ONVERDIEND Opdracht vervuld Te zware cijfers EEN SLIPPERTJE Eindeseizoensfeer Snelle effent voorspronc pad Ondanks nederlaag toch kampioen Afgelope KNAPPE TWEEDE HELFT Eerste provinciale Tweede provinciale Tweede plaats Derde provinciale in gevaar 20 Niettegenstaande de zware nederlaag tegen Appel terre is Eendracht Nieuwerkerken toch kampioen in 2e prov. B (JM) St. Denderleeuw - Hamme 1-1 Niet verliezen op het terrein van Standaard Denderleeuw, een ploeg die allesbehalve in weelde leeft en de puntjes dus broodnodig heeft, was voor Haninie dwingende opdracht. Het werd voor blauwwit een zeer slechte start reeds na drie minuten schoot Moock binnen doch dat goaltje werd wegens off-side geannuleerd. Moock deed nadien zijn nummertje nog eens over hij nam een voorzet van de uitgekookte Geldhof over en ditmaal kwam de 1-0 stand wél op het bord. Het zag er voor Hamme dus niet zo best uit. Maar het „ver keerde". De Wuitens begonnen zowaar de wet te dikteren. Voor de rust zonder enig konkreet resultaat weliswaar, doch er bleef uitzicht op een kentering. Na de pauze poogde Dender leeuw met een blitzoffensief de bezoekers teger het canvas te punchen. Roodwit creëerde zich een paar bruikbare scorekansen, doch de bordjesman bleef werkloos. Hamme sloeg kei hard terug en voor De Malssche was het erg jammer dat zijn fraai vluchtschot niet tegen het net keilde. De 1-1 kwam er ten slotte toch langs Segers. Met nog een half uur voor de boeg nam geen van beide teams nog veel risiko's, zodat deze voor de twee klubs zeer be langrijke match op een drawn uitdraaide. De kompetitie loopt op haar laatste pootjes, doch zowel bo venaan als onderaan is nog niets definitiefs beslecht. Wel mag gezegd dat Hamme met 26 punten zo goed als safe is. Het zou allemaal al erg slecht moe ten draaien om nu nog mee gesleept te worden in de draai kolk. Oostakker (21 p.), Pete- gent (22 p.), SK Aalst (23 p.) en Standaard Denderleeuw (24 p.) slaan er heel wat slechter voor met nog slechts twee matchen op het programma. FC Ronse - SK Lebbeke 4-0 SK Lebbeke werd op het veld van Club Ronse met opvallend hoge verliescijfers ingeblikt. Een enigszins onverwacht resultaat na de behoorlijke prestatie een week voordien op eigen veld. «Iemand die de wedstrijd Ronse - Lebbeke niet heeft bijgewoond zal natuurlijk on middellijk denken dat de Konkelgoedploeg er helemail niet bij te pas kwam en van het terrein werd gespeeld» aldus klubleider Gustaaf Huyghens bij zijn wekelijkse kommentaar. Ondanks de zware 4-0 verliescijfers werd Lebbeke in feite nooit over speeld. SK kon zelfs langs Vereecken, Pieters en Bouga- lem tijdens de eerste helft een viertal open kansen af dwingen. Bij het afwerken verliep het echter minder efficiënt. Ook onmiddellijk na de kampwisseling kregen de be zoekers nog een paar kan sen. Lebbeke zou echter wel enigszins het noorden verlie zen na de eerste treffer waarbij wel een beetje mee- val gemoeid was en zeker na de tweede thiiisgoal, een faze waarbij doelman De Paepe niet helemaal vrij uit ging. Met die 2-0 achterstand waren Delsin en rijn maats natuurlijk verplicht heel wat risico's te nemen met a"e gevolgen van dien. In ieder geval werden ons de namen geciteerd van Bougalem, Delsin, De Waegeneer en Van Dessel als de betere ac teur in het Lebbeekse team. Johan Pieters was deze keer minder in rijn sas. Theore tisch heeft Sportkring nog een puntje nodig om de vei lige zone te bereiken. Dat broodnodige puntje kan waarschijnlijk volgende zon dag binnengerijfd worden ter gelegenheid van de overkomst van FC Brakel. E.D.M. FC Latem - SK Aalst 2-1 Leider FC Latem is vorige zondag in de wedstrijd met SK Aalst slechts nipt met de hakken over eigen sloot gekomen. En in alle objektiviteit mocht worden aangestipt dat de Aalstenaars zeker een gelijkspel verdienden. Gelet op de spelontwlkkeling over de ganse wedstrijdduur zou dit inderdaad een rechtvaardiger rezultaat geweest zijn. SK. werd trouwens nooit overspeeld door zijn gerepu teerde tegenstander. Wat meer is, het pakte de leider kor daat en vrank aan in een 4-3-3 opstelling en speelde met open vizier. FC Latem bleek door deze spelopvatting blijkbaar ver rast want het kwam vooral in die le periode moeilijk van de grond. Het verwonderde zelfs niemand dat SK naar de leiding klom door een doel punt van Zouai. Gelukkig kon Latem voor betaald antwoord zorgen en nog net voor de rust langszij komen. Deze ge lijkmaker zou dan voor de thuisploeg de nodige stimulans brengen. Ook na de rust liet oranje- groen nooit af. En Latem moest er alles uitpersen om met klein verschil te winnen. SK slaagde er zelfs in de Latem-defensie een paar keer kippevlees te bezorgen. Een panikerende verdediger schoof op een bepaald ogenblik de bal bijna in eigen doel. Doch al met al bleef SK van het zeker verdiende en broodnodi ge puntje verstoken. De Aalstenaars hebben nu hun lot in eigen handen. Ze heb ben nog 2 wedstrijden voor de boeg die echter niet van de poes zijn. Nu zondag komt het eveneens in puntennood verkerende St Denderleeuw op bezoek en daarna moet men het opnemen tegen SK Ge- raardsbergen dat nog in de slag zit voor de titel. Twee zware opdrachten dus. Ver melden we nog dat SK niet kan beschikken over Maturo (gekwetst) en over Rivera (die naar Spanje vertrok om zijn legerdienst te vervullen). J.V.H. Een faze uit Baasrode - Kleldrecht (5-1) St.-Lievens-Houtem - Buggenhout 0- Met een verrichting dia haast aan het ongelooflijke grenst h« het bedreigde "Sparta" Buggenhout kopploeg St.-Lievens-Hout een zware nederlaag toegediend. Die afgetekende cijfers wa ren nochtans -de juiste weer gave van het spel want na- da^ de «dwergen», zoals de Buggenhoutse ploeg in e^n krant werd vermeld, een 0 2 hadden opgebouwd, (eerst liet Sanders een plaatselijk ver dediger niet gerust zodat de brave man in eigen doel trapte (4') nadien scoorde Tilley nummer 2 (6') door liepen ze zonder kleerscheu ren een een kwartier durende forcing van de plaatselijken. Nadat de gekwetste Verhey- den was vervangen door De Wandel begon laatstgenoem de aan rijn nummertje. Op de 35' scoorde hij numm«r drie. Daarmee eindigde de eerste helft. De wijzer was amper aan zijn tweede ronde toe in de tweede helft toen De \V del nummer vier tegen net prikte. Daarmee was de zaak bekeken want al kwam Lievens-Houtem niet ni met het heilig vuur op barikaden ook Buggenh vergenoegde zich de vijan lijkheden te kontroleren. Op tien minuten voor einde rondde Tilley een p soonlijk nummertje met vijfde treffer af. Even affluiten tenslotte ben» Sanders een doorsteekpas De Wandel om de eindeijf vast te leggen. Zondag komt de derby te) Baasrode. Een wedstrijd C door de glansrijke zegept van beide ploegen tijdens voorbije week-end nog m aan glans wint. (mvw <n" Robur - Borsbeke 0-1 Voor de Moerzeeksc tweede pro- vincialer kan de kompetitie blijkbaar niet vlug genoeg ten einde zijn. Het voetbalt al en kele weken zonder zijn gekende inzet, en de wedstrijd tegen Borsbeke was daarop vast geen uitzondering. Nochtans dwong Robur de beste kansen af maar ook de voorwaartsen deelden mee in de malaise waarin gans de ploeg thans vertoeft. Geluk kig heeft Robur thans punten genoeg en vormt de degradi al ettelijke weken geen bedj ging meer. Toch is hel gentj zaakt voor een waardig kom titieslot te zorgen, al was maar om de talrijke support te bevredigen. Die waren mers iedere zondag op posl.j betekenden geregeld een stil lans voor de Moerzeekse v» bailers. Dat is iets wat ook het oog mag verloren wordei Dit zijn dan de gloednieuwe kampioenen van Eendracht Nieuwerkerken. E. Nieuwerkerken - Appelterre 0-4 In de wedstrijd met Appel- terre, dat vorige zondag aan zijn 16e wedstrijd zonder ne derlaag toe was. en die men uiteraard als de ploeg van de 2e ronde mag voorstellen, kreeg leider Nieuwerkerken een koud stortbad. Het ver loor met cijfers die niet te weerleggen zijn. Ondanks het feit dat het een afgetekende nederlaag werd, werd toch de titel veroverd. Rivaal St-Lie- vens-Houtem werd immers op zijn beurt door Buggenhout op een afgetekende nederlaag ge trakteerd. Uit de 0-4 cijfers waarmee Nieuwerkerken werd weggespeeld kan men al vol doende afleiden dat Appelterre de greep op de match had Van meet af aan lieten de "tabaksplanters" hun bedoe lingen blijken. Ze gaven een fris getint aanvalsspel ten bes te en vergaten niet deze vol dragen aanvalsakties af te werken. Appelterre speelde efficiënt en vloeiend en de Nieuwerkerkse verdediging werd meermaals van de kook gebracht. De stand bij de rust luidde 0-3 en van terugkomen was er geen sprake meer. In de 2e periode teerden de gasten meer op die royale voorsprong doch hadden toch nog een 4e treffer in petto. Te Nieuwerkerken werd de vreugde om de titel dan toch wel enigszins getemperd door deze nederlaag. Eendracht, het kan niet ontkend, is blijk baar getekend door de niet geringe inspanningen die het in de loop van deze kompe titie moest opbrengen. We wensen niettemin Eendracht geluk met de verworven pro movering. J.V.H. Baasrode - Kieldrecht 5-1 Kwam Baasrode aan rust met 1-0 aan dank zij een doelpunt van Caeckelberg, dan was dit gische stand na 45 minuten ge- lijkopgaand voetbal met Baas rode wel ietsje gevaarlijker voor doel. Na de pauze verdubbelde de thuisploeg snel die voorsprong en beheerste van dan af de spel- j ontwikkeling. Vander Vreken, auteur van het tweede doelpunt, maakte ook nummer drie ter- I wijl Kieldrecht langs strafschop milderde. Baasrode bleef de be tere ploeg en vervolgde de show met twee doelpunten van Wil- laert. Met deze zege is Baasrode zeker in tweede provinciale te blijven en kan nu rustig de derby van zondag tegen Buggenhout af wachten. Meldert 0-1 De bezoeker» uit Meldert heb ben wel voor een verrassing ge zorgd bij Oudegem dat vorige week op het terrein van kam pioen Dcnderhoutem nog voor een verdiende 0-0 had gezorgd. Meldert hield inderdaad steeds gelijke tred met de thuisploeg en kwam rond het half uur zelfs op voorsprong toen de Oudegemse doelman Janssens 'n inzenden loste en de bal on vervaard over de witte streep huppelde. Oudegem zette nu een non-stopoffensief in dat wel gevaarlijke situaties maar geen doelpunten opleverde. Het was integendeel Meldert dat op tegenaanval nog twee maal dicht bij een tweede treffer „•Jmhmmm Keeper Cleppe (Nieuwerkerken) redt stijlvol een schot van Steenhout (Appelterre) De Klinge - E. St.-Gillis 2-2 In de St Gillisse sportlokalen heerste zondagavond ontgoocheling. Eendracht, dat verleden week de 2e plaats veroverde, waaraan een eindronde en een eventuele promotie verbonden is, heeft die 2e plaats nu opnieuw moeten afstaan, vermits konkurrent Stekene de volle inzet meepikte en de Eendrachters In De Klinge niet verder kwamen dan een puntendeling. Volgens invallersdoelman en bankzitter «Bolleken» De Clercq is de scheidsrechter oorzaak dat St.-Glllls een punt verloor. «De man floot voortdurend in ons nadeel, bestrafte de kleinste fout langs onze kant, en onder brak geregeld het spefl op een ogenblik dat de onzen in de aanval waren. Het was i je de nagels stuk te bij ten bij het zien van zoveel onrecht» zegt de St.-Gillisse- naar Ook zijn collega's voet ballers deelden vrijwel dezelf de mening. Een andere zo kalme en toch wel voorbeeldige voetballer die Frans Peelman nu toch wel Is, verloor tijdens de wedstrijd op een bepaald ogenblik bijna zijn kaJmte. Gelukkig nam scheidsrechter Mettepenningen de woorden niet naar de letter. Alleen Pierre De Man zou later In de wedstrijd een gele kaart voor de neus worden gehou den. Hoe dan ook St.-Gillis ver loor een kostbaar punt, dat bij de eindafrekening wel eens van doorslaggevende aard zou kunnen rijn. De wedstrijd zelf ls ander zijds uitgegroeid tot een ste vige partij. Langs beide zij den werd er duidelijk meer aandacht besteed aan het veroveren van een meter grond op het figuurlijke slag veld dan aan het streven van eert technische demon, stratie. Daarbij werd die aangename partij voetbal gekruid met vier voltreffers cn dit alles onder een echt zomers weertje. Bovendien vielen er tal van doelkansen, zodat de beide doelmannen vast geen rustige namiddag beleefden. Het dient gezegd dat de lokale doelman meer werk had om doeltrappen van Van Hecke, Peeleman en Puttcman, oordeelkundig te parreren, dan zijn overbuur Dirk Rosez, Deze laatste be wees echter een stevig sluit stuk te zijn in het geelblauw defensiecompartiment toen hij na de rust weer eens uitpakte met een fantastische redding. In die negentig minuten werd Eendracht tweemal op achterstand geplaatst. Het sloeg echter telkens terug eerst langs Mare De Backer en vervolgens langs Frans Peeleman die een haarfijne voorzet van Sprankie Van Hecke zonder aarzelen in de lokale netten deponeerde. Meteen deponeerde de St- Gillisse midvoor opnieuw eens rijn trefkracht en faam als scoorder. Hoe na die tweefle gelijkma ker Eendracht ook nog zwoegde en alle hens aan dek riep, de verdiende winrnings- goal bleef ergens in de Waas- landse lucht hangen. Meteen werden de Eendrachters op nieuw naar de derde plaats verwezen als gevolg van de 1-4 zege van Stekene bij Schellebelle. Toen men die uitslag in de kleedkamer ver nam daalde de stemming meteen tot diep onder het vriespunt. Dat is enigszins begrijpelijk. Toch mag men vooralsnog nlot de handen laten zakken. Er zijn nog twee wedstrijden te sp( waarin Peeleman en co. voorrecht genieten aan te mogen voetballen te respectievelijk Kruibeke Hoogeinde. Worden dat punten, dan moa^ ook altijd gewacht worden een slippertje van Stekt Zoals het St.-Gillis overkw is het zeker niet onmoge dat de Waaslanders in laatste twee wedstrijden ergens op een gasbek gi lopen. Juist daarom dat er de moed moet inhouden Eddy DE ME Serskamp - Kallo 0-1 Voor Eendracht Serskamp i» (bijna) voorbije kompetitie «•en fiasko uitgedraaid: volgt seizoen voetbullen de zwart» ten in „Vierde". Een muf1 troost blijft er valt de. d« tegen Sehellebelle weg, mug nu gevoetbald tegen dorpsgenoten van SK "R ichr Tegen Kallo beeft Serskampj onaardig gespeeld, «locli diepgang stak er niet in de valsukties, zodat de srhull toeschouwers vruchteloos een doelpunt bleven waclitt Gescoord werd er toch, V( dun aan de verkeer«le kant zes minuten van bet eit niuoktc Van Puyenbrocrk er van, een beetje tegen d<- log» in. Muur in voetbal wordt du» mee geen rekening geboiub Mede «loor de zege van Sp» Appels is de kloof nu brugbnar geworden: zev ten achterstand op twee gen vnn de finish is veel Oudegem -

De Voorpost | 1978 | | pagina 20