Korporatief voetbal ÏALLEBAUT (a) BEKERLAUREAAT. M.T.S.A. voetbal F.C. NIEUWE WIJK ALLEEN WINNAAR OP VERPLAATSING Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) Petanque WINTERCOMPETITIE - Zware nederlaag mooie overwinningen van P.C. Alosta PROPAGANDAMATCH. KAMILLEKES - TUL GENT 2-0 De Voorpost - 17-3-1978 - 2ï - r |pe finale van de bekerkompetitie waaraan de schaal «M. ■rfjaeck» verbonden is tussen Callebaut (a) en Honda heeft de nochtans hooggespannen verwachtingen volledig ingeiosi. Bij het einde van deze goed gespeelde match konden de alrijke supporters van Callebaut het terrein bestormen. De wiezenaars hadden nochtans twee verlengingen nodig ge- kad om een zeer sterke tegenstander op te ruimen. ionda liet inderdaad ook nu sen zeer stevige indruk. De ploeg van J.B. Pfaff vroeger Aalst hoeft om deze ne- lerlaag niet te blozen. Ze had mmers de niet geringe ver dienste dat ze deze wedstrijd Dt een topnummer hiel uitbou- y's; («en. Een ontmoeting waar in ook de sportiviteit werd geëer biedigd. De vrij talrijke kijkers zagen hoe Callebaut in de 17e minuut aan de leiding kwam. Er was toen een aktie die door Sonck werd ineengestoken. Sonck zette Van Goethem aan het werk. Deze laatste stelde De Smet in de gelegenheid de Honda doelman te kloppen. Honda liet zich door deze openingstreffer niet uit zijn lood slaan. Het zette op zijn beurt een paar stekelige akties op doch moest tot in de 42ste mi nuut achter het gelijkstellende doelpunt aanhollen. Verleyen waagde vanop afstand zijn kans. De Callebaut doelman gleed even uit en kreeg de bal niet meer onder controle. Tot bij het einde van de regelmatige speeltijd bleef de 1-1 op de lei., zodat men uiteraard aan ver lenging toe was. In de 2e mi nuut van de tweede verlenging maakte Gustaaf Van Goethem de winnende roos. J.V.H. In de zondagreeks heeft op de jongste voetbaldag het veld- voordeel een overwegende rol gespeeld. De buit van de be zoekers was immers mager. Alleen F.C. Nieuwe Wijk won en dan nog dank zij een felle inspanning, zijn uitwedstrijd tegen hekkensluiter F.C. Amapola. F.C. Morta peuterde iets van de koek bij V.K. Molenstraat en V.K. Inno kwam aan een gelijk spel bij V.K. Adelaars. De bezoekers oogsten dus vier van de veertien te winnen pun ten. Terugkomend op de wed strijd V.K. Adelaars - V.K. Inno dient te worden aangestipt dat de thuisploeg een 2-0 voor sprong liet glippen. Ze kwam aan de leiding na amper tien minuten door een doelpunt van Frangois Roels. In de 18e mi nuut werd het 2-0 toen Herman Sablon zijn doelman Spruyt met een lobbal kompleet ver raste. Pech dus voor V.K. Inno dat nochtans moedig voort deed en dan uiteindelijk loon naar werken kreeg. Net voor de rust herleidde Iwein Haerens tot 2-1. En dit doelpunt was voor de gasten het sein om na de rust resoluut aan te vallen. In de 50e minuut werd het 2-2. Bij een rechtstreekse vrijschop van Perssons slaat de bal via de vingertoppen van doelman Frans De Pauw net onder de dwarsligger. Beide ploegen gaan nu om de beurt in de aan val doch zonder sukses. Deze spannende wedstrijd werd in goede banen gehouden door scheidsrechter Re mi Boter berg. Telde S.K. Kruis na am per vijftien minuten een 0-2 voorsprong bij Real Familial dan deemsterde het daarna al evensnel weg. En Real be haalde nog een riante zege. F.C. Timarcha kreeg het op ei gen bodem dan nog niet te breed tegen een fel aanklam pend S.V. Pelikaan, dat uitein delijk met slechts de kleinste verhouding de duimen moest leggen. V.K. Molenstraat - F.C. Morta was een levendige wed strijd met veel prangende mo menten aan weerszijden maar dan toch met een billijke uit slag. In de zaterdagreeks I heeft F.C. Strooiers voor een markant resultaat gezorgd door van F.C. Merckenbeek te win nen. In de 20e minuut klom de thuisploeg naar winst wanneer John Daelemans een drietal tegenstanders van zich afzette en het Ronny Hansens zo maar voor het binnentoetsen gaf. In het uur werd het 2-0 toen André Bruylandt ee vrijschop tot een doelpunt omboog. Pauwels milderde voor de bezoekers die de gelijkmaker nog fel nahol- den. De partij kende een ru moerig einde. J.V.H. Zondagkompetitie F.C. Real Familial-S.K. Kruis 7-2 V.K. Molenstraat - F.C. Morta 2-2 F.C. Timarcha - S.V. Pelikaan 1-0 V.K. Star Boys-O.C. Aalst 1-0 V.K. Adelaars-V.K. Inno 2-2 S.K. St.-Job-D.V. Stampia 6-0 F.C. Amapola - F.C. Nieuwe wijk 1-3 RANGSCHIKKING 1. S.K. St. Job 22 39 2. FC. Nieuwe Wijk 22 38 3 F.C. Real Familial 23 34 4. F.C. Morta 23 31 5. F.C. Jaca I 22 30 6. V.K. Molenstraat 23 30 7. V.K. Star Boys 23 28 8. F.C. Timarcha 22 24 9. V.K. Inno 22 20 10. V.K. Adelaars 24 17 11. O.C. Aalst 23 15 12. S.V. Pelikaan 22 13 13. D.V. Stampia 22 10 14. S.K. Kruis 23 7 14. F.C. Amapola 23 4 ZATERDAGKOMPETITIE REEKS I V.K. Dhondt-F.C. Feb Europe 3-0 F.C. Leeuwerik - F.C. Heipias 3-3 U.D. Rayo Espagnol-F.C D.D.T. 8-1 F.C. Camu - F.C. De Keizer 2-0 F.C. Strooiers-F.C. Melckenbeek 2-1 F.C. Sporting Preflex - V.K. Royal Sportief R-n RANGSCHIKKING 1. U.D. Rayo Espagnol 2. F.C. Feb Europe 3. F.C. Sporting Preflex 4. F.C. Camu 5. F.C. Melckenbeek 6. V.K. Dhondt 7. F.C. Strooiers 8. F.C. Heipias 9. F.C. D.D.T. 10. V.K. Royal Sportief 11. F.C. Leeuwerik 12. F.C. De Keizer 17 30 18 29 18 28 17 23 18 21 17 20 17 16 18 14 17 12 18 10 18 8 18 2 REEKS II F.C. Oude Molen - F.C. Joker' Boys 5-0 F.C. Jaca II - F.C. Sint-GudulA5-0 F.C. Zonneboys - F.C. Jong- Tïmarcha 2-0 F.C. Precam - F.C. Excelsior 1-5 RANGSCHIKKING 1. F.C. Oude Molen 2. F.C. Jaca II 3. F.C. Zonneboys 4 F.C. Excelsior 5. F.C. Jong-Timarcha 6. F.C. St. Gudula 7. F.C. Precam 8. F.C. Joker Boys Het werd een van de beste wedstrijden, zoniet de beste, die de Aalsterse meisjes in de loop van deze kompetitie al voor het voetlicht brachten. Dit treffen betekende voor kamillekes dan ook een uitstekende aanloop naar het topnummer van vol gende zondag tegen Zultse V.V. Kamillekes-Tijl Gent werd een aantrekkelijke, spannende en ook vrij hoogstaande wed strijd, waarin uiteindelijk ook de logika werd geëerbiedigd. Het moet echter al dadelijk on derstreept dat de Gentse meis jes niet zonder verdiensten uit het veld stapten. Ze hebben er trouwens hun steentje bijge dragen om de kijkers op een aangename namiddag te ver gasten. De partij werd gekruid met snelle balwisselingen aan weerszijden en er werd ook heel wat doelgevaar verwekt. Sensatie was er dus genoeg In de 3e minuut reeds kwam Aalst reeds dichtbij een eerste tref fer. Bij een harde knal loste de bezoekende doelwachtster de bal en de opportune Trees Van Geert kwam slechts een zucht te kort om te scoren. Slechts enkele minuten later moest De Aalsters libero Ingrid Peerlinck op de proppen om de doorgesto ten Catherine Pister van een doelpunt te houden. In de 12e minuut zette Trees Van Geert de bezoekende verdediging voor schut, doch zag bij haar eindschot de bal een paar cm naast de zijstaak zoven. Er was daarna een splijtende aktie van Tijl langs Veronique Volckaert doch Hilde Sergeant keerde de bal net voor de doellijn. De res- pektievelijk doelwachtsters be leefden geen rustige namid dag. De bezoekende had heel wat last bij pogingen van Nicole Boone en van Monique De Schrijver, terwijl aan de over zijde Linda Ghellinck en Arlette De Grande, Magda Bambust op de korrel namen. Dit alles wijst dus op een levendige par tij voetbal waarin op de 23e mi nuut de eerste treffer viel. Bij een inworp van Mia Sergeant bereite Veerle De Wint met een puike kopbal Trees Van Geert. De fel bewaakte Aalsterse spits maakte uit een haast onmoge lijke hoek de roos. De bal keilde boven de grijparmen van de bezoekende doelwachtster net door de winkelhaak. Dit was voor Gent het sein om de aan- valsklok te luiden en Magda Bambust moest op al haar ta lent beroep doen om Veronique Volckaert van de gelijkmaker te houden. De slotminuten van de eerste speelhelft waren in het voordeel van de thuisploeg maar de 1-0 stand werd toch niet meer gewijzigd. De tweede speelhelft begon al even spetterend als de eerste. Kristine Van Hende moest al di- rekt de bal van de fatale lijn weghalen. Er was hierop een felle rush van Trees Van Geert die vanop de middellijn de bal meepikte doch deze tegen de Gentse nummer een aan schoot. Hilde Sergeant zou de tegenstander dan nog eens van een doelpunt houden. In ht kwartier verdubbelde Trees Van Geert de voorsprong. Ni cole Boone had dit doelpunt met een fraaie kopbal voorbe reid. Twee minuten later was er een geharrewar van jewelste voor de vijandelijke muit. Vier Aalsterse meisjes kregen hier bij de gelegenheid om af te drukken. De kopbal van Veerle De Wint zoefde uiteindelijk bo ven de dwarsligger. De be zoeksters zetten daarna een hevig offenief op doch zonder trir konkreet resultaat. De Aals terse verdediging beweesttoen haar degelijkheid. In de laatste tien minuten nam Kamillekes opnieuw 't heft in handen en behaalde een onbesproken zege. De ploeg: Magda Bam bust: Hilde Sergeant - Veerle De Wint - Trees Van Geert - Gisele Ghesquiére - Nicole Boone - Greta Van Hauwer- meiren - Kristine Van Hende - Ingrid Peerlinck - Monique De Schrijver - Mia Sergant - Wis- selspeelters: Ingrid Van den Neucker - Brigitte Limbourg - Maria Schollaert. Nu zondag speelt Kamillekes de topmatch te Zulte. Wordt er gewonnen dan is het meer dan waarschijn lijk dat ook eindzege zal be haald worden. Supporters die r de reis willen meemaken kun nen terecht aan het Beukenhof, waar om 13u15 wordt vertrok ken. J.V.H. Rangschikking na 12 maart 1Kamillekes Aalst 14 22 2. Zultse V.V. 13 21 3. Bellem S.K. 16 18 4. Tijl Gent 15 17 5. Zomergem V.V. 14 7 6. Sparta Ronse 14 1 Callebaut A, winnaar van de Schael Haeck (korporatief verbond) (EL) EERSTE AFDELING: Schorpioen A - Alosta A 8-1 De Aalsterse A ploeg speelde haar slechtste wedstrijd van het huidige seizoen. Er valt werke lijk niets positiefs te vermelden alleen kan betreurd worden dat enkele spelers teren op hun stielkennis en dienvolgens me nen zonder voldoende oefe ning de wintercompetitie aan te kunnen.Deze nederlaag kan voor hen een les betekenen en hen van het tegenovergestelde overtuigen. EERSTE AFDELING: Zelzate - Alosta BO 4-5 De hogere kwaliteit van de Zel- zaatse ploeg heeft niet kunnen beletten dat een meer gemoti veerde Alosta het laken naar zich toetrok. Na 'n 3-3 stand kwam Alosta in de derde beurt dan toch op winst. Zeer verdienstelijke partij van de Aalstenaars. TWEEDE AFDELING: Alosta - Schorpioen B: 7-2 Niettegenstaande Alosta niet kon aantreden met z'n basis- ploeg, behaalde het een vlotte overwinning. De triplette Van Lysbeth-Van Damme D - Van Belle won terug driemaal; de andere tripletten waaronder deze van de jeugdige Van Damme Veerle, Van Damme Luc en Callebaut Jean-Marie wonnen elk tweemaal. In de tri- plette Van Damme Louis, Cy- riel A. - Borms Georges speelde vooral deze laatste Het winnende doelpunt van Callebaut -zit- (Callebaut - Honda 2-1) (EL) Honda verloor met 2-1 legen Callebaut doch schiep toch ook heel wat doelgevaar (EL) een meesterlijke partij als schutter. Criel komt er terug bovenop. Prachtige ovenwinning van Alosta. Eén op twee voor Apollo Apollo B - Zelzate 6 - 3 Op de voorlaatste dag van 't kam pioenschap werd 't voor Apollo B een zware dobber1. Apollo B wilde echter een sportieve weerwraak nemen voor de 5-4 nederlaag bij Zelzate geleden en speelde zeer gemotiveerd. Toch kon aileen de triplette Van den Bossche Luc en Jozef, Cassiman Carine in de eer ste ronde voor een puntje zorgen (15-4). Beide andere tipletten kon den niet optornen tegen hun tegen stander en verloren met 3-15 en 7-15. De tweede ronde werd een succes over de ganse lijn. Hoste Daniél- Ledegen Juliette-Lefevre Guido wonnen met 15-11; De Ridder Anne-Marie-Cassiman Ghisleen-De Leeuw Emiliënne zorgden met 15-3 insgelijks voor een puntje. De triplette Van Den Bossche bracht dan met 15-12 de stand na de tweede ronde op 4-2 In de derde ronde speelde de tri plette Hoste zich vlug naar een 15-5-zege, wat tevens een totale overwinning betekende De tri plette Van den Bossche had aan deze morele opkikker genoeg om van verre terug te komen en even eens te winnen (15-12). De triplette De Ridder liet 7-15 aantekenen. De einduitslag 6-3 (107-92) toont aan dat Apollo B zeker niet als te genstander te onderschatten valt Misschien zorgt deze ploeg dit week-einde wel voor de verras sing. Men zal er inderdaad alles opzetten om de leider Artevelde te doen struikelen. Patijntje - Apollo A 6 - 3 Apollo A kreeg Patijntje als tegen stander Deze Gentse ploeg speelt niet alleen zeer sterk, maar is op eigen terrein bijna niet te verslaan Toch liet de triplette Van Goethem Ludwig-De Ridder Maurits-Troch Theo zich niet intimideren en be zorgde Apollo een 13-15 zege. Beide andere tripletten verloren met dezelfde nipte 15-13 cijfers. In de tweede ronde was het de tn- plette Elskens Ben-Gijsbrecht Sonja-Duquet Frans die 13-15 won. De triplette Van Goethem Ludwig verloor nipt met 15-14, em de derde ploeg liet 15-7 noteren. Met een 4-2 stand werd de derde ronde dan gestart. Nu was het Van Goethem Freddy-Ringoir Ferdi nand en Ferdinanda die 7-15 won nen, maar nu lieten beide andere teams het afweten (15-10), 15-4). Patijntje behaalde dus een mooie thuisoverwinning met 6-3 (123- 106) tegen een Apollo dat wel een paar basisspelers moest missen. Wintertornooi Alosta Loopt het kampioenschap op zijn einde, dan beginnen de tornooien! Eén van de belangrijkste Winter- tornooien is wel dat van P.C. Alos ta, en reeds is men bij Apollo bezig om met een sterke delegatie deel te nemen Daar men op een tomooi niet ploeggebonden is, zou het wei1 kunnen dat enige tripelletten van Apollo doorstoten naar de finale reeksen. invallers van SK F.rembodcgem (JR)

De Voorpost | 1978 | | pagina 27