MIKISKLUB VIERDE UITBUNDIG ZIJN TIENJARIG BESTAAN DE MIKIS 10 JAAR AKTIEF KSA 00RDEGEM IN MOEILIJKE SITUATIE 28 VERWAARLOOSDE HONDEN TE I, MERE EN ALWEER DE NOOD AAN EEN DIERENASIEL 4 - 3-3-1978 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Rax maar door de liulp van vele vrien den is onze klub tot een sukses uitgegroeid (JR) Jos De Geyter, met de eeuwige glimlach (JR) Soms werden er films gedraaid of tentoonstellingen gehouden, die nooit storend, maar steeds verklarend werkten. Zo vonden de leden een gewaar deerde medewerker in Roger D'Hondt, die ervoor zorgde dat er een puike tentoonstelling over moderne kunsten mogelijk werd. Een volgende keer zorgde hij voor een pracht van een reeks politieke affiches, van de west duitser Kraus, waar veel mensen van genoten. Tw ee jaar geleden werd er in het klubgebouw een tentoonstelling gehouden van karnavalherinne- ringen. Hier werd de grondslag gelegd voor het inrichten van een karnavalmuseum. De idee kwam van William Heremans, die bijgestaan werd door Jef Van Mulders. Beiden hebben veel materiaal bijeengebracht, zodat van een echte start kon gespro ken worden. Met andere woorden: de Mikis brengt een brede waaier van onderwerpen, waarvoor iedere lez,er zeker interesse heeft. Daarom wordt ook iedereen uitgenodigd elke zaterdag en zondag om 19u30. Om deel Ie nemen aan de aktiviteiten. Iedereen begrijpt dat de voorbije tien jaren een waar festijn waren voor de deelnemers. Toch wil de Mikisklub, ter gelegenheid van hun tienjarig bestaan, met een waar feestprogramma iedereen verrassen. Zij vragen de publie ke belangstelling voor hun zeer gevarieerd manifestaties. Hier van een samenvattend overzicht. Op acht maart is er een speciale feestnamiddag voor de derde leeftijd voorzien. Een speciale gaste is Maria Teil, wat verdere uitleg overbodig maakt. Tien maart is een grote dag. Dan wordt de voorreceptie georgani seerd voor de werkers van het eerste uur. Zij spanden zich reeds tien jaar in en kunnen nu genieten van de afgeworpen vruchten. Immers, die dag wordt in hetzelfde gebouw een «kleine klub» geïnstalleerd, bedoeld voor jongeren vanaf 15 jaar. 's Anderendaags is de grote recep tie voorzien, waarop al de vooraanstaanden van Aalst zul len tegenwoordig zijn. Na een verfrissende drank wordt de verdere avond opgeluisterd door een Antwerpse groep «Zorba- des». die voor een Griekse sfeer zorgt door dans en zang. De twaalfde maart hebben de vrouwen een grote koffietafel georganiseerd, met een optreden van Jos Martin, de bekende blinde akkordeonist uit Buggen- hout. Het is bij voorbaat geweten: alweer een verzekerd sukses! Van zestien tot negen tien maart vieren zij het wee kend van de filatelistenklub «Roza Luxemburg», die dan een postzegeltentoonstelling houdt, waar iedereen welkom is. Dit bewijst eens te meer het plurali- stisch karakter van de vereni- I ging- S Tijdens al die feestelijkheden zal I er tevens een speciaal gedenk- plaatje verkrijgbaar zijn. Nog een zeer belangrijk aspekt van de Mikis is het inrichten ven grote reizen tegen een zeer voordelige prijs. Eén van die reizen gaat naar CUBA. De bedoeling van die reizen is niet winst te maken, maar is socialer: de deelnemers krijgen, terwijl ze zich ontspannen, een verruimde visie op de wereld. Alles is eigen organisatie met vertrek en aankomst aan de klub. Een belangrijke vergadering over deze toeristische reizen gaat door op drie maart. De toe schouwer kan genieten van films, samengesteld door de leden die de reis reeds mee maakten. Zoals de lezer merkt, zijn er heel wat mensen die zich werkelijk inzetten voor het welslagen van iedere aktiviteit. Mogen we hier vermelden: Yvo Vervolg van blz. 1 Deze stond, naar we mochten vernemen, nogal wantrouwig tegenover de gouwproost, die geen «officiële bisschoppelijke benoeming» heeft. In KSA is dit inderdaad niet gebruikelijk. Het gesprek in de wachtzaal kwam niet tot het eigenlijke on derwerp Er werd gepraat tus sen de twee priesters, over ge huwde priesters van KSA, KAJ en KLJ, en over andere tema's zonder dat tot een besluit ge komen werd over de kem van de zaak. Ouders Ook de ouders werden door de KSA-leiding bijeengeroepen. Hun stem is uiteindelijk zeer be langrijk. Op een eerste bijeen komst van ouders zijn 7 gezin nen vertegenwoordigd.(er zijn 69 leden). Principieel bevestigt men het vertrouwen in de lei- dingsploeg en de optie voor gemengde werking. Toch wil men de argumenten van de pastoor kennen om meer ge fundeerd een besluit te kunnen trekken. Men nodigt hem uit op een tweede ouderbijeenkomst (20 februari). E.H. Bontinck verklaart aan de delegatie van ouders en leiding vrij te zijn op die datum. Uitein delijk moet er een andere ver gadering tussengekomen zijn zodat de vergadering zonder E.H. Pastoor door moet gaan. Van de 48 ouders zijn er dit keer 19 aanwezig, wat zeer veel geacht wordt. Uit de stemming blijkt dat principieel iedereen akkoord is met de huidige werking (inkluis ge mengde werking), op twee ont houdingen na. Gelet op de moeilijkheden met de pastoor zijn zes ouders tegen (twee onthoudingen en 11 pro stemmers) En nu? Op vrijdagavond 24 februari gaan drie ouders bij E.H. Pas toor. Ze vragen hem naar het waarom van de dreiging de KSA-bond uit de lokalen te zet ten Een eigenlijk antwoord krijgt men niet. Wel zou de be- geleidingsploeg niet deugen en zou nieuwe lokalen zoeken niet zo moeilijk zijn, gelet op de steun van zovele ouders. Gelukkig is er echter nog geen datum gesteld en zijn de kan sen om tot een onderlinge op lossing te komen nog steeds niet opgegeven. De KSA-leden zelf ondervinden geen recht streekse hinder van wat boven hun hoofden uitgepraat wordt. De vergaderingen blijven im mers week na week doorgaan. De begeleidingsploeg blijft zich verantwoordelijk achten voor de ganse groep. Men kan het konkreet niet motiveren de meisjes op straat te zetten. Wij van onze kant blijven nog steeds bereid ook de andere klok te horen, in de hoop zo onze informatie zo akkuraat mogelijk te verifieren. Peter Dauwe Marielte, een vrouw die slechts leeft voor haar dieren, mag er nu nog A yef behouden (JM) dc hele zaal mee. Ook hel instrumentaal ensemble Van Den Abbeele hield er de stemming in. Daarna las dc ajuin- boer, wiens karnavaltrots blijk baar niet op kan. de brief voor die hij van de hofmaarschalk had ge kregen om hem te bedanken voor dc gouden ajuin die hij dc vorst had aangeboden. Wc vernamen meteen ook dat Albert Vcrbestel dc volgende dag al 30 jaar kafee hield. De vrolijke maat werd vervolgens ook aangegeven door het stem mingsduo Johny en Jacky. Er volgde toen een korte pauze, waarvan Ray Dc Smet gebruik maakte om onder dc vorm van een kleine receptie, dc medewerkers aan deze jubileumavond te bedan ken. pre Dc volgende gast was Odilon Mor vo' tier die eveneens heel goed etr publiek weet te boeien, maar hie jammer genoeg met een zieke k«* geplaagd zit. Met Keizer Kamicl gingen wc* karnavaleske toer op Ook hi J heeft er nooit veel moeite mee OT een zaal mee tc krijgen. Hij zonfj enige van zijn gekende kanuufl be1 songs, en veranderde voor de gc nu Icgcnheid in één ervan ccn naam jj! «Ja. zeg. Rayniongskc, wa nu |n| nu En zo ging het de hele avond ver; a|s der door. Stemming en plezierigi aa Het zal wel niemand vcrwondertfj (e dat ook oud-burgemeester De Bfr cr) schop zich op deze viering niP Hc ongezien liet Alles samen ee: W| zeer geslaagde jubileumviering. I De viering van 10 jaar Mikisklub omvat een hele reeks aktiviteiten waaronder een soort non-stop-show, MEN IENIG OILST, die door ging op zaterdag 25 februari, en de lokalen van de Mikisklub tjokvol deed lopen. De stemming was de hele avond feestelijk. Bij pot en pint lachte men zich de tranen in de ogen, tranen die voor een stuk ook door de sigarettenmist werden opgewekt. Voor het tema en de uitvoerders van dit feestprogramma bleef men binnen de Aalsterse grenzen. En een Aalstenaar weet heel wat af van feestvieren. Ray De Smet en Jos De Geyter toonden zich duidelijk vrolijk om dit sukses. Bob en zijn sprekende pop stalen nog maar eens de show SJ Jantje Beeckman leidde de avond in zijn geheel, en de aktiviteiten in détail in: hij was de feestbabbelaar die Dirk Verleysen als eerste at- traktie voorstelde. Dirk oogstte erg veel bijval met zijn akkor- deonspel. Stil en stemmig was het terwijl Katelijne Goffa. 13 jaar oud. haar handen op kundige manier over de pianotoctsen liet spelen. Zij ver tolkte werk van Dimitri Sasjtako- witch, één der belangrijkste Sovjet-komponisten, -vrolijk en meditatief-, zoals Jantje Beeck man het had aangekondigd. Dit frêle en frisse meisje in lang wit kleed en witte hoed met rode bloem erop helemaal -belle époque- zou je zeggen kortom, een gracieuze verschijning, speelde o.a. ook nog 'n klein stukje Bach, een prelude, en een passage uit 'Orpheus in de On derwereld'. Vijfjaar volgde ze nu al pianolessen; blijkbaar heeft ze haar tijd niet verloren. Stefan Bronder streek een mooie sliert Slavische klanken uit zijn viool: meesterlijk. Ook enige oud-karnavalprinsen waren aangezocht om mee te wer ken aan deze avond. Luc I die ook als feestbabbelaar optrad, vertelde verder enige moppen. Daarna kwam Harry Pinky aan de beurt. Hij zong enige prachtige stukken uit de -Tsarowitch- van Frans Le- har. Harry, die geen mikro nodig had. maar bijzonder goed weet hoe hij met een publiek moet om gaan, kreeg met -Kalinka- zelfs Het stemmingsduo werd opnieuw een stemmingstrio (SJ) Vervolg van blz. 1 baas een deurwaarder zou aanstel len om de vrouw uit de woning te zetten. Donderdag kwam aan de honden geschiedenis een einde. Mevrouw Mariette V.H., die uit de gevan genis vrij gelaten was, had zich weer naar haar woning aan de Kleine Steenstraat begeven om er haar lievelingen te verzorgen. Al gemeen werd verwacht dat zij zich sterk zou verzetten tegen het opha len van haar honden door de Die renbescherming. Dat was ook zo en nieuwsgierigen, en er waren er genoeg, werden door Mariette niet op een glimlach getrakteerd. Don derdag kort na de middag trokken de mensen van de Dierenbescher ming naar Mere. Er waren afge vaardigden van Groot Aalst, van de Blauwe Wereldketen en van de Koninklijke Maatschappij voor Dierenbescherming voor Oost- Vlaanderen. die te Gent haar zetel heeft. Zij kwamen er 23 van de dieren ophalen. De meeste honden zagen er helemaal niet zo onder voed uit. proper was anders, maar dat kon na een schuimend bad wel verholpen worden. Het blijkt nu dat de eenzame vrouw op verzoek van de eigenaar binnen de week door een deur waarder zal worden uitgewezen. De heer De Backer van de Dieren bescherming Groot-Aalst, die zelf geen dierenasiel bezit heeft de die ren naar het asiel Sint-Hubertus te Nieuwerkerken gebracht. Een af gevaardigde van dit asiel wist ons te vertellen dat de dieren allemaal door een arts werden onderzocht Drie onder hen waren in dusdanige slechte toestand dat zij dienden af gemaakt te worden. Reeds zes Moyersoon (voorzitter). Mare De Smet (sekretaris), Pierre De Decker (penningmeester). Zo staat ook de heer Raymond De Smet (voorzitter van de kommunistische partij van Aalst) in de bres. Hij kent zeer veel mensen en verzorgt dan ook de public relations voor de animatie. Toch is dit niet beperkend: er zijn er nog zovelen. Zij steunen de zaak zogoed in slechte als in betere dagen. Alle namen opnoemen is onmogelijk. De medewerkers van de Mikis: klub nodigen iedereen uit op de feestelijkheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Het loont zeker de moeite. De klub is een bezoek overwaard. Voor verdere inlichtingen kan men steeds terecht bij de heer De Smet R., Begijnhof 46 of bij de heer J. De Geyter, Hoge Vesten 6 beiden te Aalst. R. Devijver De mikisklub een ontmoetingscentrum voor jong en oud (JR) In een ware puinhoop leefden deze dieren dagenlang (JM) honden vonden een nieuwe thuis. De anderen wachten nu, tot drie maal fris gewassen op adoptie Dit sociaal drama dat eigenlijk met dierenmishandeling niets te ma ken heeft zet opnieuw het belang van een dierenasiel in de streek in het licht. Te Nieuwerkerken werden over het jaar I977, 588 honden opge nomen waarvan er 502 werden geadopteerd. Dit moet dan een unicum in het land heten. RENE DE WITTE

De Voorpost | 1978 | | pagina 4