IN DE KAVALKADE MUZIEKVERENIGINGEN OP ZIEKENBEZOEK OVER BULGAARSE DELEGATIE OP AALSTERS KARNAVAL HERDERSEM OP KARNAVAL: AND DE MUZIEKMAAT SCHAPPIJEN IN DE STOET 10 - 10-2-1978 - De Voorpost De Pakkers, vrouwelijk muziekkorps (EL) Op karnuvalsmaandag trok terug een delegatie karnavalisten bestaande uit Keizer Kamiel, Prins Michel, afgevaardigden van hel feestkomitee, de Kamillekes en andere karnavalvrienden naar het rustoord Sint-Lievens, waar zij de oudjes die reeds van vroeg in de morgen op deze gebeurtenis zaten te wachten vergastten op een grap en een grol. Ook kregen zij wat lekkers om te snoepen. Na het bezoek bij de ouden van dagen ging men van zoal lot zaal en van kamertje tot kamertje in het Hospitaal. Op deze wijze kregen de bedlegerigen aldaar ook een vleugje karnaval. Bij deze rondgang sloten zich ook Marcel De Bisschop en zijn Bulgaarse delegatie aanWie wel wat tegen viel was Prins Michel die zich naar onze mening wat afzijdig hield van het gebeuren. Is hij niet in staal om in dat soms droevige milieu de nar uit te hangen, of waren het de naweeën van een karnavalszondcrg met meer tegenslagen dan iets anders? SJ. Vier vooraanstaanden uit Gabrovo. Bulgarije, met name de loco-burgemeester de heer Popov, de eerste schepen de heer Guenen, de direkteur van het Huis voor Humor en Satire de heer Fartounov en mevrouw Kostova, vertaalster aan het voornoemde museum, brachten op uitnodiging van enkele Aalstenaars een bezoek aan de stad ter gelegenheid van de karnavalfeesten. Wij hadden de gelegen heid hen enkele vragen te stellen. Zij waren zeer entoeziast over karnaval Aalst en zagen een overeenkomst met Gabrovo, waar karnaval slechts om de twee jaar van 20 tot 30 mei gevierd wordt. Wie van humor houdt heeft een goede ziel zeggen ze unaniem, en humor brengt de mensen dichter bij elkaar en bewerkstelligt de vrede. Zij waren bijzonder getroffen door de spontaièteit en roemden ook de grote en volkse deelname aan de stoet, waarin zij dan weer een gelijkenis met hun stad zien, ook daar worden /carnavalgroepen gevormd en vieren anderen individueel, maar niet minder echt de karnavalfeesten. Ook nog een woordje over hun Huis voor Humor en Satire, waar zij in '77 op een deelname van 52 landen konden rekenen. Voor hun volgende tentoonstelling zal de Belgische humor, inzonderheid de Aalsterse zeker niet ontbreken. Wat zij hier niet vonden en waarover zij zich verwonderden was een museum over karnaval (RVdP-JM) Albert, alias Berreken is 72 jaar en stapt voor de 46ste keer mee in de stoet (EL) Kwak 50, ook de eenden van het park maken plezier met de Gaa Lowies (SJ) Wie herkende in deze leukerd schepen Eddie Monsieur? (EL) Door de talrijke onderbrekingen in de stoet hadden de Schramoeiljekrabbers ruimschoots de tijd Fanfares: Eerste prijs met gelukwensen van de jury de Fanfare Nieuw Leven van Aaigem en de Fanfare «De Terjodenaren» van Eerembodegem-Terjoden. Eerste prijs de Koninklijke Fanfare St-Cecilia Oordegem en de Fanfare St-Cecilia Melder! Harmonieën Eerste prijs met bijzondere gelukwensen van de jury de Koninklijke Harmonie St. Martinus Oordegem. Eerste prijs de Koninklijke Harmonie St-Cecilia Herzele. Herdersem deed niet mede. L.H. Het aantal muziekverenigingen dat in de 50e editie van de Aalsterse Karnaval zou opstappen was reeds aanzienlijk ver kleind. Wegens de moeilijkheden met de vermaarde Herder- semse Harmonie «Concordia et Dociiitas» die in laatste in stantie forfait gaf was er dan nog een korps minder. Herdersem had bepaalde financiële desiderata gesteld en ook gevraagd om vooraan te mogen opstappen in plaats van he lemaal achteraan dit i.v.m. de vele jeugdige majoretten toch het stadsbestuur meende hierop niet te kunnen ingaan en Herdersem bleef thuis, wellicht vóór de buis. De Pulheimer Garde mit Drei- 12 drummers en 26 majoretten gestern Fanfare uit Pulheim, behaalde de eerste prijs met een gemeente op een tiental ki lometer van Köln in de richting van München-Gladbach op de Bundesbahn 59 zou als waar dig slot opstappen met een Prinsengevolg. De delegaties met prinsen, vlaggen en PKW's zagen we uiteraard doch de Fanfare leek ons weinig Duits en bij navraag aan een der vol gende Duitsers verklaarde deze dat de Fanfare niet was meegekomen omdat ze de vol gende maandag in Köln op Ro- senmontag moest optreden en dat men dan maar een andere fanfare had gevraagd. Op het stadhuis verklaarde men ons echter in dit verband dat het wel degelijk de Duitse Fanfare van Pulheim was. Tegen dat u dit leest is er waarschijnlijk reeds klaarheid. Vooraan stapte de Koninklijke Harmonie St-Martinus van Oordegem in mooi blauw uni form met een majorettenkorps in oranje. Een imposante groep die dan ook bij de Harmonies de eerste prijs met bijzondere gelukwensen van de jury weg kaapte. Deze Harmonie onder voorzitterschap van Gilbert De Moor behaalde met Carine Bockstaele het individueel kampioenschap en werd ook in groep kampioen. De Fanfare «De Terjodena ren» van voorzitter Robert Van der Stockt met 32 muzikanten, gelukwensen van de jury en dit voor haar eerste optreden in de Aalsterse Karnaval. St.Cecilia Herzele, mooi in rode uniform, bekwam als a- bonné op de stoet 'n eerste prijs waarna «Nieuw Leven» van Aaigem onder voorzitter Julien Rimbaut met dirigent Roger Walraevens de eerste prijs met gelukwensen van de jury uit de wacht sleepte De Oordegemse Fanfare St-Cecilia met een tachtigkop- pig korps in ,'t groen en majo retten en drumband in het geel en groen kreeg een eerste Driis en ook de Fanfare St-Cecilia ^r^aaa Meldert met drumband en ma- 'PSSsw Mp JjH joretten behaalde deze onder- scheiding. Ja In een korte plechtigheid in de [H trouwzaal van het stadhuis I reikte voorzitter van het Feest- I komitee in aanwezigheid van I schepen Gilbert Bourlon, I bloemenfee Magda en tal van I leden van het Feestkomitee de onderscheidingen en vergoe- I dingen uit en hoopte op verdere I inzet volgend jaar. Schepen Gilbert Bourlon I dankte alle korpsen voor de I medewerking en zette speciaal sekretaris Henri Van de Perre JXj en hulpsecretaris Roland Van Vaerenbergh in de bloemetjes ,voor het harde werk de laatéte KK Km"*' P™'*»""Voa' ,.,qL.q„Jean net, een speciale vastelauvend weken. Voor de jury die zich voor een kwasi onmogelijke taak van beoordeling ziet gesteld had de schepen ook woorden van dank. L.H. uitgave, een boekje dat 16 blad zijden telt en 5 decennia Voal Jeannet' verhaalt in woord en beeld (Jo Raes) De Poesjanellen en burgemeester Nols op de korrel EL) De Harmonie «Concordia et Dociiitas- Herdersem zag een drie daagse prestatie met de Karnavaldagen in rook opgaan. Waar ze, waarschijnlijk ais de meest geschikte maatschappij van Groot-Aalst zelf, werd gevraagd om deel te nemen aan de Aalsterse stoet zou ze op maandag naar Duisburg rijden en er optreden en waren ze door Aalst ook gevraagd de delegatie te begeleiden met hun harmonie naar niets minder dan Köln op dinsdag. Een indrukwekkende reeks presta ties die zelfs voor Herdersemna- ren toch van het goede te veel leek. De trip naar Duisburg werd dan. wegens overmacht en overbe lasting. niet aanvaard en gevraagd werd aan de muzikanten zich vrij te houden voor dinsdag wat nadat een reeks persoonlijke problemen hierbij hun oplossing kregen, kon gebeuren. Verbazingwekkend voor de Herdersemse maatschap pij was dan wel hierbij dat nog vóór over definitieve regeling van détailkwesties werd gepraat Aalst liet weten dat de zaak niet doorging. De financies zouden het niet toela ten zodat ook de trip van dinsdag in 't water viel. En op de stoet zelf werd met de wensen van -Concordia et Dociii tas- geen rekening gehouden zo dat daar dan maar forfait werd ge geven en de Herdersemnaren het spektakel op de beeldbuis dan maar volgden. Misschien ware het toch beter ge weest een maatschappij in de buurt van de Grote Markt in reserve te houden voor eventuele shows of om dode periodes, en die schijnen er wel meer dan gewenst te zijn geweest, op te vullen. Waren er vroeger geen twee maatschappijen die beurtelings uit de Katte- of Zoutstraat de Markt opkwamen wanneer de omstandigheden het vereisten. Sprak men ook op voorhand niet van een maatschap pij die zou zorg dragen dat er geen hiaten waren in het hele gebeuren. Misschien ware Herdersem hier voor wel de geschikte vereniging geweest? LH De touwtjes trekken met de Moikes (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 10