jEUG0PAö,nfl B H I K| M N| 0 Q 'T I JEUGDDAGEN 1978... WANT JEUGD MOET Geknipt Tussen haakjes 0PV0EDINGSH0UDINGEI Pie t/A 18 - 14-4-1978 - De Voorpost Het is een traditie die al zeven jaar meegaat. Een gans weekend slaan de katholieke jeugdgroepen in de Sint-Jozefparochie de handen in mekaar en werken ze samen een programma uit. Zeven jaar geleden een tentoonstelling, een eucharistieviering, een spelnamiddag en een gezellige avond. Dit jaar weer een hele gamma van aktiviteiten, met als uitschieter toch wel de talentenjacht, die zaterdagavond doorging. Jeugd moet... Jeugd doetje goed Inde grond is er in d ie zeven jaar toch echt nog niets gewijzigd. Samen met alle jonge mensen spelend, volksdansend of hoe ook. één grote familie vormen; een gezamenlijk feestprogram ma aan de vele leden aanbieden; "als leidingen wat leren van STEEDS ADRESSEN RCfl tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - openbare ver kopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grambergen EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst. 053-21.15.64 "H0NDT SIMON Wijngaardveld. Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogarnieringen en zonne- IESMEED 052-21.27.02 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.-Gillis- Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. NTERIEURVERZORGING 053-21.58.61 VAM0FLEX, Kasteeldreef 45 en Nieuwstraat 28. 9310 Lede- Centrum. Vakkundige plaatsing van vasttapijt, vensterdekoratie, ploegstoffen. behangwerken. 0-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3. AALST 053-21.63.91 IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst. VERGORDIJNEN 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v. gordiinen, gardi- sette, tergal enz... Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape. vouw deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi chem, Potiaulaan 11Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. UAND0 052-21.40.60 om de reeks njoeili|ke Latijnse woord]es volledig te maken: quis. quid, quo, quando. quomodo enz: wie. wat. waar, wanneer en hoe' Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper C0UP0NNENHUIS 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per y n 052-21.40.60 n toverformule? Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze klui geven samen een fijn resultaat aan uw reklameproblemen. il even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg Grabs onderhoud. Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar mekaar; aan volwassenen laten zien dat er nog zoiets als «jeugd» bestaat... Dat was het zeven jaar geleden, dat was het ook deze keer. Of er op dat ongetwijfeld goeie initiatief toch al sporen van Sleet zouden zitten, of niet naar nieuwe vormen zou mogen gezocht worden, of het enthoe- siasme geen nieuwe stimulans mag krijgen, volgens ons is dat zo. maar dat praat men beter intern uit. In de organiserende Jeugdraad en bij de meewerken de jeugd verenigingen Hoogspanningsdagen Intussen is de zevende editie er geweest. In het programma werd er zorgvuldig voor gewaakt dat alle leeftijdskategorieën aan bod zouden komen. De oudsten kregen een maatschappijkri tische film over het leven van gehandikapte mensen «Raging Moon», een talentenjacht en een gezellige bontering. Voor de kleinsten speelde poppenteater Klak op zaterdag en was er zondag een spelnamiddag. Voor de 12 a 16 jarigen was er een volksdansnamiddag voorzien en eveneens een spelnamiddag. Tel daarbij nog een lange, lange fietsenkaravaan. een jeugdmis en een zangstonde, en je beseft ongeveer wat een bezige bijen korf het ginder geweest is! Tijdens de eucharistieviering in de Sint-Jozefkerk werd de slo gan «jeugd moet...» aanschou welijk voorgesteld. Choreogra fisch werd uitgebeeld hoe het meest schadelijke dier, een rups, een allerprachtigste vlinder wordt. Ook bij mensen gebeurt dit. werd erbij verteld, het egoïstisch gekronkel wordt zoe ken naar de andere, groepvor- men,... Het is precies deze groepsvorming, dit beleven van het samen-zijn dat centraal gesteld wordt. Niet alleen in de jeugddagen zelf, maar ook in de eraan meewerkende verenigin gen. In zijn homilie had onderpas toor Bekaert het daarbij over de moeilijkheden die vaak opdui ken wanneer men in zijn groep dit ideaal betracht. Ook volwas senen tonen niet altijd voldoen de begrip voor wat jonge mensen proberen. Men moet risiko's durven nemen, stelde hij. Nieuw dit jaar was de zangston de die op het Esplanadeplein nadien gehouden werd, jong en jonger-dan-je-denkt zongen er tot de tong tegen het gehemelte plakte en tot de bijzonder gevarieerde fanfareklanken van de ksa-harmonie weerklonken! Talentenjacht De voorwaarden tot deelneming aan de talentenjacht waren strenger dan vorig jaar. Bv. was er een leeftijdslimiet. Dertien groepen of personen waren er toch die het podium opkonden onder het alleshorende oor (alleszinde oog) van Jan Publiek en de jury: Jan Moons, Ann De Veylder, Frans De Koninck, Gilbert Eelbode en Geert De- scamps. Michel Bekaert was sekretaris. Voor hen passeerde kleinkunst en folk. sketchen en andere specialiteiten waarmee men het podium opkan. Alles samen een bonte mengelmoes die best aardig aandeed, in zijn afwisseling erg prettig was, ware het niet dat de toe te kennen punten en rangschikkingen als donderwolken aan de sterren hemel dreven. Dat hoorden we in de zaal zo vaak. dat het wel waar moet geweest zijn. De konkurrentie (talenten moeten zonodig gejaagd worden) was niet alleen onnodig, ze was ook storend om het geheel tenvolle te kunnen smaken. Je weet bv. bij voorbaat dat een sobere sketch, maar vol originele dingen geen kans maakt (voor de rangschik king), en zo gaan er vele fijne zaken verloren. Een vrij podium ware dus veel beter geweest. Wie daagde er op voor de eerste of zoveelste maal in het licht van een helle spot. al dan niet zenuwachtig over en weer schui vend? Stefaan Van Lierde toonde dat hij ook solo. en nog altijd, aardige folk uit zijn akkordeon kan schudden. Mare Roels, Piet Van Schuylenbergh en Albert Scholaert hadden in grootmoeders kleerkast gezeten en maakten daar een (toch niet zo overtuigends) revue van. Hilde Lieven* wa* jongste deel nemer (kandidaat ne»'-ene pre- Pats poppenspel Jeugdatelier Klakson nodigt op de laatste aprilzaterdag van dit jaar het bekende «Pats Poppenspel» uit. Vorig jaar richtte dat jeugdatelier een geweldig geslaagde poppenkastnamiddag in met het Gentse teater Taptoe...Nu is het dus Pats die komt. Wat meer is, de inkom van de Madeion, waar de vertoning doorgaat, is vrij! Alle kinderen zijn welkom om 14.30 u om «Moestasj wint de kwis» te zien. Poets, Pits, Moestasj. Sofïe, Pompernikkel, Ricardo, Leo en Gastonneke... Allemaal artiesten die er een toffe namiddag van zullen maken! l/. Opendeurdag KSA-VKSJ 'Omdat die jeugdbeweging al een halve eeuw bestaat, wordt in het weekend van 29-30 april overal in Vlaanderen feest gevierd. Elke KSA-VKSJ-groep komt op één of andere manier naar buiten of zet zijn eigen heemdeuren wagenwijd open. In het gewest «Land van Aalst» gebeurt dit al fietsend. Op 30 april zullen honderden KSA-VKSJ'ers met toeters en bellen fietsend één sliert vormen tussen al die gemeenten waar een groep bestaat. Onveilig zal de buurt dus gemaakt worden in: Aalst, Erembodegem, Welle. Bambrugge. Burst, Erpe, Mere, Lede en Herdersem. Op de markt- en kerkpleinen zal telkens ook iets plezierigs gedaan worden! Reis met Tanu naar... Zeeland Jeugdklub Tanu heeft werkelijk de reismikrobe te pakken, of liever die mikrobe heeft haar te pakken. Elke zondag een autotocht, geregeld een wandeling. Binnenkort naar Londen... Welke klub doet het haar na? Speciaal vestigen we hier uw aandachtige attentie op Tanu's reis naar Zeeland in Nederland. Enekele telegramgegevens waarmee je voortkunt: Vertrek om 7u 's morgens op zaterdag 22 april. En daa... Naar Gent... Maldegem, het bekende grensdorpje alonder de weg van... (je kent het liedje wel) zie je de rozenteelt. De grens over, met de WC-rollen aan de waslijn bemerk je de betere staat van de wegen, de kraaknette woningen en voor je 't weet ben je in Aardenburg, Sluis bekend om zijn Belgische Winkeltoeristen, Oostburg alwaar het moderne raadhuis van naderbij bekeken wordt, Schoondijke, Breskens waar je overgezet wordt naar VILssingen... Voor je 't weet heb je 'r een heerlijke dag opzitten en heb je je toeristische kennis wat bijgeschaafd. 150 fr. (leden zowel als niet-leden). Inschrijven, jawel, zo vlug mogelijk: Tanu, Houtmarkt 1, Aalst. Rond 22u ben je terug, r eventjes in 21 Nederlandse gemeenten ben je geweest. Even geduld Misschien wist je het niet, maar twee weken geleden heb je een heleboel jeugdinfo moeten missen, o.a. een bijdrage over de manier waarop Jebron vernieuwd liturgie wil beleven. Denk niet direkt het slechtste, die dingen zijn ergens in de drukkerij gewoon «zoek» geraakt. Uitgesteld is echter niet verloren! Film in de Zonnestraal Jeugdcentrum Zonnestraat begint meer en meer in haar vernieuwde oude plooien te vallen en ademt weer de volledige jeugdhuissfeer. Nu is er ook een filmprogramma, dat vandaag start met een ontspanningsfilm Rabbi Jacob met Louis de Funes. Op 12 mei is er Sugarland Express en op 9 juni Delittod'Amore. Zeggen ze in de Zonnestraat: «Film, een middel om mensen ontspanning te bieden. Film, een middel om mensen met bepaalde problemen en toestanden te konfronteren. Film. daar starten we opnieuw mee!» «In onze rubriek «Klubfilms-filmklubs» zal je telkens een kritische bespreking vinden van deze films. En daar krijg je dan weer een week toegeschoven, zeven keer mogen trekken aan de kalender, zoveel keer kansen om vanachter in een ozovolle zaal te pieren naar een bekend gezicht aan de overkant; om in gefilmde schiet- en lachsalvo's den blok even te vergeten; om al dansend vrijer te worden... Daar heb je die week weer die altijd begint met een uitslaapdag (bij mij toch) en als je geluk hebt val je van de ene verrassing in de andere ontwenningskuur. En glunder je als dat bluesoptreden een TD wordt en toch nog wat anders voor jou. En dan ben je weer dat ontspannen veertje van de wekker die morgenvroeg afloopt... (pd) zentator Guido Moons) en bracht Vivaldi op haar viool. Herman Vaneessen deed het bij het publiek niet slecht met een gedichtje over een spinnckop. Chirotiptiens haalden er de good old days bij, een fijn stukje musical. Terry Linden is een sketchbrengendc groep van jeugdhuis Terlinden met veel ambitie. We zeggen het eerlijk, deze tweede keer dat we hen aan het werk zagen leek ons overtui gend. Er zit talent in die mensen. Maar a.u.b. geen plagiaat meer van André Van Duyn, jullie zijn tot meer in staat. Lieven Van Den Eynde bracht een tocht door verscheidene muzikale me lodieën en had daarbij vele originele invallen. De ambiance zat er al lekker in toen na de pauze enkele k.s.a.-mensen de punker uit kwamen hangen. Guy en Jan Sallet deden het toch wel beter met een pletskoppeno- de. Wimerik is een nieuw duo dat met eigen kleinkunst menig hart wil veroveren. Als die het niet laat schieten, dan hoor je er nog van. Zij kreeen als waarde- Leeuwerik, Lede Zon 16: gans de dag sos-diskobar aktie met eten Vrij 21: dia-avond met gesprek rond Zuid-Adrika. Er wordt een diareeks van ongeveer één uur vertoond over een «medisch missioneringswerk» in Noordelijk Zuid-Afrika. Hierna volgt een gesprek. Deze avond wordt geleid door Marc Van Caeneghem. Zat 22: volksdansteedansant. Liberaal Jeugdwerk Aalst (Graaf van Egmont, Aalst) Vrij 14; debat- en informatieavond voor ouders en jongeren. Begin: 20 u. Tema: «Liberale jeugd waarheen?» Inkom gratis. Jonge PVV-Mutualisten Aalst Zat 22 en zon 23: Een blauwe lente, een jong geluid. Ont spanningsweekend voor alle Vlaamse jongeren. Waar? De Blauwe Distel in De Panne. Begin 11u. Marcellinoklub, Aalst Zon 16: Zorro en de markies van Navarra (Zorro in dienst van het leger) - laatste vertoning van 't seizoen! Feest van de vrijzinnige jeugd, Zaal F.F.R., Aalst Zat 22: om 16u gaat voor de negende keer het feest van de Vrijzinnige Jeugd door. Naast een eetmaal is er ook een receptie en een optreden van «De Krikskes», een groep van een veertigtal Humanistische Jongeren uit Antwerpen Vooral de ouders met hun gevierde kinderen maar ook andere humanistische sympathisanten zijn welkom Kreja, Aalst Vrij 14: belotting om 20 u. Zat 23: filmvertoning «Themrock» (met Michel Picoli) aan vang 20 u. Zat 29: 1 meifeest door De Rode Mol: «één jaar BSP in de regering». Tien jaar Alewin-feestprogramma Zat 15: voetbalmatch Mi Amigo tegen Alewin om 15u op een sportterrein van 't Hof Texel, Steenweg op Aalst 47, Moor- sel. Zon 16: wandeltochten 30 km start tussen 9 en 11 u. 20 km start tussen 10 en 12u. 15 km start tssen 11 en 14u 10 km start tussen 12 en 15 u Er is een gratis ballonvlucht voorzien en iedereen ontvangt een waardevolle herinneringsmedaille. Inschrijvingen: Pa rochiehuis, Stationsstraat 1, 9330 Moorsel Zat 22: verjaardagsbal met orkest «The Musical Friends» in zaal Katholieke Kring te Moorsel. Aanvang 21 uur. Jebron, Aalst Vrij 14: l9u:gespreksavond menselijke ontmoeting en sek sualiteit. Zat 15: 16u: werkgroep ontwikkelingssamenwerking. Zon 16: 20u: Taizégebedsstonde. Vrij 21: 19u: broodmaaltijd en 20u: open kern. Aktie Ontwapenen om te Overleven Vrij 21: Betoging in Aalst waarna debat rond «bewapening» (in zaal Madeion). Dido, Erpe Vrij 21: diavoorstelling over Erpe-Mere om 20u. Tanu, Aalst Vrij 14: Optreden om 19u in zaal Madeion, Grote Markt van Roland and Bluesworkshop. Zat 15: wandeltocht door het land van Aalst. Vertrek: 14u. Zon 16: 13u: autotocht naar Bois de Lessines en kasteel. Vrij 21: vergadering jongerenraad om 20u Zat 22:7u 's morgens: vertrek autobusreis naar Middelburg, Miniatuurwalcheren, Zierikzee (zie geknipt) Zon 23: Autotocht om 14u naar Sint-Michiels - Brugge en het Boudewijnpark aldaar JC Zonnestraat, Aalst Vrij 14: filmvertoning «Rabbi Jacob» met Louis De Funes. Zat 15: 14.30 u. volksdanskursus o.l.v. de Vlaamse volks- danscentrale. Zon 16: 20.30 u. grootse kwis. KSA Sint-Jozef, St.-Jozefkollege, Pontstraat Aalst Zat 15: 20u: bondsfeest met smurfen, muppets, spreekwoor delijke lachertjes en een hele hoop val-achterover-van- het-bulderen-lachdingen! Voor 30 fr. krijg je een smakelijke exit of avant-première van je zaterdagavond. M.m.v. leeuwkes, jongknapen, knapen, jonghernieuwers en leiders van die bond. pd Intermenselijk (Babbelaar 109, Hofstade) organiseert weer één ander omtrent «opvoeding en opvoedingshoudingen». ring van publiek en jury een derde plaats. Na hen kwam overwinnaar «Hexacorde», een koortje van zes jongelingen, dat aan de Bob Boon Singers doet denken. Vooral met «Marry a woman» waarin ze een eigen persoonlijkheid legden, oogstten ze veel sukses. Dit werd trou wens als bisnummer gevraagd. Alle zes zijn ze cantate-domino- gevormd en hebben ze een stevige muzikale opleiding reeds genoten. Wigbert Van Lierde kwam solo eens overwippen en deed velen (de jury niet) zeggen: dat is een grote meneer. In première bracht Wigbert een liedje dat nog maar vijf uur bestond. Zei hij. Clederband mag daar nog veel van leren. Herman Baeyens was er ook en die zong zich met zijn mooie baritonstem een tweede plaats. We blijven in de slogantaai: De jeugddagen zitten er weer op, doch jeugd moet. jeugd doet je goed. niet drie dagen, maar een heel jaar! (ik) - Vanaf 25 april wordt een «werkgroep omtrent opvoe dingshoudingen» gevormd. Ge durende tien achtereenvolgende dinsdagavonden (telkens van 20 tot 23 u) komt men samen. De bedoeling is «te werken aan een veranderende opvoedingshou ding». waardoor men meer gaat genieten van zichzelf en de anderen. De werkgroep is be perkt tot 7 deelnemers. Gelieve telefonisch kontakt op te nemen met nr. 21.91.89 of 21.73.41. Voorinschrijving is nodig! - Een (zevende!) kursus gaat ook door op vijf achtereenvolgen* donderdagavonden, startend 11 mei en telkens ook van 20 tot 23 u. Langs de teoric 0 (Bakker, Gordon, Maslow. Le ry en Satir komen als auteui voor) wordt inzicht verkregen de eigen opvoedingshoudin Een begeleidende tekst wordt b de voorinschrijving toegestuurl De groep is beperkt deelnemers. Vraag telefonisc om meer inlichtingen: 21.91. of21.73.41. Mwe. te J>£ tëesr&xto

De Voorpost | 1978 | | pagina 18