ILST LAAT [UN PRINS IITREGENEN J» stoet die als jubileumuitgave grandioos en feilloos moest verlo- en, heeft een triestig einde gekend. Reeds in de Dirk Martensstraat het drama zich te vertonen. Er zaten op de duur zulke leegten dcstoet, dat die opgevuld werden met massa's mensen die dachten Jt het afgelopen was, en zich over de straten verspreidden. Tijdens tt laatste stuk van wat een triomftocht had moeten zijn, werd de rins nog slechts begroet door mensen die al huiswaarts keerden. jnontvangst inde Koolstraat, de prinsenwagen zelfs door iraten. Het regende toen ook en het was donker. De kleu- [ichten op de prinsenwagen grimmig aan en uit. rliep het tot het einde. Nie- van de «officials» die het op zo druk hadden, was nog om de prins uitgeleide te prins die, evenals de de voorkeur gaf aan uitrijden van de stoet, boven aanwezigheid op de receptie 't stadhuis, springt tenslotte van de wagen. Ontgoo- en eenzeen achtergelaten, waren enige minder aange- gebeurtenissen aan vooraf- De prinsenwagen verliet ontbonden stoet tenminste wat er nog van overbleef op dat lange rijen auto's aan te schuiven om Aalst te rijden. Gentse Steenweg Capucienenlaan en Kool- Een traktor die dienst deed als ladder, kon de pirnsenwagen onmogelijk bereiken. De prins moest boven in de regen blijven zitten. De Lotjonslossers hadden bovendien nog af te rekenen met een klein verkeersongelukje, en hadden hun handen vol om de wa gen door het verkeer te krijgen. Toen men uiteindelijk de St.- Annalaan opdraaide, moest plots worden geremd en stuikte de prins uit zijn hoge zitplaats. Hij viel ge lukkig nog op de klown die voor aan op de wagen was gemonteerd of men had het hier voor de reste rende kamavaldagen nog zonder prins moeten stellen. Ook over de organisatie was de prins niet bij zonder te spreken. En bovendien was de verf van zijn zitplaats op de wagen nog niet hard, wat zijn kos tuum danig had bevlekt. Dit alles was er de oorzaak van dat hij in de stoet yan maandag met zijn eigen groep meestapte. Voor de prins verliep de stoet niet in jubileum sfeer. Wilfried Lissens en Buil, prins en prinses van 't kasteel Terlinden, n Kartasjkreaiie (SJ) De Voorpost - 20-2-1978 - 11 Een prinselijke wagen voor karnavalprins Michel (JM) De Toitendroirs duimden voor de jubileumstoet (SJ) Een voil Jeanet begint in de Bazar, karnaval door de eeuwen heen door de ogen van de Zwierige Zoipers (EL) Iemand die er elk jaar bij is, Rudy Schellinck, nu als stadswerkman (SJ) Draadproblemen voor de bakkers van de Lodderoeigen (SJ) EUvs tot leven, 't Alverdrei donker (SJ) Karnaval in de jungle. Een oeverschot van de Matotten '77 (SJ) 'l Is 't len en 't Ander en hun rovers (JM) De Universitas Slurfen op een rij (SJ) "bestaimAjrr De Zwanzers, een Grieks tafereel (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 11