M. C. COBRA'S: DE ENIGEMOTORKLUB IN GROOT-AALST EEN VOORSTEL: 60 KM PER UUR VOOR DE BROMFIETSERS VERBORGEN TALENTEN KRIJGEN OPNIEUW HUN KANS TE LEDE De Voorpost - 12-5-1978 - 11 bondgenoten werd georganiseerd door MC Cobra's heeft de zon en veel lift Dat er in de vergaderingen van M.C. Cobra's over zinnige dingen gediskussieerd en gesproken wordt, pogen wij te bewijzen met vol gend artikel. Het is een voorstel en dus (nog) geen wet. Aanleiding hiertoe was de vaststelling, dat de ongevallencijfers in 1976 stegen met 10 Tijdens de eerste vier maanden van 1978 steeg dit cijfer nogmaals met 7 Een leeuwenaandeel daarvan wordt opgeeist door jonge fietsers en bromfietsers. België bekleedt op dat gebied trouwens de tweede plaats op een triestige lijst, (na West-Duitsland). De Belgische overheid gaat uit van de mening dat bromfietsen ge vaarlijk is en dat een tweewieler alleen passief kan beschermd wor den. Daarvan getuigt de verplichte helmdracht, die een praktisch alleenstaande maatregel is in de bescherming van de bromfietser. Momenteel voert de politie een aktie tot het opsporen van bromfiet sers die met hun voertuig sneller rijden dan de voorziene 40 kilome ter per uur. Dat is eerder een ongezonde maatregel, aldus de Co bra's. Meer zelfs: zij vinden het wenselijk dat bromfietsen tot 60 kilometer mper uur zouden kunnen lopen. De voornaamste reden daarvoor is het feit dat de bromfiets hoofdzakelijk in het stadsver keer gebruikt wordt. Dat stadsverkeer houdt door de band een snelheid van 60 kilometer per uur aan. De bromfietser die het met 40 kilometer per uur moet stellen, wordt op die manier voortdurend ingehaald door motoren, auto's en vrachtwagens. Vaak hebben die voertuigen te weinig plaats om veilig voorbij te steken zodat de meesten rakelings langs de bromfietser scheren. De beste oplossing zou hiervoor inderdaad zijn dat op plaatsen waar geen fietspaden aangelegd zijn, en de bromfietser dus de straat moet delen met de andere 60 kilometer rijdende voertuigen, hij diezelfde snelheid zou kunnen aanhouden. De bromfietser zou veel minder ingehaald wor den en zo zouden ongetwijfeld heel wat ongevallen en valpartijen kunnen vermeden worden. Op die manier kunnen de bromfietsers in de stad, op plaatsen waar een snelheidsbeperking van 60 kilometer bestaat, ontheven worden van het verplicht gebruik van het fietspad. Dit zou dan voorbehou den blijven aan fietsen en snorfietsen. Aldus zouden inhaal- en kruisingsmaneuvers veiliger kunnen gebeuren. Fietspaden worden veelal gebruikt door tweewielers uit de beide richtingen. Heel wat valpartijen zijn al veroorzaakt door fietsers die in paniek geraken wanneer ze het plotse geluid van een bromfiets naast zich horen opdagen. Deze idee heeft helemaal niets te maken met sportiviteit, noch met het dalende verkoopcijfer in de bromfietsenindistrie. Het wordt alleen maar ingegeven door het gezonde verstand. En nu even afwachten om te zien of de minister van verkeerswezen evenveel verstand heeft. Wie weet? R. Devijver Met deze vierde editie van de organisatie «Verborgen talenten stellen ten toon» kunnen we stilaan gaan spreken van een traditie. Dus ook dit jaar zullen een aantal Ledenaars met Lèe-ommegang de kans krijgen hun vruchten van noeste arbeid in de vrije tijd te tonen. Het is dan ook een lovenswaar dig initiatief dat destijds genomen werd door het gemeentelijk Feestkomitee en waarbij zich nu ook de gemeentelijke Socio-Kulturele Raad aangesloten heeft. Op een vergadering met de toonstelling niet uitgebuit mag Leedse kunstenaars, heeft de heer De Cremer, voorzitter van het Feestkomitee, de organisa tie voor dit jaar toegelicht. Hij verduidelijkte ook nog eens het opzet van deze tentoonstelling, dat er op neer komt dat het een ekspressie is van hóbby- mensen die hun hobby toewij den aan de kunst van het teke nen, schilderen en smeden Verder wees voorzitter De Cremer er nog op dat de ten- worden tot een kommerciële zaak. Een heel terechte op merking, maar we vrezen dat daar in de praktijk weinig zal van weer te vinden zijn. De voorzitter zegde ook nog ver heugd te zijn omdat er van jaar tot jaar verbetering te merken is bij de verborgen talenten, toch wel een heel positief punt. Er zullen dit jaar werken te zien zijn van negentien Leedse kun stenaars. Met name: mevrouw Victor De Gent uit Smetlede: de heren Walter Regniers uit Wanzele en Jorissen uit Lede; mevrouw D'Haese - De Geyter uit Lede; de heren Augustijn Matthijs, Paul Vereecken, Frans De Prez, en Marcel Ver- geylen allen uit Lede; uit Wan zele de heer Luk Cannoot, uit Lede de heren Frans Annaert, Frans Verschelden, Robert Hoogewijs; de heer De Meyer uit Oordegem; de heren Johan Bosman, William Verbraecken, en Alois Bruylandt uit Lede; uit Impe de heer Georges De Moor en uit Wanzele de heer Luk De Schoenmaker. Iedere eksposant zal zich hoe ven te beperken tot een tiental werken. De opening van de ten toonstelling zal plaatsvinden op zondag 21 mei*om 10 uur. Deze tentoonstelling gaat uiteraard door in het Kultureel Centrum en zal openzijn op de volgende dagen en uren: Zondag 21 mei 1978 van 10 tot 12.30 en van 16 tot 21 uur. Maandag 22 mei 1978 van 18 tot 21 uur. Dinsdag 23 mei 1978 van 10 tot 12 en van 18 tot 21 uur Woensdag 24 mei 1978 van 18 tot 20 uur Donderdag 25 mei 1978 van 18 tot 21 uur. Zaterdag 27 mei 1978 van 18 tot 21 uur. Zondag 28 mei 1978 van 10 tot 12 en van 15 tot 21 uur. We wensen in ieder geval aan al de eksposanten veel artistiek sukses maar dan zonder kom- mersieel inzicht MON D.G. toelating verleend. Toen de Engelse en Franse motorrij ders hun tenten aan het op slaan waren, verschenen 2 overvalwagens van de stede lijke politie. Zij waren opgeroe pen door een anoniem tele foontje. Terwijl de eigenaar var het terrein aanwezig was kwam de derde overvalwager toe. De vreemdelingen moch ten daar niet kamperen omdat het geen wettelijke kamping be trof, waar geen sanitair voor zien was De organiserende Cobra's waren verbolgen: waarom liet men die buitenlan ders niet voor één nachtje op bedoeld privê-terrein verblij ven? Waarom voorziet de stad Aalst niet een kampeerterrein? Dat onze Aalsterse Cobra's echt verveeld zaten met dit voorval is begrijpelijk. Met veel moeilijkheden hebben ze hun buitenlandse vrienden dan on dergebracht op een kamping, 30 kilometer verder, te Overmere-Donk. Tenslotte liep alles nog goed af en hebben de leden weer de glimlach op het gelaat. Iedere week organiseren zij een rally of een concentratie. Zij doen een trip naar de Ardennen, naar Engeland of Duitsland. Dit gebeurt steeds in klubverband. Soms zijn er mensen die alleen rijden. Zo is de voorzitter met nieuwjaar naar Luik gereden. Richard Meert reed door de gie tende regen naar Corroy-le- Chateau, bij Waver. Er zijn ook kompetitieritten tegen andere klubs voorzien. Dit neemt ech ter niet weg dat de vriend schappelijke sfeer blijft be staan! De Buffalo's van Lede en de Aalsterse Cobra's werken sa men en hebben zelfs reeds plannen om samen filmavon den (vooral over motoren) en T-dansants in te richten. Nog een bewijs van de vriendschap onderling is het geknipper met de lichten of een handzwaai, wanneer twee leden elkaar op de weg kruisen. Iemand die met een defekt aan de kant van de weg staat kan er zeker van zijn geholpen te worden, zon der enige tegenprestatie noch vergoeding Zo had de onder voorzitter eens 'n panne nabij Oostende: een lekke band. Verscheidene motorrijders stopten, maar konden niet hel pen. Tot er een Engelsman voorbijkwam. Hij had een zij span. Hij hielp met 'n nieuwe binnenband. Samen hebben ze meer dan een uur gewerkt, maar het enige wat moest ver goed worden was de binnen band. Dit vinden de leden van Ongewoon spektakel vóór het Volkshuis: 200 gejekkerde motorrijders de Cobra's volledig normaal. Zij helpen ook vaak pechvogels langs de weg. De leden van M.C.Cobra's zijn niet alleen uit het Aalsterse: de vereniging heeft leden van Schaarbeek. Jette. Merchtem, Sint-Denijs-Westrem en zelfs een Nederlander uit Den Haag. Dit bewijst eens te meer dat het hier gaat over een vereniging met een goede werking. De Cobra's gaan zich (reeds na zes maanden bestaan) laten aansluiten bij de Belgische Mo- torrijdersbond. (B.M.B.) Zij rijden wel op het middenvak van de autosnelwegen, soms tot ongenoegen van de auto mobilisten. Zij hebben hier ech ter wel twee goede redenen voor: het rechtervak vertoont vaak spoorvorming en is glad door allerlei olievlekken en dergelijke. Soms willen auto mobilisten de motorrijders van de baan duwen, sommigen moeten er niet van verschieten dat deze op hun beurt agressief worden, niet in de betekenis van we gaan eens vechten, maar wel doorverve|end-tegen worden. Tot slot bekloeg onze woord voerder er zich over dat de stad Aalst geen sympatie betoont aan hun vereniging: reeds vier, vijf maand geleden werd een cross-terrein aangevraagd om te oefenen of om te leren rijden. De Cobra's hebben nog steeds geen antwoord gekregen uit die hoek. Het bestuur wil steeds nieuwe leden aanvaarden. Dit kan op volgend adres: Georges Draps, Diepestraat 142, of ie dere vrijdagavond vanaf 20 uur in Jeugdhuis Tanu. R. Devijver doen op die manier én aan toe risme én aan sport. Iedere klub organiseert jaarlijks één of twee rally's of vaste koncentra- ties. Dit zijn toeristische tochten van 70 tot 1000 kilometer. Het is een internationaal treffen, waar veel gepraat wordt en waar men elkaar de opgedane ervaringen meedeelt. De klub heeft deelgenomen aan de 2de zwaarste rally van Bel gië: de nacht van Oostende. De 50 cc-moto's vertrokken om 15 uur en de zware motoren vertrokken om.17 uur. Zij kwa men in Oostende samen om te vertrekken voor een rondrit van ongeveer 300 kilometer, tijdens dewelke verschillende proeven dienden afgelegd te worden: zaklopen, «trottinet-rijden» en vele andere. Het is een zeer zware rally, omdat de deelne mers de hele nacht moeten rij den. De klub heeft reeds zeer veel prijzen in de wacht gesleept. Wij noemen er maar enkele van op. Toen ze de eerste maal meereden te Lede, tijdens een jumbo-treffen behaalden ze de negende plaats in het nationaal klassement, maar daarnaast de eerste plaats van de 50- cc's. In Eeklo behaalde Filip Vermeir de eerste prijs tijdens het Kersttreffen. Te Hove, tijdens het lentetref- fen, kregen ze de eerste plaats bij de 50-cc's en een tweede rangschikking in het nationaal klassement «vrije keuze» Deze uitslag werd ook behaald te BuggenhoutDe Cobra's zijn gestart sinds november '77 en tellen momenteel 44 leden. Elke vrijdagavond om 20 uur vergaderen zij in het jeugdhuis Tanu. Zij bewezen een zeer degelijke club te zijn door reeds een eigen koncentratie te kun nen inrichten. Zij bewezen hierdoor geen motorbende te zijn, die als enig doel heeft uit te rijden met messerren kettingen om de grote-jan uit te hangen: zuipen, vechten, kafées kleinen en noem maar op. Inte gendeel: de Cobra's hebben op 5 mei een lid, juist om deze re denen, de laan uitgestuurd. Hij maakte de goede naam van de vereniging "kapot door te spre ken over de «Cobra-bende». Door dat lid te verwijderen nam het bestuur een wijs besluit. Op 30 april organiseerden de Cobra's een treffen te Aalst. Dit was een speciaal gebeuren: de eerste keer in de streek. Hon derdtachtig deelnemende mo tors reden een tocht van onge veer 90 kilometer en dit on danks de slechte weersvoor spellingen. Het werd een grote, vriendschappelijke bijeen komst. De mensen die toe kwamen, kregen een prachtige herinneringsmedaille, een pakje Belgische frietjes met stoverij, een gratis deelname aan de tombola en twee grafi sche drinks. Het Jeugdhuis Tanu gaf (als blijk van waarde ring) als supplement aan elke deelnemer een gratis avond maal bestaande uit boterham men met gehakt. Dit alles ver diende de waardering van de deelnemers, zij kregen zeer veel in vergelijking met andere rally's. Voor de buitenlandse deelnemers werd een kam- peermogelijkheid voorzien op een terrein in de Rozendreef. Dit terrein is privébezit en de eigenaar had een schriftelijke De paarden gestald tegen een muur. Straks gaan de motoren weer hinniken goed humeur als Er staan enkele tientallen kilometers voor de boeg. De motoren ronken ongeduldig In Groot-Aalst, een stad met 80.000 inwoners, was geen goede motorclub. Een paar vrienden wensten een klub te stichten. Het voorlopig bestuur (over een maand wordt het de- 3-finitieve bestuur gekozen) be staat uit Georges Draps. voor zitter en penningmeester, en William Ceuppens, ondervoor zitter en sekretaris. Al vlug kreeg de nieuwbakken vereni ging een probleem: een be- paald lokaal weigerde de toela ting te veraaderen. Maar zij vonden jeugdhuis Tanu be reid hen op de proef op te ne men. Ondertussen hebben de leden bewezen dat het hier gaat over een klub en niet (wat men vreesde) over een bende met slechte bedoelingen. I De Cobra's zijn er fier op dit voldoende bewezen te hebben S en zullen jeugdhuis Tanu nooit meer verlaten! De motorklub is niet partijgebonden en neemt graag alle kandidaten als lid op. Het bestuur werd ondertussen reeds aangevuld met een road-captain: Guido Brewee Zijn taak bestaat erin de kaart te bestuderen en samen met het bestuur te beslissen waar heen gereden wordt. Hij moet de weg uitstippelen en de groep voorrijden. De road- captain is de hoofdverantwoor delijke tijdens rally's De voornaamste bedoeling van de Cobra's is verscheidene personen met eenzelfde hob by. in casu motorrijden, samen te brengen. Aldus wordt er ge- sproken over de verzorging van 1 hun lievelingsmachien, ze wer- P I ken er samen aan en vertrek ken in groep om te rijden. Zij 'e jongens, maar met een Itari van koekefrrood: Motorklub MC Cobra (EL) Het eerste -treffen- dat

De Voorpost | 1978 | | pagina 11