VIJFJARENPLAN OPENBARE WERKEN VOLOP IN UITVOERING PENSEN EN SNEEUWVLOKKEN VLIEGEN DOOR DE HERDERSEMSE LUCHT 4 - 27-1-1978 - Dp Voorpost Vervolg van blz. 1 Er ko men zithoeken, speelruimte en groenaanplantingen. Ook de riolering wordt vernieuwd, in overeenstemming met een al gemeen rioleringsplan. Elke keer, wanneer men werken aan een straat uitvoert, maakt men van de gelegenheid gebruik om ook de riolering te vernieuwen. Deze kombinatie heeft als doel de kosten te drukken, en de stad niet nodeloos open te bre ken. Gedurende het uittekenen van de plannen, werd nog regelma tig kontakt opgenomen met «Vies Oilsjt». St.Annakerk. Ook hierover wordt eerlang op de gemeenteraad gehandeld. Rond de St.Annakerk komt een «ontmoetingsplaats» tussen veel groen, en met de ge schikte materialen aangelegd. Het terrein rond de kerk werd door de kerkfabriek gratis afge staan aan de stad (op de door gang van de pastorij toe na) zodat men daar meteen ook van het onderhoud vanaf was In de O L.Vrouwstraat heeft men het bouwen van vijf nieuwe huisjes gepland. De gene die er nu staan (en waar van er vorig jaar een uitbrand de) zullen worden gesloopt om er huisjes voor bejaarden te bouwen. Aanvankelijk dacht men de huisjes te slopen en de straat te verbreden. Maar men koos de huidige oplossing, ook al omdat het op Openbare Werken de bedoeling is zoveel mogelijk woongelegenheid te geven aan bejaarden in de (binnen)stad, zodat ze in de mate van het mogelijke de ver trouwde omgeving niet moeten verlaten. Bovendien biedt de stad het voordeel dat de be jaarden dichtbij alle voorzie ningen kunnen blijven wonen (winkels, bijvoorbeeld), wat voor hen een niet te onder schatten voordeel is. Het idee om de Ingang Leviennois (Hoogstraat) te onteigenen om er een soortgelijke woonwijk te bouwen, zou eveneens een van de volgende punten op de gemeenteraadsagenda zijn. Deze binnenplaats biedt ruim schoots de mogelijkheden om er een juweel van een gezellige buurtschap van te maken. De huizen voor bejaarden aan de Schietbaan zijn aan de af werking toe. Hooguit nog rwee manden werk De schilderwer ken zijn aan de gang. Vóór de huizen, 12 in getal, plus 1 ge meenschapslokaal, bevindt zich een vrije ruimte, afgeslo ten door een haag; In alle wo ningen ligt centrale verwarming en is een ingerichte keuken ge plaatst. Alle huizen zijn aange sloten op de kabel-TV. In het Belfort is men druk bezig met het aanbrengen van eiken steunbalken. Op de eerste ver dieping wil men een ultra moderne gemeenteraadszaal inrichten, met materiaal uit ei gen streek voor zover dit moge lijk is. (bv. Balegemse steen) Het gedeelte van de markt wordt verkeersvrij. Het wegdek wordt bewijzigd. (met de kassei en uit de Erembodegemse Keppestraat, indien we ons niet vergissen,-Zweeds graniet-). Kan men zich de sfeer al voor stellen die er vóór het Belfort zal heersen wanneer de ge meenteraadsleden zich in dit «rustoord» ter zitting bege ven. rustig keuvelend Belfort- waarts, of achteraf napratend op een terras in een Aalsterse zomernacht? Ook van de voetpaden en de bestrating gaat men werk ma ken. De voetpadenaktie van de KAV van verleden jaar is daar niet geheel vreemd aan! Het wordt echter een programma van lange duur. Er zijn zovéél herstellingen te doen dat men bijna niet weet met welke straat eerst te beginnen. Eerst komen evenwel de Schoolstraat en de Dirk Martensstrat aan de beurt. Er zal 'n ploeg worden aangesteld die aannouaeno zaï zorgen voor herstelling van de straten. Uiteraard begint men met de slechtste straten, de gene waar men zich om de twee meter builen en bulten verstuikt. En het zijn er niet weinig! Nog een paar flitsen: Moor- sel, Kaalbergstraat? Tekort aan schoollokalen Door de fu sie werden immers scholen bij elkaar geslagen, zodat men in september lokalen tekort had Op amper één week, tussen 25 december en 1 januari werd een nieuwe school aange bouwd, met verwarming en al les erin. Volledig afgewerkt. Op 26 februari verhuist het de partement van Financiën naar de Hopmarkt. Op 2 april wil men immers beginnen met de restauratie van het huis Van Langenhove waar Financiën nu ondergebracht is. Verder valt er op O.W. nog een zwaar vijf-jarenprogramma af te werken. Wegen, voet-, fiets en wandelwegen komen er over het ganse grondgebied van Groot-Aalst bij. Parkings in Aalst, Baardegem, Erembode- gem, Gijzegem, Hofstade en Nieuwerkerken. Het gaat hier om verkeersvrije zones, win kelwandelstraten, woonerven en pleinen. Volgend projekt (na de St.Kamielstraat) is prioritair de Nieuwstraat te Aalst. Verder zijn evenwel nog geen prioritei ten vastgelegd. De Sterrestraat heeft intussen zo ongeveer alle administratieve rompslomp doorlopen, zodat het met het woonerf daar vlug kan gaan. En zo gaat de lijst verder: mi lieusanering, gebouwen voor sport, kuituur, sociale functie, enz... Het vijfjarenplan ziet er in de tail als volgt uit: wegen (Aa) via BPA: Mijlbekelaan, Wijn- gaardveld, De Broley, Kluis- dreef. Aanpassing: Lindestraat, Le- debaan. Kreupelveldstraat- Paddenhoek. Zijpbeekstraat, Oude Heirbaan, Molendreef. Grote herstellingen (Aa) A.Nichelstraat, Vaartstraat, Bredestraat, St.Appolonia- straat, Slotstraat, Dender- straat, Vilainstraat, Caudron- straat, De Schrijverstraat, Ver- brandhofstraat (gedeelte), Hof Zomergem. Ba: Eerdegemstraat, Er.:Ron- sevaalstraat, Hof Zomergem (cfr. Aalst), Ninovestraat. 3Gij.: Meersstraat, Kapellestraat, Damkouter, Woonwijk N.L.M. He.: De Cockstraat, St.Jan straat. Ho.: Industrieterrein. Me. Putstraat, Dorpstraat, Hoogstraat(gedeelte), Kokerij straat, Klaarhaagstraat, Ni.: Herenthout, Boven Bremt (Me re) Voet- fiets- en wandelwegen Aa.: Landbouwer-, Brede-, Dr. De Moor-, Fontein-, Beek-, Botermelk-, Waele-, Raffelgem- en St Jobstraat, Af- fligemdreef. Zandberg, Immer- zeeldreef. Klaterbaan. Ba.: Dorp-, Kerk-, en Molen straat. Er.: Ten Bos, Ressebeek, St Amandstraat, Stillebeek, Bron laan, A.V.d. Maelestraat, Nino- vesteenweg, Brusselbaan, Welleweg, De Schepperstraat, Dreefstraat en Driehoekstraat. Gij.: Dries, Kapelle- en Schoorstraat. Ho.: Zijpstraat, G.Gezelle- straat, Terbekestraat, Babbe laarstraat. Mo.: Steenweg Aalst, Tinnen- hoekstraat, Bredestraat, Rij- gerstraat Ni.: Kwale-, Dorp- en Bremt- straat. Fietspaden: Onegem, Lede- baan, Zandberg, Denderland (Aa, Ho. Gij), Falluintjes (Aa, Mo, Ba) Wandelpaden: Paardendries, Broekveld (Ni.) Kapellemeer- sen (Er), Kasteelbaan (Gij.) Bruggen: Zwarte Hoekbrug (Aa) Parkings: Aa: Keizershallen, Beekveld, Houtmarkt. Pont straat, Viaduct Ringlaan, Ro- zendreef, 2e Zwembad Ba.. Kerkhof en kerkhoflaan. Er.: Pendelparking Gij.: Rekreatie- centrum, Ho.: Kerkhof, Ni.: Kerk. STADS- EN DORPSHER WAARDERING Aa.: Verkeersvrije zones: Gr. Markt. Hopmarkt, Lange Zoutstraat. Winkelwandel straten: Nieuwstraat, Korte Zoutstraat, Hovenierstraat (gedeelte) Woonerven: St. Kamielstraat, Sterrestraat, Schietbaan, Lokerenveld- straat, Katoen-, Spinners-, Twijnder- en Garenstraat Pleinen: Gulden Boomplein, Watertoren, Volksplein, St.An- na. Ba: Dorps- en Kerkplein Er.:Zwalmkouter woonerf Sport: Osbroek, Schaubroeck, Zandberg, Ressebeke. Speelpleinen o.a.: wijk St Jobstraat. Kerrebroek, Dewa- co, Viadukt Ringlaan, Brouwe rijstraat, Edixvelde, Korten- hoek. Parken-Plantsoenen: Ber- gemeersen. Astridpark. Dis- gemaet, Kortestraat, Doorn straat. Bossen-Vijvers: Scherm au tosnelweg, Industrieterrein Gij zegem, Wijngaardveld (Aa), vijvers stadspark, Meldert Vij- Milieusanering: Riolerings werken: Schietbaan, Molen beek (Kerrebroek) Waterbeheersing: Berge- meersen Collektoren en waterzuiver ingsstation. Gebouwen voor administra tie: Stadhuis (voorgevel), Landhuis (binnenkoer). Huis Kapelle straat 15-17. Voorgebouw Kei zershallen (eerste deel van vol ledige sanering van de Kei zershallen). Hotel van Langen hove, Belfort (Raadzaal), Brandweerarsenaal (Mo), Ge meentehuizen dienstcentra. Stedelijke werkhuizen Hoge Vesten en Bergemeersen. GEMEENSCHAPS VOORZIENINGEN: Sport: sportzaal Er., Ni., Fal luintjes, voetbalstadion Brede straat. Zwembad Mijlbeek (op eenheidsbegroting voor 1977 reeds 30 miljoen) Sanitaire qebouwen: Schau- breeck, Rozendreef, Beukenhof. Kuituur: Bibliotheken: St Job, Ni. (gemeenteschool) Ho. (ge meentehuis) Gij (Kerkstraat) Ba (Hoeve) Scholen: Akade- mie voor Schone kunsten Kul- turele Centra: Aa, Ba (Hoeve) en Er. Sociale functie: o.a. Be jaardentehuizen Sociale wo ningbouw: wijk De Cluyse en wijk de Bioley. Ook restauratie van oude woningen. Verder nog Kaarthuisjes, Wijkkinder- kribben(2), Kinderdagverblijf, School Kerrebroek Andere gebouwen: Kerken, Pastorij Ba, H. Geestkapel, woning Pr Daensplein en Lange Zoutstraat, Hotel V.Lan genhove, Belfort en Kasteel Terlinden (waarvan men nog niet weet wat men ermtf h I gaat aanvangen, maar wajbl verschillende schepenen i oogje op hebben) en tenslol de Keizershallen. Zoals i ziet: werk genoeg op Openbt Werken. Naar men bewet moeten alle plannen binnen d vijf jaar uitgewerkt zijn. Wilfried Lissenj"09 maai total ning gede duiz Vervolg van blz. 1 Daniel Jacobus mei de Gudulakroon te Herdersem JM Hubert De Neve, lid van het stedelijk Feestkomitee en van de Herdersemse Dorps raad, verwelkomde de vele gasten waaronder ook koördinatoren van het «Jaar van het Dorp» van Hofstade, Meldert en Nieuwerkerken en uiteraard de plaatselijke koördinator sekretaris Van Mulders. Mevrouw De Maght opende dan het Jaar van het Dorp te Herdersem en schepen Gil bert Bourlon beloofde de steun van de stad voor de lokale feesten. DE «PENSEN»: Vanuit de ramen van de bo venverdieping van het vroe ger gemeentehuis vlogen de pensen dan door de lucht gegooid door de schepe nen, door prinskarnaval en bloemenfeel (Michel wist nog van 73 hoever hij moest «smoiten») en Antonius en Gudula. De zilveren pens met een tegenwaarde van 500 fr. werd gegrepen door de achtjarige Anja, Raes, Bieststraat 3 B te Herder sem terwijl Maria Muylaert erin slaagde de gouden pens (1000 fr). te bemachti gen en mee te nemen naar de Grote baan 197, even eens te Herdersem. ALOUDE CONFRÉRIE EN HONDERDMAN: Drie dappere leden van deze broederschap die naar ei gen zeggen deze vereniging in stand houden, nl. Arthur Michiels, Ernest Lambrecht en Jozef Van Hoorde verte genwoordigen de machtige broederschap met ruim 300 leden en trokken samen met de Honderdman mede in de stoet. In het vroegere Romeinse leger was een «centurio», Ritmisch evolueert de harmonie Concordia et Doei lilas- in het Majorettendorp Herdersem JM een «honderdman» bekend om zijn hardvochtigheid. Die van Herdersem integen deel wil enkel een steentje bijbrengen bij het welluk- ken van de feestelijkheden. Soldaten is hij sinds de fu sie wel kwijt al helpen hem nu zeer jeugdige aankome- lingen om zijn taak te ver vullen. DE DORPSRAAD Deze raad die reeds een slagje had moeten inkasse- ren na hun invitatie te 15 uur die dan prompt werd verlegd naar even later vond in zijn voorzitter ere-burge- meester Antoon Muylaert iemand die het stadsbe stuur dankte voor de morele en financiële steun! Her dersem is nog steeds Her dersem gebleven», zegt hij, «met behoud van zijn ty pische eigenheid». «Heeft de deelgemeente het stads bestuur nodig, ook dit be stuur kan inderdaad niet zonder steun van de basis» Ere-raadslid Valentine Moens reikte dan geschen ken (Falluintjesgenever) uit aan voorzitter Frans Wau- ters, de plaatselijke werker («zijde daar weeral?» vroeg Gilbert Bourlon) Hubert De Neve, prins Michel, St.An tonius, pralines voor de H. Gudula en bloemen voor Magda en schepen De Maght. Stadsplaketten werden dan uitgereikt door Frans Wauters aan Hubert De Neve, de honderdman met zijn kleine helpers, koördinator Van Mulders en leden van de Harmonie die ondertussen menig deuntje en kleurige show had ten beste gegeven en dit niette genstaande bijtende koude en lichte sneeuw. L.H. Gearmd stappen Sint-Antonius en de H. Gudula vóór de leden van de Confrcr n de Antonius (J^ Tientallen grijpende armen probeerden de gouden pe Ook Prins Karnaval Michel op hel appel samen met leden feestkomitee. de Prinsen, ventere en anderen? (JM) Maria Muylaert van Herdersem greep in de vlucht de gouden pens (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4