DIEFSTAL? t NEW-LOOK VOORLINIE DOET HET ZOUAI EN MICHIELS ZETTEN SEIN OP VEILIG SUCCES GECOUNTERD GOUDEN PUNTEN KOUD STORTBAD BAASRODE OVERLEEFT STORMLOOP 4e nationale Ie provinciale 2e provinciale w .A r Nieuwerkerken 5-0 ZO GOED ALS VEROORDEELD 3e provinciale 20 iRac. Wetteren - KjA.\AD. 1-2 Vreugde alom bij het paarsblauwe supportersleger na de verdiende zege tegen Wetteren. Begrijpelijk wan neer men weet dat het sinds nieuwjaar geleden was dat de paarsblauwen nog een overwinning konden vieren. Met een onuitgegeven voorlijn. Verstraeten-De Vos en Spanoghe startte Dendermonde nooit beter. Onmiddellijk na de aftrap bediende Norbert Van den Dungen zijn voorspelers met een verre trap. Verstraeten was een graszode sneller dan de Wetterse stopper zodat stoere Alain met een prachtige lob de stand opende (1' 0-1). Wetteren eigende zich toen niet met veel holderdebol- heel wat veldstroken toe doch had te weinig inspira tie om de toch sterke be zoekende verdediging in ge breke tel vinden. Een grote wedstrijd was het trouwens der voetbal. Na de pauze was Dender monde weer enkele malen gevaarlijk. De vervanging van de licht gekwetste Spanoghe door Crets bracht geen noemenswaardige wij ziging. Toch kwam Dender monde op 0-2. Een schot van Alain Verstraeten mid den een kluwen spelers werd door de verraste plaat selijke doelman gelost. De klaarkijkende Danny De Vos liep de terugbotsende bal in doel (65* 0-2)., Wie dacht dat daarmee de Wetterse kous wel af way kwam bedrogen uit. Amper tien minuten later werd een lichte duwfout van Tur- neer op de Wetterse mid- voor met strafschop be dacht. Het werd 1-2 met nog een klein kwartier te spelen. Wetteren ging nu nog meer ongeordend aanvallen zodat de zenuwachtige paars blauwe defensie in feite snel alle zelfvertrouwen her won. Geen problemen meer voor de laatste minuten waarna Dendermonde met gouden punten het terrein afmocht en zondag de 2e geklaseerde Racing Doornik mag in de ogen kijken. Dat Doornik dat afgelopen week end met 9-1 won van Ra cing Gent. Wie angst heeft krijgt ook slaag zodoende... S.K. Aalst-Olsa 2-0 Hamme-Lovendegem 2-0 Twee gouden punten werden na afloop van de voor Hamme belangrijke match (symbolisch) opgeborgen. Twee punten die resulteerden uit negentig minuten wilskrachtig en voor één keer ook produktief voetbal. Twee punten die zwaar kun nen doorwegen als over enkele weken de eindafrekening wordt gemaakt en de namen van zeker twee en misschien drie klubs in rood worden aangestreept. Al zitten, samen met Hamme, nog een achttal ploegen in de degradatiestrijd gewikkeld, toch mag gezegd dat de hemel stilaan opklaart boven het Vigorstadion. S.K. Lebbeke - Latem 2-3 SK Lebbeke is er niet in geslaagd de leiders uit Latem met lege handen huiswaarts te sturen. Rekening houdend met het vertoonde spelbeeld zou zulks wel onverantwoord zijn geweest. Maar dat nu precies de scheidsrechter van dienst nodig was om SK Lebbeke van een verdiend gelijkspel te houden is bij de neutrale toeschouwer even onrechtvaardig overgekomen. Met een magnifiek doelpunt van Zouai in de eerste, en van Michiels in de tweede speelhelft heeft SK Aals< een verdiende zege verworven in de wedstrijd met net ins gelijks in puntennood ver kerende Olsa Brakel. Men kwam al vroeg tot de vast stelling dat het D'Hondt s bes'le dag niet zou worden. Arnold Van Cauteren zat de Olsa doelpuntenmaker inder daad fel op de huid .n zo verre dat deze over de ganse wedstrijdlengte slechts een- maal kon uithalen. Toen trof hij van uit een schier onmo gelijke hoek bijna de roos. De deklat verhinderde immers he«J doelpunt. Dit was trou wens ook een van de weinige keren dat de gasten gelegen heid kregen hun neus aan het venster te steken. Want doorgaans dikiteerde SK de wet en nam de meeste aanvals- akties voor zich. In de 15e minuut kwam het aan voor sprong langs Zouai na een zeer goed maneuver waardoor de Olsa defensie toch wel even verrast was. Aalst dat zich vooral in het midden veld beter organazeerde zou dan een kwartier voor het einde de partij in haar be- slisende plooi leggen Michiels. SK deed aan d pli zege wel een goede zaak. I liet Olsa achter zich en nu in het spoor van de dere bedreigden Petegem de Dederleeuwse ploegen, uiteindelijk de buiteling maken blijft een open vr« Aalst heeft nog wel schijnlijk een gemakkè programma aan huis af werken. Doch dit is g waarborg voor redding echter wel fel zal na spi streefd worden. SK spet op Van Dijck na met 1,0 opstelling en de verrich was dan ook navenant. Dc bij Hamme begon zonder angst- kom plexen aan de match. Vrij vroeg keüde een knal van Segers tegen de deklat en voor Lovendegem hield dat al een eerste waarschu wing in. Al bleef de thuis ploeg het spel maken en de wet cükteren toch duurde het 20 minuten vooraleer Voetbal kalender voor zondag 26 maart '78 Beveren - SC Lokeren (Jourquln) E. Aalst - Montignies (Crucke) E. Zele - Oudenaarde (Boeckx) Mons - Jong Lede (Arvent) KAVD - RC Doornik (Segers) Bonanza - Thor Meldert (Adam) Doggen - Outer (25.3) (Janssens) Brusselmans met een niet onaardig goahje het ijs brak. Vijf minuten later was hot al 2-0 langs De MaJsche. Daar bleef het bij. Na rust schakelde Lovende gem over een hogere snel heid. doch veel zoden brach ten de krampachtige aanval len niet aan de dijk. Stilaan luwde de bezoekende storm, maar toch ging de bal twin tig minuten voor affluiten tegen het Hamse net. Het doelpunt werd echter wegens duidelijk buitenspel niet ge valideerd. Dat het slechts 2-0 werd, dankten de Meetjeslanders achteraf aan een zekere dosis meeval Schuddinck kreeg de bal niet goed op de voet en meteen was de kans ver kwanseld. Voorts schoot Brusselmans nog eens tegen het doelhout. Hamme is intussen naar de negende plaats geklommen. Niet vergeten echter dat do nummer 15 slechts een ach terstand van twee punten telt. Hoopwekkend is even wel dat Vigor Wultens. gelet op het aantal thuismatchen, de nabij toekomst met een gematigd optimisme kan te gemoet zien. De Lebbeekse Konkelgoedjon- gens waren pas dankzij een fraaie aktie Van Den Steen- Verhulst, waarbij Roland Delsin het eindpunt plaatste gelijk ge komen, of de man in het zwart wees naar de strafschopstip. Verontwaardiging in het huis kamp en verbazing bij de be zoekers. Niemand, maar dan ook niemand had maar één fout gezien, op de scheidsrechter na. Gesquire maakte er dankbaar gebruik van om zijn ploeg op nieuw op voorsprong te schie ten. Lebbeke ondernam nog een wanhoopsoffensief waarbij de bezoekende defensie herhaalde lijk dreigde te begeven. In de laatste minuut kwam zelfs nog een kanjer van Jo Pieters te gen de staak terecht, maar de score wijzigde zich niet meer. Een gelijkspel had zeker een be tere weergave geweest van het vertoonde spel. In de eerste helft hadden de bezoekers even wel een voorsprong van 0-2 bewerkt, maar Lebbeke had de verdienste te kunnen terug vechten. Nog voor de rust had Herman Van Langenhove er immers 1-2 van gemaakt en kwam van dan af ook een moeizaam op dreef gekomen thuisploeg meer in de wedstrijd. Met het gelijkstellend doelpunt van Del sin kwamen de kaarten plotse ling maar zeker niet onver diend anders te liggen. De ref zou uiteindelijk de zege aan de leiders schenken. Was er straf schop, was er geen? Niemand had althans een fout gezien. Voor Lebbeke komt het er nu op aan de komende weken nog een paar punten bijeen te rapen. Onderaan in de rangschikking begint men duchtig de staart te roeren. Om zeker te zijn van het behoud heeft men minstens nog enkele punten nodig. E. De Mey. Haaltert - Buggenhout 1-1 Oververdiend winstpunt van Buggenhout dat gedurende de ganse wedstrijd gemakkelijk kon meepraten met de sterke thuisploeg. Haaltert kwam noch tans voor de rust op voor sprong en kon deze 1-0 stand tot thee-tijd behouden. Buggenhout bleef in de tweede helft een hoog tempo houden en zou na een twintig minuten gelijkstellen langs Sanders. Goede zaak voor Buggenhout dat zijn eerste belangrijke uit wedstrijd al met halve winst kon afsluiten. (mvw) Bij die bal kon Zouai (SK Aalst) niet. sK aanval werd afgeslagen St.-Gillis-Waas - Het werd voor de leider en kampioen in spe Eendracht Nieuwerkerken een bittere ontgoocheling in het Waasland. De lijstaanvoerder stuitte op een homeploeg die sterk gcmo. tiveerd in het veld kwam en vast besloten was de 7-0 pil opgelopen in de wedstrijd van de heenronde sportief te wreken. En zo gebeurde. Eedracht, het moet in alle objektivi- teit worden toegegeven, kreeg haast nooit een voet in de wedstrijd. Het werd op bepaalde momenten in het midden veld, sektor waarin het doorgaans sterk staat, overspeeld. Wat meer is, men slaagde er zelfs nooit in een valabele sco re-kans af te dwingen. De St.- Gillis doelman sleet wellicht zijn meest rustige namiddag van de huidige kompetitie. Al van meet af aan luidde de thuisploeg de aanvalsklok en gesteund door de wind drong ze Eendracht op haar veldstrook terug. Men kon de schade ech ter tot twee doelpunten beper ken en men meende dat met de wind mee ook meer vaart en in spiratie in de ploeg zou komen. Men had echter een denkfout gemaakt. De leider bleef inder daad stuntelen en met een for fait nederlaag, die werkelijk een koud stortbad betekende, als ge volg. De zege van de Waaslan- ders kan onder geen enkel be ding worden aangevochten en Eendracht kan geen enkel geldig ekskuus laten gelden om de af straffing enigzins te verdoeze len. Gelukkig heeft deze geen verstrekkende gevolgen vermits St.-Lievens Houtem te Bors- beke insgelijks bakzeil haalde. Nu zondag (Pasen) speelt de toekomstige kampioen van de tweede provinciale B tegen de kampioen van de derde provin ciale C. V. Denderhoutem. Dit moet een perstigewedstrijd worden. Voor Eendracht een goede voorbereiding op de ko mende kompetitiewedstrijd, voor Denderhoutem een test om te weten hoever men eigenlijk staat. Deze wedstrijd zal alles zins een verplaatsing waard zijn. Hopen we maar dat de jongste nederlaag bij Eendracht niet te diep in de kuiten is gekropen. Aftrap 15 uur. J.V.H. FC Baasrode- Robur 1-1 Voor de start van deze partij gingen zenuwachtige handen oor Baasroodse lokken. Niet alleen moest men Van Cacckelem. berg missen wegens gele schorsing, in laatste instantie bleven ook Belis (gekwetst) en Van der Vreken langs de lijn. Tijdens de eerste helft was er nochtans weinig te merken van de baasroodse handikap. Met volle overgave en ongebreidelde inzet trok de thuisploeg van leer tegea een Robur dat met Bazel - Serskamp 2-1 Het lot is (bijna) geworpen, Na de nederlaag te Bazel, waar zwartwit het tegen een recht streekse kandidaat voor de de gradatie moest opnemen, ziet het er voor Eendracht Sers kamp biezonder somber uit. Vooral ook omdat Sparta Ap pels en Grembergen aan hun jongste match een punt over hielden. Al na al mag evenwel niet be weerd dat Eendracht niet met man en macht voor een brok van de buit heeft geknokt. Wel toonden da Waaslanders gedu rende de eerste time dat ze wat in hun mars hebben. Toen 'voor rusten gefloten werd, stond een veelbetekenende 2-0 op het bord. Lambrechts had al onmiddellijk na de aftrap Bazel op een 1-0 voorsprong geschoten en een paar minuten voor de pauze zette Smet zijn ploeg met een nieuwe voltreffer op rozen. Heel even zag het er' nadien naar uit dat Serskamp nog zou terugkomen de «aansluitings goal» kwam er immers na een 5-tal minuten voetbal in de 2e periode. Het doelpunt van de hoop bleef echter uit, zodat Serskamp, met vijf punten ach terstand op de nummers 13 en 14 en met nog 4 matchen voor de boeg, zo goed als veroor deeld is. Kallo - Schellebelle 2-0 In Kallo heeft Schellebelle het niet kunnen waarmaken. Voor al de thuisploeg had nog rede nen om enigzins gemotiveerd achter de bal te draven: er steekt voor de Waaslanders im mers nog een waterkansje in om op de tweede plaats te fi nishen. Toch mag gezegd dat met de paarsjes de betere ploeg verloor. Kallo stond inderdaad meer in de verdrukking dan het aanvallend wat kon tonen. Na 20 minuten viel er een doel punt. Aan de verkeerde kant na een counter van De Meyer keek paarswit tegen een onlo gische 1-0 achterstand. Het spelbeeld wijzigde nau welijks na de citroentjesSOS bleef beuken. Vergeefs, want keeper Van Oevelen redde ge woon alles. Zeis gemaakte doel punten. Toppunt van onlogika was dat 20 minuten voor afflui ten Nijs, uit een nieuwe doch zeldzame tegenstoot Kallo aan een onvoorstelbare 2-0 zege hielp. wat ontzag opkeek naar het plaatselijk geweld. Wanneer de grote wijzer reeds naar rust nijgde kwam de thuisploeg toch op voorsprong. Hendrickx rond de een algemene aanval af met een knap schot dat via de bin nenkant van de staander tot tegen het net gleed (38' 1-0). De bezoekers reageerden niet onmiddellijk, kwamen echter met heel wat andere intenties op het veld gestapt voor de 2e helft. Met een overdonderend meesterschap drong Robur naar de zege. Lang duurde het niet vooraleer de stand gelijk was. Een mlssertje van de nochtans steeds accurate Verberckmoes gaf Lelie de vrije ruimte om op de gelijkmaker af te stevenen. (57' 1-1). Voor Baasrode was de lijdens weg nog niet ten einde. Hij begon pas. Opgezweept door dit snelle succes wierp Robur nu alle beschikbare mannen in het offensief., zonder succes even wel want een secure plaatselijke defensie wist met alles raad. Het bleef 1-1 zonder dat Baas rode nog veel over de midden lijn kwam. Doch dat was ook niet nodig. Ondanks de zware handikap was een puntje van goudwaarde binnen. (mvw) Uitslagen jeugdvoetbal Prov. Jun. AA Gent - E. Aalst 2-1 KAVD - Lokeren 4-1 Zele - Deinze ff 5-0 Lede - RC Gent 3-1 Prov. Schol. AA Gent - E. Aalst 1-0 KAVD - Lokeren 1-5 Zele - Deinze 1-2 Lede - RC Gent 2-1 Jun. C Overmere - Th. Destelbergen ff 5-0 Jun. H St. Denderleeuw - E. Meldert 6-0 Doggen - Erembodegem 4-0 W. Moorsel - FC Denderleeuw 1-2 Jun. I Mere - RC Wetteren 2-4 Hofstade - Massemen 0-1 E. Aalst - Herdersem 0-1 Smetlede - Schellebelle 4-2 Jun. J Hamme - Wieze 0-2 Lebbeke - Robur 0-3 Buggenhout - Heikant 5-0 Sp. Appels Waasunster 1-3 Grembergen - KAVD 1-2 Schol. D Wichelen - Heusden 1-0 Serskamp - Destelbergen 4-1 Schol* E Grembergen - KAVD 1-2 Haaltert - Baasrode 0-0 Lebbeke - Buggenhout 4-0 FC Denderleeuw - Hofstade 3-4 Nieuwkerken-Sp. Appels 7-0 Edixvelde - Hamme 0-7 Schol. H. Welle - Mere 2-6 Erpe - Vlierzele 3-0 St. Denderleeuw - Erembodegem 2-1 Terioden - Bambrugge 5-1 Schol. I Wieze - SK Aalst 1-1 E Meldert - E. St.-Gillis 0 2 Heikant - Herdersem 0-2 W. Moorsel - Berlare 12-0 Oordegem - TK Meldert 0-1 Lokerse - Robur 0-4 Prov. Knapen Zottegem - Zele 0-2 SNS - KAVD 1-0 Oudenaarde - Lede 3-0 Prov. Miniemen Zottegem - Zele 3-01 SNS - KAVD 4-0| Oudenaarde - Lede 2-21 Knapen M Mere - Erondegem Hillegem - Erpe 0-3 Knapen N Terjoden - Heldergem 2-1 Edixvelde - Doggen 7-0 Erembodegem-Kerksken 1-1 Nieuwkerken - Welle 0-1 Knapen O S. Moorsel-Schoonaarde 0-7 Hofstade - E. Aalst 0 2 Herdersem - E. Meldert 5-2 TK Meldert - Wieze 0-1 SK Aalst - W. Moorsel 1-4 Knapen P RC Wetteren - Overmere B 1-1 Berlare - St Wetteren 1-4 Massemen - Heikant 2-1 Smetlede - Wichelen 0-0 Schellebelle - Serskamp 1-2 Overmere A - Westrem 10-0 Knapen Q Lebbeke B - Oudegem 0-4 Robur - E. St.-Gillis 4-1 Grembergen - S. Appels 7 0 KAVD - Lebbeke A 0-5 Baasrode - Buggenhout 3-0 Knapen R Hamme A - Sinaai 2-1 Zele - Hame B 0-0 Minleen K Massemen-Schellebelle 0-10 Lede A - Edixvelde, 0-2 Serskamp - Hofstade 2 4 St. Wetteren-Nieuwerk. 0-1 Miniemen L Lokeren - TK Meldert 0-0 Herdersem - E. Meldert 5-2 SK Aalst - W. Moorsel 1-5 Oudegem - E. Aalst 3-3 E. St.-Gillis - Lebbeke 1-5 Lede - Wieze 5-0 Miniemen M E. Zele - Hamme 1-11 KAVD - Lebbeke 1-0 Waasmunster - Grembergen 0-3 Buggenhout Sombeke 0-5

De Voorpost | 1978 | | pagina 20