JAAR KARNAVAL- STOET AALST ZATERDAGAVOND: HET LONT AAN HET KARNAVALVUURWERK WORDT AANGESTOKEN JEANINE VAN SCHUYLENBERGH AJUINPRINSES «OUDE GARDE» OPENT DE KARNAVALESKE P ESBATTEMENTEN SFEER GENOEG MAAR WEINIG SPIRITUELE K0STUMES F0NS SINGELIJN HERDACHT dame. 4 - 10-2-1978 - De Voorpost Vera Nassez, kandidate ajuinprin ses SJ De buurt van «de watertoren» ziet voor de tweede maal een van haar jeugdige schoonheden de titel van «Ajuinprinses» behalen. Waar verleden jaar Jeanine Van Schuylenbergh uit de Scherreveldstraat in de FFR de verkiezing bijwoonde zuiver als toeschouwster, van Ingrid Van de Winckel (later eerste eredame van bloemenfee Magda) had de mikroob haar te pakken. Reeds van met St.-Maarten stelde ze haar kandidatuur met de bedoeling haar voorgangster uit de Felix De Herdtstraat ais tweede ajuinprinses op te volgen. Ook de «Suskewieten» kun nen gerust zijn want beide prinsessen behoren tot hur groep en de kersverse ajuin prinses kon U met de stoet op de wagen van de Suske wieten zien terwijl Ingrid als eredame op een vlinder, op een mooie bloem van de wagen van «De Foesjeleers» *e zien was. Wie uiteraard ook kunnen •erugblikken op een ferme prestatie zijn de organisato ren van dit «ajuinbal» dat in s'ijgende lijn gaat en waar lijk de lypisch karnavaleske sfeer uitademde, en dit de hele lange avond (lees liever nach-) door. Duivel-doet al dokter Mathieu met zijn hele s'af. voorzitter van het Rode Kruis advokaat Geldof en voorzitter van de Bond van Bloedgevers «De Peli kaan», de heer Hoste kun nen met organisator van het fees' An hur Claessens in derdaad fier zijn op hun ge slaagde prestal ie. In de dicht bezette FFR-zaal waar geen stoel onbezet bleef werd inderdaad het zesde ajuinbal gehouden. Des-ijd in 1972 werd het ge organiseerd o.a. door Dr. Ma'hieu en de bovenge noemde heren plus de he ren Boel, De Block, D'Hau- were, Borremans, advokaat Eeman, ziel van het hele gebeuren en niet in het mins' door de dinamische, nu speciaal uit Brugge over gekomen mw. Caerels. Drie kandidaturen waren bij he' komitee binnengelopen, die van Jeanine Van Schuy lenbergh en die van twee zusjes ui' Mere, Erna en Ve ra Massez. Echt typische proeven zouden ze niet mpe'en afleggen. Twee kri- •eria golden inderdaad als selekt ieproefde kledij en he' ui'voeren van een tango op de *onen van de steeds •erugkerende «Gensters» die met evergreens oude slagers maar ook met les airs a la mode in de zaal gens'ers deden slaan. De ech' karnavaleske sfeer was er: de meeste toeschou wers waren verkleed, er wa ren serpeniines en konfetti, er hingen ballons allerhan de, er werd gedanst, geron- dedanst en gekuskesdanst da' het een aard had en «De Gensters» stonden in voor een s'eeds siijgende karna valeske sfeer. Een jury kwam er niei aan te pas en de verkiezing gebeurde uit sluitend via de stelbulletins van alle betalende toe schouwers. Hierbij haalde Jeanine Van Schulenberg he' dan gemakkelijk, op één been, met 374 punten tegen 164 voor Erna en 78 voor Vera Massez. uit Mere. Rond middernacht deed de hele karnavalsploeg met prins Michel, keizer Kamiel, bloemenfee Magda onder leiding van Feestkomitee- voorzi"er Frans Wauters zijn intrede en Mon de uit slag worden bekendge maakt Ook Ajuinboer. Bert Verbes'el, met splinter nieuwe ajuinhoed (reeds zijn zesde), had na zijn na- •ionale erkenning ie Brussel de zaal reeds helpen in rep en roer zenen. De Ajuinprinses kreeg een •elevisie'oestel en beide eredames prijzen ter waarde elk van ongeveer 5000 fr. Kwamen daarbij dan uiter aard plaketten uit de han- Prins Michel en van Bloe menfee Magda en de «gou den ajuin» van de Ajuinboer van de Hoge Vesten. Na de proklamatie en het officiële gedeelte zorgden dan prins Michel mei zijn «Poesjka- pel», en Keizer Kamiel met zijn hele gamme karnaval- songs voor de echte karna- valstemming. «Wij doen Erna Nassez. kandidate ajuin prinses (SJ) De opening van de drie dolle karnavalsdagen te Oilsjt ge beurt traditioneel door de «Oude Garde», reeds 190 j. oud want gesticht in 1787. In typisch uniform dat ons aan niemand minder dan Keizer Napoleon doet denken is deze harmonie, speciaal dan voor haar karnavalesk zeer gewaardeerde optredens uitgedost met blauwe kiel en politiemuts waarbij de bestuursleden er dan ook een in fantasie dragen. Een trommelaar van deze harmonie vond te Waterloo op het slagveld een vlag met de «N» van Napoleon, vlag nog steeds in de «Comte» te zien, en vandaar zou dan de Napoleontische klederdracht afstammen. Vroeger was het de harmonie het LSW waar de zaal voor deze plechtigheid die uiteraard wel een blauw tintje vertoonde werd ter beschikking gesteld door burgemeester D'haese- leer. Buiten de burgemeester werd het gezelschap er opgewacht door schepenen Gaston Van den Eede, en Gilbert Bourlon. Ook de leden van de Bulgaarse delegatie van Gabrovo, de bur gemeester, de loco burgemeester en de voorzitter van het lokaal komitee voor Humor waren er met een tolk aanwezig. Mevrouw Ignace Mees uit de Koolstraat werd er afgehaald doch werd eerst nogmaals ul tiem gehuldigd samen met de hele reeks vroegere cantiniè- res waarbij ook nog de eerste, van in 1951 mevrouw Van Ho- vrais amis constants» maar zo konstant bleek ze dan toch ook weer niet want rond 1920 kwam een splitsing in een «Jonge» en een «Oude Gar de». De karnavaleske esbattemen ten werden dan van in de «Graaf van Egmont» door de muziekvereniging onder de in een splinternieuw uniform uit gedoste dirigent Edgard Branckaert ingezet. Gevolgd door haar eigen bestuur met voorzitter Emiel Van Schooten aan de kop, van leden van het Feestkomitee in nieuw ornaat met Frans Wauters als aan voerder, van de leden van de Prinsencaemere met Simon D'Hondt als trekker, van Keizer Kamiel geflankeerd door zijn sneeuwwitte Keizersgarde «De Kamillekens», van een ganse reeks cantinières en van be langstellende kamavalisten ging het onder «Oilsjt viert Kar naval. alle doagen bal» naar De nieuwe ajuinprinses Jeanine Van Schuylenbergh met haar danspartner (SJ) voesj!». De ajuinprinses en haar ere dames, alle drie ongehuwd en schommelend van de 19 naar de 21 jaar, worden nu uitgenodigd door voorzitter van de Bloedgevers Hoste om ook als bloedgeefster op *e treden en de Ajuin prinses zelf komt het hele seizoen aan bod, o.a. in Luik, Aywaille, Mechelen, Hasselt maar vooral bij de viering van het twintigjarig bestaan van de Vrienden kring «De Pelikaan» op 15. 10.78. Misschien lonkt Jeanine nu reeds naar de titel van Bloe menfee voor volgend jaar. Ingrid doet er niet meer aan mee. «Iedereen moet eens zijn kans krijgen», vindt ze. L.H. Op de vooravond van Aalsters gemaskerde hoogdag steekt het «Katrienenbal» de lont van het karnavalbalvuurwerk aan. Op zaterdagavond begint de karnavalbal pas goed te rollen. Dan duiken de maskers en gegrimmeerde gezichten op, de fapade waarachter men zich incognito in de roes van vermaak stort. «Karnaval, de goedkoopste psychiater», hoorden we zeggen. Raak. Een geneeskundige bij wie veel Aalstenaars zich elk jaar grondig laten onderzoeken. Hoewel men het toch ook zo ver niet moet zoeken. Men verkleedt zich meestal gewoon voor de lol. Toch zegt het masker veel van de persoon die erachter zit. Op het Katrienenbal zagen we dit jaar evenwel een ver mindering van kwaliteit, wat verkleedden betreft. Het is moeilijk uit te maken of er meer verkleedden waren dan vorig jaar. Misschien wel, maar het geheel getuigde toch van min der originaliteit. Met de kwaliteit van kostumering en maskering gaat het blijkbaar in dalende lijn. Er waren ook minder origi nele ideeën in vorm gezet. Vandaar ook de oproep van de jury bij het voorlezen van de uitslag. «Om volgend jaar een grotere inspanning te leveren». Altans wat betreft de dames- en-heren-alleen. Het was in derdaad niet denderend wat op het podium defileerde, enige personnages niet te na gespro ken. De groepen hadden zich wat meer inspanning getroost, en de kwaliteit lag daar ook hoger. Hoewel de luister van vroegere jaren, ook wat groepen betreft, van zijn schittering heeft verlo ren Het woord inflatie dat hier met karnaval nog gehoord is, in verband met de kwaliteit van de stoet, was misschien ook van toepassing op het bal van de Catharinisten. Hier hebben we het natuurlijk alleen over de verkleedden die in het défilée mee opstapten, enkelingen en koppels op het podium, en groepen in de zaal. Kwam het geheel van de ver en er het ganse bal door de zwier in kon houden Het spreekt vanzelf dat een bal met een dergelijke traditie en faam het bezoek mocht verwachten van prins Michel, Bloemenfee Magda, Keizer Kamiel en ook van voorzitter van het feestkomité Frans Wauters en van Marcel De Bis schop. Ook haalde men een af- Een spirituele dame. en een eerste prijs op het Catharinistenbal (EL) kleedpartij nogal flodderig over, en soms zelfs vrij banaal, met de feestsfeer was het net andersom gesteld. Er werd met entoesiasme rondgesprongen, gedanst en in slierten gehup peld. De dansvloer stond bestendig vol. Dit lag uiteraard ook mede aan het orkest «Actif Club» dat zeer voortreffelijk begeleidde, Een koppel een eerste prijs waardig (EL) vaardiging van het Bulgaarse Gabravo op het podium, waarop tussendoor ook herin neringsmedailles werden uit gewisseld. Keizer Kamiel zong een viertal karnavalsongs. En we konden ook nog genieten van Enrico Leclair en Jean- Paul De president van de Ca- tharinistenkamer Van Neck, was iammer genoeg wegens Voor de gelegenheid werd sterke drank uit het typisch vaatje geserveerd en bij «La Madeion» groette het hele pele- ton zeer keurig uitgedoste can] tinièren op martiale maniei Ook bloemenfee Magda ex-prins Edy waren van de par-T t. De leden van het Feestkomite<r deden er voor het eerst hut*"' verschijning in hun keurij'11 gloednieuw uniform met dorfj kerblauwe smoking en broekp" blauw hemd, bordeaux strikp' roodwitte karnavalshoed erf' een typische schouderband" («'n slabbertje» zegde on^ril Frans Wauters) in dege rood-witte stadskleuren. D«rij< twee vrouwelijke leden van hef la gezelschap, Mw. Nicole Schelm linck en Mw Muriëlltep Boeykens-Boel droegen hierbij 'n sneeuwwitte, maagdelijkeaa jabot. 1m Onder het gezelschap bemerkte ten we verder nog raadslederBa, Gracienne Van NieuwenborgtT|jj en André Dooms. L Na gelegenheidstoespraken^, door voorzitter Van Schooteii en de echtgenoot van df scheidende cantinière en na dL gelegenheidsdrink werd da» een korte optocht gemaakt via""' het Keizerlijk Plein de bij uitstelr karnavaleske Koolstraat, dée9 straat van de cantinière en va^ prinsen Michel en Edy om zd<e| terug te komen naar het stadfor huis waar de sleutels aan <&<e nieuwe prins zouden wordeter overhandigd. pre Een waardige inzet voor de fesfee tiviteiten. an L.H,ru rig Het stadsbestuur en leden van het feestkomitee brachten een intieme hulde aan het graf van Fons Singelijn (JM) ziekte weerhouden. Om 12.10 u begon dan het défi lée onder het waakzaam oog van een zevental juryleden. 310 verkleedden stapten op in dit défilée. Bij de kleine en grote groepen kwam er soms spon taan applaus los uit de zaal, meer bepaald voor die groepen die voor enige show zorgden. Uitslag Dames: 1Corry met Yodelaï- ti, 2. Bomma-Bomma, 3. Ca sanova, 4. Ni politiek getintj mor Oilsjters gezintj, 5. Holly Hobby Bis, 6. Poes Heren: 1. Ik èm e stik in mein vioel, 2 Staafken de eerste Gillis. 3. Fietspadenaktie, 4. Koning Karhaval in Aalst Koppels: 1. De Foeiroapen, 2. Ste. Martine en Ste Nicole. 3. Medusa de Vrouwenpla neet, 4. Rudolf Valentino met maitresse, 5. 't zen de leste twie, 6. oigen fabrikoot Kleine groepen: 1 Marsepu- lami's weggelopen uit Robbe does. 2. (ex.) Star Wars en Drasj National, 4. (ex) Polle pels en Loeloe's en Nana's, 6. The chicken-Licken Band, 7. Clo clo en Claudette, 8 De Katnenenvarkentjes. Grote groepen: 1 Yankee Kasjevang, 2. Hollie Hobby's. Wilfried Lissens Kent e stuk in men vide! - de eerste prijs bij de verklede heren op It Catharinistenbal (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4