118 MOORSELSE BLOEDGEVERS /EREREMERKT U hebt het raam en wij 't gordijn. UITJAMMEREN AAN KLAAGMUUR VAN OPENBARE WERKEN REINIGINGSDIENST IN UITBOUW SERAV Meh pikkels of ajontjes fhi*\ r.v f 13- er Maria ladat de laatste bloedinzameling 182 bloedgevers wist te otaliseren, - in de naaste toekomst wordt de kaap der 200 wel ereikt en de mis verleden zaterdag voor de talrijk opgeko- nen leden wat de aktie «Broederlijk Delen» alleen maar kon 2 en goede komen, was het zondag dan de grote dag. )e grote autocar had twee rei- Vermoesen Rose-Marie 7. en nodig om de ruim honderd kun toedgevers naar het Aalsters i real >tadhuis ,e brengen. Op uitno- ,lnst( ging van de Moorselse afde- oga ng waren ook simpatiserende usterafdelingen aanwezig uit iiet\ it-Pieters-Leeuw. Halle, Ruis ten 9 roek, St-Gillis-Dendermonde 'd®n n Asse. Onder de talrijke uder anwez'9en bemerkten we chepenen De Maght en Mon- jiten ieur' volksvertegenwoordiger m - an Caudron en raadsleden R. lelijM lyttersprot, R. De Pauw en 'teer ouis Saerens. k an' lurgemeester D'Haeseleer en p chepenen van Volksgezond- jd® leid Antoon Blommaert hiei ng len de gebruikelijke speeches Hoc n voor het overleden bestuurs- n de d Petrus De Ridder werd een jan ninuut ingetogen stilte be- isse waard. r lurgemeester, Schepenen en IJ1®" Voorzitter Louis Steens gingen ieid 'an over tot het uifreiken der tvofliretekens, een diploma voor esn ien giften, de bronzen medaille artiK oor 20, het bronzen juweel n» d roor 30, de zilveren medaille 'oor 40 en voor nog meer het ilveren juweel. Helemaal bo- renaan de erelijst prijkt Phile- od non Saeys met juist geteld vijf- mn- ig bloedgiften! yerder werd het woord nog ge roerd door de voorzitter van de anl ifdeling van St-Pieters-Leeuw j,9 vaarop voorzitter Steens gevat tntwoordde. Het erelidmaat- nnichap werd aangeboden aan lurgemeester D'Haeseleer rergezeld van een prachtige tvenpouden penning en het erebe- S» ituurslidmaatschap aan Louis agdl/Ville, voorzitter der plaatselijke m< ifdelmg. Voorzitter Steens mocht dan uit randen van de burgemeester Jeen mooie tinnen schaal met ndeeen stadsstempel uit de der- iende eeuw erop ontvangen en Louis Wille en de dynamische itieljsekretaris Alfons Van Gijse- eghem ontvingen van schepen ek Jlommaert het stadsplaket. n j. Ja de traditionele groepsfoto, liet biertje en de Faluintjes- «sjraanjenever ging het weer neePaar Moorsel waar na tussen komsten van prof. Cornelis van ■Leeuw» en Alfons Van Gij- leghem, gevolgd door een vin- 1 f »ig humoristisch antwoord van algemene voorzitter 130 irsonen de voeten onder de afel staken voor een smakelijk eestmaal. Jiteraard waren daarmee de <ous en het vat nog niet af en werd bij een pintje en een dansje nog lang nagekaart over deze voor de vereniging toch wel zeer belangrijke dag vaarop verdienstelijke leden lens. meer dan verdiend, in het tonnetje werden gezet, ee Hierbij dan de lijst van de ver- eremerkten. "ijCIPLOMA ïboBuyl René 7, Cooreman n Yvonne 7, Coppens Jean- *it Pierre 13, Cosyns Etienne 12, iciDe Brucker Frans 13, De m .antsheer William 14, De deyst Alfons 9, De Paepe 3ai ^udy 14, De Saeger Leon 13, is |pe Wolf Gilbert 9, Droeshoudt en Villiam 7, Gesquiere Made line 8, Heiremans Camiel 7, enfteiremans Willy 13, Hendrickx Anny 8, Jacob Alfons 7, Jacobs jj n iimonne 8, Merckx Etienne 8, ze Aichiels Aloys 7, Ponnet Alfred :j. 15. Redant Maria 8, Van Cac- 2 tenbergh Pierre 13, Van Cau- ler Maria 9, Van Daelen Frans 10, Van Damme Willy 9, Van den Broecx Delphine 11, Van ,den Steen Maria 12, Van den Jd'Steen Freddy 7, Van de Velde Leo 12, Van Hauwermeiren 11. Van Hove Frans 9, afi BRONS Buggenhout Auguste 16, Buyl Roger 18, Callebaut Simonne 20, Christians Jean 14+1 R.K., Cooreman Gustaaf 17, Coppens Wilfried 20, De Con- ninck Louis 16, De Meyst Jan 19, De Meyst Willy 16, Deneef Paul 18, De Ridder Albertine 19, Fieremans Ronie 9 20 R.K., Kindermans Jan 20 7 R.K., Maes Freddy 16, Margo Denise 23, Michiels Roger 18, Pots Pierre 19, Staelens Mag- dalena 14, Uyttersprot Ray mond 16, Van Biesen Jozef 16, Van der Steen Bartholomeus 16, Van Lembergen Ivo 18, Van Moesieke Omer 23, Van Over- dijn Felix 5+19 R.K., Verhae- vert Guy 19, Vermoesen Her man 17, Vermoesen Willy 17 18 R.K. BRONS JUWEEL Aelbrecht Jean 27, Cooreman Philemon 36, De Cocker Freddy 29, De Neef Jan 34, De Neef Jozef 24 1 R.K., De Ridder Theophil 30, De Smedt Eliza 33, De Wolf WHIy 40, Goeman Johanna 30, Marcoux Jean Marie 34, Muller Helene 26, Roggeman Marcellus 34, Van Biesen Alfred 26 1 R.K., Van der Veken Jozef 28, Van Hove Gustaaf 34, Van Hove De nationale voorzitter van de bloedgevers tijdens zijn redevoering (SJ) Zenon33, Vanschei Richard27 1 R.K., Wasteels Eleonora 25, ZILVER Aelbrecht Emile 27 17 olv., Baeten Frederick 34, Cassi- man Adeline 40, Cooreman Ju- lien 39, De Brandt Willy 36, De Cocker Jan 37, De Meyst Freddy 39, De Ridder Pieter39, Gheyssens Theo 36, Moens Denis 36, Taelemans Paul 40, Van Brempt Pieter 40, Van Cauter Desire 36, Van de Velde Maria 38, Van Hove Gilbert 40, Uyttersprot Petrus. ZILVER JUWEEL De Meyst Maria 43, De Ridder Lodewijk 49, Kieckens Albert 28 28 R.K., Ling Victor 47, Saeys Philemon 50, Timmer- -mans Petrus 41 13R.K.,Van Biesen Hendrick 23 33 R.K., Van Brempt Alfons 48, Van der Borght Lodewijk 45, Van Gijze- gem Alfons 41, Wille Lodewijk 45, Wille Rene 41. ERE DIPLOMA Permentier Gaston 23. L.H. NIEUW «KLACHTENBUREAU». EERLANG OPERATIONEEL Deze week werd op -Openbare Werken» een klaagmuur opgericht. Iedereen die een kapot voetpad op het hart heeft, een verstopte riolering of één van die soms als sproeten zo talrijk verspreide putjes in het asfalt, waar hij dan bovendien *s avonds nog in struikelt omdat de lampen boven zijn hoofd niet meer branden, kan dit hart telefo nisch leegstorten op een nummer dat nog niet gekend was, maar eerlang zal bekend worden. De aansluiting was nog niet gebeurd, maar zou deze week plaats hebben. Een jongedame zal al dit gejam mer aanhoren en geduldig note ren. De bedoeling van dit -klach tenbureau» is de vele oproepen die er dagelijks binnenkomen te cen traliseren. Totnogtoe wist nie mand goed waar hij heen moest nadat hij door zijn voetpad was gezakt. Op Openbare Werken krijgt men dagelijks soms 40 a 50 oproepen te verwerken. In de stad gaan er al eens openbare dingen kapot. En op «Openbare Werken» heeft men uiteraard nog geen al- lesziend oog. Door dit alarmsys teem, dat alleen maar toe te jui chen is, kan men dus ook sneller en doelmatiger optreden, (er zijn stadsgedeelten waar men nu al maanden naar nieuwe lampen wacht). Voorlopig is dit bureau enkel tij dens de werkuren te bereiken. Er werd wel aan gedacht ook een op nametoestel aan te sluiten, voor klachten die zich voordoen na de uren of tijdens de weekends. Maar dit apparaat zal toch pas eerst de volgende ochtend kunnen uithui len. Bijgevolg is men voor drin gende gevallen nog altijd op de politie aangewezen. Daar verwit tigt men dan de verantwoordelijke mensen van Openbare Werken, zodat snel kan worden ingegre pen. Eigenlijk is het woord «klach ten» toch wat overtrokken. Beter ware het te spreken van «aanvraag om technische bijstand», omdat «klachten» zo pejoratief klinkt. Hoe dan ook. de bevolking zal al vlug het nut van deze praatpaal ondervinden, zij zal niet langer de «roepende in de woestijn» zijn. Wilfried Lissens EENZELFDE SYSTEEM VOOR GANS AALST In het persdokument dat we hierbij afdrukken en waardoor de lezers een duidelijk overzicht krijgen over de ophalingen in hun gemeente, vallen vooral de woorden «huidige toestand» op. Inderdaad, de struktuur van de Reinigingsdienst ligt nog niet helemaal vast. Vóór de fusie was het zo dat Aalst een reinigingsdienst in eigen be heer had, en elke van de deelge meenten kontrakten had lopen met privéfirma's. Als eerste van die gemeenten werden in de loop van 1977 de ophaalbeurten door Aalst overgenomen Sedert 1 januari 1978 heeft de stad ook Meldert in eigen beheer De andere kontrak ten werden verlengd voor één jaar. Maar het is de bedoeling om - vóór 1979 - een oplossing te vinden. Waar er kontrakten zijn. blijven die bestaan. Toch wil men voor het ganse grondgebied tot éénzelfde systeem komen. Vroeger ressorteerde de rei nigingsdienst onder «Openbare Werken». Milieuklachten, zoals sluikstorten, geluidshinder, vervui ling enzoverder, kwamen evenwel op de dienst «Leefmilieu» terecht. De sluikstorten zelf behoorden tot de materie van deze dienst. De reinigingsdienst ging men daar sti laan ook toe rekenen, temeer daar de diensten van Openbare Werken al sterk uitgebreid waren. Er wer den afspraken gemaakt met O W waarmee dit departement zich ak koord verklaarde. Tot de overheve ling van de reinigingsdienst naar «Leefmilieu» zou dus alleen uit praktische overwegingen besloten zijn. Coalitie-afspraken zouden hier dus niet meegeteld hebben. Over wat met het huisvuil in de ver dere toekomst moet gebeuren, werd nog geen beslissing geno men. Maar evenals de structuur van de reingingsdienst. werd ook dit probleem reeds ter studie geno men. Zoals nog in vroegere edities werd vermeld, werden op «Leefmi lieu» al heel wat inlichtingen geno men. Schepen Demaght bezocht o.a. de verbrandingssinstallaties in St. Ni klaas, waar men evenwel met het probleem van tekort aan huisvuil zit, om de ovens rendabel te ma ken De problemen zijn zeer kom- pleks. Toch moet er een oplossing komen, want men kan niet eeuwig de vuilniswagens naar Voorde gaan ledigen. «Groen», een andere onderafde ling van Leefmilieu kwam in de loop van 1977 in zijn huidige vorm tot stand Ook hier wordt gewezen op de samenwerking met O W De «groene plaatsen» worden door «Leefmilieu» aangewezen (organi satie, coördinatie), terwijl de tech nische uitwerking ten laste valt van 0.W. Zo bijvoorbeeld 't stads park, dat over 50 jaar nog stads park moet kunnen zijn. A. Huisvuilophalingen (huidige toestand) 1. Aalst, Baardegem, Erembo- degem, Meldert. Op deze vier plaatsen wordt het huisvuil opgehaald door de stede lijke reinigingsdienst, in eigen be heer. Aalst: twee ophalingen per week: de maandag en donderdag de dinsdag en vrijdag Baardegem: één ophaling per week: de woensdag Erembodegem: een ophaling per week: vanaf de maandag tot en met de donderdag. Meldert: één ophaling per week de vrijdag. 2. Moorsel, Hofstade, Nieuwer- kerken, Herdersem, Gljzegem. In deze deelgemeenten wordt het huisvuil tot 31.12.1978 verder op gehaald overeenkomstig de gel dende kontraktuele verplichtingen Herdersem: één ophaling per week: de dinsdag Hofstade: één ophaling per week: de maandag en de dinsdag. Gljzegem: één ophaling per week: de dinsdag. Moorsel: één ophaling per week: de woensdag. Nieuwerkerken: één ophalig per week: de dinsdag. B. Grofvuilophaling Het ophalen van het grof vuil wordt gratis uitgevoerd door de stedelijke reinigingsdienst op aanvraag. De aanvraag wordt als volgt ge daan: 1. Schriftelijk: Werkhuizen, Hoge Vesten 66, 9300 Aalst. Meegeven van een briefje met de ophalers van het gewoon huis vuil. Enkel van toepassing voor Aalst- Baardegem-Erembodegem-Meldert 2. Telefonisch: op het nummer 053-21.33.29 toe stel 158. Op welke dagen wordt het grof vuil opgehaald? Aalst: alle woensdagen (huidige toestand) Erembodegem: de eerste vijf werkdagen van elke maand (h.t.) Gijzegem: de 1e maandag van de maand (vanaf eind april, begin mei) Nieuwerkerken: de 2de maandag van de maand (idem) Herdersem: de 3de maandag van de maand (idem) Moorsel: de 4de maandag van de maand (idem) Baardegem: de 1e donderdag van de maand (idem) Meldert: de 2de donderdag van de maand (idem) Hofstade: (h.t.) Voor deze deelge meente wordt het grof vuil tot 31.12.1978 verder opgehaald door de aannemer belast met het opha len van het gewoon huisvuil De ophalingen zullen plaats heb ben rond Pasen en in de loop van de maand augustus. BEDELING VUILNISZAKKEN DEELGEMEENTEN AALST 1Per gezin worden 50 gratis vuil niszakken thuis bezorgd. 2. Het gezinshoofd of de plaats vervanger tekent 'n lijst af voor ontvangst. 3. Bij afwezigheid wordt een uit nodigingskaartje in de brievenbus gestoken met opgaven vanaf welke datum de 50 gratis vuilniszakken in het dienstcentrum kunnen afge haald worden. 4. Het jaar 1978 is een overgangs jaar, d.w.z. er mag enkel nog ge bruik gemaakt worden van vuilnis bakken of van de gratis bedeelde vuilniszakken. VUILNISBAKKEN DIE STUK ZIJN OF VERSLETEN ZULLEN NIET MEER LEEGGEMAAKT WOR DEN. Wij verzoeken de bevolking ervoor te zorgen dat er op de dagen van de bedeling in hun gemeente een ver tegenwoordiger van het gezin thuis kan worden aangetroffen vanaf 8u30. 1. om de vuilniszakken aan te ne men 2 om de lijst af te tekenen voor ontvangst van de zakken IN UW EIGEN BELANG: WEES OP DE VASTGESTELDE DAGEN THUIS N.B. Heel binnenkort zullen de in woners van klein-Aalst verwittigd worden van de dagen waarop de bedeling van de gratis vuilniszak ken zal geschieden. Er zal een zo danige regeling worden getroffen dat we precies kunnen meedelen welke straat op welke dag aan de beurt komt. BEDELING VUILNISZAKKEN 1. Baardegem-Aalst: 33.000 zakken Maandag 20 maart, dinsdag 21 maart, woensdag 22 maart. 2. Meldert-Aalst: 45.500 zakken Donderdag 23 maart, vrijdag 24 maart, dinsdag 27 maart, woens dag 28 maart 3. Hofstade-Aalst: 80.500 zak ken Maandag 20 maart, dinsdag 21 maart, woensdag 22 maart, don derdag 23 maart, vrijdag 24 maart 4. GIJzegem-Aalst: 43.000 zak ken Maandag 20 maart, dinsdag 21 maart, woensd. 22 maart, donder dag 23 maart, vrijdag 24 maart. 5. Herdersem-Aalst: 38.000 zakken Dinsdag 28 maart, woensdag 28 maart, donderdag 30 maart, vrijdag 31 maart. De Voorpost - 24-3-1978 - 3 'n mokt nog den ooitkommenen ni, zegge ze somtès. Al petank damen van deis mondj den ooitkommenen moete kroygen, 'n hem ek toch nog attoyd gien zwollem gezing en, booiten ienegte kieren eh klein pasjoeterken zonne, es 't er van den ooitkommenen nog niet te pieren. Nie, mor wel veil regen, hoagelbollen, gesmolte snie en gralèk veil windj. De krokiskes in ménnen hof liggen dor mortristeg op heer zoy, gelèk as van de regen en de windj van heren helles gebloze zén. As men meige geloeiven wa da z'ons de lésten toys al woysgemokt hemmen in de gazet zolle men pertank ne rappen ooitkommenen moeten hemmen. Want alhier hemme z'al kroonvoegelen gezing, 'n mondj vroeger as normooi. Lageer weiteze te vertellen da z'on ge mollen of on wa weit ek nog allemool, oeik 't zèlde kenne zing. Ja, 't schantj dat de biesten da veil beiter weiten as neimport wie, mor in afwachtink bleif het toch mor frissekes en mag de stoef nog goed bleiven brannen. En oevermeiren es 't al Posen! 't Es wel ne vroegen van de joor, mor 't es toch Posen. As ge 't on't weir nie 'n kentj zing, in de winkels kejje 't zoveil te beiter zing. Want de Poosoyeren liggen op som- megste plosjen op stoapels gelèk as versleiten ottobannen op sommegste otokeirkhoven En 't 'n es énsj van twie gie zicht! On 't ien zojje zeggen damme wajjer hier leven in 'n echte oeverdood worin dad aal de kinjeren heer kennen overeiten in alle soerten en koleiren van sjokkolat. On 't ander zojje zeggen dad allemaan vér 'n scheit zén bannen mor kaan wegsmoyten en hem dor direkt nieve koeipen. Want wajjer leven hier toch in 't lanneken van belofte? Da wird vroeger gezeid en op den dier zojje 't moete gon geloeiven. Allien beginne 'k ik da naa van den andere kant te bezing, 't Lanneken van beloeven! Ze beloeven ons van alles, mor wie 'n kaan der ni da dingen van «veil beloeven en woyneg geiven...»? Ze beloeven on de weirkloeizen daze eh goe weirk zelle kroygenhoeveil doppers zén der na al minder? Ze beloeven ons gepansjoneirden da ze mier pinsjoeng zelle kroygen. Wie heid er al mier gekreigen? Allei toe, on jaan en allemaan hemme ze 't ien of 't andr beloefd en was es 't er van in hoois gekommen? Joot: mier abras en miet konterbiesje, d'lenegste vér wie da 't verbeiterd es, da zén dedie die heer oygen gezeigend hemmen. Mor door hem ek al oever geklapt, mot allemaan es da ghiel zeikes al vergeiten... Vér verom te kommen op Posen: 'k rappeleir meh nog ghiel goed in den toyd as ek nog ne kleine pallesoot was en 's meires vroeg meh Posen nor eh stik of voyf, zes oykes mocht gon zoeken. Thoois en ba méh petjen en ba mén nonkel. En de die loyn tèn goe weggestoeken iveranst onder nen hil of in nen blompot door woor de ze gienen hof 'n hooin. En kontant damme woren as men azoei ienegte oykes gevon- nen hooin. En wajjer 'n tiften die allesnj ni direkt opeiten, want da was zonne. Door most er iest nog ne ghielen toyd meh gespeld werren, nor gezing werren en on de kamerod- jes lote zing. En die oykes wirten op den dier zudoneg overpampeld dammen op ne zeikeren dag pesden: naa es 't toch mor toys dammen ze ne kier gon opei ten! Mor tèn smokten ze al reidelèk noyg not't stof en 'n betjen verdift... In dénnen toyd kreigde tèn pekanst eiveveil van die klein geel kikskens in de watte, mej azoei van die roei poetjes in dinnen oyzerdrood meh eh papierken rond- gedroid. En door kote oeik lank meh speilen. Tot as ter de poetjes op den dier afvielen en de kokskën zelf azu plat en vooil woren dad ons moedr ze op den dier stommeling in de stoef stak. Meh vanoyges 't sanderdoags eh gralèk bleitkon- sert... Azoei rappeleir ek meh nog da op ne kier in den boegord van meh nonkal eh sjokkelatten oy gevonnen hem woor dat er èsperès ek stuksken ooitgebroeke was en van binnen in dad oy zat er eh kiksken. Azoei iet schoein .'n hooi 'k nog noeit ni gezing. 'k Hem der gralèk van afgezing as da klein geel kiksken oiek zu vooil geworren was da 't oeik de stoef invloeg. Echt woor, aozei 'n poosoy 'n hem ek noding nimmer gezing. Anders zol ek aozei ien koeipen. Al petank da menne kleinzoeng nog veil te klein es vér dor meh te speilen. Ajja, 't schopken 'n es nog gin mondj mor 'k zol 't zu lank willen haven, schoein in eh plastiksken. Vér der van toyd tot toyd ne kier gon nor te zing. En te peizen op den toyd as de kinjeren nog kontent te stelle woren meh eh klein eirfolleken oykes en iveranst twie of droy gele watten kikskens meh roei poetjes, zwért oeigskens en eh roeid bèksken Mor zol mènne kleinzoeng dor zu kontant oever zén as in den toyd DOLF? 6. Moorsel-Aalst: 80.500 zakken Maandag 3 april, dinsdag 4 april, woensdag 5 april, donderdag 6 april, vrijdag 7 april 7. Nieuwkerken-Aalst: 100.500 zakken Maandag 3 april, dinsdag 4 april, woensdag 5 april, donderdag 6 april, vrijdag 7 april 8. Erembodegem-Aalst: 191.000 zakken Maandag 10 april, dinsdag 11 april, woensdag 12 april, donderdag 13 april, vrijdag 14 april; maandag 17 april, dinsdag 18 april, woensdag 19 april, donderdag 20 april, vrijdag 21 april. W.L. MS oo H aI'S HoiTtU h 2- y i WOONINRICHTING Elk Ploeg-gordijn is I mooi. 5 In effen of bedrukte dessins, geweven I dessins, strepen of I transparanten I Van wol, katoen, linr nen of andere materia- ,en Altijd krimpvrij, kleur- I echt en makkelijk in onderhoud. I Elk Ploeg-gordijn is mooi naar twee kan ten. i Voor uzelf En voor ie dereen die er van bui ten tegenaan kijkt. Daarom: doe 't met al- I leen voor uzelf. MOLENSTRAAT, 70 TEL 053-21.76.08 AALST fc'J I (Q 3

De Voorpost | 1978 | | pagina 3