1 Amerikanen deden het niet SNELLE START ii Ti 'i Normaal resultaat REMONTE INZET OSIRIS PROMOVEERT Dertig minute weerstand Eervol verweer TEMPO BASKETBAL Titelreeks Na de rust situatie recht gezet Mare Minnebo, de Dendermondse Amerikaan H ar 24 OKAPI - STANDARD 79-93 Na vijf speeldagen de eerste helft van de tweede ronde zit er op heeft Okapi slechts twee schamele puntjes verzameld winst tegen Avanti Brugge en het ziet er ook naar uit dat het bij deze zcnl kunnen blijven. Het is inderdaad uit de wedstrijd met Standard gebleken dat de Aastenaars de zwakste formatie van de elite zijn en ze zich gelukkig mogen achten tot de beste zes te behoren. Okapi kon vrijdagavond inder daad nooit een vuist maken en nooit met enige kans op sukses optomen tegen het fel gemoti veerde Luikse vijftal, dat het op bepaalde momenten in de verdrukking speelde. Okapi kon nooit de indruk verwekken ook maar te kunnen wedijveren met de kampioen. Niet alleen op het kollektieve vlak doch ook konditioneel stak Standard Bou- le d'Or met kop en schouders boven. Het pakte van meet af aan uit met snel en beweeglijk basket en stond alras met een 2-12 voorsprong. In de beginfa- ze leed Okapi inderdaad een paar keer balverlies - wat trou wens werd afgestraft - en werk te op de koop toe minder pre cies af. Ook was Okapi opmer kelijk zwak in de afweer. Het zou echter nog wel even In de achtervolging gaan en tot 22-22 herleiden toen Katherman en Jones toch tot scoren kwamen. Het bleek echter vlug dat het zijn beste pijlen verschoten had. Men kon trouwens Dinkins en Gantt niet beletten van te scoren en deze vlijtige en goed afwerkende Amerikanen ge bruikten vooral de goede voor zetten van Tienne Geerts om voor de rust tweeëndertig pun ten te laten inschrijven. Bij de rust kon men dair ook reeds huiswaarts keren. De stand luidde 34-49 en dit veertien- puntenverschil vond men trou wens ook in de einduitslag te rug. Men kon gelet op wat de Je speelhelft had geboden zo ra den dat Okapi in de tweede speelhelft slechts een sparring- partner voor de Luikse forma tie zou zijn. De 2e periode werd inderdaad een herhaling van de eerste. Dinkins kon men niet afremmen. Op een bepaald ogenblik stond hij zelfs moederziel alleen onder de Aalsterse korf en kreeg al de tijd om met de rug naar de Aalsterse basket gekeerd te scoren. Hieruit kon dan worden afgeleid dat Okapi ook in de 2e speelhelft minder doeltreffend verdedigde. Daarbij lukte Katherman pas na 8 min. zuivere speeltijd zijn eerste "field goal". Hij werd zelfs voor een paar mi nuten naar de invallersbank gehaald. Ook Jones, die een paar keer wrevelig werd bij scheidsrechterlijke beslissingen deed het niet. De Aalsterse Amerikanen lie ten slechts 34 ptn optekenen waar Gannt en Dinkins er liefst 67 aanbrachten. Al met al dus een ontgoochelende ver richting van Okapi Safir. Dat het tegen Monceau beter zal moeten doen om te winnen. De doelpunten Elias 6-6; Van den Broeck 6-8; Van de Keere 2-6; Schorreel 2-7; Katherman 11-12; Jones 7-6. J.V.H. CABRITA ZEDE - OSIRIS DENDERLEEUW 83-115 Op uitzondering van de eerste minuten toen Cabrita stand hield tot 12-12. Het kon toen rekenen op Hollants, die 3 op 4 binnenshotte alvorens volledig weg te deemste'ren en tot 5 op 22 kwam. Ook Coene omzeilde gemakkelijk Schorreel met een 3 op 3, maar moest vlug naar de bank met 3 fouten. Osiris kwam na de aanloop periode op het gewenste peil en onder impuls van een on houdbare Ceuppens, die de eerste 20 minuten 9 korven uit 11 pogingen scoorde en Van Keer cfie met een 4 op 4 de maat nam van Dhooghe. Zodat via 14-22 aan de 7e minuut, de wedstrijd na 11 minuten in zijn definitieve ijl ooi Sag met een 18-36 score. Cabrita was verdedi gende niet bekwaam om op te tornen tegen de kandidaat kampioenen, gelukkig kon Fiiip Van Hassel met een 4 op 6 de cijfers nog geperken tot 39-58. Het verschil tussen beide ploegen komt tot uiting bij de shotprestatie. Het pre- ciese OSiris scoorde in de eer ste helft 23 korven uit 39 pogingen en lukte 10 op 14 vrij worpen. Cabrita daaren tegen wierp ook 39 keer naar de korf maar scoorde maar 17 keer en lukte 5 op 6 vrijworpen. In de tweede helft kon de thuisploeg al leen maar rekenen op Coene, die een knappe wedstrijd speelde en flinke steun kreeg van Famay om tot de 10e minuut 60-81 het verschil te beperken. Maar Osiris met formeman Herman Van Keer, die toen afwerkte met 8 op 12 en naar het einde toe scoorde Escandon, die de drie cijfers op het bord zette, een 5 op 5. Mommerency hervatte zich nog enigszins in de tweede helft maar de eindstand spreekt de juiste taal in verband de ploegen verhouding. Punten CABRITA (34 op 89) Moens 0-2, Coene 6-14, Famay 6-10, Hollants 9-4, Ffrlip Van Hassel 10-0. Dhoo- gte 2-0, Van Damme 0-0, Goossens 0-4, Mommerency 6- 10. OSIRIS (45 op 89) Biese- mans 0-7, Van de Spiegel 4- 5. Van Keer 11-18, Ceuppens 21-12, Schorreel 8-0, Escandon 14-15, Heyvaert 0-2. BENO BC MELLE BC ARZON1 66-73 Uit ervaring kon men voor spellen dat Melle een zeer moeilijk te nemen tegenstander zou zijn. En eens te meer werd de partij niet gewonnen met het afstandshot maar wel haalde de ploeg de zege die meest bedreven was onder de ring. De minder gunstige ligging van het terrein maakt het praktisch onmogelijk cm vanop afstand de bal door de basket te werpen. De thuisploeg pakte de Aal- stenaars aan met een man verdediging waardoor inzonder heid Dirk De Schaepdrijver moeilijk tot scoren kwam. Hij werd in die eerste periode zelfs tot 4 ptn beperkt. Na 10 minuten zette Mille het scorebord in zijn voordeel. Van 10-10 liep het naar 18-16 en bij de rust had de thuis ploeg haar voorsprong tot 6 eenheden uitgebouwd. Mede door het feit dat ze meester was in de aanvallende rebound en daarvan ruim profiteerde. Rust 36-30. Na de rust zou de wedstrijd in het voordeel van Aalst wentelen omdat Dirk De Schaepdrijver nu beter aan zijn trekken kwam. Deze in filtreerde meermaals in de Melle-verdediging en hij zou in de laatste 5' de achter stand van Arzoni tot 2 ptn. terugbrengen. 62-60. De res terende minuten kenden dus een vrij spannend verloop. Het was nochtans zo dat zich bij Meile de foutenlast liet gevoelen. De Aalsterse spelers die de inspanningen hadden opgestapeld sleepten uiteinde lijk een zeer kostbare zege uit de brand. Doelpunten Dirk De Schaepdrijver 4-32; Luc De Schaepdrijver 10-5; Elias 6-0; Brijs 2-6; Vander- borght 8-0. J.V.H. LOKBREN - GREMBERGEN 88-82 In het begin van de wedstrijd kon Grembergen gelijke tred houden en dit kwam op het scorebord tot uiting met, tus- senstaden als 10-8 aan de 6e minuut en 22-18 na 11 minuten. Eric Meys en Segers waren de belangrijkste be zoekende pionnen. Maar Lo keren had in Dirk De Meer leer, Cornells en De Mange- leer opportune afwerkers om voor een 46-32 ruststand te zorgen. In de tweede speelhelft, pro beerde coach Jef Piron het op taktisch vlak en het plaatste een man op De Meer leer en die zet lukte, want na 5 minuten stond Grem bergen met een 52-50 opnieuw lagszij en Luc Van Cauwen- berghe en Cuypers konden gelijke tred houden tot de 12e minuut met 65-62. Toen reageerde Van de Vijver voor Lokeren en aan de 14e mi nuut werd het 82-73. Een late reaktie van de bezoekers strandde bij 87-82. Punen Seghers 8-7, Meys 15-14, L. Van Cauwenberghe, Cuypers 4-8, De Clercq 4 4, an Keer 4-4. BENO Een mooie sprong van Schorreel (Okapi) doch het wordt geen «korf». Van de Keere (Okapi) veert hoger dan Becknel (Standard) (EL) RIMBO ZELE - HAALTERT 58-53 In de eerste helft kwam er geen verschil op het score bord. Beide ploegen waren met wining spirit op het terrein gekomen. Rimbo moest het hebben van de aanvalskracht van Werner Van Miogroet en Andy Vehent, maar de 7-4 na 5 mlinuten werd reeds 11-14 aan de 10e minuut. Deprez en F. Van den Hauwe waren de bezoekende afwerkers zo dat aan de rust niet een 26-26 nog niets beslist was. In de tweede helft nam de thuisploeg onmiddellijk het initiatief. De Prouw begon ook /te scoren en na 5 minu ten werd het 36-29. Maar na 10 minute stonden de ploegen opnieuw op gelijke hoogte 40-39. Aan het kwar tier had Rimbo Zele 10 pun ten voorsprong verworven en die bleven ze tot het einde verdedigen. Punten RIMBO Van Lysse- betten 2-0, Werner Van Miegroet 8-10. Willy Van Miegroet 0-0. Vehent 8-10, Philips 2-0. E. De Saedelare 0-0, Baert 0-2 De Saedelare 2-2. HAALTERT Deprez 8-2, Burssens 4-4, De raeve 0-0, De Batselier 0-1. Van de Hauwe G. 2-0, Nott/eboom 2.2, F. Van den Hauwe 8-14, Mally 2-3. BENO HoogopgeschotenNet iets groter dan twee meter. Uitgerekend de ideale gestalte voor het basket, een sport waar schier gen «kleintjes» zitten, althans niet aan de ton. Mare Minnebo Dendermondenaar, vooraan in de twintig, en een viertal seizoenen geleden getrauhiereerd naar Eers'.e Klasser Korti ijk. Een belofte. Teoretisch goed genoeg voor een aarttal selekties als internationaal, maar nog niet aan de échte doorbraak toe. Althans niet tot voor afgelopen weekend. Waarom die stagna tie in de carrière van een «dubbele meter» die overborrelt van het talent. Het antwoord op die vraag is dóódsimpelin België worden de "cracks" in de hoek gezet door de Amerikaanse brood spelers. Begaafde knapen slij ten meer uren op de bank dan minuten op het terrein. Ze mogen meedoen als "stand in", als ballendragers. Soms krijgen ze dan toch een kans om zich waar te maken: als één van de spelers van "oversea" op een goeie dag verstek moet laten gaan. Zo als voor de "topper" tussen Kortrijk en Fresh Air van vo rige zaterdag. MATCHWINNAAR Coach Paul Poppe had geen andere keus Minnebo moest het terrein op, nu hij slechts één van zijn Amerikanen, Ken- drick, in het vuur kon jagen. Tony Johnson moest immers in burgerpak blijven. Gewond. Die afwezigheid werd nooit aangevoeld. Gewoon omdat Kortrijk nu eens naar de échte Minnebo kon kijken. Ook tijdens de tweede time schitterde de Dendermonde naar. Hij plukte zowel aan vallende als verdedigende re bounds. En skoorde. Toen de Kortrijkse zege vast- V1ERDE KLAS8E PANTERS BAASRODE - ERPE MERE 95-77 De kompetitieleider nam een snelle start en het verstikte hierdoor de tegenstander. Willy Van den Broeck en Putteman waren de spitslopers van Panters en aan de 6e minuut werd het reeds 21-7. De bezoekers reageerden echter langs Bayens en De Swaef en konden ondanks de goede akties van Stevens aan de rust schade beperken tot 53-42. In de tweede helft schoot de thuisploeg opnieuw het snelst uit de startblokken en het plaatste een 10-0 zodat bij 63-42 het verschil wel definitief op het bord stond, daarvoor had Miel Van den Broeck gezorgd. Een domper op het Panters enthousiasme was zeker de foutenlast van Putteman, die de Amerikaan ln de eerste helft voortreffelijk uit de wedstrijd had gehou den. Spann kwam aanvallend beter aan bod. zodat aan de 13e minuut 77-67 er nieuw gevaar kwam voor de thuisploeg. Maar Spann moest naar de bank voor 5 fouten en hierdoor beheerstte Panters de rebound en kon Colpin opnieuw een verschil maken. Een tegenslag voor de bezoekers was zeker dat De Swaef even voor de rust een voet verzwikte en in de tweede helft van weinig nut was. Punten PANTERS BAASRODE Coilpin 6-8. Putteman 16-14. Miel Van den Broeck 8-12, Willy Van den Broeck 14-2, Labay 0-4, Stevens 9-2, ERPE-MERE Bayens 17-2, De Swaef 12-0, Spann 8-15, De Wolf 2-14, De Punt 3-2, Callebaut 02- Wolf 2-14, De Punt 3-2. Callebaut 0-2. BENO Op 2 speeldagen van het ein de van een vrij spannende kom petitie weet men met zeker heid dat Osiris volgend sei zoen tot de 3e klasse zal behoren. Het is immers zo dat Zottegem dat insgelijks nog een promoveringskans maakte op de jongste speeldag ver loor bij Houtland. Of te Denderleeuw de kam pioenenviering zal plaats heb ben weten we pas op 2 april. Wordt dan de thuiswedstrijd met Luchtbal gewonnen (wat tot de grootste mogelijkheden behoort) dan is het zover. Wat de jongste wedstrijd te Zele betreft stipte men Osiris aan dat hij inzond heid het produkt was van goede kollektieve prestatie, vooral werd geschraagd Van Keer, Ceuppens er candon, die goed waren 91 ptn. Ceuppens was met eenheden de topscorer. tetsfc Op 2-4 speelt Osiris in zaal tegen Luchtbal te 20u K^01 Op 14 april wordt het moverings- of kampioenbal organizeerd en om 20.4 kc 'an8J Will Tura naar de Osirisnf Dit alles om de klubkas te spijzen. Zond «ge See ie d doch Nad a de 2 mg 1 J.V KAN 15-15 Ook BB.C DENDERMBONDE - WERE Dl ST.-NIKLAAS 57-1 Als degradatiekandidaat heeft de /thuisploeg tegen de re kampioen Were Di voor een felle tegenstand gezorgd, B.'f de eerste helft bleven de thuisspelers op gelijke hoe Goossens goed bijgestaan door De Cock en Van Leemp konden wedijveren met de bezoekende aanvallers en aai rust met een 30-32 tussenstand was nog alles moge In de 'tweede helft konden de jongens van coach Nor Piron op gelijke hoogte komen want ook Staelens en Causbroeck hadden hun verdiensten. Na 6 minuten ston 41-41 op het bord. Maar tussen de 11e en 16 minuut moe de thuisspelers even de rol lossen en Were Di maakt gebruik van om (tot 43-60 uit te lopen. De wedstrijd gespeeld, maar de thuisspelers hadden in deder geval bew dat ze mqt dezelfde inzet moeten verder kampen en blijft er misschien nog een kleóne reddingskans inzit Komende maandag tegen Scheldejeugd Temse kan die ratie ingezet worden. Purten Van Causbroeck 2, De Cock 13. Goossens 23, Leempctte 11, Staelens 8. BENO stond, kreeg Minnebo zijn ap- plausvervanginghet werd zelfs meer dan dat. De en- toesiaste fans beloonden hun "lange" met een staande ova tie. Al na al weekt die glans prestatie van Mare Minnebo achteraf vragen los. De Amerikanen werden des tijds van het vasteland, en dus ook naar België gelokt, om er het basket naar om hoog te tillen, het spektaku- lairder te maken. Doch met tertijd gingen die "investerin gen" zwaar doorwegen op het budget van, de klubs, met als gevolg dat sommige sponsors zich zoniet terugtrokken, dan toch tweemaal begonnen na te denken, vooraleer er geld te blijven tegenaan gooien. De les die Minnebo gaf, zal mis schien een aansporing zijn om voortaan meer en dieper te gaan geloven in het talent van de "inheemse spelers". Want het wordt stilaan duide lijk dat In ons land spelers genegeerd en op een zijspoor worden geplaatst die het min stens even goed doen als de "gelmporteerden" (mm) VLIERZELE - BAVO MOERZEKE 82-70 De laatste officiële kompe- titsematch moest Bavo Moer- zeke als tweede geklasseerde naar kampioen Vlierzele. Win nen was de moeilijke op dracht voor de jongens van coach Louis Coppens. en ne derlaag zou en bestmatch te gen Kangoeroes Hamme tot gevolg hebben. De twee Ham- se ploege eindigden op een gedeelde tweede plaats, zo dat ze het promotfieticket zul len moeten betwisten. In de eerste helft bleven de bezoekers goed in het spoor van de kampioenen via 13-10 na 5 minuten en 23-20 aan de 14e minuut. Ost Raemdi en Van Loo waren de afr| kers maar ze moesten de rust toch het initiatief Vlierzele laten 35-28. Dit schil bleef op het bord danks de gezamenlijke spanningen van de sp< met Colman en Van Lo< uitschieters bij het af wei Op 5 minuten van het met een 63-50 waren bezoekende winstkansen dwenen. Punten B. Colman Raemdonck 6-4, De Md 2-4, Ost 6-0. Claessens E. De Ruysscher 2-4. P Ruysscher 0-4, Van Riet Van Loo 6-10. BEN KANGOEROES HAMME EREM BODEGEM 118-64 Voor. de Wuitens was het nood zakelijk te winnen om dan ingeval van verlies van Bavo uit de deelgemeente Moerzeke nog een testmatch om de 2e plaats af te dwingen. Van bij de start vingen de thuisspelers Erembodegem op met een pressing en de be zoekers leden balverlies, zodat Kangoeroes met snelle aan vallen aan de 10e min. in de beste positie lag met een 35-18. Straetman en Moens waren in de aanval onhoud baar, zodat de rust 66-37 een hoge score in het vooruitzicht stelde. In de 2e helft bleef Kangoe roes doordrukken en de tus senstanden 84-52 en aan de 16e minuut zette Jef Water schoot de 3 cijfers op het bord (101-60). Bij de bezoe kers probeerden alleen Ver- visch en De Beer te reageren, maar Persiau en Van den Ber- ghe zorgden voor antwoord. Voor Kangoeroes werd het een vlotte zege ondanks de af wezigheid van Cools en Paul Van Pottelberghe. Punten KangoeroesWaterschoot 19, Moens 22, Van den Berghe 17. Persiau 16, Straetman 32, Karei Van Pottelberghe Ivens 2, Dhanis 2. Erembodegem Vervisch Beer 14. Gobaert Liedekerke 8, Van de De Backer Basketbalkalender 27 (Paasmaandag) 2e provinciaal 16 uur Grembergen - Batavo 15.30 uur Dendermonde - Scheldejeun sch 16. 4 ae2S,j|l 7 maan Voetbal Ray Mommens heroptreden Raymond Mommens, de jo ge Lebbekenaar die voor i Lokeren en momenteel voor de nationale legerplo i voetbalt, bleef een tijdje wezig. Een slepende kw suur. Zondag vierde hij zi wederoptreden tegen Wal gen. Het werd geen ze| maar dat was allesbehal de schuld van deze get lenteerde jongere. (i Willy Van den Broeck (Panters Baasrode) scoort een lav-un

De Voorpost | 1978 | | pagina 24