DRIE VOLTREFFERS VAN FRANS PEELMAN il Wieze stopt indrukwekkende zegereeks van Erondegem De keerzijde van de medaille Met de kleinste score Beslissing na rust ROOD Derde provinciale SjK. Grembergen-E. Sint-Gillis 1-3 25 JAAR ALSO Uitslagen jeugdvoetbal - i iwtmmm Vierde provinciale KALENDER JEUGDVOETBAL VOOR ZATERDAG 11 EN ZONDAG 12 MAART 78 21 ai He zal gj l)c „Groot-Demlcrniondse derby" lussen SK Grenibergen en Een- cht St. Gillis is uiteindelijk verdiend door de St. Gillisse club onntn. Dat werd ook grif toegegeven door de Grembergse club- riders. Nochtans waren het de lokalen die net voor de rust op rsprong kwamen langs Dré Mugerman, die op een stilliggende doelman Dirk Rosez geen schijn van kans gaf. Dit was na periode van lirht overwicht lungs lokale zijde. e h« Irefft IR z« lebbe de onda g dri ver Er zaten misschien toen nog paar kansen in voor de Grembergenaars, maar oin Dirk W Rosez. te verschalken moet men lorli al van verder komen. De 1, dia jonge St. Gillisse doelman speel de zich andermaal opnieuw in de kijker. Vraag is nu wel of g e Eendracht in staat zal zijn vol gend juar een dergelijke pion waarde door iemand anders ervangen. Het is, zoals al tijdje is gekend, zo dat Dirk Rosez volgend jaar zijn geluk hij de eerste klasser Be gaat beproeven. Maar nu terug hl* de wedstrijd. Onmid dellijk na de rust ging St. Gil lis op zoek naar doelpunten. Grembergse verde diging wist echter de situatie blijven, tot twintig minuten voor het einde. Rond die tijd kwamen de lokalen, •lie tot dan eerder een verdedi gende stelling hadden ingeno men, meer in de wedstrijd, wel licht op zoek naar een tweede treffer. De bezoekers hadden dat echter snel door. Poogden met enkele verre voorzetten in de vlugste tijd hun snelle voor- waartsen aan het werk te stellen en geregeld doelman Michel Van Damme voor hete vuren te plaatsen. Fruns Peel man bracht de gelijkmaker op het bord en amper nadut opnieuw was af getrapt moest Michel Van Dam me al voor een tweede keer 't leder uit de touwen halen. Op- niuw was Frans Pelman auteur van een doelpunt dat meteen Eendracht aan de winst bracht. De lokalen bleken van deze onverwachtse wending volledig Meerlbeke -Oudegem 2-0 „Verdiende overwinning" was de nuchtere kommentaar uit de filosofcngemcente waar men de zege van de thuisploeg wijt aan de grotere inzet van de plaatselijken die wel het geluk aan de zijde hadden reeds na een minuut in de tweede helft aan de openingstreffer te komen. Dat sneed wel een beetje in de benen .an de bezoekers die zich nochtans kranig herpakten en via Gee- inck een unieke kans afdwongen. De Oudegemsc speler mikte ech ter op het been van een plaatselijk verdediger zodat slechts een hoekschop voortspruitte uit deze mooie aktie. Onmiddellijk daarna werd het zelfs 2-0 en kon men redelijkerwijze verwachten dat de wedstrijd gespeeld was. De eerste helft was eveneens erg aangenaam om volgen. Meerbeke speelde met ongebreidelde inzet terwijl Oudegem haar technische superioriteit liet gelden, met een logische 0-0 stand tot gevolg. Oudegem ondervindt nu de weerbots van de geleverde inspanningen vroeger in het seizoen toen het vocht om in het voetspoor van miljoenenklub Denderhoutem te blijven. Het blijft nu zaak de komende campagne op rustige wijze voor te bereiden. Haasdonk-Sp. Appels 1-0 Sparta Appels heeft nu een paar wedstrijden als het ware op de valreep verloren. Zondag tegen Haasdonk werd in de eer ste helft zelfs een overwicht af gedwongen, dankzij een goede keeping van de plaatselijke doelman bleef de 0-0 op het bord. In die periode liepen zowel Sterks als Francois dicht bij een doelpunt maar tot afron den kwam het niet. In de twee de periode ging de thuisploeg dan een kwartier hard drukken wat hen toeliet de stand te openen. Ondanks nog loffelijke pogingen van de Spartanen bleef het bij deze 1-0. Meteen zit Sparta nog altijd niet veilig en, als derde laatste gaat men nu naar een paar derby's toe. Zondag komt Grem- bergen op bezoek en de week nadien Eendracht St.-Gillis, de klub die dit jaar de revelatie mag genoemd worden uit 3e provinciale. Komt dan nog een thuiswedstrijd tegen De Klinge zodat we mogen zeggen dat Appels zijn lot in eigen handen heeft. Voor eigen publiek zal de strijd voor het behoud worden gestreden en dan hebben de rood-witten toch een stapje voor. De komende weken staat er dus een spannend stukje voetbal op het programma. Vrasene - Schellebelle 3-1 Kandidaat-kampioen Vrasene heeft aan Schellebelle geen tam- sparringpartner geluid. De paarsjes voetbalden uitstekend en creëerden vooral in de eerste time gevaar voor de kooi van de koploper. De Waaslan- ders braken echter in de tweede helft v Met een 3-1 score op hel bord kreeg de leider net iets te veel 2-1 had de juiste verhouding geweest. Maar dat mirt Vrasene de heste ploeg uit de reeks naar de titel stevent, staat vast. Serskamp- Hoogeinde 0-2 Eendracht Serskump heeft een unieke gelegenheid laten ont glippen om wat dichter bij de andere bedreigden te kruipen. Tijden» de eerste time speel den zowel zwartwit als de Waas- landers erg krampachtig. Doel punten waren er in die periode niet bij. Wel rood voor thuis- •peler Leus. Met tien legen elf bleef Eendracht wanhopig voorstrijden nu de pauze. Het bleef 0-0 tot acht minuten voor tijd. Toen maakte Verlackl er 0-1 van. Serskump miste nudien een strafschop het schot keil de naast de puul tegen de omheining. Op de valreep vol trok opportunist Berk het von nis (0-2). Also, de vriendenking voor voetbalscheidsrechters van het gewest Aalst - Dender- monde. Deze 35e verjaardag wordt met een groots feest gevierd in het Gerstenhof te Erembodegem. Tal van voor aanstaanden uit de scheids- rechterswereld en verschei dene bondsleiders wonen de viering bij. (mm) het noorden verloren. Toen Mi chel Van Damme luttele secon den later nog een fantasietje uithaalde, was alweer Frans Peelman er al» de kippen bij om met een derde voltreffer de Grmbergenaars volledig K.O. te slaan. Meteen werd Frans Peelman met drie doelpunten in een tijdspanne ontegenspre kelijk de figuur van de wed strijd. In het bezoekend kamp was men vanzelfsprekend in de wolken met de overwinning, temeer omdat die nu net samen viel met de carnavalfeesten te St. Gillis. Clubleider Georges De Looze was van mening dat zijn ploeg ontegensprekelijk de overwin ning ten volle had verdiend. „Met een beetje meeval kunnen we dit seizoen opnieuw beslag leggen op de tweede plaats. Dat houdt in dat een eindronde on der de tweede gerangschikten een supplementaire stijger moet aanwijzen. We zijn verleden jaar op een dergelijke manier ge promoveerd. Ook nu wordt er meer en meer met die mogelijk heid rekening gehouden. Onze spelers beginnen er zich al vast op voor te bereiden" aldus Georges De Looze. De voorzitter van S.K. Grem- bergen, Herman Burghgraeve, was ook van mening dat met Eendracht St. Gillis de beste ploeg had gewonnen. „Toch werd het geen grote wed strijd" aldus de Grembergse voorzitter die vond dat Een dracht St. Gillis dank zij hun doelman Rosez tot op heden zulke resultaten heeft behaald. Wat zijn club betreft ziet hij nog geen onmiddellijk degrada tiegevaar. „We hebben nog zes wedstrijden te spelen, waarvan vier voor eigen volk. Opvallend is wel dat we thans 21 punten hebben, waarvan er twaalf bui tenshuis en negen op eigen veld werden gewonnen. Het is echter sedert half december geleden dat voor eigen volk nog eens de volle inzet werd gewonnen. Hopelijk wordt dat weinig be nijdenswaardige record zo vlug mogelijk gebroken" aldus de h. Burghgraeve. Prov. Jun. E. Aalst - AA Gent 0-0 SC Lokeren - KAVD 0-2 Deinze - Zele 0-4 RC Gent - Lede 3-2 Prov. Schol. E. Aalst - AA Gent 0-0 SC Lokeren - KAVD 8-0 Deinze - Zele 1-1 RC Gent - Lede 1-1 Jun. C Th. Destelbergen - Overmere 0-12 Jun. H. Erembodegem - Doggen 4-2 E. Meldert St. Denderleeuw 2-5 FC Denderleeuw - W. Moorsel 2-2 Jun. I RC Wetteren - Mere 2-2 Massemen - Hofstade 6-4 Herdersem - E. Aalst 0-3 Schellebelle - Smetlede 0-3 Jun. J Wieze - Hamme 1-0 Robur - Lebbeke 2-4 KAVD - Grembergen 2-2 Schoonaarde - Berlare 4-1 Heikant - Buggenhout 2-8 Waasmunster-Sp. Appels 4-1 Schol. D FC Destelbergen - Serskamp 0-5 Heusden - Wichelen 1-1 Schol E. Buggenhout - Lebbeke 0-3 Hofstade - FC Denderl. 0-3 Baasrode - Haaltert 0-0 KAVD - Grembergen 1-1 Sp. Appels - Nieuwerk. 1-2 Hamme - Edixvelde 0-0 Schol. I E. Meldert - SK Aalst 2-5 Oordegem - E, St.-Gillis 0-4 Heikant - Berlare 8-0 Wieze - W. Moorsel 3-0 TK Meldert - Robur 1-0 Lokerse - Herdersem 1-1 Prov. knapen Oudenaarde - KAVD 0-2 Lede - Zele 1-6 Prov. Miniemen Oudenaarde - KAVD 2-4 Lede - Zele 0-0 Knapen M. Mere - Herzele 4-0 Erondegem - Erpe 1-7 Knapen N Terjonden - Ede 3-0 Erembodegem - Haaltert 1-1 Edixvelde-Nieuwerkerken 4-2 Knapen O S. Moorsel - Wieze 0-14 Hofstade - Gijzegem 0-1 SK Aalst - E. Aalst 0-2 W. Moorsel - E. Meldert 5-1 Herdersem-Schoonaarde 0-2 Knapen P RC Wetteren - Heikant 1-0 SK Overmere B-Wichelen 0-3 Smetlede - Serskamp 3-0 Schellebelle - Westrem 6-2 Berlare-SK Overmere A 1-2 Knapen Q Lebbeke B - Lebbeke A 1-11 Buggenhout - Oudegem 4-0 Opstal - Grembergen 0-6 Baasrode - E. St.-Gillls 3-1 KAVD - Sp. Appels 2-2 Knapen R. Hamme A - Sombeke 3-0 Zele - Lokeren 1-4 Waasmunster-Hamme B 1-0 Miniemen K Borsbeke - Edixvelde 10-0 St. Wetteren-Schellebelle 1-4 Nieuwerkerken-Hofstade 0-7 Serskamp - Bavegem 2-0 Miniemen L SK Aalst - E. Aalst 1-0 W. Moorsel-E. Meldert 12-1 Herdersem - Lebbeke 1-3 Lokeren - Lede 0-6 Oudegem - TK Meldert 0-2 E. St -Gillis - Wieze 3-3 Miniemen M Waasmunster - Hamme 4-4 KAVD - Sombeke 0-18 Grembergen - SNS 2-1 Opdorp - Lebbeke 4-0 Lokeren - Buggenhout 0-10 DAMES Bellem-Kamillekes Aalst 0-1 v- Kudi Maes (Wieze) knalt redden. doel maar keeper De Groot (Erondegem) zal in extremis (JM) een boeman Perdacn (links echter bakzeil. Erondegemse defensie. Hier haalt hij (JM) In de vierde provinciale reeks F vielen na de recente voetbaldag geen schommelingen in de top van de klassering te noteren. De kopploegen alhoewel er een paar onder hen voor een lustige taak stonden handhaafden zich op hun stellingen. Dit biVngt dus met zich dat de tijd nu wel in het voordeel van leider Iddergem gaat spelen. Ofschoon met de beste bedoelingen bezield is Doggen er toch niet in geslaagd de lijstaanvoerder een voetje te lichten. Iddergem toonde zich vooral aanvallend sterker en benutte de geboden kansen. Pollarc kwam in het duel tussen de kop en de staart van de ranglijst vrij gemakkelijk aan zijn trekken. Het won van Outer met 3-0 en de bezoekers moesten vooral aan verdedigen denken. Ercnibode- gcin kreeg er op eigen bodem van langs in de wedstrijd met Burst. Men gaf Jiij SK wel grif toe dat met Olympic de beste ploeg won doch anderdeels voer de men aan dat de verhouding toch wel iets overdreven was. Bij Edixvelde lukte opportunist Van de Macle een onvervalste ZONDAG Prov. Jun. (10 u.) KAVD - Deinze Zele - Zottegem Lede - Lokeren SNS - E. Aalst Prov. Schol. (10 u.) KAVD - Deinze Zele - Zottegem Lede - Lokeren SNS - E. Aalst Jun. C. (10 u.) Overmere - St.-Amandsberg Jun. H. (10 u.) Ninove - Nieuwerkerken Doggen - E. Meldert W. Moorsel - SK Aalst Jun I (10 u.) Mere - Schellebelle St. Wetteren - Herdersem E. Aalst - Massemen Hofstade - Erpe Jun. J (10 u.) Hamme - Waasmunster Buggenhout - KAVD Sp. Appels - Robur Berlare - Heikant Grembergen-Wieze (lO'u.30) Schol. D (10 u.) Serskamp - Eksaarde Wichelen - Destelbergen ZATERDAG Schol. H (15 u.) Frembodegem - Terjoden Mere - Erondegem Smetlede - Erpe (15u.30) Schol. I (15 u.) Herdersem - Oordegem (14 u.) Robur - Heikant Berlare - E. Meldert SK Aalst - W. Moorsel TK Meldert-Lokerse (15u.30) F.. St.-Gillis - Wieze (15u.30) Prov. Knapen (15u.30) Eeklo - KAVD Zele - E. Aalst Lede - Zottegem KAVD - Bèveren Prov. Miniemen (14 u.) Eeklo - KAVD Zele - E. Aalst Lede - Zottegem KAVD - Beveren Knapen M (15 u.) Zottegem - Mere Erpe - Borsbeke Knapen N (15 u.) Haaltert - Terjoden Heldergem - Erembodegem Ed<= - Edixvelde Doggen - Nieuwerkerken Knapen O (15u.30) Gijzegem-TK Meldert (15 u.) Schoonaarde - SK Aalst E. Meldert - S. Moorsel Wieze - Hofstade W. Moorsel - Herdersem Knapen P (15 u.) Serskamp - RC Wetteren Overmere B - Smetlede St. Wetteren - Overmere A. Wichelen - Schellebelle (15U.30) Heikant - Berlare (15u.30) Knapen Q (14 u.) Lebbeke A - Baasrode E. St.-Gillis - Opstal Oudegem - KAVD (15 u.) Buggenhout - Lebbeke A (15 uur) Sp. Appels - Robur (15 u.) Knapen R (15u.30) SNS - Hamme A Sombeke - Zele Hamme B - Eksaarde Miniemen K (15 u.) RC Wetteren - Lede (14 u.) Hofstade - Borsbeke Edixvelde - Massemen Nieuwerkerken - Serskamp Lebbeke - SK Aalst E. Meldert - E St.-Gillis Wieze - Oudegem W. Moorsel - Herdersem E. Aalst - Lokeren TK Meldert - Lede Miniemen M (14 u.) SNS - KAVD Sombeke - Zele Hamme - SC Lokeren Grembergen - Opdorp (15 u.) Lebbeke - Waasmunster (15u.30) JUNIORENTORNOOI E. AALST E. Aalst - AA Gent (19u.30) Beveren - Zottegem (20u.30) VRIENDENMATCHEN Miniemen SI'. Overmere - Wichelen (11.3 om 13u.30) Berlare - Bccrvelde (11.3. om 13u.30) Heikant - Kalken (11.3 om 14 uur) hattrick. Van «le Maele vroe ger ook E. Aalst had na 45 minuten het sein reeds op veilig gezet voor de thuisploeg. Ann de eerste roos ging wel 'n schoonheidsfoutje van «Ie be zoekende doelman vooraf. De tweede treffer werd gescoord met de medewerking van Van Audenhove. Doorgaans hield Edixvelde het heft in handen. Nadat hij klaar was met zijn hattrick werd Van de Maele door De Beer vervangen terwijl de Spanjaard ljual in kwam voor Baetens. Al met al een verdiende zege van Edixvelde dat nu zon dag naar Steenhuize reist. Er zit winst in deze match doch men zal evenwel niets aan het toeval mogen overlaten. Met de kleinste verhouding hield Op stal er Opdorp onder in een wedstrijd zonder veel geschiede nis. Aan weerszijden viel er weinig doelgevaur en de verde digingen beheersten dan ook de situatie. Tweemaal kwam Op dorp toch voor de Opstaldoelnian toen stopper Waumans de in terceptie miste. In de 80ste min. viel <1an het winnende doelpunt. Van Zeebroeck die net voor Luc Van Mulders ingekomen was, lukte het. In de vierde provinciale reeks G heeft Wieze de indrukwekkende zegereeks van Erondegem afgeremd. Wieze had aan een doelpunt genoeg om te zegevieren. Zoals ver wacht heeft S. Moorsel met de zege lieraangeknoopt bij Schoon aarde. Het had aan een doel punt genoeg om de volle inzet te rapen. Deze treffer viel na een poging van André Van der Steen. Deze trapte op «loei en via een Srliponaarde verdediger schoot de hal tegen «le tou wen. Baurdegem haalde een eer vol resultaat bij Massemen. Het schoot op de valreep slechts een doelpunt tekort. Wieze blijft aan de leiding maar wordt gevolgd «loor Wiebelen «lat rivaal Herdersem klopte met een doelpunt van Albert Bayens. Wichelen was tijdens «le eerste helft de evenknie van «le loka len en speelde een hijzonder sterke tweede helft. Binnen 14 «lagen komt de topmatch die Wichelen naar leider Wieze brengt. Boonwijk scoorde tegen Gijzegem tweemaal maar toch werd het 1-1. Micl Cleemput vond op vrijschop het hoofd van Eddy Van den Broeck maai een minuut later verwerkt» Pouilliard een scherpe voorzet ir eigen doel. Valentino's Over mere moest tegen White Boy- een doelpunt in iedere helf toestaan. Berlare-Overmere was een de by met een typisch resultaat. vestigden de lokalen een mee derheid, zij konden het ni< tot scoren brengen. Sombei hield met een 0-1 uit doelpu van De Corte haar kansen de tweede plaats veilig. m, Lucien Van Impe Voor Lucien Van Impe if het nog veel te vroeg oir uit de schaduw te treden Hij heeft andere katten t« geselen dan in de klassie kers te schitteren. Intussei schaaft hij aan de konditi< die precies op het gepast' moment op peil moet zijr Met negen ploegmaats neem hij deel aan de Tirrew Adriatico. Van de ziek. Merckx is natuurlijk geei sprake. (mm Etienne De Beule Etienne De Beule weet waai hij aan toe iswaterdragc spelen in de ploeg Merckx Van Impe. Dat is geei schande. Integendeeleei prof is een werknemer di« de bevelen van de «direktie> moet uitvoeren. Dat zijn ba zen tevreden zijn over ziji werk, staat vastde Ham menaar werd geselekteer« voor de Tirreno Adriatico. (m Etienne Van der Helst Geen Tirreno Adriatico voor Etienne Van der Helst, de grote revelatie van de «Om loop Het Volk». Etienne mocht met de C A-ploeg doch geeft er de voor keur aan binnen da eigen landsgrenzen de «R^nde van L België» te betwisten. (mm) I

De Voorpost | 1978 | | pagina 21