LIEFHEBBERSSPORT AALST I DE KADEES OP PAD 00K AALSTERSE SCHOLEN DOEN AAN SPORT Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) BELLEM AALTER - KAMILLEKES 0-1 M.T.S.A. voetbal F.C. STROOIERS WINT DERBYNUMMER Setok voetbal ST. ANNA KAMPIOEN IN DE TWEEDE KLASSE Golfbiljartfederatie SUCCES VOOR COSMOS 26 - 10-3-1978 - De Voorpost Kamillekes zijn slechts nipt met de hakken over de Bellem-Aalter sloot gekomen. Het heeft uiteindelijk een alles bij mekaar toch een verdiende overwinning verworven. De Aalsterse meisjes hadden aan de hevige wind die over de lengteas van het speelveld joeg. in de eerste speelhelft een enorme tegenstander. Hij belette de nochtans goed bedoelde kombinaties van de Aalsterse meisjes. Vandaar dat Kamillekes slechts sporadisch voor de doel mond van de thuisploeg kwam. Wat meer is, in die eerste periode werd de Aals terse verdediging sterk op de proef gesteld. Een knap spelende Magda Bambust en een stoere verdedi ging. konden echter averij voor komen. Vandaar dat de brilskore bij de rust een sukses was voor het hard werkende Kamillekes. In de tweede periode wijzigde het spel- beeld volkomen. Aalst nam al dadelijk het initiatief en duwde zijn tegenstander op zijn speelhelft terug. Een fel aandrin gende Nicole Boone bracht de Bel- lem verdediging in moeilijkheden en verdedigster Van Daele werkte de bal met de rechterhand weg. Vandaar een logische strafschop. Monique De Schrijver liet echter die unieke kans aan het straf- schoppunt liggen. Ze trapte de bal net boven de dwarsligger. Deze misser van een der beste speelsters op het terrein betekende uiteraard een koud stortbad voor de Aals terse meisjes. Na zes minuten in de tweede periode klom Aalst dan toch naar de leiding. Greta Van Hauwermeiren trapte een kromme hoekschop. De Bellemdoelwacht ster kon de bal wegpunchen. Maar Trees Van Geert hernam sukses- vol. Tegen haar harde knal had de RANGSCHIKKING 1. Zultse 13 8 0 5 37 7 21 2. Kamillekes 13 9 2 2 40 7 20 3. Bellem 15 8 5 2 39 16 18 4. Gent 14 6 3 5 35 15 17 5. Zomergem 13 2 10 1 15 46 5 6. Ronse 14 0 13 1 5 78 1 doelwachtster niet het minste ver haal. Dit was voor de bezoeksters het sein voor een non stop offen sief. Veerle De Wint kwam dicht bij een tweede treffer doch de bal sloeg net naast de zijstaak. De Bel- lem voorspeelsters kwamen nog amper voor de Aalsterse doel wachtster. Al met al een knappe tweede speelhelft van Kamillekes die een meer afgetekende cijfer verhouding beslist hadden kunnen verantwoorden. Bij de thuisploeg mochten de zusjes Marijke en Hilde Lootens en Tina Ghesquiere op een goede wedstrijd terugblik ken. Aalst speelde in de volgende opstelling: Magda Bambust: Hilde Sergant - Ingrid Peerlinck - Kris- tine Van Hende - Giséle Ghes- quiére; Mia Sergant (Ingrid Van den Neucker) - Monique De Schrijver - Greta Van Hauwermei ren; Nicole Boone - Trees Van Geert - Veerle De Wint - Wissels Brigitte - Brigitte Limbourg en Daisy Van Roy Nu zondag 12 maart spelen de Kamillekes op hun eigen speel veld aan het Beukenhof tegen Gent. Aftrap 15 uur. In de zaterdagkompetitie Reeks I kreeg leider F.C. Feb Europe het niet breed bij F.C. Cammu Hof stade en moest op de tenen om een zege met gering verschil te kunnen afdwingen. Rayo Espagnol liet in het treffen met F.C. Melckenbeek niets aan het toeval over en won vrij gemakkelijk. De derby die de twee Hofstaadse klubs F.C. Strooiers en D.D.T. tegenover mekaar in 't gelid bracht draaide uit in het voordeel van de thuis ploeg. F.C. Stroöiers was ontegen sprekelijk meer in de aanval en produceerde zich ook meer doelrijpe kansen. Het territori aal overwicht werd in de eerste periode reeds in de verf gezet door Georges Verleysen en Ronn/ Hanssens. Na de kampwisseling kon Hubert Everaert zijn vroegere ploeg op veilige afstand trappen. Patrick Maesschalck zou de eer van de gasten redden. Hij kruidde zijn puike prestatie aldus met een treffer. F.C. Sporting Preflex won met veelzeggende cijfers van F.C. Heipias Lede. De gas ten waren in alle lijnen de be sten en dit werd trouwens ook door de cijferverhouding weer spiegeld. In de Reeks II moest F.C. Jaca een punt aan Zonne- boys laten, terwijl Exelsior, Jong Timarcha geen schijn van kans liet. In de zondagreeks heeft V.K. Star Boys zijn mo menteel goede konditie beves tigd door bij Morta een gelijk spel uit de brand te slepen. Deze wedstrijd werd in goede banen gehouden door de Spaanse scheidsrechter Flores Nunez Jesus, kende een span nend verloop en bleef binnen de perken van het sportieve. Star Boys liet al direkt zijn be doelingen blijken. De Morta doelman voorkwam echter averij. In de 13e minuut lan ceerde Star Boys opnieuw een stekelige aktie doch nu werd er minder precies op doel getrapt. Vijf minuten later gebeurde dit nog eens. Pas in de 16e minuut noteerde men het eerste schot op doel van Morta. Alois Her man kwam toen dicht bij de roos. Op een van zijn goede kombinaties bereikte een snel spurtende Petré uitstekend Jef Van Goethem en deze legde direkt en met sukses aan. Mota zou fel tegen deze achterstand optomen en in de 50e minuut kwamen de eindcijfers op het bord. Het was een doelpunt van Eddy Verleyen. En hiermee had men trouwens ook het be ste van de wedstrijd gezien. J.V.H. M.T.S.A. Zondagkompetitie S.V. Pelikaan-S.K. Sint JobO-4 O.C. Aalst-F.C. Amapola 5-1 V.K. Adelaars-F.C. Real Familial 0-1 D.V Stampia-V.K. Molenstraat 0-1 F.C. Timarcha-S.K. Kruis 4-0 F.C. Morta-V.K. Star Boys 1-1 F.C. Jaca l-V.K. INNO 4-3 F.C. Nieuwe wijk-vrij- Rangschikking 1. S.K. Sint Job Aalst221 37 2. F.C. Nieuwe wijk Hofsta- de 21 36 3. F.C. Real Familial Aalst 22 32 4. F.C. Jaca Aalst 22 30 5. F.C. Morta Aalst 22 30 6. V.K. Molenstraat Aalst22 29 7. V.K. Star Boys Aalst 22 26 8. F.C. Timarcha Aalst21 22 9. V.K. INNO Aalst 21 19 10. V.K. Adelaars Aalst 23 16 11. O.C. Aalst Aalst 22 15 12. S.V Pelikaan Aalst 21 13 13. D.V. Stampia Aalst 21 10 14. S.K. Kruis Moorsel 22 7 15. F.C. Amapola Aalst 22 4 (MH) Zaterdagkompetitie Reeks I V.K. Dhondt-F.C. De Keizer3-1 F.C. Leeuwerik-V.K. Royal Sportief 3-1 U.D. Rayo Espagnol-F.C. Melckenbeek 4-0 F.C. Camu-F.C. Feb Europe 1-2 F.C. Strooiers-F.C. D.D.T. 3-1 F.C. Heiplas-F.C. Sporting Preflex 2-6 Rangschikking 1. F.C. Feb Europa Aalst 17 29 2. U.D Rayo Espagnol Aalst 16 28 3. F.C. Sporting Preflex17 26 4 F.C. Camu Hofstad 16 21 5. F.C. Melckenbeek Lede 17 21 6. V.K. Dhondt Gijzegem 16 18 7. F.C. Strooiers Hofstade 16 14 8. F.C. Heipias Lede 17 13 9. F.C. D.D.T. Hofstade 1712 10. V.K. Royal Sp Gijzegem 17 11. F.C. de 12. F.C. de Leeuwerik Le- 17 7 De Keizer Hofsta- 17 2 Ondanks het feit dat de bestuursleden van St. Arïha dure eden hadden gezworen aan de kompetitie te verzaken kwam men toch in het strijdperk tegen Groen wit. Immers in beroep deed men al spoedig de beslissing die in de zaak St. Anna Blauw wit (b) was gevallen (wedstrijd te herspelen) teniet zodat St. Anna opnieuw de shoes aanbond. St. Anna won met overtuigende cijfers de wedstrijd tegen Groen wit en is dus uiteindelijk kampioen. De meest merkwaardige uit slag in de tweede klasse waaide uit de hoek van co lei der S.V, Apostelken dat V.K. Moorselbaan noch min noch meer van zijn eigen speelveld borstelde. Op de afwerking stond bij de bezoekers geen maat en om de vijf minuten moest de Moorselbaan doel man een bal uit zijn net rapen. Die 2-18 verhouding wijst op een haast bestendig overwicht van de winnaars. De thuisploeg werd om de haverklap in de verdrukking gespeeld met alle gevolgen vandien. PZN Aalst behaalde een nogal afgete kende zege op V.K. Arendzo nen. Deze verdiende overwin ning kwam vooral tot stand door het brio van Dooremont. Dooremont scoorde immers driemaal. Van de Velde en Van Geert timmerden mee aan de zege In de ligaklasse was er de prestigeslag F.C. Moerstraat- Blauw wit (a) die door de kam pioen werd gewonnen. De thuis ploeg toonde zich aanvallend sterker ofschoon Blauw wit zich zeker niet onbetuigd liet en haar tegenstander fel bedreig de. Leeuwerik kwam net met de hakken over eigen sloot. Het klom wel naar een 2-0 winst doch hiermee was de kous niet af. Christiaens en De Saede- leer zouden immers opnieuw de spanning in de match bren gen. Durieux scoorde uiteinde lijk het verlossende doelpunt. Dat St Meldert van Ocarina zou winnen kon men voorspellen Er was inderdaad niet alleen het home voordeel, maar ook de grotere aanvalskracht van de thuisploeg lag mede aan de basis van een vlotte overwin ning. Bauwens (2), Creygel- man (2), Pollet en Nuelandt luk ten de doelpunten. F.C. Jaca schoot er ook niet naast in de ontmoeting met het nogal zwakke O.C. Aalst. De thuis ploeg hoefde niet met proble men te worstelen. De Pauw was de meest markante figuur van de match. Niet alleen om dat hij drie doelpunten lukte maar ook omdat hij een enorme veldstrook bestreek en zijn maats in de gelegenheid stelde te scoren. Van de Maele (3) en Vastenavond waren de andere doelpuntenmakers. J.V.H. De uitslagen Ligaklasse F C Moerstraat- Blauw wit(a) 5-3 St. Melderl-Ocarina 6-2 F.C. Jaca-O.C Aalst 7-0 Leeuwerik-Sp Appels 3-2 Heizijde-Snas 1-3 F.C. Sport-S.B. Stylor 2-0 Tweede klasse F.C. Parking-Tripoli uitg. 5.K. Leeuwkens-J. Welle n.med. St. Anna-Groen wit 4-1 V.K; Moorselbaan-S.V. Apostelken 2-18 PZN Aalst-V K. Arendzonen 5-1 Blauw wit(b)-R.B. Zottegem 2-2 De stand Ligaklasse: 1. F.C. Moerstraat 38 p; 2. F.C. Jaca 32p; 3. Heizijde 25p; 4 Snas 24 p.; 5. Blauw wit (a) 22p.; 6. St. Meldert 22p.; 7, Leeuwerik 21 p.; 8. Ocarina 17 p.; 9 F.C. Sport 17 p.; 10. O.C. Aalst 16 p.; 11. S.B. Stylor 10 p., 12. Sp. Appels 2p. Tweedeklasse: 1. St.Anna39p.; 2. S.V. Apostelken 36p.; 3. V.K. Arendzonen 29 p.; 4. J. Welle 25p.; 5. R.B Zottegem 25p.; 6. Blauw wit (b) 19 p., 7. Groenwit 16p.; 8. V.K. Moorselbaan 15p.; 9 Tripoli 13p.; 101. F.C. Parking 13p_; 11. S.K. Leeuwkens 11 p.; 12. PZN Aalst 11p. Nu zaterdag worden d€ heenronden in de halve finales van de bekerkompetitie ge speeld. Het programma is als volgt: Beker Roger VAN GOETHEM Snas-Blauw wit (a) F.C. Moerstraat-F.C. Jaca Troostingsbeker Min. R DE BACKER St. Anna-F.C. Sport Heizijde - St. Meldert De terugwedstrijden hebben plaats op 18 maart. >r de. pre iFa op« «a, V: ipir n Reeks II F.C. Oude Molen-F.C. Precam 6-0 F.C. Sint Gudula-F.C. Joker Boys 5-0 F.C. Zonneboys-F.C. Jaca II 1-1 F.C. Excelsior-FC Jong- Timarcha 4-0 Rangschikking 1. F.C. Oude Molen Aalst2344 2. F.C. Jaca II Aalst 23 31 3. F.C. Zonneboys Haaltert 22 28 4. F.C. Excelsior Aalst 22 24 5. F.C. Jong-Timarcha Aalst 23 24 6. F.C.Sint-GudulaAalst21 19 7. F.C. Precam Aalst 22 9 8. F.C. Joker Boys Aalst23 0 De - Kadees- - een gekende Aalsterse wandel vereniging - hebben vorige zondag (5 maart) hun ••Jdel mars op Groot-Aalsl» uitgewandeld, een mars die meetelde voor de wisselbeker van de - West- en" Oostvlaamse wandelbond». L Wandelaars gaan doorgaans vroeg de baan op, en reeds om 8.30u krioelde het in het lokaal LV «Koszenclub» van de deelnemers die daar de start namen. Uit gans het land waren wandelaars komen L opdagen. Meer dan 1000 deze keer, een groeiend sukses dus. De tocht was voor drie kategorieën V uitgestippeld: 10, 20 en 40 km (Nieuwerkerken, Erpe-Mere, Hofstade, Lede). Men wandelde ook I doorheen het domein van het rusthuis St. Job zodat ook de mensen daar er kijkgenot aan beleefden. I mi W.L. wet Hh De jongste speeldag is een sukses over de ganse lijn geworden voor het Aalsterse Cosmos. Cosmos (a) klopte Zonder pardon» Korte Stokken. De eindcijfers duiden op een haast constant overwicht van de thuisploeg die de tegenstander slechts eenmaal aan bod liet ko men. Toen Cosmos tot 3-0 was uitgelopen langs Jean Pierre Moens. Francois De Backer en Orland Van der Steen allemaal ver trouwde namen kon Korte Stokken de eer redden langs Jaak Van de Velde. Jean Pirrc Steenhout en Fritz Wambacq maakten de zaak rond voor de thuisploeg. Op de uitsla gentabel vinden we een paar niet verwachte uitslagen terug. Zo moest Moorsel de halve inzet af staan aan Zandmannetjes dat nu nog slechts tegen twee punten ach terstand aankijkt. Rupa kwam in de konfrontatic met Kassestam- pers niet verder dan tot een onbe slist en moest fel op de tenen staan om dit puntje te bemachtigen. Rupa keek inderdaad tweemaal tegen achterstand aan. Hubert Van Biesen zette de bezoekers aan de leiding. Rupa nam dan het kom- mando over langs Rudi Roels en Guido Van den Abeele. De match draaide toen opnieuw in het voor deel van Kasseistampers door pun ten van Erwin Goetvinck en André Van Goethem. Een eens te meer sterk spelende Luc Masure hielp Rupa aan een puntendeling. Zoals verwacht nam leider Hand in Hand fluks de maat van Dender Schelde en speelde Loebes hekkensluiter Krijt op Tijd in de verdrukking. De geburenderby Koszen-Cosmos (b) draaide uit op een gelijkspel dat wel een zeker sukses is voor de bezoekers. Koszen liep echter tot 2-0 uit door Boulogne en Dumont. Van Rossem kon milderen doch Valckenborgh zetten 3-1 op lei. lemon Van Coningsloo en Willy Careyn konden echter de neder laag afwenden. Zoals verwacht zette Croso, Rupa (b) schaakmat. Victor Goedgezelschap en Jean Pierre Keymolen bewogen het score bord in het voordeel van de thuisploeg. De repliek van de be zoekers kwam van Van Driessche en Erwin De Sutter. Met die 2-2 stand kon men nog alle kanten op. Pierre Van Damme en Frans Van Cauwenberghe zetten Corso ech ter op rozen. We kunnen in de reeks A niet over de kompetitiedag heenstappen zonder ook te hebben gewezen op de ruime zege die Loebes (b) afdwong bij Corso (b) en op het sukses van Zandmannet jes (b) in de ontmoeting met Moorsel. In de reeks B werd de topmatch Fosques - Johnny Boys door de thuisploeg gewonnen. En meteen deed eerstgenoemde ook een greep naar de titel. Johnny Boys heeft in de nog resterende wedstrijden drie punten goed te maken op de leider. En dat zien we niet zo gauw gebeuren. Cosmos (d) omzeilde met sukses de klip Rupa (d). De bezoekers werden naar de leiding getild door Wil liam Wauters en Johnny D'Haens. Paul De Pierre en Rudolf Maes herstelden het evenwicht en schonken de thuisploeg nieuwe hoop. Uiteindelijk bliezen Willy Morre en Pierre Paul Van De Keere de hoogste noten. Loebes (c) kon zijn derde plaats veilig stel len bij Korte Stokken (b). Rupa (c) won met duidelijke cijfers bij Zandmannetjes (d). De thuisploeg scoorde wel het openingspunt langs De Backer, maar daarmee was de kous ook af. Hendrik Van de Wiele. Emiel Van den Sijpe, Herbrand De Sutter, Guy De Sut ter en William Lanckman onder streepten hel overwicht van de gasten J.V.H. DE UITSLAGEN EREREEKS Scotsing-Koszcn Sc hoonaarde-Kravael Rupa-Kasseistamp. Zandmannetjes-Moorsel Cosmos-Korte Stokken Dender Schelde-Hand in H Loebes-Krijt op Tijd REEKS A Koszen (b)-Cosmos (b) Hand in H.(b)-Schoon. (b) Sponvr -Zandmannetjes (c) Moorsel (b)-Zandmannetj. (b) Loebes (d)-Hand in H. (c) Corso (b)-Loebes (b) Corso-Rupa (b) In het Aalsterse zwembad hebben op woensdag 15 maart vanaf 13.30 u. zwémwedstrijden plaats. Het gaat om het ne gentiende zwemtornooi voor heren waarbij vier kategorieën worden onderscheiden, nl. benjamins van 10 tot 12 jaar oud op 31 december '78, miniemen van 13 en 14 jaar, kadetten van 15 en 16 jaar en pupillen van 17 jaar en meer. Voor de eerste drie reeksen worden kategorieën per ge boortejaar voorzien tenware het aantal deelnemers minder dan 5 zou bedragen. Voor de benjamins zijn er te zwemmen 25 m crawl, 25 m rug-, 25 m streek- en 25 m vlin derslag. Voor de miniemen gelden dezelfde normen. Voor de kadetten zijn voorzien 50 m van de eerste disciplines en 25 m vlinderslag en voor de pupillen worden 50 m van elke soort zwemwijze gevraagd. Er zijn eveneens aflossings wedstrijden van 4 x 25 m voor miniemen en 4 x 50 m voor ka detten en pupillen. Voor de individuele wedstrijden mogen de deelnemers uitslui tend worden ingeschreven in de kategorie waartoe zij vol gens hun leeftijd behoren. In de aflossingswedstrijden mogen ze een kategorie hoger worden opgesteld. Er zijn tro feeën en prijzen voorzien. Na- turaprijzen gaan naar de best gerangschikten in iedere indi viduele reeks. In de mate van het mogelijke zullen, volgens de beschikbaarheid, indivi duele herinneringen vanwege het BLOSO worden uitgereikt. De wisselschaal BLOSO wordt toegekend voor de aflossings wedstrijden. Slechts scholen die in iedere kategorie uitko men kunnen deze wegkapen. REEKS B Kravael (b)-Corso (c) Rupa (d)-Cosmos (d) Kasscisi.(b)-Den der Schelde (t Fosques-Johnny Boys (a) Korte Stokken (b)-Locbes (c) Johnny Boys (b)-Scoising <b) Zandmannetjes (d)-Rupa (c) STAND EREREEKS 1Hand in Hand A 2. Loebes A 3. Cosmos A 4. Moorsel A 5. Zandmannetjes A 6. Kravael A 7. Korte Stokken A 8. Schoonaarde A 9. Rupa A 10. Dender en Schelde A 11Koszen A 12. Kasseistampers A 13. Krijt op Tijd A 14. Scotzing A REEKS A 1. Loebes B 2. Hand in Hand B 3. Loebes D 4 Moorsel B 5. Zandmannetjes B 6. Corso A 7. Hand in Hand C 8. Zandmannetjes C 9. Cosmos B 10. Rupa B 11Koszen B 12. Schoonaarde B 13. Sportvrienden A 14. Corso B REEKS B 1Fosques A 2. Johnny Boys A 3. Johnny Boys B 4. Kravael B 5. Loebes C 6. Rupa C 7. Korte Stokken B 8. Dender en Schelde B 9. Cosmos C 10. Zandmannetjes D 11Cosmos D 12. Corso C 13. Kasseistampers B 14. Scotzing B 15. Rupa D HET PROGRAMMA VOOR 11.3 EREREEKS Koszen - Schoonaarde Kasscistampcrs-Scotsing K ra vae I -Zand mannetjes Korte Stokken - Rupa Moorsel - Dender Schelde Loebes - Cosmos Krijt op Tijd - Hand in Hand REEKS A Schoonaarde (b) - Coroso (b) Hand in Hand (c) - Koszen (b) Rupa (b) - Loebes (d) Comos (b) - Corso (a) Hand in Hand (b) - Moorsel (b) Loebes b) - Zandmannetjes (c) Zandmannetjes (b) - Sportvrienden REEKS B Corso (C) - Locbcs (c) Scotsing (b) - Cosmos (d) Rupa (d) - Johnny Boys (b) Fosques - Kasseistampers (b) Cosmos (c) - Korte Stokken (b) Johnny Boys - Rupa (c) Zandmannetjes (d) - Kravael (b) Dender Schelde (b): vrij

De Voorpost | 1978 | | pagina 26