igSflsUai PLECHTIGE RECEPTIE OP HET STADHUIS KARNAVALINDRUKKEN VAN EREGENODIGDEN 12 - 10-2-1978 - De Voorpost De slag op Steenokkerzeel voor de Zwietslasjen (SJ) öfc Dat U dat feest vereert met uw aanwezigheid is voor de Aalste- naars een bron van zelfvertrou wen. Een menselijk gebaar van U. Sire en Mevrouw, betekent immers duizend maal meer dan om het even wiens voortdurende belangstelling. Ik weet dat bij ervaring. Op 22 juni 1952 hield U, Sire, een kort oponthoud in onze stad, tijdens uw plechtige intrede in de stad Gent. Op 24 juli 1956 werd een groots huldebetoon gebracht aan wijlen Hare Maje steit Koningin Elisabeth, ter gelegenheid van haar 80e ver jaardag. Op 28 februari 1960 begrotte de stad zijn Konink lijke Hoogheid Prins Alexan der die toen een bezoek bracht aan onze 32e kavalkade. U. Mevrouw, vereerde onze stad door uw lieftallig bezoek aan onze bloemenveilingshalle op 12 juli 1963. U. Sire. werd hier op het stadhuis plechtig ontvangen op 1 juni 1966. Dat zijn feiten waarvan dit gulden boek een eeuwige getuige is. Bij al die vererende bezoeken hebben wij telkens ervaren dat er iets is waarvoor er geen getuigenis bestaat: dat is ach ter de uiterlijke ruwheid van de Aalstenaarseen oprechte ge negenheid voor U. zoals die wellicht overal te lande bestaat. Er zijn opvattingen, overtuigin gen en dingen waardoor wij, uw mensen, van elkaar verschillen. Maar wie we ook zijn, er is altijd één onverbreekbare band tussen ons allen. Want in het hart van de mensen bent U. Sire en Mevrouw, boven alle verschillen heen. het levend symbool van onze natie. U moet daarom begrijpen dat wij erg dankbaar hebben uitge keken naar Uw komst. Als een blijvend teken daarvan bied ik U. namens het stadsbe stuur en mijn stadsgenoten, dit geschenk aan. Moge dat een herinnering zijn aan onze gevoe lens van grote waardering, die ik oprecht, van harte en niet zonder ontroering heb uitge sproken. Ik moet uiteraard eindigen in de geest van karnaval. Vandaag, morgen en overmorgen ben ik geen burgemeester. De zotheid Minister Rika De Backer (van Nederlandse Kuituur en Vlaamse Aangelegen. Een groot voordeel 1" van deze karnaval is dat alle lagen van de bevolking verbroederen over de partijen heen. Bij onze 200.000 fr subsidievraag schoot ze in een lach. Zij bevestigde nogmaals dat deze subsidie11 er komt. het is trouwens de gewoonte dat het Ministerie van Nederlandse Kuituur bijl® uitzonderlijke gelegenheden een subsidie geeft, zoals een jubileum als deze. Men is momenteel bezig een verdeelsleutel aan het uitdokteren om alle karnavalsteden een subsidie te geven. De Vei steden zullen trouwens om advies worden gevraagd. Aa Staatssekretaris voor Ekonomische Zaken R. De Wulf se< Voor mij is het best meegevallen. Het is een opmerkelijke prestatie dat het allemaal Aalsterse tf'f groepen zijn en geen vreemde. ma Dat ze de politiekers hekelen vind ik goed, het zou wat meer mogen gebeuren. Er zijn nog te veel Op politiekers die humor of zelfs sarcasme niet goed kunnen verdragen. stif Minister van Binnenlandse Zaken H. Boel m6 Niettegenstaande hij de karnaval goed vindt, vooral de aktualiteit die in beeld is gebracht, had hij als er meer van verwacht. Vooral de ambiance op de Grote Markt viel een beetje tegen. Fe Ook hij vond het een opmerkelijke prestatie dat het allemaal Aalsterse mensen zijn die deze H"1 kavalkade realiseren. Koud had hij het wel gehad. Voor hem mogen de politiekers ook vaker 06 gehekeld worden. de Raadslid Lambert Van de Sijpe do Volgens de Falluintjes raadslid gaat de spirit verloren door allerlei bijkomstigheden. Vooral de «G aktualiteit is belangrijk en de grote kuituur zit hem hier dit element te relativeren. TV is volgens Tic hem een propaganda op lange termijn. Alles was goed georganiseerd. Be Raadslid Bert Van Hoorick «a Men had een unieke gelegenheid nu de TV kwam. Maar men is afgeremd. De kavalkade moet rijk een waterval zijn. Er zaten een paar heel goeie groepen in. Men kan in deze stoet geen grootst po gemene deler vinden. Het is spijtig dat de stoet gefraktioneerd was, nu een stuk en dan een stuk. de Het was geen waterval, spijtig. do Koningen Koningin j Hé Deze mochten niet en konden niet om hun indrukken gevraagd worden. Protokol. Van we burgemeester D'haeseleet vernamen we dat ze aangenaam verrast waren over deze kavalkade. Ze Mi hadden alles goed opgevangen, ook naar ons gevoel de misplaatste grap met het doopsuiker, laj Maar ja. innerlijk zal het wel iets anders geweest zijn. |<o Frans Wauters over het vorstenpaar. nj( De Koninging was bijzonder geïnteresseerd. Zo moest ze o.a. weten van waar het woord ajuin jn afkomstig is. Uok het veelvuldig voorkomen van de letters A.K.V. moest ze de betekenis van nil weten. Echt een interesse. Dr Ajuinboer Bert Verbestel geeft aan de koning een gouden ajuin (JM) luintjesjenever, champagne en toastjes werden aangeboden. Het werd iets minder plechtig. Voorde dames: de koning droeg een grijs pak met lichtblauw hemd een schuin gestreepte das. De koningin een blauw-groen- grijze tailleur met grijze daim laarzen en een grijze tas (geruite rok). Ter gelegenheid van een receptie met de koning en de koningin waren buiten de gemeenteraadsleden nog aanwezig: de ministers Rika De Backer en Boel, staatssekretaris De Wulf, voorzitter van de kultuurraad M. Coppieters, gouverneur De Kinder, BSP voorzitter K. Van Miert. Volksvertegenwoordigers Otte, Diane D'haeseleer, Galle, Bonnel, De Kerpel, Caudron, Willems, Verberekmoes. Senator Vernimmen, D'Hondt- Van Opdenbosch, De Padt. Toen iedereen plaats had geno- is nu meester van de stad in de werd het vorstenpaar voorgesteld aan bloemenfee Magda en Keizer Kamiel. Ver volgens werden de dames en schepenen voorgesteld. Toen de koningin bij de Aalsterse Gillis kwam vroeg ze Óf deze pluimenhoeden niet te zwaar en te warm waren. Ze gaf dan ook de moederlijke raad deze hoeden af te zetten. Van Stefaan, een benjamin-Gille kreeg ze een grote Gillespop aangeboden. De enige toespraak werd gehou den door de burgemeester. We geven ze hier integraal weer: Sire. Mevrouw, Nieuw-Aalst beleeft vandaag zijn allereerste historische ge beurtenis. Het is immers slechts een goed jaar oud. Uw vererend bezoek is voor buitenstaanders weliswaar geen officieel bezoek aan de stad als zodanig, aangezien U meer bepaald kwam voor de 50e kavalkade. Maar voor de bijna 83.000 inwoners, die zowel zichzelf als de stad met karnaval vereenzel vigen, is uw bezoek een grote eer voor Nieuw-Aalst en voor elk van hen. Mijn stadsgenoten en allen die hier aanwezig zijn, mijn echtge note en ikzelf, zijn U daar dankbaar voor. persoon van prins karnaval. Wij hebben niet één prins, maar een hele prinsencaemere. We heb ben een bloemenfee. een hop- prinses. een ajuinprinses, een bierprins en zelfs een keizer karnaval. Die grote prinselijke familie alleen wordt in de Keizerlijke Stede erkend als de hoogste autoriteit. Dat betekent dat ik, in mijn kamavalverbeel- ding, voor u sta als een gewoon mens zonder status een preroga tieven. Maar ook zo, Sire en Mevrouw, draag ik U. zoals alle Nieuw-Aalstenaars een warm hart toe. En ik kan U verzekeren dat wij karnavalisten nooit onze gevoelens verbergen. Vervolgens werd het keramiek van de hand van Herman Muys aan de koning overhandigd. De kunstenaar gaf een paar woord jes uitleg. Bij het ondertekenen van het Gulden Boek werd ook dhr. Kieckens aan het vorsten paar voorgesteld. De koningin scheen, in bewondering te staan voor het fijne tekenwerk. Het officieel gedeelte van deze receptie was achter de rug. Het vorstenpaar mengde zich tussen de genodigden. Fruitsap, Fal- e Aalstenaars zijn gelukkig dat de kavalkade bijwoonde en dat U de inwonei^ van Nieuw- Aalst derhalve beter hebt leren kennen en begrijpen. De kaval kade is trouwens telkenjare de uitdrukking van wat in het volksgemoed omgaat. Karnaval is niet alleen een feest maar ook oe uitbeelding van aktuele problemen, angsten en zorgen. {\alst is immers een zorgenkind flat getroffen is door de ekono- Inische krisis. Niettemin heeft U kunnen merken dat het ondanks klles nog de moed heeft met zijn problemen te spotten. Karnaval is in wezen een gewilde chaotische vrijheid en een welis waar onschuldige wetteloosheid, opdat elkeen daaruit zou verrij zen als een nieuw-Aalstenaar die zijn Nieuw-Aalst een plek vindt om lief te hebben en om er hard voor te w erken. Burgemeester D'haeseleer hield een toespraak tijdens een receptie voor het koningspaar (JM) Het verhaal van de Turkse jongen en zijn naamgenoot, de Suskewieten met een vervormde ex-prinsenwagen (EL) Ook de Gentlemens br trhten hulde aan de ajuingilles (SJ) Don Quichotte. tol leven gebracht door de Pikante Kastaars (JM) De koning en de koningin bij hun aankomst op de Grote Markt (JM)

De Voorpost | 1978 | | pagina 12