i Wind als spelbreker TOPPER ONBESLIST Sparta Appels - Eendracht St.-Gillis 1-1 Vierde provinciale Goede zaak Naar de redding? Op laag pitje Flinke weerstand Malaise duurt voort UITSTEKENDE VERDEDIGING EDIXVELDE-BURST 4-1 'AA'" INL' Baardegem had weinig in te brengen tegen het al te sterke Herdersem dat ook hler ln de aanval is. (JR) In de vierde provinciale reeks ,F kulmineerde de wedstrijd Pollare-Iddergem Geen gemakkelijke opgave voor de leider die nochtans deze hindernis met zwier genomen heeft. Voor Iddergem, dat aantoonde niet toevallig leider te zijn, be stonden er niet zo veel problemen. Wel verdedigde Pollare zich naar het beste vermogen, zette zich zeer schrap maar toch werd de verdediging tweemaal «gepakt». Iddergem moet alleen nog rekening houden met EdLvvelde dat Burst vrijwel kansloos Het. Op een bepaald moment werden de bezoekers tot tien herleid. De scheidsrechter toonde een rode kaart na «aanslag» op Van Audenhove. Bij Edixvelde dat tot goede kombinaties kwam was Van de Maele eens te meer goed voor een paar doelpunten. Erembodegem - Herzele eindigde op een scoorloze draw. En tus sen deze einduitslag was geen speld te krijgen. Beide ploegen waren hooguit een paar keer werkelijk gevaarlijk. Erembode gem nam de eerste speelhelft voor zich. Toen kwam het dicht bij een doelpunt doch de kan sen werden gemist. In de twee de periode was Herzele meest aan bod en liet toen op zijn beurt een paar klaargestoomde gelegenheden liggen. Bij de gas ten was er een opmerkelijke verrichting van centrale verde diger De Landsheer terwijl hij Erembodegem Guy Arijs zich nog maar eens in de kijker voetbalde. Doggen bracht het in de wed strijd met Okegem niet verder dan tot een puntendeling. Het had misschien wel een zege kunnen: verantwoorden al dient te worden aangestipt dat het een paar kansen verkwanselde. Het had ook wel eens pech. Naast Iddergem was er geen enkele ploeg die op vreemde bodem de beide punten kon gappen. Herzele en Okegem haalden wel een punt op ver plaatsing zodat de gasten am per vier op zestien op het re kwest kregen. Heldergem, dat op zoek is naar een speler-trainer voor volgend seizoen, sneuvelde eervol bij Steenhuize. Hillegem dat over de minst sekure verdediging be schikt treeg te Aaigem vier no ten in de korf. Toch rnoest de thuisploeg nog op de tenen om te zegevieren. In de vierde provinciale G werd de aandacht toegespitst op de konfrontatie aan de top Wieze- Wichelen, dat in de loop van dit seizoen een zeer goede beurt maakte en vriend en tegenstan der verbaasde is de enige ploeg, naast leider Wieze die nog mee doet voor de titel. Wieze be hield echter zijn vier punten boni omdat deze topper op een scoorloos gelijkspel eindigde. Herdersem verwierf eigenlijk moeiteloos een zege met for- faitcijfers in de wedstrijd met Baardegem. De Herdersem doel man Cooreman, die terloops ge zegd aan ophouden denkt, sleet een rustige namiddag. Zelfs toen Baardegem, van het veld- voordeel genoot werd hij om zeggens nooit verontrust. Het overwicht van S.K. werd met doelpunten van Hanselaar (2), Bracke (2) en De Croock ge ïllustreerd. Opstal liet zich op eigen bodem door Zandstuivers verrassen. Oordegem kon in zijn thuiswedstrijd met S. Moorsel aan voorsprong komen. Doch dit enige doelpunt bete kende geen waarborg voor de zege. Moorsel was in de tweede periode dan van verre de beste ploeg en zette dit in de verf met doelpunten van Gaston Wil le, Emiel Guns en Dirk Jans- sens. Met een doelpunt in ie dere speelhelft vestigde Gljze- gem een verdiende overwinning tc Schoonaarde. Marcel Van Nuffel zette Wilskracht aan de leiding en de 17-jarige Filip De Winne ontnam na de rust de thuisploeg alle illusies. Bij de bezoekers was er een goede prestatie van de zestienjarige Patrick Verleysen. Deze speelt op de piek van de aanval. Het is geen specifieke doelpunten- fabrikant doch een voortreffe lijke spelmaker Terugkerend naar de match Wieze - Wichelen dient gezegd dat dfe bezoekende keeper Bart Strinickx slechts één keer echt in gevaar kwam. Bij een hoek schop werd hij gered door ka pitein Moerenhout. Voorts maakte Wichelen het spel. Toen Rasschaert afdrukte en de ba! boven het doelhout keilde was daar een dosis pech bij. Uit blinker in de negatieve zin was ref De Greyt die iedereen ver bijsterde door zijn soms kant noch wal rakende beslissingen. Na enkele weken te zijn weg- gedeemsterd zijn de Boonwijk- se doelpuntenfabrikanten op nieuw op de proppen gekomen. In de wedstrijd tegen Opdorp moesten ze het nochtans stel len zonder hun goalgetter Willy Danijs, die blijkbaar te veel te gen geel had aangekeken. Eddy Van Ransbeek nam deze rol dan maar over. Met één doelpunt voor en twee na de rust nam hij wel het leeuweaandeel voor zich. Maar ook Miel Cleemput en Pierre De Feyter, zoals naar gewoonte van op de strafschop stip lieten zich niet pramen. De bezoekers slaagden er enkel in de eer te redden, zulks ge beurde bij een 1-0 stand en op grove flater van de Racing- verdediging. Racing schijnt nu wel opnieuw vetrokken, niet alleen om ee nereplaats uit de wacht te slepen, maar om de pluim van beste doelschutters tijdens het seizoen 1977-78 op te eisen. Bij Juventus Schoonaarde heer ste eerder verslagenheid na af loop van de thuiswedstrijd te gen Gijzegem. De bezoekers waren in dit treffen weinig of niet aan bod geweest. Dienden doorlopend het aksent op de defensie te leggen, maar ging- gen uiteindelijk toch met de volle inzet aan de haal. Bij Schoonaarde bekloeg men zich over de tegenslag die de ploeg blijft achtervolgen. Vrij vroeg in de wedstrijd diende Galle zich reeds te laten vervangen. Van Hauwermeiren en Tackaert kregen het leder maar niet over de lijn. Liefst een 4-tal maal werd de dwarsligger getroffen. To' driemaal toe wist een Gïj- zegemse verdediger op de lijn te redden, terwijl een paar ar- dere pogingen in extremis uit hel doel werden genouden. Bij Ge eerste bezoekende tegenstoot Rtlcofde de thuisverdediging in buitenspel en het was zo ge beurd. Later bij een dekkings- fout op hoekschop werd het vonnis voltrokken. Berlare vertolkte tegen KI. Vra- sene een ontgoochelende partij en de boop op de tweede plaats kreeg een flinke deuk. De ont moeting werd in de 3e min omzeggens beslecht, want in deze korte tijdspanne zouder- een verdediger en een half speler van de thuisploeg de bal tekort aan doelman Kerre toespelen, die hierdoor twee keer werd gevloerd. Na de rust werd het 0-3 en het tegensuk- ses van Vercauteren betkende amper een pleister op een hou ten been. Heikant en Moerbeke deelden de pnten en dit was een logisch verdikt. Beide elftallen domi neerden één helft en misten ook een strafschop. Bij Heikant werd De Kegel gesandwicht en de daaruit volgende penalty werd door dezelfde De Kegel over de muit van De Block ge knald. Na de rust als Moerbeke meest aandrong werd De Schep per foutief door Van Hedde- gem gestuit en de elfmetertrap kon door doelman Van Doorse- lare worden geneutralizeerd. In de eerste 45 min. nam De Ke gel voorsprong en rond het uur bracht Stevens de bordjes in evenwicht. Overmere is bepaald voetbal moe, want nu werden de Sport- kringers op eigen veld versla gen door Eksaarde. Er zat ze ker een dosis onkans voor Van Hoorde in, die het leder in eigen netten kopte en daarna de bal weinig oordeelkundig doorspeelde aan keeper Depage en hiervan maakten de Waas- landers gebruik om de geel- blauwen een pad in de korf te steken. Sombeke was in een biezondere dag en klopte Rupelmonde aan huis met 1-4, daarbij liepen alle andere kandidaten voor de 2e plaats (Overmere, Berlare en Gerda) tegen de lamp. Poppe en Malfliet onderlijnden de op portuniteit van W.S. met een 0-2 voorsprong aan de rust. Tijdens het vierde kwartier do mineerde en verminderde Olym- pia de achterstand. Sombeke hernam het offensief en na dat De Poorter, Poppe en Mal fliet op het doelhout hadden geknald zouden. Poppe en Mal fliet in de eindfase de aanvals- aktie met nog 2 suksessen onderlijnen. Johny De Nul spieren Johny De Nul zit niet in de put, doch maakt zich toch een. beetje zorgen. Net zo als begin vorig seizoen zit hij met spierpijnen geplaagd. Maar ook in 1977 liep het nadien los, met als gevol dat hij in totaal 46 koer sen won. De jonge prof ui Schoonaarde hoopt dat ooi nu het leed vlug voorbij i (mn Dirk Heirweg vingerbreuk Dirk Heirweg moet voorli uig uit de profpelotons bi ven. In de driedaagse v; De Panne pletste hij tege het wegdek en hield er ei gebroken vinger aan ov« zodat zijn opgang tijdel i geremd werd. Erie Van Extergem: arbiter Eric Van Extergem, een koereur, maar dan een an teur in de echte zin van h woord, en voetballer Wilskracht Gijzege, he zijn ware bestemming in sport gevonden hij is vo- balscheidsrechter geworde (m Rudi Haleydt Rudi Haleydt, eerst Gij: gemnaar, daarna inwor van Schoonaarde en sinds fusie dus Dendermondena duwde tijdens de match I keren - Waregem de tril leren zo mogelijk nog d per in de nederlaag. Na de Nederlander Koudijze keer voor de Westvlamin; had gescoord, deed rudi i een derde en zeer oppoi nistisch goaltje de deur slot. Huwelijk H. Van Der Meersch, i van de basispionnen bij HC Sparta Aalst, treedt zater dag 25 maart in het huwe lijk met M. Buelens. Zijn aanstaande echtgenote wel zeer vertrouwd met het sportleven aangezien zij de dochter is van Sam Buelens. EVA. De derby Sparta Appels - Eendracht Sint-Gillis is op een gelijkspel uitgedraaid. Achteraf Ibekeken zullen beide partijen wel vrede nemen met deze stand gezien beide ploegen een helft voor hun rekening namen. Toch waren er heel wat factoren die een andere uitslag op het bord had kunnen brengen. De bezoekers die kost wat kost wilden winnen om naar de tweede plaats op te rukken met een kans op promovering via een testmatch van de tweede geklasseerden stuitten op een beste Sparta n <U ploeg. ik. Doelman Dierickx redde weer de op grootse wijze een paar ;em open kansen voor de bezoe kers. In de Sparta rangen was men van mening dat er meer had ingezeten. Ook og bij de thuisploeg waren een kke paar puntjes welkom om enige zekerheid voor het be- g houd in derde. De wind was wel de grootste elbreker zodat men geen ihoorlijke aanval kon op bouwen met ballen die door •iehtf windstoten uit de goede rich ting waaiden. St.-Gillis nam de eerste helft (windvoordeel) •r zijn rekening maar kon niet de doelpunten uit •n die men wel verwacht had. Peleman was het dichtst bij een doelpunt wanneer hij een inzenden van links van uit een uiterst moeilijke hoek bijna kon omzetten. Bijna, want hij werd hier gestuit door een aandachtige doel man Dierickx die in extremis de bal uif het doel kon ran selen. Kort daarop kwam De Backer alleen naar het doel gestormd maar zijn schot ging via een oordeelkundig uitgekomen Dierickx in hoek schop. Wel de twee mooiste kansen voor de bezoekers. Na 35 minuten spel wandelde Francois gevaarlijk de grote rechthoek van St.-Gillis b«n- nen waar hij echter tegen de aardbol werd gewerkt. De ief die voordien in het midden veld alle fouten, zelfs de kleinste had gefloten keek de andere nichting uit. Wan neer vlak voor de rust Ver- eecken onderuit werd gehaald en gekwetst aan de knie werd (wardoor hij in de tweede helft fel onder zijn waarde ging acteren) trok hij wel een gele kaart. Na de rust kon na een kwar tier de wedstrijd een ganse andere wending hebben ge nomen. Op de 5e minuut kon Dirk Fran gods de stand ope nen 1-0. En enkele minuten laiter kwam Moerenhout al leen voor doel maar mikte in het zijnet. Op een tegen stoot vlak daarop kom Sint- Gillis via Peleman de stand ln evenwicht brengen. Bij Sparta was men er van over tuigd dat de bal voor hij werd ingezonden van op de rechterhoek was buiten ge weest de lijnrechter was niet van deze mening En de stand stond op 1-1. Op de 25ste minuut kon Dirk Francois een tweede doelpunt voor Appels scoren itoen deze be loftevolle jongere de bal kreeg toegespeeld van Van Spitael, via de knie van een St.-Gillisse verdediger. De ref keurde het doelpunt af wegens buitenspel. De lijn rechter hield de vlag tegen het lichaam. He*t waren een paar hazen die na de wed strijd het middelpunt van de gesprekken waren. Bij de bezoekers vielen De Backer en Peleman als heel gevaar lijke kleppers op. Patrick Goossens en Dirk Francois lieten een paar geslaagde een- tiweiels bevi(onderen in (te roodwitte rangen. De toe schouwers kregen ondanks het winderig gedoe een span nende wedstrijd te zien van twee evenwaardige teams. Vor Sint-Gillis zitten alle kansen er nog dik in om naar de tweede plaats door te storten. Sparta nam meer afstand van Serskamp dat zondag verloor. ANDRE E. MELDERT - DEFTINGE 2-1 Eendracht Meldert, nog lang niet definitief uit de bedreigde zone, heeft tegen Deftinge een goede zaak gedaan en heeft nu drie punten voorsprong op Thot Meldert, de nummer 15. In de eerste time kwam geel-blauw op voorsprong dankzij een own- goal. Toen Jacobs de 1-1 op het bord zette, zag het er plots bedenkelijker uit. Met een goal tje van Wille hield Eendracht dan toch de kostbare buit thuis. HOFSTADE - OUDENHOVE 2-0 Hofstade heeft tegen Oudenhove niet onaardig gevoetbald en bo venop verdiend gewonnen. Van Lintbergen scoorde eens in de eerste helft en later een twee de keer na de pauze. Oudenho ve vond nooit de gepaste tegen zet en mocht zich gelukkig prijzen met de eindscore blauwwit liet inderdaad nog een paar goaltjes liggen en lijkt op weg naar de redding. Eendracht Sint-GUlls behaalde op Sparta Appels een punt. De kans om volgend jaar ln tweede provinciale te spelen zit er nog steeds ln. W. MOORSEL - ERPE 1-2 Vooral tijden de tweede helft brandde de Moorselse lamp op een zeer laag pitje. De Smet had de thuisploeg tijdens de eerste periode naar een 1-0 voorsprong getild, doch dat bleek onvoldoende om achteraf een krachtig terugslaand Oran je van de zege te houden. In tussen geraakt Wilskracht maar niet definitief uit de degradatie zone en moet dringend nog wnt punten bijeensprokkelen om de «val» te vermijden. 3-0 DENDERHOUTEM - THOR MELDERT 3-1 Tegen de ongenaakbare leider en kampioen heeft het fel be dreigde Thor Meldert zich met hand en tand verdedigd. De be- roekers kwamen zelfs op voor sprong na een kwartier klopte D'Haese, voor het oog van hon derden verbijsterde fans, de Denderhoutemdoelman. Daar mee was het lied van Meldert to goed als uitgezongen, want na de koffie zette De Braecke- laar met twee doelpunten hin de minuut zijn team op ro- Later maakte Meert er 3-1 van. BAMBRUGGE - OUDEGEM 1-0 Een snelle start van de thuis ploeg noopte Oudegem zich op eigen speelhelft terug te trek ken. Bambrugge scoorde ras, reeds na 12 minuten mocht de bordjesman met het cijfer één de lucht in. Oudegem herstelde bet evenwicht doch gelegen heid tot scoren kwam er niet. Na de pauze domineerde Oudc- |em licht doch etaleerde een schrijnend gebrek aan schot- 'aardighcid Steeman had echt Onkans met zijn schot dat op |de dwarsligger uiteenspatte. (mvw) Sparta Appels, beste wedstrijd tegen Eendracht Sint-Gillis, EENDRACHT OPSTAL - FC ZANDSTUIVERS 2-3 Op het terrein van Eendracht Opstal heeft de verdediging van FC Zandstuivers in de tweedt helft zich van zijn beste zijde getond. Toen, de rust met 1-3 inging, een helft waarin de be zoekers met windvoordee! had den gespeeld, was het te ver wachten dat hen nog moeilijke ogenblikken te wachten ston den. Toen kwam de sterkte van de Appelse verdediging naar voor. Rudy Van Bogaerd organiseer de samen met Bennaerens en zijn overige achterspelers op uitstekende wijze zijn verdedi gingsgordel dat Opstal nog en kel een doelpunt liet aante kenen. Appels kon de volle In zet mee naar huis nemen. Doelman Vervaet mag ook ge citeerd worden voor zijn prima keeping waarin hij als de laat ste hindernis menige thuisaan- val in de kiem smoorde. In de eeerste helft hadden Van Dam me op pas van Heyvaert cn Rudy Van Bogaert voor twee treffers gezorgd. Daarbij kwam nog een geschenk van de Opstal doelman die een rollertje van Heyvaert door de handen liet glippen. Van Audenhove ging er met de grove borstel in en moest eruit.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21