider. Over poppenkast in Aalst Op 29 april komt. op initiatief van jeugdatelier Klakson, het bekende Pats Poppcnteater naar Aalst. Het poppcnteater Klak van jeugdklub Ypsilon doet het blijk baar erg goed. Onder een groot aantal optredens buiten Aalst denken de spelers graag terug aan hun ervaringen in Mcrelbcke. Samen met dc dolcnthocsiaste kinderen werd daar zelfs een tweede stuk geïmproviseerd. Tegenover dit alles staat de teleurgang van het Stedelijk Poppenteater. Dc vroegere zaal wordt nu door administratieve diensten ingenomen en er wordt bitter weinig ondernomen om dit eertijds zo druk bezochte teater opnieuw leven in te stampen. En dat nel vóór het tienjarig jubileum Opwinding in Bloekeren: 8. Op stap. Zeg zelf: Een tuinerf wordt weggemaaid in je gemeente, een fee laat vreemdelingen weer binnen, al die herrie rond die kollekticve jcugdpaddcstocl... Hoogst merkwaardig allemaal in een ge meente waar de notulen enkel over koetjes en andere belastingen handelen. Een paar akticgildes was alles dat nog herinnerde aan die wonderbare gebeurtenissen. Waar de oorkonden dus enkel enige gcmccnteplaatsen overhadden voor deze historische ge beurtenissen nochtans, was er bij cén jongeling een grote opwin ding. Niet enkel uit avontuur, maar ook om de beloning te verdienen die uitgevaardigd was door de burgemeester trok hij op stap. Om het geheim achter alles te vinden Met een zak persoonlijke dokumenten trok hij weg, 's morgens vroeg. Langs de Kapellckcnsbaan trok Bart. en de Vesten. In hel nabu rige fusiedorp zou hij een waarzegster ontmoeten lussen de zand stenen 28 januari in Eeklo Dan gaat de informaticbeurs door waar Oostvlaamse jeugdraden mekaar ontmoeten. Ook de Aalsterse jeugdraad zal vertegen woordigd zijn. naar Michel De Gols ons meedeelde Wc hopen veel streekgenoten ginder te zien pd Zat 4 en zon 5: kursus volksdans in samenwerking met de Volks- danscenlralc voor Vlaanderen. Zie DV van vorige weck of loop het jeugdhuis binnen voor meer informatie. J.A. KLAKSON, HAMMESTRAAT 20 Zat 28: I4u: werken rond -bomen. bos. blad o.a. met nutuur- vindmateriaal. Zat 4: I4u: kindcrkarnavalfcest. MARCELLINOKLUB, APUCUNENLAAN 95 Zon 29: I4u: film - Kuifje en het geheim van het gulden vlies TEATER LANSELOET, MEULESCHET l ESTRAAT 34 Woe I: film Daar komt de kermis» I4u30 30fr, CSV, BURCHTSTRAAT 20 Vrij 27: 20 u: muziek uit de dertiger jaren. .1 EB RON, BEGIJNHOF I Vrij 27: Bijbelavond om 19 u. Zat. 28: I7u30: zangrepetitie. I8u30. eucharistieviering in de Begijnhofkerk rond Verbondenheid» en om 20 u: een bijeen komst met jongeren 15 tot 18 jaar). JOME. PATRONAATSZAAL. GIJZEGE M Vrii 3: film De Schachten op zwier- om 20 u. PALLIETER. ZAAL PATRONAAT, HOFSTADE Zal 28 20u: Optreden Kris De Bruyne en groep, inkom 80 fr in voorverkoop. 100 fr aan de ingang. Zon. 29: film Jonathan Livingstone Seagull.

De Voorpost | 1978 | | pagina 28