OPENING ERPSE KSA-LOKAAL: ZELFS DE REGEN DEED ZIJN BEST ZIEKENDAG OP 7 MEI TE BURS «ZONNEBLOEM III» TE AFFLIGEM KENNISMAKING MET WILLY GODDAERT, KERSVERSE SPORTLAUREAAT VAN ERPE-MERE EXPOSITIE KUNSTSCHILDER R. DE DONCKER IN PAROCHIEZAAL TE BURST SINT-CECILIA ERPE K0NSERTEER1 Uw woord De 56 jarige Aaigemnaar R. De Doncker, oud leerling aan de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst en welbepaald van Jan Van Malderen en Piet Gillis, exposeerde suksesrijk te Zijn inspiratie haalt hij voorna melijk in zijn landelijke qe- f i s meente Aaigem die dankzij zijn f nog ongerepte natuur nog enorm rijks is aan pittoreske na- tuurhoekjes. meer dan de moeite waard om er een kunstwerk van te maken. Zijn kreaties behelzen daarom dan ook hoofdzakelijk landschap pen van eigen streek. De kleuren die De Doncker over het algemeen zeer sober houdt, krijgen hierdoor een zeer expressieve waarde; en tevens verstaat hij ook de kunst om de verschillende elementen waarover hij beschikt een de- koratieve funktie toe te bede len. Alhoewel men over de sterke omlijning van de objek- ten wel kan diskussiëren geeft dit misschien het noodzakelijke «leven» in zijn schilderijen; im mers een «voltooid» werk moet een harmonisch geheel vor men en dat kan men bij de wer ken van De Doncker niet te genspreken. R. De Doncker, een kunstenaar die wel interesse verdient Willy Raes Burst. Dat De Doncker niet aan zijn eerste tentoonstelling toe is kon men wel merken aan zijn werken. R. De Doncker met achter zich een van zijn werken (JR) Vorige zaterdag konserteerde Sint-Cecilia Erpe in de zaal Pax. Momenteel mensen bij elkaar krijgen voor een lentekonsert rond de kiosk is zeer moeilijk. Fanfares en muziekmaatschap pijen zoeken dan ook een ander middel om toch te kunnen konserteren en toch volk te lokken. Een van die middelen is een lentekonsert organiseren in een zaal. Dat biedt tevens het voordeel dat de mensen zich gemakkelijk kunnen neervlijen aan een tafeltje, rustig een pint drinken, en indien nodig kunnen genieten van een lekker hapje. Het programma van dit lentekonsert, dat gedirigeerd werd door Frans Vereecken. begon met «5 Model Marsen», een solonummer voor de majoretten die hiervoor dan ook hun beste beentjes voor zetten. «San Carlo» werd een mars in kompositie met het dansspel «De Doolhof». Vervolgd werd met de ouverture van «Halifax» en een potpourri genaamd «Walze- klange». Tot slot van het eerste deel speelde Sint-Cecilia uit Erpe «Marching Notes», een mars in kompositie met het dansspel «De Drie Molens». Het zesde nummer van de avond, tevens eerste van het tweede deel werd «Longstreet Dixie», een mars in kompositie met het dansspel «Het rad in Fantasie». De ouverture van «De Dageraad» werd gevolgd door een fantasie «Espagnola». De «5 stokken Marsem in fantasie» werd een tweede solo-optreden voor de majoretten. Besloten werd met het bekende melo dietje uit de overbekende mars «Alte Kameraden». S.J. Tientallen zieken en gehandikapten hebben in Burst op 7 mei terug 'n onvergetelijke namiddag beleefd dankzij een pracht- initiatief van de plaatselijke KWB-Vereniging. De opening van het KSA-lokaal te Erpe bleek voor vele Erpe- naren een ontroerend moment. Na de eucharistieviering schaarden KSA-ers, autoriteiten en sympatisanten zich rond burgemeester P. De Lat die het lint handig doorknipte. Hij voegde er de cermoniële woorden aan toe. De heer Roger Elaut overhandigde daarop de sleutel van het lokaal aan de KSA-leiding. Een bonte rij van feestelijke aktivi- teiten omringde dit gewichtig gebeuren. Na de plechtige Eucharistievie ring, waar KSA-proost G. Pa- tho voorging, een homilie van christelijke dank hield en waarin de jongeren de liturgie verzorgden, trok een uitge dunde stoet naar de Boter- melkstraat. De regen verloor even zijn moed bij het zien van de opge wekte gezichten, maar de drop die overbleef dwong toch velen in hun wagen te stappen en van op t aroge de optocht te volgen De Erpse KSA voorop, onmiddellijk gevolgd door de vrouwelijke maatjes van de Chïro en verderop 't trommel korps van een sympatiserende Aalsterse KSA-groep; tenslotte de ouders en vrienden die ge wapend met regenschermen de evolutie van nabij wilden volgen. Aan het nieuwe lokaal aange komen, vormden de groepen een haag, langswaar de be- langsteiienoen hun burgerva der op de voet volgden. Burge meester Prosper De Lat ging resoluut op zijn doel af, want hij wist dank zij een vroegochtend repetitie waar het lint hing en hoe hij het moest doorknippen. Hij deed het allemaal volgens de voorgeschreven spelregels en verklaarde het lokaal voor geopend. Hij voegde eraan toe dat de nood aan dergelijke jeugdloka len in Erpe-Mere zich fel laat gevoelen en dus hoopt hij «dat het nieuwe KSA-lokaal een aanzet wordt voor de bouw van andere jeugdhemen». Daarop had een korte ceremo nie van sleuteloverhandiging plaats. De heer Roger Elaut, afgevaardigde beheerder van de VZW Interkommunale Jeugdwerking, stond er ont roerd bij. Hij hoopte dat het lo kaal mag bijdragen tot ruimere ontplooiing van de KSA- afdeling. Hij wees erop dat tenslotte de leiding moet in staan voor de noden van de jeugd. INZEGENING Jan Van Moorter, bondsleider, nodigde iedereen uit de plech tige inzegening van de ruimten bij te wonerr. Hij herinnerde voorts aan de bewogen ge schiedenis van het jeugdleven in Erpe en riep de aanwezigen op een heildronk te nemen op de toekomst. Onderwijl kregen we de kans om de autoriteiten op te tekenen: volksvertegen woordiger Jan Caudron, sche pen Louis Van Durme en de raadsleden Herman Paque en Johan Noël, talrijke afgevaar digden van het sociale en kultu- rele leven van Erpe. ONTSPANNING Na de officiële opening werd er om en rond het lokaal de hele dag gevierd. Een voetbalmatch tussen de KSA-Leiding en de ouders resulteerde in een 2-3 overwinning van de ouders. De spelers kregen niet veel tijd om zich te verfrissen, vóór het feestmaal dat doorging in jeugdhuis Dido. Hier verzamel den 180 eetlustigen. Feestre denaar Rik De Jonge had woorden van dank voor bouw meester André De Winter en voor Roger Elaut, die zich ja renlang heeft ingezet om het lokaal te kunnen realiseren. Spreker dacht ook aan de «moeders, die ontelbare keren de gebetonneerde kleren van de kinderen hebben gewassen en telkens hun kinderen toelie ten aan de bouw te komen hel pen». Tenslotte wees hij op de vele uren, die de KSA-leiders aan hun lokaal gespendeerd hebben. Tot slot van deze voor Erpe heuglijke dag kon een avond feest aanvangen, tot. Jaarlijks wordt hier inderdaad een ziekendag ingericht waar bij het voornaamste doel wel is het lijden van de zieken en ge handikapten enigszins te ver lichten. En hoe kan men hun leed een beetje verzachten? Dat is door hen zichzelf doen te vergeten, hen aangename ver strooiing te geven, hen duidelijk te maken dat zij niet alleen staan, dat anderen met hun lot zijn begaan. En dat deed men te Burst. Na de H. Mis was er een optre den van de Chirojeugd van Burst die hierdoor beweest dat zij over zeer veel kreativiteit beschikken en dat de aanwezi gen stellig zeer zal bekoord hebben; hun optreden was ook bedoeld als blijk van waarde ring en medeleven met dege nen die daar samen waren. Nadien kwam de alombekende moppentapper Tony Bell aan de beurt, hij vergastte de toe schouwers met zijn spirituele moppen op een waar lacht tijn. Neen, ze waren het lacl nog niet verleerd, en ook als het misschien vergeten war vonden ze het hier wel teru Later op de namiddag, kon< de mensen genieten van gebruikelijk koffietafel met traditionele belegde broodje Wij denken dat in Burst 0[ mei veel gelukkige mensen huiswaarts gekeerd, met besef in hun harten dat zij to nog niet vergeten zijn in or harde maatschappij. Willy Ra Op 3 mei werd in het Affligems Kultureel Centrum een ten toonstelling geopend met een toespraak van Pater Van Door- slaer, proost van de Bond van Gehandikapten en eveneens van Dom Idesbald Verkest, de ziel van het weids uitstralend Kultureel Centrum van deze aloude abdij. Hieraan werd medegewerkt ten kon u er bewonderen. van deze mensen en meer speciaal voor de organisatie van jeugdkampen voor hun kroost. Vandaar de naam «Zonnebloem», naam jeugdafdeling van de KV Asse. door leden van KVG Asse. de BralLvLiga voor visueel ge handikapten, Licht en Liefde, Levensvreugde van Aalst en het St.-Franciscusinstituut van St-Kwintens-Lennik. Het werd een bonte tentoon stelling van artistieke en toch steeds zeer verdienstelijke werken van allerlei slag en pluimage. Er waren vlechtwerken met mandjes en korfjes in allerlei formaten en uitvoeringen gaande van het juwelenkof- fertje naar de «duivenkevie» en verder strohoeden, sierspie- gels, zetels, fantasies met wasspelden getuigend van verbluffende vindingrijkheid, mattenkloppers, rieten stoelen en tutu quanti. Op bestelling kan u hierbij goed worden be diend door Leon en Annie Serten-De Pauw van Welle; Regentiestraat. Ook mooie keramieken en na tuurgetrouw nagemaakte plan- Schilderijen waren er even eens aanwezig en getuigden sommige wel van enige, nu wel gesmaakte, naïeviteit, het ge strande schip aan de Vlaamse kust wekte eenieders bewon dering op samen met nog en kele andere merkwaardige doeken. Frans Nevens, verdienstelijk werker, was eveneens paraat met z'n verzameling munten en Dankjes en wie eraan twijteioe of bankbriefjes van één frank inderdaad wel hebben bestaan kon er zich daar de visu van overtuigen. U kan deze expo nog gaan be kijken tot en met 15 mei. tweede pinksterdag. Misschien koopt u er wel wat waarbij U dan niet alleen een lofwaardige daad stelt ten voordele van minder-validen maar waar u ook eens een uniek werkstukje op de kop kan tikken. Ook de opbrengst van de bar gaat integraal naar de jeugd Mijnheer de hoofdredakteur, Tot onze grote verwondering schrijft Uw medewerker J.S. in de Voorpost van 26 april een artikel «karnavalnieuwsjes la carte» waarin ondermeer aan gehaald wordt dat dq karnaval- groep 'T es 'T ien en 'T ander zou ontbonden zijn en een groot aantal van onze leden zou overgewaaid zijn naar de nieuwe groep AKV de plek- ploosters. Niets daarvan. Sa men met het bestuur reageer den bijna onmiddellijk alle le den op uitzondering van een «pseudo-karnavaiist» waar schijnlijk verspreider van dit vals gerucht. Het stoorde T es 'T ien en 'T ander enorm dat zomaar onze kostuums van vorige karnaval- jaren werden gedragen door leden van de plekplooste (foto in bewust artikel). Dit jaar vierde 'T es 'T ien en ander zijn vijfjarig bestaa Graag streven wij naar een jarig jubileum. Om het met de woorden vj Kamiel Sergeant te zegge «doemen voesj?» 'T es 'T ien en T ander do inderdaad voort en zal op ka naval 1977 present zijn. Getekend; Jef de Loose, voorzitter - Dii Philips en Patrick Bruggema secretarissen - Mimi de Loosi schatbewaarster - Hilde Pauw, werking. Willy Goddaert, Diepestraat 148, Mere, daar woont hij, een simpa- tieke en rustige jongeman, nog maar onlangs gelauwerd tot eerste sportlaureaat van de gemeente Erpe-Mere. Hij is 19 jaar oud en behaalde het diploma humaniora (Wet. B). Momenteel kan men Willy alle dagen opmerken in het Akademisch Ziekenhuis te Gent waar hij studeert voor diëtist; studies die hem ongetwijfeld nog zeer zullen ten goede komen voor het uitstippelen van een ideale voeding als atleet. HOE BEGON HET? Als dertienjarige knaap, werd ik door een vriendje uitgedaagd om eens tegen hem te lopen in een -echte» cross, dat gebeurde toen ook in Aalst op Kerstmis, een cross ingericht door KA.E.A. Het werd voor mij een enorme tegen valler, ik werd slechts 47ste. En toch... er waren daar enkele talent-scouts, zoals ze dat noe men, aanwezig van Vlierzele Sportief en René De Nooze had in mij onmiddellijk «iets gezien»; dadelijk sprak hij met mijn vader en 14 dagen later behaalde ik mijn eerste overwinning in de kleuren van V.S. Het sukses bleef duren, dat was voor mij natuurlijk een enorme stimulans om verder te doen, mijn vader (destijds ook een beloftevol wielrenner doch ge remd door de mentaliteit van zijn ouders) was en is nog steeds «de- ideale begeleider, hij heeft steeds het juiste woordje klaar in ogen blikken van tegenslag of bij min dere perioden, hij spoort daaren boven mijn konkurrenten aan om mij te kloppen en dat waardeer ik ten zeerste, ik zet mij dan namelijk dubbel schrap; ja, mijn vader is op dat gebied wel een psycholoog Van mijn moeder moet ik zeggen dat zij wel mijn vurigste supporter is. dikwijls is zij al een zenuwin zinking nabij geweest. Mijn zus Marina heeft wel een speciale in vloed op mijn prestaties, zij neemt elke gelegenheid te baat om mij op mijn zwakte te wijzen en dat sti muleert mij dan geweldig, ik ben er haar dankbaar voor. Ook mijn grote supporterschare betekenen zeer veel voor mij, voor hen doe ik steeds nog iets meer, enfin ik probeer het te doen. Maar, waar ik nog het meest plezier aan beleef, dat is aan mijn Chiro- kinderen. Ja, wanneer ik vrij heb, dan ben ik Chiroleider, mijn jon gens dragen mij letterlijk op de handen, ik ben hun idool en ik poog ook ze niet teleur te stellen. WAAROM EIGENLIJK ATLETIEK? Die keuze is voor mij niet moeilijk geweest. Het was als het ware mijn -lot» om aan atletiek te gaan doen. Stel je voor, ik liep als 47ste mijn eerste wedstrijd uit (toch niet schitterend) en toch werd ik op gemerkt, dus.Tenandere, ik doe het ook zeer graag omdat het een individuele sport is, ploegsport spreekt mij niet zo zeer aan. In atletiek moet men de mensen niets wijsmaken, het is sport van het zuiverste water, de tijden, de re sultaten zijn er en dat is niet te loochenen. Daarenboven leert men er ook een ijzersterk karakter kweken, men moet enorm kunnen afzien om nadien uitzonderlijk te kunnen presteren en daar zijn de meesten wel bang van. WAT ZUN UW PERSPEKTIEVEN? Ik ben nog zeer jong en heb als lange afstandsloper nog enorm veel tijd om internationaal echt door te breken. Mijn raadgever en trainingspartner Gilbert Maes- schalck wijst mij daar voortdurend op: «Jongen, ge hebt nog al de tijd, dosseer uw krachten». Vandaar ook dat ik tegenover soqtmige leeftijdgenoten niet zo veel train, elke dag 1 u. tot 1.20 u. is mij voldoende. Volgens insiders ligt mijn toe komst vooral in de halve-fond, dat bewijzen mijn tijden op 800, 1500 en 3000 meter gelopen zonder specifieke pistetraining Ik denk dat ik mij daar dan stilaan zal gaan op voorbereiden maar toch zal ik mijn crossbedrijvigheid niet stop zetten. WAT ZUN UW BUZONDERSTE PRESTA TIES? Wel, tot en, met de scholierenka- tegorie was ik vrijwel onklopbaar, ik verloor 1 kampioenstitel door tegenslag, iemand trapte mijn spike uit, ik werd toch nog 2de. Waar ik toen ook zeer veel plezier aan beleefde was aan mijn Euro pese titel in de F1SEC spelen te Malta op de 1000 meter (Dat zijn de Europese kampioenschappen interscholen voor jongeren). Dan kwam de moeilijke periode bij de junioren. Het eerste jaar ge raakte ik gekwetst en kon 6 maand niet trainen, toch werd ik nog 3de in het provinciaal kampioenschap en 7de in het nationaal kampioen schap. Dit jaar, als tweedejaars junior is alle narigheid gelukkig van de baan en de zeer goede resul taten kwamen terug met 8 eerste plaatsen. Ik werd provinciaal kampioen en startte als grote favo riet in het nationaal kampioen schap doch een ongelukkig inci dent dwong mij tot opgave, eerste werd De Pauw van Ninove, ik klopte hem nog de week voordien. Inderdaad, Willy Goddaert is ie mand van wie men ongetwijfeld nog veel zal horen, een waardige sportlaureaat, een persoonlijkheid die dankzij zijn ambitie en zijn ta lent de faam van Erpe-Mere hoog zal houden op sportief gebied. Willy Raes Willy Godaert, hier samen met knapen van de Chiro, waarvan hij leider is (JR)

De Voorpost | 1978 | | pagina 10