RSTE WINKELGALERIJ EDE GAAT ZIJN 100 JARIGE AMELIE IITBUNDIG VIEREN LEEDSE R TAPKRAAN IN PARK LOOPT WEER IR Editie Aalst H :rooncenter» een juweel van een bouwwerk w B S Sm 9300 AAST-TEL. 21.56.00 at met I ilwe ien hi 1 sn de xider /e er het g als esch De Voorpost VRIJDAG 17 MAART 1978 31e JAARGANG NR. 11 - 20 F. PORCELEIN- EN GESCHENKENZAAK £imbergen^, HOOGSTRAAT 28 - 9300 AALSTTEL. 21.23.22 Ide Korte Zoutstraat, op de plaats waar tot vóór kort een leegstaand warenhuis tot spook- limte stond te verworden, is men druk aan het breken en ruimen geslagen. Uit dit stof en puin toet een prestigieus woon- en winkelcentrum herrijzen. je architekt ervan is de Aalsterse Corbusler» Walter Van Herreweghe, die op het uitzicht van (ize stad onmiskenbaar een heel aparte architekturale stempel heeft gedrukt, en ze hier en «ar zelfs al heeft hertekend. Het zijn stuk voor stuk kunstwerken die in blauwdruk van de tentafels in dit architektenbureel komen, gekenmerkt door een heel eigen gebruik van reliëf een gevel, van gedurfde lijnen in een bouwwerk, die eerst verbazing teweegbrengen, en irna bewondering om de manier waarop hier stenen dromen worden uitgewerkt, de gezien door het sterke renommé van architekt Van Herreweghe, en de zekerheid vooral it met hem een uniek en duurzaam bouwwerk kon worden opgetrokken, heeft de bouwheer, «Immobiliën Polymo» dit projekt in handen van dit architektenbureau gegeven. Wie achter gevels van het «Krooncenter» zijn intrek zal nemen, zal kunnen genieten van de meest ■fijnde bouwkundige technieken en nieuwigheden. Bijzondere zorg werd besteed aan ge lidsisolatie en veiligheid. Ontwerp van de voorgevel van het Krooncenter. Irchitekt Van Herreweghe jerkt er trouwens niet op leemde bodem. De gebou- pn die er totnogtoe stonden, waarvan het voorste ge- feelte nu wordt gesloopt, be- orden toe aan de meubelfa- |iek en verkoopzalen «De met als familienaam i Herreweghe. Later is er I vóór een paar jaren- het grootwarenhuis «Sarma» ge vestigd geweest. Maar de be naming van deze residentie en winkelgalerij vindt haar oor sprong in het meubelhuis «De Kroon». Het schildvormig em bleem: een kroon met het woord «center» eronder, zal boven de hoofdingang inge werkt worden. De ligging van dit kompleks is Na zeven jaar zal Lede opnieuw het genoegen beleven een 10-jarige te kunnen vieren. Het is steeds een hele gebeurte- Is, iemand die het een volle eeuw lang aangekunt heeft alle il en wee te dragen. Logischerwijze wordt hieraan dan ook i nodige uitbundigheid verbonden. Op zaterd. 22 april e.k. il aan mevrouw Amelie Verhoeven deze eer te beurt vanen, laast een aantal officiële plechtigheden, zal de buurt ook [oor de nodige feestelijkheden zorgen. De voorbereidingen i volop aan gang. In 1960 werd de heer Van Dormael aangesteld als direkteur van de Rijksmiddenschool (toen nog Rijksmiddelbareschool) te Lede. Zoals het betaamt, werd een beleefdheidsbe zoek gebracht aan de verschillende diensten te Brussel, waarmee hij in de toekoms' zou moeten samenwerken. Pp de dienst «Fonds voor schoolgebouwen» kreeg de direkteur te horen dat de plannen voor de nieuwbouw klaar waren. Hij kreeg ze zelfs te zien! overigens bijzonder gunstig: één der drukst bezochte han delszones van Aalst. Boven dien heeft men binnen een straal van 400 m. alle stads- infrastruktuur in het bereik: winkels, scholen, stadspark, kerk, stads- en staatsburelen, bioskopen enz... Lees door blz.4 11Ownielic Verhoeven bijna 100 jaar Grote belangstelling van wege buurt Op zaterdag 22 april 1978 wordt Amelie Verhoeven 100 jaar, het is ook deze dag dat de eeuwelinge uitbundig gevierd zal worden. Officieel staat het- volgende reeds op het pro gramma: om 10 uur is er een eucharistieviering in de deka- nale kerk van Lede voorzien. Nadien zal het gemeentebe stuur de eeuwelinge, samen met haar familie ontvangen in de raadszaal van het Kultureel Centrum, waar een aandenken zal overhandigd worden, en waar tevens de ere-wijn zal ge dronken worden. Na deze ont vangst zal de familie zich met de 100-jarige terugtrekken in een zaal waar dan het feest zal doorgaan in familiekring. Doch hier zal het zeker niet bij blijven, vooral dan als men de buurt wat kent waarin «Meetje Amelie» haar levenlang ge woond heeft. De wijk Kiemen Dorp en Vijver zullen ongetwij feld een grote steen bijdragen tot dit enige gebeuren. Een eerste kontakt heeft er plaatsgehad op donderdag 2 maart. Dan heeft het feestkomi- tee en het schepenkollege ge vraagd aan de heer Georges Abbeloos, die in de buurt woont en bekend is in karnavalkrin- gen, om de leiding van het ge beuren in de wijk op zich te ne men en aldus te fungeren als koördinator van het geheel De heer Abbeloos heeft dan een omzendbrief in alle huizen van de wijk rondgedeeld met de oproep tot het bijwonen van een eerste kontaktvergadering op donderdag 9 maart in het Kultureel Centrum. Lees door blz. 4 Tot 1973 kwam er geen nieuws meer. Zelfs her haald aandringen door de vriendenkring. door de schoolraad en bij politieke vooraanstaanden bracht geen aarde aan de dijk. Wel werd er sporadisch uitge breid. Er werd begonnen met een voorlopige bouw van verscheidene paviljoe nen. Het esteiische was echter ver ie zoeken, daar de leverende firma's (Maes, Bossman en Hooft) ieder een eigen model optrokken, zeer verschillend van de an dere. Er kwamen eveneens uitbreiding van de kleuter tuin en het schoolrestau- rant Van hogerhand werd echter geen rekening gehouden met de enorme bloei van de school. In 1960 telde RMS 486 leerlingen was reeds in 1973 opgelopen was tot 742 leerlingen. Wel mochten di- rektie en leerkrachten zich verheugen over de bouw van de wijkschool in de broeder de Saedeleerstraat te Lede. In 1973 werd het de ouder raad te machiig. De leden stelden een fijne brochure op, waarin de nood aan lo kalen door foto's (voorzien van de nodige kommentaar) duidelijk aan de kaak werd gesteld. Met die brochure onder de arm, trok een dele gatie naar de minister te Brussel. Nadien werd door de heer Vandormael, in overleg met de heer Bal man. werkzaam bij het Fonds der schoolgebouwen (en ouder van een leerling) een planning opgemaakt voor nieuwe lokalen. De plannen van 1960 waren immers verouderd: ze vol doen niet meer aan de ak- luele behoefte. De herwerk te plannen van 1967 waren voor dezelfde reden reeds opgeborgen in de archie ven Op 21 mei 1974 leek er schol in de zaak te komen. De direkteur werd naar Gent geroepen om aanwezig te zijn op een vergadering van architekten en specialisten Lees door diz.4 De modder wordt een overdekte toegang tot de fietsenbergplaats Vrijdag 10 maart werden verscheidene Aalsterse vooraan staanden verwelkomd door de heer Petit en zijn echtgenote «Mia van 't Melkhuizeken», ter gelegenheid van de plechtige heropening van hun zaak. De organisatie was perfekt: een hostesje opende voor iedere genodigde de deur. De geluk kige uitbaters namen gelukwensen en bloemen in ontvangst, ledereen werd dadelijk voorzien van een frisse drank. Onder de aanwezigen zagen we naast burgemeester en schepenen, de heer volksvertegenwoordiger Jan Caudron, verscheidene andere personaliteiten zoals de heer M. Hutsebaut (OCMW), de heer Paul Wailly (stadsontvanger) en vele anderen. De eer om een openingsrede te houden, kwam toe aan burge meester D'Haeseleer, die be gon met de begroeting van de aanwezige dames en heren. Hij meende dat de opening een be langrijk evenement was, omdat daarmee een toestand wordt hersteld dat als voorbeeld geldt voor het perfekt samengaan van natuur en steen. De natuur is nergens zó gevarieerd en in drukwekkend als in ons stads park. Dat strekt tot eer van het stadsbestuur van zowat zestig jaar geleden, in het bijzonder van de toenmalige schepen De Wolf. In de jaren 14-18 was er even wel niet zoveel behoefte aan groen. De motivering is trou wens meer te zoeken in het feit, dat schepen De Wolf werk wilde verschaffen aan de men sen van Aalst, om ze aldus te onttrekken van de opeisingen van de Duitse bezetter. Van daag zijn we allen gelukkig om deze groene long, die de men sen van Aalst en omstreken toelaat in EIGEN omgeving VOLOP te genieten van de na- De nieuw tuur op haar best. Op de pieku- ontvangst ren is Aalst een zeer drukke stad. maar op andere ogenblik ken is ze nog best genietbaar en leefbaar. Ze zal dat in de toekomst nog meer zijn door een vooruitstrevend milieube heer, dat in de handen ligt van de schepen A. De Maght. Er zijn nog teveel mensen, die niet kunnen genieten van een eigen tuin, eigen groen en eigen ont spanningsmogelijkheden. Het is uiteraard de taak van de overheid, te zorgen voor een gemeenschapsvoorziening waar alle mensen, van groot tot klein, volop kunnen van genie ten. De genietbaarheid van dit park is vergroot door een ander schitterend idee. Lees door blz.4 uitbaters van liet lemen (SJ) Melkhuis je in het stadpark mochten van het stadsbestuur een bloemstuk i EEN UITGAVE VAN ®BP® SF® DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT P V.B.A Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40 60 PCR 000 0115692 68 1 jaar. Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70 41.19

De Voorpost | 1978 | | pagina 1