WERKEN AAN KASTEELDREEF TE LEDE HERVAT m BLOEDGEVERS AAN DE TAAK, AAN DE EER EN AAN TAFEL START MEN MET JEUGDBEWEGING TE MELDERT? JONG CVP EN GEWETENS BEZWAARDEN TE ERPE-MERE VIER WIJNBOEREN UIT STREEK VAN BORDEAUX TIKTEN MEE MET AALSTERSE COMMANDERIJ HERDERSEM MUZIEK EN SHOW OVER DE TAALGRENS HEEN DIERENKRENGEN AANGETROFFEN LANGS AFFLIGEMDREEF 6 - 10-3-1978 - De Voorpost AjMI't sc«jnrN iS ft/UMAMt W yUuUOUjt ut*/*-, VAT y* '!t n Ll ue zot ze^l MOORSEL Onder het motto «Duizenden mensenlevens werden reeds door ons bloed gered! Volg ons voorbeeld! - organiseert de Moorselse Vrien denkring van het -Nationaal Verbond der Vrije Bloedtransfusie diensten van België- (de groep -Louis Steens») op zondag 12 maart |in de Vrije Zustersschool, Kloosterstraat te Moorsel weer een GROTE BLOEDINZAMELING onder bescherming van het ge meentebestuur. De afname heeft plaats van 9 tot 12 u.laatste inschrijving te 11.45 u. Op zaterdag 18 maart is er te 19 u. in de Moorselse St.-Martinuskerk een eucharistieviering (met offer) voor levende en afgestorven le den. Op zondag 19 maart gaat het dan per bus naar Aalst. Start op het dorp te 10 u. naar het stadhuis waar verdienstelijke donors di ploma's en eretekens zullen wor den uitgereikt waarna uiteraard een receptie volgt. Na de plechtig- Vóór enkele jaren was de jeugdbeweging, pas uit de grond gestampt, in volle bloei en dat gedurende ruim een vijftal jaren. Het vertrek van leidinggevende personen bracht een geleidelijke aftakeling mede zodat weinig restte van wat eens als model voor de hele omgeving had gestaan. Pogingen om weer uit het slop te geraken strandden jam merlijk, waarschijnlijk bij gebrek aan voldoende begeestering ge paard aan realistisch inzicht en ook wegens mangel aan medewer king. Een deel van de jeugd vond dan 'n welkom onderkomen ui jeugd afdelingen van muziekkorpsen of in sportjeugdploegen. Voor het ogenblik doet men te Meldert weer een poging om vlot te geraken en de aankomende jeugd te bieden waar ze aanspraak kunnen op maken. De JIN-groep («Jij en Ik een Noodzaak») «Gene sis» van het Vlaams Verbond voor Katholieke Scouts (VVKS) orga niseerde dan ook verleden vrijdag in het Parochiecentrum een ge- spreksavond onder het thema «Zin of Onzin van de Jeugdbeweging» Niettegenstaande in elk gezin een uitnodiging werd bezorgd was de opkomst weinig aanmoedigend. Bij enkele tientallen jeugdigen kwamen nauwelijks een paar tien tallen volwassen Meldertenaars, waaronder EH. Pastoor, schepen De Maght en raadslid Van de Sijpe, opdagen. Vertegenwoordiger van verschil lende jeugdbewegingen als uiter aard de VVKS maar ook de KSA en de Chiro onder leiding van ge spreksleider Herman Timmerman Vorige vrijdag was Bart Massart de gastspreker bij de CVP-jongeren van Erpe-Mere. Ook hij moest vaststellen dat slechts een vijftiental jongeren interesse vertonen voor zijn tema: de gewetensbezwaarden. Hij wilde hier een lans breken voor de gelijkwaardigheid van leger-, ongewapende en burgerdienst. «De wettelijke diskriminatie tussen de verschillende vormen, zijn nog al te veel een rem om voor een rechtstreekse dienst aan de bevolking te kiezen», zei hij. 'De heer Bart Massart heeft destijds zelf gekozen voor burgerdienst in een gehan- jJikapteninstelling toen ver- zorgde hij heel wat informa tieavonden bij jongeren over de drie vormen van dienstplicht. «Nog altijd», vertelt hij, «blijkt men te weinig op de hoogte ervan, niettegenstaande vanuit 'al lerlei aktiegroepen-voor-de- vrede burgerdienst gepro pageerd wordt. Daarop sprak voorzitter Hugo De Waele onze bewering tegen als zou Erpe-Mere geen en kele dienstweigeraar ken nen. «Momenteel zijn er twee jongens hun burger dienst bezig», zei hij. Hij noerrtde het een positieve kentering. NOG DISKRIMINATIE Bart Massart meent dat een vrije keuze nog altijd niet mogelijk is. «De verschillen in de duur van de dienst houden veel jongeren tegen om zich efficient in te zet ten voor gehandicaptenzorg of in een socio-kulturele aroeoerina. De nood aan overtuigde werkers in deze sektoren laat zich veel ster ker voelen dan aan militai ren. Bovendien is de proce dure erg langdradig. Voor legerdient kan je op een paar maar voorspellen wan neer je binnen moet. terwijl voor burgerdienst de onze kerheid over het tijdstip ve len parten speelt». Een der de hinderpaal ziet Bart Mas sart in de vereiste motive ring. «Velen vrezen achteraf kwalijke gevolgen te onder vinden als ze weigeren naar 't leger te gaan. Men vertelt vaak dat een eventuele be trekking aan de staat erdoor in het gedrang komt. Dat zijn vooroordelen, aldus Massart, die bij de bevol king leven en hoognodig moeten uitgebannen wor den. Niets is echier minder waar», vertelt hij. Hij wijst er tenslotte op dat Sommi gen inderdaad moeilijkhe den hebben om hun motive ring te formuleren. «Dat mag echter geen bezwaar zijn», zegt Massart, «gezien er toch verschillende jonge- rengroeperingen, zoals De werken in het centrum van Lede, die vorig jaar bij het begin van de winter op bevel van het schepenkollege werden stilge legd, dit om de moeilijkheden tijdens de winterperiode te minimaliseren, zijn een tweetal weken geleden hervat. Aan vankelijk was de hervattingsdatum door het schepenkollege vastgesteld op 1 maart, maar op verzoek van de aannemer, gezien de gunstige weersomstandigheden, heeft het kollege toegestaan dat een tweetal weken vroeger herbegonnen werd. De aannemer was van plan te herbeginnen onmiddellijk na de Leedse karnaval, dus op maandag 13 februari, maar door het vriesweder is dit een week later geschied. heid wordt dan in de zaal Breughel een gratis maaltijd opgediend voor alle ingeschreven bloedgevers en geefsters waarna gezellig samen zijn met DJ vanaf 16.30 u. waarop iedereen gratis welkom is. Voor de maaltijd is inschrijving op 12 maart langs het speciaal bij de uit nodiging voorziene strook wel ab soluut noodzakelijk. De vorige keer, op 18 december, waren er 187 donors. Worden het er nu 200? LH De aannemer is herbegonnen aan het gedeelte van de Kas- teeldreef tussen de Markizaat straat en de Kleine Omme- gangweg. Dit gedeelte moet volledig afgewerkt worden, tot en met het aanbrengen van een steenslagverharding zodat het mogelijk is dat het verkeer langs daar kan gebeuren gedu rende de periode dat het ge deelte tussen de Kleine Om- megangweg en het Pastorij straatje onder handen geno men wordt. Als dit dan afge werkt is zal de asfaltbedekking aangebracht worden, evenals de slijtlaag daar en in de Kas teelstraat en de parkingen van de Kerkevijverstraat. Toen wij informeerden naar de vermoedelijke duur van de werken, wist schepen van openbare werken De Paepe ons te melden dat de aannemer nog over een 70 80 werkda gen beschikt om het werk af te maken, maar verwacht wordt dat alles vlugger zal beëindigd zijn, meer bepaald zelfs nog vóór Lèe-Ommegang, dus vóór 21 mei. Verder zijn er ook nog een hele reeks andere werken aan gang. Meer bepaald zal het pro- jekt Beekstraat-Dries te Oor- degem over een kleine maand beëindigd zijn. Verder zijn ook nog de nivelleringswerken aan gang voor aanleg van het sportkomplex aan de Omme- gangweg. Gedurende de vorstperiode hebben de werken aan het kerkhof stilgelegen, doch deze werken werden vorige week hervat. Vorige week zijn ook de werken aangevat aan de Eikel straat en de Spoorstraat voor de aanleg van nieuwe voetpa den, waarna dit ook nog moet gebeuren in de Heiplasweg. Dit is nog een projekt uit het wer- kenprogramma van '77 en dit wordt uitgevoerd door de firma Kennels uit Wetteren. Een an der projekt uit het werkenpro- gramma voor 1977 dat nog moet afgewerkt worden, is de aanleg van voetpaden aan de Poortendries en Poortendries- straat. Voorzien was dit te doen met eigen personeel, maar een recente beslissing in de ge meenteraad heeft tot gevolg dat dit werk nu zal uitgevoerd worden door dezelfde aanne mer die de werken aan de Ei kelstraat en de Spoorstraat uit voert. Dan zijn er ook nog een aantal voorontwerpen klaargekomen. Zo werd het voorontwerp voor de Kauter te Oordegem reeds teruggestuurd naar de ontwer per voor een definitief ontwerp. Ook het voorontwerp voor de werken te Wanzele, Volder straat, Dorp, Billegemstraat is binnen. Er zijn ook nog een aantal wer ken met eigen personeel aan gang, zoals aan de Pastorij te Impe en aan het oude melkerij- gebouw. Daar is men bezig met het klaarmaken van een lokaal voor het uitvoeren van de stempelkontrole en is men eveneens een lokaal aan het klaarstomen voor de Leedse judoklub. Deze beide ruimten zouden eerstdaags afgewerkt zijn, gezien de goede vórdering van de schilderwerken. MON D.G. zetten hun respektievelijk doel, aktie en methode uiteen waarbij wel aandachtig geluisterd werd maar men het nog niet had over konkrete aanpak te Meldert zelf. Die komt dan wel na de «Volks raadpleging» die zal doorgaan op vrijdag 31 maart. Ondertussen is er a.s. zondag in zaal Van Mol een optreden van poppenkast «Klak» met «Dokter Grijzenbaard» waarna een jeugd- mis volgt in de parochiekerk te 17.30 u. Op zondag 19 maart gaat 'n voet rally door met start tussen 12 en 13.30 u. waarna Charlie Chaplin in zaal Van den Broeck aan bod komt met «Modem Times» waar men de ouders wil kontakteren. En nu maar hopen dat een leid(st)er van Meldert zelf wordt gevonden met voldoende persoon lijkheid en enthousiasme om de wagen voort te trekken. Makkelijk wordt het alleszins niet want de negatieve kanten van vroegere probeersels dienen eerst te worden afgerond. LH Werken aan de Kasteeldreef te Lede (EL) De commanderij Aalst van de Vlaamse Wijngilde heeft het a ,,s' vereniging voor het eerst in het Vlaamse land voor mekaar gckr/1 s gen een afvaardiging van de «Union des Crus Classés de Graves ,n9 uit Bordeaux naar onze kontrcien te doen overkomen. Dat g beurde dan in het kader van een unieke degustatie op zondag maart in de Borse van Amsterdam te Aalst. Te dier gelegcnhei r werd ondervoorzitter van de Unie en tevens wijnboer van dS Chateau Carbonnicux, nl. de heer Antony Perrin, geïntronizcct Sn als ere-gezel in de Vlaamse wijngilde. looi Naast hem aan de tafel zaten ook nog wijnboeren Claude Richar^apit Gérard Gribelin en Jean Sanders; respektievelijk de eigenaars vallexi de Domaine de Chevalier, de Chêteau de Fiezal en de Chatea iug Haut-Bailly. Andere kastcelwijnen wier eigenaars niet van dfekv partij waren maar die desalniettemin aan de kritische beoordelinls van het 95-koppige gezelschap werd onderworpen, waren djain Olivier en de Tour Martillac. fgsc Norbcrt De Winnc, redaktcur van het gastronomisch magazinfoen «Wijn en Wijn» en tevens public relation van de commanderi,eni over de Graves: «Het is een onderstreck van het grote wijndistrildghc van Bordeaux en toch vinden we in dit deelgebied een zeer grotjgp^ diversiteit binnen de groep van de crus classés de Graves. I\hj| verschillen met de Médocq zijn groot. Het onderscheid met de StL^0 Pmilinn ic n0g groterDat zal dan zo wel zijn. j.p k René De Witte - Jo Raej,,._r Emilion i: Voor de Koninklijke Harmonie «Concordia et Docilitas» schijnt de zon regelmatig, en dan nog liefst met haar schitterendste stralen. Nadat echter de Karnavalperiode met de perikelen i.v.m. met de Aalsterse stoet waaraan in extremis niet kon worden deelgenomen en de geplande reis naar Pulheim die, nadat vele muzikanten reeds hadden gezorgd voor een vrije dag op dinsdag 7 februari, in het water viel waarbij Herdersem dan werd vervangen door een maat schappij van buiten Groot-Aalst, scheen Laura echter weer met de Muziekshow 1978 die verleden week-end in de Herdersemse Paro chiezaal doorging. Muzikanten, solisten, trommelaars, drummeis jes, majoretten en kampioenen, allen zetten ze immers hun beste beentje voor. Alhoewel er konkurrentie was vanwege een plaatselijk bal, waarheen de mannen van de har monie dan na de show heentrok ken, en een kaartersavond liep de zaal vlug vol. Met een personeelsbezetting van meer dan honderd man is het aan tal simpatisanten en belangstel lenden inderdaad dadelijk groot genoeg om te zorgen voor een aandachtig luisterend en nauw keurig toekijkend, meegenietend publiek. De flink bezette harmonie die ook reeds in de Provinciale Tomooien haar sporen heeft verdiend bracht onder leiding van dirigent Jos Van de Velde met Schwung buiten en kele pittige marsen fel inslaande stukken als de «Jamaican Folk Suite», en het steeds gesmaakte -Five minutes with Ferome Kern- met schlagers uit musicals. Onder leiding van hoofdmajorette Annicq De Brucker kwam het ma- jorettenkorps (Herdersem wordt toch het -majorettendorp- bij uit stek) in pittige moderne kledij met -Bill Bailey- en werd solistisch werk geleverd door de kampioe nen Carine Arts en Hildeke Van den Steen en ook door Ingrid Van Den Bossche, laureate van de Olympiade voor Juniores. Puike duo's waren -Magie Fly» met Martine Saeysen Nadinc Wil- lems en het spitante -Pop Com» waarbij Hildeke Van den Steen haar zuster Ann op haar niveau trachtte te brengen. Ook de Drumband toonde zich zeer aktief en oogstte met de typi sche Tiroolse aktiviteilen in de -Tiroler Holzhackerbuabn- waar bij uiteraard hout werd gezaagd veel sukses en niet minder met het zo populaire -Smurfenlied». Muzikaal solistisch werk, beloften voor de toekomst, waren zeker Bart Coppens in zijn «Souvenir van Oostende- en de klarinettist Jos De Brucker die een mooie so noriteit, vooral in de chalumeau paarde aan virtuoos quasi feilloos uitgevoerde variaties in -Simples Plaisirs». Het geheel werd adekwaat gepre senteerd door Ingrid Willems. dochter van het overal tegenwoor dig en druk fotograferende raads lid Willem Willems. Klap op de vuurpijl werd dan wel «Boston- als slotmars wegens de presentatie van een gloednieuw uniform, alles eigen werk, waar voor vooral Dcnise Van den Brempt dient gefelicitcert en met haar het hele team. Tot slot van deze zeer boeiende gevarieerde avond dankte voorzitter Achiel Cayet het hele korpsen werd kP'l tig. met ruikers omgespro#1 'r waarbij dan vooral de Luikeferk Philippe Gillard, Provinjuns Kampioen en laureaat vanior, Olympiade voor Seniores dialelv; men met Carine Arts over de Écho barière heen een schitterend» op elkaar ingespeeld duo voril niet werd vergeten. -Met de fusie werd het voorpijj|< allemaal wat moeilijker-. zeftjen voorzitter,- maar met uw Ltg steun redden wc het wel. I schicn kan het zelfs nóg betel jeugdhuizen e.d., informa tie bieden over de procedu re van de burgerdienst aan vraag. Voor Massart is een persoonlijke keuze het meest belangrijke, niette genstaande de samenleving nog vrij negatief staat te genover een dienstwei geraar, meestal uit onwe tendheid, aldus Bart Mas sart voor de Jong-CVP te Mere. De leiding toonde zich vrij ontgoocheld over het klein "aantal geïnteresseerden, «gezien de informatie toch vele jongeren moet aanbe langen», zei hugo De Wae le. (wh) Her Vorige zaterdag deed een wandelaar die langsheen de landelijke wegen nabij de Affligcmdrecf li,., kuierde een nare ontdekking. Langsheen deze dreef zijn reeds meerdere sluikstorten ontslaan, dal is ooi niet zo vreemd meer voor een hedendaags landschap. Groter was echter zijn verbazing toen hij tussen s die rommel, in een beek de krengen aantrof van verschillende in ontbinding verkerende dieren. De Chi vzw Dierenbescherming van Groot Aalst werd van de vondst op de hoogte gesteld en ging zien ter plaatse vergewissen van het feit. Na konstatatie werd er ook de rijkswacht bijgehaald die de nodige vaststellingen deed en proces-verbaal opmaakte. Naar verluidt zou het hem gaan om de stoffelijke resten van drie kanen, een hond en een aapje. Beloofd werd dat de krengen 's maandags door de tuj stadsdiensten zouden opgeruimd worden. Dc herkomst van de krengen kon tot op heden echter nog ..k,kOi__ c let niet achterhaald worden.

De Voorpost | 1978 | | pagina 6