Jeugd deed het goed EINDCIJFERS BIJ DE RUST BEREIKT De weg naar de top! WANNEER NOG EENS WINST ERBARMELIJK Zwaar gecounterd DE REF ZONDER FLUITJE Paul Janssens nog een jaar bij E. Nieuwerkerken Tweede provinciale ERPE - MELDER T 2-1 Voetbal- h kalendei voor zondag 5 maart 1978 c m -• Jong Lede - Merchtem 3-0 Eerste provinciale 20 P.WJJ.UU ,r_l J I - Damme) Baardeget Moorse Overmere Het voetbalfeit van de week De scheidsrechter uitkafferen is niet altijd het pro baatste middel om hem te beletten verder tegen je ploeg te fluiten, moet Luc Van den Broeck van Racing Boonwijk vorige zondag in Erondegem hebben gedacht Hij gebruikte een veel doortastender sis teem toen de ref met dienst een volgens hem en zijn maats «inge beelde» penalty had gefloten, stormde hij op de man af. Nee, niet om hem een oorveeg te geven, wat dacht je wel impulsieve Luc grabbelde de man het fluitje uit de hand en gooide het ding over de afsluiting Vanzelfsprekend ging Van den Broeck de laan uit Het «arbiterswapen» kwam nadien weer in het bezit van de fluiter maar lang heeft de ref zijn schuifelaar niet meer gehanteerd toen de spelers meer naar elkaar dan naar de bal bleven trappen, hield hij ermee op en stuurde de akteurs naar de kleedkamers vóór de voorziene negentig minuten erop zaten. (J.W Nieuwerkerken - Borsbeke 3-2 De thuisploeg heeft deze der by niet zonder moeite maar dan toch verdiend gewonnen. In de eerste wedstrijdminuten kombineerde Borsbeke zeer sterk. Met als gevolg een vroeg doelpunt van de pijl snelle Noré. Daarna zou Een dracht met windvoordeel ech ter de spelbepalende ploeg worden En vijf minuten na het openingspunt zorgde Van Impe reeds voor betaald ant woord In het kwartier was het 2-1. De Mey die een rush op het vijandelijke doel ondernam kopte raak. In de 25e minuut keek Borsbeke dan tegen een 3-1 achter stand aan. Geen klassiek doel punt echter. Bij een verre inworp van Van Impe sloeg de bal tegen de schouder van Paul Janssens en schoot tegen de touwen N^t voor de rust zou Van Hoge tot 3-2 herlei den en meteen ook de eind stand op het bord prikken In de tweede periode zou de thuisploeg de situatie blij ven beheersen Eendracht kwam een paar keer dicht bij een doelpunt doch Steen hout en Paul Janssens misten van een niet. Borsbeke dat een goede indruk naliet zou nog wel Van Mossevelde op de korrel nemen. Doch dc Eendracht portier toonde zich ook nu klemvast. J.V H Bij het einde van dit seizoen loopt het driejarig kontrakt, dat Paul Janssens als trainer-speler aan Eendracht Nieuwerker ken bond. af Het Eendracht bestuur heeft niet lang geaar zeld om hem een nieuw kontrakt van een jaar voor te leggen. De beide partijen hadden hot vlug op een akkoord gegooid Voor Paul Janssens betekent dit alleszins een waardering van zijn werk. Ook de Eendracht spelers zijn dik tevreden dat hun trainer er nog een jaartje bij doet J.V H Buggenhout-Moevbeke 3-0 Het gaat Sparta Buggrnliotit ile afgelopen weken blijkbaar voor de wind. De diverse winstpunten hebben liet hart van heel wat Buggenhoutfte voetballiefhebbers verlicht. Afgelopen zondag in de partij legen Moerbeke is dc zegewil van de plaatselijke voet ballers nog maar eens erg duidelijk nuar voren gekomen. Na een gelijkopgaande eerste helft waarin het duo Sanders- Keppen» menige knappe komhi- natie uit de sloffen haalden doeh de bezoekers met een knal op de paal nog de mooiste kans van «lie eerste helft kregen, ging men rusten met een logische 0-0. Na de pauze stapelden de pro- Buggenlioutsc aktiviteiten zich snel op. Op de 50e minuut schilderde Jean-Paul Aerls een hoekschop haarfijn op de sche del van Cauwenberghs die bin nen kopte (1-0). Ken minuut later was het duo Keppcn.s-Sanders weer in de voorste linie verschenen. De komhinatie vond een duidelijk orgelpunt in het doelpunt «Int door Sanders werd genet (2-0). Fn nog was het niet gedaan. Een komhinatie van de net hiervoor genoemde heren had weer een poging van Sanders lot gevolg doch ditmaal vloog de kogel nipt naast de suikermannenkooi. Drie-nul werd het bijna op de 66c minuut. Sanders werd met hoosopzet „gepakt" door de be zoekende portier zodat Van der Vreken achter de elfmeterslip mocht plaats nemen. Een doel punt werd het niet. Van der Vreken faalde. Keppens op zijn beurt kreeg eveneens nog een knappe mogelijkheid de stand op te drijven. Hij stevende al leen op de bezoekende doelman af doch trapte nipt naast. Op de allerlaatste minuut werd het dan nog 3-0. Sanders bediende De Smet en deze knalde bin nen... en de ref... hij floot de wedstrijd ten einde. Zondag speelt Buggenhout ren vierpuntenwedstrijd legen Ter joden. Robur - Kieldrecht 2-1 Met een jeugdige aanvalslijn variërend tussen 17 en 20 jaar heeft Robur Moerzeke eigenlijk weinig moeite gehad om tegen Kieldrecht de beide punten aan huis te houden. Omdat men twee hoofdpionnen moest missen, René Vlaminck, we gens geel en Albert Lelie gekwetst, zag men de ontmoeting met geen gerust gemoed tegemoet- Vlaminck en Lelie, twee aanvallers, en voor een ploeg uij de lagere afdelingen, twee spelers uit éénzelfde compartiment vervangen is vast geen Temse - Baasrode 1-0 Het dient nochtans gezegd dat de twee jeugdige invallers Wielandt (17) en Herman Lelie (18) het bepaald niet slecht hebben gedaan. Dat het sa menspel minder vlot verliep spreekt voor zichzelf. Dat komt er slechts nadat men een paar wedstrijden aan me kaar is gewoon geraakt. Anderzijds werd de aanval weerom eens flink gesteund door een middenveld waarop Gerard Verhelst opnieuw zijn talenten liet bewonderen. De ex-KAVD'er is ontegenspreke lijk de motor geworden waar op Robur Moerzeke draait. Robur kwam na een kwartier op voorsprong met een af standsschot van Emiel Pauwels- Ondanks er nadien nog enkele kansen voor de voet kwamen, moest de plaatselijke aanhang (er waren weerom 470 beta- lenden) wachten tot de 60e min. toen Luc Moortgat, na samenspel met de jonge Wie- landt de stand kon verdubbelen. Luttele sekonden voor het laatste fluitsignaal konden de bezoekers via Van Der Vloet de eer redden. In de Moerzeekse voetbalkrin gen was men na afloop uiter mate tevreden over het resul taat „voor de start van de wedstrijd waren we niet al te gerust in de goede afloop" aldus clubleider Freddy De Maere. „Nu hebben we even wel alle redenen om tevreden te zijn over de 2e jongeren Wielandt en Herman Lelie. Ze vormen ongetwijfeld de toe komst voor Robur". Robur Moerzeke is meteen ook veel wijzer geworden. De jeugd bevestigt meer en meer zijn mogelijkheden. Dit wil zeggen dat er na de kompeti tie allicht weinig of geen vreemde vogels naar Moerzeke zullen gelokt worden. Finan cieel is dat een uitstekende zaak. E.D.M- Ondanks een betere tweede helft is Baasrode te Temse op een gasbek gelopen- Scho ten van Seghers en Verscheu ren raakten het doelhout ter wijl de thuisploeg uit een minderheidspositie een doel punt puurde. Een monu- menta'e dekkingsfout in de bezoekende defensie liet toe dat een eenzame ridder mid den vier verdedigers succes rijk naar doel kon knallen. In die verhitte sfeer kregen thuissspelers een geel kar tonnetje -voor de ogon (terwijl Van Caeckelberg van Baas- roodse z'jde op geel mocht aankijken- Een beteT Temse domineerde de eerste speelhelft doch ge raakte niet door een goed ge. organiseerde Baasroodse ver dediging Het oprukken van de on derste gelederen maakt wel dPit Baasrode dringend wat punten zal moeten oogsten. Kan dit zondag al (mvw) De Meldertse-aanvaller dringt tevergeefs aan. /SN 'V Goal Meldert heeft het eerreddend doelpunt gescoord- n;sch hoger stond dan de en- toesiaste spurters, knallers en hoofspringers van het ook al bedreigde geelzwart. VW Hamme deed een slechte zaak meer dan ooit zit de ploeg in de degradatiestrijd gewikkeld. Rode lantaarn Oostakker, Petegem en SK Aalst hebben slechts één pun. tje achterstand, Olsa staat op gelijke hoogte en voorts mag gezegd dat slechts de eerste zes uit de rangschik- k'ng «Safe» zijn. Het wordt een echte tombola- Zondag staat weer een zware opdracht te wachteneen reis naar Geraardsbergen De ex-leider is momenteel aan het zwalpen en precies die situatie zou Hamme maxi maal moeten uitbuiten en keihard toeslaan. Maar SC Lokeren - Charleroi (Delcourt) Oo/stakker - Lebbeke 1-0 De slechtste wedstrijd van het seizoen voor S.K. Lebbeke dat met de kleinste cijfers verloor bij laatstgerangschikte Oostakker en in de algemene rangschikking amper vier punten meer telt dan de rode lantaarn. Dat betekent dat S.K. met nog zeven wed strijden voor de boeg beslist nog punten nodig heeft oin zijn verblijf in de hoogste provinciale reeks met een jaar te ver lengen. Degradatie naar tweede provin ciale zou het failliet betekenen voor het Lebbeeks voetbal en de reeds geslonken aanhang uitein delijk verplichten de weg naar andere velden in te slaan. S.K. Lebbeke is ziek, faalt over gans de lijn en mist overduide lijk leiderschap in zijn rangen. Dat er thans met heimwee ge dacht wordt aan verleden jaar. toen trainer Merlens het roer in handen had, brengt geen oplos sing aan de thans heersende ma laise. Nochtans beschikt Lebbeke over materiaal waarmee men heel wat potten had kunnen breken. Dat de discussie die er enige we ken geleden gerezen is tussen trainer Lebeer en Leo Pissens nog niet is opgelost, kan al leen maar betreurenswaardig ge noemdHier had het bestuur van S.K. Lebbeke zijn verant woordelijkheid moeten opne men. Wie heeft er belang bij dat de sfeer gespannen blijft tussen een oefenmeester en een voetballer waarrond S.K. Leb beke al jaren draait Wat er ook is gebeurd, in het belang van de club hadden de beide, standpunten al lang nader bij elkaar moeten gebracht worden. Koppig blijven kan alleen maar de clubbelangen schaden. Het bestuur moet zich dat ook voor ogen houden. In een periode waarin het minder goed gaal, dienen alle hens aan dek gi roepen. Het is dc hoogste tijd. E.D.M. Olsa - V.W. Hamme 4-0 Tongeren - E. Aalst (Cornet) R. Jet - E Zele (Peterkenne) Jong Lede - Harelbeke (Hans) KAVD - RC Gent (De Zutter) Lebbeke - Petegem (Praet) Geraardsbergen - Hamnt (Boonants) SK Aalst - Lovendegem I (Amou) Kieldrecht - NieuwerkerkJ (Van Nieulande) Baasrode - Mere (Lippens) Temse - Robur (Mestdagh) Terjoden - Buggenhout (Lavent) Meerbeke - Oudegem (Snoeck) E. Meldert - Eist (De Proft) W. Moorsel - Sp. Geraardsbel (Heiremans) Erpe - Deftingen (Staes L) ,f Hofstade - T. Meldert j, (Plas) e Vrasene - Schellebelle e (De Greyt) e Serskamp - Hoogeinde B (Wijckhuys) *j Grembergen - E. St.-Gillija (Matthijssens) b Doggen - Iddergem P (Mettepenningen) Erembodegem - Burst (Eeckeman) Edixvelde - Heldergem (De Bruyn) Herdersem - Wichelen (Sadones) Boonwijk - Gijzegem (Van Massemen - (Van Impe Fr Opstal - Opdorp (De Meyer) i. Appels - Smetlede (Van Welssenaers) Wieze - Erondegem (Van den Abbeele) Schoonaarde S. (Melckebeek) Oordegem - Westrem (Willems) Heikant Zele - Vrasene (Van Imschoot) and V. Overmere WB St.Nkifciee (Naudts) (vine Berlare SK Overmere tpek (Notebaert) Lan Op het modderveld van Olsa Brakel is Hamme tegen een fameuze counter gelopen een 4-0 score laat geen enkele twijfel bestaan over de winstkansen van de W ui tens- Zo lijkt het er althans op, want eigenlijk werd de match pas in de richting van een Hamse nederlaag georiënteerd toen een verraderlijk schot van Denrez door de benen van de Hamse keeper tegen het net ging- Op dat moment was de twee de time vijf minuten oud- Omdat D'Hont voor de pauze (25e min ook eens raak had gemikt stond meteen een 2-0 score op het bord Hamme had in die eerste helft eigen lijk beter verdiend slechts een fraaie refleks van kee per Bellinck hield de bezoe kers van een doelpunt. De hoekschop die Hamme eraan overhield, liep op niets uit Wat zat er met een 2-0 score als handicap, nog an ders op dan ridder of mis te spelen De Wurtens maak. ten het spel maar Olsa de doelpunten. Tien minuten lang domineerde Hamme, doch moest hiervoor defen sieve risiko's nemen. Op het uur werd het 3-0 langs De Bruyne. Diezelfde opportunist puilde er een drietal minuten opnieuw uit- Gevolg 4-0. Een al te zwaar verdikt voor een ploeg die voetbaltech- i -O; T"-t Oosterlinck (Lede) tracht zijn bewaker Bert Mees gaf d© Merchtemse defensie de voeten vol-

De Voorpost | 1978 | | pagina 20