MICHEL VOOR DE DERDE MAAL PRINS KARNAVAL iiiiiiiiiiiiiiiiiii 6 - 27-1-1978 - De Voorpost Enrico zong zijn show (SJ) VOORSTELLING Uitgedost in smoking versche nen vervolgens de vijf kandida ten op de scene. In een eerste kennismaking met het publiek vertelden zij de honderden aanwezigen wat zij er zouden van maken indien zij zouden verkozen worden. Enrico, die als eerste mocht van start gaan, zou er iets groots'van maken. Hij zou al zingend de roem van onze Aalsterse karnaval uitdragen. Aalst is volgens hem een Kei zerlijke stede waar het niet al leen gezellig is om wonen, maar waa; men ook nog kan zingen. Stefaan, de tweede kandidaat in de rij, is van mening dat men meer publiciteit moet maken voor onze Aalsterse karnaval. Volgens hem ligt de kans hier voor bij de TV. In Aalst zijn er zeker 20è30 Gaston Berghmans' en Leo Martins' aldus de kandidaat, die het nog beter kunnen dan dit bekende duo. Waarom hen eens geen kans geven op de BRT. Zij zouden immers een programma brengen waarvan iedereen zich de vingers aflikt. Frangois, nummer drie, wil de eer van onze stad hoog houden als haar vertegenwoordiger. Hij wil de bode zijn van onze kar naval in vreemde steden. Hij wil de mensen aldaar «onze» kar- navalsfeer laten genieten. Ignace, kandidaat nummer 4, zou alle kandidaten «hun ei gen» karnaval laten maken. Zijn aandacht gaat daarbij ook naar de ouderlingen en gehan- dikapten. Ook deze mensen hebben recht om karnaval te vieren. Hij zou hen laten sma ken wat karnaval is, op zijn ma nier, begrijpelijk voor hen. Michel tenslotte wil karnavalist blijven tot op het ogenblik van onze honderdste karnaval- stoet. Waarom Om dan nog maals karnaval te kunnen meemaken op een ons op dit ogenblik nog ongekend peil, maar alvast een peil dat zeker 10 maal hoger zal liggen dan het huidige peil. Een volgende opdracht voor de kandidaten bestond erin gedu rende twee minuten een ver plicht onderwerp uit te doeken te doen. Enrico had zopas uit handen van de burgemeester en de schepenen de sleutel van de stad ontvangen. Nu was het aan hem om deze mensen te danken voor de hem betuigde eer. Hij vond dat uitzonderlijk daar te mogen staan en voelde zich een koning te rijk in onze keizer lijke stede. Voor hem was het moeilijk naar voor te brengen wat hij inwendig voelde. Hij be loofde alvast te zullen helpen waar het kon en waar het mocht. Hij hoopte verder te mogen zijn wat zijn voorgan gers waren. Deze sleutelover handiging lag hem nauw aan het hart en hij dankte hiervoor de aanwezige prominenten om tenslotte te besluiten met het gezegde: «Ik hoop dat u mij na een jaar ook zult mogen of kun nen bedanken voor wat ik voor Aalst en zijn karnaval gepres teerd heb». Stefaan viel de eer te beurt het kostuum van de ajuinboer te overhandigen aan de Brus selse burgemeester naar aan leiding van het aankleden van Manneke Pis als Aalsterse Ajuinboer. Het is mij een groot genoegen u te danken voor deze ontvangst. Wij die Aalst als karnavalstad mogen vertegenwoordigen zijn fier hier te mogen zijn. Wij stre ven allebei hetzelfde doel na, nl. onze eer hoog houden. Brussel is synoniem voor Man neke Pis, Aalst is synoniem voor Ajuinen. De figuur van de Ajuinboer is enkel gekend in Aalst. Het is mij dan ook een groot genoegen u dit kostuum, bestemd voor het Brussels manneken, te kunnen over handigen. Hierbij hoop ik dat het Manneke Pis nog lang met dit kostuum mag pronken in zijn hoekje. Vele Aalstenaars zullen im mers naar Brussel komen om eens naar dat manneken te gaan kijken. Te gaan kijken naar iets dat van hen is. Kandidaat Frangois mocht aanwezig zijn op de Prinsen dag en kreeg als opdracht de buitenlandse delegaties te verwelkomen, Hij vatte aan met de bekende prinsengroet. Alaaf, alaaf, alaaf, (of was het 3x -Loif). Het was hem een zeer groot ge noegen de binnen en buiten landse delegaties te mogen begroeten voor de vijftigste uit gave van onze stoet. Misschien waren zij reeds meermaals te gast in onze stad, maar dat doet er niets toe, hun belang stelling voor onze stad is er daarom niet minder om. En vervolgens ging Frangois over naar de gemakkelijkheidsop lossing door deken Simon Dhondt te begroeten en hem het woord te verlenen. Ignace werd gekonfronteerd met een inwoner uit leper die tijdens onze Ajuinenworp de Gouden Ajuin wist in de wacht te slepen. Igance richtte zich tot deze bes te vriend uit leper die met zijn kattelenigheid de gouden ajuin had weten in de wacht te sle pen. Hij was verheugd over het feit dat deze zo begeerde ajuin nu juist bij onze jubileumstoet Schepen Hooghuys op bezoek in de SS A-show van Stefaan {SJ) naar leper kon gaan. Hopelijk zou deze goede lepenaar geen tranen in de ogen voelen ko men bij het afscheid. Alvorens te vertrekken alvast nog een goede raad: stop die ajuin niet onder de lakens, want...katjes in het donker worden gestimu leerd door zijn geur. Hopelijk ook zal deze gebeurtenis de vriendschapsbanden tussen beide steden nader toehalen. Michel kreeg het koningspaar op bezoek en mocht tot hen een woord richten naar aanlei ding van de hen aangeboden receptie op het stadhuis. Na de koning en de koningin begroet te hebben verklaarde hij het een grote eer te vinden 't vorstenpaar te mogen be groeten op onze vijftigste stoet. Aalst is de karnavalstad nr. 1 van België, en misschien ook van Europa. Straks mogen jul lie, zoals velen, gratis gaan plaatsnemen op de tribune. Achteraf was zijn hoop dat onze vorsten van het gebeuren zouden kunnen zeggen: «'t Was schoonEn dan het grote probleem voor de heren van het feestkomitee en 't sche penkollege: «Heren wat gaat gij doen wanneer de koningin naar het WC wil de voorverkiezing, ontbraken eveneens niet op het appel. Het lied van Enrico kwam vlot over. Dat z'n karretje versierd was met prachtige eigenhanaig vervaardigd snijwerk zal wel minder opgevallen zijn. Enrico had voor schepen De Maght nog plastieken zakken aan 10 fr 't stuk. Antoon liet hij vanuit Italië een treinreisje ma ken, Alberto (Van Hoorick) zou dat daar Alberto kunnen zijn (op de wijs El Bandido). Roels man, sta zo niet te beven wan neer ge iets moet zeggen. Monsieur schaf de bussen af, en laat iedereen aktief aan sport doen. Bourlon doet het liever niet dan morgen, en Hooghuys, aan de muur van het oude kerkhof staat een hartje, en wat verder staat nog een kafee. Nonkel Jan (De Neve) is er- graag bij achter de «Zwarte» Man. Louis, wa zen de bla na zonder aa? Gaston, of adieu mein kleine gardeofficier. Men sen ge moet hetzegggen zoals het is, een figuur zoals Gaston vindt ge niet meer. En terwijl Enrico verder zong over Oiljst men karnavalstad zetten sup- De triomf van de overwinnaar: geluk scheppen (SJ) Edy maakt nu ook deel uit van de Prinsencaemere (SJ) Ignace. de danser (SJ) De rest was Aalsterse humor van de bovenste plank. Humor die je moet kunnen zeggen zoals Michel, humor die niet op papier neer te schrijven is, SHOW Om 22u15 was het ogenblik aangebroken waarvoor velen gekomen waren. De show van de verschillende kandidaten Volgens de normen kreeg ie dere kandidaat 12 minuten toegemeten. Sommige kandi daten slaagden er niet in deze 12 minuten boeiend te vullen. Anderen daarentegen was men na 24 minuten nog niet )eu. ENRICO Enrico betrad het podium met een handkarretje volgeladen met specialiteiten die hij gul uit deelde aan de bezongen per sonages. Zijn vuile jeanetten, die wij ook reeds zagen tijdens porters en fanfare de zaal op stelten met toejuichingen en fanfaremuziek. Na deze muzikale kandidaat stelde presentator Keizer Ka- miel de jury aan het publiek voor. Ondertussen hadden vlij tige handen de tijd om het de- kor voor de volgende kandidaat klaar te zetten. STEFAAN Stefaan pakte uit met de SSA- show of de Stefaan show, An ders Show. Gebaserd op de gekende W A.-show trad hij in het strijdperk met twee kandi daat spelers, burgemeester Marcel De Bisschop en feest- komiteevoorzitter Frans Wau- ters. Dit alles met medewerking van de ASLK, de Aalsterse Stedelijke Lege Kas. Voor het panel had hij een vijftal komedianten gevraagd, poli tiekers, want die spelen toch elke dag komedie. Marcel speelde voor het Ouderlingen gesticht De Drakeniers en Frans nam het op voor het feestkomitee of de instelling zat of onderweg. Het panel was samengesteld uit burgemeester D'haeseleer, schepen De Maght, schepen De Neve, schepen Van den Eede en schepen Monsieur. Twee schepenen waren ver ontschuldigd omdat zij nog niet lang genoeg in hun kabinet za ten. Tussen de vragen door kwam schepen Hooghuys ook nog even op het podium, voor de officiële foto Frans Wauters werd ovenvin- naar en kreeg een reisje naar Rio aangeboden om ginder karnaval te gaan leren vieren. Stefaan bracht de zaal trou wens met zijn Rioliedje en ditto dansers en danseressen in de sfeer. FRANCOIS Stuyvenberg was 'n ontwerp dat kandidaat Frangois blijk baar lag. Ook het Manneke Pis draagt zijn bewondering weg, maar hij houdt het toch bij an dere zaken, nl. de prinsenver kiezing. Er zijn twee tegen standers die goed kunnen zin gen (Stefaan Bot (Vinck) en Ig nace Kool) Meeus. Bij Enrico est Claire als hij met zijn wit kostuum op de bühne staat, maar er is ook een kandidaat die het onder de twee knieën heeft, Marcel. En tenslotte is hij er zelf nog. Met een stem als Klokke Roeland, of mis schien iets minder. Zijn liedje was alvast gevleugeld: «Oilsjt, vliegter in» IGNACE Ignace hield het bij de stijl die hem eigen is, aanleunend bij het kulturele. Zijn vrouwelijke ballerina-partner die op de to nen van het Zwanenmeer in witte' tutu over het podium hup pelde deed het niet slecht, evenals Ignace die 't wegens het ontwerp probeerde met zwemvliezen. Dat hij in balletpak begont te spreken over de toekomst van onze kulturele put en achteraf nog 'n Eendracht-liedje zong viel ons wat tegen. Een andere kostumering had wel beter ge weest. Hij vergat bij deze verkiezing in geval de karnavalisten, meer bepaald de karnavalgroepen, niet, want hij richtte een oproep tot alle aanwezigen om deze groepen daadwerkelijk te steu nen door het kopen van een plaket, medaille, of diens meer. MICHEL Hoogtepunt van de avond was echter de Muppet-show van Michel. De televisie kan het werkelijk niet beter brengen. Er is maar een woord voor, su bliem, enig. Als gastvedette van de Muppets blonk hij uit. Aan zijn nummertje zullen wij nog lang blijven denken. De manier waarop hij de plaatselijke (mis)toestanden weet te be handelen is enig, je vindt er werkelijk geen ander woord voor. Ook zijn imitatie van bloemenfee Gilly, André Van Duin, Urbanus van Anus, Keizer Kamiel e.d. was om van te snoepen. Zijn liedjes waren meezingertjes, Na zijn voorstelling waren de kandidaten achter het podium het erover eens. Michel maakte 99,999% kans. VERKIEZING In aanwezigheid van deur waarder De Vos werden vervol gens de nummers gekozen vol gens aeweiKe ae puDiiexe opi nie moest stemmen. In vol gorde van 1 tot 5 kwamen die toe aan, Francois, Enrico, Ste faan Ignace en Michel. De nu volgende tijd werd opge vuld door het stemmingsduo,! ex-prins Jean-Paul, met zijn steengoed Brochettelied, Kei zer Kamiei en de Kamillekes, de Chevaliers van de Kool straat en Johnny. De stemming van de Jury be vestigde de vermoedens. Een stemmigheid wat betreft de pre-; sentatie van Michel. Tien maal: negen en tweemaal tien, een rekord. Nu was het de beurt aan het publiek, Michel haalde het echter glansrijk met het dubbel aantal stemmen op zijn volgende mededinger, Ste faan. Michel werd één met een stemmenaantal van 1472 op de tweede plaats Stefaan met 868 stemmen, nummer drie werd Enrico met 761 stemmen, vier-! was Ignace met 723 punten en laatste Frangois met 433 stemmen, 't Aantal ongeldige stemmen bedroeg 272. Prins Edy nam afscheid en overhandigde de nieuwe prins de scepter. Geschenken wer den uitgewisseld en vreemde delegaties werden op het po-j dium geroepen. BEDENKINGEN Dit jaar een vrij vlotte verkiezing van zeer hoog gehalte. Alleen op het einde liep het wat uit de hand. Alles ging vlot tot na de; shownummers van de kandida ten. Het grote aantal aanwezi-: gen zorgde voor 'n overvloed van stembrieven die allen moesten geteld worden, en hier ging het mis. De geplande show deed het nog, maar toen de Actif Club de nog resterende hiaten diende od te vullen werd: 't iedereen duidelijk dat het; lang wachten zou worden, te lanq wachten. Johnny deed wel z'n best om de sfeer te doen keren, maar het was hopeloos. Het oproepen van de delega ties verliep wanordelijk en de uiteindelijke bekroning en prijs uitreiking liep uit op een grote warboel. Spijtig, het was noch tans zo goed begonnen. Ook was er te weinig drank voor zien. De kelners waren precies niet in hun sas. Lege glazen bleven staan, zodat men zich verplicht voelde het tappen te stoppen tot er weer glazen voorradig waren. SJ. Francois kon het niet zo goed uitleggen als echte advokaten (SJ)

De Voorpost | 1978 | | pagina 6