;rijgt vorm «SPORTSCHUUR» EREMBODEGEM EEN IJVERIG BURENKOMITEE VOOR DE VIERING VAN EEUWENLINGE AMELIE HET LEEDSE GRONDGEBIED WORDT FEL BEGEERD EbAVIDSFONDS IMPE MAAKTE KENNIS MET ZIJN NIEUWE PROOST KORTELINGS UITSPRAAK OVER KASTEEL VAN MESEN TE LEDE? NACHTVLINDERS INGEB0LD Op deze plaats, aan de boorden van de Dender, komt te Erembodegem de Sportschuur (SJ) diepte, op een hellend vlak. Want het terrein gaat bergaf van de straat af gezien. Het is trouwens ook slechts de eigenlijke sportzaal die 9 meter hoog is. De gebouwen die de zaal omknellen, zijn slechts de helft zo hoog. Er zit dus wel «Ritme» inde bouwlijnen. Het be looft een bijzonder prachtig kom- pleks te worden. Ook hier worden weer materialen van de streek ge bruikt. De gebouwen worden op getrokken in gevelmetselwerk baksteen en enkel de hall zelf (de «toren» midden in het kom- pleks) wordt bezet met geprofi leerde aluminiumplaten. Rond het bouwwerk komt er ook een aange paste groenaanplanting zoals we al zegden. Maar het is ook mogelijk nog andere sportterreinen buiten aan te leggen. Dat zal afhangen van de noodzaak. Maar we stappen nog eerst even terug naar binnen. Daar komt vooreerst de enorme sport- vloer zelf, de dansvloer der fy sieke gezondheid, waarop voor de verschillende sporttakken de no dige akkomodatie aanwezig zal zijn. En aansluitend hiermee de kleed kamers en de stortbaden, alles op het gelijkvloers waar nog een an dere. kleinere polyvalente zaal wordt opgetrokken. Er komt ook een vestiaire, een EHBO-kamcr, een dames- en heren sanitair, en het cafetaria dat naar buiten uit aangebouwd zal zijn. In de kelder zijn er opslagplaatsen voorzien, en nog stortbaden. Voor de rest is al les gelijkvloers. Architekten van dit prachtig bouwwerk zijn: Etienne Van Cae- lenberg en Piet Cammu. Inge nieurs: Frans De Vos en Chris Bauwcns. Studiebureau: BVAI Aalst. Men denkt met het kom- pleks rond oktober van dit jaar klaar te komen. Wilfried Lissens De Voorpost - 24-3-1978 - 7 Op de bijgaande foto ziet u het ijvenge ourenKomitee, nier in vergadering met leden van het feestkomitee van Lede, dat het op zich genomen heeft om de eeuwelinge Amelie Verhoeven een onvergetelijke verjaardag te bezorgen op zaterdag 22 april e.k. De taak van dit komitee bestaat erin de stoet te organiseren welke ter deze gelegenheid door de straten zal trekken, de wijk van een aangepaste versiering te voorzien, de organisatie van een volksfeest en de versiering van de wagens. Ditzelfde komitee verzorgde ook reeds de omhaling van de briefomslagen in de wijk. Ook deze aktie kende een enorm sukses, zodat alles laat voorzien dat de buurt die dag op stelten zal staan. Uit het bovenstaand burenkomitee werd een beperkt kernbestuur gekozen dat bestaat uit koördinator-voorzitter Georges Abbeloos, ondervoorzitters Frans D'Haese en Palmire Smolders, sekretaris Etienne Van Gijseghem, schatbewaarster Diane Verhoeven, en kom- misarissen Gustaaf De Mol, Julien Baeyens en Maria Joos. De andere leden die instaan voor het welslagen van dit reuze feest zijn: Nestoor Cannoot, Aime De Leenheer, Petrus Nei- rinckx, Jozef Nijs, Alice Baeyens, Jeanine Corthals, Lucie De Groot, Maria De Rick, De Roeck, Yvonne Lemaitre, Anna Noël, Jeannine Philips, Marie-Louise Troch en Emalda Van Driessche. Wekelijks komt dit komitee nu bijeen om alles te organiseren en de problemen die er zijn op te lossen, dus veel moed aan allen. (M.D.G.) Inderdaad, men zou stilaan gaan denken dat wij, als Ledenaars, de gelukzalige bewoners zijn van een uiterst waardevol gebied. Want nadat eerst Aalst een stukje van Lede wenste in te palmen, aast nu Wette ren, een andere grote buur van Lede, ook al op een deel van het grondgebied. Reeds in juni van vorig jaar stemde de Wetterse raad een gunstig advies voor een grens- korrektie met Groot-Lede. Doch deze beslissing is ergens blijven steken en is nu pas doorgedron gen tot de bevoegde provinciale diensten. Nu moet er uiteraard spoed gezet worden achter de zaak en zo zal de Leedse gemeenteraad zeer kortelings zijn advies moeten uitbrengen over dit voorstel. Ten gevolge van de door Wetteren voorge stelde grenskorrektie zou een gebied van ongeveer 50 hektare naar deze buur verhuizen. Dit is een stuk vroeger Oordegem, dat grenst aan Massemen en reikt tot Smetlede. In dit gebied staan zo'n 15-tal huizen. In tegenstel ling tot wat het geval was met de voorgestelde grenskorrektie met Aalst, waar de aanvraag uitging van een inwoner in het bewuste gebied, gaat ditmaal het initia tief uit van de gemeente Wette ren zelf. Zij steunt haar argu mentatie onder andere op het feit dat de mensen in het voorgestelde gebied tot grens korrektie woonachtig, aangewe zen zijn op de nutsvoorzieningen van de Wetterse deelgemeente Massemen. Geen van de betrok ken inwoners zou iets te maken gehad hebben met het verzoek tot grenskorrektie ditmaal. Ook tegenover dit verzoek schijnt het schepenkollege van Lede niet al te positief te staan. Ook deze maal worden dus de nutsvoorzieningen ingeroepen als argument. Men zou als Ledenaar op de duur gaan denken dat wij hier in Lede in de brousse wonen kwa nutsvoor zieningen. ofwel dat de andere gemeenten alle over hypermo derne installatie beschikken. Wachten nu maar op de andere kandidaat-grondveroveraars, want er zijn nog een aantal buurgemeenten die nog geen grenskorrektie voorgesteld heb ben. maar geen nood. dat komt wel binnen afzienbare tijd. MON D.G. penbare Werken» is bezie andermans kinderen te wassen. Want de plannen die momenteel in de uvestraat te Erembodegem worden versteend, werden nog door het vorige bestuur van deze gemeente tafel gelegd. Er was daar te weinig sportakkomodatie voor handen voor jan en alleman, en aus weru sloten vorm te geven aan de idee om een sportkompleks te bouwen naar het hart van iedereen die zijn isioengerechtigde leeftijd niet in een fauteuil wil afwachten. Aan alle droge en natte zaalsporten werd dacht: zelfs een zwembassin werd in optie genomen. omwille van de akkomodatie bui ten, duwde men de hal wat achter uit. Een beetje de diepte in. Want vanaf de straat gezien, zou je nooit denken dat de sporthal bijna negen meter hoog is. Ze ligt wat in de andere meesters, andere ten» kwamen de fusie en het ander tuur. Andere bestuurders gin- achter de ruggen der architek- staan. Het zwembassin werd ggegomd. Want Aalst ging al n lang zelf een nieuwe zwem- bouwen aan de Aelbrechtlaan. plannen voor de «Sport- ur», zoals het kompleks zal 1, werden dus hertekend. nder zwembad nu, waardoor 7 iljocn werd bespaard. De sport- fchuur werd dus drooggelegd. :t ganse gebouw zou onderkel- •d zijn. Want een zwembassin jagt eronder al evenveel plaats Fr* erin: zonder een labyrint van lizen. de zuiveringsinstallatie en steunpilaren kan er daarboven :t rondgepladderd worden. ..ét die besparing, aar zónder de BTW zal de totale istprijs nu al 20.446.000 F be- igen, wat ruwbouw en afwer- jng betreft. De elektriciteiten de ^Jrwarming bijvoorbeeld worden Tzondcrlijk aanbesteed. Ook de j cpnleg van de onmiddellijke om- eving errond zal op een afzonder- ijkc fakluur staan (hierbij moet jgitcn immers de provinciale nor- tn volgen). Intussen komt dit irtccntrum wel in een ideale igcving te liggen. Er ligt nog :l wat bouwgrond onversteend. *|Vaar er werd rok voorzien dat AjJaarbuiten het groen de hoofd kleur zou worden. Er komt een ngepastc tuinaanleg, een soort irk in madurodamformaat. De parkeerplaats zal eveneens groene diskretie in acht moeten Kortom: volgens de plan- in wordt dit een sportcentrum dat tinnen evengoed als buiten een inbeeld zal zijn van hoe het nou 'él moet. Aan dit kompleks zal :n kafetaria aangebouwd worden j- hoe kan het ook anders waar men het nodige vocht zal kunnen opnemen om het binnen uit te zwe ten. De sporthal stond oorspronke lijk ook een stuk dichter bij de ixrftraat dan nu het geval is. Maar Tijdens de vergadering van net Davidsfonds, waarop de nieuwe proost dus aanwezig was, werd een planning opge maakt voor de komende maanden. Zo was er voor april een gespreksavond voorzien over het gevangeniswezen, doch deze vervalt omdat de gekontakteerde spreker, een lid van de Gentse gevangenis- direktie, deze spreekbeurten niet meer houdt en er nog geen opvolger is gevonden die be reid is hierover te praten. Als nieuw op het programma werd een aktiviteit ingelast in het ka der van het «Jaar van het Dorp». Meer bepaald op zon dag 4 juni 1978 wordt een wan deltocht doorheen Impe geor ganiseerd en 's avonds gaat hierover dan een kwis door in de zaal van het klooster. In sep tember staat dan de jaarlijkse fietsenrally doorheen Groot- Lede op het programma en verder ook de deelname aan het Vlaamse Nationaal Zang feest en op 2 juli aan de Ijzer bedevaart. Het hoogtepunt wordt dan 9 juli uiteraard met de organisatie van de geweste lijke 11 -juli viering. Het wordt dit jaar de 20ste uitgave voor Im pe. Ook over deze manifestatie werd reeds gepraat met de nieuwe proost, die tegenover deze organisatie zeer positief staat. Hij zegde toe de 11- juli-mis te willen celebreren en zou- zelfs voor het eerst de wekelijkse hoogmis van 10 uur als 11-juli-mis willen program meren, gewacht wordt op het fiat van de kerkraad. Verder staat de ganse Impse bevolking achter zijn nieuwe pastoor die zeer volks en sym- patiek overkomt. MON D.G. Alles laat voorzien dat over een drietal maanden een uit spraak zal vallen van de Raad van State over het klasserings- besluit van het domein van het Kasteel van Mesen. De be- heerskommissie van dit domein had bij bovengenoemde Raad beroep aangetekend tegen het klasseringsbesluit van het Kasteel en het gans domein. Dit beroep werd aangetekend op grond van een procedure fout die er in de afkondiging van het Koninklijk Besluit zou ge slopen zijn. In principe mag een K B. ter klassering pas uitge vaardigd worden nadat de Ko ninklijke Kommissie voor Mo numenten en Landschappen zijn advies heeft uitgebracht over de klassering. In het speci fieke geval van het domein en Kasteel Van Mesen zou dit ad vies echter pas veertien dagen na het verschijnen van het K B. uitgebracht zijn. Hierop steunt de beheerskommissie zich nu om het klasseringsbesluit te la ten vernietigen door de Raad van State. De gevolgen van de vernietiging van het klasse ringsbesluit kunnen rampzalige afmeting aannemen voor het domein en de gebouwen. Zo is de kans groot dat het gebied in handen valt van kapitaalkrach tige bouwpromotoren die het geheel gaan verkavelen en als bouwgronden aan de man gaan brengen. Ondertussen is er in de schoot van de Socio-Kulturele Raad van Lede reeds een komitee opgericht dat zich om de pro blemen van Mesen bekom mert. MON D.G. De sportschuur langs alle kanten bekeken: een prachtig bouwwerk (JM) Tijdens een bestuursvergadering vorige week heeft de Davidsfonds-afdeling van Impe kennis gemaakt met zijn nieuwe proost, E.H. Pieijns. Deze vervangt sedert enkele we- 11 ken de plotseling overleden E.H. Van Cauwenberghe, als pas moor te Impe. Aldus werd E.H. Pieijns tevens proost van alle ch1mpse verenigingen, ongeveer een tiental in totaal, bi J De -Sportschuur op een plattegrond in haar omgeving gezien (JM) Te Erpe. in het café FC Oranja. zag een nieuwe vereniging het levenslichtEen goede twee maand geleden werd er voor het eerst een initiatief genomen. Aan de bazis van dit initiatief lag de kranige 75-jarige Oskar Van Impe die zijn idee. het oprichten van een boldersvercniging, zag in vervulling gaan. Als passende naam kreeg deze boldersvereniging -De Nachtvlinders» mee. Wanneer je halve trouwboek dus lid wordt van deze boldersverc niging met de welsprekende naam weet je onmiddellijk hoe laat het is. of beter hoe laat het kan worden. Het bolspel in Vlaanderen begint uit te sterven Merkwaardig is het dus wel dat te Erpe een nieuwe vereniging het levenslicht zag. Dat zij er maar op losbollen.

De Voorpost | 1978 | | pagina 7