ACHTERSTAND OPGEHAALD Flash Eendracht deed meer dan zich verdedigen SPORT M A OETBAL 2e nationale -E. Aalst 2-0 fle nationale REEKS ONDERBROKEN Hamen-E. Zele 3-1 Voetbaluitslagen Jong Lede-Izegem 2-1 19 terheid rapende irvangen •urde hristiaens loeting w&mmr SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN DE GROOTSTE SPORTZAAK verzwakte en fel vertimmerde Eendrachtformatie heeft flink partij gegeven. Het heeft zonder Salvador, Verpeten Dirk Dierickx en ook Amolis, die speelverbod van de klubdokter kreeg, als gevolg verrekking op de donderdagavondtraining opgelopen, gedaan dan zich verdedigd. En zelfs een paar keer de die onder zijn mogelijkheden bleef fel bedreigd. mening na de wedstrijd dan ook dat Aalst met volledige ploeg, minstens gelijkspel in zijn bereik Eendracht heeft inder- meer dan eens een kunnen maken. Het beroep doen op de jon- Kurt De Langhe en Hendrickx en kwam onuitgegeven ver in het veld waarin alleen Van Kemseke zijn plaats bezette. Het hoeft dan ook nauwelijks te worden aangestipt dat men voor een moeilijke laat staan onmoge lijke opdracht stond. En hoe onwaarschijnlijk het ook mo ge klinken Aalst zaaide het eerste gevaar. Ferrera knalde jammer genoeg over de dwarsligger en Van Roy zag zijn hard getrapte bal net naast de zijstaak vliegen. De twee jongere spelers zou den zich dan verder in de wedstrijd in de kijker blij ven hijsen. Als de lijs aan voerder in het kwartier dan naar de leiding klom dan was het zeker niet in over eenstemming met hetgeen in de beginfaze door de beide ploegen werd vertoond, want Aalst had zijn gereputeerde tegenstander ook al eens verwittigd langs Sergeant en Lippens. Tien minuten later was Eendracht dan definitief geklopt, ofschoon het meer maals de buitenspelval met sukses hanteerde zodat Hey- ligen er om de haverklap inliep. In dit .tweede kwartier zag men een thuisploeg trou wens op haar best. Daarna kon Aalst opnieuw in de match komen en alleszins zijn deel van de aanvalsakties op eisen zonder dat het echter veol gevaar voor het THOR- doel verwekte. Ook na de rust bleef witzwart zich naar hot beste vermogen verdedi gen en hield aldus, gelet op de omstandigheden waarin het de leider diende aan te pak ken een eervol rezul/taat op heit scorebord. In de heenronde had Water schei tie Aalst vrij vlot ge wonnen doch het kon zijn prestatie toen fel gewaar deerd, nu niet overdoen. Het moot gezegd da,t de Aalsterse jongeren die dienden te wor den ingebracht namelijk Kurt Delanghe en Ives Hendrickx eeks van acht wedstrijden zonder nederlaag, die elf opbracht werd t© Namen onderbroken. De onverwach- i schitterende heropstanding had voor gevolg gehad, dat bijna uitzichtloze situatie werd rechtgezet. Nieitcgen- de niet vervulde hoop dat uit 'let Naamse één punt ebracht worden om de behoudsinspanning met volle af te sluiten zou een voetbalmlrakel in ongunstige oeten gebeuren. konfrontatie te Namen niet het met volle inzet Zele opwaanden spelers het doel be- Was er gekrek aan kon- grtntratie in de defensie? Of enkele pionnen ln goede dag We gelo- dat de laatste versie wel .^t meest doorslaggevend was: Marc Van Wambeke hinder aan de geope- voet. konden terugkomen na de eer der voor Zele gunstige Inzet van deze ontmoeting. Dirk Deferrere door Blaise in de fatale rechthoek gecounterd m'et de hem eigen duikelingen voor gevolg zodat de spellei der na 10 minuten een straf schop in het Zeelse voordeel floot. Het was Jacobs die zich gelastte met het omzetten van deze elfmetertrap. We menen dat de zege van Namen als verdiend te bestem pelen is en dat deze formatie eer deed aan haar faam van ongeslagen thuisploeg. Toch werden twee reuzekansen ge mist. Een eerste keer toen Van Wambeke oog in oog met doel man Mathot verscheen maar op het ogenblik dat hij afdruk te gehinderd werd. Zijn lobbal belandde over de dwarsligger. Het gebeurde een tweede, maal wanneer de doorgebroken Goos- sens niet met sukses kon be sluiten in de periode dat de Eendrachters het wedstrijdver loop beheersten. Tenslotte werd met een derde sukses van Du- mont alle interesse weggeno men. B. hun uiterste best deden doch de basisspelers toch niet kon den doen vergeten. Wat ei genlijk wel normaal is. Niet temin hebben ze zich met alle hartsgaven ingezet. Voor een opgemerkte verrichting zorgden Ferrera en Van Roy. Jammer genoeg moest Geert na de rust worden vervan gen. Hij had een trap op de voet gekregen, en moest er noodgedwongen uit. Reyniers die na een vrij lan ge afwezigheid wegens bles sure slechts een wedstrijd met de Invallers had ge speeld moest dan inkomen. Door het letseQ van Van Roy moest 4e samenstelling dan nog maar eens worden ge wijzigd. Bij Eendracht kon men globaal genomen tevre den zijn met de verrichting die door deze gelegenheids- ploeg werd opgebracht. Had men zich bij de lijstaanvoer der aan een afstraffing ver wacht dan heeft men de averij tot slechts twee doel punten kunnen beperken. Aalnt stapte te Waterschei net zonder verdiensten uit heit veld. Men hoopt nu dat voor de thuiswedstrijd met Olympic Montignies Marie- vocit en Verpeten kunnen ge- rekupereerd worden. Dirk Dierickx zal er zeker weer bijlopen. Zoals verwacht is voor Salvador het seizoen af gesloten Hij werd reeds aan de miniscus geopereerd. Al met al verwacfy men dat Aalst tegen Olympic twee punten aan zijn aktlef zal kunnen toevoegen. J.V.H. Een korte „flash" deze week omdat in de lagere afde lingen slechts inhaalwedstrijden op het programma staan. In ,JHogere" is er echter geen paasrust. Voor SC LOKEREN wordt het alvast geen sinekuurtje naar Beveren tuffen, betekent de topderby van het seizoen betwisten. De trikoloren moeten de uitzonderlijk zwakke prestatie tegen Waregem wegwissen en Beveren, dat in Kortrijk niet verder geraakte dan een scoreloze drawn, ligt eveneens gebrand op een zege. Het wordt een dubbeltje op zijn kant met een lichte voorkeur voor de thuisploeg. Al kan het talent van Lokeren een ophefmakend resultaat af dwingen op een ogenblik dat niemand er aan denkt. Met Montignies krijgt het gehandicapte EENDRACHT AALST een minder hoog gekwoteerde tegenstander in het Pierre Cornelisstadion. Een paar puntjes kunnen er nog altijd bij en zwartwit zou de Waaltjes toch moeten aan kunnen. EENDRACHT ZELE, zondag veeleer door pech dan door Union Namur verslagen, is gastheer voor runner-up Oude naarde. Van roodzwart mag je alles verwachten. Efet beste en het slechtste. Al kan gezegd dat de donkere periode voorgoed vergeten is. Oudenaarde, ook buitenshuis niet te onderschatten, wacht een warm onthaal. De JVaaltjes uit Mons zijn nog lang niet safe. JONG LEDE wél. Groenwit kan zelfs nog naar de tweede plaats op rukken, wat een stunt van formaat zou zijn. Zonder slag of stoot de zege binnenrijven, zal onmogelijk gaan. Toch rennen de leerlingen van Roger Mergaey niet kansloos het terrein op. Vorige zondag heeft KAV DENDERMONDE een kostbare zege meegebracht uit Wetteren, waar groenwit werkelijk naar het einde van deze kompetitie zwalpt. Racing Doornik wordt een veel sterkere tegenstander. Een drawn THOR MELDERT, dat in Derde C allesbehalve hoge toppen scheert, reist naar het veroordeelde Bonanza en heeft nog lang de punten niet op zak. Als Thor verliest is het degrada- tierijp, doch in dat laatste geloven we niet. grieperig en bei- vroegen tijdens de rust te worden, wat ge- Hulders en John kwamen in de ploeg laatste werd laatste ver en Goossens kon hier naar het mid- vas niet alles omdat Boey- die in de laatste drie- de aandacht op zich ijglwtigde in een off-day ver en zonder de tegenslag het duo Van Wambeke- speelde Marnix ze- ,<A er de wedstrijd niet uit. die sinds de ont- tegen Zottegem voor eerste keer terug 90 minu- in het veld stond heeft te bewezen, dat zijn Wetsuur volledig geheeld is en terug naar de goede kondi van verleden seizoen ste- Daarentegen vertolkte een eerder onzekere die gedeeltelijk oor- uk werd, dat de Unionisten edlijk vlug langs Petitjean Lokeren - Waregem 0-3 Waterschei - E. Aalst 2-0 Union Namen -E. Zele 3 1 Jong Lede - Izegem 2-1 RC Wetteren - KAVD 1-2 Lebbeke - Latem 2-3 SK Aalst - Olsa Brakel 2-0 Hamme - Lovendegem 2-0 St.-Gillis-W. - Nieuwerkerken 5-0 WinnikJ - Mere 3-3 Baasrode - Robur 1-1 Terjoden - Appelterre 0-3 Haaltert - Buggenhout 1-1 Bambrugge - Oudegem 1-0 E. Meldert - Deftinge 2-0 W. Moorsel - Erpe 1-2 Hofstade - Oudenhove 2-0 Denderhoutem - TK Meldert 2-1 Kallo - Schellebelle 2-0 Bazel - Serskamp 2-1 Grembergen - Stekene 0-0 Sp. Appels - E. St.-Gillis 1-1 Erembodegem - Herzele 0-0 Doggen - Okegem 1-1 Edixvelde - Burst 4-1 Wieze - Wichelen 0-0 Schoonaarde - Gijzegem 0-2 Herdersem - Baardegem 5-0 Boon wijk - Opdorp 5-1 Opstal - Z. Appels 2-3 Oordegem - S. Moorsel 1-3 Erondegem - Westrem 2-0 Berlare - Vrasene 1-3 Heikant - Moerbekc 1-1 SK Overmere - Eksaarde 1-2 Was de verrichting van Jong Lede in de weds'.rijd met Izegem nu niet w> denderend als veertien dagen tevoren tegen leider Harelbeke dan bracht groenwit toch wel een bevredigende prestatie. En plooide hierbij eens te meer een doelpunt achterstand tot een niet meer verwachte zege om. Het doelpunt waarmee Izegem naar de leiding klom kon men als een geluks treffer katalogeren. Ofschoon men dan ander zijds moet aanstippen dat de gasten die kleine voor sprong wei verdienden. Ize gem met windvoordeei van stapel gelopen had de Lede defensie in de beginfaze al een drietal keer verwittigd. Scherpe uitvallen langs het snedige duo Meersman - De Wilde konden door de Lede defensie niet worden opge- vnagne. De thuisploeg werd eens gered door de zijstaak en Van den Bossche voor kwam minstens een treffer door oordeelkundig zijn doel te verlaten. In het kwartier stond Lede in het krijt. Meersman stuurde de bal in de goede richting, Van den Bossche koos echter de juis te hoek doch net voor de fatale lijn devieerde de bal via de voet van Isewijn te gen het net. En net zoals in de wedstrijd met Harel beke het geval was, kwam de thuisploeg langszij net voor de rust. Het was een mooi doelpunt van de beste Lede speler Eric Deimulle. Voordien had scheidsrechter Deflem al een strafschop in het voordeel van Groen-Wit kunnen fluiten, na een hoek schop, toen Rottiers, die enorm bedrijvig was, zo maar tegen de vlakte werd geduwd. Rottiers zou daarna nog eens foutief van de bal worden gehouden, doch die zware fout gebeurde net voor de strafschopzone. Hij zou zonder die aanslag van Corteville denkelijk gescoord hebben. Die gelijkmaker be tekende voor Lede eens te meer een goede uitgangspo sitie om de tweede speel- helft aan te pakken, waarin het dan op zijn beurt wind- Bert Mees (Jong Lede) moet niet verder aandringen, Vervaecke grijpt de bal. (EL) Duikclsprong van Corteville (Izegem) om Rottiers van de bal te houden. (EL) Bij Jong- Lede was men het er na de wedstrijd met eens dat de spelkwaliteit merke lijk lager lag dan deze van de wedstrijd met de lijstaan voerder Harelbeke. De inzet was nu trouwens ook min der groot dan tegen Racing. Het is inderdaad zo dat men zich veilig voelt en met die ereplaats dik tevreden is. Een naam die na de match Norbert Rottiers is doorgebroken doch zal net voor de s'rafschopzone door Corteville op ieders lippen lag was de- «gepakt» worden. (EL) voordeel genoot. Toch bleef Izegem in die tweede perio de zeer gevaarlijk langs zijn speerpunten en had een mar kant oprukken van Cortevil le bijna een tweede bezoe kend doelpunt tot gevolg. Meersman miste en De Wil de knalde deze valabele kans boven de dwarsligger. Toen eenieder zich reeds met het trouwens billijke gelijkspel had verzoend, schoot Deimulle net voor het affluiten raak. Het was een vrij verwarde spelfaze waarbij de bal in het doel gebied meermaals heen en weer reisde en uiteindelijk voor de voet van Deimulle viel die via de binnenkant van de zijstaak met sukses afrondde en aldus Lede een nog onverhoopte zege be zorgde. ze van Eric Deimulle. Hij was trouwens over de ganse wedstrijdduur de beste spe ler en hij oriënteerde ook de partij in het voordeel van de thuisploeg. De vroegere KAA Gent speler had een brede voet in het midden veld en werkte enorm. Hij kan zich momenteel in een uitstekende konditie verheu gen. Al met al mag men stellen dat vorige zondag de bal zeker niet in het nadeel van Lede rolde.

De Voorpost | 1978 | | pagina 19