Avanti klopt nu Seraing! E.V. AALST GEPLAATST 1 NIEUWE ZEGE VOOR H.B.C. DENDERMONDE Ook S.K. Grembergen verliest van Haacht HANDBAL Em" .Beker van België DAMESHANDBAL JEUGDHANDBAL NOG MET VIER... Beker van iBelgië 1/4 finale H.B.C. Dendermonde- Sp. Neerpelt Tweede nationale KWB wielertoeristen tocht T Seraing-Avanti Lebbeke 16-23 Het zal wel geen toeval zijn dat Avanti weer eens een opmerke lijke prestatie lukt ten nadele van Seraing. De Walen, steeds kampioen van België, maar naar het tweede plan verwezen dit seizoen, werden reeds in de Lebbeekse sporthal verslagen zodat het meer dan waarschijnlijk is dat deze ploeg Avanti „ligt". De Lebbekenaars speelden een opmerkelijke wedstrijd als geheel en het wederoplreden van Tunesiër Ladhari in het doel tijdens de tweede helft, gaf hen blijkbaar het nodige zelfvertrouwen. Werd Eddy De Vlieger bijzon der in het oog gehouden door Seraing, Vermoesen en De Bat- selier traden nu als afwerkers op het voorplan. Ook de pro- duktieve bui van Koen Ver- hofstadt dient aangestipt. Toen wij een week geleden Avanti wellicht te vroeg tot een „mee loper" in eerste nationale beti telden, hebben wij ons misschien laten meeslepen door de ont goocheling. Avanti gaat mis schien het tegenovergestelde be wijzen. Het was Seraing dat langs Staes en Meode het eerst Sparta Aalst-E.V. Aalst 16 5) - 18 Sparta Aalst heeft gedurende het grootste deel van de wedstrijd de illusie kunnen wekken hun stadsgenoten de kous op de kop te zullen geven. De vijf doelpunten voorgift voor Sparta wegens reeksverschil, bleken voor Eendracht een zeer zware dobber en al bleek de ploeg van voorzitter Lievens technisch en vooral tak- tisch en fysisch sterker, het zich tot het uiterste gevende Sparta kwam 3 min. voor het einde opnieuw op gelijke hoogte met Een dracht Het uiterst snelle, maar minder goed afwerkende, Een dracht duo Steeman-Rimbaui, gaf de genadeslag tijdens de laatste twee minuten. Steeman scoorde en bij de daaropvolgende Sparta aanval werd balverlies geleden en uit een snelle tegenaanval legde Rimbaut de eindcijfers vast. Beide ploegen, enigszins gehan dicapt door de afwezigheid van M. Lootens hij Sparta en van Van Boxtael bij Eendracht, start ten vrij zenuwachtig aan deze derby-bekerwedstrijd. Niettemin leek Eendracht in staat te zullen zijn de 5-0 begin-achterstand vrij vlug op te halen. Er waren 11 min. gespeeld als het scorebord 6-4 aanwees maar 10 min. later was het nog steeds Sparta dat leidde met 8-6. De Spartanen ble ken het beginoffensief van Een dracht goed opgevangen te heb ben doch 5 min. voor de rust was Eendracht er toch in ge slaagd gelijk te maken (8-8). Twee strafworpen van P. Bo- mon zorgden echter voor een 10-8 ruststand. Na de rust ging Eendracht onmiddellijk in het offensief maar de goede Sparta keeper Kieckens behoedde zijn ploeg voor een snelle achter stand. Via Baeyens en Rimbaut kwam Eendracht opnieuw gelijk (10-10), maar steeds opnieuw ging Sparta de leiding veroveren. Eendracht kwam een paar maal gelijk (11-11, 12-12 en 13-13 twaalf minuten voor het einde) maar het duurde toch tot de 50e minuut vooraleer de ploeg van coach Janssens op voorsprong kwam. Toen leek het gedaan voor Sparta. Keeper Moens stop te een 7 m worp, Rimbaut, die P. Bomon uit de wedstrijd hield, ging scoren De Doncker zorgde voor een 13-16 score 6 min. voor het einde. Een allesgevend Spar ta, met Van Der Meersch als rots in de verdediging wou echter niet plooien en via treffers van Verbestel, W. Bomon en P. Bomon stonden de ploegen op nieuw gelijk (16-16) 3 min. voor het einde. Hoe uiteindelijk Stee, mans-Rimbaut de eindcijfers vastlegden vertelden wij reeds. Eendracht was de betere ploeg maar Sparta mocht met opgehe ven hoofd het terrein verlaten. Scoorden Sparta Aalst G. Corthals 1, D. Corthals 1, P. Bomon 4, W. Bomon 1, Ver- bestel 3, J. Bomon 1. E.V. Aalst Wellekens 1, Rim baut 4, Steeman 4, Baeyens M. 2, De Doncker 4, Van Malderen 1. Avanti Femina I-Aalst Sportief 12-6 Dat het al een hele tijd niet meer vlot tussen deze twee klubs was nu ook op het terrein te merken. Enkele minuten voor het einde diende de wedstrijdleiding zelf é?n speelster van elke ploeg naar de kleedkamers te sturen Het werd in elk geval geen grote wedstrijd. Bij Avanti speelde goalie Hauwelaerl opvallend goed zodat Aalst Sportief o.a. vijf penalty's niet kon benutten. Nadat Sportief na 3 min. de score had geopend diende Avanti tot de 11e min. te wachten vooraleer het via een strafworp van Van Den Borre voor het eerst aan de leiding kwam (3-2). Vijf minuten later was het reeds 6-2 geworden en het zonder wisselspcelsters aantre dende Avanti Femina leidde bij de rust met 7-4. Onmiddellijk na de rust zorgden Muylaert en Van Den Broeck voor 9-4 maar 5 min. later was Sportief opnieuw tot 9-6 genaderd. De Meersman, Van Den Broeck en Cools legden dan de eindcijfers vast. Scoorden Avanti Van Den Borre 4, Muylaert 2, Van Den Broeck 3, Van San 1, De Meersman 1, Cool 1. ANDERLECHT 12 R.B. DENDERMONDE 11 Dendermonde heeft op een eer der ongelukkige wijze de twee punten te Anderlecht moeten laten. Zonder L. Heirman naar het Brusselse afgereisd, was het nochtans Dendermonde dat tij dens de eerste helft de lakens uitdeelde. Aan de rust leidde Dendermonde dan ook met 4-6. Na de rust leek Dendermonde weg naar een ruime zege (4-7) maar plots ging het heel wat minder vlot met de ploeg van Y. Doorns. Anderlecht kwam nu opzetten en even voor het wedstrijdeinde stonden de ploegen nog gelijk (11-11). Een misverstand nopens een scheids rechterlijke beslissing kostte Dendermonde uiteindelijk de overwinning. Scoorden Doorns 6, Heireman 3, Eris 2. EVA E.V. AALST 12 AVANTI LEBBEKE 20 De Avanti miniemen speelden een prachtige wedstrijd tegen het toch wel enigszins onder zijn mogelijkheden blijvend E. V. Aalst. Het beter geklasseerde Eendracht werd vooral tijdens de eerste helft door Avanti overklast. Onder impuls van het duo Van Onsem-Van Gucht werd het 3-12 aan de rust. Een dracht reageerde langs De Letter onmiddellijk na de rust maar Daeleman en Van Onsem lieten de Avanti zege niet meer ont glippen. Scoorden E.V. Aalst De Boel- paep 2, De Letter 10. \A\ LEBBEKE 11 i-ard i len konden het Ven tegen met Kjpek, aan de top van het klas. _..i. Vooral tijdens de eerste helft was er een flinke keeper Van Sinaye nodig om de score enigszins te beperken. Rust stand 4-12. Na de rust speelde Ajax stukken beter zodat het ploegje van W. Bosman uitein delijk verloor met 11-18 cijfers Scoorden Van Ackoleyen 7, Coppens 1, Parewyck 2, Calle- baut 1. EVA Wedstrijden voor hel weekeinde 11 februari 19 u. Ajax Leb. II-Sprata Aalst I 20.15 u. Ajax Leb. I-Lokeren 12 februari 17.30 u. Rosis Aalst-Uilenspiegel Dames 11 februari 17 u. Dendermonde-Aalst Sport. 18.15 u. E.V. Aalst-Tongeren 18.30 u. Stelmar Avanti Fem. 11 12 februari 19.30 u. Evere-Avanti Femina I BEKER VAN BELGIE 11 februari H.B.C. Denderm.-Sp. Neerpelt Hasselt-Avanti Lebbeke Duffel-Brabo Denderbelle Heehlel-E.V. Aalst EVA op'voorsprong kwam (2-0). Twee treffers van Vermoesen brachten de ploegen gelijk na 6 min. spelen en het eerste kwartier werd afgesloten met een 5-5 statod. Via 6-6 bracht De Batse- lier Avanti voor het eerst op voorsprong na 21 min. spelen en 7 min. later leidde het vlot spelende Lebbeke met 8-12. Bij de rust had Avanti deze vier doelpunten voorsprong weten te bewaren (9-13 rust). Mertens had zijn plaats afgestaan aan Ladhari maar de Tunesiër leek geen geluk te zullen hebben als Avanti stilviel en via 9-14 bijna bijgebeend werd door Seraing 14-16 na 44 min. Koen Verhof- stadt en Ebel traden toen op het voorplan zodat 10 min. voor het einde de Avanti zege serieuze vorm aannam (14-18). Avanti overspeelde nu letterlijk hun gastheren zodat 2 min. voor het eindsignaal een 14-22 score op het bord prijkte. Seraing kon langs Meode nog milderen tijdens de allerlaatste minuut. Een enorm vlot spelend Avanti had zijn „afbrekers" de mond gesnoerd. Scoorden Vermoesen 4, K. Ver- hofstadt 6, De Vlieger 2, De Batselier 4, De Smedt 1, Ebel 5, Maes 1. EVA BEKER VAN BELGIE - 1/16 finale Na de l/32ste finale in de Belgische beker kompetitie blijven er nog vier ploegen uit het Voorpostgebied in koers nl. Avanti Lebbeke, H.B.C. Dendermonde, Brabo Denderbelle en E.V. Aalst. Avanti Lebbeke plaatste zich door Sasja de eerste nederlaag van het seizoen toe te dienen, H.B.C. Dendermonde ging overtuigend winnen bij Rosis Aalst en Brabo Denderbelle toonde zich veel sterker dan de Limburgse bezoekers uit Peer. Zaterdag jl. schakelde Eendracht Aalst stadsgenoot Sparta uil. Tijdens de wedstrijden voor de l/32e finale werden Ajax Lebbeke door eerste nationaler Duffel en Grembergse S.K. door tweede nationaler Stenor gewipt. Beiden boden echt een meer dan verdienstelijke tegenstand DERDE NATIONALE H.B.C. Dendermonde lijkt, nu de terugronde definitief van start is gegaan, toch de grootste kanshebber te blijven op de titel. Tijdens het voorbije weekeinde gingen zij het in eigen sporthai overslagen Maasmechelen de nederlaag toedienen en meteen behouden zij hun voorsprong op Ganshoren en Kapek. De Dender- mondenaars verloren één wedstrijd, Ganshoren vier en Kapek drie zodat de promotie naar tweede nationale beslist geen lucht kasteel meer is. Het op eigen terrein moeilijk te manoeuvreren Brabo Denderbelle kon het deze maal dan toch niet waarmaken en moest in het bezoekende Kapek hun meerdere bekennen. Geen abnormale uitslag maar Brabo had er toch meer van verwacht. minuten bleef het stil en als de eindspurt werd ingezet bleek Dendermonde nog over de mees te fysische reserves te bschik- ken. G. Kerremans, M. Van De Velde en B. Wuest zorgden voor 10-13 op 8 min. voor het einde maar Maasmechelen sloeg nog hard terug, 13-14 twee minuten voor het einde. Van De Velde bezegelde toen het lot van de thuisploeg met twee nieuwe tref fers zodat een 14-16 zege ver diend kon genoemd worden voor het mentaal sterke Dendermon de. Scoorden De Bock 4, Kerre mans 4, B. Wuest 2, Van de Velde 5, Timmerman 1. vertegenwoordigers als Voor de 1/16 finales werden volgt uitgeloot HechtelE.VAalst DuffelBrabo Dendermonde Neerpelt HasseltAvanti Lebbeke. De wedstrijden dienen gespeeld voor 1 maart en het vrije weekend van 11-12 februari wordt hiertoe benut. De win naars nemen verder deel aan de 1/8 finales samen met de 8 finalisten van de L.F.H. Als wij echter de wedstrijden van de 1/16 finales bekijken geloven wij dat wij nog maximum twee ploegen uit het Voorpostgebied in de 1/8 finales zullen aantreffen. Inderdaad, Dendermonde kan het onmogelijk waar maken tegen Neer pelt, zij het dat wij toch een flinke prestatie verwachten en Brabo Denderbelle zou echt in de gunstige zin verrassen moest het Duffel kunnen wippen. Blijven dus Avanti Leb beke en E.VAalst. De Eendrachters zullen het beslist klaren te Hechtel, voor Avanti Lebbeke durven wij niet zo affirmatief zijn. Te Hasselt zal er een zeer goed Avanti nodig zijn wil het niet op een gasbek Topen al geloven wij uiteindelijk toch in de overwinning van de Lebbekenaars. Wij zijn benieuwd of wij met deze prognostiek in het ongelijk zullen gesteld worden. EVA MAASMECHELEN 14 H.B.C. DENDERMONDE 16 Dendermonde, naar Maasmeche len afgereisd zonder kannonnier Van Der Veken, is echt tot liet uiterste moeten gaan om de thuisploeg hun eerste nederlaag in eigen sporthal toe te dienen. Het werd wellicht geen mooie wedstrijd maar Dendermonde be wees dat het ook voor de zege kan vechten. Opvallend werd de prestatie van R. De Bock die wegens het ontbreken van R. Van Der Veken de zware taak op zich nam de Dendermondse tweede lijn de nodige schot kracht bij te brengen. Ook G. Kerremans bewees over het no dige temperament te beschikken en zeer hard werkend, lukte ook hij vier treffers. De klasse van Van De Velde deed de rest. De wedstrijd kwam moei lijk op gang. Er waren meer dan 10 min. gespeeld vooraleer G. Kerremans het eerste doel punt scoorde. De thuisploeg stel de onmiddellijk gelijk maar daarna leek Dendermonde naar een afgetekende zege te steve nen. Via Timmerman, B. Wuest en drie opeenvolgende treffers van R. De Bock, leidde Dender monde met 1-6 7 min. voor de rust. Het werd 2-7 twee minu ten later maar een goede kee per Wuest kon niet vermijden dat de thuisploeg nog voor de rust tot 5-8 kon milderen. Ook de tweede helft kwam moei lijk los. Er waren negen minu ten gespeeld als Maasmechelen tot 7-8 naderde maar R. De Bock bracht met een vierde treffer Dendermonde opnieuw in de wedstrijd (7-9). Er bleven nog 18 min. te spelen als de thuisploeg op gelijke hoogte kwam van Dendermonde (9-9) en wanneer het laatste kwartier een aanvang nam prijkte er nog steeds een gelijke stand op het scorebord (10-10). Een paar BRABO DENDERBELLE 7 KAPEK 10 Brabo Denderbelle, zonder de weerhouden cocah-trainer Eddy De Smedt, bleef enigszins onder de verwachtingen tegen het wel iswaar gerenomeerde Kapek. Na de wedstrijd bleek eens te meer duidelijk dat Brabo in verdefern ging een uitstekend blok von?**1 maar even duidelijk bleek 4®^ de aanvalskracht toch zo perkt blijft. Opnieuw werden amper zeven doelpunten aangL tekend waaronder dan nog tw4n 7 m. worpen Denderbelle dit seizoen met haar beperkit^ dienen leren leven. Kapek hiG1 de score geopend maar M. Htr drickx stelde gelijk in de ;'UIS minuut. Er waren 20 min. ff8"1 speeld als het scorebord 3-4 a? wees en de thuisploeg had S' dat ogenblik een penalty onln® nut gelaten. De wedstrijd bli Sf vrij gelijkopgaand en via na 24 min. werd het rustsigm? bereikt met een 5-6 score, j de rust duurde het een hele li vooraleer er opnieuw gesctw werd maar uiteindelijk zoud de bezoekers dan toch kee^j Heyvaert verslagen. In een t werd het dan 5-9. De wedstn^ leek gespeeld maar toch k Brabo nog even de hoop puntenwinst nieuw leven ink j, zen toen M. Hendrickx er van maakte. Verder geraakt— Denderbelle echter niet meer even voor het wedstrijdeii r bezegelde Kapek het lot k Brabo met een tiende treffer. Eindstand 7-10. Scoorden Van den Ahbeelelll M. Hendrickx 6. EVA L Zaterdag 11 februari om 20 u. wordt de grote massa nog i verwacht in de Grembergse sporthal. H.B.C. Dendermonde ontvaij er „de miljoenen" ploeg uit Neerpelt. Deze Limburgse verenigi voorstellen hoeft eigenlijk niet meer. Neerpelt is inderdaad u. een komeet aan de top van het Belgisch handhal verschenen enp< dit seizoen samen met Mechelen en vooral Sasja een hardnekluj strijd aan het uitvechten met de titel van Belgisch kampioen 4 inzet. Maar niet alleen om deze re den oefent het bezoek van Sp. Neerpelt voor de handballief hebbers uit het Dendermondse HBC Dendermonde la paraat om zaterdag 11 februari Neerpelt partij te geven in de wedstrijd voor de Beker •an België. (C) BEVORDERING een grote aantrekkingskracht a Inderdaad, bij Neerpelt treifk Dirk Verhofstadt op en de f* genheden om de Lebbeekse Dij aan het werk te zien, liggi dit seizoen niet zo dik zaaid. Een andere auntrckknifj pool is te vinden in het dat de trainer-coach van pelt de in het Demle'rmondj^ wel bekende Vuc Roganovic |U Als men bedenkt dat het K.^^ V. Dendermonde was dat d^ Joegoslaaf naar België haalt,, maakt men de bedenking dat toch heel wat veranderd is het handbalwereldje tijdens j, laatste jaren. Maar Neerpj»». niet zijn enorm grote suppft tersschare, zal niets aan het u»ju val willen overlaten om vqppQ der door tc dringen in de Bfcoel ker van België. Indien er s£on gefaald worden in het Hsode giseh kampioenschap beteke^Qk het veroveren van de Beker enige gelegenheid om EuropAgg te gaan spelen. Zoals U »te kan begrijpen, maakt de thubog ploeg geen schijn van kans ztUag, dat men zich alleen de vragan kan stellen hoelang kunnen lEers hun 5 doelpunten voorgift »Call» gens reeksverschil gebruiken «tem! om Neerpelt het vuur aan «len schenen te leggen. We gclovfcele dat de Dendermondse handhtpoel- liefhebbers deze maal opniespaa: de weg naar de sporthal ziOp len terugvinden. Het is indejniin; daad lang geleden dat er ni>ok eens een topclub te gast wrfprii EVA P I De jwar Het is nu vrijwel zeker dat Haachtse kampioen wordt in de be- vorderingsreeks. Inderdaad, ook S.K. Grembergen, de laatste maand nochtans in zeer „goeden doen" moest tegen de onverslagen leiders het onderspit delven. De ploeg uit Vlaams-Brabant telt nu zes punten voorsprong op Sparta Aalst en Ajax Lebbeke en acht punten op S.K. Grembergen, zodat het bijna onmogelijk is nog op iets te mogen hopen om Haacht van de titel af te houden. De overige wedstrijden werden afgehaspeld omdat zij nu" toch geprogrammeerd zijn maar toch kan de overwinning van Lokcren tegen Zwijnaarde II vermeld worden. AJAX LEBBEKE 11 JOCHEWOA AALST 27 Een toch wel iets onder zijn mogelijkheden blijvend Ajax II heeft op geen enkel ogenblik Jo- chewoa Aalst kunnen bedreigen. Jochewoa scoorde het eerst, Ajax stelde gelijk langs D. Huyck maar na 10 min. spelen leidde Aalst met 2-6. Via 4-10 en 5-13 werd de rust bereikt met een 6-16 score. Een vlot spelend Jochewoa, met een voortreffe lijke keeper Van Langenhovc die vijf strafworpen onschadelijk maakte, liep steeds maar verder uit. Het laatste kwartier werd aangevangen met een 9-21 stand De Aalstenaars hadden er dui delijk zin in zodat een abnor maal zwak spelend Ajax II met een 11-27 score naar de kleed kamers werd gestuurd. Scoorden Ajax II Mertens 1, Huyck D. 2, J. Verheyden 1, P. Van Gaever 2, R. Broothaerts 4, J. Abbeloos 1. Jochewoa Aalst Eckeman 5, Moens 6, Huylebroeck 8, Ver hoeven 3, Coen 3, Huyhrechts AJAX LEBBEKE 1 26 S.K. GREMBERGEN 11 7 S.K. Grembergen dal over geen enkele wisselspeler beschikte heeft slechts gedurende één helft min of meer weerstand kunnen bieden aan een al bij al niet zo denderend spelend Ajax I. Nadat P. Vermeiren de stand had geopend stelde T. Van Hau te gelijk na 5 min. spelen. Na 10 min. nog steeds gelijk (2-2) en toen leek Ajax reeds zijn meesterschap in cijfers te kun nen uitdrukken. Tien minuten voor de rust maakte een dege lijke Preneel er 7-3 van maar het niet afgevend G.S.K. II kon deze vier doelpunten achter stand tot de rust bewaren. Via 8-5 werd de rust bereikt met een 10-6 score. Na de rust was het liedje uit voor Grembergen dat lot de 50e minuut diende te wachten vooraleer het keeper Bogaert nog kon verslagen. Ajax had ondertussen een 24-6 voorsprong opgebouwd. Het bleef bij die ene G.S.K. treffer tijdens de tweede helft. Scoorden Ajax I Vermeiren 4, De Bruyn 6, Hofman 4, Van Geel 2, Broothaerts 1, Preneel 2, De Vilder 1. 3, Jacobs I, Huyck 2, Beeckman 5.K. Grembergen II H. Van Haute 1, T. Van Haute 3, Beeckman 2, De Saegher 1. HAACHT 21 S.K. GREMBERGEN 16 S.K. Grembergen is er evenmin in geslaagd als de andere ploe gen uit de hevorderingsreeks, Haacht in gebreke te vinden. Op handbalkundiggebied leek G.S.K. geenszins onder te lig gen bij hun gastheren maar de Haachtse keeper deed eens te meer zijn reputatie eer aan. Vrij wel zekere doelpunten werden door deze over enorme reflexen beschikkende man verijdeld, zo dat het voor G.S.K. toch de ne derlaag werd. De Grembcrgc- nnnrs slaagden er niettemin in gedurende het eerste kwartier tot 3-6 uit te lopen maar bij de rust had de thuisploeg de Bij Var 2e. Btri; Em san var situatie rerhtgezet. Ruststand l' der 9. Grembergen bleef zeer god Hjs( meespelen maar via 12-9 en 11 Bo< 15 werd de eindstand bereikt dig Ondanks al onze goede wil e Pla de inspanningen van sommif Bij bestuursleden om de pers i Va nodige informatie te bezorgd zijn wij er deze maal niet geslaagd de noodzakelijke gegt <A bij ons te krijgen b® Jammer. Onder hel thema SPORT VOOR ALLEN heeft op zaterdag 29 april 1978 de tweede nationale K.W.B.- V ieleriocrlstentocht plaat.'Zoals vorig jaar verwacht K.W.B. Krirlus-Koning te Gent een tweeduizendvijfhon derd deelnemers of meer... en zal alles in het werk worden gesteld om op organisatorisch vlak het nog vlotter en beter te laten verlopen Vertrek en aankomst van het 15 km lange pacours op het kerkplein van Kristus-Koning te Gent. All? wieier-, toeriiten van Vlaanderen houden best deze datum wij dlf scl

De Voorpost | 1978 | | pagina 24