ONVERDIEND Doelpunt viel te laa FELLE WEERSTAND Crets met nat kruit SEaM M Flauwe kost Robur - Moerbeke 0-0 Wuitens maken goede beurt GROTE SPRONG VOORWAARTS Derde nationale Bevordering Tweede provinciale VOETBALKALENDER voor ZONDAG 19-3-78 Eerste provinciale Ui 20 Eendracht Zele - Merchtem 1-1 Zcle heeft de „reeks zonder nederlaag" tot acht wedstrijden kun nen verlengen al ging het heel wat moeilijker dan verondersteld. De verdediging van Hoger Op, op één na de zwakste van de reeks moest een gemakkelijk hapje worden voor de Zeelse aanvallers, niettegenstaande deze in zake produktiviteit geen hoogvliegers zijn. Het defensieve kompartiment is uitgegroeid tot een solied ploegonderdeel. Het inbren gen van de broer van Cois Van der Eist, Leo en van de 21-jarige keeper Van Loo hebben aan de verdediging van Merchtem een totale her waardering bezorgd. Het was vooral keeper Van Loo, die tijdens het aan- vangskwartier toen de Een- drachters het meest opvallend akteerden het meest in de kijker door een paar tussen komsten op schoten van Jansegers. Daarna zou hij in zweefvlucht een inzenden van Lambrecht onschadelijk ma ken. Het was eerder gelukkig dat Boeykens na een mislukt schot van Hulders en een missen van een bezoekende verdediger in het bezit kv.am van de bal en oog n oog verscheen met Van Loo en via het been van deze portier zijn eerste doelpunt van het seizoen scoorde. Deze midden velder zou niettegenstaande hij tot de uitblinkers behooi de, daarna de kans van de wedstrijd missen. Ondertussen was toch gebleken dat er 'n de Zeelse verdediging wat ha perde, want de anders zo Keeper Van Loo (Merchtem) graait in duikvlucht de bal mee. US Doornik - K.A.V.D. 1-0 Tegen de gereputeerde thuisploeg met titelkansen heeft Dender- monde een moedige eerste helft gespeeld met aanvallend voetbal dat best een 0-2 stand had kunnen verantwoorden bij het ingaan van de vijfenveertigste minuut. sekure waakhond Jacobs liep bijwijlen verloren en ook Coles kreeg het niet gemak kelijk met het gevotlg, dat Cnops twee uitzonderlijke kansen in het onverlet liet. Kort na het half uur zou Jacobs een onodige - fout be gaan op Van Rompaey en Cnops liet de kans deze keer niet liggen om over de slecht opgesteld^ muur onhoudbaar binnen te knallen. Zele scheen aangeslagen en in het derde kwartier zou Cnops (steeds hij) een kans voorgeschoteld krijgen ingevolge het missen van Coles, maar kon deze mogelijkheid niet benutten. Na de hervatting verscheen Cooreman tussen de lijnen in de plaats van Hulders, die na een schitterende periode aan het verzwakken is. Mare trachtte een paar keren van ver de bezoekende doelman te verschalken. Ondertussen gingen de jongere bezoekers de moeilijkheden niet uit de weg zodat hot tot enkele wrijvingen kwam met een incident Coles (geel) - Cnops als hoogtepunt. Het duurde tot de 78e minuut alvorens de Eendracbters terug rat kregen op het verloop. Van Wambeke kwam dicht bij een tweede sukses na schitte rend voorbereidend werk van oeykens en de druk van de thuisploeg gdng nu crescendo met het gevolg dat In de eindfase een zevental hoek schoppen werden afgedwon gen. Het bleef bij een 1-1 die de Zeelse aanhang niet zal be vredigen, maar o.i. voldoen de is om de degradatie af te Crets kreeg inderdaad twee droomkansen voorgeschoteld doch liep twee maal tereke te pletter op de uitgelopen Doornik se doelman. De Vos kreeg in de slotfasen van die eerste speelhelft eveneens een mogelijkheid tot scoren doch faalde eveneens. Doornik kon in die gelijkop- gaande eerste helft weinig te- gendoen en moest zich beper ken tot verre afstandsschoten die door een steeds sekuur spelende Hofman werden ge plukt. Na de pauze stond de thuis ploeg snel op voorsprong. Na amper twee minuten geloofde de Dendermondse deïmsio aan buitenspel doch de icf liet doorspelen. Pol Hofman kon zich omkeren <1-0 47'). US Doornik kwam nu meer in het spel en domineerde de restlerende speeltijd. Een kalm akterende Dendermond se achterlijn met Paul Hof man als passend sluitstuk bleef ongedeerd in de Waalse orkaan. Positief noemden de Den dermondse kilubleiders de in zet waarmee de spelers de laatste moeilijke partijen wil len aanvatten. Doelkansen mogen er dan echt Niet meer gemist want op die manier kan men nog een eeuw spelen Opvallende goede prestatie viel te noteren van Paul Homan weer hij). Norbert Van den Dungen en De Vos. St.-Pauwds - Baasrode 1-0 Volgen* de Baasroodse dirigenten gaat de Baasroodse ploeg er week na week zichtbaar op vooruit. Dat was ook duidelijk te mer ken in de partij op St.-Pauwels waar de bezoekers gedurende een ganse eerste helft domineerden doeh gestuit werden door een knappe keeping van de plaatselijke doelman. Het bleef 0-0 doch met veel hoop op welslagen voor de tweede helft. Lokeren - Waregem Kallo - Schellebelle (Schoeters) (Wijckhuys) Waterschei - E. Aalst Bazel - Serskamp (Van Volcem) (Slock) Union Namen - E. Zele Grembergen - Stekene (Biron) (De Meyer) Jong Lede - Izegem Sp. Appels - E. St.-Gillis (Deflem) (Rietens) RC Wetteren - KAVD Erembodegem - Herzele (Hurteux) (Van Droogenbroeck An.) Lebbeke - Latem Doggen - Okegem (De Witte) (Van Damme) SK Aalst - Olsa Edixvelde - Burst (De Saedeleer) (Van Melkebeke) Hamme - Lovendegem Wieze - Wichelen (De Smet) (De Greyt) St.-Gillis W. - E. Nieuwerk. Schoonaarde - Gijzegem (De Winne) (Van Hoey) Winnik - Mere Herdersem - Baardegem (Anica) (Speleers) Baasrode - Robur Boonwijk - Opdorp (Anné) (Van Gijsel) Terjoden - Appelterre Opstal - Z. Appels (Van Droogenbroeck) (Leeman) Bambrugge - Oudegem Oordegem - S. Moorsel (De Clippeleer) (De Clippeleer H.) E. Meldert - Deftinge Erondegem - Westrem (De Bruyn) (Eeckeman) W. Moorsel - Erpe fierlare - Vrasene (Mettepenningen) (Naudts) Hofstade - Oudenhove Stekene - Val. Overmere (Cooreman) (Rottlers) Denderhoutem - TK Meldert SK Overmere - Eksaarde (Wiels) (Van Zele) Dat zag er aanvankelijk ook zo uit want de plaatselijken moes ten zich beperken tot stug ver dedigen met wel uitzicht op snel le counters die door de Buas- roodse verdediging nochtans ge makkelijk werden opgevangen. Sensatie rond «Ie 75e minuut wanneer «Ie plaatselijke rcehts- huilen door de mazen glipt en in de rechthoek ten val komt. De schei«lsrechter wijst zornler aarzelen naar de wille stip wat hij «Ie bezoekers een aanzien lijke verhoging van de tempe ratuur meebrengt. Komedie of fout 'i Ondanks de verdreh'heid der meningen blijft de man in 't zwart hij zijn eerstgenomen beslissing en mag een mannetje van St. Pauwels gaan fusilleren. Hij «loet dat wel goed want ondanks hun veldmeerderheid staul Baasrode op 1-0 achterstand. Het pleit in elk geval wel voor de bezoekers dat ze zirli niet lieten intimideren door ilit aan- gevoehten doelpunt doch man moedig weer offensief gingen denken. Even voor affluiten stond de gelijkmaker bijna op het hord. Een kopbal van Vun Boven kwam tegen de paal te- rerht. Pech, maar daar moet men als sportman leren mee leven. Door deze nederlaag wordt Baasrode nu bijgebeend door Buggenhout. De Baasrodenaars krijgen echter nu een drietal thuiswedstrijden «»p het program ma (Hohur, Kieldrecht en Moer- heke) terwijl nadien naar Bug genhout en de waarschijnlijke kampioen Niciiwkcrken gereisd moet. Baasrode krijgt «hls nu kansen ten over 0111 tijdens het het kompetitie-einde «Ie prolon gatie van hun verblijf in tweede, provinciale te verzekeren. Weinig spektakel te Moerzeke waar een bedreigde hezoekende ploeg al van in het begin duide lijk maakte, «lat ze gekomen wa ren voor een punt. Daar zijn ze ook in geslaagd, omdat de l«e kalen «l«- wedslrijil meer nog als formaliteit aanpakten. Hohur den beland, en maakt ander- zijils geen enkele kans op de titel. De inzet vun de vorige weken was «lez«r maal dan ook duidelijk zoek. Dat wil nu niet zeggen dat de Moerz«'kenaars niet een paar keer dicht bij een doelpunt zijn gekomen. An derzijds waren ook een paar ge paste tussenkomsten van de plaal-elijke doelman nodig, om een onverwachtse nederlaag te voorkomen. Samenspel was «leze keer zoek hij Hohur Moerzeke, «lal wel het ontbreken wegens kwetsuur van De Decker en Lelie als verzuchtende omstandigheden kan inroepen. Ondanks «Ie minderwaardige voorbereiding op de wedstrijd van zondag te Baasrode. I11 «Ie Moerzeekse voethalkringen is men alvast niet zinnens punten cadeau te doen aan «Ie bedreig- «Ie huur. Buusrode-Rohur Moer zeke is nog altijd de wedstrijd wuar «Ie eer op het spel wordt gezet. EDM St. Denderleeuw - Lebbeke 2 1 SK Lebbeke heeft op het veld van Standaard Denderleeuw aan het kortste eind getrokken. Nochtans hebben de Lebbekenaars daar geen onaardige prestatie ten beste gegeven. Vooral in de tweede helft zag men een vlot spelend Lebbeke. Ook voor de rust voetbalde Leb beke voortreffelijk al dient hier onmiddellijk aan toegevoegd dat de lokalen in die periode een duidelijk overwicht aan d«r «lag legden. Bovendien was de Leb- heekse defensie bepaald niet in haar dagje en faalde deze keer een anders zo secure Leo Verhulst. Dat was ook het geval deze keer met doelman De Pac- pe die vast niet vrij uit ging hij de tweede „Leeuwse treffer". Lebbeke dat aan «Ie rust op een 2-0 achterstand was geplaatst ging de forcing voeren. Dat was onder druk van een sterker mid- nenveld waarop Van Dessel aan de rust de plaats had geruimd voor Jan Vermeir. Deze voetbal ler, opvallend flink gesteund door een op het middenveld ope rerende Luc De Waegeneer, bracht meer vaart in de ploeg. In die periode werd een poging van Delsin nog net voor de lijn weggewerkt. Anderziji kreeg De Waegeneer, ondank een voortreffelijke prestatie reuzekans voor de voeten, m faalde jammerlijk. Op de 75e minuut viel dan ei delijk het Lebbeekse doelpu \ia Delsin. Ondanks nog de li zoekende druk in de ultieme n nutcn bleef de thuisdefensi situatie beheersen. Lebbeke dat nog een paar pu ten nodig heeft 0111 „sa" zijn, ontvangt zondag leider 1 tem. In het verleden is meer di één keer gebleken dat hlauwv zirli tegen een leidersploeg o treft. Kan het deze maul het wuursehijnlijke toeli verwezen! ken, dan is het twee punti ker en is het behoud pruktis verzekerd. ED VW Hamme - SK Aalst 2-1 I)e schaapjes zijn nog lang niet op het droge, maar na twee weinig opkikkerende nederlagen heeft VW Hatnme zondag een goede beurt gemaakt in de zenuwslopende strijd voor h«rt behoud. Be langrijk was, dal de tegenstrever een „rechtstreekse konkurrent" was. SK Aalst is inderdaad na de 25ste speeldag nuur de voorlaatste plaats weggezakt. Op grond van wat beide teams zondag toonden, mag gezegd dat noch de ajuinen noch de wui tens degradatierijp zijn. Er loopt te veel intrinsiek talent in hun rangen. Maar de brutale cijfertaal is met geen enkel ar gument weg te praten. Voor Hamme, dat oranjegroen met 'n alles overrompelend beginoffen- sief poogde knock-out te zetten, begon liet eerder bemoedigend Vermeir, een van de beste ak- teurs op het terrein knalde een vrijschop via het been van een bezoeker, tegen het net. Lang bleef die minieme voorsprong niet op het bord nog tijdens de eerste time bracht Zouai de Aalstenaars langszij. De beslissing viel na de pauze twintig minuten voor affluiten rondde Brusselmans een voorzet van de pittige Schuddinck 1 vierend af. In het slotkwurt zakte het tempo, mede door I ingetreden vermoeienis, kon nog zelden een vuist r en Hamme wilde geen ri meer nemen het legde het I veeleer op aan 0111 de krapj voorsprong op het hord te 1 Voor heide klubs staan volgen zondag belangrijke opdracht geprogrammeerd Hamme ml hel thuis tegen Lovendegem gen te rooien. Aalst moet «f nen tegen een andere kandida daler. Want nu Vierde Nati(J Ier Deinze aan het zwalpen! zou het geen verwondering I ren als aan het einde van seizoen ook de 14de geklassn de naar „Tweede" buitelt. 0 passen is dus geboden. - tM- Mare De Malssche (VW Hamme) werd gewond en diende te worden vervangen. (IIV| Buggenhout - Temse 1-0 Erg belangrijke wedstrijd voor de thuisploeg die toch diende van Temse af te komen 0111 de situatie achteraan de klassering wat op te kalefatt-ren. Duur zijn ze na de negentig minuten volop in ge slaagd en hadden Aerts, Keppens en Sanders wat meer geluk ge had hij het hesluiten, de overwinningscijfers zouden reeds hij de rust hebben vustgelegen. Nu bleef de bordjesman werkloos en ging men van de koffie slurpen met een 0-0 in de henen. Na de pauze kwam Temse prak tisch niet meer aan bod. Bug genhout overheerste stralend en trok reeds een eerste offensieve streep op de 60e minuut toen Verhcydcn een knappe kopbal afleverde die nipt naast de be zoekende kooi buitenkeilde. Uit- gestehl was niet verloren want nadat Erik De Wandel was in gekomen voor de goed spelende Keppens werd het 1-0. Auteur van dit doelpunt was De Wan del die een persoonlijke roof tocht afsloot met een staalhard Goal. Paul Vermeir scoort voor VW Hamme. (HVf schot dat slechts wer<! gestopt door een stevig gevlochten net. (1-0, 65*). En De Wandel... hij wandelde dhort. Op de 68' was hij daar weer. Met een poging die nipt naast ging en bijna zeker een doelpunt had kunnen opleveren. Met «lie 1-0 bleef de onzeker heid hangen in «Ie plaatselijke harten. De Buggcnhoiitse verde diging toonde zich echter mees ter en liet geen Temsc-infiltra- tics meer toe. De eindstand bracht een verdiende tweepun- tcnoverwinning die Buggenhout in een ruk naar «ie tiende plaats in de rangschikking hevelt. Uit stekende uitgangspositie voor de koutende zware weken waarin niet minder dan drie uitwed strijden op het programma staan waarbij men zondag a.s. al be gint met «Ie allesbehalve poes lieve uitstap naar Haaltert. Na «Ie drie loodzware weken komen dan nog twee derby's op het programma tegen Baasrode en Hohur. Hopelijk i> de zuak le gen dan al hekeken anders wordt het nog wel een serieus fin de competition voor «Ie geel-bhui- ïfüti-.'.1 ÜPrfiSFlEl Brusselmans (Hamme) scoort op SK Aalst.

De Voorpost | 1978 | | pagina 20