OOK AALSTENAARS IN EUROPA-MARS EERSTE PLANNING VOOR JAARBEURS ORDT OP 18 APRIL 1(ULTUURRAAD GESTICHT Aalsterse flitsen r*7 pin im '4 INFODAG INDUSTRIËLE HOGESCHOOL De Voorpost - 14-4-1978 -5 n de dit jaar uit Straatsburg, Parijs, Canterbury, Am- iterdam en Bonn op Brussel konvergerende iterwandeltochten van de Europa-mars leden ook drie Aalstenaars mede: Cyriel en lachel Verstraeten-Eeckhout van de Oude Dendermondse- iteenweg en globe-trotter Gustaaf De Luyck die ook reeds leelnam aan Brussel-Straatsburg, Rome-Assisi en die zelts foor volgend seizoen een voettocht plant Brussel-Moskou, ijn verzameling plaketten, diploma's en eretekens vult dan ik reeds verschillende koffers en het tochtboekje dat hij op Ike eindbestemming officieel laat afstempelen en naamte- nen door bestuurlijke instanties is reeds aan de vierde itie toe. lok te Aalst werd gestempeld genaamtekend door bur gmeester en eerste schepen, laar we vernamen zal, waar- ihijnlijk volgend jaar, Gus- laf wordt dan zeventig tij lens de sportweek een ten- onstelling worden gehouden [an al zijn vaak zuur verdiende leinoden, getuigen van zijn [olharde maar dure liefhebbe- fertrokken in Canterbury waar een dagmars hielden tot aan inschepingsplaats ging de :ht, na de overzet uiteraard, an Oostende naar Brugge met niddaghalte te Jabbeke. De olgende dag werd het Irugge-Deinze met stopplaats Tielt, bekend om zijn Europa-belangstelling. En in Deinze kwam men dan ver- eden donderdag over Wette en waar een flinke koude scho- werd oDoediend met flinke itap (gemiddeld doen ze 7 km ir u.) over Serskamp Wan gle en Lede naar het Aalsters stadhuis, geëskorteerd door KJlitie. ^fet hoeft gezegd dat men aan Alnide ruim twintig deelnemers, al- kei en Belgen maar ook Franstali- |en erbij, weinig sporen van sswermoeidheid kon bemerken )uqen eveneens dat ze ruim op tijd uwcp het appel waren. De groep 'ae nas vergezeld van groepslei- ilider Berghmans. reeds aan zijn Zesde mars toe, en van de echtgenote van sekretaris- Generaal P. Cliquet, die aan irgemeester D'Haeseleer in herinnering en fanion iverhandigde en een mooi ïtadsgeschenk overhandigd werd Ook de beide mannelijke Aalstenaars werden bedacht en de vrouwelijke deelneem ster werd in de bloemen gezet. Aalst is toch ook een bloemen stad. n 1973 begonnen om de zui- 'ere sportieve prestatie 500 km kunnen stappen en om de litdaging dergelijke trips te junnen organiseren werden, stterlijk en figuurlijk gaande- 'eg, diepere waarden ontdekt, lamen praten, naar elkaar luis- iren, elkaar helpen, naar el- tar toegroeien, ontmoetingen iet buitenlanders waren kie len van een bewustwording in, niettegenstaande de vele irschillen, de eenheid onder volkeren van het Westen, ien Europa van goederen en belangen zou inderdaad niet realiseerbaar zijn zonder een «Europa der Mensen». De Mens moet centraal staan en primeren wil men kans op sla gen hebben in dergelijke gigan tische projekten waarbij meer belangstelling moet gaan naar wat ons verenigt dan naar wat ons scheidt. Aan de vele hartversterkende boodschappen van Ministers, Bisschoppen, Prominenten en zelfs van Z.H. Paus Paulus VI wilde de Aalsterse Burgen/ader dan ook de zijne toevoegen waarin hij beklemtoonde dat de gemeenschap van mensen primordiaal is en dat daarbij ie der op eigen gebied zijn steen moet bijdragen. Wanneer ieder voor eigen deur vaagtHierbij is zuiver idealisme niet vol doende maar blijkt ook pragma tische aanpak onontbeerlijk. In deze zin bedankt Louis D'haeseleer dan ook de deel nemers aan de in 1973 in de Ukkelse Decroly-school ge starte mars en drukt zijn be wondering uit voor hun moed en fitheid. Als mensen te voet kunnen samenkomen bewijst zulks immers dat ze buren zijn. Al dus is de Europa-Mars één der verschillende middelen om de Europese bewustwording te stimuleren. Ook eerste schepen Eddy Monsieur, schepen van de Sport, is gelukkig met dit eve nement, steunend op positieve impulsen, een deeiaspekt van de Europese eenheidsgedach te. In deze zin kan de schepen ook mededelen dat de Aals terse Sportraad, hier verte genwoordigd door voor- en on dervoorzitter, reeds nauw sa menwerkt met de Europese Sportraad en aldus eveneens wil bijdragen tot de turopese gedachte, wars van overdre ven nationalisme. Na een dankwoord van de «wandelaars», een verfrissing en de gebruikelijke kiekjes ging het naar het Internaat van het Koninklijk Atheneum, hun ver blijfplaats voor vannacht. De Aalstenaars willen wel even naar huis overwippen maar slapen alvast bij de groep want morgenvroeg wordt gestart naar de hoofdstad reeds om 7 u. En nu met dat zomer uur! LH III kil III fill iimi n de deelnemers van Europamars samen met de burgemeester, schepenen en enkele simpatisan- De drie Aalstenaars die meewandelden. in de belangstelling (JR) Een jaarbeurs organiseren gebeurt niet over één nacht ijs. Budgetten in dit verband spreken met miljoenen. Een misterie dus waarmee men zich nogal rap op glad ijs kan terugvinden. Het dagelijks bestuur en de algemene vergadering van het stedelijk feestkomitee hebben zich daar verleden week over bezonnen. Gelet op 't projekt om de eks- poruimte van de handelsfoor uit te breiden met een paviljoen heeft het feestkomitee de noodzaak aangevoeld om zeer vlug te kunnen overgaan tot het inschrijven der eksposanten en een aanpassen van de vergoe dingen voor de standplaatsen. In principe was het niet de be doeling de standgelden te ver hogen maar gelet op het feit dat in alle andere jaarbeurzen de tarieven hoger liggen, werd een >P 1 n. I ,ffiC let rasse schreden nadert de stichting van de Aalsterse Kul- Jurraad. A.s. dinsdag 18 april om 20 u zal zulks moeten lebeuren in de feestzaal van het stadhuis. it is blijkbaar echter nog niet Groot-Aalst U mede "dat de o ver en een kink in de kabel kt niet onmogelijk. Van ver- chillende zijden konden we kritiek opvangen over mzijdigheid, iets wat nu juist een Kulturele Raad volledig it den boze is. Raadslid De urck opperde reeds kritiek op et feit dat de inschrijfformulie- eho }ri niet bij een of andere offi ce 1 iele instantie moeten worden te Igegeven maar wel bij een net ibaat persoon, zij het dan nog <arr j voorzitter van de initiatief- smende vereniging. Voor het ezen van een voorzitter, een S|töervoorzitter en een sekreta- lijkt het zeer interessant te schikken over de lijst van de geschreven verenigingen en naam van de opgegeven af vaardigden ervan. Uiteraard eschikt daarover wel de initia- Bfnemer maar, naar men ons irklaarde, zouden andere le- van de Werkgroep in de >u blijven staan, apen maar dat de regels van M spel worden geëerbiedigd dat «pluralisme» niet louter in woord blijft. sar er van de ongeveer 400 in inmerking komende vereni- y r igen nog vele schijnen niet te vf bben ingeschreven herhalen b hier, nu voor de laatste maal %nt als we nu weer verschij- is de stichtingsvergadering sds achter de rug, de Oproep n de Werkgroep, la konstruktieve besprekin- met schepen Herman iels deelt de Werkgroep van Kulturele Vereniainaen van stichtingsvergadering van de Stedelijke Kulturele Raad plaats heeft op dinsdag 18 april te 20 u in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3 Alle verenigingen die werkzaam zijn op een van de hiernavol gende gebieden worden uitge nodigd. de bescherming en de luis ter van de taal de aanmoediging van de vorming van navorsers de kunsten met inbegrip van toneel en film het kultureel patrimonium, de musea en andere maatschappelijk-kulturele in stellingen. de bibliotheken, discothe ken en soortgelijke diensten de radio en televisie de permanente vorming en de kulturele animatie de lichamelijke opvoeding en het openluchtleven hobby, vrijetijdsbesteding en toerisme. Ondanks de hele reeks in schrijvingen die reeds werden ingediend blijft het risiko be staan dat iemand vergeten werd. Daarom wensen we deze oproep te besluiten met de slotzin van de mededeling van de stadsomroeper uit de oude tijd «MEN ZEGGE HET VOORT». Nog de avond van de vergade ring kunnen laatkomers hun in schrijfformulier afgeven. Na tuurlijk zal dit niet van aard zijn om de werkzaamheden te be spoedigen. Anderzijds is er sprake dat ver enigingen die nog niet erkend waren en niet betoelaagd door rijk, provincie of gemeente, en die dus normaal na de stich tingsvergadering de erken ningskommissie zouden moe ten passeren ook reeds aan de stemming zouden kunnen deelnemen. Daan/oor zou, naar ons werd verklaard, een middel zijn gevonden. LH lijk belang van deze INFu-Dag voor Industriëel Ingenieur te Aalst op zaterdag 29 april. Van 9 tot 12 en van 14 tot 18 kan U op die dag kennis maken met de In dustriële hogeschool, met haar docenten en studenten. Voor het Technisch Hoger Onderwijs in België was 18 februari 1977 een zeer memorabele dag. Op die dag werd immers door oprichting van industriële hogescholen de laatste beslis sende stap gezet in de hervorming van de studiën van Tech nisch Ingenieur en na lange en moeilijke barensweeën werd het licht voor de opleiding tot industrieel ingenieur op groen gezet. Een hele stap! Niet alleen werd hierdoor de opleiding tot technisch ingenieur uit haar tweeslachtige toestand getild maar schoof zij meteen een trapje hoger op de hiërarchische aantal inschrijvingen ladder van het Technisch Onderwijs in ons landeke. ®®r®te akadem|e]aar 77-78 bewijst het enorme sukses De opleiding tot indus- school .Ze is ontstaan uit de fusie van de KIHO. Alhoewel, hoe zou trieel ingenieur situ- van drie instituten: het Hoger het anders kunnen, de industriële eert zich inderdaad op universi- Technisch Instituut St.Antonius hogescholen nog in hun kinder- tair niveau. te Gent, het Hoger Technisch In- schoenen staan lijkt de response ueze evolutie bracht ook een stituut St.-Lieven eveneens te van de studenten uit kolleges en ommekeer teweeg: de tientallen Gent en het Vrij Technisch Insti- instituten zeer groot te zijn. scholen voor technisch ingenieur tuut te Aalst. Ze heeft dan ook werden sterk gereduceerd en ge- twee vestingen: te Gent is er de Een goede reden, misschien ook rationaliseerd. Zo is er voor de eerste en tweede cyklus bouw- voor U en uw zoon, om even aan sektor Vrij Onderwijs in Oost- kunde, elektriciteit en chemie; te lopen in de St-Annalaan 99 te Vlaanderen maar één indus- te Aalst de eerste en tweede Aalst waar u van harte welkom is. triële hogeschool: de KIHO of cyklus elektro-mechanika. Katholieke Industriële Hoge- Vandaar dan ook het uitzondei verhoging met 50 fr. per m2 voorgesteld en aanvaard. De afronding ging naar 600 en 700 fr. per m2 respektievelijk voor ae gewone en de verbruiks- standen. Koperskaarten gaan in '78 vijf fr. van de hand; ge wone inaanastiketten kosten dertig fr. terwijl de toegang tot de shows fixe verhoogd wordt naar honderd fr. De avond- spektakels waarvan sprake en meer bepaald de investeringen die daarmee gepaard gaan werden eveneens onder de loepe genomen. Schepen Bourlon blijkt wat dat betreft graag klare wijn te willen drin ken. Hij drong er op aan om voor deze jaarbeurs bij ver schillende impressario's prijs opgave te vragen. De lezer zal weten dat dit samenstellen van de programma's op de Aals terse avond naaan de zor gen van de show-bons Bylois werd toevertrouwd. Schepen Bourlon vindt een geruststel ling in het feit dat niet aan één enkele persoon maar aan meerderen, offertes zouden worden gevraagd. Voorzitter Wauters ging hiermee princi pieel akkoord op voorwaarde dat net feestkomitee de uiteinde lijke beslissing kan nemen. Ar tiesten kunnen moeijiik vergele ken worden aan de hand van een administratieve formule, zei hij, en het is dan ook moelijk een gepaste formule te vinden voor 't opstellen van een prijs aanvraag. Het komitee heeft volgende konkluzie getrokken: het budget voor de spektakels zal niet bekend gemaakt wor den aan de impressario; alleen zal een programma van verle den jaar als richtlijn worden meegegeven Of die beslissing een garantie is lijkt ons nog zeer de vraag. Het feestkomi tee lijkt tevreden met de aard van de spektakels die het Aal sters publiek verleden jaar te zien kreeg en gezien het suk ses van Smurfenbier van Vader Abraham alweer voor de vals- bebaarde kerel een bestseller was, mag voorgenoemde handelsreiziger-in-sentiment opnieuw op de affiche worden verwacht. Veel verandering zit er dus niet in. Kan het feestko mitee zelf niet meer artiesten (kansen vqor onze plaatselijke mensen zijn altiid welkom) kon trakteren? Waarom geen jeugd- avond bievoorbeeld? Aan de publiciteit werd ook ge dacht. Voorstel was het uitbrei den tot de reklamebladen die in het Dendermondse, het Ni- noofse en het Zottegemse ver schijnen, met het oog op het aantrekken van publiek van buiten de stad. Meer adverten ties worden verwacht voor de jaarbeurskrant. RWD Op amper één week tijd werd door de stadswerklieden een ruim lokaal in de stedelijke bibliotheek aan de Kattestraat verfraaid en ingericht als diskoteek. Zonder onderbreking van de dienstverlening heeft een entoesiast bibliotheekpersoneel dan op één voormiddag alles overgebracht naar het nieuwe gebouw. Een nieuwe sfeer, een nieuwe klankinstallatie, een reinigingsmachine, nieuwe kontrole- lampen en de regelmatige en kosteloze service van de naaldkontroie. reeds lang gepland maar nu in voege, staan borg voor de gezellige opvang van de platenliefhebber. Een nieuwe woonst was noodzake lijk, in afwachting van het kultureel centrum wel te verstaan. De informatiebrochure die alle mogelijke stadhuisnieuwtjes zal inhouden en uitgegeven wordt in opdracht van het bestuur door een privé-firma komt begin mei in de bus Aalst beschikt nu ook over een gekleurde telefoonlijn. De burgemees ter noemde het -de groene lijn Iedereen die klachten heeft kan daar 24 uur op 24 uur terecht en een beroep doen op het bestuur. Vandaag vrijdag 14 april wordt nog maar eens een kommissie geïnstal leerd. Die van de Vrije Tijd. Daar de brandweer niet over het nodige materiaal beschikte, is de civiele Bescherming een handje komen toesteken om de visvijvers in het stadspark te zuiveren van een laagje olie. De vissterfte is onder tussen beperkt gebleven. Binnenkort worden de visvijvers afgeba kend zodat de niet-klub-vcrbonden visser weet waar hij terecht kan. Van 4 tot 15 mei staat Aalst weer in 't teken van de Sport. Volgens schepen Monsieur zijn voor die sportweek reeds 45 initiatieven genomen In de Kapellestraat aan het nummer 15 kan de jeugd binnenkort terecht om allerhande informatie te verkrijgen. Deze stadsdienst die daar zal ondergebracht worden heeft in de eerste plaats een verwijs- funktie waarmee we willen zeggen dat dit centrum zelf niet helpt maar een informatieve taak heeft. Tijdens de vakantiemaanden opnieuw jeugdateliers. Benevens de vier kernen te Aalst en de twee te Erembodegem kan de jeugd van Gijzegem. Herdersem. Moorsel. Baardegem en Nieuwerkerken ook in eigen sticek vermaak vinden. Er zullen in tegenstelling met vorig jaar geen w.irine maaltijden meer voorzien worden, maar voor de prijs van 30 fr krijgt men buiten vermaak nog een versnapering, een drankje en zijn de kinde ren verzekerd. De tribune op Eendracht Aalst gaat zijn laatste week in. Volgende week komt de sloper. De burelen van de dienst Openbare Werken zijn klaar. Ook dc sociale dienst kan op het einde van de maand verhuizen naar de definiiieve lokalen. Vanaf oktober zullen geen recepties meer kunnen gehouden worden in de trouwzaal van het stadhuis Het eigen stadspersoneel begint dan immers met de opknap van deze statige kamer. De oude brandweer kazerne op de binnenkoer van het stadhuis zal hersteld worden Bestem ming nog niet geweten. Op Openbare Werken, werk genoeg en ook geld! Elk jaar mag 10 miljoen frank besteed worden aan het verbeteren of aanleggen van wegen en voetpaden. Zopas werd voor 4,5 miljoen door het kollege toegewezen. Maar schepen De Neve ziet geen moeilijkheden om het resterende bedrag tegen eind 1978 op te gebruiken. Er zijn nog troittoirs en wegen genoeg die best wat opschik kunnen verdragen. De werken kunnen weer beginnen aan het kultureel centrum. Door de Bestendige Deputatie werden de loten 3 en 4 goedgekeurd; de gemeente raad heeft voor deze werken afgezien van subsidie. 't Woonerf aan de Sterrestraat viel in de smaak van de Bestendige Deputatie zodat de werken binnenkort kunnen aangevangen wor den. Men verwacht eenzelfde advies voor het gedeelte van de St. Kamielstraat dat ook als woonerf veranderd wordt. Het bestuur van Stedebouw gaf een gunstig advies over de nieuwbouw ter vervanging van het afgebrand kloosterpand van het Hospitaal. Het dos sier rust nu in het Ministerie van Volksgezondheid, maar burgemeester D'haeseleer drong aan op een spoedige behandeling. In het kader van het plan Spitaels werden twee projekten niet goed gekeurd, wat hierop neerkomt dat 21 mensen minder werk zullen krijgen. De enquete voor miqdervaliden ingediend door schepen Hooghuis en een projekt vooqklTjföropvang. ingediend door schepen Monsieur kregen geen zegen. De akademie voor muziek, ballet ën foneel komt op dreef. Wellicht zullen kursussen toneelregic, dekorbouw e.a. ingericht worden. Maandagavond had de kommissie van de.akademie een eerste kontakt met toneelmensen om te onderzoeken of zo'n initiatief de nodige respons zou krijgen. Eerlang verschijnt -Alostana» een werk van het -Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis-. Bij de voorstelling op maandag 17 april om 20 uur in de trouwzaal van het stadhuis zullen als gastsprekers Prof. dr. Els De Witte, volksvertegenwoordiger Mare Galle en schepen Herman Roels respektievelijk de plaats van de geschiedenis in dc maatschappij, in het onderwijs en in het kultuurbeleid in de stad behandelen. Maandag werd de 49 jarige GP. uit Brussel op heterdaad betrapt toen hij in de St. Murtinuskerk bepaalde zaken wilde ontvreemden. Een arbeider uit de buurt die de zaak in het oog hield verwittigde de pastoor die op zijn beurt de politie alarmeerde. De dief in spe werd in de stad achtervolgd, gesnapt en aangehouden. De personenw agen bestuurd door V van De Laet ging op de Parklaan uit de bocht en kwam tegen een boom terecht. De bestuurder diende door de hulpdiensten uit het wrak bevrijd te worden. Hij werd ernstig gewond. In de Bertha de Dekenstraat kwam het tot een aanrijding tussen de lichte vrachtwagen bestuurd door Adolf Verhoeven en de bromfiet ser Robert Buggenhout uit Herdersem. De bromfietser werd zwaar gewand. Op de E3 ter hoogte van Aalst slipte de wagen bestuurd door Marcel Bleysse uit Mere en kwam tegen de vangrails terecht. De bestuurder en zijn dochter werden gewond. De werkgroep die moet inslaan voor de oprichting van een karnavalmu- seum kwam voor de eerste maal bijeen. Ónder hen wel kamavalfiguren maar geen volkskundigc(n). Al zijn we sterk de mening toegedaan dal de oprichting van een karnavalmuseum wel best de steun van enkele weten schapsmensen kan gebruiken. Samenstelling van de werkgroep die voor lopig op de eerste verdieping van het Kasteel Terlinden alle stukken opstapelt, ziet er als volgt uit: Schepen Herman Roels, schepen Jan De Neve, irRik Galle, Frans Wauters. en Albert Cornand van het feestkomi tee. Jo Beeckman en Mark De Bruyn van de karnavaljury, Kamiel Sergant en Roland Van Den Brempt van het Aalsters karnaval verbond, De fanfare «Kunst en Vermaak- van het Groen Kruis heeft een nieuwe voorzitter. In Rcmi Van Vaerenbergh, Aalsters CVP raadslid zag men de ideale kracht. In verband met de tweede werkvergadering voor openbare werken te Zottegem wenst schepen Jan De Neve volgende korrektie opgelopen te zien. -Na Ninove had inderdaad een tweede werkvergadering plaats met het Ministerie van Openbare Werken te Zottegem. In tegenstelling met wat U schrijft in uw weekblad heeft het kollege van burgemeester en schepenen niet beslist om geen afgevaardigde naar die vergadering te sturen. Het kollege heeft terzake niets beslist. Persoonlijk kon ik als schepen van Openbare Werken met aanwezig zijn, om reden dat ik met verlof was Daarenboven is die vergadering voor Aalst van geen nut. aangezien het louter de voor dat deel van het arrondissement hangende problemen zijn die er worden behandeld.- Er is ook nog zoiets als aanwezigheidspolitiek! Op 15 april is er door de ACV jongeren in samenwerking met KAJ en VKAJ een aktiedag gepland te Gent onder het motto -Wij willen werken-. De dag begint rond I3u30 met een binnenprogramma in het internationaal kongrescentrum in het Floraliapaleis, waarna tot rond 16u30 een optocht door de stad wordt gehouden. Kontakt \oor belangstellenden bij het ACV verbond St. Joris straat 26 Aalst. Het lijkt erop dat men voorzitter van het feestkomitee Frans Wauters een valstrik heeft gespannen waarop hij met beide voeten is ingetrapt. Nie mand die zal betwijfelen dat de man aan zijn taak niet weinig kostbare tijd besteedt. Het dagelijks 'bestuur van 'net "teestkomitee heeft beslist een vergoeding van 10.000 fr. per jaar te betalen in twee maal, namelijk 5.000 fr. ter gelegenheid van karnaval en hetzelfde ter gelegenheid van dc jaarbeurs, toe te wijzen. De algemene vergadering zou dit punt op zijn laatste agenda niet hebben teruggevonden, wat voorzitter Wauters naast het luttele bedrag ook nog een aantal scheve opmerkingen zou kunnen opbrengen. Opmerken eerst dat het voorstel tot deze vorm van vergoe ding niet van hem is uitgegaan. Volksvertegenwoordiger Dr. Mare Galle heeft op 10 april 1978 van G. Mathot, Minister van Openbare Werken, de verzekering gekre gen, dat ingevolge zijn tussenkomst eerstdaags zal worden overge gaan tot het plaatsen van een spiegel op de hoek van de Bundelstraat en de Steenweg op AaLst. Dit ter bevordering van de verkeersveilig heid langsheen de rijksweg nr. 60 (Aalst - Dendermonde) te Gijze gem. Ter hoogte van de Denderweg zal eveneens een spiegel geplaatst worden. Tevens werd aan de verkeerstechnische dienst opdracht gegeven het plan voor dc driekleurige lichtsignalisatie op het kruispunt Dekkers- weg - Steenweg op Aalst op te stellen en het vervolgens ter uitvoering over te dragen aan het bestuur voor Elektricitet en Elcktromecha- nica. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 5