v Daniël Janssens op het schavotje schitterende atletiektweedaagse propaganda voor het veldlopen Aalsterse seniores flink in nationale kampioenschappen Luc Colyn als soldaat naar Afrika m e» ATLETIEK TE LEBBEKE Anne Marie Van Nuffel schitterde te Milaan Nee, schrik niet, «soldaat» Luc Colyn moet vandaag of morgen niet met pak en 7,ak naar Afrika om er krijgertje te spelen in de brousse of door het woestijnzand te «crossen». Helemaal niet. Luc verslijt zijn kakiplunje te Gent maar hij mag «eruit» voor een titelrace. In Tripolis, de hoofdstad van Libië, hebben dit jaar de internationale militaire kampioen schappen op de weg plaats. Daar gaat Luc (zonder onvoor ziene omstandigheden) naartoe. Om te winnen Wie kan van daag daaromtrent een pronos- tiek formuleren. Alles hangt af van de „konditie van het mo ment", de wedstrijdevolutie, van peril of meeval. Voor Luc Colyn is die Afri kaanse trip veeleer een eerste kontakt niet een ander kon- tinent, met andere mensen en ook al een hernieuwd interna tionaal kontakt. Als junior ging Colyn de konfrontaties met de buitenlandse elite niet uit de weg. Dat zal hij nu evenmin doen. NIET ALS TOERIST Lur Colyn meent het metter tijd prof worden is eigenlijk geen „must". Velen zijn geroe pen. Maar hij zet er zich voor in. Als hij niet slaagt, zullen andere faktoren dan karakter sterkte, talent, inzet, training en noem maar op aan de ha- sis liggen. Hij guat dus niet als „toerist" naar Tripolis. Wél om er voor een fraui resultaat te fietsen. Er staat trouwens nog een an dere opdrurht met rood aan gestreept in zijn notaboekje het nationaal militair kampioen schap te Heverlee. Lur Colyn krijgt van zijn „bazen" mei dan op zijn beurt de gelegei heid 0111 te trainen en te koer sen. Hij startte in Fayt-le-Franc, een midweekwedstrijd, en mocht ook naar het Brabantse Gooik. Voorts kan hij ook op zaterdag en zondag uit de startblokken. Dat zijn „vrijetijdsbesteding" niet als een lachertje wordt aan gepakt, konden Lues konkurren- ten enkele dagen geleden erva ren te Massemen daar was hij samen met Frans en- Rik Caet- lioven de bezieler van het ge beuren. Hij won zelfs. Al had hij daar nooit op gehoopt de wedstrijd te Fayt le Franc zat hij met buikkrampen ge plaagd en pas vrijdagavond ging het wat beter. Ik voelde echter niet fit genoeg om n; Deinze te hollen en me te i ten met de „stars" van de ainateurslichting. Daarom trok ik naar Massemen. Om te trai nen. Maar het liep allemaal F runs Caethoven (ARCH.) T I jgi Kik Caethov veel vlotter dan gevreesd. Het resultaat verbaasde mezelf meer dan ik kan vertellen". Luc Colyn had, na een zwaar winterseizoen, slechts 1.200 km training op de weg in de he nen toen op 4 maart Gent- Gent op gang schoot. Het heeft hem niet belet vrij vlug zijn eerste seizoenzege binnen te rij- De resultaten van onze ju niores en nieuwelingen lijken op heV eerste gezicht niet zo denderend. En toch... Blikvanger was nieuweling DANIEL JANSSENS die er dus reeds «staat». Hij won in Merchtem en in Pécrot Bos- sout Gottechain (amaai, waar hebben ze die naam uitge haald) arriveerde hij op de vierde plaats. Daniny kan dus nog wat meer dan spur ten ook op een uiterst lastig parkoers staat hij ver duiveld goed zijn mannetje. Bij de juniores noteerden we een derde plats voor MARC VAN GIJSEGEM te Hofstad.-. DANIEL SCHUDDING^, de stoere bonk uit Wichelen- Serskamp eindigde twee keer in de spits te Hofstade fiet ste hij naar een vierd? plaats en in de zware Lokeren Be ve ren (107 deelnemers asjeblief) graaide hij een zesde prijs mee. MARC LUCAS was vijfde te Hofstade en in die zelfde «satellietgemeente» van Aalst werd HANS D'IIAESE zevonde. Prachtig deed ook RENE DE BRUECKER het hij kwad uit Lokeren-Beveren met een zevende prijs naar huis. Voorts was er een 13de plaats voor JOHAN VAN DRIESSCHE in Hofstade. Nieuweling LUC -LEMMENS liet zich ook .nu neit in 'de hoek zetten een vierde I plaats te Steenokkerzeel en een vijfde prijs te Pécrot j mogen alleszins vermeld. I Voor RONNY METTEPEN- NINGEN werd het te Merch tem een vijfde plaats. JIMMY CORNELIS was zevende te Merchtem en KRIS VAN DEN NEUCKER achtste in Geraardsbergen. De Lebl»eekse atletiektweedaagse zaterdag heren en zondag dames veldlopen brachten de vele kijkers spannende sport- nummers. Zowel zaterdag wanneer in een echt zomers weertje mocht gelopen worden als zondag wanneer regen wel storend kwam opzetten kregen de kijkers waar voor hun geld. Toch waren Voorzitter Rcnaat Biesemans en secretaris Van Der Straeten er niet zo gerust in dat alles behoorlijk zou verlopen vooral het feit dat men de damesw edstrijden en die van de heren moest verwisselen gezien men er van de bond uit op zondag een test loop wilde van maken gaf weinig redenen om gerust in de zaak te zijn. De vrees dat vele atleten of atletes die gewoon zijn naar deze crossen te komen en dat op zaterdag voor de dames en zondag voor de heren wat een hele verwisseling beteken de. zich zouden vergissen, be tekende achteraf niet zo te zijn. Wel hadden enkele top atleten die beloofd hadden er zaterdag bij te zijn hun kat gestuurd. Weinig sportief al leszins van een kampioen. Toch hebben de supporters zich hun verplaatsing niet moeten beklagen. De winnaar van de dag Rik Schoofs, die vorig jaar wel tegenslag ken de te Lebbeke waar hij ge kwetst werd na een val tij dens de opwarmingsronden heeft zich niet in de hoek laten zetten en voor een de gelijke verrichting gezorgd. Smet, Nevens en de Baas- roodse atleet Roger De Vogel werden op afstand gehouden. Toch heeft Roger de vele supporters een hart onder de riem gestoken op de manier waarop hij de handschoen op- i tegen de gevestigde waar den uit ons atletiekwereldtje. waartegen hij een behoorlijke repliek weggaf. 4e plaats voor Roger voor de Vlierzele-atleet Erik Gijselinck. steeds in de kopgroep te vinden en ook te Lebbeke op zijn best, ging de plaatselijke favoriet Frangois Willems vooraf. Een Francois die als eerste jaars in de hoogste klasse werkelijk schitterende dingen deed. Vooral zijn seizoeneinde was hoopvol en laat het beste verhopen voor de toekomst. Pollet Jozef (Aalst) was een van de andere opgfemerkte at leten die het klaarspeelde als eerste atleet van zijn klub te eindigen in de eerste 10. Tegenvaller was wel Damian. En daarvoor zijn de redenen niet ver te zoeken. De Baas- rodenaar, die reeds met zijn gedachten bij het komende pisteseizoen is, is daarvoor reeds aan de voorbereidingen begonnen. Het resultaat heb ben we zondag gezien Spijtig voor lan Mercia die hiervoor toch best gewacht had tot de Lebbeekse topper achter de rug was. Velen zullen van deze wedstrijd misschien een verkeerd gedacht hebben over gehouden. A Philips (AC Lebb.) heeft nu met een 13e plaats en een strijd in de voorste gelederen ook op schitterende wijze het crossseizoen afgesloten. Lau rent Vrancken (Baasr.), Jozef De Maezeneer (AC Lebbeke) en een andere jongere uit het Lebbeekse legioen Hans De Coster zorgen eveneens voor opgemerkte resultaten. Eric De Saedeleer (AC Aalst) verbeterd met de dag en dat was te Lebbeke merkbaar Minder getekend dan bij zijn vorige wedstrijd mocht hij naar de kleedkamers en dat moet ook Eric wel genoegen doen. Jean-Marie Lelon (AC Lebbeke) viel evenmin tegen en Luc Taminau (AC Denderl) blijft vooraan bewegen in ie dere wedstrijd. Nu werd hij 26e op meer dan 120 aan komsten. Jan Van Thienen (AC Lebb.) en een Eugeen De Kimpe (AC Zele) samen met de Lebbeekse J. Joos ble ven uit de greep van dd grote groep. Goed ook kwamen naar voor Schokaert (Zele) en Leo Brusselmans (AC Denderl.) die na de wedstrijd breed glim lachend op ons toekwam en werkelijk tevreden was deze wedstrijd die hij meer bedoel de als een aanloop naar het nakende pisteseizoen waarin men nog van hem zal horen. Neirinck (Aalst), Maes Eddy (Denderl.), Bosman (Hamme), Karei Michiels (Denderl Van Den Bossche (Baasrode) plaat sten zich in de le helft van de uitslag. UITSLAG NATIONALE VELDLOOPWEDSTRIJDEN GEMEENTE LEBBEKE Pupillen 1968 2. De Grave J. Hamme 21. Gabriels F Baasrode 32. Carels M. Lebbeke Pupillen 1967 1. Van Geyte G. Hamme 2. De Clercq R. Hamme 3. De Mey P. Lebbeke 4. Van Gucht D. Lebbeke 5. Seymortier S Zele 7. Verheyden F. Lebbeke 15. Beirnaert E. Zele 22. Michels D. Zele 24, Ophalvens G. Baasrode 25. Roelants P. Lebbeke 28. Vermoesen A. Lebbeke 29. Florijn M. Zele 31. Wellekens K. Aalst 36. Callaert F. Zele 38. Albrecht K. Zele 43 Baetens P Aalst 55. Hendrickx Denderl. 60. Van Damme Lebbeke Miniemen 1966 1 Verhulst D. 2 VD Bossche 3. Veldeman 8. Van De Velde 12 De Bondt E 13. Audenhert 14 Van Verre 15. Spiessens 16 Verhasselt 17. VD Cauter 19. Vercammen 21. Smet D. 25. D'Hooghe Mare 27. De Feyter 30. Huyenbroeck 32. Michiels 34. Nelis 35. Jacobs 36. Christiaens 37. Van Hoeck 39 De Waegeneeer 48. De Brouwer 49. Van Damme 25. Ysevijn Jan Hamme 26. Callebaut Lebbeke 30. V.D. Bossche L. Aalst 35. Fierens Danny Zele 38. Geeroms Lebbeke 44. Clauwaert Denderl. 50. Van Gucht F. Denderl. 51. Muysewinckel E. Denderl. 52. Hofteer Lebbeke Juniors 1VD Voorde 3. Wellekens 4. Boodts 5. Van Thienen 9. Claus 10. Van Geet 12. Thijs 14. Fransaert 15. Read 18. Geeroms 19. Van Daele 21. V.D. Abbeele 23 V.D, Broecke 25. Vaerendonck 27. De Beule 28. Dreesen Hamme Aalst Zele Hamme Lebbeke Hamme Lebbeke Hamme Lebbeke Zele Hamme Zele Baasrode Lebbeke Hamme Hamme Zele Baasrode Zele Zele Aalst Aalst Lebbeke Miniemen 1965 3. Florijn P. Zele 4. VD Voorde Lebbeke 6. Annerel Ivo Baasrode 9. Mievis A. Aalst 11. De Clercq Dirk Baasrode 13 De Meyer Zele 20. De Ridder Lebbeke 23. De Clercq Baasrode 24. VD Putte Lebbeke 28. Carle Lebbeke 38 Jacobs Zele 41. Van Damme Lebbeke 44. Poppe Zele 50. Vergeylen D Zele Kadetten 1963-1964 2. Bauwens Baasrode 4. De Feyter Lebbeke 5 Adriaens P. Aalst 7. Roelandt Aalst 8. Vranckaert Lebbeke 16. Veyt Baasr 18. VD Linden Lebbeke 22 Van Cleemput Zele 23. Beirnaert W Hamme 31. De Feyter F. Lebbeke- 35. Marien H. Denderland 38. Van Cauter J Lebbeke 40. Delcart W. Denderland 42. Van Do Voorde Lebbeke 44 Van De Voorde Baasrode 45 De Wilde Hamme 49. Keymolen Lebbeke 50 Piessens Lebbeke 51. Vercammen Denderland 56. VD Berghe Lebbeke 63. Leemans Denderland 65. VD Voorde Lebbeke 67. Verhelst Hafmme 68. Mannaert Lebbeke 70. Verhelst Hamme Scholieren 5 Willaert Wim Hamme 6. Bogemans Lebbeke 11 VD Abbeele Denderland 12 Pas Geert Aalst 13. VD Voorde P Lebbeke 16. Verhasselt Dirk Lebbeke 1!) Hofman Luc Denderland 23. Van Lysebettens Zele Baasrode Aalst Lebbeke Lebbeke Hamme Lebbeke Aalst Aalst Lebbeke Lebbeke Hamme Lebbeke Zele Hamme Zele Denderland Seniors 4. Voghel Roger Baasrode 6. Willems Lebbeke 8. Pollet Aalst 9. Damiaan Ion Mircea Baasr. 13. Philips A. Lebbeke 18. Franken L. Baasrode 19. De Maeseneer J. Lebbeke 21. De Coster Lebbeke 23. De Sadeleer Aalst 25. Lelon Lebbeke 26. Taminau Luc Denderland 30. Van Thienen Jan Lebbeke 31 De Kimpe E. Zele 34. Joos J. Lebbeke 40. Schockaert P. Zele 42. Brusselmans Leo Denderl. 48. Neirinckx F. Aalst 55 Maes E. Denderland 56. Bosman N Hamme 60. Michiels K. Denderland 62. V.D. Bossche G. Baasrode 67. Buggenhout F. Aalst 73. Van Eetvelde R. Hamme 74. Geeroms M. Lebbeke 77. De Clercq A. Baasrode 78. Buyle A. Aalst 79. Mannaert J. Lebbeke 84. Poppe M zele 88. Van Buggenhout L. Lebb. 89. Wuytack JP Lebbeke 91. Peleman A. Baasrode 92. Vercammen O. Denderland 94. De Graef H Lebbeke 95. Michiels M Denderland 98. De Vuyst L. Aalst 99. Debbaut A. Baasrode 100. De Boeck P. Hamme 102. Claessens J. Hamme 104. Van Hecke M Lebbeke 105. Mavroudis G. Baasrode 106. Van Malderen E. Zele 107. De Ridder V Baasrode 108. Goossens E. Baasrode 111. Guintelier W. Hamme 112. Tasseroy W. Lebbeke 113. De Cock K. Baasrode 115. Baudery M. Baasr. 116. De Batselier W Aalst 119. Vermorgen A. Baasr. Veteranen 1 De Ridder B. Lebbeke 3. Van Spitael L. Baasrode 4 Leemans H Lebbeke 6. Maes K. Baasrode 10 Van Herreweghe Denderl. 11. Wyns R. Lebbeke 13 Van Ransbeeck Denderland 14. De Swaef R. Baasrode 15. Roels P. Denderl. 16. Van Boxtael O. Aalst 19 Poppe L. zele 21 Laureys F Baasrode 26. Van Der Cauter A. Zele 30. Waegeman H. Denderl. 31- Claus B. Hamme 32. V.D. Voorde A. Lebbeke 34. Bocklandt R Hamme 36. Cassiman L. Denderland 38. Stassyns L. Lebbeke 40. Delcart J. Denderland 41. Everaert A Hamme 42. De Cock W. Aalst 43. De Clercq R. Hamme 45. Asseman H. Lebbeke 46. Verhelst F Hamme 48. Durinck A Hamme 49 De Smedt T. Baasrode 51. Jacobs X. Baasrode Klubklassementen Pupillen 1967 1. Lebbeke 14 3. Zele 4» Miniemen 1966 1Hamme 22 2. Zele 4i 3. Lebbeke 42 5 Aalst 89 Miniemen 1968 2. Baasrode 40 4. Lebbeke 48 5. Zele 54 Algem. klassement miniemen Seniors 2. Lebbeke 90 1. Baasrode 31 3. Zele 95 2. Lebbeke 38 Kadetten 4. Aalst 79 2. Lebbeke 30 8. Denderland 123 4. Baasrode 62 Veteranen 9. Denderland 126 1. Lebbeke 16 10. Hamme 135 2. Baasrode 23 Scholieren 3. Denderland 38 2. Lebbeke 35 Algemeen klassement 5. Denderland 74 Lebbeke 7 In het nationaal vddloopkampioenschap te Warcgcni hebben «li I Aalsterse seniores een zeer goede beurt gemaakt. Het lag trou-' j wens niet in de lijn van de verwachtingen dat de Aalsterse atleten tweede zouden worden in het klubklassement. En hel is dan ook logisch dat we de prestaties nog even onder de loepe nemen j Herman Parmentier werd zoals men kon gissen de eerste Aalste-I j naar. Herman liep trouwens het ganse veldloopseizoen op een J goede konditie. Zijn zeventiende plaats hracht er nu de bevestiging van. Jef Pollet, die slechts uan zijn tweede wed strijd toe was, overschreedt als dertigste de eindmeet. Indien P. Callbaut een betere aanhef had gekend dan was hij alles zins nog enkele plaatsen dichter geëindigd. Pierre verwezenlijkte nochtans in de slotronde een op vallende remonte wat hem op de 32e plaats bracht. 800 m-loper Eric De Saedeleer deed het flink. Hij klasseerde zich 80e. Een 140e plaats van vijfde man Jean Paul Frunsaert hielp Aalst aan een zeer eervolle tweede plaats in het klubklassement. Roland Baeyens die aanvanke lijk in de eerste honderd liep had naderhand met een felle inzinking te kampen zodat hij slechts 161e werd. De andere Aalstenaars klasseerden zich als volgt: Frangois Buggenhout 170, Eric Rottiers 199, Alex Buvle 205. Alleen Jef De Roock werd gedubbeld en moest uit de wed strijd stappen. Bij de juniores was Hugo Wellekens niet al te best van stapel gelopen, doch klasseerde zich nog 16e. Pa trick Fransaert (45) en Eddy: Thijs (61) waren de andere Aal Bij de scholieren B zorgde de Aalstenaar Geert Pas aanvanke lijk voor de verrassing. Hij liep] de helft van de wedstrijd aan; de leiding. Daarna deemsterde] hij echter geleidelijk aan weg 0111 19e te eindigen. Freddy De Bock en Luc an den lossche' werden resp. 49e en 65e. Bij de sch'1 minder goi A liep hel] >n 107e plaats] e< n 115e v. 'o'ian Claus. Bij de kadetlei Paul AdriaemJj (25) de beste ,alstenaar. In hetjl begin streed Lieven oelandt (50) in de voorste gelederen. Geé>: Heyman (108) en Pascal Bas-,! tiuens (171) verging het mindert] goed. De Aalsterse miniemen dedenl het zeker niet slecht in de af-(1 lossing 6\600 111. Ze klasseerden! zich 23c op 57 deelnemende ploegen. J.V.Il. De Europese indoor atletiekkampioensrhappen zijn een meevaller geworden voor Anne-Marie Van Nuffel. Ze behaalde een duu< bevochten doch ruimschoots verdiende vierde plaats in <!•- finale over de 800 inetcr. De opdracht van de Aalsterse atlete, die zich echter op deze kampioenschappen uitstekend had vonr- bereid, was nochtans niet van de poes. Anne Marie kreeg inderdaad vier Ooost-Europese meisjes te bekampen. In die reeks evenaar- de ze haar eigen rekord 2.03.1. In de beslissende wedstrijd dan kon Anne Marie ook met de besten mee tot in de eindstrijd waar zij de Oostduitse atlete Rook achter zich liet. Een schitterende J prestatie vun Anne Marie, wat er op wijst dat ze een uitstekend seizoen tegemoet guat. J.V.H. Francois Willems (A.C. Lebbeke) beste kluhatleet veldloop te I.ebheke.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23