Pre-geselekteerde William Tackaert: Een geboren winnaar ben ik niet, strijdlust is mijn kracht" Daar is dan de nieuwe lichting" met ,Frankie Spaerkeer, Marc Van Nuffel, Kris Heyman en Marc Van Lierde SPORTMAGAZINE Nieuwelingen Dameskoers te Baasrode Nationaal sportfeest voor fninder-validen to Lebbeke JUNIORES 22 Nele Dhaene won de vrouwenkoers te Baasrode. Ieder jaar klimmen verscheidene met goeie voornemens volgepropte jongens op de racefiets. Ze hebben Merckx zien koersen, hoorden sterke verhalen over Fred De Bruyne en Rik Van Looy, lazen over Rik Van Steenbergen en de «Flandriëns». Velen hebben aldra begrepen dat ze het ergens anders moeten zoeken. Anderen menen dat ze het kunnen. Winnen, finishen vooraan en doen alles wat in hun macht ligt om een "ve dette" te worden. Doch na enkele jaren is de "grote schifting" voltrokken. Ont goocheld gooien de meesten de fiets met het "krom stuur" in de hoek. De blijvers kunnen eventueel doorduwen naar de top. AI is die erg smal. Maar wie niet waagt, niet wint. Ook de superkampioenen van vandaag zijn ooit als piepjong nieuweling begonnen. Bij de jongste lichting zitten weer enkele kereltjes die meer kunnen dan de figuranten. FRANKLE SPAERKEER won te Sinl-Amandsberg en was in "zijn" Berlare 9e. Marc Van Nuffel bleek te Sint-Lievens- Houtem de beste en was ver der 6e in Sint-Amandsberg en voor MARC VAN LIERDE stak er te Moerbeke-Viane een palm in- KRIS HEYMAN reis de naar het Waalse Mettet en kraaide daar de hoogste noten. Voor RONNY METTEPENNIlj GEN werd het een 2e prijs Sint-Maria-Oudenhove wa JIMMY CORNELIS 3e wa Voor Jimmy was het ook Berlare een "goeie dag": da finishte hij als nr 2. RUI VAN 1MPE kwam uit Sin Amandsberg met een 4e pri naar huis. DIRK HEIRWI deed het 2 keer meer di behoorlijk 5e te Berlare i 7e te Zandbergen. Voor JA DE SMET werd het te Ban brugge een 7e prijs. RONN WESTELINCK eindigde i Berlare als nr 7. LUC POPP was in Sint-Amandsberg 8e t 10e in Berlare. Voor BRUNI CORNELIS werd het een 11 prijs te Bambrugge. uit. William won en ie sup porters waren zo tevreden dat ze hem niet zonder palm naar Zele lieten terugkeren en er één gingen kopen.». Maar over overwinningen maakt William zich niet druk. Hij heeft voor zichzelf uit gemaakt, dat hij een tikkel tje speed ontbeert in d9 laat ste meters en hierdoor nooit het aureool van een /.egeko- ning zal dragen. «De eindzege dn de Ronde van Zeeuws Vlaanderen was pas mijn 34e zege in mijn carrière. De eerste drie seizoenen geraakte ik maar aan drie overwinin gen. Van 1975 af of mijn laatste juniores seizoen ging het plots beter 7 palmen bij de juniores en nog 2 bij de liefhebbers. In 1976 werd het soldaatje spelen en toch won ik nog zeven keer. Van 1977 verwachtte ik veel Maar rug pijnen kwamen stokken in de wielen steken. Met 10 zege pralen, waaronder de West- Vlaamse Trofee, werd het nog een goed seizoen. Maar nu staan de verwachtingen hoog gespannen en dit is tot hier toe goed uitgekomen. Ik kwam reeds zes keer als eer ste over de meet en de Om loop v. Midden-Vlaanderen en de Ronde van Zeeuws Vlaan deren zijn zeker de blikvan gers op mijn palmares. Daarnaast blonk ik uit in de zware voorjaarsklassiekers. Dit is voor mij de grote ge noegdoening, waardoor ik mijn wielertoekomst roos kleuriger tegemoet zie.» BIOLOGISCHE VOEDING Sedert het begin van z'jn carrière heeft William veel aandacht besteed aan rust en verzorging en heeft hij nooit geforceerd gereden. «Ik ben ieder seizoen beter geworden en ik voel nu dat ik over veel kracht beschik. Bijzonder sedert de aanvang van het huidig seizoen. Ik kan hard demarreren en blij ven doorgaan. De kinesist verlostte mij van mijn rug pijnen en dit sterkt mij in mijn overtuiging nog meer te kunnen. Zelfs na de zware wedstrijden voelde ik dat mijn bobijntje nog niet af was. Dat was de vorige jaren wel het geval. Ik heb nog nooit boven mijn krachten gereden en dit is een reden waarom mijn peil steeds ho ger reikt. Ik kan zomaar een reeks namen citeren van ren ners die in de jongerenreeksen de overwinningen opstapelden en naar wie ik heb opgekeken als de ware raskampioenen, maar hun namen vindt men al lang niet" meer terug op de uitslagentabellen. Ik denk dat die vroeger boven hun krachten zijn gegaan. Bij mij ligt het heel anders. Ik ben heel bescheiden begonnen en heb nu pas mijn naam tus sen de beteren kunnen plaat sen. Dit is een enorm voor deel. Ik heb nog krachten te koop». Twee belangrijke redenen die zijn opgang bepalen gaat William zoeken, in eerste in stantie bij het feit dat se dert een paar jaar hij zijn vader in de dode periode helpt bij het metselen. Hij meent dat hij hiermee sterker is geworden en zijn algemene fysische toestand er beter bij geworden is en sedert vorige winter is hij zijn taak als wielrenner precieser en met nog meer overleg gaan uit bouwen «In de voorbije winter ben ik bij goede weersomstandig heden iedere dag een uur op de grote molen gaan trainen. Van groot belang als ge iets harder wilt kunnen rijden. Een positieve inwerking op mijn forme meen ik is het gebruik van biologische voe ding. Het drinken van thee bezorgt mij een lange en we Idoende nachtrust. Ik voel dat ik momenteel macht en souplesse te over heb en dat de scherpe vorm er eigenlijk nog moet komen. De goede kondiüe heb <ik ieder seizoen vrij vroeg. Ik vind dit zeker geen nadeel. Als uw naam vroeg onder de winnaars of de uitblinkers wordt genoemd blijft hij lang nazinderen in de oren van selekteerders c-n sportbestuurders». BLAUWE GARDE BIEDT VOORDELEN Vanaf begin mei zal William de Karei Van Wijnendaole. trui verwisselen voor deblau- we trui van de BWB. De blauwe garde komt onnieuw in dc wielerpelotons. De Ze ienaar denkt niet aan de kon- sekwenties die dit meebrengt. Hij is duidelijk in de run voor een laats onder de wie- lerzon. «Ik zal blijven rijden voor hetgeen ik waard ben. Ter gelegenheid van de eerste lustrumviering van sportgroef "Dynamica", organizeert deze vereniging een Nationaal Sportfeest voor Minder-valieden. Dit feest gaat door op zaterdag 20 mei vanaf 10 uur in het Gemeentelijk Sportkompleks, Albert I-straat te Lebbeke. Te 10 wordt het feest geopend door de heer Maes, voorzlttdj van de sportgroep "Dynamica". Een kwartier later vangen d' sportproeven aan atletiek, zwemmen en tafeltennis. Te 12 uur wordt er gemiddagmaald in "Ons Huis", Leo Duboisstraat. Voor de bediening zal KWB, KAV en KVG Instaan. Men is opnieuw aart sport toe om. 14 u., met slalom, basket ei); tafeltennis. Een uur later begin! het torbalkampioenschap. Ti 16 uur wordt een wedstrijd zitvolley betwist. De prijsuitreiking, welke te 17 uur aanvangt, zal bijgewoonlj worden door een afgevaardigde van de Minister van de Nederj landse Kuituur. De uitreiking wordt bovendien opgeluisterd doorj een optreden van de muziekschool "Pedro" o.l.v. de heer Pierfl D'llooghe. Vermelden we nog dat ook het Rode Kruis, Atletid Club Lebbeke ei» de Lebbeekse politie, hun medewerking verlene». aan dit Nationaal Sportfeest. (vrp)j De wielersport scheert de laatste jaren hoge toppen te Zele. Nadat Dirk Heirweg gedurende de voorbije seizoenen de blik vanger was in de amateursklasse en dit manifesteerde met selek- ties voor de Olympische Spelen en de wereldkampioenschappen, werd het vaandel nu door William Tackaert overgenomen. WILLIAM TACKAERT, medebepaler van het wedstrijdgebeuren in de voorjaarsklassiekers. William Tackaert, winnaar van de Omloop van Midden Vlaanderen William Tackaert, uitblinker in het Oostvlaams kampioenschap en tweede achter koninginnestuk De WildeWilliam Tackaert, wint als eerste Belg de vijftien jaar oude Ronde Van Zeeuws Vlaanderen. ,De nam Tackaert wordt se dert het begin van het nieu we seizoen bij de grote na- tnen uit de amateursklasse geciteerd. Een plaats in de voorselektde voor het wereld kampioenschap is een logi sche uitloper van zijn pres tatie. William Tackaert loopt niet over van uitbundigheid met zijn pre-selektie voor de wereldkampioenschappen op de Numburgring. De 21-jari- ge Zeienaar is en geboren realist. Hij meent dat hij aan de hand van zijn knap sei- zoenbegin die aanduiding verdient en verder komt het er voor hem op aan zich hard in te zetten om die selektie kracht bij te zetten en te knokken voor een plaats in de ploeg. «Alles zal afhangen van de «^uitslagen en de werklust in de koersen», meent William, «ik vind het een goed uitge bouwde voorselektde. Dat er vier Oostvlamingen inzitten zie ik niet als een handicap voor een eventuele plaats. Ik meen dat de bondsleiders zich daar niet zullen blind op sta ren. Er zijn geen Westvla mingen of Brabanders aange duid. Dus men hield geen rekening met de regionen. Waarom zouden er dan geen wier Oostvlamingen meekun nen». «Mijn eigen plaats in een definitieve ploeg zie ik eerder als de werker voor de kop mannen. Ik meen dat we het wel zo mogen stellen dat Fons De Wolf en Daniël Willems de vooruitgeschoven schakels zijn. Mij zou het alleszins niet deren me voor een kopman uit te sloven als het succes van België voor een regenboogtrui er mee ge diend fis.» Dergelijke redenering situeert wel de plaats die William zich later in de profrangen toebedeeld ziet. Hij klasseert zichzelf niet in de rij van de superstars, maar een erken ning in een outsidersrol of als goede helper spreekt hem aan. «Mijn eerste zes koersjaren hebben mij veel aanwijzingen gegeven nopens mijn moge lijkheden. Mijn start als cou reur was niet onmiddellijk een schot in de roos. Ik ver zeilde meestal in het peloton en een prijs in de eerste tien was een succes en wanneer ik tussen de eerste vijf ein digde was er reden voor uit bundigheid. In die eerste moeilijke jaren heb ik veel geleerd. Tevreden zijn met weinig heeft mij gestimuleerd om een doorzetter te worden. Ik heb me steeds gehoed voor overhaasting. Met de seizoe nen mee werden ook mijn mogelijkheden groter.» PALM KOPEN Na een eerste koersseizoen kon men in het supporters- lokaal nog geen palm ophan gen. Als laatstejaars nieuwe ling kon Tackaert in 1973 voor de eerste keer het zege- gebaar maken. Aan het eer ste succes is er een anecdote verbonden en hierover weet moeder Tackaert meer te vertellen «Te Zulte had ik het voorgevoel dat William voor de eerste keer zou win nen. Een prachtbeker in plaats van de traditionele palm was er de reden loe.. En het kwam gelukkig zo William Tackaert, donderdag winnaar te Lebbeke, is toch nog die wiemelende bende Zeelse supporters. ergens terug te vinden tusst 1 Ik meen dat men nu ineens niet op mijn wiel zal gaan rijden omdat ik een blauwe trui draag. Ook van even tuele afgunst onder de kandi daten heb ik geen schrik. De bondsleiders zullen dit zeker wel opvangen. De meeste ren ners uit de groep ken ik alleen maar van er mee te koersen, maar ik onderhoud goede vriendschapsbanden met mijn collega's wielrenners, waarom daar dan ook niet. Ik zie in de selektie meer voordeel dan nadeel. Ge kunt u als renner meer in de kijker fietsen en daar komt het toch op aan als ge be roeps wilt worden. De spon sors en sportbestuurders zoe ken hun kandidaten gemak kelijker onder de geslekteer- den. En voor mijzelf wordt het een ultieme test hoever mijn mogel'jkheden dragen. De wedstrijden die vooral in mijn hoofd spelen zijn de Ar- dense Pijl en de Omloop van Henegouwen Ik ben er van overtuigd dat dit de spring plank moet zijn voor een plaats in de basisploeg». «Ik wordt 22 op 9 augustus 1978 maar momenteel denk ik nog niet onmiddellijk om beroepsrenner te worden. Een ideaal t;jdstip zou ik half sei zoen 1979 vinden. Dan heeft hen rustig de tijd om zich aan te passen. De zwaarste brokken zijn dan verteerd». William Tackaert straalt rustige, zelfzekere indruk u Hij weet dat 1978 het ja van de grote doorbraak mo worden en hij wil dan in die optiek verder bouwei William is tevreden over h verloop niet alleen voor zie zelf, maar voor zijn oude en voor zijn talrijke suppo ters, waarvan de 160 ledt tellende klub dn Café D( Appel te Avermaat het e ponent zijn. Het geduld het vertrouwen waarmee hebben gewacht is er v beloond. Als bijkomende traktiepool hoopt William d hij de wedloop met maecen Julien Raemdonck wint VIJFTIEN overwinning! voor een racefiets. BENI betri de i kijk; Tun Glar doel Junior René De Bruecker hield de bloemen in Aalst, De Hofstadenaar Guy Bloem toonde zich te Berlare de boste junior. Zo won René De Bruecker in ZIJN Aalst de spurt aan het eind van de juniorenkoers. (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 22