DERTIEN PER DOZIJN... iu HET LOT VAN ROSIS IS GEKEND Jeugdhandbal AALST SPORTIEF WINT DERBY APPELS ALLEEN AAN DE LEIDING Dendermonde wint te Ganshoren SPARTA AALST FAALT HANDBAL lste nationale 2e nationale BEVORDERING DAMESHANDBAL K.K.S.F. VOETBAL 1ste INTERSCHOLEN HANDBALTORNOOI ZWEMMEN" '4-'- 24 "H.IHW Een zeer vlot spelend Avanti Lebbeke liet Angleur geen schijn van kans. De Lebbekenaars, met Ebel als onstuitbare score machine, konden gedurende het ganse wedstrijdverloop de thuis ploeg domineren. Op geen enkel ogenblik werden zij op achter stand geplaatst en ondanks zij de diensten dienden te missen van de gekwetste Vermoesen bleek Avanti zeer duidelijk de meerdere van de nochtans beter gerangschikte thuisploeg. Niet alleen Ebel «draaide» vlot, ook De Batselier en vooral De Vlieger gaven blijk van een voortreffelijke konditie. Neem daarbij nog dat het Leb- beekse keepersduo Mertens - Ladhari outstanding speelde en U begrijpt dat trainer Keppens een tevreden man was. Nadat Ebel reeds in de eerste minuut had raak getroffen wees het scorebord 5' later 2-2 aan. K. Verhofstadt maakte er 2-3 van en toen startte het Ebel-recital voorgoed met drie opeenvol gende treffers. De Duitser werd reeds na 10' met een persoon lijke bewaker bedacht maar hiervan gingen De Vlieger en De Batselier gebruik maken om na 20' de score op 5-9 te bren gen. Dit duo, samen met een onhoudbare Ebel, zorgden voor een 6-11 score 2' voor de rust. Angleur kon dan nog tweemaal scoren zodat de eerste 30' af gesloten werden met een 8-11 stand. De tweede helft was pas gestart als Ebel al opnieuw raak trof. Angleur kon wel aan klampen maar nooit slaagden zij erin Avanti echt te komen bedreigen. De Vlieger en Ebel hadden voor een 11-16 score gezorgd 20' voor het einde. Toen verzocht een uitstekende keeper Mertens om vervanging en Ladhari deed het zeker evengoed tussen lat en palen. Ongeveer 10' voor het einde leidde Avanti nog steeds met 15-20 maar Ebel ging dan wel even teveel op de persoonlijke toer zodat coach Keppens hem even naar de bank riep. Op nieuw bleek toen duidelijk dat Avanti zonder Ebel vlotter speelt maar te moeilijk tot sco ren komt. Angleur kon tijdens deze periode naderen tot 17-20 maar Ebel, terug op het terrein de laatste wedstrijdminuten, legde de eindcijfers vast. Scoorden Ebel 13, De Vlieger 4. De Batselier 2, K. Verhofstadt 1, Maes 1. Reserven. ANGLEUR - AVANTI LEBBEKE 18-14. Ruststand 10-7. Scoorden Batselier 4, Van Rompaye 3, Specht 1, Moonen 2, Keppens 1, D. De Proft 2, M. De Proft 1. (Eva) Nz de nederlaag tegen titelkandidaat Etterbeek staat het nu zo go d als vast dat Rosis Aalst volgend jaar een reeks lager speelt Roi's kende dit seizoen inderdaad te veel tegenslag om hun reële kans p behoud veilig te kunnen stellen. Wij geloven niet temin dat nog voor enkele prestaties kan zorgen vooraleer het tweei nale verlaat. E.V. Aalst won te Amay en is dank zij deze definitie' verzekerd van het behoud. ROSIS AAL*. - ETTERBEEK 18-20. Promotie-kandidaat Etterbeek heeft tot de laatste tien minu ten moeten wachten vooraleer zij de overwinning konden vast leggen. Een schitterend spe lend Rosis dat deze maal be wees tweede nationale waard te zijn, kon gedurende meer dan drie kwart van de wedstrijd zijn wil opdringen aan de Brus selaars. Het gebrek aan een goed gestoffeerde wisselbank kostte de Aalstenaars uiteinde lijk de zege. Rosis met het duo Meert - Petrez als afwerkers, ging de rust in met een overtui gende 13-8 voorsprong. De bezoekers begonnen tijdens de tweede helft aan een sterke remonte die in de hand werd gewerkt door de stilaan ver moeid rakende Aalstenaars. Acht minuten voor het einde was de stand nog steeds ge- 'Jijk (8-8) en het was uiteindelijk via twee penalty's dat de be zoekers de eindcijfers konden vastleggen. Scoorden De Jaegher 1, Pe trez 8, Van Snick 1, Meert 8. Reserven ROSIS AALST - ETTERBEEK 16-23. Rust6-11. Scoorden Van Nieuwenborgh 3, D'Hondt 2, Moens 2, Van Snick 1, De Boeck 2, Van Delsen 8. AMAY - E.V. AALST 15-16. E.V. Aalst heeft deze maal ge streden en blijven strijden om deze zege in de wacht te kun nen slepen. Zonder Van Boxtael was de schietkracht uit de tweede lijn te zeer verzwakt om op veel doelpunten van buiten de 9-m lijn te kunnen hopen. De Aalstenaars bleven dus voor meer dan 90% van de wedstrijd op achtervolgen aan gewezen. Als de rust aanbrak met 9-7 cijfers zag het er niet zo schitterend uit voor de ploeg van trainer Janssens, maar een vijftal minuten voor het einde was Aalst op gelijke hoogte geraakt van Amay (15- 15). Twee minuten later kwam Eendracht dan toch op voor sprong en meteen lagen de eindcijfers vast. (Eva) AVANTI LEBBEKE - KINDERVREUGD 18-11. In de eerste speelhelft zagen we een goede Avanti ploeg aan het werkeen sluitende verdediging, met een weliswaar mindere keeper Marlens, en een vlotte aanval onder leiding van Van Onsem. Dit alles had een 11-4 ruststand voor gevolg. In de tweede helft echter wilden sommige spelers zich in de kijker spelen en bezondigden zich aan persoonlijk spel. Dit bracht mee dat Kinder vreugd een ganse tweede helft gelijke tred kon houden, doch op een geconcentreerde keeDer Holbrecht stuitten. Ploeg Martens en Holbrecht, Daelman 2, Van Gucht 7, Van Den Abbeele. Hertsens, Van Onsem 6, Waumans 2, Ruys- bergh 1, De Ridder, Sanders, Van Den Broeck. AJAX - EKERSE 10-4. Tegen het jonge Ekerse trad AVANTI. HC Avanti Lebbeke speelde zondag een demonstratie wedstrijd tegen Duffel ter gelegenheid van de opening van de Sporthal. De Leb bekenaars wonnen met 17- 27 cijfers na een voortreffe lijke wedstrijd. En dan we ten dat er in kompetitie twee maal verloren werd te gen dat met degradatie be dreigde Duffel(Eva) Ajax met een even jonge nloeg in het veld. De Ajaxieden, ge woon dat Van Ackoleyen en Parewyck voor de doelpunten zorgen, waagden veel te wei nig hun kans. Wanneer dit dan toch gebeurde was de zeer waakzame Ekerse keeper pa raat. Ekerse wierp zich in de 7e en 10e minuut op een 0-2 voorsprong. In de 17e minuut scoorde Van Gucht voor Ajax. Daarna verscheen ook Van Ackoleyen op het terrein en met 2 afstandsschoten lag de ruststand vast (3-2). Na de rust bleek dat Ekerse zijn beste pijlen verschoten had en het jonge Ajax speelde nu heel wat stoutmoediger. Iedereen waag de zijn kans en na 15' spelen was de stand 7-2. Met nog 3' te spelen legde Van Ackoleyen dan de eindcijfers vast. Vooral de piepjonge Van Sinay Kris en De Decker Geert deden het meer dan behoorlijk. Scoorden Van Gucht 1, Lassu Kris 1, Bart Lassy 2, Coppens 2, Van Ackoleyen 4. (Eva) H.B.C. Dendermonde is erin geslaagd de gevreesde verplaatsing naar Ganshoren tot een goed einde te brengen. De ploeg van W. Timmerman blijft hierdoor aan de leiding en nu zullen wellicht de wedstrijden tegen Kapek over het al dan niet behalen van de titel beslissen. Voor Brabo Denderbelle werd het een rampzalig weekeinde. Brabo verloor tegen hekkensluiter Mechelse zodat zij nu toch wel in echt degradatiegevaar zijn. GANSHOREN - H.B.C. DENDERMONDE 17-24. Een zeer gemotiveerd spelend Dendermonde heeft gedurende 45' de druk van het in gestalte en kracht bevoordeelde Gans horen moeten verwerken. Uit eindelijk won het fysisch en technisch sterkere Dender monde en dit vooral dank zij, de inbreng van de jonge R. De Bock die op onverbeterlijke wijze de gekwetste R. Van der Veken verving. Ook het pijl snelle duo Van Hout - Kerre- mans deed zijn duit in het zakje door gedurende 60' te blijven lopen tot uiteindelijk Ganshoren door de knieën ging. B. Wuest speelde een uiterst nuttige wedstrijd terwijl M. Van de Velde, gedurende de ganse wedstrijd met een hardhandige bewaker op de huid, de wedstrijd in het voor deel van de Ros Beiaardzonen oriënteerde. Dendermonde, waar de jeugd steeds duidelijker voor de af lossing zorgt, is nu goed op weg om naar tweede nationale door te stoten. Gedurende de eerste 30' kon Dendermonde met een voortreffelijk sluitende verdediging de thuisploeg goed opvangen. Via B. Wuest werd de achterstand op enkele een heden gehouden gedurende het eerste kwartier 7-4 en 9' voor de rust kon Dendermonde ge lijkstellen (8-8). Ganshoren, vooral via vrijworpen, nam op nieuw voorsprong (10-8) maar G. Kerremans en R. De Bock beperkten de Dendermondse achterstand tot één doelpunt aan de rust (12-11). Ganshoren had duidelijk zijn beste pijlen verschoten tijdens het eerste wedstrijdgedeelte maar kon toch nog het laatste kwartier panvangen met een 15-15 stand. Toen gingen de Brusselaars volledig door de knieën. Dendermonde ging dan in een ruk door tot 15-20. Voor al R. De Bock bleek dan juist te richten. Een sterk Dender monde legde dan langs P. Merckx de eindcijfers vast. Scoorden Van de Velde 5, De Bock 6, Van Hout 1, Kerremans 4, Merckx 1, Wuest 7. Reserven GANSHOREN - DENDERMONDE 15-13. Ruststand 8-7. Scoorden Van Kerckhoven 1, Verleyen 1, Mens 6, De Meyer 4, Merckx 1. (Eva) MECHELSE - BRABO DENDERBELLE 19-10. Brabo Denderbelle, zonder R. De Lathouwer en D. Uyttersprot, speelde tegen hekkensluiter Mechelse een ontgoochelende wedstrijd. Na een gelijk op gaande eerste helft stortte Brabo totaal in elkaar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte. De ploeg uit de Sint Maartens- gemeente scoorde nog amper drie doelpunten tijdens de laatste 30', en meteen kwam het schrijnend gebrek aan doel treffendheid nog eens duidelijk tot uiting. In de laatste 20' werd amper nog één doelpunt ge scoord door Brabo Tijdens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat Brabo in staat zou zijn de broodno dige puntjes te pakken. Er werd weliswaar reeds een pe nalty gemist tijdens de eerste 10 minuten maar via Hendrickx en L. De Lathouwer wist Brabo het wedstrijdbegin af te sluiten met een 3-3 stand. De thuis ploeg nam steeds één, max. twee doelpunten voorsprong, maar Brabo wist steeds gelijk te maken. Via 6-5 en 7-7 werd de 8-7 ruststand bereikt. Het begin van de tweede helft bleek fataal te zullen worden voor Brabo aangezien het na 35' 11-7 was geworden. Ver- poest en Hendrickx scoorden toch nog zodat de laatste 20' aanvingen met een 12-9 score. Dan was de kous echter vol ledig af voor het ontgoochelen de Brabo dat nog acht treffers moest incasseren en nog am per een maal raak trof. De stand was toen reeds 19-9 I Scoorden Verpoest 2, L. De Lathouwer 3, Hendrickx 4, Van Den Abbeel 1. Reserven MECHELSE - BRABA 14-8. Ruststand 4-5. (Eva) Wij waren naar deze wedstrijd gaan kijken met de bedoeling Haachtse voor de eerste maal te zien verliezen. Wij geloofden sterk in de kansen van Sparta en de wedstrijd heeft bewezen dat Sparta inderdaad Haachtse aankan. Dat het uiteindelijk nog 17-24 geworden is (een zeer sterk overdreven eindresultaat voor deze gelijkopgaande wedstrijd) is uitsluitend te wijten aan het weinig verstandige optreden van de Sparta ploeg in zijn geheel. Er werd veel balverlies geleden bij Sparta dat ook te ondoordacht afwerkte en in verdediging er niet slaagde de steeds op dezelfde manier scorende Van Der Houwen te stoppen. Sparta keeper Kieckens speel- gelijkopgaand en het de nochtans een voortreffelijke wedstrijd terwijl P. Bomon voor al tijdens de eerste helft niet te stoppen bleek. Tijdens de ganse eerste helft waren de ploegen in een zij-aan-zij-strijd gewikkeld. Via 6-6 na het eer ste kwartier en 9-9 zes minuten voor de rust, waren het toch de bezoekers die met een 10- 12 voorsprong gingen rusten P. Bomon had 5 maal gescoord voor Sparta en voor de bezoe kers had V. Der Houwen even eens 5 maal raak getroffen. Onmiddellijk na de rust gaat de Sparta verdediging flateren en het steeds doordacht spe lende Haachtse drijft de voor sprong op tot 10-14. Sparta wil echter niet begeven en langs W. Bomon en Et. Verbestel na dert het opnieuw tot 13-15, De volgende 5' zullen dan over winst of verlies beslissen. Haacht kan niet meer scoren, maar Sparta lijdt 2 maal bal verlies en laat drie open doel kansen onbenut, P. Bomon be sluit op de paal en als 7' later Haacht er 13-16 van maakt heeft Sparta de kans op de zege laten liggen. Langs W. en P. Bomon nadert Sparta nog tot 16-18 7' voor het einde, maar daarna is de kous af voor een kwalitatief sterk Spar ta dat er zeker nog niet in geslaagd is zijn rijke mogelijk heden te doen renderen. Scoorden Verbestel 4, P. Bo mon 8. Redant 1, yv. Bomon 2, Vander Meersch 1, J. Bomon 1. AJAX LEBBEKE II - LOKEREN 16-13. Ajax Lebbeke II blijft door deze overwinning tegen Lokeren aan de top van het klassement van de zogenaamde mindere go den. De Lebbekenaars kregen het beslist niet onder de markt tegen het flink van zich afbij tende Lokeren. Vooral de be zoekende goalie, die vier penal ty's stopte, bleek een lastige klant voor de Lebbekenaars. Gedurende de ganse eerste helft verliep de score zeer slechts tijdens de laatste mi nuut dat via een 3-3 stand na 15' J. Beeckman de ruststand kon vastleggen (7-7). Lokeren bleef aanklampen tot 20' voor het einde (10-9) maar daarna kon het duo Beeckman - Maes de Lebbeekse eindzege vast leggen. Het werd 16-11 zeven minuten voor het einde en de twee laatste treffers van Loke ren brachten de Ajax zege niet meer in het gedrang. Scoorden Beeckman 6, Maes 5, M. De Decker 1, De Wit 1, Guidé 3. D.B. ZWIJNAARDE II - S.K. GREMBERGEN I 13-25. S.K. Grembergen I was zonder F. Seghers naar Zwijnaarde afgereisd en aangezien er nog enkele basispionnen ontbraken mocht men gerust spreken van een zeer experimentele ploeg. Dit ondervonden de Grember- genaars vooral tijdens de eer ste helft die afgesloten werd met een 7-8 score. G.S.K. telde zelfs een 7-4 achterstand na 18'. Na de rust vlotte het veel beter bij G.S K. en langs Trien pont en De Swaef werd het vlug 9-15. Nu was de winnaar gekend en Zwijnaarde slaagde er niet meer in G.S.K. te be dreigen. Scoorden H, Van Haute 3, Trienpont 7, Van Heek 3, T. Van Haute 3. Heirman 2, P. De Swaef 1, St. De Swaef 6. D.B. ZWIJNAARDE I - S.K. GREMBERGEN II 31-13. S.K. Grembergen II was te on volledig om met kans op suc ces het sterke Zwijnaarde te bekampen Na een kwartier spelen leidde de thuisploeg reeds met 10-3 en aan de rust was de score tot 17-7 opgelo pen. Na de rust hetzelfde spel- beeld. Zwijnaarde dreef gesta dig zijn voorsprong op en het moedige G.S.K. II diende mei een onvermijdelijk afgetekende nederlaag genoegen te nemen. Scoorden H. Van Haute 3, T. Van Haute 3, Trienpont 4, Van Heek 3. (Eva) Aalst Sportief heeft na een uiterst spannend derby uiteindelijk Eendracht verslagen met het kleinste verschil. Naar men ons vertelde ware een gelijkspel een billijker resultaat geweest. R.B. Dendermonde speelde een formidabele wedstrijd tegen titel kandidaat Evere dat maar gelukkig was als het eindsignaal ge floten werd. Wij vernamen wel dat Avanti Femina I won van Vopsa en Avanti Femina II verloor te Duffel maar aangezien er de laatste weken weinig nieuws doorsijpelt uit Lebbeke kunnen wij hierover niets vertellen. Jammer voor Avanti Femina. AALST SPORTIEF - E.V. AALST 14-13. Dat Sportief uiteindelijk zege vierde dank zij een door Een dracht betwiste penalty is echt jammer te noemen. Niet dat wij iets willen afdoen aan de Spor- tief-zege maar aangezien Een dracht gedurende meer dan 45' de leiding in handen had kun nen wij begrijpen dat dit be slissende penalty doelpunt zwaar op de Eendracht maag bleef liggen. Nadat Sportief de score had geopend kon Eendracht tot 1-3 uitlopen via Simal, Devinne en Wauters. Sportief klampte aan lanas L. Lowie (4-4) maar aan de rust leidde Eendracht met 4-6. Tij dens de tweede helft kon Spor tief beroep doen op M. Wijnant en meteen werd de opdracht heel wat moeilijker voor L. Wauters en Co. Inderdaad. Sportief stelde onmiddellijk ge lijk en via 8-10 en 10-12 werd het 12-12 zes minuten voor het einde. Een minuut later kwam Sportief voor het eerst op voor sprong. Devinne stelde gelijk, maar tijdens de laatste minuut scoorde Sportief het winnende doelpunt dank zij de door Een dracht fel aangevochten pe nalty. Scoorden - EendrachtWau ters 2. Devinne 4, Simal 6, Bas- cour 1 - SportiefLowie 5, Wijnant 3, Van Delsen 6. EUPEN. Supporters die HC Avanti wensen te vergezellen naar Eupen voor de 1/8 finale van de Beker van België, kun nen gratis meereizen mits zich te laten inschrijven in het lokaal Vieux-Temps. Deze 1/8 finale gaat door op 1 of 2 april. (Eva) R.B. DENDERMONDE - EVERE8-10. Een voortreffelijk spelend Den dermonde heeft titelkandidaat Evere bijna een lelijke pad in de korf gezet. De Dender mondse meisjes speelden op nieuw een uitstekende partij en Evere kon pas aan het jui chen gaan als het eindsignaal gefloten werd. Dendermonde opende de score langs Doorns en na 10' leidde Dendermonde nog steeds met 2-1. Evere kon dan even de thuisploeg verras sen maar via 2-4 werd de rust bereikt met een 4-5 score Tij dens het tweede wedstrijdge deelte hetzelfde spelbeeld. Eve re kon zich niet losmaken van het aanklampende Dender monde dat via 6-7 een 8-9 score op het scorebord bracht 5' voor het einde. Evere kon even later er 8-10 van maken en als Dendermonde dan een penalty onbenut liet was de winnaar gekend. In ieder geval een formidabele prestatie van de ploeg van Y. Doorns. Scoorden Doorns 3. Heireman 2, De Wolf 1, Hermans 1, Van Der Jeught 1. (Eva) Wedstrijden voor het weekeinde Heren 18 maart 20.45 u. J.S. Herstal - Avanti 20.45 u. E.V. Aalst - St. Antw. 20.15 u. Ajax I - Sp. Aalst II 15.00 u. Zwijnaarde I - J. Aalst 19 maart 17.30 u. Rosis Aalst - Beyne Dames 18 maart 18.15 u. E.V. Aalst - R.B. Dend. 19 maart 14.00 u. Avanti Fern. II - Anderl. 15.00 u. Avanti Fern. I - Stelmar (Eva) In eerste klasse C is Appels er in geslaagd leider E. Welle van de troon te stoten en zelf de eerste plaats in de rang schikking te gaan bezetten. Voor Appels komt het er nu op aan de wedstrijd tegen Ronken- burg tot een goed einde te brengen, om de titel in de wacht te slepen. Op het terrein van E. Welle werd gerust met een 0-1 score en nadien bleek Appels duide lijk de sterkste. Baasrode won zonder veel glans tegen hek kensluiter Ottergem. Via een 1-2 ruststand werden de eind cijfers bereikt. De Baasroodse doelman deed eens te meer uitstekend werk. F.C. De Dam men won te Herdersem met 1-4 cijfers. Nadat F.C. De Dammen tot 0-4 was uitgelopen langs Vermeir. Boey, Vermeir en De Backer kon de thuisploeg de eer redden. Een reeks hoger, in overgangsklasse B, is de opvallendste uitslag de 1-4 overwinning van St.-Anna op het terrein van Daknam. S.K. Dendermonde speelde 1-1 ge lijk na een vlakke wedstrijd te Tielrode. UITSLAGEN Overgangsklasse B Daknam - St. Anna 1-4 Beke - Oedelem 1-2 Serskamp - Ekkergem 2-0 Nazareth - Zevergem 3-2 Tielrode - Denderm. S.K. 1-1 Astene - Akkers 10-0 Rangschikking 1. Oedelem 21 23 2. Serskamp 22 31 3. Daknarn 21 28 4. Zevergem 21 27 5. Astene 22 26 6. Dendermonde S.K. 22 24 7. Ekkergem 21 23 8. Nazareth 21 23 9. Ronsele 20 21 10. St.-Anna 21 14 11. Beke 19 11 12. Melle 19 11 13. Tielrode 20 10 14. Akkers 20 8 Eerste Klasse C E. Welle - Appels 2-4 Schellebelle - Ronkenburg 1-3 Ottergem - Baasrode 1-4 D.B. Welle - Juv. Welle 6-0 Sp. Mere - St. Papegem 3-2 Herdersem II - Denderm. D. 1-4 Rangschikking 1. Appels 19 33 2. E. Welle 19 31 3. Ronkenburg 18 30 4. D.B. Welle 18 24 5. Juv. Welle 18 22 6. St. Papegem 19 17 7. Denderm. D. 17 17 8. Schellebelle 20 15 9. Baasrode 20 12 10. Sp. Merre 18 12 11. Herdersem II 18 9 12. Ottergem 18 0 (Eva) Zaterdag 18 maart organiseert H.B.C. Dendermonde in samen werking met de Dendermondse Sportraad het 1e Dendermond se interscholen handbaltornooi. Het programma ziet er uit volgt Kadetten A - Heilig Maagdcollege B - R.I.T O. C - Koninklijk Atheneum Scholieren D - Heilig Maagdcollege E - R.I.T.O. I F - Koninklijk Atheneum G - R.I.T.O. II H - Vrij Technisch Instituut Wedstrijdduur Kadetten 2 x 7.5 min. zonder rust. Scholieren 2 x 12,5 min. zonder rust. Uurregeling 13.00-13.25 Scholieren D - E 13.30-13.55 Scholieren F - G 14.00-14.25 Scholieren D - H 14.30-14.45 Kadetten A - B 14.60-15.15 Scholieren E - F 15.20-15.45 Scholieren G - H 15.50-16.05 Kadetten B - C 16.10-16.35 Scholieren D - F 16.40-17.05 Scholieren E - H 17.10-17.25 Kadetten A - C 17.30-17.55 Scholieren D - G 18.00-18.25 Scholieren F - H 18.30-18.55 Scholieren E - G Prijsuitdeling te 19.15 u. in df sportzaal te Grembergen. Een algemeen klassemen voor beide reeksen zal wordei opgemaakt. De eerstgerangschikte plot voor de scholierenreeks bekoi een wisselbeker Verzekering! De Smet. Alle deelnemende ploegt bekomen een herinneringsl ker voor deelname aan dit tt nooi. De eerstgerangschikte plot bij de kadetten bekomt et wisselbeker Sportraad Dendei monde. Een scholenklassement za worden opgemaakt door oa telling van de behaalde punte» (3 voor de eerste. 2 voor d| tweede en 1 voor de derde) V beide reeksen. De school m» het hoogst aantal bekome!) punten bekomt de wisselbekej] Stad Dendermonde. (Eva Al Geslaagd ouderfeesl van de Zeelse turngilden Vorige zaterdag demonstreerden^ zowel de meisjes van de Sl Lui- gurdis turngilde uls «Ie jongens M vl% de Ct Xaverius turngilde hun kunnen voor hun ouders. Zowel»1 de meispes als de jongens vbb: 6 jaar af lieten zien dat m onder leiding van bekwame leidj iters en leiders ritmisch, leniff* i R. krachtig «Ie verschillendi ehuumshewegingen beheersen Elkeen in zijn genre, met middelen en bekwaamheid dl er toe Lij om er een geslaagd) avond van Ie maken homvolle zaal ouder» noot en wuur de leiding van d< turnverenigingen fier mogen terugblikken. Dc kleinste meisjes begon met onze turnles en de kl st jongens volgden met 't 1; fijn. Daarna volgde ritmiek de meisjes van 8 tot 9 en di jongens van dezelfde leeftiji voerden perfekt hun oefeninj „Jong geleerd oud gedaan" uit De volksdansen van di vielen fel in de smaak en di gold ook hun parade De plintsprong van de jongen van 10 tot 12 jaar be lenigheid en durf. Zowel de jon gens en meisjes tussen 10 14 jaar voerden op voortreffj lijke wijze hun bondsreeks» uit. Daarna kwam de keur groep aan bod en zowel de jon gens als de meisjes be in verschillende genres v« feningen iels in hun mi hebben. Voorzitters Miel Van Mahlerei en Jozef Arcns mochten terech fier zijn' dit met hun leerling» te kunnen aanbieden uu ouders. Ber Mi lie De jongsten van zvvcmldtih Olytnpos

De Voorpost | 1978 | | pagina 24