f J fop goede WIEZE DE RUIMTE IN KRUIT IN DE SCHOENEN Eric De Geyter, matchwinnaar ZONDER PROBLEMEN Klasman De Roover .v. Tweede provinciale Derde provinciale Vierde provinciale N'ieuwerkerken - Winnik 5-2 Van meet af aan gaf Eendracht dc indruk de bezoekers gemak kelijk te kunnen verslaan. Het had zich trouwens ook vrij vroeg een komfortabele voor sprong opgebouwd. De wedstrijd inderdaad amper 35 min. oud of Dirk Van Impe had reeds rvalste hat trick voor mekaar. Aldus werd het over wicht van de thuisploeg al dik in de verf gezet. In de 10e min. verlengde Van Impe een knappe ;n Steenhout. In de verdubbelde hij de oorsprong door een gelukte strafschop en in de 35e min. had de bezoekende doelman Van Steerteghem geen verhaal tegen zijn fikse kopbal. Dit was met een ook de stand bij de rust. In de 55e minuut werd in het middenveld Bruno Janssens, die samen met de wederoptredende Sehouppe, het spel maakte door Muylaert vervangen. Nadat De Wachtelaer de hal tegen eigen touwen had gedeponeerd zou „invaller" Muylaert de stand op 4-1 brengen. E. Roelandt maak te er 5-1 van. Leirens zou dan de nederlaag van Winnik toch iets aanschouwelijker maken. De bezoekers dienden doelman Van Steerteghem door Van Belle te vervangen. Deze invallersdoel man deed het zeer goed. Na de jongste speeldag mag men stel len dat Eendracht met een voet in de hoogste provinciale reeks staat. De leider telt nu immers vijf punten boni op zijn kon- kurrent St. Lievens Houtem. We zouden ze zeggen „Leg de schuimwijn maar te koelen." Mooie aanval van Nleuwerkerken dat niet 5-2 won tegen Winnik. Sp. Appels - Grembergen 2-1 De toekomst ziet er na de zege van Sparta tegen Grembergen al heel wal beter uit. Niet dat men reeds de. komende ontmoetingen als een formaliteit moet tegemoet zien, maar vier punten voor sprong met nog vijf wedstrijden voor de boeg waarvan vier thuiswedstrijden is al heel wat. Zondug heeft Sparta bewezen dat het nog steeds kan voetballen. In een beste wedstrijd tegen huur Grembergen werden de twee punten thuis gehouden. Grembergen kon tot met de rust gelijke tred houden met dc thuis ploeg en het zag er op een be paald moment uit dat wie scoor de de winst op zak had. Achter af veranderde dan het spelheeld. Na de rust kon Sparta na hoek schop via een achterspeler de stand openen. Het tweede doel punt van Appels had heel wat meer voeten in «Ie aarde. Toen een bezoekende verdediger hand- spel beging in de gevaarlijke zone aarzelde de ref geen ogen blik en wees naar de witte stip. Het was dan vooral na het sco ren van het doelpunt door Moe- reh«»ut die deze strafschop feil loos omzette dat de poppen wel aan het dansen gingen. De be zoekende goalie beweert dat de ref niet gefloten had voor het geven van de penalty. De scheidsrechter keurde echter het doelpunt goed en liet zich niet vermurwen door de bezoekende spelers die hem trachten te overtuigen «lat er een fout be- guun was. Doch er werd afgc- trapt en de stond stond op 2-0. Wie dacht dat de wedstrijd ge speeld was had het mis voor. Grembergen ging nu heel wat beter acteren «Ion in de periode voor de doelpunten. Appels kreeg het hard te verduren. Het was tenslotte Georgie Van Den Houwe die de stand op 2-1 bracht. Meteen waren het drie Appelse doelpunten want Geor gie speelde tot vorig seizoen bij Sparta Appelse In dc resterende minuten zou Grembergen nog heel gevaarlijk zijn. En het mag wel gezegd dat het eindsignaal zeker met eeen zucht van ver lichting door de Appelse aanhang werd gehoord. De jeugd speelde voortreffelijk bij de thuisploeg terwijl bij Grembergen de ploeg in haar geheel een beste wed strijd voor het voetlicht bracht. Voor Sparta twee punten met grote waarde. Thor Meldert-Erpe 0-3 Freddy Philips (Thor Meldert) aan «1e bal niet Gabriel in de buurt. (Erpe) en Van Hemelryck (Thor) (JM) Eendr. |St.-Gillis - Serskamp 3-1 Dat Eendracht St. Gillis dc volle inzet heeft thuis gehouden tegen Serskamp is in de eerste plaats Ie danken aan de wilskracht en inzet van Eric De Geyter. Als auteur van hel gelijkstellend doelpunt, aanbrenger vun het tweede en opnieuw maker van liet derde, dat verdere terugkeer vnn Serskamp belette, mug deze snelle linksbuiten wel als match- winnaar worden bestempeld. De thuisploeg werd reeds in dc uanvangsminuten verrast door Serskamp en de lokale druk die daarop volgde bracht niets meer op dan applaus voor schoten op dwarsligger en zijstauk. Eric De Geyter zou uiteindelijk het sein op groen zetten voor de thuis ploeg, die in het middenveld vrij zwak akteerde en ook ach teraan te lang de bal bij hield. Met wat meer beheersdheid had dc score nog hoger kunnen op lopen. Tc veel kansen wrden evenwel onbenut gelaten, al dient gezegd dat Frans Peleman en Mare De Backer bepaald tegen slag kenden hij het doelschietcn. Dc tweede pluuts en de promotie langs de eventuele eindronde blijft wenken. Schellebelle - Melsele 3-1 Ken geolied lopend Schellebelle heeft van het bezoekend en norlt- lans goed gekwoteenl Melsele niet veel lust ondervonden. De Waaslunders kunnen nu voor goed hun ambities voor de 2«le plaats (uchter het ongenaukhare Vrusene) opdoeken. De paarsjes kwamen op voor sprong langs... keeper Van «le Velde die een penalty omzette. Nadien «leed Braeni zijn «luit in liet zakje, maar nog tijdens «le eerste time werd het 2-1 zodat «Ie match teoretisch nog alle richtingen uit kon! De jonge, begaafde De Backer gaf nu <l«- koffie Melsele met een «lerde voltreffer de genndestoot. In de vierde provinciale reeks F was de blikvanger de tamelijk afgetekende nederlaag die Pollare te Herzele opliep. Iddergem won royaal van Aaigem. Deze zege lag in de lijn van de verwach tingen. Men mag stellen dat de huidige leider nog alleen zal moeten afrekenen met Edixvelde. De ploeg van voorzitter De Spiegeleer zette vorige zondag vrij vlot Steenhuize op zij. Bij de rust speelde men al zegezeker want toen prijkten de 0-3 cijfers al op de lei. Met deze zege voetbalde SOS zich definitief veilig en kan nu rustig experimenteren met het oog op volgend seizoen. Alhoe wel het achteraf steeds moeilijk is veronderstellingen te maken, kan men zich afvragen waar in de rangschikking Schellebelle momenteel zou gestaan hebben zonder de enorme tegenslagen «lie de ploeg in de afgelopen mauntlen teisterden. Het openingspunt kwam er door een strafschop die door Elaut tot een doelpunt werd omge- plooid. Jimmy Van Audenhove zou de voorsprong verdubbe len en Freddy Schollaert maak te de zaak rond. Na de kamp wisseling zou Edixvelde op nieuw het gebeuren beheersen en die voorsprong gemakkelijk in stand houden. Van Auden hove en Baetens werden ver vangen door Van Dorpe en De Swaef die het voortreffelijk de den. Edixvelde heeft ogenschijn lijk nog een vrij gemakkelijk programma voor de boeg. Het mag nog liefst viermaal aan huis spelen en ontmoet er nog de leider Iddergem Men moet daarentegen nog slechts eenmaal op stap. Er zit dus beslist nog muziek in voor de ploeg van trainer-speler Fred dy Schollaert. Voorde liet te Okegem niets aan het toeval over en won er met ruime 0-3 cijfers. Nochtans zegde de Panters- trainer Amant ons, hadden we toch, mits meer oplettendheid in de verdediging, een paar treffers kunnen verhinderen. De cijferverhouding gaf trou wens niet het juiste wedstrijd- beeld weer. Erembodegem nam met zwier de zwakke klip Outer. De wedstrijd was nog geen half uur oud of Jean- Pierre Dusong had reeds een hattrick op zijn naam ge bracht. Deze weerspiegelde dan voldoende het overwicht dat Erembodegem van meet af aan kon afdwingen. Na de rust kwam Outer dan langs Van Waeyenberghe en Cauwel tot 2-3 terug. Luk Baeyens, die een vrij goede beurt maakte, ontnam de thuisploeg echter spoedig alle illusies. Patrick De Bolster nam nr 5 voor zijn rekening en Luk Baeyens besloot de reeks. Er was bij SK nog een goede prestatie van de 18- jarige Lessie. Burst kreeg het op eigen veld niet te breed in de wedstrijd met Welle en Heldergem ver wierf nog een puntje in de konfrontatie met Ede. Bij Heldergem draait het nu toch al heel wat beter dan in het begin van de kompetitie. In de 4e prov. reeks G heeft Wieze door een onbesproken zege bij S. Moorsel zijn voor sprong tot 4 ptn. opgevoerd. Mede ook door het feit dat Wichelen een puntje liet glip pen. Wieze maakte bij Moor sel eens te meer een goede beurt en was aanvallend bij de zaak. Gijzegem Herder- sem eindigde op een scoor- loze drawn. De verdedigingen beheersten in deze wedstrijd het gebeuren. Van daar niet teveel prangende momenten, Iaat staan veel doelkansen aan weerszijden. Smetlede Opstal, dat in de heenronde op een 0-0 uit draaide verliep nu in het voordeel van de thuisploeg. Ook nu werd er voetbal van degelijk gehalte gebracht. En het zag er naar uit dat er opnieuw een gelijkspel inzat. Smetlede kwam in het kwar tier aan de leiding doch door een door Van den Bergh omgezette strafschop werd het 1-1. De thuisploeg slaagde er in het scorebord opnieuw in haar voordeel te zetten, doch alweer sloeg Opstal terug langs Aga. Dit was meteen ook de ruststand. In de 2e speelhelft zou Opstal dan geklopt worden, toen Hey- vaert bij een tussenkomst, uit oorzaak van het nogal dras sige terrein, uitgleed en de thuisploeg hiervan profiteerde. F.rondegem had aan Oordegem een taaie tegenstander en kwam slechts aan een nipte zege. Door een tot nu toe onbeken de reden is doelman Vrijdag niet op het terrein van Baar- degem aangekomen, ook al was hij op de afspraak in het klublokaal. Dit had tot gevolg dat Racing reeds na 1' wed strijd tot een vervanging dien- do over te gaan. Reserse-doel- man Mon Van Boven had immers reeds een wedstrijd gespeeld en moest dus wel even wachten om op het veld te komen. Michel Buys knapte het dan maar op in de begin- faze. Reeds na 5' leidde Boon- wijk via strafschop door P. De Feyter omgezet. De kans zat er in om deze voorsprong voor rust te verdubbelen. Loeiers van Eddy Van den Broeck en Medard Van der Meerssche strandden evenwel op de dwarsligger. Ook werd nog een doelpunt van Danijs afgekeurd. Na rust togen de lokalen ten aanval en zouden met doel punten op de1 55e en 65e min. de leiding in handen nemen. Racing reageerde gevat in de 66e min langs Danijs. Baardegem kreeg het dan las tig, maar slaagde er toch in de halve inzet thuis te hou den. De Heikant werd bij S.K. Lokeren zwaar geslagen en hiermede werd de traditie ver broken. die wil dat de rood gelen in de omgeving van de Antw. Stwg. ten minste 1 punt halen. In de le helft waren de Zeienaars minstens de even knie van Lokeren, doch aan vankelijk had Jaak Van Kerck- hove, die heroptrad, met on- kans af te rekenen en daarna vond hij doelman Bappé op zijn weg. In tegenstelling met de spelontwikkeling zou Lo keren langs Allaert de stand openen en bij deze stand van zaken ging doelman Boeykens niet zonder fout uit, maar kort daarop werd deze slipper goedgemaakt, dankzij puik voorbereidend werk van De Kegel met het hoofd door Van Puymbroeck besloten. Na de hervatting waren het Everaert en Cardon die de stand tot 3-1 opdreven, waar op doelman Boeykens door De Beule werd vervangen. Deze moest in allerlaatste instantie nog een 4e voltreffer door Cardon afgevuurd toestaan. Berlare moest op verplaatsing naar Sombeke, dat in eigen midden een niet te onder schatten klant is. In de le helft waren de rood-witten onvoorwaardelijk de betere en na fout van Suy werd aan Berlare een strafschop toege kend die door De Ridder werd overgezonden, waarop doelman Van Moeseke een paar keren schitterend moest tussenkomen om de Puitenkloppers te ver hinderen te scoren. Na de koffie zou Sombeke wel meer aanvallen doch de verdediging van de gasten met De Ridder en Buyle als uit blinkers om Van Hauwe in het middenveld niet te ver geten, vertolkten een beste wedstrijd, terwijl Kerre enkele keren door Poppe en Ver morgen gevaarlijk op de proef werd gesteld, evenals Van Moeseke in de le helft, die zich als vedette aanstelde in deze propagandawedstrijd. Na een nacht van leute en plezier op hun bal dat Zand- stuivers Appels zaterdag tot in de vroege uurtjes aan de dans hield werd zondag een opgemerkte zege behaald. Op bezoek bij Westrem wisten de bezoekers met forfaitscore de zege te behalen. Met de regelmaat van een klok vielen de doelpunten. Van Gijseghem, Van Damme, Vermeir, Luc Coppieters en Frans Heyvaert waren de mannen achter het kanon. Zondag bewezen de paarse truien van Appels dat ze tot wat meer in staat zijn dan de huidige klassering zou laten vermoeden. Indien de tegenslag op Massemen er niet was die op slag 3 spelers uitschakelde (rood), zou de huidige klassering er heel wat beter uitzien voor de jongens van voorzitter Roger De Wael. Zandstuivers beschikt voor 4e prov. over een degelijk team dat in deze reeks zijn man kan staan. Met een goed sa menspel, hun bijgebracht door trainer Rudy Van Den Bo- gaert werd zondag rustig een zege binnengepalmd, iets wat ze in de komende wedstrijden nog wel eens kunnen overdoen. In het Wichelse doel stond zomlagnamiddag niet de onklopbare Strinckx Bart had acht dagen tevoren een schouderkwetsuur opgelopen en moest noodgedvvon. gen verstek laten gaan. In zijn plaats werd de jonge De Roover, vorig seizoen nog scholier, ingehaald. Die De Roover is niet alleen een jongen waarvan je zou veronderstellen dat hij aan body-bu'lding deed hij is boven alles een doelman met onloochenbaar talent. De manier waarop hij een verraderlijk vallende kopbal uit zijn rechterbenedenhoek ranselde, zijn kleinvaste tussenkomsten en zijn mooie refleksen s«dionken zijn maats het nodige vertrouwen. Een element met een grote toekomst Als hij daarvoor de vereiste opofferin gen kan opbrengen en het vlammetje van de ambitie blijft aanblazen. Een kopstoot van Rottiers (Erondegem) belandt naast het doel van Oordegem. Eddy Van de Voorde (Wieze) (midden) in strijd met twee Moorselse Schroevers. Sch< rechter Lenaerts staat met zijn neus op de faze. r,i minor* D Ronny De Wolf (Wieze) geeft een voorzet aan Rudy Maes die het derde doelpunt scoort vo< zijn ploeg. (JM

De Voorpost | 1978 | | pagina 21