THE GOLD OLD DAYS! KANGOEROES «KOMEN» IN TWEEDE SET! GEMAKKELIJK GOUD: BERNADETTE BUYSSE, ZILVER: MARLEEN BEIRNAERT, BRONS: MARLEEN CHRISTIAENS VOLLEYBAL J. Zele - Lebbeke voor beker halve finale Loodzware punten Belgische veldloopkampioenschappen voor dames Moeilijke opdracht volbracht LEBBEKE VVERVIK 3-2 setstanden 15—12, 7—15, 15—13, 6—15, 15—13 Een van die onvergetelijke volleyhappenings van de aan gang lijnde kompetitie was die wedstrijd die ettelijke zondagvoor middagen geleden de helft van sportminnend Wervik op zijn kop zette- We bedoelen Wervik - Lebheke van 6 november loc» een knap Lebbeke een al even knap Wervik met I nipte 2-3 klopte. De Westvlamingen hebben niet geaarzeld dezelfde show mee op te voeden ter gele genheid van hun afzak naar Lebbeke. Bovengenoemde par tij kon inderdaad de gelijke nis met de heennronde best doorstaan en zal ware pro paganda hebben geboden aan de talrijke kijkers De thuisploeg domineerde de eerste set (10-7) en had toen nog genoeg adem oveT om de latste stormloop van de be zoekers op te vangen. Wervik kon in de tweede beurt echter hard terugslaan mede door schoonheidsfou tjes van de plaatselijken stond ras gelijke stand op het bord Bleef Wervik tctt 6-8 in de derde beurt aan de lei ding. Patrick De Letter en Leo Rogiers sleurden de thuisploeg naar 8-8 en 13-9- Wervik reageerde heftig, kwam nog op 14-13 doch ge raakte nie^ verder Indentiek spel verloop van de tweede beurt kregen we Sn vier de set. Wervik domineerde uitgesproken en scoorde pun ten aan de lopende band Mei een gelijke stand was alles klaar voor een waardig slot. Dat waardig slot toverde aanvankelijk bleke kleurtjes op dewangen van de plaatse lijke supporters (3-8). Wer- Wervik geraakte nu vlotter door het plaatselijk blok en was via 5-12 en 6-13 op weg naar een afgetekende zege Met een enorme inzet van een koilekbief sterk ge heel sleurde Lebbeke zich in vier rotaties terug op gelij ke hoogde. Fysisch de sterk ste ploeg liet Lebbeke haar knappe .tegenstrever op de plaats rust om dan af te maken. Hopelijk is Lebbeke op weg om haar reeks zonder nederlagen van de heenronde te evenaren (mvw) De wedstrijd J. Zele Lebbeke kwam als eerste uit de bus voor de halve finales van de beker van Oostvlaan- deren. Die wedstrijd dient normaliter betwist tijdens hef komend paasweekend. Een handelsfoor belet echter volley In de weken rond pasen zodat dringend naar een noodoplossing moest gezocht- De wedstrijd verplaatsen naar Lokeren of aasrode ware een oplossing geweest die nochtans voor beide ploegen geen gunstige gevol gen zouden gehad hebben. Deze week zullen beide bestuursgroepen de mogelijkheid onderzoeken deze pres tigieuze halve finale op maandag 20 maart te 20 uur te betwisten. I JUV- ZELE KANG. AALST 3-0 setstanden 155, 15—11, 16—14 Dp tweede uitgave van deze derby is gelukkig spannender verlopen dan de eerste editie toen de Aalstenaars een mentale i crisis doormaakten en er voor eigen publlke gewoon niet aan te pas kwamen De eerst set zag het er nochtans naar uit dat de bezoekers u| het goede dat we de afgelopen weken konden schrijven niet zouden waarmaken. Een kampvaardig Juvenes maakte in een korte tijd uit. Een verbeten Kangoeroes zou de tweede beurt heel an ders aanpakken. De thuis ploeg loste echter geen vin zodat beide ploegen tot 11-11 in mekaars gezelschap bleven. Een korte doch hevige aan valsgolf van Zele zette 2-0 op het bord- Tot 8-8 bleef het nog gelljk- opgaand in de derde beurt Toen gingen de bezoekers in enkele korte rukken naar 8- 12 en geraakten via 10-13 op setbal (11-14), Winst kwam er niet uit want on der impuls van Landuyt, Dauwe en Van Pete gem be hield Juvenes een 3-0 zege. Bij Kangoeroes Aalst mogen Van Hecke en Paul Philips op een mooie prestatie terug blikken. KUKL- AALST A- ST.-NIKLAAS 0-3 setstanden 13-15, 13-15, 14-16 Een zwakakterende leiders- ploeg A. St -Niklaas heeft het te Aalst niet zo breed gehad om de plaatselijken, die zon der de aan de knie gekwetste Jos Blondeel moesten aantre den, op afstand te houden. De setstanden spreken trou wens duidelijke taal en mani- festeren de duidelijke offen sieve zwakte van de leiders- ploeg tegen een in gestalte toch benadeelde thuisploeg. In de dierde beurt lieten de Kukloslanen de kans liggen om een 10-3 uit te pouwen in winsX Voor Kuklos begint het sein stilaan op rood te komen- Winst in de komende ontmoetingen is een must wil men niet in de gevarenzone belandan Klasse Is er o.i. ge noeg In de Aalsterse tweede provincialerdegradatie zou een erg matige beloning zijn voor de inspanningen die de klub zich getroost. (mvw) Volleybalkalender voor het weekend HEREN 4e nationale zat 18.30 Chiêvres - Lebbeke zat 20.00 Beveren - VK Aalst le prov. zat. 19.00 H. Temse - J. Zele zat. 16.00 K. Aalst - Kruibeke 2e prov. A zon 17.00 Baasrode - K. Temse zat 18.00 Kemzeke - Kukl. Aalst zon 10.30 Spr. Zele - Berlnre 3e prov- zat 16.00 Steendorp - Kalken 4e prov. zon 16.00 V. Kruibeke - Wichelen zal 19.30 Schelleb. - Sinaai zon 10.30 Melsele - G. Denderm. zat 18.30 St Pauwels - Z. Zele zon 10.30 Borsbeke - Kukl. Aalst II DAMES le prov. zon 17.00 Oudenaarde - G. Denderm. zon 14.30 Baasrode - Lede zat 19.30 J. Zele - Melle zon 10-30 Wichelen - Br. Merelbeke zat 16.00 V Aalst - Lovend. II (mvw) VK AALST LIKDKKKRKE 2-3 so'.standen 13—15, 157, 157, 7—15, 10—15 Voor de Aulsterse bevorderingsploeg was de partij tegen Liedekerke een «must». Bij verlies geraakte men inderdaad nog dieper in de degradateistrijd verwikkelt en met de komende zware verplaatsingen voor de boeg had men best een reserve. Die reserve is na de partij te ge Liedekerke tot één punt geslonken en mede door het feit dat men zaterdagavond in Beveren (zonder Ras- schaert) de -tiende geklasseer de ontmoet is de toestand voor VK Aalst erg gewichtig geworden. Tegen Liedekerke zat er nochtans een vlotlte 3-0 zege Ln. Ondanks een voortdurend op achterstand spelen in de eerste beunt (2-7 9-12) kwam VK op tijd terug om nog op 13-13 te kunnen strijden voor de set'winst Liedekerke haal de het en kwam op een 0-1 voorsprong. Een nu gemoti veerd VK Aalst mot een prachtprestatie van Lieven De Schrijver zorgde voor twee prachtige sets waarin Liedekerke van het kastje naar de muur werden ge speeld De setstanden geven trouwens duidelijk het waar deverschil weer Het ondermeer fysiscf falen van de train'ngsloze Jaak Rasschaert lag aan de basis van de aftakeling. Liedeker ke nu met meerinzet en moed strijdend trok zich op gelijke hoogte Die belle verliep lang In be zoekend voordeel, werd dan gemilderd van 6-12 naar 10- 12 om tenslotte te eindigen in Liedekerks' voordeel. Sekretarls Erik Van Mossc- velde. steeds bezadigd had nu wel een resem aanmerkin gen op de ileiding «Het is geen-..tins mijn bedoeling de ncderlag volledig op de rug ven de scheidsrechters te schuiven. De hoofdref was echter neet opgewassen tegen zijn laak In dergelijke geval len zijn bo de ploegen slacht offer doch is het ook zo dat een fout op een cruciaal moment ook de nederlaag kan betekenen. Dikmaal is het mes langs onze kant geval len, mc'. allo gevolgen van diens (mvw) Z. ZELE - KALLO 3-1 setstanden 16-8, 12-16, 15-11, 15-10. Ondanks de strijd tussen de nummers twee en vier uit de rangschikking ging heeft de thuisploeg in feite weinig hin der ondervonden van de be zoekers die slechts tijdens de tweede set wat meer in de wedstrijd kwamen doch niet konden verduiken dat Z. Zele technisch en trapje hoger stond. De titelren veldlopen dames zondag ln het prachtig domein van Wingene bracht ons een spannende sportnamiddag die uiteindelijk voor ons Voorpostgebied drie podiumplaatsen opleverde. De Zeelse meisjes Bernadette Buysse en Marleen Christiaens stonden beiden op het schavotje in de reeks scholieren. Voor Bernadette werd het een hernieuwing van haar vorig jaar reeds behaalde kampioenstitel- Marleen Christiaens kreeg ditmaal waar ze recht op had, een verdiende derde plaats. Wat haar vorig jaar door een valpartij ont snapte. greep ze nu in moeilijke omstandigheden, een plaats op het podium. Het Hamse meisje Marleen Beirnaert kwam met zilver trit dit kampioenschap en ze streed ervoor tot de laatste snik- Het Hamse meisje Marleen Beirnaert kwam met zilver uit dit kampioenschap waarvoor ze gestreden had tot de laat ste snik. BERNADETTE TWEEMAAL Voor de Zeelse atlete Berna dette Buysse werd het zondag de tweede achtereenvolgende titel in het veldlopen. Vorig jaar te St-Katelijne-Waver, nu stond de dochter van oud wielrenner Buysse te Wingene met de bloemen te wuiven. Deze scholierenwedstrijd werd een spannende brok. Vooral de finish kende niet hetzelfde verloop als de vorige uitgave. Nu moest Bernadette er een sprint tot op de lijn van ma ken om een goed lopende Noël- la De Feyter achter zich te houden. Op het 3e trapje stond Marleen Christiaens, ook een dochter uit een spor tief gezin. Vader is immers de in Zele goed gekende voet baller Marcel Christiaens die thans te Laame als trainer fungeert van het plaatselijke voetbalteam. Zondag was hij toch op de omloop te Wingene waad hij de strijd van Marleen van nabij wou volgen. Marleen, die met een gipsverband om de voet liep (verstuiking opge lopen te Opwijk) liep al hln- end da laatste 100 m. In deze omstandigheden brons halen kunnen alleen doorbijters. Meteen haalde de Zeelse atle- tiekklub van voorzitter Per- mentier weer een groot sukses. Naar een dergelijk podium als dat bij de scholieren werd op gekeken. Voor Bernadette Buysse ligt de weg nu open naar de grote doorbraak. Kan zij volgend jaar de lijn doortrekken? We me nen dat ze daartoe in staat is. Wanneer dan ook Marleen Christiaens (haar klubvriendin die in het geheel de grotere afstand niet vreest) in dezelfde richting blijft doorduwen staat Zele nog veel atletiekgenot te wachten. In deze scholierenreeks A werd de 3e streekatlete Mi reille Beeckman van Grem- bergen aangesloten bij AC Denderland. Wat een beste prestatie is Nog uit het Voor postgebied kregen we Regine Meuleman (AC Aalst). Ingrid Van De Velde (AC Uitbergen), een afdeling van Vlierzele die tussen haakjes vrij groots uit dit kampioenschap kwam. Nicole Van De Walle (AC Uitbergen), nog een atlete van trainer Julien Van De Velde hielp mee aan het klas sement van Vlierzele Sportlef zoals achteraf bleek met haar 44e plaats. Verder volgden nog Van Buggenhout (AC Lebbeke), Schepers (AC Denderl Claeys (AC Aalst) en Carina Buyle (AC Overmere). GRIET GEEROMS (AC LEBBEKE) IN DE B-KATEGORIE De scholieren liepen volgens hun leeftijdsklasse en in deze reeks kon Griet Geeroms (AC Lebbeke) zich in de eerste 10 plaatsen. Als kadet heeft zij potten gebroken en thans schijnt ze het ritme van de scholieren eveneens onder de knie te hebben. Ann Van Der Straeten (Vlierzele) kwam ook naar voor en Marleen Smet (AC Hamme) kon de in haar gestelde verwachtingen inlos sen want Marleen kon dit kampioenschap toch afsluiter. Dames Bit MEKELBEKE JIJV- ZKI.K 1-3 setstanden 14—16, 13—15, 1512, X—15 Tegen een gestalterijk en mex veel inzet strijdende Brulindis Merell>eke heeft een zonder Marte José Mastbooms aantre dend Juvenes meer dan het volle pond moeien geven. De Overwinning is produkt van een gave kullek-lieve prestatie die duidelijk de verbetering etaleert die de Z»-else damesploeg op het ogenblik opbrengt Winst tegen Melle nu zaterdag. »t de Zeelse meisjes definitief in de goede trein naar la-houd in tweede provinciale. Het ereeëron van «>en derde provineiule zal inderdaad nare gevolgen hebben voor heel wat pita-gen die zich normaliter geen zorgen hoeven le maken. Vanaf de zesde plaats wordt er namelijk lekker gedaald. <mvw> zit. Gerda gaf ons daar geen bevestigend antwoord op wan neer we haar daar naar vroe gen. «Die laatste ronde» zegde ze. geren, Van Damme (Vlierzele), Pas (AC Aalst), Veldeman (AC Zele) Van Cauter (Zele) waren in staat nog een dertig tot 40 atletes achter zich te houden. met een niet onaardige 28e plaats. Martine Buyle (Vlier zele) van de afdeling Over mere, want daar wordt ze klaar gestoomd door trainer Van De Sijpe, eindigde op de 46e plaats en eerlijk gezegd hier hadden we iets meer ver wacht, temeer daat we weten tot wat ze in staat is en ze ons trouwens reeds bewezen heeft. Dat geldt ook voor Linda Van Eynde (AC Hamme) en Nicole Rasschaert (Vlierzele). MARLEEN BEIRNAERT SCHITTEREND TWEEDE We gaan het lijstje af volgens de prestaties in de verschil lende kategorieën. Hadden we in de scholierenreeks een le en 3e plaats, bij de juniores werd Marleen Beirnaert (AC Hamme) de in het oog sprin gende atlete van de titelren van de juniores. De man aan de mikro moest wel even naar zijn papiertje kijken en wist dan te vertel len dat de in 2e stelling lo pende atlete, Beirnaert was van Hamme. Dat moest hij van in het begin van de wed strijd mededelen want Mar leen was zich op slag in de kopgroep gaan nestelen. Ver- haert (Herentals) heeft het op geen presenteerbladje ge kregen van de atlete van groenwit. Trainer Tassent was dan ook uiterst gelukkig met de prestatie van zijn atlete die hij na de huldiging har telijk omhelsde. Er waren nog meer gelukkige mensen na afloop van dit kampioenschap. Marleen heeft er hardnekkig voor gestreden. Met Verhaert even voor haar uitlopend en in haar spoor Bruneau van Anderlecht werd het een ze nuwslopend wedstrijd. Beir naert zou echter niet begeven kon zij de eerste plaats niet bemachtigen dan was deze eer ste ereplaats een prima belo ning voor haar inzet. Na de aankomst ging Marleen even door de knieën, zij was in de finale van dit kampioenschap tot op de bodem van haar krachtenpotentieel gegaan. Even later was ze weer opgeknapt en stond ze breed glimlachend op het podium. Carine Van De Moortel (AC Denderland) was de volgende streekatlete die wellicht meer verwacht had. Een plaats bin nen de eerste tien was wel haar gestelde doel. Carine, een knap pe atlete heeft van die diepte punten, zondag was een van die dagen. Het kon niet slechter gelegen zijn nu het om een kampioenschap ging. Lieve Van Cauteren (AC Zele) leverde eveneens een beste wedstrijd die zij nu op de 19e plaats af sloot. Verder volgden De Backer (Vlierzele), Cosijn (Vlierzele). en vervolgens Carine Van Der Meerssche (AC Aalst) die enkel naar het einde toe terrein moest prijsgeven. De Backer (Lebbeke) en De Pauw (Vlier zele) plaatsten zich ook in de uitslag. GERDA DE PALMENAER DIE LAATSTE RONDE In de seniores rangen blijft de Uitbergse atlete Gerda De Pal- menaer de primus uit ons ge west die ook weer als eerste streekatlete aantikte. Toch gaat het niet meer zo vlot met Ger da. Trainer Julien Van De Vel de zegde ons dat vooral haar werk daar wel voor iets tussen Gerda De Palmenaer (Vlierzele) veroverde een 12e plaats bij de seniores. Marleen Beirnaert (AC Hamme) veroverde ln het Belgisch kampioenschap veldlopen een 2e plaats hij de juniores (links)- «ik voelde mijn benen niet meer.» Toch heeft ze moedig verdergevochten en als twaalf de de wedstrijd afgesloten. Monique Van Wemmei (AC Lebbeke werd nu de tweede at lete die in aanmerking komt voor de bestgeplaatsten uit ons Voorpostgebied. Ook een atlete die veel van zichzelf verlangt en zelden tevreden iskan toch tevreden zijn met het behaalde resultaat. Nu Anne-Marie Van Nuffel niet van de partij was voor AC Aalst werd het Gode- lieve Roggeman de veterane van zwart-wit die een puike wedstrijd ten beste gaf. Dan volgde misschien wel de moe digste atlete uit het ganse lot Dianne Van De Sompel de ver pleegster uit Kalken die ook onder de Vlierzele vlag loopt en deel uitmaakt van de afde ling Overmere Nu als vierde atlete van ons gewest aan de eer komen, toegWen Dianne dat er heel wat vorderingen ge maakt zijn. De Lebbeekse Lin da Cnapelinckx volgde in haar spoor verder nog Greta Bergh- man (AC Lebbeke) en Sonja Hertsens van dezelfde klub en van AC Aalst. Hilde Eemans die ontgoocheld over de streep kwam. Toch niet zonder ver diensten in deze wedstrijd van het jaar. En dan was er ook nog een opgave te noteren en hier willen we toch even bij stil staan. Marie Jeanne De Rid der een meisje dat kan afzien kon het deze maal niet meer aan en ging met gebogen hoofd naar de leedkamers. Dat ze niet blijft piekeren over deze mindere dag, op de wedstrijd te Lebbeke die niet zo ver meer af ligt krijgt ze gelegenheid te bewijzen dat het een voorbij gaand dieptepunt was dat ze snel terug kan rechtzetten. ZELE EN OVERMERE BESTE KADETTEN In de oudste reeks kadetten ge boren in 1963 kwamen de Zeel se meisjes Martine Permentier en Karine Van Hecke als de beste uit ons gewest naar voor. Marie Jozef Van Den Eede kwam nu op de 19e plaats postvatten en haar hadden we wat meer vooraan verwacht. Bauwens Carina (Vlierzele Over mere), Hilde De Rijcke (Vlier zele), Inge Eemans (AC Aalst), Lieve Permentier (AC Zele). Greta Van Driessche (Vlierzele), Maria Seminck (AC Aalst). Els Geeroms (AC Lebbeke), Lena Van Den Broeck (AC Lebbeke). Marina De Schrijver (AC Zele) kwamen goed uit dit kampioen schap dat in de A-reeks 113 aankomsten mocht noteren. In de B reeks of de jongste kategorie kwam Overmere er het best uit voor wat onze streekklubs betreft. Ingrid Ver- straeten kon voor haar vereni ging met een 19e plaats uit pakken. Voor haar waren reeds een paar Vlierzele meisjes over de streep gegaan Rottiers en Cortvriend, maar die behoren nu niet tot een der afdelingen uit ons gebied. Maar het spreekt voor zichzelf dat ook deze at leten een pluim verdienen voor hun verrichtingen. Voor Linda is het nog altijd wachten op die wedstrijden zoals tijdens haar miniemenjaren. waarmede zij met kop en schouders boven de anderen uitstak. Linda Bcrgh- man (AC Lebbeke) met een 40e plaats uit) die grote massa jon- TROFEE DER JONGEREN Zoals elk jaar was er ook de trofee der jongeren waarin Vlierzele Sportief met grote hulp van de afdelingen Over mere en Uitbergen, als de kans hebber op de zege van start ging. Door een val van een der jongeren (als we ons niet be driegen was het Van Driessche) werd het slechts een vijfde plaats. AC Lebbeke kon besiag leggen op een 25e plaats en AC Denderland besloot deze af lossingstrofee als nummer 28. ANDRE DE WIT. Nog enkele uitslagen Juniores 1959-60 2) Beirnaert Marleen A.C.H. 12) Van Moortel Carine A.C.D. 19) Ven Cauteren Lieve A.C.Z. 32) De Backer MK V.S. 41) Cosijn B. V.S. 42) Van De Meersche C. E.A. 45) De Backer V. A.C.L. Interklub 3) Vlierzele Sportief 122 Kadetten A 1963 15) Permentier Martine A.C.Z. 18) Van Hecke Karine A.C.Z. 19) Van Eede Marie-Jozef ACH 20) Bauwens Carina X.S. 25) De Rijcke Hilde V.S. 36) Eemans Inge E.A. 45) Permentier Lieve A.C.Z. 50) Van Driessche Greta VS 63) Seminck Maria E.A. 64) Geeronms Els A.C.L. 72) Van Den Broeck Lena ACL 73) De Schrijder Marina ACZ 87) Rogiers C. VS 91) Peytier A. A.C.L. 64) Geeroms Els A.C.L. 95) De Koek A. E.A 96) Claeys Myriam E.A. 112) Bemaer M A.C.L. Kadetten B 1964 4) Rottiers Hilde VS 15) Cortvriendt Nelly VS 19) Verstraeten Ingrid VS 40) Berghman Linda AC.L. 48) Van Damme P. V.S. 63) Pas V. E.A. 75) Veldeman N. A-C.Z. 77) Van De Cauter Bea A.C.Z. 92) Van Buggenhout I. ACL 99) Van Wemmei Ch. ACL 106) Baeck Karine A.C.Z. Interklub kadetten 1) Vlierzele 133 10) A.C. Zele 336 Seniores 12) De Palmenaer Gerda V.S. 29) Van Wemmei M. A.C.L. 32) Roggeman G. E.A. 55) Van De Sompel D V.S. 57) Cnapelinckx L. A.C.L. 69) Berghman G. A.C.L. 75) Herstens Sonja A.C.L. 76) Eemans H. E.A. Trofee der Jongeren 5) Vlierzele Sportief 25) Lebbeke 28) Denderland Wisselbeker heren 10) A.C. Lebbeke 155 Scholieren B 1962 7) Geeroms Griet A.C.L. 24) Vanderstraeten Anne V.S 28) Smet M. A.C.H. 46) Buyle M. V.S. 61) Van Eynde Linda A.C.H 68) Rasschaert N. V.S. Scholieren A 1961 1) Buysse Bernadette A.C.Z 3) Christiaens Marleen A.C.Z. 27) Beeckman M A.C.D. 37) Meuleman R. E.A. 42) Van De Velde I. V.S. 44) Van De Walle N. V.S. 49) Van Buggenhoudt M.ACL 51) Schepens H. A.C.D 52) Claeys A. E.A. 68) Buyle C V.S. Interklub Scholieern 5) Vlirzele Sportief 271

De Voorpost | 1978 | | pagina 25