Wilfried Wesemael wint te Cannes Hedwig Bloem, Rik Caethoven, Etienne De Wilde, William Tackaer^ Luc De Grauwe, René De Bruecker, Patrick De Vreese, Rudi Geerinck, Daniël Schuddinck, Frans Van NuffeL Rudi Van Impe en Steveninck: klubkampioenen 'Wielrennen KALENDER JEUGDVOETBAL VOOR ZATERDAG 4 EN ZONDAG 5 MAART 78 MOORSEL - ER ONDEGEM 2-4 Uitslagen jeugdvoetbal Paul De Brauwer BAARDEGEM-SCHOONAARDE 0-1 Paul De Brauwer won B-vcldrit te Moerbeke- en in Tielrode was er sterke Marc De Block dig om hem van de a bij de A's te houden. CANNES. Het Is nog de échte lente niet. Maar Je snuift door de regen heen, de geuren van het voorseizoen. Cannes lokt reeds links en rechts ontmoet je late wintergasten of zie je vroege zomervogels rondfladderen- Voor een zonnebad is het nog te fris. En toch zag je als shorts- Koereursbroekjes- Verscheidene teams leggen de laas te hand aan de voorberei ding van hun sandwichmannen. Nou ja sandwichmannen die soms te koste van zwoegen slaven en lijden de «geëiste» publiciteit bijeen klimmen of- spurten. Cannes organiseert een 'Grand Prix Cycliste'. Niet alle 'na men' komen er op af. Maar als je een Jan Raas of Hennie Kuiper over de drempel krijgt, mag je stellen dat je auten- tieke vedetten onder de start- vlag hebt gezien. Wie onder de startvlag even eens present was Wilfried We semael, vorige week al rake lings vooraan, als beschermer van zijn 'patron' Jan Raas. De man uit Gijzegem, vorig jaar de schutsengel van de 'Ollander' en 2e in Milaan-San- remo achter sterke Jan en nadat hij door Eddy Merckx een zege was afgesnoept, mocht in die 'Grote Prijs van Can nes' vrijuit zijn kans gaan. 'Mogen' is iets. 'Kunnen' veel méér. Vooral omdat er voor de zege moest geknokt wor den. Man tegen man. In de gutsende regen dan nog wel. Uit het peloton was de Zweedse vrijbuiter Nilsson weggewipt. De noorderling ging op de solotoer toen nog 25 km voor de boeg lag. Nilsson han teerde de bijl tijdens de be klimming van de 'Col de Tanneron' die in de grijze ne vels en regenvlagen lag. Op de flanken van de Tanne ron demarreerde Wilfried en toen hij de top van de berg overschreed had hij minder dan een halve minuut achter stand op Nilsson. De Zweed daalde lang niet zo vlug en vlot als Wesemael die, stuur- vast als hij is, als een bolide door de bochten gierde. Wil fried won de achtervolgingsra ce en het duo bleef bovenop ook uit de klauwen van de 'jagers' Onder het spandoek was er geen fotofinish nodig: Nilsson kreeg geen glimp van een kans. 40" later kwamen de eerste achtervolgers over de streep. Sportbestuurder Peter Post maakte na afloop brede ge baren „Je ziet dat Raas. Kuiper en Kneteman niet de enigen zijn waarmee een ploeg een wedstrijd wint. Wesemael drijft op een voorbeeldige kon- ditie. Toen hij op de Tanne ron uit de groep wegging, was het bekeken. Vooral omdat de andere jongens de vlucht dek ten". Wilfried zelf„Zo is het tig rijden. Je marcheert en als de bazen ermee koord gaan dat je eens jezelf koerst ben je je dat beroep gekozen gevaarlijke klant Omloop "Het Volk", die fried Wesemael. Al start niet meteen als favoriet: fried "werkt" echte vedetten van de Post. En hij doet dat graag. Wilfried Wesemael won de «Grote Prijs van Cannes» Het zat er zondag al bovenarms op. Het waren inderdaad slechts klubkampioenschappen en met d« Omloop Het Volk, Brussel-Opwijk en tal van andere belangrijke voorjaars. koersen begint het zaterdag en zondag (in eigen land althans) pas «serieus» te worden- Maar toch. Eerst "gauwgauw" alle kampioenen op het ere schavotje zettenRené De Bruecker (j""-) en Luc De Grauwe (amat.) bij de Den- derstreek te Aalst, waar F Van Impe beste nieuwaB bleek. In Bottelare (Scheldestrt haalde Rudi Geerinck het de junioren en Frans U Nuffel bij de nieuwelingen^!- Etienne De Wilde maakte te Zwijnaarde (Artevelde) II solonummertje van en Daiv Schuddinck klopte te Ga# de andere junioren van |N'e "Scheldespurters". In Denderhoutem finis' Hedwig Bloem voor 1 Arijs, Frank Arijs en D'Herde. De voetbalklub van het Leedse Erondegem Vermeiren (Moorsel) duelleert met een Erondegem-verdedlger. William Tackaert trok in Martens-Latem de kampioei trui van VK Van Wijnendl aan. In Merelbeke start profs en amateurs tezait Winnaar werd Rik Caethc voor Marc Van Bever, Caethoven, "vreemde eend" né Van den Bossche, neoi Oscar Dierickx, Rudi Veyt, Van Bever en de oudere sez. Luc Collvn was er Willy De Backer 12e en nald Van Aevermaet 16e. trick Beirens haalde het de nieuwelingen te Dendert) tem. I Nieuweling Steveninck won! St.-Gillis-Waas. Kris-kras de resultaten kruisend noteerden we verscheidene goede perfoi ties van streekrenners. teurs Marc Van Hauwe Alain De Smet (4e). Luc (5e). Johan De Man (11e), han D'Hollander (12e), Van Zijpe (14e) en I Matthijs (15e) te Aalst en nioren Mare Hofman (6e), Baeyens (7e). Danny Jansi (8e). Hans D'Haese De Block (resp. 9e en 10e) Aalst. Liefhebbers Eric Bonnaeit (3e) en Walter Ongenae te St.-Amandsb. waar De Bosscher het haalde). I Voorts Jimmy Cornells en Kris Van den Neucker bij de nieuwelingen te Gav Ook al in Gavere was hebber Theo Van Handenh 5e. Junior Patrick De V was met zijn 8e plaats eerste junior te Denderhoi Marc Van Gijsegem was en Guy Bloem 16e. Voor B< Michiels stak er te St.-N Prov. jun. Zele - RC Gent 5-0 Oudenaarde - KAVD 4-2 Lede - Eeklo 1-1 Zottegem - E. Aalst 4-0 Prov. Schol- Zele - RC Gent 1-1 Oudenaarde - KAVD 4-1 Lede - Eeklo 3-3 Zottegem - E. Aalst 6-2 Jun. C SK. Overmere - Heusden 3-2 Jun. H. Ninove - W. Moorsel 1 0 FC Denderl. - E. Meldert 5-1 Doggen - SK Aalst 1-0 Jun. I E. Aalst - Schellebelle 4-1 Mere - Herdersem 2-1 Smetlede - Hofstade 3-2 SL Houtem - Erpe 5-0 Jun. J KAVD - Lebbeke 3-1 Sp Appels - Berlare 3-2 Buggenhout - Robur 3-1 Schoonaarde - Wieze 1-4 Grembergen - Heikant 8-0 Schol. D St. Wetteren - Serskamp 3-0 Wichelen-St.-Amandsb. A 0-4 Schol. E Hofstade - Baasrode 0-3 Grembergen - Sp. Appels 3-0 E. Aalst - Hamme 0-2 KAVD - Lebbeke 0-5 Edixvelde - FC Denderl. 0-2 Nieuwerk. - Buggenh. 3-2 Schol. H. SL Houtem - Terjoden 4-2 Mere - St. Denderleeuw 2-0 Erondegem - Erpe 2-5 Erembodegem - Welle 1-0 Schol. I Herdersem - Wieze 6-0 Robur - Oordegem 10-0 SK Aalst - Heikant 3-1 W Moorsel - E. Meldert 1-2 E. St.-Gillis - Lokerse 1-0 Prov. knapen Zele - Oudenaarde 1-0 AA Gent - E. Aalst 4-1 KAVD - Zottegem 2-0 Lokeren - Lede 5-0 Prov. Miniemen Zele - Oudenaarde 4-0 AA Gent - E. Aalst 1-0 KAVD - Zottegem 1-0 SC Lokeren - Lede 1-0 Knapen M. Erpe - Mere M-0 Knapen N Doggen - Aaigem 0-10 Ede - Erembodegem 1-5 Haaltert - Edixvelde 5 0 Kerksken - Terjoden 2-0 Knapen O Gijzegem - S. Moorsel 5-0 E. Meldert - Hofstade 1-0 E. Aalst - Herdersem 4-1 Wieze - W. Moorsel 0-0 Knapen P St. Wetteren - Schelleb. 6-0 Serskamp - Berlare 2-1 Westrem - SK Overmere 2-1 Wichelen - RC Wetteren 0-4 SK Overmere A-Massem. 2-1 Heikant - Smetlede 4-0 Knapen Q. E. St.-Gillis - Lebbeke B 9-5 Lebbeke A - Opstal 13-0 Oudegem - Baasrode 1-1 Grembergen - Robur 2-0 Sp. Appels - Buggenhout 0-8 Knapen R. Lokcren - Hamme A 0-4 Moerbeke B - Zele uitg. Hamme B - Lokerse 3-0 Miniemen K Lede - Massemen 0-2 Hofstade - St. Wetteren 5-0 Schellebelle - Serskamp 4-0 Edixvelde - Nieuwerk. 1-1 Miniemen L E. Meldert - SK Aalst 1-8 TK Meldert-E. St.-Gillis 2-0 E. Aalst - Herdersem 2-0 Lebbeke - SC Lokeren 3-1 Wieze - W. Moorsel 0-3 Mere Oudegem 7-1 Miniemen M. Hamme - Opdorp 13-0 Sombeke - Grembergen 2-1 Buggenhout - Zele 0-0 Lebbeke - Lokeren 4-0 ook al in St.-Martens-Lat tens-Latem een 5e prijs in was Romain Van Bever (j' tweede. ZONDAG UEFA (10 u.) E. Aalst - Beerschot Prov. Jun. (10 u.) E. Aalst - AA Gent SC Lokeren - KAVD Deinze - Zele RC Gent - Lede Prov. schol. (10 u.) E. Aalst - AA Gent SC Lokeren - KAVD Deinze - Zele RC Gent - Lede Jun. C (10 u.) T. Destelb. - Overmere Jun. H (10 u.) Erembod. - Doggen (9 u.) E. Meldert - St. Denderl. FC Denderl. - W Moorsel Jun. I (10 u.) RC Wetteren - Mere Massemen - Hofstade Herdersem - E. Aalst Schellebelle - Smetlede Jun. J (10 u.) Wieze - Hamme (9 u) Robur - Lebbeke KAVD - Grembergen Schoonaarde - Berlare Heikant - Buggenhout Waasmunster - Sp. Appels Schol. D (10 u.) FC Destelb. - Serskamp Heusden - Wichelen Schol. E (10 u.) Buggenh. - Lebb. (9 u.) Hofstade - FC Denderl. (9 u) Baasrode - Haaltert KAVD - Grembergen Sp. Appels - Nieuwerk Hamme - Edixvelde ZATERDAG Schol. I (18 u.) E. Meldert SK Aalst Oordegem - E St Gillis Heikant - Berlare Wieze - W. Moorsel TK Meldert - Robur (15.30 u.) Lokerse - Herdersem (15.30 u.) Prov. knapen (15.30 u.) Oudenaarde KAVD Lede - Zele E. Aalst - Lokeren Prov. min. (14 u.) Oudenaarde - KAVD Lede - Zele E. Aalst - Lokeren Knapen M (15 u.) Mere - Herzele Erondegem - Erpe Knapen N (15 u.) Terjoden - Ede (14 u.) Erembod - Haaltert Edixvelde - Nieuwerk. Knapen O (15.30 u.) S Moorsel Wieze 14 u.) Hofstade - Gijzegem (1530 u.) SK Aalst - E. Aalst W. Moorsel - E. Meldert Herdersem - Schoonaarde Knapen P (15.30 u) RC Wetteren - Heikant (14 u.) SK Overm. B - Wichelen (15 u.) Smetlede - Serskamp Schelleb. - Westrem Berlare - SK Overm. A Knapen Q (15 u.) Lebbeke B - Lebbeke A (14 u.) Buggenh. - Oudegem Opstal - Grembergen Baasrode - E St Gillis (15.30 u.) KAVD - Sp. Appels (15.30 u.) Knapen R (15.30 u.) Hamme A - Sombeke (15 u.) Zele - Lokeren Waasmunster - Hamme B Min. K (15 u.) Borsbeke - Edixvelde (14 u.) St Wetteren - Schelleb. Nieuwerk. - Hofstade Serskamp - Bavegem Min. L (14 u.) SK Aalst - E. Aalst W. Moorsel - E. Meldert Herdersem - Lebbeke Lokeren - Lede Oudegem - TK Meldert (15 u.) ESt Gillis - Wieze (15 u.) Min. M (14 u.) Waasmunster - Hamme KAVD - Sombeke Grembergen - SNS (15 u.) Opdorp - Lebbeke (15 u.) Lokeren - Buggenhout (15.30 u.) DAMES (5.3.78 te 13 u.) Bellem - Kam Aalst VRIENDENMATCHEN Miniemen (4.3) Kalken - Berlare (13.30 u.) Beerv. - SK Overm. (14 u André Van der Steen (S- Moorsel) kopt over het Erondegemdoel. »e doelman van Schoonaarde redt op het nippertje.

De Voorpost | 1978 | | pagina 22