LIEFHEBBERSSPORT AALST Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) KAMILLEKES KNIPOOGT NAAR DE TITEL ZULTSE V.V-KAMILLEKES 2-4 M.T.S.A. voetbal Zondagkompetitie BEKERTORNOOI KAMILLEKES NAAR HELMOND WACHTEN OP TOPPER ST. JOB-NIEUWE WIJK Zaterdagkompetitie RONDE VAN BELGIE SCHIET UIT DE STARTBLOKKEN TE DENDERLEEUW 26 - 24-3-1978 - De Voorpost FC Parking die met afgetekende cijfers van Tripoli verloor (EL) Het elftal van FC Heipias Lede dat ruim FC Strooiers (EL) FC Stronie tamelijk afgetekende nederlaag opliep (EL) dril die 5 O, beloofd jger ;che ge< oots I uuropl niet i Dend iend iij de h( his c n om be e as baan snse G.Gezel ann; Moreel str; »t d< 'Straat, La »aaki I, Die Bori«in; i/straat, K Dwarsstr; aat, T. Kouterba et Kamillekes heeft zijn rechtstreekse rivaal Zultse V.V. vorige zondag tot virtueel drie punten teruggeslagen. Zultse heeft trouwens nog een wedstrijd tegoed. Het leed in het duel tussen de nummers een en twee van de ranglijst op de jongste voetbaldag zijn eerste nederlaag van dit seizoen. Een nederlaag die het echter de titel kan kosten. Indien nog moest worden bewezen dat Kamillekes de beste ploeg is dan gebeurde dit zondag tijdens deze top- konfrontatie. In deze wed strijd «van de waarheid» speelden de Aalsterse meisjes hun partituur best en de daaraan verbonden zege kan in geen enkel op zicht in betwisting gesteld worden. Kamillekes moest op de koop tot nog de han- dikap van «de afwezigheid van top scoorster Trees Van Geert (gekwetst tijdens de training) torsen. Een afwe zigheid die de aanvals- kracht van de Aalsterse ploeg toch enigszins be knotte. Op de koop toe be wees Kamillekes dat de ne derlaag in de heenronde te gen Zultse opgelopen louter aan voor haar minder gunstige omstandigheden te wijten was. Men zal zich herinneren dat de fantasie rijke leiding van de scheids rechter toen meebouwde aan de bezoekende zege. Wat nu de topper betreft dient te worden aangestipt dat Kamillekes van bij de aanhef zich heer en meester toonden. V.V. Zultse speel de vrij nerveus en dit was er de oorzaak van dat in de verdediging een paar keer paniek ontstond. Aalst dwong dan ook enkele hoekschoppen af. Bij een van deze zou doelwachtster Marleen Col- paert even de bal lossen maar Veerle De Wint zette hem om naast de doelstaak. In het kwartier zou Zultse dan toch meer in de match komen. In de 20e minuut werd het 1-0. Huguette Van der Linden zette de aanval op doch Nicole Bulque werd foutief de weg naar het doel versperd. De daar uit vloeiende vrijschop werd wel door Veerle De Wint ge weerd doch net in de voeten van Gina Secember die de roos maakte. Onmiddellijk hierop zou Veerle De Wint aanleggen. De bal werd ge keerd met de hand. Dit had iedereen gezien behalve de wedstrijdleider Claeys die met de andere kant opkeek. Het werd dan toch even la ter en zeker niet tegen de gang van zaken in 1-1Nico le Boone flitste onhoudbaar Op de recente voetbaldag zijn de thuisploegen in de zondagkompetitie niet te best aan hun trekken gekomen. Want alleen F.C. Nieuwe Wijk Hofstade kon de volle inzet thuishouden. De ploegen met veldvoordeel kregen aldus slechts twee van de veertien te winnen punten zodat het bilan vrij ongunstig was. F.C. Nieuwe Wijk hield met slechts oneven doelpunt verschil F.C. Timarcha van de huid. De bezoekers kenden evenwel een goede start en konden zelft de score openen langs Guy van Leuven. Nog voor de rust kwam de thuisploeg langszij. Een hoekschop werd door Dellaert met het doel verlengd. De tweede periode was gelijkop- gaand, toch kon Nieuwe Wijk de zege vastleggen langs Erwin Coen. F.C. St. Job heeft de gevaarlijke hindernis F.C. Jaca met zwier genomen. De 1-3 cijfers zijn moeilijk te weerleg gen. V.K. Adelaars heeft een nogal ophefmakende zege ver worven bij het beter geklasseer de V.K. Molenstraat. Aan de treffer van Frans De Pauw hadden de gasten genoeg om de twee punten binnen te rijven. V.K. Molenstraat was niet te best bij schot en die minder goede afwerking was de hoofd oorzaak van de nederlaag. Dat Real Familial in de wedstrijd met O.C. Aalst aan het langste eind trok heeft zeker niemand verbaasd. De hekkensluiters moesten het op eigen veld afleggen. S.K. Kruis was de mindere van Star Boys en F.C. Amapola werd met identieke 1-3 cijfers ingemaakt door S.V. Pelikaan. Na een wedstrijd die tot op de valreep op spanning dreef toonde F.C. Morta zich een doelpunt sterker dan V.K. F.C. Jaca I-S.K. Sint Job 1-3 F.C. Amapola-S.V. Pelikaan 1-3 0.C. Aalst-F.C. Real Familial 2-5 V.K. Molenstraat-V.K. Ade laars 0-1 F.C. Nieuwe Wijk-F.C. Timar cha 2-1 S.K. Kruis-V.K. Star Boys 1-3 V.K. INNO-F.C. Morta 0-1 RANGSCHIKKING 1. S.K. Sint Job Aalst 23 41 2. F.C. Nieuwe Wijk Hofstade 23 40 3. F.C. Real Familial Aalst 24 36 4. F.C. Morta Aalst 24 33 5. F.C. Jaca Aalst 23 32 6. V.K. Star Boys Aalst 24 30 7. V.K. Molenstraat Aalst 24 30 8. F.C. Timarcha Aalst 23 24 9. V.K. Inno Aalst 20 23 9. V.K. Inno Aalst 23 10. V.K. Adelaars Aalst 25 11. S.V. Pelikaan Aalst 23 12. O.C. Aalst 24 13. D.V. Stampia Aalst 22 14. S.K. Kruis Moorsel 24 15. F.C. Amapola Aalst 24 1/4 Finales - 25.03.1978 15 uur (Paaszaterdag) Terr. Zandberg - (A) F.C. Feb Europe - V.K. Star Boys W. De Wolf Heipias - (B) F.C. Heipias Lede - V.K. DhondtGijz. F. De Sutter Beukenhof - (C) F.C. Jaca 1 - F.C. Sport. Preflex R. Van Belle Lede - (D) F.C. Melckenbeek - F.C. Morta Aalst J. Florès 1/2 Finales - 27.03.1978 15 uur (Paasmaandag) Terr. Zandberg - Winnaar wedstrijd A - Winnaar B. J. Borms - Winnaar wedstrijd C - Win naar D.G. De Leeuw Inhaal westrijden - 25.03.1978 15 uur Zaterdagkompetitie 25.3.78 - F.C. Strooiers Hofstade - F.C. Camu Hofstade F. Roels 25.3.78 - F.C. St. Gudula Aalst - F.C. Zonneboys Dalschaert 27.3.78 - F.C. Precam Aalst - F.C. St. Gudula F. Cannoot Zondagkompetitie 27.3. lOu. D.V. Stampia Aalst - F.C. Nieuwe Wijk P. Uvin S.V. Pelikaan Aalst - V.K. Inno Aalst V.d. Velde A. S.K.St. Job Aalst - F.C. Timar cha A. Garcia Met Pasen is Kamillekes uitgenodigd om aan een tornooi deel te nemen te Helmond (Nederland). Aan dit tornooi zullen ploegen uit vier landen, waaronder een paar die in de hoogste afdeling spelen, deelnemen. Voor de Aalsterse meisjes wordt dit zeker een leer rijke test. J.V.H. door de V.V. verdediging en besloot kalm en precies. Amper drie minuten later klom Aalst naar de leiding. Aan de basis van dit doel punt lag een knappe dub bel pas Nicole Boone - Veer le De Wint. De Zultse doel wachtster weerde de bal doch Nicole Boone schoot vanuit een haast onmogelijk hoek raak. Hiermee was ook de ruststand bereikt. Zultse dat bij de rust met een paar wisselspeelsters in het veld kwam zou de spanning spoedig opnieuw toe spitsen. Een fel opgemerkt en uitstekend voetbalstaal tje van Huguette Van der Linden had die gelijkmaker als gevolg. Dit sukses gaf de thuisploeg als het ware vleugels en Kamillekes moest gedurende tien mi nuten in een versterkte ver dediging kruipen om geen grotere averij op te lopen. Toen de bezoeksters dan toch uit de omknelling kwa men was het meteen 2-3. Monique De Schrijver scoorde met een boog waartegen de Zultse doel wachtster geen verhaal had. Een koud stortbad voor de thuisploeg die fel aange slagen was en nu het initia tief aan de Aalsterse meis jes moest laten. Deze on- ketenden een non stop of fensief dat in een vierde doelpunt resulteerde. Veer le De Windt nam het voor Aalst geruststellende doel punt voor haar rekening, na een zeer goede voorberei ding van Hilde Sergant. Voor de thuisploeg viel de rekening al met al nog goedkoop uit. De doelpunten20ste mi nuut Gina Secember 1 0 22ste minuut Nicole Boone 1-1 25ste minuut Nicole Boone 1-2 38ste minuut Huguette van der Linden 2-2 50ste minuut Monique De Schrijver 2-3 61ste minuut Veerle De Wint Kamillekes wonnen met: Bambust Magda, Sergant Hilde, Van Hende Kristine, Peerlinck Ingrid, Ghesquie- re Gisele, Van Hauwermei- ren, Greta, Sergant Mia, De Schrijver Monique, Van de Neucker Ingrid, Veerle De Wint, Boone Nicole. Wissels- Schollaert Maria, Limbourg Brigitte, Van Roy Daisy. Rangschikking na 19 maart 1 .Kamillekes Aalst 15 24 2. Zultse v.v. 14 21 3. Bellem S.K. 16 18 4. Tijl Gent 15 17 5. Zomergem v.v. 15 9 6. Sparta Ronse 15 1 Inno. Na de drieëntwintigste speeldag zijn de posities aan de top van de klassering niet gewijzigd. Het is nu wachten op de konfrontatie die de nummers een en twee van de rangtabel tegenover mekaar brengt. In de zaterdagkompetitie Reeks I heeft F.C. De Keizer zijn eerste zege mogen inschrijven. Dit gebeurde dan nog op verplaat sing bij F.C. Leeuwerik Lede Achiel Serlippen was de voor naamste bewerker van deze eersteling. Hij lukte de beide doelpunten. In ieder speelhelft een. De Keizer opende de score, doch De Gendt zorgde voor evenwicht. Tenslotte liet Serlip- pens de gasten juichen. Het was vooral dank zij de vrijgevigheid van de Strooiers defensie dat F.C. Heipias aan vijf doelpunten geraakte. Noel Rasschaert scoorde driemaal voor de bezoe kers, terwijl Johan De Backer en Etienne Lemaitre het verschil hielpen maken. Johan Daele- mans (2) en Pol De Croock konden de pil toch iets verzach ten. F.C. Camu - F.C. Melcken beek was een vrij rumoerige match. Bij de rust luidde de stand 2-2 en daar was geen speld tussen te krijgen. Maesschalck scoorde twee maal voor de thuisploeg maar keek in de tweede periode tegen rood aan. Numeriek in de minderheid moest F.C. Camu uiteindelijk zwichten voor zijn gasten. In de Reeks II liet F.C. St. Gudula de ongenaakbaar gewaande leider F.C. Oude Molen tegen de lamp vliegen. Het moet evenwel be toogd dat het de leider toch niet meezat. Men moest met een nogal fel vertimmerd elftal tussen de lijnen en in de wedstrijd zelf werden twee verdedigers gekwetst en waren praktisch geen nut meer. Bij een uitschieter ongeveer vijf minu ten voor het inrukken scoorde J. Van Neck op de koop toe tegen eigen ploeg en dit betekende meteen winst voor St. Gudula. F.C. Precam behaalde een verrassende zege bij F.C. Jonge Timarcha en dan nog met tamelijk afgetekende cijfers. J.V.H. v.K.. Dhondt-F.C. D.D.T. 1-1 U.D. Rayo Espagnol-V.K.Royal Sportief 5-0 F.C. Leeuwerik-F.C. De Keizer 1-2 F.C. Camu-F.C. Melckenbeek 2-4 F.C. Strooiers-F.C. Heipias 3-5 F.C. Sporting Preflex-F.C. Feb Europe 3-1 RANGSCHIKKING 1U.D. Rayo Espagnol Aalst 18 32 2. F.C. Sporting Preflex Aalst 19 30 3. F.C. Feb Europe Aalst 19 29 4. F.C. Melckenbeek Lede 19 23 5. F.C. Camu Hofstade 18 23 6. V.K.DhondtGijzegem 18 21 7. F.C. Strooiers Hofstade 18 16 8. F.C. Heipias Lede 19 16 9. F.C. D.D.T. Hofstade 19 12 10. V.K. Royal Sportief Gijze- gem II. F.C. Leeuwerik Lede 19 8 19 10 12. F.C. De Keizer Hofstade 19 4 Reeks II F.C. Sint Gudula-F.C. Oude Molen 2-1 F.C. Zonneboys-F.C. Excelsior 2-0 F.C. Jong-Timarcha-F.C. Pre- 2-4 F.C. Jaca II-F.C. Joker Boys 5-0 ff RANGSCHIKKING 1F.C. Oude Molen Aalst 25 46 2. F.C. Jaca II Aalst 25 35 3. F.C. Zonneboys Haaltert 24 32 4. F.C. Excelsior Aalst 25 27 5. F.C. Jong-Timarcha Aalst 25 27 5. F.C. Jong-Timarcha Aalst 25 24 6. F.C. Sint Gudula Aalst 23 21 7. F.C. Precam Aalst 24 11 8. F.C. Joker Boys Aalst 25 0 De ploeg FC Tripoli die FC Parking vloerde (EL) De proloog van de «Ronde Van België» die een organisatie van het dagblad «Het Nieuwsblad Sportwereld» is, loopt van de helling te Denderleeuw. Aan deze ronde zal het kruimuit van de beroepsrenners deelnemen. Deze ope- ningsrit wordt nu zondag (Pasen) verreden door de straten van de kermisvierende gemeente. Het wordt een individue le tijdrit over een afstand van 7500 meter. Dan weten we meteen wie met de leiderstrui in de na middag op het Dorpsplein te Welle zal vertrekken. Te Denderleeuw, nu eenmaal gekend voor de organisatie van wielerwedstrijden, was men reeds enkele jaren van plan de «Ronde van België» op het programma te ne men. Er bleven dit jaar hier voor twee ernstige kandida ten; namelijk Denderleeuw en Meerbeke. Na een be spreking trok Burgemeester Cosijns de kandidatuur van zijn gemeente in. Dender leeuw kon meteen aan de organisatie beginnen, die we zijn er zeker van tot in de puntjes zal «af» zijn. Er werd tegen deze organisatie enkele honderdduizende franken aangegooid door sportieve sponsors die het komitee van vijf een finan ciële steun gaven, Dit komi tee moest zich immers borg stellen voor een kwart mil joen fr. Dit organisatieko- mitee heeft de inkomprijs vrij laag gehouden. Men be taalt slechts 50 fr. om wielervedetten aan de s rize te zien in een tijdrit die gemeen boeiend worden. Technische vens: start om 10 uuropi rricl stationsplein te Dendjiend leeuw. Om en bij de derd renners gaan om iedere minuut de baan ctnse Wegwijzer: G straat, Dorp, De Brabanderstraat, uitstraat, Halt, Die straat, Nieuwstraat Astridstraat, Koopwarenstraat. T Cleynlaan, Stwg op Aalst, Rodenbachstraat tionsplein.

De Voorpost | 1978 | | pagina 26