B H I K M 0 Q w ih Tussen haakjes ZOMAAR VIER HOLLEBOLLEDOLLE KARNAVALDAGEN Geknipt 28 - 10-2-1978 - De Voorpost HEB STEEDS BIJ DE HAND UW VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSENH RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex. Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst rOMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School straat 54. Aalst "HONDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarnieringen en zonne- lESMEED metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz. M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen NTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAMOFLEX, Kasteeldreef 45 en Nieuwstraat 28, 9310 Lede- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapijt. vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken O-SPORT 052-71.17,59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportMedij en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels OM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. EUBELEN DE WOLF VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette, tergal enz. Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem, Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. UANDO 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo, quando. quomodo... enz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper 053-21.76.08 FERAV Molenstraat 70. Aalst. SERVAV heeft jaar in jaar uit. en voor om het even welke gelegen heid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-moderne zitmeubelen; van typische kleinere design- geschenken tot en met klasrijke tapijten. COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556. Aalst ERZEKERINGEN Van Den Hauwe Gaston en Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting P. Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving Inrichten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz. Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking. Molenstraat 42-44 - Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen Bel even naar Groep De Cuyper. VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen 1 jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Karnaval heet de uitbundige roes van het feest dat eens in het jaar Aalst tot één grote feesttent herscheept. Karnaval.„wat heb ik erover te vertellen. Je hebt zelf nog maar net konfetti en bier uitje haren gewassen en je neus riekt al zweetschmink van halfvasten. Ter aanvulling van alle terugkijkbijdragen in dit nummer, gluren we op deze jeugdbladzijde onder het masker van die (tussen aanhalingste ken) «alternatieve karnavalgelegenheden». Jeugdklubs die zweten onder een veel te nauw masker, een csv, hak,... Bierprins Niet alleen affiches maken reklame voor dit feest van het ganse volk. Ook die natuurlijk: voor Aalsterse studenten in Gent was het bv. een verrassing aan prikborden de affiche van de Gilles en het feestprogramma te zien hangen. Voor de «vreemde lingen» was dat misschien de klap op de vuurpijl? Nee, er is zo van die spontaan opwellende publiciteit. Zoals van de pas verkozen bierprins van «Athus» (da's de studentenkring van de ergoterapeuten van de Drongen- se steenweg in Gent). Da's een Aalstenaar en hij haalde de bovenhand met...in onvervalst Oilsters het karnavalprogram- ma aan te bieden aan gehoor en jury. Mogen we Bruno daarom proficiat wensen? En, hoedanook, dat karnaval in Aalst een virus is, of een goedaardige ontsteking, dat za gen we bij die jongelui die 's zaterdags al liftend vanuit Itterbeek op het Jefkensbal kwamen. Of de verbaasde ogen van Marleen uit Genk die haar praeses van «Economica» (Leu ven) ook al geen Aalstenaar zag. En de andere Limburgse en Antwerpse schorre keelgelui den... Karnaval, boven alles toch het dolle feest van een Aalsterse ajuinbolleboetiek. Jeugdklubs Aan het laken van karnaval, dat toch hoofdzakelijk in de city gevierd wordt, konden net nog Ypsilon. Tanu en Zonnestraat trekken. Vorig jaar als «mas- jers». dit jaar als zonnekloppers, vorig jaar nog in de Sint-Joris- klub. nu in het nieuwe jeygd- huiskompleks in de Zonne straat. werd de «Keizershof- sfeer» voortgezet. Onoverkome lijk was het nadeel niet dat men «wat verder» zit. hoewel die afstand toch precies niet aanlok kelijk is. Drinken en dansen kon je (waar niet?), maar ter afwisseling kon je ajuinsoep slurpen of uitlepelen, spaghetti op je vork steken, pensen, appelmoes Breugheliaans naar binnenspelen... Als echte zonne- Kloppers. jawel. JC Zonnestraat ziet zichzelf dus als rechtmatige erfgenaam van de Krocht, en stipt met een gevoel van trots het derde lustrum aan. Inderdaad, vijftien jaar karnaval als je 't optelt- Dat ook HAK zich als opvolger voorstelt, ja, historisch is dat allebei juist. Nog maar eens: wat ze van het Keizershof nu gemaakt hebben, («Vies Oilsjt» spreekt over geldhongeri- ge kuituurbarbaren) is om je pruikharen ten berge te doen rijzen. Jeugdklub Ypsilon zat ook onder een schminklaag. Spijtig dat alleen de eigen leden dat wisten... Desondanks was er toch op de spitsuren karnaval- ambiance. Tanu in samenwerking met het Volkshuis heeft het voordeel op de weg naar HAK te liggen. Vice versa geldt dat ook wel. Men maakte er daar een erepunt van de pint goedkoop van de hand te doen. Ook hier dus: een wandelingetje door de Pont straat en je zat weer in het karnavalgejoel. HAK-CSV «Een brug te weinig» is de Broederlijk Dclen-slogan van de dekenij Aalst. HAK en CSV deelden ook één en ander broederlijk en hiln slogan luid de: «Een brug tussen CSV en HAK tijdens karnaval». De gewone bezoeker zal daar be houdens wat wederzijdse rekla me niet veel van gemerkt hebben. Onderlinge afspraken waren meer van praktische aard (drankprijzen. openingsu ren. publiciteit). Een gewild verschil lag in de sfeer, 't Fabrieksken opteerde voor een rockkarnaval, waarvan men hoopte dat vooral jongeren zich hier moeten thuis voelen. Of dat uitendelijk geen eenzijdigheid werd. laten wc aan het wijze oordeel van onze lezer over. HAK daarentegen stelde zich op voor jongen oud. Je kon er. zoals vorig jaar. dansen en drinken, maar ook een brokje bode- gaiaans eten. Goelasjsoep, spa ghetti en brochetten stonden op het menu. Ook de Weide en Sodiga zaten in de samenzwe ring. In het CSV mochten ze rcspektievelijk op zondag en maandag het kookfornuis ge bruiken. Vermelden we nog dat HAK veel steun kreeg (in mankracht) van JC Dido. Kritische geluiden Onvolledig wel zouden we zijn als we «bedenkingen» bij het karnavalgebeuren geen kans zouden laten. De beoordeling valt weer eens voor jouw rekening. - In Vies Oilst merkt men op dat Erembodegem als fusiegemeen te van Aalst zo'n beetje leegge- molken wordt door karnaval. Financieel krijgt hun kermis minder, maar dat vele jongeren naar Aalst gaan en met Erembo degem (ondanks Eureka) weinig kontakt overhouden, dat vooral wordt aangestipt. - In «Info-Jebron» stelt men het karnavalgebeuren in de kon tekst van «een gans jaar een masker dragen van hebzucht, heerszucht en eerzucht». Het zijn «eerlijke dagen» wordt geopperd, maar naast het afleg gen van een naar-bier-ruikend- verschaald masker moet ook het dagelijks masker afgelegd wor den. pd Karnaval in Klakson Terwijl we deze regels aan papier toevertrouwen is de karnaval woede nog niet verbrand. Dansend op het klavierblad schrijven onze vingertjes dan ook wat graag dai jeugdatelier Klakson het kreatieve element van karnaval een tijd lang zal gebruiken in de wer king. Op 18 februari leren kinderen en maskers maken. Een week later wordt aan de diverse types van maskers mimiek gegeven. Vastentijd In Jebron wordt aandacht besteed aan deze veertig dagentijd, die in het tema staat van «drie enorm-dra- kerige maskers»: hebzucht, eerzucht en heerszucht. Drie maskers worden ze genoemd, die voortdurend onze menselijke samenleving bedreigen. Aan de •wee polen (broederlijk delen - aktie- en bezinning) word: aandacht gewijd. In de inforuimte vindt men de vas-enbezinningsboekjes van Ward Bruyninckx (20 fr.) naast talrijke andere verdiepingsbrochures en -boekjes Iedere dinsdag (16.15 uur tot 16.35 uur) en vrijdag (17.15 uur tot 17.35 uur) tijdens de vastentijd kan men in de stille ruimte een begin maken van persoonlijke begeleide bezinning. Op woensdag 15 februari is er een gebedsavond. Wa' nu het aktiefacet betreft: daartoe wil men inspi ratie bezorgen met de tentoonstelling van Broederlijk Delen. Deze is te bezichtigen tijdens Jebrons ope ningsuren. Vermoedelijk komt er in maart ook een informatieavond met spreker rond arbeidssolidariteit in de derde wereld. Eigentijdse jeugd Is wel vroeg, maar nu reeds kan verklapt worden da- op 7 oktober. Eigentijdse Jeugd met «Kijk over de muur» naar Aalst komt. Da's een initiatief van Je bron. Groepstrainingsweekend Zoals dit anderhalf jaar geleden gebeurde richt het Liberaal Jeugdwerk Aalst in samenwerking met de Jonge PVV-Mutualisten Aalst ook dit jaar weer een «Groepstrainingsweekend» in. Een weekend, be- s-emd voor groepsanimatoren, groepsbegeleiders en al wie uii hoofde van wat ook met mensen werkt of wil werken. Een sukses was het toen. Dit jaar zijn de da-a: 10-11-12 maart. Geïnteresseerden kunnen kon- -ak- opnemen met Michel De Gols, Post hoorn straat 16, Aalst. Honderd dagen Naar onze nieuwgierige oortjes mochten opvangen zou de honderddagenviering van de laatstejaars M C. di- jaar op vrijdag 3 maart doorgaan. In een aantal scholen zou men, zoals vorig jaar, weer kunnen beschikken overeen vrije namiddag die te vullen met ske-chen, parodies op aktuele en voorbije toestan den, en dergelijke kulturele dingen meer De Made- lonruimie is ook weer uitverkoren en de regeling is wel zodanig dat vóór acht uur geen enkele niet-100- dagenaar binnenkomt, 't Is maar een weet. Taizéwerking in Aalst De Aals:erse Taizéwerking bestaat nu reeds vier jaar. Jongeren en volwassenen komen geregeld samen (nu in Jebron) om vanuit de spiritualiteit van Taizé, de evangeliebeleving, vanuit een bezinning het konkrete leven tegemoet te gaan. Dit jaar wordt de werking vooral naar de diepte getrokken. Om tot meer per soonlijke kontakten te komen, om inhoudelijk één en ander weer waar te maken werkt men nu met «ker nen» binnen de TaizéwerkingVaste kernen die noch- ans open blijven voor elke belangstellende, leder is welkom nu zondag om 20 uur in Jebron, Begijnhof 1 Aals- Daar is ook de «derde brief aan het volk van God» (brief waarin jongeren samen met Taizé-prior Frère Roger oproepen tot het vormen van «plaatsen van hoop» vanuit wat ze beleefden in Hongkong) gratis te verkrijgen. Opwinding in Bloekeren: 10. De Verbranding (Bar- is op zoek naar het geheim achter geheimzinni ge gebeurtenissen in Bloekeren. Een Witte Dame (beroep: waarzegster) wijst hem de weg). Kijk, terwijl Bar- zo aan het wandelen was en de ijzige wind ut zijn handen wreef, kwam daar een krant aangewag geld Ook nadat Bart de slaap uit zijn ogen gewreven had, was dat toch nog een gek gezicht en hij besloot ze e lezen. Wie weet .Hij las over S.K.Eendracht die de Európacup in Argentinië gewonnen had, over een damesvoetbalploeg te gast bij Sadat (hij begon bij de spor), en naarmate hij bij de voorste bladzijden kwam viel zijn oog op politieke gebeurtenissen. Idi Amin Dadadazeleer poseerde tussen ajuinen en ook kwam Ban te weten dat er soms wel eens treinen gekaapt worden. Zo erg veel verschilde dat alles niet van voorgaande jaren, vertelde hij met een cynisch lachje aan de krant. Deze antwoordde niet. Ook niet •oen Bart vroeg naar «het geheim» of andere gebeur tenissen. De krant wilde net antwoorden dat er kleine legertjes waren voor iets, toen de aandacht van Bart viel op een groot vuur ergens in de verte. De nacht was al gevallen en vaag herkende hij verlichte maskers en rook hij zwetende schmink. De krant was er naartoegehold, maar Bart (hoewel hij besefte dat er ie-s belangrijks aan 't gebeuren was) bleef alleen ach-er. Tanu Vrij 10: Kaderdag over infrastruktuur en beleid vani een jeugdhuis door de Socialistische Federatie vani Jeugdhuizen. Onder leiding van Maurice Dons. r gin19 uur. Za-11retrospektieve van Will Tura van 14 uur tot 18| uur. Zon. 12: autotocht naar Damme (Grote Markt en§| Stadhuis). Vertrek: 14 uur. Za:. 18: retrospektieve op aanvraag van de leden uitl de jaren 1970-1977. Zon. 19: autotocht naar Gaasbeek (park en kasteel).| Vertrek: 14 uur. Marcellinoklub Zon. 12: 14 uur: film «De laatste dagen van Pompeïj (een stand die verwoest wordt door de Vesuvius). Zon. 19: Marisol, een zonnestraal, (een meisje| brengt zon in het leven). Ijaco in zaal Rubens (Terjoden) Zat. 18: Krisis-TD vanaf 19 uur. Toegang: 30 fri Leden en voorkopers: 20 fr. Van 23 uur tot 24 uur it| er een dansmaraton voorzien. Jome in zaal Patronaat, Gijzegem Vrij. 17: film om 20 uur: «Jerry barst van woede» Lanseloet in zaal Meuleschettestraat 34 Woe 15: 14.30 uur: toneelvoorstelling: «Kle Klaus, grote Klaus». Inkom 30 fr. Jebron, Begijnhof 1 Vrij 10: 17.15 uur: vastenbezinning (een twintigta minuutjes van wat rust en begeleide bezinning). Vrij. 10: 19 uur: bijbelavond Zat. 11: 14.30 uur: makramee voor jongeren, wordt voor materiaal gezorgd, ledereen is welkom. Zat 11: 15 uur: samenkomst werkgroep ontwikke lingssamenwerking. Zon. 12: 20 Taizébezinning. Dinsdag 14: 16.15 Vastenbezinning. Woe 15: 19.30 uur: G.C.L. - Gebedsavond in d| vasten. Vrij. 17: 17.15 uur: vastenbezinning. Om 19 uurj broodmaaltijd en om 20 uur kern vergadering. JEFI-kinderfilmklub in zaal Palace, Schoolstraat Zat. 11/ 14.30 uur: jeugdfilm «Dunderklumpen». I kinderen mogen zich verkleden in smurf of kaboutei er zijn hiermee mooie prijzen te winnen. Toegang f fr. 40 fr. voor groepen. J.A.Klakson, Hammestraat 20 Zat. 11. 14 uur: bezoek aan en nabespreking van de film «Dunderklumpen. Zat. 18: 14 uur: «Het maken van een masker». g| PVV-jongeren federatie Aalst in Graaf van Egmont| Grote Markt I Vrij. 10: 20 uur: open debat- en beleidsavond Jonge PVV-Mutualisten Aalst in boerderij abdij Affli- gem 17, 18 en 19/2: Vakantiekolonies voor 16 jarigen-ka dervorming K.S.A.Sint-Gerolf Lede, zaal Volkskring, Lede Za- 18: 21 uur- bal. ledereen welkom. Skouts en gidsen O.L.Vrouw Lede Zat .11twaalfde reuze verkleed karnavalbal K.L.J. in hun heem te Moorsel Vrij 10: gesonoriseerde diamontage in overvloeiend! projektie door E.H.Steps over «natuurlijk Moorseli me: bloemen, planten en vlinders te Moorsel waar genomen. Aanvang20 uur. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Zat11film «Raid on Entebbe» om 20 uur. Don. 16: 20 uur: vergadering omtrent de reprodukt van kunstenaar Harold Van De Perre die in Didi verkrijgbaar zijn. Om 20 uur eveneens perskonferentie over het Eg- montpakt Za-18.20 uur: karnaval in Dido om 20 uur en twee uurtjes daarvoor start de volksdanskursus voor be ginners. Om 14 uur start ook de kursus makramee C.S.V. 't Fabrieksken, Burchtstraat 20 Zat. 11: Mixed-Media met Logos (eksperimenteel musiceren) Zon. 12: film «Fat city» (Stacy Keach en Jeff Bridges •e 20 uur. Vrij. 17: première nieuwe plaatKassen en Co. pd Informatie in Dido Eerder reeds hebben we het gehad over de «werk groep informatie» van Dido. Nu zijn er evenwel konkre-e zaken. Als temas denkt men eraan: werk loosheid, mei '68, seksualiteit, drugs (w.o.alkoho- lisme), en veiligheid van de werknemer. Deze temas zouden in de loop van dit jaar reeds ter informatie aan het jeugdhuispubliek voorgelegd worden. Tus sendoor wil men ook een lijst samenstellen over wat in de streek bestaat aan kursussen, organisaties, verenigingen, vormingskansen...Elpeebesprekingen, al-ernatieve geneeskunde, makrobiotiek, huwelijks wetgeving, meerderjarigheid...ook daar denkt men aan, Alvas- wil men er geen saaie info- en gespreksavond van maken. Eerder wil men op een aktieve en plezan-a •e manier (kruidenwandelingen, toneel, sketch..) in-1 forma-ie vertrekken. Een uitdaging die zeker de moei-ï •e waard is, mensen. Ian Hunt in Dido Nog maar eens Dido. Dit keer met de melding dat Ian Hunt op vrijdag 24 februari naar die jeugdklub kom-Ian is de gitarist die een tijdlang Gerry Lockran begeleidde. Als zodanig was hij twee jaar geleden te zien in Dido. Nu heeft hij een eigen programma opgebouwd en daarmee toert hij Europa rond. PD

De Voorpost | 1978 | | pagina 28