WEGGESPEELD DIRK NOBELS ROOD! Gemakkelijk Spannend Twee voor twaalf Van Keer houdt Bryan uit de match REPUTATIE GESTAND Moedig verweer Dirk De Schaepdrijver veertiger STEVENS MOTOR BASKETBAL WOLLEYBAL De Bondt onhoudbaar JUVENES ZELE - MODERNA LEBBEKE Volleybalkalender voor het week-end S. ZWEVEGEM - MOD. LEBBEKE 3-2. setstanden 15-12, 15-0, 8-15, 10-15, 16-14. Zonder Geert Aerts en Herman Fonck maar met Dirk Nobels loch weer in de ploeg toog Lebbeke naar het vooraan geklas seerde Zwevegem. Twee sets waarin Lebbeke bepaald onder de maat akteerde resulteerde in een 2-0 achterstand met een abso luut dieptepunt in de tweede beurt die trouwens op amper zeven minuten tot het verleden behoorde. V.K. AALST - KORTRIJK3-0. setstanden 15-4, 15-4, 15-10. Met een volledige ploeg en tegen de rode lantaarndragers uit Kortrijk heeft V.K. Aalst niet zo veel moeite gehad om in een korte tijd een onbetwistbare 3-0 zege op het bord te zetten. Een snel spelend Aalst liet snel de motivatie uit de Kortrijkse ploeg vluchten zodat met dubbele 15-4 de 2-0 snel op het bord stonden. Iets minder snel en ook minder geconcentreerd op de gebeurtenissen moest V.K. Aalst tijdens de derde beurt aanvankelijk het initiatief aan de bezoekers laten. Het werd zelfs 4-7 doch aanvallende im pulsen van Mark Philips zetten 8-7 op het bord. Het werd dan tenslotte 11-7, genoeg voor de thuisploeg om winst te behalen in een periode die nu erg belangrijk wordt voor de Aalstenaars. Met nog een drietal wedstrijden voor de boeg wordt het inderdaad alles of niets voor de blauw- witten die met wedstrijden tegen Kortenberg, Wervik en Chièvres een niet zo gemakkelijk programma af te werken krijgen. (mvw) KORTRIJK - OKAPI 125-90 Uit de cijfer verhouding kan men al voldoende afleiden dat Okapi te Kortrijk weinig in de wedstrijd was. Het werd afgetekend gekloot door een tegenstander die met heel wat meer overtuiging de match aanpakte. Okapi wekte daartegen de indruk te spelen omdat het nu eenmaal moest. Het draaide op bepaalde momenten vierkant en op de koop toe werd het volkomen verrast door de bliksemstart van een uitzonderlijk sterk spelend «IJsboerke». ten ploegwijziging was de in breng van de verdienstelijke Erik Meskens voor Leo Rogiers die in een komplete off-day ver keerde. De derde beurt begon de motor dan plots te draalen. Patrick De Letter gaf samen met Dirk Nobels de eerste stoot en Lebbeke stapte zo van de thuisploeg weg. Even nog een strubbeling in de derde beurt met een rode kaart voor Dirk Nobels, en een vergissing van de hoofdscheidsrechter die voor deze technische fout én serviceverlies én punt toekende wat nogmaals een schril licht werpt op de vakkennis van be paalde federale scheidsrech ters. Dat deed tenslotte nog niets negatiefs voor de bezoe kers die er toch in slaagden de stand te herleiden. De vier de beurt bleef Lebbeke de best aanvallende ploeg en ging met tussenstanden 3-1, 3-9 en 5-12 naar een 10-15 en 2-2 ge lijke stand. De blauw-witten gingen in de vijfde set op hun lancée verder. Via 0-4 werd gedraaid op 4-8 en liep Lebbeke verder uit tot 4-9. De druk van de plaatse lijke ploeg herleidde de stand tot 9-9 ook al omdat Ronny Van den Broeck blijkbaar niet de mentale sterkte kan op brengen om zijn mindere kon- ditie op te vijzelen. Zijn ver vanging op het einde van de beslissende beurt (-14-12) door Leo Rogiers leverde 14-14 op doch in een spannend seteinde won Zwevegem tenslotte niet onverdiend al kon ook Lebbeke aanspraak maken op de winst punten. (mvw) JUV. ZELE - P. KRUIBEKE 3-2. Zaterdagavond was daar noch tans erg weinig van te merken. Ondanks de snelle Zeelse voor sprong van 5-1 zou Kruibeke terugslaan en met 6-11 gaan leiden. Juvenes herleidde tot 9-11 doch moest toen de be zoekers de vrije ruimte laten die met 9-15 werd bekroond. Spannende tweede beurt met menigvuldige minutenlange rally's die de stand via een kleine Zeelse voorsprong (8-6) naar 11-11 lieten evolueren. Ondanks diverse service wis selingen zou Juvenes toch nog de-broodnodige punten scoren om de gelijke stand op het bord te brengen. Een in gebreke blijvende achterveldverdediging kostte punten tegen een agres sief aanvallend Kruibeke dat na 1-1 de daaropvolgende 4-1 achterstand onmiddellijk om zette in 4-13. Veel aarde kwam er niet meer aan de Zeelse dijk. Het werd 6-15 en 1-2. Het zou onrechtvaardig zijn te zeggen dat vanaf de vierde beurt Juvenes Zele de partij ging beheersen. Nochtans moest Kruibeke haar superiori teit wat laten afhaken en kwam Zele, vooral fysisch sterker, meer op de voorgrond. Er werd radikaal offensief gespeeld wat 14-8 tot gevolg had. Kruibeke herleidde wel tot 14-8 doch kon niet verder doordringen in de Zeelse afweergordel. Na de rust zou Juvenes onmid dellijk het initiatief nemen. Er werd gedraaid met 8-4 waarna de thuisploeg zelfs onmiddellijk doorspurtte naar 14-4. Wat 'n weelde I Kruibeke replikeerde gepast en dwong de thuisploeg tot acht matchballen. Dat waren zware inspanningen voor de thuisploeg die de bezoekende druk knap kon opvangen en bij 14-10 gebruik maakte van een misverstand in de spelverdeling bij de Waaslanders om ver diend hun huzarenstukje te vol brengen. Goede wedstrijd dus van Juv. Zele dat wel gereed schijnt voor de bekerwedstrijd van maandagavond tegen Lebbeke. (mvw) Het feit dat Johnson na am per elf minuten wedstrijd al diende vervangen te worden, wegens blessure, verhinderde de thuisploeg niet naar een riante overwinning te steve nen. Het moet dan ook wor den gezegd dat Okapi heden vrijdag uit een heel ander vaatje zal moeten tappen om van Standard te kunnen win nen. De Aalstenaars waren trouwens nooit zichzelf. Jones die slechts een schamele acht punten liet inschrijven zat gedurende de ganse wedstrijd in de zak van zijn landgenoot Kendrick die zijn stempel op de match zou drukken. De Kortrijkse Amerikaan legde trouwens niet alleen Jones Vierde klasse De eerste 10 minuten waren gelijkopgaand met een 20-20. Op dat ogenblik kwam Miel Van den Broeck op de prop pen en samen met Putteman konden ze na 16 minuten voor 24-33 zorgen. Maar de inspanning kon niet volgehou den worden en aan de rust was het de thuisploeg die op nieuw op konp stond 41-39. Bij de aanvang van de twee de helft moest Panters in Zelzate de merdere erkennen en met een 63-54 halfweg de tweede speelhelft keken de bezoekers tegen de nederlaag op. Maar Panters heeft reeds meermaals dit seizoen voor een spectaculaire terugkeer gezorgd en die stunt bracht het opnieuw voor elkaar. Miel Van den Broeck kreeg een bevlieging en samen met Colpin. die opnieuw naar een betere forme schrijdt, zorgden ze na 16 minuten voor een 75-75. Putlteman had moeite met zijn fysiek en kon de verdedigende rebound nog het zwijgen op, hij was op de koop toe goed voor vijfender tig punten. In de wedstrijd die tegen een hoog tempo werd gespeeld kon Aalst slechts in de eerste minuten de schijn ophouden (19-15). Aalst viel toen echter een poosje stil en Kortrijk kon dan een 10-0 plaatsen. Dan dach,t men reeds aan een Aalsterse nederlaag. Als bij de rust het scorebord 67-39 aanwe sedan kon men hieruit beskuiten dat de «ajuinen» er zo aanvallend als verdedigend met hun klak naar gooiden. Want ook Katherman met een 12 op 18 kwam er weinig aan te pas. De tweede perio de was een getrouwe weer- moeilijk verzorgen. De ploe- maakten er dan een spannen de zij aan zij van en het was pas in de 20e minuut dat Willy Van den Broeck voor 81-85 zorgde. Willy had zich de man van het wed strijdeinde getoond, maar de laatsfie wedstrijd is het wel de jonge Stevens die zich als de motor van de ploeg aan stelt. Hij zorgde voor een goede opzouw wan de aanval, loopt aan de sprts van de fastbreak en zorgt voor de nodige assists en ook zijn shqt staat, scherp, zodat hij in het kompetitie-einde wel voor een stimulerende ïol kan zorgen. Indein Panters het volledig vijftal op peil krijgt wordft het een sterk kompetitieslot Tegen Zelzate moest Panters La bay wegens ziekte missen. Punten Colpin 7-7. Putteman 11-3 Miel Van den Broeck 11-13. Willy Van den Broeck 4-13, Stevens 6-8, Moens 0-2. BENG, gave van de eerste. Minncbo die Johnson zeer goed ver ving kwam insgelijks meer. maals tot scoren. Aalst dat ook na de rust werd wegge speeld keek op een bepaald ogenblik tegen een vijfender- tigpunten achterstand aan <26-51) en deze vinden we dan ook in de eindscore te rug. Doelpunten Katherman 25. Van de Keer 16. Schorreel 15, Elias 15, Jones 8. Van den Broeck 6. Corthals 6. Heden vrijdag om 20.30 u. krijgt Okapi in de zaai J. Heremans een titelkandidaat nml Standard ite bekampen. Standard verloor in de eerste ronde te Aalst met klein ver. schil. Doch toen liep Okapi op een uitstekende konditie. De vrag rijst dan ook of de Aalstenaars in staat zul len zijn deze krachttoer over te doen. Men troostte zich bij Okapi met de gedachte dat een minder goede dag geen slechts seizoen betekent. J.V.H. Dcgrudulicrceks Blnnkcnbergo-BC Aalst 82-79 Ondanks liet feit dat legen Pit- zcmliurg in eigen zaal werd verloren en aldus twee kost bare punten werden Ie grabbel gegooid zit er nog steeds een kans op redding in voor Black Boys. Het verloor nu wel nipt te Blaukenberge na een goede wedstrijd die een vrij spannend verloop kende docli gaat nog steeds bet puntenloze Dynamo Brugge in de ranglijst vooraf. Te Blunkenberge was rt- vooral een zeer goede prestatie van Ferry Campbell die liefst veer tig punten achter zijn naam kreeg en meteen ook top sco rer was. In deze partij kon Blaek Boys van bij bet begin de leiding nemen om de rust met (40-43) stand te bereiken. Na lie rust zouden de Aalste- naurs enkele minuten stilvallen en hiervan profiteerde de thuis ploeg om het scorebord van 52- 49 naar 64-41 te doen evolueren. Deze dertien punten achter stand heeft Black Boys ondanks het feit dat hel niet op een inspanning keek niet meer kun nen wegwerken. Ofschoon het er een tijd naar uitzag dat dit wel zou gebeuren. Op de valreep schoot men slechts een paar puntjes tekort. Doelpunten Aerts 2, Van Cam- penhout 14, Campbell 40, D' Herdt 15, Dillard 6, Van de Velde 2. J.V.H. Basketbalkalender 4e afdeling heren 18 uur Cabrita - Osiris Dames 2e provinciaal lOu.30 Lede - Robac Grembergen Heren le provinciaal 20 uur Tissac - Hemaco Denderm. 11 uur Panters Baasr. - Erpe-Mere Heren 2e provinciaal: 16 uur Dendermonde - Were Di 20 uur (18.3) Melle - The Tower Aalst 13 uur Lokeren - Gremb. Heren 3e prov. 19u.30 (18.3) Rimbo Zele - Haaltert 18u.30 Vlierzele - Moerzeke 19U.30 (18.3): Kangoeroes-Erembodegem RUBAC RUPELMOXDE - VLINDERS BUGGENHOUT 55-72 Vlinders gaat door met hun sterke tweede ronde en indien ze in de eerste kompetitiehcli\ geen gemakkelijke wedstrij den hadden verloren zaten ze nu zeker mee in de promotie- dans, Tegen heü sterke Rubac konden ze na 6-8 de wedstrijd- heft in handen nemen en aan de 10e minuu^ stond er. reeds 12-12 aangetekend. On der impuls van een werkelijk formidabele De Bondt werd het aan de rust 25-40. In de twede helft liepen de bezoe kers {angs Albrechl en Van Gucht verder uit en via 27. 48 bleef het verschil tot het einde. Punten De Bondt 26. Van Loo 5. Van Gucht 15. Albrecht 18, Van den Berghe 6, Van Riet 2. RRvn. n BAASRODE - TB ST.-NIKLAAS 1-3. 36 jetstanden 15-7, 11-15, 5-15, 11-15. JTegen de grote geslagene van vorig week-end heeft A. Baasrode li. een erg moedige partij vertolkt met een grandiose set die trou wens op 15-7 eindigde. De bezoekers verzetten vanaf de tweede beurt de bakens en kwamen ook meer in de wedstrijd onder impuls van Kurt Heyninck. Ondanks de goede prestatie van Hubert ^®*De Rijcke, Edward Pieters en Wilfried Dooms geraakte Baasrode fp,niet meer op gelijke hoogte. Fysisch ging er inderdaad wat schorten. Duidelijk is wel dat er een tendens ten goede waar te nemen z7valt bij de Baasrodenaren die vooral op gebied van jeugd- ^jwerking grote stappen maken en binnen enkele seizoenen weer In staat moeten zijn een ernstige gooi te doen naar de titel. j BAASRODE - BERLARE 0-3. -nsJetstanden 4-15, 8-15, 6-15. ^Eenrichtingswedstrljd waarin de thuisploeg erg onsamenhangend k6akteerde om de leiders te belagen. (mvw) >l APPELTERRE - KANG. AALST 3-1. ^"setstanden 7-15, 15-6, 16-14, 15-13. n. Men begon niet onder een schitterend gesternte aan deze zo lin belangrijke partij. Zonder Denis Van Landuyt (gekwetst), Dirk Van Llerde (kon niet verkroppen dat de ploegleiding wat kritiek over had voor zijn mindere prestatie tegen Juv. Zele en bleef dan maar zonder boe of ba weg) en Dirk Bosman (wegens studies slechts In de vierde set aanwezig) begon het nochtans vlot voor de bezoekers die dank zi) knap servlcewerk van eerstejaarsjunior Raf Sterckx naar 1-7 uitliepen en vla 2-9 mede door proper aan vallend werk van Augustln Van Landuyt tot 4-13 en uiteindelijk aan winst geraakten, liep het In de tweede beurt minder vlot Misverstanden lagen aan de basis van de doorbraak van "Appelterre dat daarbij ook op J, Ben hoger spelritme was over gegaan en na 5-0 tot 9-0 uit liep. Rogier Van Hecke her leidde nog wel even (9-5) doch kon de plaatselijke druk niet meer ophouden. Betere start van de bezoekers in de derde set die onmiddel lijk vruchten atwerkt (1-8). On behendige receptie zet Appel- terre in het Aalsters spoor al kan de bezoeker toch in het dj zicht van de draad geraken (6-13). Ondanks deze gerust stellende voorsprong slaagt Kangoeroes er niet in de brood nodige twee puntjes te scoren zodat Appelterre uiteindelijk 2-1 maakt. Ondertussen was de verdien stelijke en te loven Dirk Bos man opgedoken en werd hij zonder een ernstige opwarming in de ploeg gekatapuiteerd. Dat bracht niet onmiddellijk resul taat. Het werd 7-3, 10-3 en 12-6. Van Caelenbergh zette Aalst op het goede spoor dat via 12-8 naar 12-13 stevent. Winst zat er nochtans niet in. Appel terre houdt aanvallend het hoofd beduidend koel en kan de kleine achterstand omzetten in winst (15-13). De bezoekende coach Van Renterghem kreeg geel zodat we hem willen suggereren wat minder vokaal geweld en wat meer denkwerk te verrichten. De ploeg kan er alleen maar goed bij varen. (mvw) Maandag a.s. te 20 uur 1/2 finale beker Oost VI. Maandag a.s., een ongebruikelijke dag dus, ko men Juvenes Zele en Moderna Lebbeke tegen mekaar in het veld voor de halve finale van de Beker van Oost-Vlaanderen in de sporthail «De Zeven» te Zele. Een wedstrijd die voor beide ploegen wel een bekroning kan brengen voor een seizoen dat al bij al toch heel wat mooie ogenblikken kende. De kansen van beide ploegen afwegen is dui vels moeilijk. Juvenes teert duidelijk op haar thuisvoordeel doch zit daarbij op het ogenblik in een periode van hoogconjunktuur. Lebbeke daarentegen zal het waarschijnlijk zonder de gekwetsten Geert Aerts en Herman Fonck moe ten doen terwijl ook Dirk Nobels wegens leger dienst zal afwezig blijven. Wint Juvenes Zele wordt het voor de Zeienaars een uniek feit, geraken ze inderdaad voor de eerste maal in de finale van de Oostvlaamse beker. Lebbeke kende dat genoegen reeds ette lijke jaren geleden toen het in finale door Sint- Niklase werd geklopt. Afspraak dus nu maandag te 20 uur in de sport- hall «De Zeven», Koevliet te Zele. (mvw) setstanden 9-15, 15-12, 6-15, 15-10, 15-10. Zowat ieder seizoen slaagt Juvenes Zele er toch in een koploper te vloeren. Dit seizoen was het nog niet gebeurd zodat de laatste kans wel bestond in het zegevieren tegen tweede geklasseerde Pardaf Kruibeke. De Waaslanders zijn er trouwens niet zo gerust in want reeds enkele weken draait de ploeg niet meer zo rond als men wel van een kandidaat-natlonaler zou kunnen verwachten René Meys, een van de spelverdelrs waar Juvenes Zele op rekent om Le Brève te verslaan. (MVW) HEREN zondag 17 uur le provinciale G. Dendermonde - Sinaai zaterdag 19 uur zondag 10u.30 Zomergem - J. Zele Hillegem - Hofstade zaterdag 16 uur zondag 10u.30 K. Aalst - Mariakerke Meerbeke - TT Ninove 2e provinciale zondag 10u.30 zaterdag 18 uur K. Ronse - Oudegem Kemzeke - Baasrode DAMES zondag 10u.30 le provinciale Denderhoutem - Kukl. Aalst zondag 17 uur: zondag 10u.30 G. Dendermonde - Spr. Zele - Stekene St -Gillis W zaterdag 18 uur 2e provinciale Berlare - Eeklo zondag 10u.30: 3e provinciale Berlare - Lede zondag 10u.30 zondag 10u.30 Waasmunster - Kalken Wetteren - Baasrode zaterdag 16 uur 4e provinciale V Aalst - Melle zaterdag 15 uur Beker van O.-Vlaanderen Appelterre II - Z. Zele 1/2 finale zaterdag 19u.30 maandag 20 uur Schellebelle - Wichelen J. Zele - Lebbeke OsirisKoekelare 10780 De wedstrijdleiding was er inzonderheid de hoofdoorzaak van dat Osiris in de wedstrijdaanhef op arhterstand werd gezet. De thuis ploeg kreeg om de haverklap een fout aangesmeerd zodat de ver houding inzake foutenlast vrij snel 9-2 stond. Coach Jef Troch die het een paar keer te machtig werd, kreeg een technische fout achter zijn naam. Dit alles had tot gevolg dat Koekelare voordeel kon nemen op het scorebord (19-31) Schorreel (met rugpijnen) kon zijn ploeg niet veel diensten bewijzen en diende door Heyvaert te worden vervangen. Die Hcyvaert deed het lang niet slecht. Van Keer, die Bryan tot slechts achttien punten beperkte, waarvan zes in de. tweede periode, zou in samenwerking met Es- candon in amper drie minuten Osiris naar de leiding brengen. In de zestiende minuut luidde de stand 36-33 en bij de rust wees het scorebord 47-40 aan. In de tweede periode, was er dan het recital Escandon, terwijl Bryant volledig in de greep zat van de ervaringrijke Van Keer. Osiris stevende dan regelrecht naar de zege. Niemand van Koekelare was trouwens in staat Escandon het zwijgen op te leggen. Hij kreeg in de tweede periode liefst 28 punten achter zijn naam. Van Keer was goed voor twaalf punten. De doelpunten Bieseman 6-12, Van der Spiegel 6-2, Van Keer 18-12, Ceuppens 9-2, Schorreel 2-0, De Brouwer 0-4, Escandon 6-28. B.B.C. Arzoni-White Star 90-54 Wie meende dat Arzoni na de jongste nederlaag, te Lokeren opgelopen, aangeslagen zou zijn, had beslist een denkfout ge maakt. De spelers hadden immers ten stelligste beloofd deze ne derlaag te zullen uitwissen door een klinkende verrichting en een dito zege. Arzoni heeft er een propagandamatrh van gemaakt waar in de bezoekers bij de rust reeds reddeloos verloren waren. De stand luidde toen 41-20 en wees op een meesterschap van de thuisploeg zo in aanval als in verdediging. De nochtans stugge manverdediging van White Star, die van meet af aan werd toe gepast, haalde weinig uit. Dirk De Schaepdrijver was vrijwel ongrijpbaar en deed ongeveer wat hij wilde. Hij lukte in de eerste periode een opmerkelijke 10 op 13 shotprestatie en bracht liefst 23 punten aan. Op de andere vleugel zorgde Van der Borght voor een voortreffelijke vervanging van de zieke Brijs. De Neef en Elias hraclitn insgelijks hun steentje bij en Luc De Schaepdrijver ordende knap de akties. Na de kampwisseling wijzigde het speclbecld niet. Arzoni bleef de toon aangeven en stevende regelrecht naar een afgetekende overwinning. De Aal sterse coach kon dan ook naar het einde toe tot applausvervangingen overgaan. De doelpunten Dirk De Schaepdrijver 42, Luc De Schaepdrijver 10, Cossens 13, Van der Borght 8, De Neef 2, Elias 6, Verbeek 1, De Troyer 2. J.V.H. SILABA ZELZATE - PANTERS BAASRODE 83-85 Eén korf mer was voor Punters Baasrode voldoende om de punten mee uit Zelzate te nemen. De Panters kltihleiders waren er zich van bewust dut het een moeilijke uitmatch zou worden en het verloop stelde hen in het gelijk.

De Voorpost | 1978 | | pagina 25