C v- Mmi |Mr Wr TOPNUMMER TE EDIXVELDE la* r- ftTÈ VEILIG Sterke bezoekers ïsr Langs Johan Baert Naar de redding Id VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 16 APRIL 1978 Vierde provinciale MERE - HAALTERT 0-2 A I Sinaai - Sparta Appels 1-2 Schellebelle- Stekene 1-4 ff is» n hs. li /l ;Ria Bonnaerens in het ziekenhuis Excelsior- Grambergen 1-2 Geraardsbergen-Hofstade 0-1 Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 15 ar» zondag 16 april 1978 f icr. K 21 SC Lokeren - Standard St.-Gillis-Waas - Robur Erembodegem - Okegem (15.4 om 20 u.) (Callebaut R.) (Rottiers) (Van Langenhove) Buggenhout - Baasrode Heldergem - Doggen VG Oostende - E. Aalst (Delombaerde) (Van Imschoot) (Dumont) Oudenhove - Oudegem S. Moorsel - Wichelen Izegem - E. Zele (Lefèvre) (Van Haver) (Van den Bossche) Hofstade - Eist Erondegem - Gijzegem Jong Lede - Menen (De Meyer) (Cooreman) (Boeckx) Meerbeke - Erpe Oordegem - Baardegem Zwevegem - KAVD (De Clippeleer) (Schautteet) (Verdoodt) Kerksken - W. Moorsel Wieze - Opdorp E. Aalst - St -Niklaas (De Proft) (Lambrecht J.) (UEFA 10 u.) (Bral) T. Meldert - E. Meldert Schoonaarde - Smetlede Hamme - Petegem (Van den Abeele M.) (Ravijst) (Van Damrae) Sparta Appels - Schellebelle Herdersem - Z. Appels SK Aalst - St. Denderleeuw (Hei remans) (Van Hoey) (Vercauteren) Grembergen - Sinaai Boonwijk - Opstal Lebbeke - Brakel (Van den Abeele W.) (Callebaut J.) (Boudeweel) Melsele - Serskamp SK Overmere - SK Lokeren Haaltert - Nieuwerkerken (Rietens) (Van de Velde) (Meganck) E. St.-Gillis-Kruibeke Berlare - Gerda Terjoden - Mere (Bouche) (Melbebeeck) (De Neve) Edixvelde - Iddergem Heikant Zele - Valentino's (Tanghe) (Van Welssenaers) In de 4e prov. reeks F zal men Iddergem denkelijk nog moeilijk van de troon kunnen stoten. Het heeft nog twee moeilijke op drachten te vervullen. Nu zondag wordt inderdaad de aandacht toegespitst op het topduel Ediksvelde Iddergem. Een wedstrijd die men zowat als de laatste kans van de thuisploeg mag voor stellen. WH Het hoeft nauwelïjk te wor den onderstreept dat de ploeg van voorzatter De Spiegeleer het onderste uit de kan zal halen om de leider zijn vier de nederlaag van het seizoen toe te dienen. Met een Freddy Schollaert momenteel in een uitstekende konditn'e, en die weer gemakkelijk tot scoren komit, is het niet uitgesloten dat Ediksvelde de leider doet knielen. Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat deze belangrijke wedstrijd heel wat kijkers zal trekken. Op de laattste speeldag moet Iddergem dan de benen krui sen met Voorde dat momen teel de tweede plaats in de klassering bezet. Ook in deze wedstrijd zal het er zeker spannen. Terugkomend op de jongste voetbaldag moet eerst en vooral aangestipt dat Iddergem vrij gemakke lijk afstand nam van Steen huize. De eindcijfers duiden op een fiks overwicht van de thuisploeg van wie de verde diging zich echter toch twee maal liet kloppen. Aaigem bracht het tot een niet on verdienstelijk gelijkspel bij Doggen en Ediksvelde en Hel- dergem waren de enige klubs die uit hun uitwedstrijd de volle inzet puurden. Eerstge noemde won zonder proble men bij Hillegem. Bij de rust voetbalde Ediksvelde reeds zegezeker. De thuisploeg was nauwelijks aan bod gekomen. In de 10e minuut schoof Schollaert het openingspunt voorbij de St-Luoiadoelman en net voor de rust plooide Marcel Elaut ean strafschop tot een tweede doelpunt om. Freddy Schollaert zou In de tweede periode de eindcijfers vastleggen. Herzele won prak tisch moeiteloos het geburen- derby met Burst. De 4-0 eind cijfers logen er trouwens niet om. Voorde duwde Pol- lare nog meer terug in de klassering door een verdiende 2-0 zege. In de vierde provin ciale reeks G liet lieder Wieze van zsijn pluimen te Smetlede zodat de kampioe nenviering een week werd uitgesteld. Wïeze mag het nu op eigen veld doen met Opdorp als tegenstander. En het zou ons werkelijk verba zen moest Opdorp er in sla gen het feest nog langer uit te stellen. Erondegem is sedert vorige zondag uitge sloten voor de tweede plaats. Het verloor met ncgai .n. drukwekkende cijfers bij Baardegem dat aldus aange naam verreis te. Herdersem kwam met sukses over de niet ongevaarlijke klip Opstal heen. Het had aan een doel punt genoeg om de zege vei lig te stellen. Deze treffer van Bracke viel reeds in de eerste speelhelft. Voor de rest hield die SK verdediging het been stijf S Moorsel dat met twee doelpunten van Guns een goede beurt maakte te Gijzegem heeft nog slechts een waterkansje op de mooi ste ereplaats En Herdersem en Wichelen zouden in de nog resterende twee wed strijden moeten falen, terwijl «Schroevers» alleszins vier op vier moet halen Er zou dus al een half wonder moeten gebeuren opdat Moorsel aan de testmatchen zou kunnen deelnemen Trouwens Moor sel moet het nu zondag op nemen tegen Wichelen, ter wijl Herdersem aan huis mag spelen tegen Z. Appels. En wedstrijd die voor de ploeg van trainer-speler Luc Van Bockstael geen problemen zou mogen scheppen. Jzo'n tussenkomst van deze Haaltertse spelers doet de Merenaars verschrikt terugdeinzen (Mere I - Haaltert 0-2) (SJ) I Na dc wedstrijd die Sparta Ap- 4 pels "zondag te Sinaai speelde i won ziet dc toekomst voor roodwit er heel wat rooskleuriger uit. In de eerste helft wist Ap- pels niet twee doelpunten af stand te nemen van de laatst gerangschikte in 3e prov. Patrick Goosscns een van de beloftevolle spelers van de bezoekers wist een binnen te knallen. In Schellcbelle stonden twee ploegen met totaal tegengestelde objektieven tegenover elkaar J de paarsjes hebben niets meer te winnen of te verliezen en (J mogen rustig experimenteren. 1 Stekene vecht nog keihard voor i de tweede plaats en deelneming aan de eindronde. Een en ander betekent niet dat i SOS er voor spek en bonen bij liep, er werden af en toe goede •kties opgebouwd, maar de pe- netratiekrarht en de afwerking bleven beneden peil. Intussen haalde Stekene het onderste uit de kun en met een 0-2 score aan de koffie was de zauk rond. De Wuuslunders bleven ook nadien doorduwen, wat in een alleszeg gende 0-4 score resulteerde. Ge lukkig voor Schcllebelle klopte één van de Stekense achterspe lers zijn eigen keeper (1-4) zo dat de pil nog enigszins verguld werd. Voor Schellcbelle, in september prima uit de startblokken ge schoten doch nadien door een massa pech weggeduwd, is dit seizoen zo goed als afgelopen de twee resterende wedstrijden zijn een doordeweekse formali- Met een goed gericht schot knalde De Groeve op vrijschop nummer twee binnen. Nadat doelman Dierickx gekwetst werd en bet terrein diende te verlaten werd hij in het doel vervangen door invallersdoelman Rudy Vinck. Wat Rudy nadien liet zien droeg eenieders bewonde ring weg. Een paar gemaakte goals van een ontketende thuis ploeg werden subliem gestopt. Sparta beschikt over twee knap pe doelmannen. Dc klub van voorzitter Walraevens is nu reeds druk doende niet de voorberei ding van het volgend seizoen. Daarom werden reeds een paar wedstrijden op het programma gesteld met het inzicht een paar spelers te testen. Voor de rood- witten resten nog twee thuiswed strijden zondag tegen Schelle- helle en daarna tegen Kallo. Zandstuivers Appels O* 'f) De doelman van Smetlede redt hier een vrijschop. (Smetlede - Wieze 2-1) Overmere ging gelijk spelen te Moerbeke, alwaar de pun tjes zeker niet te grabbelen liggen. De Sportkringers ken den van meetaf pech in die zin dat Hüllaert reeds van de derde minuut naar geel moest opkijken en nog voor het kwartier kreeg Gerard Ver beken dezelfde kleur onder de neus Hierdoor gingen de geelblauwen voorzichtiger spelen, wat niet belette dat De Veirman en zijn maats de beste kansen kregen, doch vooraan was men niet altijd bij de zaak. Na de hervatting kreeg doelman Depage ook geel en hij kon zich verheu gen dat de spelleider geen rood opdiepte, gezien hij met de bal naar de ref. wierp, die een totaal niet te verrechtvaardigen beslissing Jiad genomen. Ten slotte bleef het bij een gelijk spel, maar als iemand diende te winnen was het Overmere. Berlare moest het ook stel len met een gelijkspel bij WB St.-Niklaas wat op zieh- zelf geen sleohte verrich ting is, maar aangezien ook Gerda drawnde heeft Som- beke de kans in handen ge nomen om op de tweede plaats te eindigen. De Heikant ging met 0-3 winnen bij Str. Stekene en dit dank zij doelpunten van De Kegel, Van Puyenbroeck' en Schatteman Het werd ze ker geen groots vertoon, want Stekene was bepaald een zwakke tegenstander en ge lukkig voor de grensbewoners lieten de Zeienaars heel wat kansen liggen. Voeg daarbij dat doelman Claessens aan vankelijk flauw presteerde, maar zich na de rust hervatte en een paar gevaarlijke ual- len van De Kegel en zijn maats neutralizeerde. JVH De Berlaarse atlete Ria J i Bonnaerens heeft wel dege- i lijk met pech af te rekenen. 1 Sinds geruime tijd is zij op i de sukkel met een weer- j barstige kwetsuur aan het i scheenbeen. Nu kregen we J een kaartje uit het Gentse i Akademisch ziekenhuis waar zij voor het ogenblik ver- 't pleegd wordt. Hopelijk wordt de kwaal nu vlug uit de weg geruimd. We ho- pen het voor de moedigt J Vlierzeie-atlete en wenser i haar in naam van De Voor post een spoedig herstel to< ANDR1 Met een zege bij Excelsior St.-Niklaas heeft SK Grem- bergen zijn behoud in der de gewestelijke definitief verzekerd. SK kwam rond het halfuur op voorsprong door een own-goal. Net voor de rust konden de plaatse lijken nog gelijkstellen. Na de kampwisseling ging Grembergen over tot ver- igingen. Johan Baert en leven Brasseur werden in gehaald voor Leo Van Cau. wenberghe en Geert Bras seur. Het was Johan Baert die een kwartier voor inruk ken een enigszins verrassend en beslissend doelpunt lukte. SK Grembergen dat thans reeds aan de volgende kom petitie mag denken brengt zondag 23 april ter gelegen heid van de laatste wedstrijd van het seizoen hulde aan drie voetballers, Stefaan Mertens. André Heymans en Georges Van Cauwenberghe die reeds ettelijke jaren lid zijn van het eerste elftal van deze derde provincialen E.D.M. Hofstade dat in de loop van «ze kompetitie al liccl wat tegenslagen moest verwerken, tn uiteraard naur dc laagste regionen van dc klassering ver- Milde ziet sedert vorige zondag opnieuw een lichtje pinkelen. De overwinning met de kleinste Verhouding uitgedrukt, verwor ven door een met volle inzet Vélende Wilskracht formatie, neeft John Lissens en zijn ploegmaats opnieuw een grote •ooi» hoop op redding gc- ptnonken. Bij de rust luidde de •tand nog steeds 0-0. Er waren jn die eerste periode weinig Wnscn op een doelpunt tot 'tand gekomen. In het uur kon Hendrik Roels Ilofstade aan dc leiding zetten. En het heeft deze kleine voorsprong nader hand zeer knap verdedigd. Van Limhergcn kwam nog in doch dit veranderde niets meer aan die cijferverhouding. Hofstade moet nu zondag bij machte zijn twee eenheden aan zijn puntenaktief toe te voegen. Het krijgt Eist op bezoek en moet het normaal kunnen halen. Zo als de kaarten nu liggen is het ook meer dan waarschijnlijk dat John Lissens ook volgend sei zoen Wilskracht onder zijn hoede zal hebben. Hel is in derdaad zo dat bestuur en spe lers waardering hebben voor 't door Lissens gepresteerde werk. ZONDAG S. Moorsel-Hofstade (14 u.) Prov. jun. (10 u.) SK Aalst - Gijzegem Lede - KAVD Schoonaarde - E. Aalst Prov- Schol. (10 u.) E. Meldert - Wieze Lede - KAVD W- Moorsel - TK Meldert Zele - E. Aalst Knapen P (15u.30) Overmere - 01. Gent Serskamp - Heikant (15 u.) Jun. H (10 u.) SK Overmere B - Erembodegem - W. Moorsel SK Overmere A (9 u.) Schellebelle - Massemen Doggen - Welle Berlare - Smetlede Ninove - E. Meldert Wichelen - Westrem Jun. I (10 u.) Mere - Erpe Knapen Q (15 u.) Schol. E <10 u.) Lebbeke A -E. St.-Gillis Haaltert - E. Aalst (14 u.) ZATERDAG Opstal - Lebbeke B Schol. H (15 u.) Oudegem - Sp. Appels Terjoden - Mere (15u 30) Buggenhout - Grembergen St. Denderleeuw - Erpe KAVD - Robur (15u.30) Erembodegem - Vlierzele Knapen R (15 u.) Schol. J. (15 u.) Hamme A - Zele Herdersem - E St Gillis Sinaai - Hamme B (15u.30) (14 u.) Miniemen K (15 u.) Oordegem - SK Aalst Hofstade - Edixvelde Heikant - E. Meldert Nieuwerkerken - Lede Wieze - Lokerse SK Aalst - TK Meldert Robur - Berlare Miniemen L (14 u.) TK Meldert - W. Moorsel Lebbeke - E. Aalst (15u.30) SC Lokeren - Herdersem Prov. knapen (15u.30) E. Meldert - Wieze Eeklo - KAVD W. Moorsel - Lede E. Aalst - SNS E. St.-Gillis - Oudegem E. Zele - SC Lokeren (14 u (15 u.) Lede - RC Gent Miniemen M (15u.30) Prov. Miniemen (14 u.) KAVD - Zele (14 u Eeklo - KAVD Grembergen - Buggenhout E Aalst - SNS (15 u.) Zele - SC Lokeren Lebbeke - Hamme Lede - RC Gent SC Lokeren - Opdorp Knapen M (15 u.) DAMES (16.4.78 om 15 u.) Terjoden - Doggen (14 u.) Tijl - Kamillekes Aalst Edixvelde - Erembodegem Vriendenmatch Heldergem-Nieuwerkerken Miniemen (15.4 om 13u.30) Knapen O (I5u.30) Heikant - Beervelde Ook deze bezoekende aanval draait op niets uit (Smetlede - Wieze 2-1) Pierre De Feyter speelde zijn 300e wedstrijd voor Racing Boonwijk en werd in de bloemen ge door de heer D'Hondt.

De Voorpost | 1978 | | pagina 21