JONES FAALT AAN DE VRIJWORPLIJN DANK U MIEL VAN DEN BROECK! EERSTE UITZEGE Derde provinciale wenkt BASKETBAL TITELREEKS Betere tweede helft Overrompelende start GEMAKKELIJK ESCANDON SCOORT WINNENDE KORF Albrecht-Van Gucht in de kijker MET VLAGEN Basketbalkalender OtBH*'. OKAPI FRESH AIR 70-75 Okapi heeft zijn tweede nederlaag in de beslissende ronde van de kompetitie opgelopen. Het trok in de wedstrijd, in eigen zaal dan nog, met Fresh Air aan het kortste eind. De Brusselaars moesten niet eens een grootse prestatie opbrengen om te winnen. Misschien had deze partij toch nog een andere richting kunnen uitgaan, indien Jones bij een 70-72 stand niet aan de vrijworplijn had gefaald. De Aalsterse Amerikaan gooide de bal driemaal pardoes tegen de ring. In plaats van 72-72 werd het bij de eerste tegen stoot van Fresh Air 70-74. Mac Qregor had inderdaad de re- frjbnd kunnen plukken en Heath scoorde. Men had daarbij een fout op de Amerikaan gemaakt en ook deze kans liet hij niet liggen. Fresh Air zette het score bord in beweging. En Heath met een 4 op 5 shotprestatie drong Okapi direkt in de ach tervolging. Een Aalsterse ploeg, die nogal balverlies leed, en ook een paar minder geslaagde aanvalsbewegingen bracht. Het aangeven en doorspelen van de bal was onzuiver. Dit kwam in zonderheid door het feit dat het aan een nogal hoog tempo speelde. Na tien minuten wed strijd keek de thuisploeg tegen een achterstand van tien pun ten aan. (14-24). Deze begon toen aan een remonte vooral onder impuls van Jones die 'n paar keer door de verdediging van Fresh Air flitste (28-30). Aalst ging het daarna echter zo alm vallend als verdedigend min der goed doen zodat de Brus selaars opnieuw een tienpunten- kloof maakten (28-38). En bij de rust nog met acht punten boni prijkten. Uit de schamele 15 op 40 shotprestatie die Okapi in de eerste periode lukte kan men voldoende afleiden dat het aanvallend niet veel zaaks was. Ook in de tweede speelhelft wekte de thuisploeg op geen enkel ogenblik de indruk te kunnen winnen. De tegenstan der liet bij het begin van de tweede periode slechts een 2 op 9 afwerking noteren maar toch slaagde Aalst er niet in aan de leiding te komen. Dit gebeurde slechts na tien minuten (60-58). Het werd in de slot minuten dan nog wel spannend doch we vertelden reeds hoger hoe Fresh Air won. Bij Okapi meent men dat men niemand als zondebok voor deze neder laag kan aanwijzen. Men duidt er op dat men vooral kollektief heeft gefaald. Men is de sup porters die toch weer talrijk naar de J. Heremanszaal kwa men alleszins een revanche ver- schuldig. Misschien gebeurt het in de nu komende thuiswedstrijd met Avanti Brugge als tegen stander. Doelpunten Elias 12, Van den Broeck 6, Van de Keere 6, Schor- reel 6, Katherman 22, Jones 18, Corthais. GREMBERGEN-BREYDELBOYS ST NIKLAAS 73-57 De thuisploeg startte goed langs Rudy De Clercq die een 4 op 4 bionenmikte en hiermee zijn ploeg een 16-6 bezorgde. Die tien punten kon Grembergen lang» Mys en Seglters op het bord houden en na 10 minuten was het 24-12. De bezoekers schakelden over naar manverdediging en Onder Ons blokeerde, zodat aan de rust met een 32-31 de nuUrizeker mg «iel gespeeld was. In de. tweede helft wa» het weer Grembergen dat na 5 minuten uitliep tot 43-36 maar Vonck en Fauwels brachten Breydelboys aan de 9e minuut opnieuw op gelijke hoogte 47-47. Grembergen beheerstte wel de aanvallende rebound maar kon dit niet in cijfers uitdrukken. Aan de 11e min. moest Piron er uit met 5 fouten bij 54-47 en op dat moment kon Guyper» zijn ploeg toch in handen houden. Hij scoorde en samen met Van Keer en Segher» werd het 62-51 en de laatste 5 minuten lieten de thuisspelcrs zich niet meer verrassen. Punten Seghers 18, Mys 15, L. Van Cauwenberghc 3, Guypers 17, Piron 2, De Glercq 10, Van Keer 8, RIMBO ZELE 63 KANGOEROES HAMME 71 De bezoekers waren zeker hun nederlaag op eigen terrein nog niet vergeten, die Rimho hen in de heenronde aansmeerde. Kangoeroes kan opnieuw haar gevaarlijkste wapen, de pressing hanteren en hiermee sneed het Rimho de eerste 10 minuten de adem af zodat de score van 3-12 naar 5-19 evolueerde en aan het kwartier met 11-30 de wedstrijd als afgesloten mocht worden beschouwd. Rimbo had alleen maar een sterk spelende en goed afwerkende Peter De Saedelaere achter de hand om Jones flitst door de Brusselse defensie en scoort- HEMACO DENDERMONDE-PANTERS BAASRODE 67-76 Of in het Dendermonds derby de verdedigingen zo sterk waren of de aanvallers zo zwak laten we aan ieders appreciatie over. We ge ven daarom de cijfers. De thuisploeg lukte 27 korven uit 87 po gingen en de bezoekers 31 korven eveneens uit 87 pogingen. Aan de hoge kant lag dit zeker niet. De derbysfeer was er alleszins en strijd om de zege zeker. Hemaco, wilde, ondanks de handicap het zonder Fransaer, Jan Veriest en Peter Pelicaen te moeten aanpakken, zeker geen geschenken weggeven en Panters Baasrode als kompe- iitieleider kon xich de weelde niet veroorloven te verliezen. Hemaco probeerde het mei *n 1-2-2 zone. Hiermee wou coach Geert Versmessen het Panters lengte voordeel met Golpin-Put- teman opvangen en dit lukte, maar het is wel zo dat het grote Baasroodse duo de laatste we ken duidelijk aan een méforme laboreert. Maar de Hemaco ver dediging sloot als een bus en het kreeg hierbij nog de hulp van de Panters spelmakers want zowel Labay als Stevens lever den niet het minste aanvalsge- vaar op, zodat men die rustig liet begaan. Tijdens het eerste wedstrijd halfuur ondernamen ze samen drie doelpogingen. De thuisploeg startte het best langs Georges Van Miegroet (5 op 105) en aan de 5e minuut werd het 13-10. Door de onmon digheid van spelverdeler Labay en het falen van Golpin-Putte- man moest het gevaar dan nog maar eens van Van den Broeck komen en die hadden het vlug door dat ze zelf voor de afwer king moesten zorgen. Ze plaats ten een 0-10 en meteen waren ze in de wedstrijd met 13-20 aan de 9e minuut. Putteman trok aan het net en Hemaco was opnieuw gelanceerd, met een 3 op 3 van Verhas werd het 25-24 aan het kwartier, maar Wijnen- daele die op dat moment goed begon te draaien maakte zijn vierde fout, zodat de voor Put teman ingekomen Moens aan dc rust voor 34-33 zorgde. In de tweede helft beheerstte Colpin wel de verdedigende rebound, maar aanvallend liet Willy Van den Broeck (1 op 12) het afwe ten, Mie] Van den Broeck deel de kwistig assists uit maar zijn medemaats konden er geen ge bruik van maken, zodat hij dan maar zijn verantwoordelijkheid nam en met een 6 op 6 voor 49-57 zorgde halfweg de tweede helft. Wijnendaele, tot hij aan de 16e minuut uitviel en Van Nuffel waren de enigen die kon den replikeren op het Miel Van Broeck recital. Maar de 36- jarige ex-internationaal was de alleenheerser op het terrein en hij maakte dan ook op zijn eentje de zaak rond voor Pan ters. Hij deed dit met een shot prestatie van 16 op 30 en 7 op 8 vrijworpen. Dit wil zeggen dat hij meer doelpogingen lukte dan de zes andere Panters sa men. Hiermee was de eerste plaats in de klassering gered, maar toch is het dringend nodig dat de leiders opnieuw naar een meer homogene konditie gaan, wil len ze hun promotiekans niet zien teloor gaan. Hemaco verdedigde zich goed met de middelen waarover ze beschikten. Ze moesten te veel inspanningen doen in verdedi ging om aanvallend te kunnen wedijveren. Punten Hemaco Verlias 12, Van Miegroet 10, Wijnendaele 17, Van Nuffel 18, Keppens 10, Verstappen. Panters Golpin 6, Labay 4, Miel Van den Broeck 39, Willy Van den Broeck 15, Moens 6, Putteman 4, Stevens 2. VIERDE KLASSE OSIRIS-DE PANNE 78-77 Osiris werd vorige zaterdag net op de valreep van de nederlaag ge vrijwaard door een ultieme treffer van Escandon, die trouwens de uitblinker in de rangen van de leider was. Men had zich bij Osiris zeker niet verwacht aan een dergelijke stevige oppositie vanwege het bedreigde De Panne. De Westvlamingen speelden inderdaad de pannen van het dak en werden op geen enkel ogenblik overklast. Ze konden zelfs gedurende geruime tijd voorsprong nemen en Osiris moest alle zeilen bijzetten om de achterstand nog in extremis te kunnen wegwerken. Dat De Panne de spanning gons de partij door onderhield kwam vooral door de opmerkelijke shotprestatie van Van Hee en Weyne die vooral in de eerste speelhelft deden wat ze wilden. Nadat Osiris tot 4-0 was uitgelopen ging de partij tot in dc zestiende minuut gelijk op (31-31). Doch don sloeg De Panne zo verrassend en doeltreffend toe dat de thuisploeg bij de rust tegen een 8-punten achterstand aankeek (38-46). Onmiddellijk na de rust voerde een zeer sterk spelende Weyne de voorsprong op naar 11 punten (38-49). Toen ging Osiris toch repliekeren langs Escandon en Van Keer en kwam snel tot 59-57 terug. Wie meende dat de leider toen gelanceerd was maakte een denkfout. Van Hee tilde De Panne opnieuw naar voorsprong (59-66). Op drie minuten van het einde zag het er allesbehalve rooskleurig uit voor de lijst aanvoerder bij een 72-77 stand. Van der Spiegel en Bieseman voer den de spanning in de slotminuten ten top, toen ze de stond op 76-77 brachten. Een solonummer van Escandon zou tenslotte Osiris een nog onverhoopte zege schenken. Doelpunten Bieseman 2, Van der Spiegel 11, Van Keer 20, Ceup- pens 8, Schorreel 8, Escandon 29. VLINDERS BUGGENHOUT 74 SP. TEMSE 56 Alhoewel de beide ploegen on volledig tussen de lijnen moesten had de thuisploeg de eerste 13 minuten (21-23) geen vat op de bezoekende aanvallen langs De Groep-Van Bruyssel. Maar op dat ogenblik dreef Vlinders het tem po op en Van Loo-De Bondt liepen aan de top van de quick break, zodat aan de rust de thuisploeg 39-33 voorstond. In de tweede spelpcriode gingen de bezoekers fysisch door dc knieën en Van Gucht en Al- brecht, die in de eerste helft reeds goed afwerkten, zetten die opgang verder en bleven scoren, zodat de bezoekende veer brak. Vlinders zette hier mee de goede reeks verder en kunnen tijdens het seizoeneinde nog voor enkele opgemerkte overwinningen zorgen. Punten De Bondt 10, Van Loo 13, Van Gucht 25, Albrecht 18, Van den Berghe 5, Aerls 3, BAVO MOERZEKE 8 n WERE Dl III 4j ir De thuisploeg liep eigenlijk w< niet vlot van stapel. De 16-1 na 10 minuten werd aan de 14 minuut ongedaan gemaakt me 1 een 20-19 stand. Dan ging Bav zich wel doorzetten en Van Rit en Colmun brachten de rust g stand op 34-19. In de tweedj yj helft speelde coach Goppens nis Q| 10 spelers hetgeen zich geei >p voordeel was voor het sameit 0j spel, maar het kwam er voo( -p de Moerzcekse coach op aar ei om zijn kern eens uit te tefr y. ten. Nu kwamen naast Golmaii ook Van Loo en Rnemdonclj aan hun trekken, zodat het vat 49-23 gemakkelijk 72-36 werd ni een kwartier en de spanning de finitief verdween. Punten Golman 27, De Vriest 0, P. De Ruysscher 2, E. Dt Ruysscher 5, Van Riet 14, Vat Loo 14, Ost 4, Racmdonrk 12, Glaessens 2, Van Broeck 2. DAMESBASKETBAI. AURORA ZELE 6( SIP1BA GENT 7i Tot de 5c minuut bleven beida ploegen op gelijke hoogte met een 11-11 stand, maar tussen d« 5e en 10e minuut liepen de be zoeksters uit tot 14-23. Langs D< Roover en De Graeve reageer de Aurora en kwam terug aan het kwartier tot 29-25. Maar dt Zeelse meisjes konden de in spanning niet voortzetten tol aan de rust. In de tweede helf bleef Aurora tot halfweg op 1( punten hangen 51-61, maar dat kon Dc Waele toch reageren en aan de 15e minuut met een 62-65 tussenstand was nog alles mo gelijk, maar de bezoekende Var Leemputte mocht gemakkelijkt korven scoren, zodat de winst kans voor de thuisploeg verke ken was. Punten De Grueve 18, De Wae le 15, De Lintdccker 7, Van Acker 4, De Roover 15, Inghelt 2, Faniay 5. te reageren, maar tegen de snel le Kangoeroe» aanvallen van Wa terschoot, Moens en Pcrsiau kon den ze niet optornen. Rust 27- 44. In de tweede helft had Rim ho zich enigszins herzet en langs Van Miegroet, Van Mieghcm en De Pouw werd er gemakkelijker gescoord, zodat na 15 minuten het verschil maar 9 punten meer bedroeg 55-64. Maar hier stokte het Rimho offensief, daarStract- man opnieuw begon te scoren. Punten Rimbo Quisqualer, Werner Van Miegroet 10, Willy Van Miegroet, Van Mieghem 7, Vehcnt 9, De Pouw 6, Baert 3, De Saedelaere, Peter De Saede laere 28. De Aalsterse hiljartklub orguni/.cerrie in haar lokaal het Belgisch kampioenschap vrij spel over 225 punten, Quiénon won voor Vcrtriest, Jadoul, Hecq en Wesphaël. (EL) le afdeling dames 16.45 uur DBC Aalst - Spartacus 2e afdeling dames 20 uur (4.3) Mosa Jambes - BC Aals, 4e afdeling heren 18 uur Cabrita Zele - Houtland Torhout 20 uur Wilrijk - Osiris Denderl. Dames le prov. 10.30 uur Kang. Hamme - A. Zele Dames 2e prov. 10.30 uur Robac Gremb. - Viane 19 u. (4.3) Eeklo - Lede Heren le prov. 11 uur P. Baasrode - Eikenlo 11 uur Wasocub Waasmunster - Hemaco Denderm. 16 uur Erpe Mere - St Niklase Heren 2e prov- 16 uur Denderm. - Eksaarde 19 uur Lokeren - The Tower Aalst 20.30 u. (4.3) Batavo - Grembergen Heren 3e prov. 15 uur Erembod. - Were Di III 11 uur Sp. Temse - Kang. Hamme 11 uur Bavo Moerzeke - Rubac Rupelmonde II uur Vlinders Buggenhout - Rimbo Zele ROCAMINE WILRIJK-CABRITA ZELE 76-101 Een uitstekende zaak voor Gabrita Globe Jeans dat met hun eerste seizoen uitzege een duidelijke klassementsverbetering heeft afge dwongen. De Zeienaars hebben momenteel 4 punten voorsprong op De Panne en 2 op Koekelare en dit op vier wedstrijden van het einde. Dit betekent dat de kustploeg 3 wedstrijden op 4 moet winnen en Gabrita met nog drie wedstrijden geen punten meer mag halen. En ook Koekelare is door de knappe Gabrita zege eerder de medekandidaat met De Panne voor de tweede afdaler. Wat de wedstrijd tegen Wilrijk betreft werd het 'n eerder taktisch steek spel. Cabrita probeerde het met een kombinatieverdediging waar bij Coene en Famay met een speciale bewakingsopdracht wer den bedacht tegen Valcke en Coene. Ook Rocamine kleefde dit verdedigingssysteem aan want ook Peter Hollants kreeg een bewaker aangesmeerd. Maar Gabrita was bijzonder goed ge motiveerd en het vijftal draaide vlot rond zowel in verdediging met Filip Van Hassel als organi sator. In de aanval kwam de setplay er deze keer goed uit en Peter Hollants speelde Dhoo- ghe goed aan, die door de Hol lants bewaking meer vrijheid kreeg onder doel en dit dan ook goed uitbuitte. Zodat hij samen met Luc Famay, vol ver trouwen nu hij zijn logische plaats in de basisvijf herwon, reeds na 6 minuten voor 10-24 zorgde. Hiermee waren de jon gens van coach Frans Van (1 Vijver goed gelanceerd en aai de rust zorgde zowel Coene, zijn vervanger Goossens en Fili Van Hassel er voor dat de winning een vaststaand feit wai 43-67. In de tweede helft ko Cabrita Globe Jeans zich bt perken tot het controleren de wedstrijd. De bezoekers pro beerden te replikeren maar he 25 punten verschil bleef op he bord en Dhooghe kon zelfs de laatste minuut nog voor dri cijfers zorgen. Ook kon de C brita coach in de tweede spel periode nog spelgclcgenheid ven aan Paul Van Damme, Vu de Velde en Moens. Punten Coene 9, Famay 25 Hollants 14, Filip Van Hassel Dhooghe 30, Van Damme i Goossens 4, Moens 2, Momin« rency 6. (Okapi) winj een duel. De Okapispelers misten vooral tijdens de eerste time ver scheidene lay-ups- (EL) BBC DENDERMONDE-WHITE STAR ST. AMANDSBERG 60-80 De thuismatch tegen White Star, ook al geen topper, moest voor de BBCD'ers een gelegenheid worden voor een zege, waardoor het rechtstreeks degradatiegevaar kon ontweken worden. De thuisploeg moest haar organisator Norbert Piron missen, we gens ribkwetsuur en ook De Koning en Cleemput waren er niet. In de eerste helft kon de thuisploeg langs het tweetal Goossens-De Cock voor een licht voordeel aan de rust zorgen met 34-30. In de tweede helft werden de thuisspelers vlug tot de realiteit ge roepen. De bezoekers schakelden over naar de individuele verdedi ging en hierbij voelde de thuisploeg de afwezigheid van Piron het sterkst aan. Aan de 6e minuut werd het 40-50 en van toen af ont brak het BBCD nog aan de morele kracht om te reageren, zodat het een zware thuisnederlaag werd. Punten Van Causbroeck 10, De Cock 22, Van Leemputte 4, Van Pract, Staelens 4, Goossens 20.

De Voorpost | 1978 | | pagina 24