Ondanks handicap MET HET OOG OP. JOCHEWOA AALST WINT ALOIS CARMELIET TROEFAAS VAN DE PAASBOKSMEETING TE ZELE Kieuwelmgen HANDBAL le nationale 2e nationale Bevordering Dameshandbal GELIJKSPEL JEUGDHANDBAL 23 JS HERSTAL-AVANTI LEBBEKE 12-21 Avanti Lebbeke heeft te Herstal een zeer vlotte wedstrijd ge speeld en dit ondanks het feit dat zij de diensten moesten missen van E. De Batselier, H. Vermoesen en E. Moonen. In principe zou ook Ebel niet aan deze wedstrijd deelgenomen hebben maar de sympathieke Duitser legde zo maar eventjes 900 km. af met de wagen om toch te Herstal aanwezig te kunnen zijn. Dirk Heirweg de nieuweling uit Zele, won. Jammer genoeg werd hij voor deze blijk van kluhliefde niet beloond aangezien hij na 21' spelen zo ongelukkig ten val kwam dat hij met een schouder kwetsuur met de dienst 900 naar het hospitaal afgevoerd werd. De uiteindelijke diagnose is op dit ogenblik nog niet gekend en wij kunnen alleen maar hopen dat het niet te ernstig is aan gezien Avanti, dat nu tot de vijfde plaats is opgeklommen, nog een mooi seizoeneinde kan realizeren. Voor Ebel zelf hopen wij natuurlijk op een zeer spoe dige genezing. Ondanks deze te genvaller bleek Avanti te Herstal op hoog toerental te draaien. Met Eddy De Smedt opnieuw als duivel doet al en met De yiieger opmerkelijk goed in de afwerking, werd de thuisploeg, die nochtans in grote punten- nood verkeert, overspeeld. Een enorm goed sluitende Avanti- verdediging liet niets door en wanneer de Wapenmakers dan toch eens het Avanti gordijn verdrongen was keeper Mertens steeds paraat. Ook Ladhari, 't laatste kwartier ingekomen, bleek evenals Mertens zeer effi cient zodat Herstal op geen enkel ogenblik Avanti kon be dreigen. Reeds in de eerste minuut trof De Vlieger raak, de thuisploeg kon dan even tot 3-1 voorsprong nemen maar via Ebel en De Vlieger werd het 3-7 na het eerste kwartier. Het scorebord wees 5-8 aan toen Ebel gekwetst raakte; even was er paniek in de Lebbeekse rangen maar K. Verhofstadt organiseerde zijn verdediging en het duo De Vlie ger-De Smedt zorgde voor een 5-12 ruststand. Tijdens het 2de wedstrijdgedeelte liet een op volle toeren draaiend Avanti de thuisploeg nooit meer naderen zodat na 45', Mertens stopte toen een penalty, het scorebord 8-15 aanwees. Tijdens het laatste kwartier dreef Avanti dan de voorsprong op en via 12-19 kon den L. Batselier en Maes de eindcijfers vastleggen. Scoorden De Vlieger 6, Ebel Met liet oog op de achtste finale van de Belgische bekerkompetitie i het kompetitietreffen tussen EV Aalst en Stenor Wilrijk een belangrijke ontmoeting. Inderdaad, de Aalstenaars van voorzitter Lievcns moeten op 2 april naar Stenor in het kader van boven- [genoemde Bekerkompetitie. Na deze kompetitiewedstrijd is be- i dat Eendracht een grote kans maakt door te dringen tot de kwartfinale. Rosis Aalst diende het onderspit te delven tegen het (sterke Beyne. De jongens van L. Van Oost scoorden eens te meer r dan 20 treffers maar opnieuw bleek dit onvoldoende om de I puntjes thuis te houden. Die zwakke verdediging kost Rosis inder- daad dn degradatie. [EV AALST-STENOR 18-14 :rd eigenlijk een gekke vedstrijd zaterdagavond in de Valstcrse sportzaal. Aalst leek ■tijdens de eerste 10* de bezoe- lers van het kastje naar de muur zullen spelen maar plots viel llles volledig stil en Stenor m zelfs op voorsprong in periode van 25* waarin Een dracht geen enkel doelpunt |scoorde laatste tien wedstrijdminu- [ten kwam de Aalsterse motor dan toch terug op gung en met- werd Stenor ter plaatse ge- laten. Er waren amper 8* gespeeld en I Eendracht telde reeds een 7-0 datl voorsprong. M. Bayens, Steeman onstuitbare Rimbaut I hadden voor deze voorsprong I gezorgd. Het duurde nog tot i de 12c minuut vooraleer de be zoekers voor de eerste maal l scoorden (8-1). Tijdens de res- lerende 18* van de eerste helft I slaagde Eendracht er niet meer nog te scoren zodat bij de st zowaar een 8-8 stand op het scorebord prijkte Na de i rust bleek Aalst nog niet zich zelf te zijn geworden want de bezoekers namen voorsprong na 34'. M. Bayens doorbrak dan de periode van steriliteit door I gelijk te stellen maar opnieuw I waren het de bezoekers die voor sprong namen. Met nog 16' te spelen leidde Stenor met 11-12 maar uiteindelijk zou Rimbaut de Aalsterse scoremachine op IJ gang krijgen. Rimbaut scoorde drie maal (14-12) en meteen zat Aalst op rozen. Vijf minuten voor het einde was het 16-14 en M. en D. Bayens legden de eindcijfers vast. I Scoorden M. Bayens 8, D. I Bayens 1, Rimbaut 6, Steeman 3. RESERVEN EV AALST-STENOR 15-18 Rust 6-6 Scoorden Van Herreweghe 4, Rosseel 2, Merck* 6, De Jae- ghcr 3. ROSIS AALST-BEYNE 21-24 uiteindelijk dienden zij eens te meer met de nederlaag vrede te Het gebrek aan wissel spelers laat zich te sterk voelen tijdens het wedstrijdeinde zodat al hun inspanningen niet be loond worden. Tijdens het wed- strijdbegin leek Rosis er niet aan te pas te zullen komen. Na amper 3 minuten spelen leidde Beyne reeds met 0-3. Petrez kon even Rosis in het spoor van de Walen brengen maar via 2-8 en 6-11 werd de rust bereikt met een 9-14 score. Tijdens het 2de wcdstrijdgedeelte gooide Rosis het dan over een andere boeg Scoorden Juegher 7, De Man 1. Eva De hundhalploeg Eendracht Vrij Aalst. leit lag i ki pel Rosis speelde zeer goede wedstrijd tegen het sterke Bey ne. Vooral tijdens de tweede helft bleek Rosis njinstens de evenknie van de Walen maar 3, De Smedt 5, K. Verhofstadt 2, Maes 2, Batselier 1, G. De Proft 2. RESERVEN JS HERSTAL-AVANTI 8-16 Rust 3-7. Scoorden De Pauw 4, J. De Proft 9, M. De Proft 1, De Specht 1, Batselier 1. EVA en mede dank zij het schitte rend werk van doelman Van Snick werd het 21-22 3 min. voor het einde. Uiteindelijk kon Beyne nog gebruik maken van de logische vermoeidheid in de Aalsterse rangen om nog driemaal te scoren en aldus een gevleide overwinning te behalen. De Gendt 1, De Petrez 5, Meert 7, Duiventnaatschappijen aandacht Een nieuu) duivenseizoen slaat voor de deur dè onge- duldigen zijn reeds gestart en uiteraard zal ons weekblad opnieuw de nodige aandacht besteden aan de duivenvluchten. Vanaf volgende week starten we met onze duivenrubriek. In die optiek zouden we aan de maatschappijen durven vra gen om hun uitslagen zo vlug mogelijk aan onze mede werker over te maken. Indien de volledige uitslag dinsdag niet in zijn bezit kan zijn, maak dan onmiddellijk de eerste tien over, met de uitblinkers en de seriewinnaars. Zodat elkeen aan zijn trekken komt. Uitslagen over te maken aun Benoit Van IVinckel, Den- dermondsebaan 145, 9140 Zele, tel. 052-44.47.94. In de Bevorderingsreeks waar de 6trijd zich nu toespitst op het behalen van de tweede plaats en de daaruit volgende mogelijke deelname aan de eindronde, bleven de rechtstreekse belangheb benden Sparta Aalst I en SK Grembergen I zonder wedstrijd. Ajax Lebbeke I, de derde kandidaat, speelde en won tegen Sparta Aalst U maar de meeste aandacht ging toch naar de wedstrijd DB Zwijn aarde I-Jochewoa Aalst. D.B. ZWIJNAARDE I 19 JOCHEWOA AALST 21 De Aalstenaars van trainer W. Coen zorgden toch wel voor de verrassing door het beter ge rangschikte Zwijnaarde op eigen terrein te gaan verslagen. Het werd een zeer goede wedstrijd die gedurende bijna gans de speeltijd twee sterk aan elkaar gewaagde ploegen ten tonele bracht. Nadat Moens voor Aalst de score opende werd via een 5-5 stand het eerste kwar tier afgesloten met 6-5 cijfers. Moens en Huylebroeck stelden elk om beurt gelijk en even voor de rust bracht de weder- optredende De Boeck, Joche- woa op voorsprong. Nog voor de 30 min. rond waren had de thuisploeg gelijkgesteld zodat de rust aanbrak met een 10-10 sco re. Onmiddellijk na de rust zag het er naar uit dat Zwijn aarde het pleit in haar voordeel ging beslechten. Via 12-10 werd het laatste kwartier aangevan gen met een 14-12 score. Joche- woa kwam toen opnieuw aan dringen en nadat Huylebroeck had gelijkgesteld zou De Vuyst Jochewoa op voorsprong bren gen 11 min. voor het einde. Zwijnaarde begaf echter niet en met nog 8 min. te spelen was het opnieuw de thuisploeg die leidde (18-17). Moens stelde ge lijk en tijdens de daarop vol gende 5 min. legde Jochewoa de overwinning vast. E. Ver- haeven, Eckeman en Huyle broeck zorgden voor 18-21 en het laatste doelpunt van de thuisploeg kon de overwinning van dit goede Jochewoa niet meer in het gedrang brengen. Scoorden Eckeman 1, Huyle broeck 6, Moens 4, Huybrechts 3, De Vuyst 1, Erik Verhaeven - 4, Eddy Verhaeven 1, De Boeck 1. AJAX LEBBEKE I 37 SPARTA AALST II 11 Dit werd weer eens een wed strijd die moeilijk als propa- ganda Ivoor de handbalsport betiteld worden. Het Ajax van W. Bosteels bleek als promo tiekandidaat veel te sterk voor het piepjonge Sparta Aalst II dat slechts zijn moed kon de monstreren. Na 10 min. leidde Ajax reeds met 7-2 en wanneer de eerste 30 min. werden afge sloten wees het scorebord 18-6 aan. Via 25-7 en 30-9 werden de eindcijfers bereikt. Nog op te merken dat bij Aalst ouder domsdeken Et. Bomon even in het doel stond en dat bij Ajax Maes negen maal traak trof. Scoorden Ajax Vermeiren 7. Preneel 5, M. Huyck 4, Hofman - 4, Van Geel 5, Van Medegael 2, Maes 9, Jacobs 1. Sparta II F. Bomon 2, Verbestel 5, Et. Bo mon 3, R. Lootens 1. Eva In dameshandbalkompetitie is in verband met de titel de be slissing gevallen. Uilenspiegel won tegen Evere en zonder al te grote verrassing worden de Antwerpse meisjes dus kam pioen. Avanti Femina I won na een vlotte wedstrijd tegen Stel- mar en Avanti Femina II over won Anderlecht, wat nog maar eens een prestatie kan genoemd worden van de jonge Lebbeekse meisjes. Het derby tussen E.V Aalst en R.B. Dendermonde ein digde op een logisch gelijkspel waarmee beide klubs min of meer tevreden blijken. De wedstrijden AVANTI FEMINA I 15 STELMAR 5 Avanti Femina I zonder de ge kwetste A.M. Bleyaert maar met Hilde Bleyaert, telde deze maal toch twee wisselspeelsters op de bank zodat het bezoekende Stelmar geen schijn van kans maakte. Het waren nochtans de Antwerpse meisjes die het eerst op voorsprong kwamen maar via doelpunten van Van de Bor- re, Muylaert en Van den Broeck werd het 3-1 na 10 min. Avanti liep verder uit tot 7-1 vooraleer Stelmar nog kon scoren en met een de 7-2 ruststand vastleggen. Na de rust dreef Avanti langs Muylaert en Bleyaert de voor sprong verder op zodat met nog 9 min. te spelen het scorebord 13-2 aanwees. Stelmar dat kost wat kost nog enkele doelpunten wou scoren, begon toen op de hardhandige toer te gaan zodat het wedstrijdeinde nogal woelig verliep. Scoorden Van Den Borre 5, Muylaert 5, Van den Broeck 1, Van San 1, H. Bleyaert 2, De Meersman 1. AVANTI FEMINA II 10 ANDERLECHT 6 Avanti Femina II speelde een uitstekende eerste helft en het was dan ook dank zij deze eerste 25 min. dat de jonge Avanti meisjes hun zege gestal te gaven. V. Lissens opende de score in de vierde minuut en na 15 min. leidde Lebbeke met 5-0. Pas dan konden de be zoeksters voor de eerste maal scoren en de rust brak aan met een 7-2 stand. Na de rust ging het duidelijk minder vlot bij Avanti en hiervan maakte An derlecht gebruik om tot 7-4 te naderen. Lissens kon gelukkig voor Avanti het tij doen keren zodat het laatste kwartier begon met een 9-4 score. Opnieuw kwam Anderlecht aandringen maar via 9-6 4 min. voor het einde legde Lissens op penalty de eindcijfers vast. Scoorden Lissens 5, Biesemans 1, Veireman 4. E.V. AALST 11 R.B. DENDERMONDE 11 E.V. Aalst, zonder de weerhou den Simal, heeft op het eind< van de wedstrijd nog een twe< doelpunten voorsprong zien ver luren gaan wat meteen resul teerde in een logisch gelijk spel. Dendermonde bleek nog tevreden met het resultaat maai voelde zich tot niet helemaal gelukkig met sommige beslissin gen van de gelegenheidsscheids rechter. Ook Dendermonde trai niet volledig aan, aangezien J Meilis op het appel ontbrak en praktisch over geen enkele wisselspeelster beschikten. Een dracht nam het initiatief lang! L. Wauters en na 16 min. wees het scorebord 5-2 aan. Dender monde kon daarna meer in de wedstrijd komen zodat de rus aanbrak met een 5-4 score. On middellijk na de rust nam Een dracht opnieuw voorsprong lang Martens en Definne (8-4) maai 13 min. voor het einde stonder de ploegen opnieuw gelijk (8-8) Toen er nog een viertal minu ten bleven te spelen leidde d« thuisploeg met 11-9 maar Den dermonde kon langs L. Heire man en J. Heirmans nog eer logisch gelijkspel op het score bord werpen. Scoorden E.V. Aalst Wauter 6, Devinne 4, Martens 1. Dendermonde J. Hciremans 7 L. Heireman 3, Van der Jeugh 1. Eva De invallcrsploeg van Eendracht Vrij Aalst. O. MERKSEM 14 H.B.C. AJAX 11 Het in gestalde sterk bena deelde Ajax begon zeer kalm aan deze wedstrijd. Nadat O. Merksem met een stormachtige start de stand geopend had, nam Ajax do wedstrijd in banden. Dit dank zij het puike verde digingswerk van Paerewyck en keeper Van Sinay. Ruststand 6-8. Na de koffie maakten de Ajax- ieden een slippertje, waarvan Olse dankbaar gebruik maakte en hun achterstand van 6-8 ombogen in een 13-8 voorsprong. Toen kwam Ajax weer in de wedstrijd en kon nog milderen tot 14-11. Alles bij elkaar een goede wedstrijd waarbij ook Coppens en B. Lassay zich in de kijker speelden. Scoorden Van Acoleyen 10, Coppens 1. KAPEK 21 AVANTI LEBBEKE 12 Avanti, zonder Van Onsem en Martens, werd door Kapek ge woon van het terrein gespeeld. Kapek, zeker de beste ploeg van de 'reeks en beschikkend over een paar grote, zeer har de schutters, had na 20 min. reeds een 11-3 voorsprong op gebouwd tegen een Avanti dat enkel in het begin kon bij blijven (3-3 na 11 min.). Onde impuls van een zeer goede F De Ridder kregen we in de 2- helft een ander Avanti te zien er werd beter gecombineerd ei de tegenaanval werd niet vei waarloosd zodat deze time me een 9-8 £core werd afgesloten Te noteren dat Van Gucht eei ganse match een mannetje op d- huid kreeg. Ploeg Holbrecht, Kcppens, Duelman 3, Van Gucht 3, Van den Abbeele, Hertsens 2, Van Damme, Waumans 1, De Ridder 3, Ruyshergh, Verheeck, Vlas- senroot. Eva jrec >etH^ Het blijft maar doorhollen naar ongekende hoogten. Niemand t»l nu nog twijfelen dat Boxingclub Zele de Belgische C, lop-organisator is. De namen die ze op de super-Paasmeeting uit aankondigen mej vijf beroepskampen kunnen weinigen hen nadoen. Maar niet alleen lv.in succesvolle meetings maar ook •Ie Zeelse sterbokser Alois Carmellet blijft vriend en tegen- •tander verbazen. De talrijke toeschouwers die komende zaterdag 25 maart »»naf 20 uur naar het Zeie kof aan de Gentsesteenweg te Zele stromen, zuilen een kan didaat-wereldkampioen onder de ringlichten zien staan bokser van het team Jozef Van Driessche werd Italiaanse matchmaker janisator van wercldkampioen- ichappen, Sabattini. aange kocht om in Amerika (Las Vegas werd vooropgesteld) te boksen om de wereldtitel der welters tegen Carlos Palomino, de huidige titelvoerder. Indien manager Jef Van Driessche een overeenkomst bereikt, zou de kamp eind mei doorgaan. Voor Alois, zijn trainer Jozef Van Driessche en het bestuur van Boxingclub Zele is dit aanzoek een grote eer en een waardering voor de inspannin gen die ze leveren tot de re- habilisatic van de bokssport. Zaterdag staat Alois tussen de 12 touwen tegen een Ameri kaan ZHn tocncton-W Poon Janes is absoluut geen klantje of een 3e klasser. Het is een harde knokker, met ongeloof lijk veel ring-ervaring. Van de 86 beroepskampen die hij le verde won hij er 51 en meest al ging de New-Yorker in de clinch met de toppers uit de welterklasse. Alois bokste 29 beroepskam pen en won er 25. Een attraktie wordt zeker bet optreden van de Zeelse Za- irees. Deze klasseman neemt het op tegen de Engelsman Billy Boy Waith, die maar op punten verloor voor de engel se titel. Maar de beweeglijke Tshinza met zijn snelle en trefzekere rechter zal zeker de harten van het bokspubliek Over 8x3 ronden komt Jean Van Torre, de Zeelse legende, in het gelid tegen de Frans man Petit. Ondanks de drukke bezigheden van de Zeelse fri- tuuruitbater heeft de doorzet ter die Jean is, getraind als nooit voordien en zijn fysi sche konditie wordt zeker weer zijn sterke wapen. Eveneens over 8x3 ronden krijgt Rudy Gauwe zijn re vanche tegen Obutobe Voor Rudy wordt het een belang rijke konfrontatie en moet het een stap zijn naar een defi nitieve doorbraak, die hem in de rij moet zetten voor de kandidaat-opvolgers van Coop- man. De Zeelse neo-prof Gil- tegen de Bruggeling Joris De Meyer. Tegen deze ex-wiel renner verloor Gilbert als no vice nipt op punten. Indien Baeyens zijn mogelijkheden die hij op training tentoon spreidt kan ten uitvoer brengen, moet hij gemakkelijk winnen. Hoofd bijhouden wordt zijn eerste opdracht. Als omlijsting ko men de liefhebbers Mertens en Temur in de ring en bokst Patrick Troch de halve finale voor het kampioenschap van België tegen Van Gorp. Dat het Zeiehof te klein wordt komende zaterdag zou een logisch gevolg zijn van het programma dat wordt aange boden. De inrichters verdienen het veker BENO De Zeelse Znirees Clement Tshina wordt een blikvanger op de paasmeeting te Zele.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23