Vijfmaal raak uit strafschop EINDELIJK DE TITEL VOOR EENDRACHT NIEUWERKERKEN TE ZWAAR GEKLOPT S.K. Grambergen: troepenshow Paul Vermeir blijft bij V.W. Hamme K.A.V.D.-mmiemen winnen tornooi van Exc. Puurs [Jong Lette-Turnhout 2-2 VOETBAL Beker derde klasse u. jsgs - Voetbal- sprokkels Dirk Rosez Sparta Bieggenhout Freddy Keppens BASKETBAL Panters Baasrode tweede in Oostvlaamse beker rfNet als tegen Eendracht Zele het geval was hebben de Lede- Ispelers zich zeer bedreven in het trappen van strafschoppen ge- 1 toon tl. Beurtelings maakten Mees, Van den Bossche, Uyttenhove, ■Oostcrlinck en De Neef de roos vanop de elfmeterstip. Bij Tum- I hout schoot Mertens de bal boven de dwarsligger terwijl de Neder- Jlandse doelman Bax, die door Turnhout werd getest, de zijstaak trof de stand bij de straf- ;hoppen 5-3 in het voordeel Lede luidde. Wat de wed- Istrijd Jong Lede-Tumhout zelf betrof, groeide deze, vooral voor de rust uit tot een genietbaar kijkstuk. In het half uur kwam Turnhout aan de leiding door een doelpunt van de Duitser Glanzer die bij Beringen speelt ja8( doch die met Turnhout proef- mo stoomde. Glanzer, ongedekt bij een vrijschop kon met een fikse kopbal, Van den Bossche vloe ren. Deze gang van zaken druis- Z|cjte nochtans regelrecht tegen de lc*e logika in, want Jong Lede was tot dan toe de meest aanvallende partij geweest, en was ook meer gevaarlijk geweest. Al bij de eerste aktie moest Van Hoof, Bombeke die door Lede werd getest, en na de match direkt kontraktueel werd vastgelegd, te gen de vlakte werken om een doelpunt te voorkomen. Vooral Mees, al was hij op bepaalde momenten iets te persoonlijk, vormde in die eerste periode *n haast bestendige dreiging voor de Turnhoutse verdediging. Zo zette hij in de elfde minuut drie tegenstanders weg doch zijn centerschot kon door een aan dachtige Bax, net voor de voe ten van Bombeke weggegraaid worden. In het kwartier was er een zeer goede Lede aanval waar bij de bal van man tot man werd getikt doch na een laatste aangeven van Mees kon Ooster- linck die spetterende aktie niet verzilveren. Turnhout dreigde pas in de twintigste minuut voor de eerste maal langs Poels, ter wijl Glanzer even later ook Van den Bossche op de korrel nam. In de 30e minuut beging De Neef een fout op Fransen. De vrij schop werd door de vrijstaande Glanzer ingekopt. Meteen kreeg Turnhout ook iets meer armslag. Delmulle, die net voor de rust opnieuw aan het oog werd ge wond zou nog eens de dwars ligger treffen. Lede dwong nog meerdere hoekschoppen af, doch de verdiende gelijkmaker viel pas in de 47e minuut langs Bom beke, die Bax omspeelde en prompt inschoot. Die tweede pe riode bracht ongeveer hetzelfde spelbeeld. Jong Lede was meest in de aanval doch dit kwam pas in de 75e min. konkreet op het bord. Toen maakte Uyttenhove het doelpunt. Bij de eerste te- genaktie legde Glanzer de eind cijfers vast. Hij klopte Van den Bossche met een goed geplaatste schuiver. Lede zou nog wel rea geren doch het bleef bij deze 2-2 stand. Lede testte ook Van de Velde (Mcrelbeke) en Van Boven (FC Mechelen). Vooral laatstgenoemde liet een goede indruk. Oos'.crlinck en Uyttenhove (Lede) in strijd met de Turnhoutse verdediging. (EL) Lierse-UEFA Aalst 3-1 De Aalsterse Uefa's speelden vorige zondag hun laatste wed strijd van het seizoen en konden deze niet tol een zege om buigen. De 3-0 cijfers zouden echter laten vermoeden dat Een dracht weinig of rjiet in de match was. Niets is echter minder waar. De eindcijfers vormden inderdaad een te zwaar vonnis. te de roos vanop de elfmeter- stip. Het hoeft nauwelijks te worden onderstreept dat deze tweede treffer een morele klap teweegbracht. Men begon nochtans uitstekend aan de tweede speelhelft. Lier- se werd op zijn veldstrook te ruggedrongen en was op spo radische tegenstoten aangewezen. Dit pressievoetbal leidde in hel uur tot een tegenpunt, doch er was gevlagd voor ingebeeld buitenspel. Aalst speelde daar na alles voor alles. Sonck en Boon werden nog ingebracht. Er werden uiteraard ook risi- ko's genomen en dit gaf dan aanleiding tot het derde Lierse doelpunt. En meteen was de match gespeeld. Eendracht hoef de echter om deze nederlaag niet te blozen. J.V.H. In de 5e minuut kreeg Aalst een koud stortbad onder de vorm van een own goal. Lierse dat al direkt de aanvalstrom roerde dwong een paar hoek schoppen af. Bij een van deze sloeg de bal via het hoofd van Van Hauwermeiren tegen eigen touwen. Eendracht was echter niet aangeslagen door deze vroege opdoffer, doch reageer de fluks langs Luc Sonck. De fikse kopbal van Hendrickx op aangeven van Sonck werd door een opmerkelijke save van de Lierse doelman Leysen ge neutraliseerd. In de 32e min. was het 2-0. Hulsbosch die de niet gemakkelijke opdracht had de gevaarlijke Lierse spits Seis uit de match te houden beging een vrijwel nutteloos handsspel met de zwaarste sanktie als logisch gevolg. Mertens maak- De Grembergse 3e provincialer houdt voor het ogenblik troepen- schouw. Men wil nog voor het einde van de maand mei weten over wie men al of niet kan beschikken volgend seizoen. Dit wil onder meer zeggen, wie door studies belet moet geven, wie eventueel het soldatenplunje moet aantrekken, enz... Bert Mees (Lede) aan wie de bezoekende verdediging geen gemakkelijk hanje had, is tot dicht tegen het Turnhoutse doel doorgedrongen. (EL) Voor de eerste keer in zijn bestaan zal Eendracht Nieuwerkerken volgend seizoen tot de hoogst* provinciale afdeling behoren. Het sukses lag wel al geruime tijd in de lijq van de verwachtingen en op drie wedstrijden van het einde was men zeker van de promovering. Daarna maakte Eendracht In de eindfaze nog een Inzinking door, de spelers kregen de weerslag van de tijdens het seizoen opgebrachte en zeker niet/ geringe inspanningen zodat de laatste drie wedstrijden met een negatief bilan werden afgesloten. Toch is de recente voetbal- kompetitie voor Eendracht de meest lonende uit haar reeds uitgebreide geschiedenis ge weest. De promovering die tot stand kwam dank zij een samenbundeling van alle krachten was op de koop toe het produkt van werkkracht, samenhorigheid en kameraad schap - een onmisbare fak- tor - van inzet en een onver droten ijzer v. de spelers, die op kundige wijze door trainer- speler Paul Janssens werden geleid. Paul Janssens die straks aan zijn vierde seizoen toe is. Met een kern van veertien, namelijk Schouppe, Van den Borre en Van As. broeck welke in de transfert- periode die aan het seizoen 1977-1978 voorafging werden overgeheveld en terloops ge zegd veel diensten hebben bewezen - Van Mossevelde, Demey, De Coeyere, Danny Roelandt Wachtelaer, Bruno Janssens, Muylaert. Van Im- pe, Paul Janssens, Steenhoudt, D'Haescleer en de juniores De Saedeleer Van der Biest, Ceulemans en Cardon. Reeds in de schdftingswed- strijden van de «Beker der Denderstreek», alhoewel men aan dergelijke wedstrijden toch niet teveel houvast heeft, kon men toch reeds vermoeden dat geelrood een goede beurt in de kompetitie zou maken. Dit vermoeden werd trouwens reeds beves tigd in de eerste kompetitie- wedstrijd, tegen St.-Lievens- Houtem, dat insgelijks in de plek van de ranglijst zou prijken op engen bodem met 0-2 werd geklopt. Dit eerste sukses betekende de aan loop naar een indrukwekken de reeks van wedstrijden zon der nederlaag. Dertien vorm de een ongeluksgetal voor de ploeg van voorzitter Herman Van de Velde want op de dertiende speeldag liep men te Borsbeke dat insgelijks tot de kopploegen behoorde, de eerste nederlaag van het sei zoen op. Alleen Robur en Haaltert slaagden er in die eerste ronde nog in te Nieu- werkerke iets van de koek te peuteren zodat deze met vier punten boni kon worden af gesloten, ondanks het feit dat men niet van tegenslagen gespaard was gebleven. Toch deed men in de laatste kon- frontatie van de heenronde bij het gelijknamige Appel- terre de indruk op dat het er in zat Inmiddels was men de zeer bedrijvige middenvelder Muylaert wegens meniscusJet- sel verloren en deze bleef gedurende een tiental weken afwezig. De eerste wedstrijd van de terugronde liep fali- kant uit. Er werd inderdaad verloren tegen St.-Lievens- Houtem. Men kon voor deze tweede nederlaag toch wel verzachtende omstandigheden laten gelden. Er was de afwe zigheid van Danny Roelandt en Van den Borre wegens gele strafpunten terwijl trai ner-speler Paul Janssens ge- griepeerd was. De ploeg was dus uiteraard fel verzwakt en door deze nederlaag werd de titelstrijd nieuw leven in geblazen. Eendracht bleef echter kranig doorzetten en uit de volgende acht wedstrij den puurde het veertien pun ten. Met het gevolg dat het met vijf punten voorsprong de laatste vijf matchen kon aanpakken. De inspanningen begonnen toen sporen te trek- ke in het Eendracht geheel. De concentratie verdween ge leidelijk uit de rangen. De nederlaag met liefst forfait cijfers bij St.-Gillis-Waas was daar trouwens het meest sprekende bewijs van. Die nederlaag had gelukkig geen al te verstrekkende gevolgen daar de naaste rivalen het stilaan ook lieten afweten. Door daarna van Borsbeke en Terjoden, twee derbynum mers, te winnen telde Een dracht op drie wedstrijden van het einde nog een vo) ale vijfpuntenvoorsprong. De thuiswedstrijd met Appelter- re, onbetwistbaar de beste ploeg van de terugronde, werd een flop maar toch had men de titel op zak omdat St. Lievens-Houtem op eigen veld insgelijks een stee* het vallen. Toen was de concen tratie en de inzet volledig zoek zodat men de kompetitie niet in schoonhied kon afslui ten. Dit deed echter geen afbreuk aan de verdiensten van de ploeg die omzeggens het ganse seizoen op de eer ste plaats van de ranglijst prijkt. Was de achterhoede niet altijd sekuur dan kon Eendracht bogen op de bes te en meest produktieve aan- valslijn met Van Impe als topsccorer van de reeks. Die aanval was goed voor tachtig doelpunten waarin anderdeels ook Paul Janssens en Steen- houdt hun aandeel hadden. Een der grootste troeven in het middenveld was Johan Schouppe. Met deze namen voorop te zetten doen we absoluut geen afbreuk aan de verdiensten van de an dere spelers en van de inval lers en junioren die zeker hun steentje tot het sukses heb ben bijgebracht. Zeggen we nog dat Eendracht in goede banen wordt geleid door een ijverig bestuur met voorzit ter Herman Van de Velde, endervoorzitter Frans De Pauw, secretaris Roger De Boeck penningmeester Willy Verleysen en de leden Mau rice Buyl, Polidor Verlee, Louis De Kegel, Roger De Smet, Roger De Leeuw, Al- fons De Schrijver, Rudi Van Schuurbeek, Raf Bueckens, Johnny Schollaert, Paul Bei- rens en Pierre Goossens. Ook het jeugdkomitee onder lei ding van voorzitter Richard De Clercq ondervoorzitter Gilbert Schockaert, de leden Etienne Muylaert, Antoine Van der Plas; José Van Schuerbeek, Paul Doremont, Hubert Van der Haegen en Arthur De Swaef hebben hun deel in de hoge vlucht die de klub tijdens de jongste jaren maakte. De voornaamste be trachting van Eendracht voor zijn eerste seizoen in eerste provinciale is uiteraard zich handhaven. Het spreekt van zelf dat men hiertoe de no dige versterking zal laten aanrukken. J.V.H. SK Grembergen beschikt over een meerderheid vim jeugd in zijn rangen en heeft in dat opzicht dan ook af te rekenen met eventuele studiebezighe den van zijn spelers. Indien men over iedereen kan be schikken, waarop men thans rekent, worden er geen nieu we gezichten aangetrokken. De Grembergse clubleiding is immers van oordeel dat de ei gen jeugd in staat moet zijn volgend seizoen een beter fi guur te slaan. Dat is een standpunt dat mogelijks te verdedigen is. Toch willen we er op wijzeq dat de club een paar moeilijke jaren achter de rug heeft wat betreft resulta ten. Dat heeft voor gevolg dat de belangstelling voor groen wit, bij voetbalminnend Grem bergen enigszins is teruggelo pen. Voor SK Grembergen is het thans meer dan een nood zaak dat een beter seizoen wordt gemaakt. Kan men dat bereiken met het eigen mate riaal ofis het soms niet aan gewezen op het aantrekken van één of meerdere gerouti neerde krachten Als oud-voetballer moet voor zitter Burghgraeve dat zeker beten weten dan gelijk wie. In dat opzicht heeft die zeker van niemand lessen te ontvan gen. Toch wil hij ook de me ningen kennen van de spelers en daarom is %en algemene vergadering voorzien op don derdag 18 mei in het clubhuis op het terrein. Dat kan een verrijkend gesprek worden, waaruit men konklusies kan trekken. E.D.M. Voetbal kalender Nationale eindronde dames Kamillekes Aalst-Jupille (terr. Nieuwrode 13.5 14 u.) Eventuele afdaler 3e prov. Sp. Appels - Nukerke (14.5 15 u. terr. Balegem) Eventuele klimmer 4e prov. Dikkelvenne - Herdersem (14.5 15 u. terr- Bavegem) Eendracht St.-Gillis kon voor zijn wedstrijd van zondag geen beroep doen op doel man Dirk Rosez. Deze tui melde in zijn woning van de trap en brak hierbij een pink. E.D.M. Roland Delsin S.K. Lebbeke heeft het kon- trakt van Roland Delsin verlengd voor een periode van drie jaar. Eerder stond deze voetballer al onder kontrakt. E.D.M. Een voetbaltornooi georga niseerd door de Brusselse club Evere waaraan naast Veurne en Sparta Appels nog door vijf Henegouwse ploegen werd aan, deelgeno men werd gewonnen door Sparta Buggenhout De Buggenhoutse fanion- ploeg won twee wedstrijden en de finale E.D.M. De Buggenhoutse voetbal ler Freddy Keppens pas ge huwd en verhuisd naar Lo keren geniet de belangstel ling van enkele Waasland- se clubs. Deze week werd hij door Lokerse S.V. aan een test onderworpen. EDM. Paul Vermeir blijft bij 1ste Provincialer VW Hamme. De Hamse middenvelder Paul Vermeir heeft besloten het kontrakt met V.W. Hamme met een jaar te verlengen. De Oudegemnaar, waarover we een paar maanden geleden een uitgebreide reportage brachten, tekende opnieuw voor; een periode van een jaar. Hij is immers van oordeel dat zijn ploeg, mits het aanwerven van enige versterking, volgend jaar een belangrijke rol kan spelen in de hoogste provinciale afdeling. Alhoewel een paar ploegen naar deze 21-jarige voetballer Infor meerden heeft Paul Vermeir het zekere boven het onzekere genomen. "Ik heb hef goed in Hamme en daarom heb ik geen ogenblik getwijfeld om mijn verblijf te verlengen" aldus de Oudegemnaar. E.D.M. De Dcndcrmondse miniemen hebben zich vast weten te onder scheiden in een voetbaltornooi georganiseerd door Excelsior Puurs. Naast de organiserende club werd er verder nog aan deelgenomen door Wlllebroek, Beerschot, RC Mechelen, Bornem, KV Mechelen en Boom. De K A.V.D.-minlemen, die eerst RC Mechelen met 3-0 cijfers wipten, schakelden In de finale hun kollega's van FC Boom met 3-1 cijfers uit. Werner Uytersprot nam 2 doelpunten voor zijn rekening terwijl Jan Van Herrewegh* een 3e voltreffer lukte. De jeugd geeft blijkbaar hef goede voorbeeld bij K.A.V.D. Een algemeen proficiat voor deze allerkleinsten. E.D.M. Voor kandidaat-kampioen Panters Baasrode waren de eindwed- strijden voor de Beker van Oost-Vlaanderen een ideale gelegen heid om de konditie te testen met het oog op de twee resterende kompetitiewedstrijden voor het kampioenschap. Panters staat eigenlijk al met twee benen opi een hogere trede^ De thuiswed strijden tegen hekkensluiter Reinsert en tegen promotiekandidaat Bazel moeten normaliter twee overwinningen worden en dan is de titel ook nog binnenschot. wist Baasrode dat ze de be zoekers niet zouden mee krijgen 59-40. Schelde hield Miel Van den Broeck uit de match en ook Putteman kwam niet aan zijn gewoon rende ment. In de 2e helft probeerde Col- pin nog iets te forceren en Willy Van den Broeck was de regelmatigste. Wedstrijden Pant. Baasr. - Wasocub 121-94 Colpin 4-8; Laday 7-2; Miel Van den Broeck 22-9; Willy Van den Broeck 4-10; Putte- vens 7-4 man 17-23; De Beule 0-4; Ste- Schelde Gent - P Baasr (+10) 114-81 Colpin 6-17; M. Van den Broeck 0-8; W. Van d. Broeck 10-6; Putteman 12-4; Stevens 2-2; Wellekens 0-2; De Beule Panters heeft momenteel 4 verlieswedstrijden uit 24 mat chen en Bazel en Wasocub ieder 5 verlies beurten. In de halve finales om de Beker van Oost-Vlaanderen nam Panters duidelijk de maat van Wasocub Waasmunster. Aan de rust hadden de jongens van trainer Frans Van Dries- sche reeds een 61-46 voor sprong. Inzonder Miel Van den Broeck was onstuitbaar en Rie Putteman was de heerser on der de ringen. De 121-94 Pan ters zege spreekt voor zich zelf in verband met de waar deverhouding. In finale moest Panters het opnemen tegen 3e klasser Schelde Gent. Aan de 10e min hadden de Gentenaars de 10 punten voorgift bijna opge haald 27-30 en aan de rust

De Voorpost | 1978 | | pagina 23