DE LUCHT NEGENTIENDE AJUINWORP TEVREDEN OF ON TEVREDEN MAAR DE 1 CENTJES KWAMEN Ir- BINNEN ZICH HOREN BAL VAN DE OUDE GARDE De Bock won de begeerde gouden ajuin JM Prins Michel bracht een zonnestraal in het hart van veel bejaarden (EL) De Voorpost - 10-2-1978 - 13 Er werd wel eens geduwd en getrokken (JM) Vol spanning wachtten de karnavalisten op de beloning van hun jaarwerk (EL) In een volle Keizershalie had king plaats aan de Aalsterse meegestapt. Het was er een drukke bedoe ning, en meer dan één groep zat gespannen op de uitslag te wachten. Er waren dit jaar ten slotte toch grote geldprijzen mee gemoeid. Het werd 19.15u toen het feestkomitée op het podium ge- installeerd was, samen met Prins Michel en Bloemenfee Magda, evenals de schepenen Monsieur, Bourlon, De Neve, Hooghuys en Demaght. Op de tonen van hun mars waren in tussen ook de Gilles binnenge komen. Voorzitter Frans Wauters dankte alle groepen die ge tracht hadden Karnaval 50 zo goed mogelijk uit te werken. De prijs, zo zei hij ook, zou dit jaar onder de vorm van een check worden uitgekeerd. De geld som bedroeg dit jaar de helft meer aan vong jaar: aaann was de toelage voor de jubileum in begrepen. Prins Michel hield vervolgens maandagavond de prijsuitrei- groepen die in de stoet waren een zeer korte, maar nijdige toespraak: «De karnavalisten waren goed, zo zei hij, maar van de organisatie kan niet het zelfde worden gezegd. Wat ge nu méér gaat krijgen is wacht geld (de prins bedoelde het wachten tijdens de stoet). En volgend jaar vertrekken we 's voormiddags om 11 uur, om nog vóór middernacht terug te zijn». Voorzitter Wauters schakelde koeltjes over: «Hier komt dan de uitslag»: De uitslag werd voorgelezen door Daniel Jacobus. Laatste groep eerst «om er de spanning wat in te houden». Er waren slechts twee indelingen ge- maakt:groepen zonder en groepen met praalwagen. Hier en daar zetten we er de beko men geldsom bij, kwestie van een idee te hebben over de waarde van de toegekende prijzen. Zonder praalwagen: 1. De Poesjzakken (47.000 F) 2. De Pakkers 3. De Moikes (41.000 F) ex. aequo De Frakkodaris- sen en de Poesjenellen 9. ('t Klein Muzieksken (24.000 F elk) 10. De Moeispotten 11. Universitas 12. Jawadde 13. (Ex.) Tettemoechen en 't es 't ien en 't ander. 15. De Zwetmil- jaren 16. De Schajongens 17. De brokkelpakken en 18. Van 't alverdroi Donker. Met praalwagen: 1. Kaloeterkabassen (120.000 F) 2. De Brikaljongs (115.000 F) 3. De Galante Moilentrek- kers (110.000 F) 4. De Deste- reers (105.000 F) 5. D'Abbela- does (100.000 F) 6. De berkes van St.Anna 7. De Matotten 8. De suskewieten 9. De Klodder- onnen 10. De Lodderoeigen (82.000 F) 11. De Pikante Kas- taars 12. De Zwietslasjen 13. De Gentlemans 14. De Schra- moeillekrabbers 15. De Komis- sesloipers 16. De Gaa Lowies (55.000 F) 17. De Sjeepeere- kes 18. Oeverschot (42.000 F) 19 ex. De Zwansers en Kartasj 21Aaft ons vast 22. De Toisers 23. De Toitendroiers 24. Ach- terwesjoever 25. D'Elemerjten 26. De Zwierige Zoipers 27. Door Zemmen na. Buiten wedstrijd (zonder klassement) Gilles, Lotjonslos (prinsenwagen) Foesjeleers (wagen bloemenfee) Kamille- kens (wagen keizer) en Prin- sencaemere (affiche). De voorlezing van de uitslag gebeurde in verschillende schuifkes. Na de zesde plaats bij de groepen met praalwagen "ïield de voorlezer op. Toen yvis- ten de vijf overgeblevenen dat ze bij de «groten» waren. Vooral bij de Abbeladoes steeg hoera-geroep op. Zij kwamen zomaar van de vijftiende naar de vijfde plaats. Bij de Deste- reers bleef het opvallend stil. (zij hadden misschien wel op een derde plaats gerekend?) Er heerste overwegend vreug de, maar hier en daar toch ook teleurstelling onder de aanwe zigen. Na de voorlezing van de uitslag liepen de Keizers-halïen snel leeg. Buiten moest karna val immers voortgaan. Wilfried Lissens En maar grabbelen (JM) Op hel karnaval bal van de Oude Garde werd Juliette Verhulst de nieuwe kantinière (EL) Lucifer behaalde de eerste prijs op het bal van de Oude Garde (EL) Verleden maandag ging de reeds negentiende uitgave van de Aalsterse Ajuinworp op de Grote Markt door. «Worpen» zijn sedert druk nagevolgd in allerlei varianten: van katten over trippen en pensen, wortelen palingen naar krakelingen om er maar enkele te noemen. vier plaatsen tegelijk werd stipt vanaf 15 uur door burge meester en schepen Bourlon alsmede door leden van het Feestkomitee geworpen. Niet minder dan drieduizend ajui nen, in «elastiek vlees» omwon den met verguld papier vlogen door de heldere lucht vanuit de «Graaf van Egmont», «Den Tiger», «'t Paviljoen» en «Den Beiaard», onder het massaal «ajoin-geroep» van de zeer tal rijk opgekomen menigte. Op 't podium leidde Frans Wauters de feestelijkheden bijgestaan door sekretaris attaché Henri Van de Perre en in aan wezigheid van bloemenfee Magda en prins Michel. Deze laatste dan zonder zijn praal- kostuum dat reeds naar de nieuwkuis was. Hij was immers in de stoet op zondag van zijn niet al te stabiele zitplaats op de prinsenwagen van «Lotjons los» inderdaad losgeraakt en gevallen waarbij de kledij erg was toegetakeld door de nog- min of meer natte verf. In de maandagstoet zou hij dan niet meer op die wagen willen «kruipen» en zat er inderdaad een ander personage Er waren een veertigtal prijzen waaronder uiteraard de «gou den» ajuin (in koper en gemon teerd op een blokje marmer) geschonken door het komitee, een stel koffiekoppen, een per sonenweegschaal, een kristal len vaas Val St-Lambert, een kinderfiets, een stereokijker, gezelschapsspelen, kleurstiften puzzles en waardebons, allen geschonken door Aaisterse karnaval-minded firma's. Na de worp verschenen op het podium de burgemeester en schepenen Bourlon en De Maght in karnavalkostuum. De eerste prijs werd met assis tentie van bloemenfee Magda komen maar naar de ajuinworp was het de eerste maal zodat het voor de eerste keer een echte meevaller werd. Slechts één van al deze honderden mensen zal de gouden ajuin kunnen bemachtigen (JM) door burgemeester D'haese- leer overhandigd aan Willy De Bock uit Wetteren, wel een ge boren Aalstenaar. Naar Karna val zelf was hij reeds vaak ge- Nancy De Schrijver, tien jaar oud, Hoogkouterstraat te Haal- tert was de gelukkige winnares van een mooie kinderfiets. LH Het bal van de Oude Garde werd maandagavond het rendez-vous van de mooiste maskarades. In de zaal was de bijna voltallige prinsencaemere aanwezige. Na het optreden van de prins, bloemenfee en Keizer Kamiel vroeg het publiek een optreden van ex-prins Jean Paul. Deze bracht een reeks Aalsterse karnaval- shlagers naar voor wat de stemming op een zeer hoog niveau bracht. Tijdens het défileren van de verkleedden was «Loretta, Reuzin van Aalst» uitge beeld door Mary-Rose Van Pottelberg een waar kunstwerkje. Het hoogtepunt van de avond werd dan he- aanstellen van de nieuwe kantinière 1978. Dit werd juffrouw Juliette Verhulst dochter van een overleden muzikant van de Oude Garde. Het werd een welgeslaagde lange karnaval nacht. (EL) Lorette als de Aalsterse reuzin, zo van de affiche gestapt (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 13