I WAAR IS DE TIJD Lede-Harelbeke 3-1 LOGISCH RESULTAAT Edixvelde-Heldergem 3-0 IN NAUWE SCHOENTJES TE KRAMPACHTIG Voetbal kalender voor zondag 12 maart '78 Eerste provinciale SK Lebbeke - Petegem 1-1 Vierde nationale K.A.V.D. - Rat. Gent 1-2 JAAK VAN DEN BERGHE (K.A.V. DENDERMONDE) ONTSLAGEN VERDIEND Langs Gerard Verhelst 2-1 Delmulle knalt Lede leider Soms werd het ook voor het doel van oranjegroen erg warm. Hendrickx (SK Aalst) moest botsing met de Lov Cl. Brugge - Lokeren (Cornet) E. Aalst - Hasselt (Biron) E. Zele - Merchtem (Van den Wijngaert) Bas Oha - Jong Lede (zaterdag 19u.30) Union Doornik - KAVD (Verburgh) St. Denderleeuw - Lebbeke (Arnou) Hamme - SK Aalst (De Witte) Mere - Kieldrecht (Van Acker) Nieuwerkerken - Wlnnlk (Tanghe) Haaltert - Terjoden (Van Nieulande) Buggenhout - Temse (Callebout W.) Robur - Moerbeke (Kielemoes) St.-Pauwels - Baasrode (Steels) Oudegem - Bonanza (De Meulenaere) Denderhoutem - Hofstade (Snoeck) Thor Meldert - Erpe (Speleers) Deftinge - W. Moorsel (Sadones) Sp. Geraardsbergen - E. Meldert (De Clippeleer L.) Schellebelle - Melsele (Van den Abbeele) Sp. Appels - Grembergen (Van Melkebeke) E. St.-Gillis - Serskamp (De Bruyn) Outer - Erembodegem (Callebaut J.) Steenhuize - Edixvelde (Plas) Hillegem - Doggen (Flamand) Baardegem - Boonwijk (Redant) Gijzegem - Herdersem (Van Impe F.) Wichelen - Schoonaarde (Lambrechts) S. Moorsel - Wieze (Lenaerts) Erondegem - Oordegem (De Pauw) Westrem - Z. Appels (Van Herreweghe) Smetlede - Opstal (Van Gijsel) Opdorp - Massemen (Van Damme) SK Lokeren - Heikant Zele (Eeckeman) Sombeke - Berlare (Wijckhuys) SK Overmere - Rupelmonde (Van Leuven) Eksaarde - Val Overmere (Van Hoey) We geloven dat niemand aanstoot zal genomen hebben aan de 1-1 uitslag na de wedstrijd SK Lebbeke-Petegem. Alles bij mekaar werden we getuigen van een zwakke partij die vooral gekenmerkt werd door een over en weer getrappel rond de middenrirkel, een hele reeks slechte voorzetten, terwijl op bet taktisrh vlak niets werd uitgekiend. Leo Pissen.-, die reeds enkele weken er de brui aan gegeven beeft, zat als toeschouwer wer kelijk zijn „kas op te vreten" zoals dit sappig in de ge westtaai te Lebbeke wordt uil- gedrukt. „Als je het geheel be schouwt" vertelde bij ons „mag ik in feite blij zijn tussen die potstamperij niet te moeten meed raven. Waar is de tijd dat bet een plezier was op bet mid denveld te voetballen. Nu wordt men op slag voetbalmoe". Vol gens insiders speelde S.K. een van ile flauwste wedstrijden van bet seizoen. Alleen tijdens de tweede helft konden we links en rechts enkele uitschieters no teren en sfeer was er slechts tijdens het laatste kwartier. In de sellout van dat „lauw" Lele beke ontdekten wc dan toch wel een belofte in de persoon van de 17-jarige Ernie Sanders. Als voorstopper trok die jonge knaap flink zijn streng. Delsin hield het bij flitsen, maar de gewenste inspanningen bleven deze keer duidelijk achterwege. Waarom Herman Van Langen- hove (geen slechte prestatie teruggetrokken aanvaller) vervangen door Vereecken Joost weten. Het opstellen Van Der Steen als scbukelspri gaf niet de gewenste resultatn Zondag gaat Lebbeke bij Standaard Denderlee ploeg die vast nog punten dig beeft om zijn verblijf de hoogste provinciale met jaar te verlengen. Ook Lebbrli zit in die situatie. Het zal gi Ol der vast op de tenen staan om punten mee Een akrobatisch nummertje van Norbert Rot tiers (Jong Lede) „Waar is de tijd", een fraze die we bij het verlaten van het Grembergs voetbalstadion meermaals mochten aanhoren van de teleurgestelde KAVD-fans. De derby werd nochtans op passende wijze ingezet. De kersverse Miss KAVD gaf samen met haar ere dames de aftrap van een partij waarin we een vol kwartier moesten wachten op de eerste opwinding. Die kwam dan nog van Gent die zich eerst uit de studieronde losmaakte en via De Ploige. millimeters naast. Van den Dun- gen zorgde voor betaald ant woord. Een hard schot week af op eeo Gents been zodat de bal Bij hoekschop bleef Vernimmen te lang hangen zodat de Gente naar ongehinderd kon koppen. Zijn geplaatste kopstoot ging Maandagavond om 21 uur kreeg de Dender- mondse trainer Jaak Van den Berghe het lako- nieke bericht te horen dat de beheerraad van KAVD wenste af te zien van zijn verdere dien sten. Hij wordt opgevolgd door de hulptrainer Van der Meersch die nu als voornaamste taak krijgt het schip weer in rechte baan naar de redding te voeren. (mvw) nipt naast caprioleerde. Bij een vrijschop van Tavernier zette De Ridder gepast het voorhoofd tegen de indraaiende bal en 0-1 na 22'. Dendermonde reageerde wel doch een traag uitvallende Crets geraakte niet uit de omknelling. Van den Dungen deed het dan maar. De bezoekende doelman te ver uit zijn doel, werd ver rast door een geplaatste lob doch het knappe schot vloog te plet ter tegen de deklat. Rust 0-1. Onmiddellijk na de rust hingen de bordjes bijna gelijk. Een knap oprukken van De Man ge volgd door een gepast inzenden werd door Crets jammerlijk ge mist. Dat deed De Ridder niet die rond het uur een magistrale dekking-fout van de paars-blau- we achterlinie uitbuitte om de stand op 0-2 te brengen. Twee minuten later was het ei zo na 0-3. De Ridder, weer hij drong tussen een bos Dendermondse verdedigers door doch werd net voor de lijn gehaakt door Na gels. Geen doelpunt, wel geel voor de boosdoener. Erg ver rassend schoot De Vos uit zijn krammen. Met een 25-metershot versloeg hij de Gentse doelman. Kreeg Dendermonde dan nog enkele kansjes. Gent deed het in 't groot. Gelukkig bleef Paul Hofman weer in zijn dagje.- Een maal was hij toch geklopt doch toen stond de paal op de juiste Baasrode - Mere Het was echt al lang geleden lat Baasrode nog eens kon juichen om een overwinning. De komst van Mere, de afgelopen weken nochtans erg opportunis tisch, werd met heide handen aangegrepen. Bua-rode domineerde de eerste helft doch moest wachten lol liet halfuur om lang- Vun der Weken .Ie stand Ie openen. Te genslag verhinderde nog voor de pauze een afgetekende.- win-t- seore. De inhrng van Caeekel- berg wa- trouwen- een meeval ler. Dat bleef ook zo na de rusl toen de bezoeker- offen- si.-ver vun wal stuken. Baasrode hleef echter attent in verdedi ging en verwaarloosde de tegen Temse-Robur 0-1 Weerom een flinke prestatie Mncrzckcnurcn bleek ilit een uil- xuil de Moerzeekse tweede pro- Uiting van een plaatselijke rluls ineiuler, dat nu huur Tem-e in leider die ronduit vertelde „\an eigen ve-ting met de kleinste je huren moet je het hebbcil"] cijfer- versloeg. Ondanks de Robur Moerzeke w il echter zijn wed-trijden voor de Moerzeke- trouw publiek tot de luat-ii' naren nog slecht- een formnli- speeldag in de meest gunstige leii zijn, wa» het of ze huilden zin bevredigen. Waarom zou rr de punten broodnodig. Er werd niet voor de punten worden ge met inzet gestreden en speeld 'i Ken ereplaat- in «Ir Ie reed- verleden week met rangschikking zit er voor Robur ..flink" geciteerde Gerard Ver alleszins nog in. Dal liirrvjtnj licht zorgde nog voor de rust strijd wor.lt geleverd tot de voor het enige en beslissende laatste wedstrijd i- de mill loelpilnt vun de partij. Dat de muil Isle zaak van .Ie wereld. »C lokalen, die iu dcgradaiicgc\aar supporters met een kluitje in verkeren, weinig in hun nopje- hei riet sturen, duur i- men in deken met de -trijdlust mui de Moerzeke niet vuur le viiidciM stand gehouden en toen voor rusten werd gefloten stond die onfortuinlijk tot stand gekomen 1-0 nog steeds op het bord. Over winst en verlies werd na de pauze in enkele dolle Ge- raardshergse minuutjes beslist Marc Van der Jeught maakte er 2-0 van (48ste min.) en de kleine doch nijdige vechter Van der Bracht dook een paar mi nuten later alleen voor De Mals- sche op Van der Bracht schoof de bal in de loop van de op gerukte middenvelder Marc Van Cauwenberghe en met een 3-0 Er seore al ~ovci'.-ig'ie-e h» vin dirap, moesten de Hammenai (»r< in de nederlaag berusten, werden nog enkele tegenaanvi t«r len in mekaar geknutseld, <lo< jon reëel gevaar creëerden de Hoi de se spitsen niet. Ten slotte kwa Geraardsbergen zelfs nog dicht hij een vierde trefh g maar dergelijke afstraffing Hamme niet verdiend hebhe le De operatie redding moet i dringend beginnen. Maar de li f zoeker van volgende zondi g SK Aalst heeft eveneen gend punten nodig. Dus... SK Aalst-iLovendegem 0-0 Gelet op het aantul werkelijk bruikbare scorekansen die de beide ploegen zich over de ganse wedstrijdduur konden schep, pen had S.K. de wedstrijd kunnen winnen. En zelfs met een paar doelpunten verschil. Het speelde echter te nerveus, ging op bepaalde momenten te overhaast te werk en mistte daarbij ook meermaals preciesheid. Het speelde daarbij ook te krampachtig. Dit laatste was ook wel het geval bij Lovendegem. Voor bei den gold inderdaad het motto «niet verliezen». Het moet ech ter gezegd dat Lovendegem vooral in de tweede periode met een zeker sukses het resultaat heeft gespeeld. Het hanteerde toen het wapen van de counter en kwam zelfs eens dicht bij het winnende doelpunt, toen de jonge Meersman zich even ver keek op een terugspeelbal. Deze ging echter naast de zijstaak. Aalst zou eerst dicht bij een doelpunt komen doch Zouai miste zijn kopbal. Daarna had Michiels, die goed afdrukte, even onkans en ook Bellen haal de id die periode eens fors uit doch nu suisde de bal naast. In de 40e minuut gebeurde er een spijtig incident. Hendrickx en Oppeneer kwamen met el kaar nogal hard in kontakt dat ze naar een ziekenht dienden overgebracht. Lovi degem bleek toch iets meer der de indruk van dit voorv dan de thuisploeg die de valsklok luidde in de twee speelhelft. Aalst ondernam ni de beste pogingen doch stuit op een voortreffelijk spelen De Fleurquin die in de bezo kende defensie praktisch i te omspelen was. Al met zit S.K. toch wel in ietwat na we schoentjes. Het heeft zondag geen gemakkelijke wedstrijd voor de boeg te Hai me. De tegenstander heeft ii mers een nederlaag uit te wi sen. Het is een vierpuiTtenmat want ook bij Vigor Wuytens men met het degradatiespook J.V. "**TtT Van ih: Maele (rechts) lukte voor Edixvelde een hattrick tegen Heldergem. litslag 3-0 (JU) worden weggebracht. aamal geenszin». Op hel uur glipte Van der reken door (Ie mazen vun hel nel en -koorde zijn tweede tref fer van de nuiniddug. Vreugde aloin al diende men wel paal en perk Ie stellen aan de ver woede pogingen van, de bezoe ker- om de -lund Ie herleiden. Die verdiende eerredder kwam er dun loeli, zij hel dun te zieli mee lehrengen. Nel voor hei cind-ignuul werd liet 2-1. Voor Buu-rode wordt hel nu lijd de nodige mentale sterkte Ie pullen uil deze Iwccpuiltcii- win-i om hel komende zware programma succesvol af Ie wer ken. Geraardsbergen-Hamme 3-0 De Iwee jongste nederlagen, een te Brake! en nu in Geraardsbergen brachten VW Hamme in nauwe schoentjes. Vooral de goal-average, stemt tot nadenken 7-0. Het is niet opkikkerend. ten slotte niet gebeurd omdat de match al vrij vloeg de ver keerde richting uitging. Hugo De Malssche blunderde reeds na een paar minuten hij liet een eerder onschuldig halletje vallen en de bijdehandse Clem- hout strafte dit slippertje af. Lang hebben de Wuitens nadien De jongste weken ging het met de vroegere koploper Geraards bergen steil bergaf. Roodgeel werd van leider tot achtervolger gedegradeerd. In Hamme hoopte men dat blauwwit de malaise in de Geraardsbergse rangen zou kunnen uitbuiten en minstens één punt meebrengen. Dat is

De Voorpost | 1978 | | pagina 20