'1/1 Vrije tribune B.S.P. Kruislicht Uw woord 2 - 17-3-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. teressant Politiek gezien? We menen meer dan ooit dat een stad als de onze nood heeft aan een ernstig opvangcentrum voor alle tijdelijke of op langere ter mijn ontspoorden. We willen hier hervallen in onze grootste zorg en op vangdienst te willen zien geboren worden. Een dienst die voor ieder in nood toe gankelijk is; een dienst van het Volk voor het Volk. Reeds hebben enkelingen met veel moed en overtui ging getracht hieraan te ver helpen. Op wat wacht de overheid met zijn sociale diensten al lerhande om samen met de ze vrijwilligers die dienst uit te bouwen tot een volwaar dige algemene hulp. Wie doet er wat aan? Wie coördineert alle bestaande diensten, werkelijke Wel zijnszorg. FRANKRIJK: NIET ZO LINKS ALS VOOROPGE STELD De linkse unie van socialisten, kommunisten en links radicalen, die op een nadrukkelijke overwin ning hadden gehoopt moeten zich na de eerste ronde van de Franse parlementsverkiezingen met veel minder tevreden stellen. Volgens de voorspellingen van zondagavond 11. zat er een krappe winst in, maar maandag is die voorsprong zienderogen geslon ken. Zonder de steun van uiterst links, die geen deel uitmaakt van de - Union de la gauche»haalt het front 54,10% tegenover 46,50% voor de centrum-rechtse rege ringscoalitie. De door de opiniepeilingen aan gekondigde linkse aardverschui ving vnd dus geen doorgang. Wel hebben de verkiezingen in Frankrijk ons geleerd dat voor de eerste keer sinds Generaal de Gaulle in 1958 gestalte kon geven aan de vijfde republiek, de poli tieke verhoudingen bij onze Zuid erburen op een gezondere basis zijn teruggekeerd. Inderdaad tussen de Gaullisten en de kommunisten, die met de tijd zichzelf als enige zaligmakers wa ren gaan zien, zijn twee nieuwe formatie doorgebroken. Vooral president Giscard d'Es- taing heeft daarbij de wind van het succes in de rug. Zijn unie sprong omhoog, hoewel de oppositie de verzwakte koopkracht en de werk loosheid ook op zijn rekening had geschreven. Dat zal ook de socialist Francois Mitterand moeten toegeven, die weliswaar verstrekt, maar ont goocheld uit de strijd is gekomen. Zijn bondgenootschap met de kommunisten bracht lang niet het verhoopte resultaat, want zonder de steun van uiterst linkse partijen blijft hij onder de maat van de hui dige regeringsmeerderheid. Het door de meerderheid geschil derde gevaar dat kommunistische Ministers te Parijs de Westerse verdediging en de Europese ge meenschap zouden komen ver zwakken, lijkt in deze eerste kies- ronde al bezworen. Francois Mitterand, die met de opbouw van de Franse socialisti sche partij een merkwaardige pres tatie leverde, zit met de rug tegen de muur. Noch kan hij zich een uiterste poging verzekeren van kommunistische steun. Maar zijn politieke bewegingsvrijheid zou geschonden zijn. En dat lijkt een hoge prijs voor een zege die zelfs dan nog niet gewaarborgd is. Want alles wijst erop dat de Fran sen hervormingen vragen, maar met mate. en dat voor de uitvoer ing hiervan ook niet onrecht streeks op de kommunisten wordt vertrouwd. Diane D'haeseleer POLITIEK EN WELZIJNSZORG Welzijnszorg en Politiek zijn wel niet meer van elkaar te scheiden. Iedere politie ke partij schijnt een bijzon dere interesse te hebben voor alles wat met Welzijns zorg te maken heeft Of dat alles de mensen ten goede komt, laat men ge woon in het midden. Ik kan me niet van de indruk ont doen dat niet zo zeer de zorg om het Welzijn van de medeburger speelt, dan wel de bekommernis om zoveel mogelijk mensen te berei- ke (lees te binden) aan par tijen met dat ene doel voor ogen er politiek voordeel met te doen. Wanneer men ziet hoeveel organisaties zich overlap pen. hoe voor iedere poli tieke of geestelijke instel ling er andere organisaties bestaan die soms niet eens leefbaar zijn, vraagt men zich af waarom het alles no dig is. Kan het niet zo gere geld worden dat iedere orr ganisatie een zeker vast be paald jloel nastreeft. Er is toch nog genoeg te doen, zoveel waar nood aan is. Waar blijft onze maatschap pij tegenover de zogezegd «verlorenen». Die mensen die steeds opnieuw herval len in dezelde fout, de fout zich niet te kunnen aanpas sen aan onze maatschappij. Is er dan geen enkele moge lijkheid deze mensen op te vangen? Of zijn kategorie van mensen. Niet meer in- Piet Heymans PERSONEELSBELEID: PUNTJES OP DEI De verschillende kommentaren en reacties op mijn interpellatie tijdens de gemeenteraad van 22.2.78 betreffende het perso neelsbeleid tonen aan dat be paalde groepen van de bestuurs- meerderheid duidelijk verveeld zitten met deze tussenkomst. Zowel de A.C.O.D. als de P.V. V. als de K.P. komen in tal van beschouwende artikelen terug op deze interpellatie, teneinde de gegronde aanklachten zoveel mogelijk te ontzenuwen. Alleen de V.U. heeft tot nog toe nagelaten op deze problematiek terug te komen. Moet deze houding vanwege de V.U. mis schien worden aangezien als een stilzwijgende afkeuring van het door Schepen Blommaert tot op heden gevoerde beleid? Wij hebben er het raden naar. Het is in ieder geval een eigenaardige vaststelling. Het artikel van de A.C.O.D. vraagt evenwel onze nadere aandacht. Ofwel heeft de steller van dit artikel de interpellatie niet begrepen ofwel haalt hij bepaalde teksten uit hun oor spronkelijk verband zodat zij een andere betekenis krijgen.. Alhoewel de materie zeer inge wikkeld is, zal ik trachten zo duidelijk mogelijk te zijn. Op 30.12.1976 verkreeg het personeel van Klein-Aalst de geldelijke gelijkschakeling met het personeel van Gent. Nagela ten werd echter de graadbena mingen van de stad Gent over te nemen en de personeelsleden in de nieuwe graad te herbenoe men; d.w.z. dat de oude graadbenamingen van de stad Aalst nog steeds van kracht zijn en grosso modo overeenkomen met deze van de randgemeenten. Moest men deze graadbenamin gen aanpassen aan de stad Gent met terugwerkende kracht tot 1.4.72 dan wil dit zeggen dat de oude graden op 1.1.77 niet meer bestaan en dat de personeelsle den van de randgemeenten in hun oude graad niet meer kunnen worden overgeheveld. Hieruit volgt dat zij hun oude graad willens nillens zouden moeten behouden en dat zij de aangepaste nieuwe graadbena mingen slechts kunnen krijgen vanaf het ogenblik dat het basiskSder werd goedgekeurd. Gezien dit basiskader geen terugwerkende kracht heeft en dat het geldelijk statuut slechts terugwerkende kracht mag heb ben tot op de datum dat de personeelsformatie werd goed gekeurd. houdt in, dat er geen geldelijke gelijkstelling zou kun nen bekomen worden voor de periode van 1.1.77 tot de goedkeuring van bedoeld kader. Gelet op het feit dat de nieuwe graadbenamingen nog niet wer den ingevoerd biedt de mogelijk heid de personeelsleden van de randgemeenten te integreren in de op 1.1.77 van kracht zijn de oude personeelsformatie, zodat het finantieel statuut van Gent ook op deze werknemers kan worden toegepast vanaf voor- meldedatum. Uit wat voorafgaat blijkt duide lijk de zin van mijn interpellatie waarin wordt gezegd: «Bepaalde ingenomen standpunten moeten zeker als voorbarig worden bestempeld wanneer men reke ning houdt met de huidige administratieve toestand van het personeel». De herbenoeming van de perso neelsleden van Klein-Aalst met uitwerking op 1.4.72 druist dus wel degelijk in tegen de gerecht vaardige belangen (geldelijke gelijkschakeling) van de perso neelsleden van de randgemeen ten. Bedoelde herbenoeming moet immers voorafgegaan wor den door de overheveling van laatstvernoemden naar het oude kader en dit in hun vroegere graadbenaming. Deze maatre gel kan ten vroegste uitwerking krijgen op 1.1.77. Had de bestuursmeerderheid het zo druk besproken basiska der (optelling rand stad) echter in januari 1977 voorge legd dan kon aan de verzuchtin gen van alle personeelsleden integraal worden voldaan. De steller van het artikel draaft echter door wanneer hij schrijft dat de randgemeenten zelf het statuut van Gent moesten ge vraagd hebben. Het bekomen van een voordeliger finantieel statuut is gebaseerd op het feit dat de opdrachten van de stad Aalst als praktisch evenwaardig worden aangezien met deze van Gent. Het is werkelijk belache lijk dat gemeenten van 2 tot 10.000 inwoners hun opdrach ten zouden vergelijken aan deze van de stad Gent. Dergelijke nonsens bij de publieke opinie ingang doen vinden getuigen niet van objectiviteit maar bewijzen veeleer een gebrek aan kennis inzake bedoelde materie. Tevens wrijft de steller van het artikel ondergetekende aan veel te laat «voor de pinnen» te zijn gekomen met zijn voorstel inzake het opstellen van een basiskader. Het is nochtans veeleer de vraag waarom de A.C.O.D., aanleunende bij de bestuursffactie van de B.S.P., dergelijke wantoestanden zo lang laat aanslepen. Ook de P.V.V.-fractievoorzitter bespreekt in de «Vrije Tribune» mijn interpellatie m.b.t. de te werkgestelde werklozen. Na een regelrechte aanval op de B.S.P.-woordvoerder Van Hoo- rick (de verstandhouding moet voorbeeldig zijn tussen de meer derheidspartijen) maakt de heer De Gols allusie op het feit dat mijn echtgenote als vast perso neelslid werkzaam is bij de stadsadministratie. Kwestie van de puntjes op de i te zetten moet ik er hem nochtans attent op maken dat mijn echtgenote sedert 1961 door de gemeente Moorsel werd aange worven. Op dat ogenblik was ik zelfs geen gemeenteraadslid en bevond de C.V.P.-Moorsel zich in de oppositie. Het is niet omdat mij op 3.2.65 een gemeentelijk politiek mandaat werd toegewe zen dat mijn echtgenote haar ontslag zou hebben moeten aanbieden. In trobel water vissen strekt een ffaktievoorzitter zeker niet tot eer. r. Uyttersprot Raadslid. «WER DOEN VOESJ!» De lezer zal er op een andere plaats in dit blad een en ander over terugvinden, de Mikisklub en de KP-Aalst hebben een daverende week achter de rug. De Mikisklub werd tien jaar en dat mocht wel gevierd worden. We waren er eigenlijk al enkele weekends mee bezig, met avonden zoals deze in het te ken van «Men ienig Oilsjt» (naar het lied van Odilon Mor tier), waar een ganse reeks Aalsterse karnavalisten en volkse muzikanten en zangers aan meewerkten. Met de na middag voor de «derde leeftijd» en de Maria Tellshow op woensdag van vorige week, bomvolle klub en trossen van gelukkige gezichten, ging het echter naar het hoogtepunt toe: receptie op vrijdag, voor de stichters, de werkgroep en de genen die tien jaar geleden ver trouwensvol hun geld ter be schikking stelden; grote ont vangst op zaterdag met een tal rijke deelname van genodigden uit het Aalsterse politieke le ven; reuzekoffietafel op zondag met méér dan honderd vrou wen, voor wie de blinde harmo niumspeler Joske Martin een sfeer van de grote dagen hielp scheppen. In een vorig nummer werd in dit blad reeds een en ander ver- .teld over het hoe en het waarom van de Mikisklub, on der de naam van de Griekse komponfst en vrijheidsstrijder als «Kontaktcentrum Mikis Theodorakis» in een kelder verdieping op het Keizerlijk Plein in moeilijke omstandig heden gestart, en tot een mooie en drukbezochte klub in de Nieuwbeekstraat uitgegroeid. Wanneer we dus op deze ver jaardagsfeesten terugkomen, is het met een andere bedoe ling De Mikisklub is voor ons een symbool en een ovenwinning. Een overwinning op de uiterst moeilijke situatie en de poli tieke isolatie waarin we tot vóór tien jaar waren terechtgeko men, na bijna twintig jaar ten top gedreven anti- kommunistische hetze van de koude oorlogperiode. Het sym bool van onze wil met open vi zier en open deuren, zonder sektarisme maar principevast, onze politieke strijd te voeren. Wij danken de kameraden van 't eerste uur die ons dit moge lijk hebben gemaakt, zoals de genen die ons sedertdien zijn komen vervoegen en die heb ben helpen uitbouwen. Wij danken ook degenen die ons tijdens de jongste dagen hun sympathie of hun vriendschap zijn komen betuigen. In zijn toespraak op de receptie heeft de burgemeester ons woorden van waardering en lof toege zwaaid. We zijn overtuigd dat ze hem uit het hart kwamen. Hij weet wie we zijn en hoe we zijn. Dat hoeft geen verder kom- mentaar. Belangrijk is, dat Aalst weet dat achter het politiek aangezicht dat wij de bevolking en haar vooraanstaanden allerhande bieden, niets anders schuilgaat dan wat wij voorhouden. Hoe bescheiden men ook onze hui dige politieke mogelijkheden mag achten, wij hebben de pre tentie, de vaste wil als K.P. in het Aalsterse politieke leven een toenemende rol te spelen. Met, zoals Louis D'Haeseleer heeft gezegd, ongelijke midde len, maar onze mogelijkheden zijn nu reeds groot genoeg om heel wat gewicht in de politieke weegschaal te gooien. Wij staan open voor elk gezond voorstel, voor elk aanbod van samenwerking in dienst van de volkse belangen. Wij hebben ook wat te bieden. En het heeft ons daarbij veel genoegen gedaan te kunnen vaststellen, dat zoals wij het menen en wensen, de eigen politieke overtuiging, de waar dering en de vriendschap voor en met andersdenkenden niet uitsluit. Dat er ook nog wel zijn die het anders zien, heeft onze vreugde niet kunnen versto ren... Wer doen voesj, zou Keizer Karnaval zeggen Ray De Smet EUROPEESE VERKIEZIN GEN IN 1979 Alle Europese waarnemers zijn het er nu over eens dat we in de lente 1979 voor het eerst in de Europese geschiedenis naar de stembus zullen gaan voor de directe verkiezing van het Europees Parlement. Dat be tekent meteen dat ons nog on geveer 15 maanden scheiden van die historische verkiezin gen en dat stilaan de cam pagne op gang komt. DE GEBOORTE VAN EUROPESE PARTIJEN Met het 003 pp die recht streekse verkiezingen van het Europees Parlement hebben zich de verschillende ideologi sche strekkingen georgani seerd op Europees vlak (hetzij in Europese partijen, hetzij in federaties of unies). Verschil lende kanttekeningen kunnen hierbij nu reeds gemaakt wor den. 1. Vooreerst blijkt dat in het toekomstig Europees Parle ment de socialistische verte genwoordiging de sterkste formatie zal zijn. Een stem uit gebracht op de socialistische lijst zal dus een stem zijn die gewicht in de schaal werpt. 2. De Europese socialisten vormen een «hecht» en homo geen democratisch blok, met eminente woordvoerders als een Willy Brandt, Joop Den Uyl, Mitterand, Wilson en nog vele anderen. Hetzelfde kan niet gezegd worden van de andere Europese Partijen. Nemen we bv de Europese Volkspartij waarin zowel de CVP als de ultra-conservatieve Beierse C.S.V. van Franz Jozef STRAUSS zit (die onlangs nog een sympathiebezoek bracht aan PINOCHET van Chili I): bewuste kristenen zullen wel licht tweemaal nadenken voor aleer hun stem te geven aan een Europese partij met duide lijke rechtse topfiguren aan het roer 3. Tijdens de stichtinqsverqa- dering van de Europese Volks- partij een paar dagen gele den, situeerde Wilfried Martens zijn Europese Volkspartij niet halfweg tussen het socialisme en het kapitalisme, maar er recht tegenover Met hetgeen we onder punt 2 hebben be schreven kan men inderdaad deze mening toegedaan zijn; alleen valt te vrezen dat er weinig echte bewuste Kristen- democraten samen met Mevr. Martens aan die overkant zui len willen staan in gezelschap van Mr. STRAUSS Waar schijnlijk zullen er veel de nieuwe ACW-visie verkiezen en duidelijk opteren voor een democratisch socialisme 4. Tijdens diezelfde stich tingsvergadering noemde mr. TINDEMANS, het socialisme en het liberalisme «voorbijge streefde ideologieën uit de 19e eeuw». De verkiezingen zullen bewijzen dat voor het socia lisme alvast het tegenoverge stelde waar is: dat het socia lisme niet enkel geboren is als volkse reactie op de conserva tieve politiek van de 19de eeuwse Katholieke partijen (waartegen ook de edele figuur Priester DAENS is opgeko men), maar dat het socialisme meteen «de» toekomstpartij is, die als enige concrete oplos sing heeft voor de crisisver schijnselen van onze tijd. Deze oplossing liggen vervat in het ontwerp-programma van onze Europese socialistische forma tie. EN DAN DE KANDIDATEN De socialisten willen naar de kiezers gaan met kandidaten die én bekwaam én geloof waardig zijn: verkozen socialis tische kandidaten zullen ook zetelen in het Europees Parle ment. Tot hiertoe kan de Euro pese Volkspartij (met de CVP) aan het kiezerskorps deze ga rantie nog niet geven: ze sw leert er nu reeds op om hetl zerskorps kandidaten voojT stellen waarvan op voorh, vaststaat dat ze een opvoÉ naar het Europees parleii zullen sturen. De social» zullen niet nalaten te gep( tijde dit volksbeding - moi door de CVP ook effectle den geënsceneerd haak te stellen. Wie de Ei pese idee wil dienen houd ierd kiezers niet van bij de aany aat voor de gek. Eerlijkheid in |S n politiek is op vandaag meer jtiei ooit een plicht. Martin Huts Politiek secre irinc a ïtg fee MET HEM NAAR PASEN TOE 'k Ben gans het jaar met hem doorheen het land gegaan door hitte en door stof, door stad en veld en 's nachts was 't dikwijls» koud in open lucht alleen met onze mantel toegedekt. We hadden honger vaak, en waren moe. 'k Weet nu nog niet waarom 'k bij hem gebleven ben. Ik heb zijn wonderen gezien en hoe hij tot de mensen sprak zoals 't nog nooit een ander deed. Dat hij bevrijding bracht, ik voelde 't aan, maar hoe 't ge beuren zou, vermoedde ik niet. Ik heb het meegemaakt die dag daar in Jeruzalem en hoe het volk «Hosanna» riep. Toen, bij dat avondmaal: de meester die ons voeten wast, die woorden bij het brood en bij de wijn: zijn testament, (alsof hij sterven kon). Hij die zo blij kon zijn om licht en zon en om een kinderlach, werd plots be droefd: een vriend die ontrouw werd... Over olijfbomen de nacht... angst in ons hart: de meester gaat regelrecht naar de dood, we voelen het aan: hij zucht en hij bidt, hij zweet bloed en hij vraagt of 't niet voorbij kan gaan. Moet hij dan ook, tot 't laatste toe ook mens zijn, net als wij? Wij stonden als een muur rond hem en zouden vechten tot de laatste man als hij het had ge wild, Hij wilde 't niet... Ge zaagt het, zijn besluit stond vast: pijn en de dood was aanvaard. (En voor zichzelf heeft hij zijn vader, God wel nooit om iets gevraagd.) ntak' ÓS r We zijn gevlucht, we hadden niet de moed met hem de laat ste tocht te gaan. O broeders, 't ging dan ra zendsnel: de hogepriesters en hun haat, hun angst dat deze man gevaarlijk was, voor hen en voor hun macht. Een schijnproces waar de ge wone mens, het volk, weer werd misleid door een spits vondigheid. Pilatus dan, voor opstand en voor keizer bang, en voor zijn plaats bevreesd. Een dronken Romeinse sol daat heeft later verteld hoe Je zus zweeg, bij geseling en doornenkroon.) Was hij het wel, die nu werd voorgeleid, bebloed, besmeurd en ijselijk bleek? «Wat doen w'ermee, wat denkt g'ervan? Een duw nog, en hij ligt in 't graf». Beklemmend stil, een ogenblik en dan een stem: «Aan 't kruis!» Een tweede stem, een derde dan, daarna één groot gehuil: «Ter dood!!» Hij heeft dan nog, vanop het kruis, de stad gezien (gereed voor 't grote feest). We hebben hamers horen slaan en voelden als in eigen vlees de nagels en het ruwe hout. «Aanvaard ook, Vader, nu mijn laatste uur. Ik ben uw weg gegaan, uw opn dracht werd vervuld: 't vertiaal te doen van wat gij wilt en dat gij liefde zijt, barmhartigheid, be vrijding, hoop en duurzaam heid». Toen werd het stil op Golgo- bij tha— En stil werd 't ook in ons!' waren, als wezen, alleen.. ori( Ach, nu niet zien, de zon ei nwe' spel met de dauw, de vrc qror vogel die zingt, ik ben dooft jjejd de pijn. n hl Is alles nu vergeefs gewe re||j( Was God dan niet met he We waren weer bijeen (ien hield buiten de wacht). Nu was het vast wel onze t J om voor 't gerecht te sta a Gaan vluchten dan? Och, 't leven was nu zont want zonder hem... We niet dezelfde meer, nu wi lang al waren met hem met gaan. Haastige stap op de weg, kreet aan de deur. «Het graf is leeg. Hij moet rezen zijn!» En dan een vrouwenstem: zo!» «Hij heeft me bij mijn naan noemd». |e k Of 't mogelijk was? «O Got )Cj w dank!» zen Maar is 't wel waar? Kan hem zijn? élt. Wat later was hij ook bij ons (e U WI er t htii der zwegen wat beschaamd wat w' hem hadden aa ld'e' daan. Toen hij met ons gec ge| had en Thomas op zijn kr viel. dan wist ik dat ik niet geefs met hem was me n gaan, dat lange jaar en 1 weer dezelfde weg moest om weer te doen. dat won °n verhaal dat ook de meeste verteld, en dat ik leven m^' als hij. Nu wordt het pasen goed. F. Moyersoin Open brief aan de Heer J. Caudron, volksvertegenwoordiger V.U., Aalst hhe' Geachte Heer Volksvertegenwoor diger, Uw artikel «Bedenkingen bij een «studiedag» te Erpe in het week blad De Voorpost (vrije Tribune, 10 maart jl.) heeft ons ten zeerste ver rast, zowel naar vorm als naar in houd. We voelen ons dan ook genoopt bepaalde punten recht te zetten, zonder daarbij de bedoeling te heb ben, langs deze weg een polemiek op te zetten. Vooraf wensen we te stellen dat het voltallig initiatiefkomitee. die de studiedag organiseerde, wegens tijdsgebrek niet kon samengeroe pen worden, maar we zijn over tuigd dat de meerderheid met ons antwoord zal instemmen. We hebben de bedoeling het woord en het begrip «studiedag» uit zijn aanhalingstekens te halen op basis van de feiten die eraan vooraf gin gen: de planning, de vorm en de indeling van de dag zelf. Toen in mei vorig jaar, het regeer akkoord tot stand kwam op basis van een wijziging in de staatsstruk- turen en de speciale regelingen voor Brabant en Brussel, hebben wij maanden laten verlopen voor aleer dit punt op het programma van jeugdhuis Dido te brengen. We hadden verwacht dat de bevolking objektief over de demokratische kanalen zou voorgelicht worden. We kregen echter een schrale voor lichting op T.V., overtrokken ver klaringen van partijinstanties en debatten die ingevolge hun struk- tuur geen objektiviteit konden be zorgen. Zelfs partijtucht werd inge roepen om te beletten dat genuan ceerde meningen i.v.m. deze kwestie doorgang zouden vinden. We vonden dit akkoord te belang rijk voor de Vlaamse Gemeenschap om hieraan verder geen aandacht te schenken. Zoals het past bij de onpartijdige opstelling van Dido, hebben wij gezocht naar een for mule om zonder ons te mengen in partijpolitieke opstellingen onze mensen de gelegenheid te ge ven zich hieromtrent een eigen me ning te vormen, ontdaan van slo ganformules en met voldoende tijd en garanties voor een kritische be nadering. De enige organisatie in Vlaanderen die voldoende gedokumenteerd is en de struktuur bezit om een pro bleem objektief uit te diepen is o.i. de Stichting Lodewijk De Raet. We zijn uitgegaan van de kennis dat de volkshogeschool, sedert haar ont staan, heel wat heeft gepresteerd om de problematiek van het Vlaamse volk duidelijk te stellen Wij zijn dan ook de stichting dank baar omdat ze bereid was deze stu diedag te organiseren. Om de belangstelling op te wekken en om de materiele kwesties te re gelen, die hieraan verbonden zijn, hebben wij een uitgebreid initiatief komitee gevormd, waarbij verschil lende verenigingen toetraden. Bij deze kontakten hebben wij nooit gesteld dat men de pro- of anti- Egmontgedachte moest aankleven. We hebben ook gepoogd op ideo logisch vlak een plurale groep te bereiken, en zijn daarin gedeeltelijk geslaagd. Op de drie vergaderingen, die aan de studiedag voorafgingen, zijn steeds een 26-tal personen uitge nodigd en er is nooit een bepaalde visie vooropgesteld bij de planning van de studiedag, evenmin tijdens de gesprekken met de verantwoor delijke van de stichting Lodewijk De Raet We aanvaarden op dit vlak dus geen verwijten, maar we begrijpen best de gevoeligheid van de politici, wanneer andere organisaties zich buiten de grens van de partijpoli tieke gedachtengang wagen Op de studiedag zelf waren een zes tigtal personen aanwezig. Een ruim aantal, wanneer men bedenWze men hieraan een volledige eiior nog een zonnige dag diencl r( spenderen. De f1 Egmontopvattingen waren iifS) daad gering in aantal, maar t'd niet onze schuld. Misschien vi rite er een verklaring voor? na We menen dat door de opsti n c van het programma iedereen gir doende kon aan bod komen, cprp zoeken naar de waarheid ei-rd juistheid van de opvattingen, pa tolkt door anderen. on We waarderen de durf en de wi ep; de aanwezigen om aan deze "ar, stelling mee te werken, om te n ten en te luisteren. Onze danl Q0 voor, want zij hebben van de ve diedag een sukses gemaakt. k eindverzoek luidt ten andere: Vlamingen zullen, in de toekoi, elkaar nog nodig hebben. Laat m dan niet klein kwetsend zijn».ia1 In ons streven naar verduidelijk °9 naar een zo volledig moge dl voorlichting, zijn we bereid nogec gesprek te organiseren, met betrokken partijen, eveneen; pei jeugdhuis Dido of eventueel in andere deelgemeente van E Is Mere. Een waardige diskussie kan sled wederzijdse waardering opbj gen. Hoogachi De Raad van Beheer van de li| kommunale Jeugdwerking. Erpe 13 maart 1978. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De V Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Erich Van der EistWilly Hos Wilfried Lissens. Rik Devijver Jo Raes FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel. Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Je Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2