jcuGOPflöinft K M N 0 Q 'T on wa EEN DRUK PAASWEEKEINDE ST.-PATRICKSDAY IN JEUGDHUIS TERLINDEN VRIJZINNIGE JEUGD FEEST VOOR DE NEGENDE KEER Geknipt 18 - 24-3-1978 - De Voorpost Pasen is dan wel, voor wie gelooft in Jezns, het religieuze feest bij uitstek (wat dood is wordt levend), het is ook het grote lentefeest. De dode natuur wordt ook levend en met pasen stelt ieder wel vast hoe het lentebloed zachtjes begint te tintelen. Er komt voor 't eerst een ijsjesman rond en in het stadspark begint weer een drukke periode. Ook met een vroege pasen, en ook in de jeugdwereld is dat zo! Dood en verrijzenis (Jebron, dood van Jezus. Om 19.30u ben Begijnhof 1) je er verwacht. Morgen zaterdag Vanavond 24 maart wordt in is or een paaszaterdagviering om Jebron stilgestaan bij de kruis- 23.30u. STEEDS ADRESSEN IRC A tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grembergen. FEECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. F OMAR 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en hande laars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in België). School straat 54. Aalst. 'H0NDT SIMON 053-21.15.64 Wijngaardveld. Aalst Specialist in schuitdaken. voortenten, autogamieringen en zonne tenten. lESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. Ierman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Interieurverzorging 053-z1.58.6i VAM0FIEX, Kasteeldreef 45 en Nieuwstraat 28 9310 lede- Centrum Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstoffen, behangwerken. 0-SPORT 052-71.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21. lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding Inlich tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoften (alleenverkoop voor het gewest) v. gordijnen, gardi- sette, tergal enz... Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando. quomodo... enz: wie. wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenbes wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zetfs per Moorselbaan 556, Aalst. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper. V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst. Alle heistellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Op pasen zelt blijven de Jebrondeuren dicht, maar op maandag kan je de natuur een handje komen toesteken... Met je hark. je spade of wat ook ben je verwacht om de tuin van Jebron wat tuinachtiger te helpen maken. Denken en doen voor de natuur (een skoutsinitiatief) Op tweede paasdag richten de distriksploeg «verkenners-gid sen» samen met de Wielewaal, Raldes en V.Z.W. Durme» een leefmilieudag in. Iedere skout en iedere (andere) natuurliefhebber is hartelijk welkom. Tussen 8.30 en 9.30 ben je in het jeugdhuis aan de Zonnestraat... Achter eenvolgens krijg je een tentoon stelling. een diavoorstelling en een gesprek omtrent bedreigin gen en akties i.v.m. ons natuur lijk leefmilieu. Nee. het wordt geen saaie kursus, want in de namiddag wordt naar Meldert gefietst. Daar picknickt men, en hangt men nestkastjes op, heeft men een knotwilgaktie, ruimt men het Kravaalbos op en zijn er ook natuurwandelingen onder begeleiding. Dat alles naar keuze uiteraard. Inlichtingen o.a. bij Jan Eeckhout, Nieuw straat 40, Aalst. Mi Amigo uitgenodigd door Liberaal Jeugdwerk in zaal Madeion, Aalst Precies, op zaterdag 25 maart begint daar om 20u je eigenste Mi-Amigo-Drive-ln-Show. Pre- zentatie Patrick Valain. Een kaart kost je in voorverkoop 60 fr. Sportief in Dido en Terlinden Op paaszaterdag gaat in Dido een groots opgevatte sportdag door. Alle sportgroepen hebben een ploeg van een ander jeugd huis uitgenodigd. In de namid dag wordt er gevoetbald, gevol leybald, gekrachtbald en ee- pingpong. Rond 6 u kan je een stukje eten waarna om 19.30u een turndemonstratie volgt. Een half uurtje later kan je je amuseren op £en «denderende sportfuif». Er worden veel sup porters gevraagd. Terlinden richt op paasmaan dag voor de tweede keer een «paashazenkross» in. Alle jeugd- klubs en -groeperingen zijn er welkom om hun «eer» te komen verdedigen op het veld, of liever, op de veldwegeltjes want daar zal in de namiddag een fameus stukje gelopen worden. Ook partikulieren zijn welkom. Volksdansen in de Zonnestraat! Je kan pasen ook al volksdan send inzetten en daar zorgt dan weer jeugdhuis Zonnestraat voor. Op paaszaterdag, vanaf 20u, kan je dat. Op vrijdag 24 maart evenwel, is er een diskus- sieavond over de funktie van een jeugdhuis om 20.30u. Ieder is daarop welkom met zijn eigen inbreng. De pers en de arbeiderswereld (Ral in Kreja, Driesleutelstraat 51) Zwaarder op de hand, maar eveneens op vrijdag 24 maart, is het debat dat de Aalsterse Ralafdeling inricht: «de pers en de arbeiderswereld». Je bent welkom om 20 u. Bruce Elliot en Kampher in 't Kappelleken, Meuleschette- straat 34 Op paaszaterdag kan je ook in 't Kapelleken terecht. Je muzikale oortjes horen er folk en Vlaamse pop. Om 20u begint men. Chiro Maeva.jeugdklubljacoen Mare Bonner richten deze avond in. Kaarten kan je krijgen in kreja, ijaco, de steeg, de amber en studio 12. One man - show, ook in 't kapelleken Onze goeie vriend Chris D. V. wil alle gekheid perse op een stokje krijgen. Ten voordele van de Achterlinie richt hij op tweede pasen, om 19.30u, een one-man- show in onder het motto: «Ik voel het aan mojn haadrieootje». Hij wordt begeleid door twee go-go-girls. Het programma is zeer gediversifieerd en de titel verwijst naar een lied van Wim Sonneveld: «Ik voel het aan mijn water». Inkom: 25fr. Elvis en gezelschapsspelen in Tanu (Houtmarkt 1) De retrospektieve muziekna- middag van 25 maart wordt dit keer echt een special. Niemand minder dan Jo Vinck, hoofd van de Belgische Elvisfanklub. zal van 14u tot 18u plaatjes van Elvis Schelvis draaien. Boven dien brengt hij een reeks passende dia's mee. Ook al omdat de toegang gratis is wordt veel volk verwacht. Op pasen zelf kan je van 14u tot 17 u grabbelen in de gezelschapsspe lenkoffer. Kinderen Voor kinderen is er niet zo veel. Marcellinoklub geeft deze week geen vertoning en Jefi en Lanseloet zijn al gestopt met hun kindernamiddagen. Wel kunnen we een aktiviteit van jeugdatelier Klakson aankondi gen. In hun lokaal aan de Hammestraat 20, kan men kollages leren maken op paasza terdag om 14u. Als we nu nog zeggen dat op pasen ook de klokken van de partij zullen zijn dan zijn we inderdaad paaseirond. pd St.-Patricksday is zo goed als wat voor ons 11 juli is, in Ierland. Een nationale Ierse feestdag, zowel in Ulster als in de republiek. In jeugdklub Terlinden bestaat er een traditie die dag elk jaar mee te vieren. Men laat het bloed stollen door Ierse klanken, men nodigt Ierse uitwijkelingen uit,het jeugdhuis wordt voor één avond een Ierse pub. De avond van 18 maart beloofde veel. Voor 30 fr. kreeg je een op treden van «Is Cuma Liom», drie sketchen van «Terryn, Linden Co», en een 'film over Noord- West-Ierland. We kwamen te laat om de ge filmde beelden van een klublid over NW-Ierland te zien. Tussen de Irish folktunes werd ons nadien wel in het oor gebruld dat het zo maar geen toeristische film was; eerder sfeerbeelden van hoe Ier land werkelijk is. De problematiek - van Ulster werd wel wat terzijde gelaten. Het is stampvol in de jeugdklub. Is Cuma Liom - blikvanger van de avond - brengt Ierse en Vlaamse sfeer (hoofdzakelijk) in het nogal diverse publiek. Deze folkgroep, lange tijd geleden stond de wieg in Aalst, is - zeker in Terlinden - geen onbekende. De huidige be zetting was dit wel voor velen. Kris is er nog steeds, maar de rest van het kwartet is van Gentse ori gine. We letten niet op de prezen- tatic die - dat geldt ook voor de globale voorstelling - erbarmelijk is, maar kijken en luisteren doen we, een beetje dromerig, naar de volksmuziek, die met erg weinig instrumentenwisselingen gebracht wordt. «Steengoed» zegt iemand achter mij. «Zwaar en weinig soe pel» heeft een andere er voor over. In elk geval: Is Cuma Liom is nog steeds het zien waard, dezelfde muziek met andere liedjes en dan sen. Die sketchen die gebracht werden, da's een ander paar mouwen. On getwijfeld is het een kreatief plus punt als - in dit geval vooral jonge klubleden - zelf 's wat willen op voeren. Maar ten eerste is plagiaat van Leo en Martin fout, want wie heeft geen teve of pickup? Ten tweede: men kan ABN praten, Aalsters en Antwerps, maar dat alles in één en hetzelfde stuk is toch wel van het goede teveel. Ten derde (maar dat zal wel aan ons gelegen hebben) we hebben vele mopjes al gelezen en gehoord. Ten vierde, hoofdzaak voor ons. slechts één sketch paste op een avond die zich Iers noemt: een nogal luchtig sfeerbeeld in een Ierse pub. Het idee. zowel als de vlotte taalvaardigheid zijn ove rigens 'n proficiat waard! Maar wat een «ja-woord» en een exa men voor trein wisselaar er kwam bij doen, neen. dat blijft ons een vraagteken. Toch blijven we van deze mensen meer verwachten, want ze kunnen duidelijk wel wat! Intussen proberen wij op alle mo gelijke en onmogelijke manieren Trees Van Aerdebrugge voor onze mikrofoon te krijgen (zij is zowat de Ierse stem op de animatieraad en heeft een leeuwenaandeel in de organisatie van deze dag), maar als we merken hoe haar hoofd draait als een tol (ze wordt van hier naar daar gevraagd), laten we het maar. Uit medelijden. Tijdens de pauzes laten we onze ogen glijden langs de muren ver sierd met Ierse hartjes en aktuali- tcitsbecldcn. Ook toeristische af fiches zijn goed genoeg om Ier land in Tcrlinden te brengen. Wie van anekdotes houdt: rond 11 u. viel iemand krak-boem door zijn stoel er er worden pinten per schoen besteld. Overigens mag dat voor de aan wezige Vlamingen en Ieren best een leuke avond geweest zijn. St.-Patricksday zit er weer op! Ook in onze kuituur is het de gewoonte dat kinderen, waarvan de groei naar volwassenheid een aanvang neemt, gevierd worden. Dit ritueel bestaat bij gelovige kinderen (vormsel), maar ook de vrijzinnige jeugd kent een dergelijk feest. Omdat leder die eraan wil deelnemen vóór het einde van maart Ingeschreven moet hebben, graag wat meer inlichting hieromtrent. Nieuw kleedje Organisatoren in Aalst zijn «het inrichtend komitee van het negende feest van de Vrijzinnige Jeugd» en het Bestuur van het Humanistisch Vrijzinnig Vor mingswerk. Het feest dat dit jaar plaats heeft op zaterdag 22 april krijgt echter een nieuw kleedje! De gevierde leerlingen worden reeds om 9 u verwacht aan de Bloemenveiling in Mijlbeek van waar onder begeleiding van de leerkrachten moraal van het basisonderwijs naar het domein «de drie fonteinen» (Vilvoorde) vertrokken wordt. Daar zullen ze een hele dag kreatief bezig zijn in gezelschap van monitoren van Humjos. Om 16u zijn zij samen met hun oudersin de Aalsterse zaal F.F.R. uitgenodigd. Ook alle leerkrachten moraal, de direkties van de rijks- en stadsscholen, andere leerlingen niet-konfessionele zedenleer en sympathisanten zijn er welkom. Vooral de ouders worden in grote getale verwacht. Hun aanwezigheid moet een morele steun betekenen voor hun ge vierde kinderen. Programma Vooreerst is er een speciaal programma «Feest van de vrij zinnige jeugd». Wellicht zal choreografisch het tema uitge beeld worden van de dag. Hiervoor staan de Krikskes in: een groep van een veertigtal Humanistische jongeren uit Antwerpen. Nadien is er een receptie. Omstreeks 19 u wordt een feestmaal ingericht. Er i« weer (zoals voorgaande jaren keuze tussen een eetmaal vooi volwassenen en een kinderme nu. Op het volwassenenmenu (475 fr.) vindt men: Mechelst hoorntjes, kersroomsoep, ge braad op grootmoeders wijze, kroketten, mokka met gebak. De kinderen (125 fr.) krijgen tomatenroomsoep. kip met vruchten, frieten en ijs. Men kan uiterlijk tegen 31 maartinschrijven bij Paul Van Den Wijngaerde. Mere- straat 58 C. 9430 Nieuwerker- ken. Een weetje De inrichters vestigen er de aandacht nog op dat de ouders wiens kind aan dit feest deelne men, recht hebben op een bijkomende vakantiedag. (K.B. 22 juli) Een bewijsje kan men op hogerstaand adres ontvangen. Pikante noot: sommige katego- rieën van het overheidsperso neel, o.a. onderwijs, komen hier evenwel niet voor in aanmerking Meer inlichtingen krijgt u ook altijd bij de leerkrachten mo raal. Zieje niet, natuurlijk, maar op de schrijfmachine die deze letters spuit zit een nieuw inktlint. Nieuwe bezems keren goed: nog eens zo plezierig deze rubriek geknipt stro sa men te stellen... Aktie «ontwapenen om te overleven» In mei en juni gaat een speciale V.N.-zitting door over ontwapening en naar aanleiding daarvan wordt in BelgiS- een nationale aktie georganiseerd tegen de bewapening/ die zijn hoogtepunt zal hebben op zondag 7 mei in Brussel Dan wordt immers een nationale betoging gehouden. Heel de aktie heeft tot doel de mensen met het probleeml van de bewapeningswedloop te konfronteren en te mobili seren om in het parlement een openbaar debat af te dwin e gen: dit om het Belgisch standpunt te bepalen voor dezi unt. speciale V.N.-zitting. er Op 8 maart ging in Aalst (in de trouwzaal van het stadhuis een eerste vergadering door. 11 aanwezige verenigingei legden een gezamenlijk aktieprogramma vast om die akti* 1 in onze streek te doen slagen. 1Grote affichenaktie en stickerverkoop (resp. 5 en 20 fr.™ om samen met vrijwillige bijdragen van de deelnemend* d( verenigingen de aktie te financieren Sd 2. Op 8 en 15 april worden straatakties gehouden op d< wai zaterdagmarkt. Men denkt aan stand, pamfletten, voor mn dracht, straattoneel... Hkt 3. Op vrijdag 21 april wordt een betoging gehouden er*ntr onmiddellijk daarna wil men een debat waarop ook d#^k| plaatselijke parlementairen verwacht zijn. 4. Uiteraard neemt men liefst massaal deel op 7 mef aan de nationale betoging. Er worden bussen ingelegd! ,lmè Men stelt vast dat er nog heel wat verenigingen zijn (diefceid nationaal de aktie onderschreven hebben!) die kunneneerd deelnemen aan de aktie hier. Als die gisteren 23 maart nie|ms< op de vergadering waren, kunnen die nog altijd kontak m opnemen met het 7-mei-komitee Aalst, p.a. Luc De Blieck Sint-Jobstraat 40-5, Aalst (tel. 70.24.45) of Wereldwinkel Burchtstraat 20, Aalst. Affiches en stickers zijn op dit laatste adres verkrijgbaar. Jif Driedaagse weekendreis naar Londen Zegt je wat? Van zaterdag 13 mei tot en met maandag 15j* mei (met pinksteren dus): een driedaagse weekendreisMti naar LONDEN? Trein, boot, trein taxi, hotel, ontbijt en bed: Mri slechts 2.600 Ir. P" Verminderd tot 1.500 fr. voor leden. Nog tot en met 9 april n kan men inschrijven. Ook mensen met een oudere leeftijd, doch nog «jong van hart» zijn welkom. Verdere inlichtinen joei en inschrijvingen in jeugdklub Tanu, Houtmarkt 1 (kelder) e Aalst. Op vrijdag 31 maart vertoont Tanu ook «de superbazaar», een lachsukses met de Chariots. 30 fr. (leden) of 40 fr. ledereen welkom. Rock Ralley Als je Humo leest, of je bent thuis in de Beursschouwburg, dan weet je het: op vrijdag 31 maart wordt in Kreja een voorselektie ingericht in het kader van de Rock Ralley 1978 van die twee organisaties. Een tiental Aalsterse rockgroepen zullen er hun kunde to nen. Orkester Paljester, Rockin'Chair, Gintrig, Basta, Kevin Le Docteur (repeteert in het jeugdhuis zelf). Orion Dolls en Livid Skull, Living Things, Silly Darf, vandaag en Hundrum zullen er zijn. Gestart wordt om 18u. Ook Deco Nulli zit in de organisatie en de finale vindt plaats op 8 april in de Brusselse Beursschouwburg. Inkom 40 fr. Feest bij KSA en Jongenschiro Mere Chiro Faidoli houdt op 8 april e.k. een Middeleeuws« ouderavond. Een avond die volledig in het teken zal staai van ridders, fakkels, jonkvrouwen... ledereen is welkom ir het klooster van Mere om 19u30. Een weekje later houdt de KSA-bond O. L. Vrouw een eerste aktiviteit in het kader van haar 45-jarig bestaan. Het wordt een TD in zaal de Moté, Nijverheidstraat 41Mere. (15 april) Later op het jaar denkt men nog aan een belotting, een fototentoonstelling, een receptie voor oudleden en een vriendenfeest. Heel wat dus gespreid over een heel jaar. Opwinding in Bloekeren: 16. Alles is nog bij het oude? (Bart heeft na lang opzoekwerk ervaren dat de krisis in zijn stad alleen vanuit de toekomst kan opgelost worden. Nu komt hij terug in zijn stad Bloekeren). Hij werd tijdens zijn intocht bestookt door chokoladebommen vanuit de lucht. Klokvormige voorwerpen vuurden ongenadig hun projekten af. Zo kwam het dat niemand het chokoladedruipend zicht herkende. Hij merkte, flanerend door de straten, dat in het stadpark de tapkraan weer liep, dat er nog steeds te voet door 't land van Bloekeren gewandeld werd, dat het nog steeds stonk aan de waterkant,... Wim De Craene, zat in de Schoolstraat naar de filmpubliciteit te kijken en beaamde «alles is nog bij het oude». Hier eindigt ons verhaal dat nogal eens wat buitelingen maakte over de aktualiteiten. Het ver volg kan u lezen op elke bladzijde van deze streekkrant. i pd

De Voorpost | 1978 | | pagina 18