:UW ONDER 10000 I KSA 00RDEGEM IN MOEILIJKE SITUATIE IS AKTIEF IfeWWlII Minister van Nationale Opvoeding Ramaekers op bezoek JHHi GEMEENTERAADSLID VAN DEN NEST NEEMT ONTSLAG De >ede i»of wij I ker, De Voorpost EEN UITGAVE VAN VRIJDAG 3 MAART 1978 31e JAARGANG NR. 9 - 20 F. DRUKKERU-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT P.V.B.A. Verantwoordelijke uitgever: A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.' 052-21.40.60 PCR 000.0115692 68 PORCELEEV- EN GESCHENKENZAAK £imberget\^, H OOGSTRA AI 28 - 93UO AALST - TEL. 21.23.22 KATTESTRAAT 78 - 9300 AAST - TEL. 21.56.00 s' Terwijl de laatste maanden van 1977 een sombere periode waren voor de arbeidsmarkt heeft januari enige opklaring gebracht. De gedeeltelijke werkloosheid is met circa 6 pro cent gedaald terwijl de volledige werkloosheid na een daling met bijna 3 procent opnieuw lager ligt dan 10.000 eenheden. Toch wijst niets op een strukturele verbetering in onze regio... Volksvertegenwoordiger Mare Gal Ie 'zorgde ervoor dat minister Raemaekers voor zijn causerie, die hij hield voor CSC De Rank. een paar uurtjes vroeger naar Aalst kon konten om een interview aan ons weekblad toe te staan- Ik geloof dat het enerzijds de taak is van de minister om informatie en uitleg te geven over zijn politiek. Anderzijds heb ik ondervonden dal die vergaderingen in de verschillende hoeken van het Vlaamse land mij ook wat leren. Ik hoor de reaklies van de mensen en ik vind hier zaken die ik anders in mijn ivoren toren niet zou vernemen. Ik vind dat zeer belangrijk -Deze en andere verklaringen van minister Raemae kers vindt u in ons interview op pag. 16-17 (RVdP-JM) Eind januari 1978 bedroeg het aantal uitkeringsgerechtigde volledige werklozen in het ar rondissement Aalst 9.827 een heden. Daarvan zijn er 4,027 mannen (40,98 en 5.800 vrouwen (59,02%). Ten opzichte van de maand voordien betekent dit een af name van 2,89 of 292 een heden (waaronder 214 vrou wen) Het aandeel van de mannen is hierdoor lichtjes ge stegen (nu 40,98 Jeugdwerkloosheid De jeugdwerkloosheid bedroeg einde januari 2.942 eenheden of 29,94 van de totale werk loosheid. Dit betekent een af name met 149 eenheden of 6,19 Ook hier was de daling het grootst bij de vrouwen (137) zodat het aandeel van de man nen in het totaalcijfer steeg (nu 37,63 18 meer dan vorig jaar De volledige werkloosheid ligt hierdoor 18,64 of 1.544 een heden hoger dan in de over eenstemmende maand van vo rig jaar. Sedert januari 1977 nam de jeugdwerkloosheid toe met 469 eenheden of 18,96 Gedeeltelijke werkloosheid In januari II. bedroeg de gedeel telijke werkloosheid 10.367 eenheden waarvan 5.497 mannen en 4.870 vrouwen. Dit betekent een afname met 732 eenheden of 6,60 De man nen kenden een lichte stijging (47 eenheden), de vrouwen daarentegen een afname met 779 eenheden. Er zijn in totaal 61.932 arbeids dagen verloren gegaan. Dat is circa 20 minder dan in de cember van vorig jaar. Deze vermindering met 15.677 een heden is bijna uitsluitend te danken aan de vrouwen. Het maandgemiddelde der ge deeltelijke werkloosheid to taal aantal afstempelingen per maand gedeeld door het aantal werkloosheidsdagen) bedroeg in januari voor de mannen 1.151 en voor de vrouwen 1.798. De gedeeltelijke werkloosheid ligt lager dan de overeenstem mende maand van vorig jaar' 1.875 werklozen minder en 10.908 arbeidsdagen minder verloren gegaan. Brugpensioen Gedurende de maand januari werden 28 aanvragen tot brug pensioen behandeld door de R.V.A. Er werden 33 vervan gingen gerealiseerd. Wat het brugpensioen voor werklozen betreft werden 926 uitnodigin gen verstuurd. Als gevolg daarvan werden 264 attesten afgeleverd. Daarvan zijn er 85 attesten werkelijk teruggeko men, hetgeen dus betekent dat er slechts 85 personen werke lijk in brugpensioen zullen gaan. Bedrijfsnieuws In de tekstielsektor blijft de werkloosheid belangrijk: 1.168 eenheden, hetgeen een toe name betekent met 22. Lees door blz. 6 Pers. dierenvrienden en sensatiebeluste kijkers hebben verleden week een vette kluif gehad aan het verhaal van de 58-jarige Mariette Y.H.. wonende in de Kleine Steenstraat te Mere en haar achtentwintig honden aan wie ze naar verluidt zelf haar eigen bed zou hebben afgestaan om rustig aan te kunnen jongeren. Voor voorzitter van vzw «Dierenbescherming van Aalst». Francois De Backer, is dat een gelegenheid geweest om in uniform in de gazet te staan, maar het is dierenasiel St.-Hubertus geweest die voor de opvang heeft gezorgd van de drieentwintig honden die Mariette V.H. volgens de wet niet mocht houden. honden op dé bovenverdiepingen konden niet bereikt worden. Bur gemeester De Lat zegde al die da gen machteloos te staan omdat pas kon ingegrepen in geval de huis- Lees door blz. 4 Het ligt niet in de bedoeling van deze bijdrage vanuit een ongezonde nieuwsgierigheid «olie op het vuur» te gieten. Wel willen we in alle sereniteit en wars van stemmingmakerij de situatie uit de doeken doen, waarin de KSA-bond van Oorde- gem zich momenteel bevindt. Een situatie die in elk geval weinige jeugdbewegingen haar zullen benijden. van het pastoraal team) samen met de leidingsploeg ook op de afspraak bij E.H Bontinck Lees door blz.4 Het verhaal luidt als volgt. De «Brusscles». zoals men Mariette V.H. bij de geburen wel eens noemt, is twee jaar geleden in de Kleine Steenstraat te Mere komen wonen. Voordien woonde ze in de Dorpstraat te Erpe maar haar huis baas had schoon genoeg van de onbeschrijfelijke toestand waarin de huurster de woonst had ge bracht en wees haar de deur. In Mere was het meteen weer het zelfde. De buren vertellen hoe een taxi tot driemaal toe voor haar wo ning kwam gereden en telkens een tiental honden uit zijn wagen liet stappen. Telkens als hij een lading honden had afgeleverd, ontsmette hij zijn auto met een spuitbus. De buren dienden een klacht in omdat bij warm weer een verpes tende geur rond de woning hing. Oppas zou er voor de honden niet geweest zijn. de dieren hadden zich de hele woning toegcèigend, een deel leefde in de woonkamer, een andere groep zat opgesloten in de keuken en naar schatting een tiental hokte op de eerste verdie ping, Dat was wat men vertelde, maar niemand mocht binnen. De Dierenbescherming van Aalst had daar lucht van gekregen en voor zitter De Backer schreef naar de prokureur des Konings in Den dermonde en burgemeester De Lat van Erpe-Mere om maatregelen te laten treffen. Doch zonder reaktie. Hij maakte vreemd genoeg ei genlijk drie processen-verbaal op, doch de vrouw weigerde (te recht?) te betalen. Mariette V.H. werd op maandag 20 februari opgebracht door de Rijkswacht en dit naar verluidt om redenen die geen rechtstreeks ver band houden met de dierenver waarlozing. Het was op dinsdag dat Francois De Backer besloot dan maar zelf de honden te voede ren. In twee minuten tijd aten de honden op het gelijkvloers als be zeten veertien kilo voer op. Dat gebeurde langs een venster. De De dtertj 'it kontakt r beslist heel prope iet het dierenasiel St. r uit. Wie er eentje wil adopteren. Hubertus te Nieuwerkerken Pastoor Jozef Bontinck is met een aantal aspekten van de KSA-werking immers niet ak koord. De onderscheiden standpunten lopen nogal uit een en gesprekken daarom trent verlopen moeizaam en gespannen. We spraken met bondsleider Rudy Vanderhey- den. Graag hadden we dit ook net E.H. Bontinck gedaan, naar in de telefoon hoorden we enkel: «Luister meneer, daar 'k geen uitleg over geven. Een 9°eie middag». Waar gaat het om? De K.S.A.-bond, gehuisvest in "et heem «Levet Scone» op pa rochiale grond, besloot sinds kampjaar met de twee cud s'® bannen (Jonghernieuwers en Hernieuwers, vanaf 14 jaar 0us> Ie starten met een ge lengde werking. In een tijd dat nationale beweging KSA- *kSJ naar eenheid groeit en °a' in alle jeugdbewegingen poepen gemengd beginnen te wrken. acht men dit ook in ^ordegem zinvol Men wil ge ldelijk de ganse bond verrui- "^n. Vanuit de (totnogtoezeker Positieve) ervanngen dit jaar, wl men volgend jaar ook de l°ngere leeftijdstakken open stellen voor meisjes. Pastoor Bontinck vroeg half ja nuari '78 vanop de preekstoel de KSA-leiding voor een on derhoud. Omdat men de in houd van dat gesprek niet wist en niet onvoorbereid naar die maandagvergadering wou, ging er niemand in op het voor stel van E.H. Bontinck. Achte raf kwam men te weten dat om trent de werking een aantal be zwaren geuit werden. Voor eerst het gemengde werken, maar ook: vragen omtrent het provinciaal KSA-VKSJ beleid, het pius- zestientijdschrift «Vandaag» en het feit dat er geen nationaal en provinciaal proost zou zijn. Pogingen tot gesprek Er werd een vraag gericht tot E.H. Pastoor voor een nieuwe afspraak. Uiteindelijk pas op dinsdag 31 januari. Intussen had men ook langs KSA-zijde provinciale en nationale leiding ingelicht en geraadpleegd om dat de bezwaren van E.H. Pas toor zich ook op die terreinen uitstrekken. Met de bedoeling een verhelderende inbreng te doen in het gesprek was daarom Guido Baecke (gouw- proost Oost-Vlaanderen en lid Iedere Aalstenaar kent de Mlkisklub! Voor diegenen, die het nog niet weten, het kontaktcentrum Mikis Theodorakb (op dat moment vervolgd in Griekenland) werd in 1968 opgericht in een kelderverdieping of beter een kelderkeuken van een herenhuis, gelegen nr. 10 op het Keizerlijk Plein. De Initiatiefnemers hadden de kleine ruimte omgevormd tot een minuskuul hartje waar alle mensen welkom waren. Het werd een echt ontmoetingscentrum. De opening was reeds een enorm sukses! Na enkele jaren werd de taald wordt. De groter wordende werd de behuizing te klein en moest er uitgezien worden naar een ruimer onderkomen. Toch wou men de enorme financiële lasten nog wat verdagen, zodat beslo ten werd de «koer» bij te nemen. Maar na een viertal jaar was dit ook ontoereikend, daarom ver huisde deze zeer aktieve en bewonderenswaardige organisa tie naar het huidig adres: Nieuwbeekstraat 35 Aalst. Daar het stadscentrum verlaten werd. vreesden vele medewer kers terecht vergeten te worden. Dit bleek loos alarm: ondanks het risiko werd het voor de klub een waar crescendo! Door een enorm vertrouwen van leden werd het financieel pro bleem al vlug opgelost: zij leenden de klub duizend frank, waarvan ze nu nog geen spijt hebben, vermits het geld lotsge- wijze om de drie maand teruebe- vereniging had echter meer initiatieven nodig. Heel wat hersenwerk was te verrichten, zodat het publiek een hele waaier verschillende en betere aktiviteiten voorgeschoteld kreeg. De Mikis werd belange loos geleid door een aantal vrijwilligers. Wie iets doet zit ook in de werkgroep, die een soort bestuur vormt. Er is een klein «bestuur»: een eerste groep houdt zich uitsluitend bezig met de administratieve en financiële kant. De tweede groep is verantwoordelijk voorde anima tie. Wel wordt er om de maand een vergadering gehouden, zo dat de beide besturen feilloos kunnen samenwerken. Aan bewijzen is er geen nood. Er werden reeds talrijke «Olsjtersc» avonden ingericht, met bekende personen of karnavalfiguren. Dit werd uekombineerd met een tentoonstelling voor jonge kun stenaars. Verscheidene beroem de mensen waren reeds te gast bij de Mikis: Tuin De Vries, Guido Roskam, enkele arbeids- priesters, oud-minister Vermey- ien, zelfs de zoon van Netto (huidige president van Angola). Een onvergetelijk evenement was de komst van de zuster van Angela Davis, de zwarte kom- munistische militante in de U.S.A. Zij kwam haar zusters strijd toelichten en gaf heel wat redenen voor de gevangenschap van deze bekende figuur. Er werden een hele reeks nationale (Franse. Roemeense, Russische...) avonden ingericht, waar niet alleen vragen konden gesteld worden aan de sprekers, maar waar de deelnemers met plezier genoten van de kulinaire kanten of de folkloristische gedeelten. Lees door blz. 4 Het Aalsterse PW-gemeen- teraadslid Lucien Van den Nest (Hofstade) neemt ont slag. Hij heeft dit meege deeld in een brief die op 28 februari aan de burge meester van Aalst werd ver stuurd. De heer Van den Nest geeft persoonlijke re denen op als aanleiding voor dit ontslag Ondertus sen wordt de vraag omtrent de opvolging van het ont slagnemend gemeente raadslid gesteld. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit Mejuffrouw Valentine Moens uit Herdersem wor den. Mejuffrouw Moens is de dochter van een van de voormalige burgemeesters van Herdersem. Zij is regen tes. Herinneren wij eraan dat bij de samenstelling van de jongste gemeenteraad te Aalst in PVV-kringen werd overeengekomen dat de heer Van den Nest na ver loop van tijd het schepen ambt van de heer Van den Eede zou overnemen. Dat zal dus een doorgang vin den. temeer daar Van Den Nest om beroepsredenen deze funktie toch niet zou kunnen opnemen. Blijkbaar is deze regeling een zoet houdertje geweest voor de mensen van Hofstade, die op die wijze een schepen zouden gekregen hebben. Nu een en ander omtrent het ontslag van Lucien Van den Nest is bekend gewor den, worden ook vragen ge steld omtrent zijn afwezig heid op de jongste gemeen teraadszitting. Van den Nest heeft zich toen laten verontschuldigen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 1