Mr Verdiend Okapi speelt slechts 1 helft voortreffelijk VAN KEER DE STEVIGE REUS, ESCANDON DE SPEKTAKELMAN BASKETBAL Osiris speelt volgend seizoen basket! in "derde" 23 Met deze basketters won Osiris de titel in 4e Nationale D* bestuursploeg van Osiris-basket Okapi Aalst was in de wedstrijd met Avantl Brugg^ slechts de eerste speelhelft zichzelf. Toen gaven de Aalstenaars een beste verrichting weg en niemand kon er dan ook graten in vinden dat bij de rust 42-50 cijfers op het scorebord prijkten. Okapi speelde beweeglijk en prezenteerde basketbal van degelijk gehalte waar tegen de thuisploeg niet erg veel had in te brengen. Als de Aalstenaars vrij snel het scorebord in hun voordeel lieten overhellen, na een 6-0 bevlieging van Rotsaert, dan was dit inzonderheid te wijten aan de trefkracht van Kather- man De Aalsterse reus kreeg net als in de heenwedstrijd Wittewrongel als rechtstreekse tegenstander, doch kon zich nu vrij gemakkelijk en meermaals losmaken. Van 16-16 tilde Ka- therman, die in de le periode 20 ptn. achter zijn naam kreeg. Aal?t naar een 23-30 stand. Hij werd flink gesteund door Van den Broeck die meerdere aanvallende rebounds "pakte" doch die vrij vlug met fouten- last werd bedacht. Van den Broeck ging er dan vrij vlug uit. maar dit deerde Okapi toch niet. Het bleef aan de leiding. De 2e speelhelft vormde dan spijtig genoeg een schril kontrast met de eerste. Het bleek inderdaad spoedig dat Okapi zijn beste pijlen ver schoten had. Brugge had in die 2e helft inderdaad slechts lut tele minuten nodig om zijn achterstand weg te werken en zelfs naar de leiding te klim men. Okapi liet in die eerste minuten een half dozijn mis sers inschrijven. Daarbij kre gen Van den Broeck en Jones, die de toch niet gemakkelijke taak hadden Browne en Blair zoveel mogelijk het scoren te beletten, vrij vlug 4 fouten achter hun naam. Rotsaert deed zo ongeveer wat hij wou en vrij vlug stond het vast dat Brugge de wedstrijd zou win nen. Rotsaert werd zelfs top scorer met 36 ptn Doelpunten Elias 6-2, Katherman 20-15, V. den Broeck 10-4, Van de Keer 4-2, Corthals 0-6, Schorreel 6-2 Jones 4-9. Nu vrijdag speelt Okapi bij Fresh Air, dat momenteel met Kortrijk de leiding deelt. Af gaande op wat Okapi vorige zaterdag te Brugge presteerde mag men aannemen dat er voor de Aalstenaars zeker niets zal te rapen vallen in het Brusselse. J.V.H Tot bij de rust kon men eigenlijk nog twijfelen aan de Aalsterse zege. Het was inderdaad pas in de ultieme minuut van de eerste speelhelft dat Black Boys de vroeg opgelopen achterstand kon wegwerken. De Aalstenaars begonnen immers minder goed aan de wedstrijd. Met een 1 op 9 shotprestatie. Daarbij zat Campbell zo goed de greep van Price dat hij meer dan vijf minuten no dig had om zijn eerste «field goal» door de ring te mikken. Het was dan ook zo dat Black Boys van meet af aan op af stand was gezet. Ook omdat niemand er in slaagde de in- snijmaneuvers van Discart af remmen. Van 2-8 liep het over 15-22 naar 31-40. Aalst zou echter nog voor de rust orde op zaken stellen dit dan onder impuls van Campbell - de foutenlast van Price begon te wegen - en door een kort stondige produktieve bevlieging van Iwein D'Herdt die eens te meer een goede wedstrijd speel de. De stand luidde bij de rust 49-47 en het zag er toen reeds naar uit dat Aalst gelanceerd 5. Aarschot liet in de tweede periode Price geruime tijd op de bank. Zoals verwacht zou B.C. zich vlug loshaken. Camp bell die niet alleen meerdere rebounds plukte in verdediging i in die tweede periode eens te meer een ophefmakende shot prestatie (10 op 13) laten no teren. Na zeven minuten kon men al vaststellen dat Black Boys naar een eerder gemakke lijke zege stevende. Het score bord wees toen 74-62 aan en Aarschot kon slechts langs een opportune Discart terugslaan. Bij een 80-66 stand kwam Price opnieuw op het terrein doch hij zou het tij niet doen keren. Aalst dat nu stukken beter af werkte (25 op 39) dan in de eerste periode (21 op 54) liep op een bepaald ogenblik op een 24-punten voorsprong (100-76) - het honderdste punt werd door D'Herdt gescoord - en kon dan ook tot applausver- vangingen overgaan. De Aalster se coach kreeg echter net geen respijt meer om zijn verdienste lijkste speler Campbell naar de bank td halen. De doelpuntenVan Campen- hout 6-6, Aerts 0-6, D'Herdt 12-14, Van Gijseghem 2-0, Campbell 18-25, Dillard 7-6, De Graaf 0-2, Van der Maelen, Van de Velde 4-4, Dierick. J.V.H. Perry Campbell (Black Boys) was tegen Aarschot weer goed voor 40 punten. Hier scoort hij ondanks het verzet van Salviano- (EL) José Escandon en Osiris-ondervoorzitter Frans Ruysseveldt. (V) Een mooie zaal om in te basketten. Prima. Maar je moet ook pu bliek kunnen aantrekken de mensen willen spektakel zien, hun poulains zien winnen. Winnen Je moet er de spelers voor heb ben. Osiris heeft ze. Tien weken lang werd geen nederlaag geleden. Maar op Luchtbal gebeurde het onvermijdelijke dan toch. Uit gerekend op de voorlaatste dag van de eerste ronde. tussenseizoen naar „den Es- kaa" werd getransfereerd. Die Maturo is gehuwd met een vrouw die basket speelt. Die mevrouw Maturo heeft een zus. En José Escandon was ver loofd met die „zus". Vandaar... In augustus 1977 waaiden José Escandon en zijn „chérie" naar Vlaanderen over als toe risten. Uitgerekend op „half oogst", tussen pot en pint, ■naakte de jonge Argentijn ken nis met „iemand" van Osiris. Dit kontakt heeft vérstrekkende gevolgen gehadEscandon bleef in ons land, en speelt nu bas ket voor Osiris. Deze zwart harige/ „volbloed" is 22, en was destijds in Argentinië in ternationaal junior. Escandon zoekt nu een job. Toen hij hier arriveerde kende hij ulleen Spaans. Maar José is niet de eerste de beste hij behaalde in zijn land een diploma van computerspecialist. En omdat hij zich nu ook aun de studie van de Franse taal heeft gezet en daarin reuzevorderingen maakt, begint al een groen lampje aan te flitsen. José heeft zich in die zes af gelopen maanden uitstekend aun de levensomstandigheden in ons landje aangepast. Hij blijft. Naar Argentinië wil hij terloops ook nog wel eens. Maar dan als toerist. België werd zijn „tweede vaderland". Een basketteam kan vanzelf sprekend niet stoelen op twee „namen". In een ploegsport is iedereen even belangrijk de showman, de stoere reus, de pijlsnelle spelverdeler, de af- standsschutter, de bijna naam loze wroeter. En zelfs de bank zitter, de jongen die zichzelf soms het vijfde wiel aan de wagen noemt, doch in het schaakspel dat de trainer- 'coach speelt, een onmisbare pion is. De Osirisdirigenten: „Bij ons wordt niemand tot de vedette- status verheven. Dat zou on rechtvaardig zijn iedereen heeft een opdracht meegekre gen en uitgevoerd. Alle „uk- teurs" hebben dus evenveel recht op erkenning en erkente lijkheid". Die erkenning en erkentelijk heid komt er op vrijdag 14 april die avond (of is het nacht) heeft in de Osiriszaal het door Will Tura opgevro lijkt „kampioenenhal" plaats. DE TOEKOMST Vandaag kampioen spelen, be tekent aan morgen denken. De zaal is er. Gode zij dank en vooral dankzij de beheerraad van de VZW. Onder het hoge dak van dit mooie gebouw spelen is geen monopolie van Osirisbasket. Er komen nog meer verenigingen en discipli nes naartoe. „Niet zo verwon derlijk: de zaal ligt in het centrum van de nieuwe fusie gemeente", zo wordt gezegd. Er is ook al wat anders ge daan in „Osiris" dan sport be drijven „Het bal van de bur gemeester bijvoorbeeld. Toen liep het complex bomvol". De mensen kennen dus de weg. Ze mogen die niet verleren. Jef Troch daarover „We heli- ben een supportersclan opge bouwd. We moeten pogen die te behouden en zelfs nog uit te bouwen. De volgende kom petitie is op dat stuk erg be langrijk. Naar een team komen kijken dat slechts af en toe wint, lokt de doordeweekse Nadien slaagden Houtland en BBC Wilrijk er nog in meer punten te scoren dan de disci pelen van trainer Jozef Troch. Maar drie slippertjes over de duur van een vol seizoen heli- ben de rush naar de titel alles behalve kunnen verhinderen. De schaapjes zijn op het droge. Het kampiocnenbal met Will Tura wordt een knalfuif. Het verhaal van Osiris zou *n sprookje kunnen zijn. Maar dat is het niet. Aan de basis van het sukses ligt keihard werken. En er ging een lange proloog aan vooraf. Die proloog werd al in 1950 geschreven toen werd Olym- pia Denderleeuw gesticht. Een kluh die „buiten" speelde. Op 't kerkplein. In 1975 fusioneer de Olympia met Osiris Aalst, een vereniging die een heel stuk jonger was, doch op dat mo ment toch ook al op een elf jarig he.-taan kon terugblikken. In de bestuursploeg die van daag aan de kar trekt zijn de „oudsten" (niet in jaren doch met de langste „staat van diensten") Olympiaman Hubert Van Vaerenbergh en Patrick Moyersoen (Osiris). OSIRIS EN OSIRIS Er is Osiris en Osiris. Raar? Toch niet. In 1975 werd een VZW uit de grond gestampt. Een VZW die momenteel een juweel van een zaal bezit waar in BBC Osiris basket speelt. Die zuul is geïntegreerd in het ge meentelijk sportterrein le Den derleeuw cn dc gemeente heeft de grond verhuurd aun VZW Osiris voor dc duur vun 30 jaar. Met een vergunning lot bouwen er bovenop. In «lie VZW „leeft" Basketlial- kluli Osiris en poetst het spor tieve facet op. I)e fusie Olympia-Osiris schonk de nieuwe kluh stevige impul sen. Het vooruitstrevende be stuur liep van meet af aan met grootse en gedurfde plannen rond. De fusieploeg „emigreer de" naar de Okapizaal te Aalst en ergens speelden de Osiris- «lirigenten met de gedachte aan «•en eigen „heem". Dit kwam er. Met bekwame spoed zelfs. Dankzij de mensen die in de VZW niet vaste lufnd het roer in hand houden. Namen? Beheerraadsvoorzitter F. Ruvs- scveldt, sekretaris Patrick Mo yersoen, penningmeester Luc Dauw, Albert Lauwerier en Ro- land Le Comptc, leden van de raad van beheer, en dc „ak- ticve" behecrraadsleden André Lootens (een man die ook ul jaren achter wielerklub „Den derstreek" staat), Eric Van der Borght, Lucien Verbeeck, Ul- rick Van Wesemacl en Hubert Van Vaerenbergh. Dezelfde nu- men komen ook op het be- stuursiijstje van Osirisbasket voor waarvan André L«iotens voorzitter en Frans Ruyssevehlt ondervoorzitter is. Op 29 april 1977 was VZW Osiris aan de vernissage van de eigen zaal toe. Een rekord eigenlijk. De zaal is een juweeltje. Het kan vanzelfsprekend altijd groter en luxueuzer. Doch vele «lirigen ten zouden onmiddellijk guten in de lucht springen als ze over zo'n juweeltje konden beschikken. De oppervlakte van de speelruimte is over 600 m2 uitgesmeerd (30x 20 m.). De kleedkamers, de bar, dc ver gaderzaal, de WC's en de bergplaatsen werden tegen de eigenlijke zaal aangebouwtl en vormen hiermee een liurmo- nisch en estetisch geheel. Bouw en afwerking gebeurden in een pijlsnel tempo gestart in juni 1976 was Osiris in april 1977 reeds aan de in wijding toe. Dus... Een en ander vertellen we om er de nadruk op te leggen dat ach ter het initiatief mensen met kruim zaten. TRAINER TROCH „Het Osirisbestuur wilde pu bliek naar de matchen lokken. Allemaal goed en wel, maar dan moet je de potentiële „klant" wat bieden", zegt trai ner Jef Trocli: „Ik heb mijn visie op de zaak verduidelijkt en onmiddellijk hebben de di rigenten daar op ingepikt. De resultaten spreken boekdelen". De h. Troch is entoesiast over de geest die door de Osiris rangen waait „Erg belangrijk cn een fundament zonder bet- welke geen sukses kan gegaran- «lcerd, is «le geest van samen horigheid, de vriendschap. I)ie sfeer vun vertrouwen in elkaar staat hier primordiaal. Gi-cn schotjesgeest, geen geheimdoc- nerij er wordt met open kuur- ten gespeeld. De jongens noe men elkuar bij hun voornuum. Basket is een ploegspel ieder een heeft eigen taken en op drachten te vervullen en een speler moet zichzelf kunnen wegdenken in het belang van «Ie ploeg". Kampioen in Vierde Nationale werd Osiris met kapitein Dirk Van der Spiegel, Guido Biese- mans Emicl Ceuppens, Her man Van Keer, Edwin Schor reel, José Escandon, Jean-Paul Heyvaert en Mare Herrcgodts. Eigenlijk horen ook Danny D'Herdt en Danny De Brou wer thuis in die kern. Maar D'Herdt werd in november ge wond in de match tegen Koe- kelare maar is nu op weg naar algeheel herstel, en Dc Brou wer onderging een operatie aan de knie. Dat duo komt dus terug. Steunpilaar is in dat „kampioenenseizoen", de Hcr- «lersemse reus Herman Van Keer geweest. Geen tiener meer, die Herman, en evenmin een jonge belofte „de mooiste jaren van zijn leven" gaf hij aan Okapi waarmee hij naar de top klom. En aan de top bleef. Tot Van Keer zelf de tijd gekomen achtte om er mee te kuppen en zijn talent, ervaring en onnoemlijk grote dosis goede wil ten dienste te stellen van een kluh die niet op het allerhoogste niveau evo lueerde. Osiris vond Van Keer en Van Keer vond Osiris. Nu- «lien bleek dat hel een goed „huwelijk" was. Met Miel Ceuppens (2 meter), Guido Bieseman (1,93 m.) en Dirk Van der Spiegel (1,93 m.) is er „gestalte" cn „klasse" in de rangen. Maar een man met dc ervaring van een Van Keer kan gewoon niets anders doen dan de andere jongens van de „kern" stimuleren. De transfer van Van Keer was dus een „schlager". Herman is steeds een speler geweest die gewetensvol en keihard train de. Flij is dat ook in zijn „Osiristijd" blijven doen. Tij dens de matchen was hij goed voor een ontelbaar aantal re bounds en een massa sukses- volle haakworpen, waarvan hij het goede recept heeft. Is Herman Van Keer de ste vige reus, dan heeft Osiris aan José Escandon een spektakel- man waar de fan dolgraag naar kijkt. Die Escandon is een Ar gentijn en Osiris „kreeg" die vedette eerder toevallig. ESCANDON Zo luidt de Escandonstory In Aalst woont Aldo Maturo, e n Argentijn die eerst vol»r en- dracht voetbalde maar i-. het Osiristrainer Jozef Troch. supporter weinig aan. Met ons beschikbaar potentieel kunnen we liet in Derde Nationale rooi en. Of we gensters slaan, is een andere zaak". Troch wil graag versterking zien aanvoeren. Geen massale in tocht. Helemaal niet. Eén man volstaat. Een type Pccters of Minnebo. Om zomaar Lvi'ee na men te noemen. Niet precies cracks die uit „Eerste" worden weggekocht, want die zijn ge woon onbetaalbaar. Maar een scouting links of rechts kan veel leren. Troch „Ik zeg niet dat er moet bijgekocht worden. Per soonlijk hou ik me over deze zaak op de vlakte. Het dient allemaal te kaderen in de fi nanciële mogelijkheden van de klub. Dat laatste is vanzelf sprekend het probleem van het bestuur. Mijn taak ligt hoofd zakelijk en zelfs uitsluitend op het sportieve vlak. Zelfs als geen transfert worilt afgesloten zal ik niet mopperen". Wat kan met de huidige kern bereikt Ergens horen we 'n (voorzichtige) pronostiek for muleren „Ons middenin de klassering handhaven zou geen dagdroom zijn. Maar er moet uitkomen wat erin steekt. Dus". Eigenlijk is dut uit bouwen van de toekomst geen „hoogdringend geval". Hel Osirisbestuur is kompetent cn mans genoeg om zich duur in alle sereniteit over te buigen en te beraden. Vandaag leeft iedereen in de euforie. En dat is maar goed ook na jaren van onafgebroken inspanningen op alle mogelijke domeinen, mag en moet de boog even ontspannen worden. Dat kan vrijdag al, niet ren onvervalste en urenlange knalfuif het kampioenenbal in de Osiris- zaal. En omdat Will Tura, de ongekroonde koning van het Vlaamse lied op het podium staat, zakt er zelfs nog een mannetje meer af naar het uit- (V) gestrekte domein waarin het gemeentelijk sportcomplex van Denderleeuw is ingebouwd. Jonge (en minder jonge) din mes die busketminded zijn, kunnen dan eens dansen met hun favorieten met Dirk, Miel, Guido, Herman, Edwin, de twee Dunny's, Jean-Paul, Mare en J«isé. En de „manne- kes" kunnen met de basket- tende „maagdekes" de vloer op. Want ook de meisjes zijn prezent om mee te feesten met het „sterke geslacht". Mare MARCEL Leon Van Daioie: transfert De Hammenaar Leon Van Damme, die vorig jaar door Cabrita Zele definitief van Kangoeroes Hamme werd overgenomen, komt bij Ca brita in aanmerking voor een transfert. Deze spelma ker kon zich in 4e niet doorzetten. Kaatsdub Onder Ons Na een minder goede start heeft de St.-Gi!lisse kaats- klub Onder Ons een schit terende wedstrijd gespeeld tegen Lindeken dat met 15-4 werd overwonnen. Bij de uitblinkers werd de grootmidden Jean Moens ge citeerd.

De Voorpost | 1978 | | pagina 23