KINDERKAVALKADE OP ST.-ANNA EEN SDKSES I' Ze worden verwend, de Aalstenaars! De Voorpost ■GEEN ZON VOM JUSTEOSE JHDIIEOMSTOET een mooie stoet, door gebrek aan samenhorigheid in de organisa tie stroef en eigenlijk ook niet mooier dan deze van verleden jaar. Niet bepaald minder mooi maar toch ook geen gouden letters in het kavalkadeboek waard. In de volgende bladzijden laten we de tientallen foto's voor zichzelf spreken, als een blijven de en toegegeven, niet zo desolate, herinnering aan fe bruari 1978. Rcné De Witte Foto's en feiten, blije, briljante, dolle beelden en beschou wingen over het koninklijke gebeuren in de Ajuinenstad. Een stoet van wetenswaardigheden in dit enige echte karnaval- nummer. Karnaval: ook deze Voorpost staat er vol van. rar len had de verwachtingen omtrent de vijftigste kamaval- itoet hoog gespannen. Koning en koningin gingen komen lijken en er werd zij het vooral om het goedkope nderwerp royale toiletten al op voorhand hard ge- ichen. Ook de BRT ging komen en dat gaf zowat hetzelfde loopgevende gevoel als zou het vorengenoemd heiiig-huis- i-van-de-eter een voetbalmatch van Eendracht Aalst tegen C Lapscheure rechtstreeks uitzenden, lou goed, de kavalkade ging willens nillens historie ma ten. Velen ministers gingen gretig gebruik komen maken an deze kans om via de beeldbuis aan de menigte ijkers te tonen hoezeer ze met het «volk» wel meevoelen de karnavalgroepen zouden zich voor de speciale gele- lenheid wel overtreffen. Dat dacht men toch. Intussen waren de amateurfoto- ■)c vijftigste kavalkade van de zó omantisch betittelde «keizerlij- e stede» is maar een lauw pcklakel geworden, zonder veel Feer, daarom nog niet bepaald 4 espeend van humor en satire naar toch maar een mobiele i how die geleek op een kleurige p lang die al lispelend en omwille mm-» ran een voortijdige kater hik- tende» onderbuik, door de ^alstersestraten kronkelde, ip de Grote Markt waar de irominenten in het vizier van de amera's plaats hadden geno- s de hutsepot nog het rieligst van al. De van idiote uutsen voorziene en van para- in lelust zwangere feest komitee- wa eden liepen er anders niet ïn 1 >nopvallend bij. «Waarom wij 6St ten uniform dragen, zei ons ooit zei ten lid van vorengenoemde "i i komitee. nouja. omdat we daar- htS nee gezag hebben hé». En nderdaad. jef-met-de-pet keek Jap >cgerig naar het onpraktische Aj int over de linkerborstspieren 3p kan het lid. De walkie-talkie die Jn laarbij aan de arm bengelde was inders ook om indruk te maken. Wc hoorden ze zo al bezig: «Hé g pjiiiakkcr. hoe zit dat daar bij U? ^)ok zo'n opstroppingen? Allé. tot straks. Over!» 'aarmee leek de kous al te vaak if. Niet dat de politie-agenten er lun laarzen aan veegden, zij leden hun best. Kommissaris ieeroms zo goed zelfs dat hij op :n ogenblik onze fotograaf J.M. ie er anders ook niet altijd lÉwaag verkleumd van de kou bij 2| rondloopt, wou verbieden kon- ning en koning op de gevoelige plaat te zetten. Waardoor later mede dank zij de tussen komst van voorzitter van het Feestkomitec Frans Wauters (aan niets voorbijging) zijn tkskuzes. me graven mits elementaire sluw heid op hun dooie gemakje wel door de mazen komen geglipt. De veiligheidsdiensten hadden voorde gelegenheid onopvallend post gevat op de eerste en tweede verdiepingen van de buurhuizen van kafee «De Zwarte Kat». Even waren de agenten zelfs onder de benen van de eretribu- ncmenscn gekropen om te gaan kijken of dat telefoontje van die misplaatste bom wel waar was. Afijn, in dat andere gat van de Markt (ingang van de Zout- straat) stonden de passieve ordemensen opgestapeld. Om drie uur zou de televisie in die richting de eerste shot nemen. Het zijn de Kloderonnen die als eersten op beeld komen. Een streep door de rekening van de Gilles die men persé als intrede wou geven. Ondankbaar toeval wellicht voor presentator Mike Verdrcngh die buiten de kou ook niet te veel anders zal gevoeld hebben. De Stedelijke Prinsencaemere die zeldzaam goed was in zijn uitbeelding van de karnavalaffiche had als havenplaats de Kerkstraat. Die zelfde kamer moest de lege momenten tussen twee groepen door. vullen; vertoonde bij die opdracht veel goede wil maar kon niet anders dan een mal figuur slaan tussen zoveel slor digheid. Ajuinboer Verbestel wist anders wel waar ie moest lopen. Op de andere plaatsen van de ommegank liep het anders ook niet zo biczonder op wieltjes. De kommentaren van harmoniedi rigent Jos daarover las u wel in onze speciale karnavaluitgave. We zullen het uitgebreide ver slag uit onze ekstra-editie van maandag niet herhalen. Het was Ook de figuren van de Sesamstraat vormden een dankbaar onderwerp op de kinderkavalkade tSJ De Grote Markt, zondagnamiddag tussen drie en vier. Een brok leven in de karnavalstoetEen zenuwachtige drukte naar het bezoek van de koning en de koningin toe. Cameramannen druk in de weer voor de rechtstreekse uitzending en een prachtige trein van de Brikaljons. die hiermee de tweede prijs wegkaapten (Jo Raes) De Kinderkarnaval op St.-Anna was dit jaar aan de negende uitgave toe. -In 1969 werd op deze parochie de kinderkarnaval opgericht-, zo zei ons Mevrouw Van Aerdebrugge, één van de vier stichters, waaronder ook Mevrouw De Nul, -omdat er voor de kinderen op de parochie nog niets bestond met karnaval-. Sedert een viertal jaren heeft men de - Jefkesingeschakeld, die aan het gebeuren een meer karnavalesk karakter gaven. Een ingreep die met sukses werd be loond. Dit jaar namen er ongeveer 500 kinderen aan deel, zo zei ons o.a. de heer De Croock in wiens voe dingszaak de kinderen een zakje snoep aangeboden kregen. 500 waren er klaar gemaakt. Slechts enkele waren er over. Om even na 2 u. startte de kinder- karnavalstocl zijn tocht doorheen de straten van de St.- Annaparochie. De inrichters wa ren wel enigszins ontstemd over herfeit dat geen politiebegeleiding kon worden bekomen. Even vóór de start werden evenwel twee aucnten aaneevoerd. die de stoet verder door de straten leidden. In samenwerking met de ASLK had er, een half uur vóór het ver trek. nog een ballonwedstrijd plaats gehad. 550ballonnetjes wa ren de lucht in gegaan. De leeftijdsgrens voor de deel name aan de stoet lag op 12 jaar. De 500 deelnemertjes waren in de meest verscheiden en kleurige kostutnes gestoken. Er liepen smurfen tussen, indianen, pira ten. "Carolientjes- folkloristische klederdrachten, klowns en noem maar op. Opgemerkt werd ook een vader die ziin kind in een waeentje voortduwde. Beiden hadden een zelfde klown-kostuum aan. met kleurige lappen aan elkaar ge naaid. Ook een «reus» liep mee. Een soort robot «Joepi-Doris» die drie kinderen zelf hadden vervaar digd en om beurten droegen. Voor de muziek zorgden enige leden van de fanfare van het Groen Kruis. Zij waren evenwel niet in uniform. Vóór deze muzikanten stapte het majorettenkorps «Niets zonder Arbeid» uit Erembode- gem. Ook de karnavalgroep «Den Hannekensncst» (ide niet in de grote stilet meestapte) vrolijkte de kinderkavalkade op. In hun wagen bevond zich een muziekinstal latie Namen ook deel aan de op tocht: de Ruilersvereniging van «De Hoefslag» die in de stoet de komst van Caesar en Cleopatra hadden uitgebeeld, wat bijzonder op prijs werd gesteld, evenals de karnavalgroep «D'Elementen» die- met hun oorlogsboot aanwezig waren. Mooi waren ook de 8 «Jefkes- een plezierige vereniging van 8 mensen waarvan de voornaam Jef luidt. Zij waren in klown ver kleed. Zij zijn het ook die het kar- navaleske in deze kinderkarnaval hebben binnengehaald. De kinderkavalkade werd met ruime belangstelling van ktjklus- tigen langsheen de straten ge volgd. Zingend en dansend trok men op naar een voedingszaak waar gratis snoep werd bedeeld. Daarna ging het terug naar de St.-Annazaa! waar tekenfilmen werden gedraaid Voor de kinde ren was dit een zeer geslaagde na middag. Langs de weg hadden ook de Bloemenfee en Prins Michel de kleurige optocht gevolgd. Wilfried Lissens EEN UITGAVE VAN DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT P.V.B.A. Verantwoordeli|ke uitgever A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.. 052-21.40.60 PCR 000 0115692.68

De Voorpost | 1978 | | pagina 1