WISSELBEKER VOOR S.K. LEBBEKE Elfde juniorestornooi van K.A.V. Dendermonde Mare Vereecken topscoorder Onderscheiding voor Tony Collewaert FAIR PLAY VOOR RUDY CRETS H. 7 K.A.V.D. 24. Ze hebben met zijn allen loon naar werken gekregen. Het ganse junioreselftal van S.K. Lebbeke. Het beste team onder de acht deelnemende ploegen in het elfde juniores- tornooi ingericht door KAV Dendermonde. Zonder onder scheid hebben ze van in hun eerste wedstrijd gewerkt, gewroet en gevochten om de finale te bereiken. Jan Ver hulst, Ernie Sanders, Luc De Meersman, Hugo De Schrij ver, Dirk Van Den Abbeele, Herman Van Langenhove, Johan Pieters, Jan Vermeir, Luc De Waegeneer, Mark Vereecken en Frankie Van Den Broeck verdienen welge meende felicitaties. Ze hebben hun doel bereikt. Ook de finalewedstrijd tegen 't toch niet te onderschatten Vigor Wuitens Hamme werd een zege. Öververdiend dan nog wel. De wisselbeker geschonken door de stad Dendermonde berust thans op het Konkelgoed te Lebbeke. Wat een eer, een eigendom „van 't stad" een jaar lang in bezit mogen houden. V.W. Hamme komt zeker niet onverdienstelijk uit het tornooi. Na S.K. Lebbeke was het on tegensprekelijk de beste ploeg. Kortom twee waardige finalisten die ook de toeschouwers waar voor hun geld aanboden. KAVD als derde geëindigd, ontgoo chelde enigszins. Van voetballers die geregeld lid zijn van het fanionelftal had men wellicht meer verwacht. Globaal genomen werd het elfde juniorestornooi een geslaagde uitgave. Het organiserende jeugd- comité van KAV Dendermonde zorgde ervoor dat de organisatie deze keer op perfecte wieltjes Topscorer Mare Vereecken (SK Lebbeke) Zonder rekening te houden met de series strafschoppen die na een gelijke stand over winst of verlies dienden te be slissen, is de Lebbeekse midvoor Mare Vreeckcn afgetekend als topscorer uit het tornooi gekomen. Hij totaliseerde vijf doelpunten. Vijf doelpunten Mare Vereecken (SK Lebbeke) Twee doelpunten De Schrijver en Van Langenhove (Lebbeke) Abbeel (Zele), Van Praet (V Hamme) Eén doelpunt Frans Peeleman en Chris De Backer (St. Gillis), De Heyn, Van Buyten, Pelentan, Rooms (Hamme) Spanoghe, Crets, Gobel en Braecke (KAVD) EDM ACHTSTE FINALES ZELE-LEBBEKE 0-4 De achtste finalewedstrijd tussen Eendracht Zele en S.K. Lebbeke is bepaald niet uitgegroeid tot een aangename ontmoeting. Er vielen heel wat grove overtredingen die zeker in een jeugdtornooi niet door de beugel kunnen. Bovendien werd er zelfs een paar keer op de vuist gegaan, maar tot ieders verwondering greep de scheidsrechter geen enkele keer in. Had die man van bij het begin met de gele kaarten gezwaaid, eventueel zelfs een rood karton- rietje getrokken, dan was het allemaal zover niet gekomen. Vooral langs Zeelse kant liepen er een paar zware jongens bij, die blijkbaar lastige opwellin gen krijgen wanneer ze op ver lies staan. Enkelen onder hen gingen zich dan ook wreken op bun Lebbeekse collega's die er blijkbaar niet zozeer door in genomen waren. Had de scheids rechter van dienst een paar van die belhamërs de weg naar de kleedkamers gewezen, dan bad wellicht niemand daar graten in gezien. Maar SK Lebbeke heeft eigen lijk niet zoveel moeite gehad om de Zeienaars een duchtige pan doering te geven. Van bij het begin was het duidelijk dat zij de situatie zouden beheersen. Vooral het middenveld was heel wat beter gestoffeerd. Niet on aardig wanneer men weet dat die plaatsen aldaar worden in genomen door het trio Jan Ver meir, Jo Pieters en Herman Van Langenhove. Alle drie zijn ze reeds geruime tijd lid van het eerste elftal, waarin ze dan ge regeld tot de uitblinkers beho ren. Vooraan kwam Vereecken opvallend adn zijn trekken. Hij scoorde niet minder dan drie doelpunten en lukte meteen een hattrick. Defensief stond S.K. Lebbeke ook flink zijn man netje. Vooral Ernie Sanders ver tolkte een reuzepartij. De wedstrijd was hooguit tien minuten gestart toen SK Leb beke al op voorsprong kwam. De Brabander had handspel be gaan en de hieruitvoortvloeiende strafschop werd door Herman Van Langenhove feilloos ge plaatst. Weliswaar kwam Zele in die eerste periode een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Dat was eerst toen Van Eetvelde nipt overkopte, nadien toen De Meersman te kort terugspeelde op doelman Verhulst en de bal bijna werd onderschept, en later toen een kopbal van Van Aever- maet tegen bet doelhout te plet ter sloeg. Net voor de rust be ging Guido De Wilde een zware fout, toen hij De Waegeneer keihard ging onderuit trappen. Het was op deze faze dat het ook tot handtastelijkheden kwam en waarbij ook enkele rake meppen werden uitgedeeld. Ook in de tweede helft bleef de sfeer geladen en kwam het ge regeld tot bitsige en bijwijlen brutale duels. Na ongeveer zes minuten in die tweede helft kon Vereecken uit voorzet van Luc De Waegeneer de stand verdub belen. Van dan af ging Lebbeke duidelijker de wedstrijd be heersen. Luc De Waegeneer kan- jerde nog eens tegen het doel hout. In de laatste vijf minuten zou Vereecken nog tweemaal na mekaar doelman Johan De Wilde het nakijken geven en metéén een hattrick lukken. Ontegen sprekelijk een verdiende zege voor Lebbeke. ZELE De Wilde Johan, Van Garsse, De Brabander, Chris- tiaens Eddy, De Wilde Guido, Abbeel, Von Eetvelde, Van De Cauter, Van Avermaet, Kaste- leyn, Goossens. LEBBEKE: Verhulst, Sanders, De Schrijver, Vermeir, De Meersman, Vereecken, Van Den Broeck, Pieters, Van Den Ab beele, Van Langenhove, De Waegeneer. KAVD-VW HAMME 2-2 (strafschoppen 3-4) De Dendertnondse juniors zijn er niet in geslaagd zich te plaat sen voor de finalewedstrijd. Ze boekten weliswaar een gelijk spel, maar werden in de straf schoppen door een voortreffelijk VW Hamme gewipt. Hoogstaand was de Dendermondse prestatie zeker niet, maar alhoewel we VW Hamme globaal beschouwd een betere ploeg vinden, kon KAVD vast evengoed zijn ge plaatst, zelfs zonder een serie strafschoppen. Toen immers R. Crets in de laatste minuut een derde doelpunt lukte oordeelde de scheidsrechter buitenspel. In de lokale middens vond men die beslissing volkomen onlo gisch. Het dient gezegd, dat ook wij twijfelden aan de scheids rechterlijke beslissing. Maar voor die man is het vast geen scne- cure een wedstrijd leiden zonder lijnrechters. Hoe dun ook het heeft KAVD de finale ge kost, want onmiddellijk na die faze floot de scheidsrechter het einde van de wedstrijd. Den dermonde nam nochtans 'n snel le start en kwam na tien min. op voorsprong na een mooi in zenden van Danny De Vos die eerst enkele tegenstrevers in de wind had geplaatst en vervol gens op het hoofd centerde van Gobel die binnenknikte. De auteur van dit eerste doel punt stond amper een paar min. op het veld. Hij was ingevallen voor de geblesseerde Dirk Ca- trysse die naar we later verna men een plaasterverband rond de voet kreeg vermits na een radiografisch onderzoek was ge bleken dat een beentje in d i> lichaamsdeel was gescheurd. Eén en ander was 't gevolg van een hard kontakt met een Ham- se voetballer. Na dat eerste doelpunt zakte het tempo ge leidelijk en ging een nochtans goed gestart KAVD nonchalant het leder rondspelen. Blijkbaar waren enkele lokale spelers al zeker dat de oogst binnen was, en men onbedreigd naar een vlotte zege zou afstevenen. De bezoekers die geleidelijk meer voet in de wedstrijd kregen sloegen echter nog voor de rust toe langs Omer Van Praet. Se conden later moesten de Den- dermondenaars opnieuw bibber- geld betalen toen Peleman, na een voortreffelijke voorzet van De Heyn, de bal, met een kracht om een stier te splitsen, tegen de dcklat joeg. Langs de overzijde kreeg Georges Schelle- kens een unieke kans, maar treuzelde te lang met de bal. In de tweede helft kreeg KAVD een strafschop toegewezen, na dat Danny De Vos in de fatale zone door Verbestel was neer gelegd. Dirk Bracke die met de penaltytaak was belast zette te zwak om, zodat doelman Van Lierde het leder terug in het veld kon punchen. Braecke die de terugkaatser voor de voet kreeg, knalde deze tweede ge legenheid meters over doel. Niet veel later kwam Dender monde uiteindelijk dan toch op voorsprong langs Dirk Bracke, maar aan de overzijde rolde Peleman een ganse thuisdefensie op en lukte metéén de gelijk maker. Bij het nemen van strafschop pen toonden de bezoekers zich beter. D'Hollander, Van Praet, Van Buyten en De Heyn lieten doelman Heyvaert geen kans. Al leen de strafschop omgezet door Peleman werd door de Dender mondse goalie gestopt. Voor KAVD scoorde Johan Spanoghe Gobel en Vernimmen. Tony Col- Iewaert besloot naast en de elf- metertrap omgezet door Schelle- kens werd door doelman Van Lierde tijdig geparreerd. KAVD Heyvaert, De Lentdec- ker, Collewaert, Gribbe, Vernim men, Bracke, Catrysse (5 min. Gobel), Spanoghe, De Vos, Schellekens, Crets. HAMME Van Lierde, Mees, Van Moeseke, Verbustel, Peel- man, Van Buyten, Van Praet, Rooms, D'Hollander, De Heyn, Peleman. Nadat KAVD tegen VW Hamme in de achtste finales niet verder kwam dan tot een 2-2 stand, en uiteindelijk strafschoppen over winst of verlies moesten beslissen stelde de Dendermondse jeugd trainer Kamiel Van Der Meersch vijf namen voorop die volgens hem best een elfmetertrap tot een doelpunt konden verlengen. Onder die vijf was ook Tony Collewaert. Ongelukkiglijk mistte Tony. Deze jonge voetballer weende achteraf als een klein kind. Begrijpelijk voor een voorbeeldige clubspeler. Toch mag Tony er niet zo zwaar aan tillen. Hoeveel strafschoppen worden er niet gemist in de hoogste voetbalklasse, in de Europacup en wellicht strak» ook in de wereldbeker. En dat zijn dan profs die maande lijks een forse wedde op zak steken. Voetbal is een sport waar enigszins wat geluk meegemoeid is. Over het geheel van het juniorstornooi krijgt Tony Collewaert van ons de volle onder scheiding. Alleen al zijn opvallende ijver stelde hem tot voor beeld. Dat hij dat ene slippertje maar vlug vergeet... EDM Het Aalst n di lelij tnd rnor n d ondi Aai 1 Tony Collewaert. <V>H, FINALE LEBBEKE-VW HAMME 3-1 Het orgelpunt, de finalewed strijd in het KAVD juniorestor nooi tussen SK Lebbeke en VW Hamme is niet alleen uitge groeid tot een sprankelende wedstrijd. Het werd bovendien een opwindende partij die daar bij een sensationele start kende. Na minder dan drie minuten hadden beide ploegen elk al één keer gescoord, of genoeg van het goede om de aanwezige toe schouwers te boeien voor het verdere verloop van de ontmoe ting. Guy Rooms was de eerste acteur om van zijn maats schou derklopjes in ontvangst te ne men. Hij had na een uitmun- H' tend inzenden van Peter Pele man in één tijd de bal onder kontrole gebracht, en voor doel man Jan Verhulst nauwelijks besefte wat er gebeurde hing de bal reeds stevig in de touwen. De jubelkreten in het Hamse kamp waren echter niet van lange duur. Nauwelijks nadat SK Lebbeke opnieuw had afge trapt en voor een foutieve tus senkomst van een Ilamsc ver dediger een vrijschop kreeg toe gewezen plaatste Hugo De Schrijver met een enorme kracht de bal buiten het bereik van doelman Van Lierde. Dat waren ontegensprekelijk twee doelpun ten van achttien karaat. Zo van die voltreffers waar men minu ten later nog deugd kan aan DERDE EN VIERDE PLAATS KAVD-ZELE 1-0 De wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen KAV Dender monde en Eendracht Zele werd voor beide ploegen blijkbaar al leen nog een formaliteit. Boven de middelmaat reikte de partij ook nauwelijks en van opwindende wapenfeiten was er helemaal geen sprake. Dendermonde was wel de betere ploeg tijdens de eerste helft en kreeg bovendien ook de beste kansen. Dot was o.m. het geval toen Danny De Vos na vier minuten een knap inzenden van een erg verdienstelijke Tony Collewaert op een haar miste. Nog tijdens die eerste helft werd een schot van Danny De Vos op de lijn weggewerkt door Eddy Christiacns. Wat later kwamen de bezoekers dicht bij een doelpunt toen Guy Goos sens alleen voor doelman Jempi Heyvaert verscheen maar in het zijnet besloot. Kort na de kamp wisseling trof Tony Collewaert die op de linksbuitenplaats flink werk verichtte nog de staak. Geleidelijk bleek KAVD zijn beste pijlen te hebben verscho- hebben. Voor beide ploegen was alles dus opnieuw te herdoen. S.K. Leb! eke dat zich aan de gelijk maker van Hugo De Schrijver blijkbaar had opgetrokken voer de tijdens het verdere verloop van die eerste helft overduide lijk het hoge woord. Alhoewel het zich een paar keer op bui tenspel liet betrappen haalde 't vooral langs Luc De Waegeneer Mare Vereecken en Jan Vermeir, geregeld gevaarlijk uit. Ook Frankie Van Den Broeck en Hugo De Schrijver maakten ge regeld een dreigende vuist. Na dat Luc De Waegeneer een ka nonbal in de richting van de Hamse deelmand had afgevuurd, uitstekend geparreerd door doel- ten. Eendracht Zele dat meer variatie in zijn spel bracht, sterker leek op het middenveld en de aanval ging verzorgen kwam een paar keer dicht bij 'n doelpunt. Dat was o.m. half weg de tweede helft toen Van De Cauter alleen voor doel de kans kreeg om af te drukken, maar het leder doorspeelde naar zijn maat Guy Goossens die de reu zekans naar de bliksem trapte. Naar het einde van de wedstrijd kwamen de lokalen terug wat meer in de wedstrijd. Met nog twee minuten voor de boeg dwong Johan Spanoghe, die voor de gelegenheid op het midden veld was opgesteld, dan toch 'n doelpunt af dat voldoende bleek voor een overwinning en een derde plaats in het tornooi. man Van Lierde, kwamen de Lebbekenaars rond de 19 min. op voorsprong. Jan Vermeir, 'n kraan van een voetballer had met een juist afgemeten door- steekpas Mare Vereecken weten te bereiken. Deze liet er geen gras over groeien om het leder over de lijn te toetsen. Nadien dwong Lebbeke nog verschil lende doelkansen af en toen dc rust inging was iedereen het eens dat de 2-1 voorsprong niet eens overdreven was. Wie had verwacht dat Lebbeke in de tweede helft zijn duidelijk veld- overwicht met eventuele doel punten zou verder zetten moest vlug zijn mening herzien. V.W. Hamme kwam blijkbaar dank zij een sterkere fysiek en een voorbeeldig doorzettingsvermo gen meer en meer in de wed strijd. Van Buyten was de eerste die doelman Jan Verhuist de ge legenheid gaf zijn talenten te tonen. Peter Peleman deed het nadien vanop 25 meter maar diens schot ging nipt naast het kruis buiten. Niet veel later mistte Van Moeseke een kans zo groot als een kerk, en kort daarop verhinderde doelman Jan Verhulst de gelijkmaker toen hij een krachtbal van Van Buy ten tijdig wist te neutraliseren. Het dient vast onderstreept dat Verhulst zich op het veld van Dendermonde in de kijker heeft gespeeld. De Lebbekenaar heeft vast kwaliteiten om uit te groei en tot een waardige faniondocl- man. Daarmee zal iedereen die getuige was van de wedstrijd 't Lebbeke dat in het laatste kwar tier uiteindelijk uit de wurg] greep van zijn tegenstander los] kwam, kreeg een unieke kant] om een definitieve afstand te verwezenlijken. Een alleen uitj gebroken Mare Vereecken knal] de evenwel in het zijne). Die] zelfde voetballer en topscoordea in het KAVD tornooi anno 197» zou pakweg tien minuten voor inrukken met een lobbal de| Hamse doelman zonder korna mentaur te grazen nemen. Met] een was de wedstrijd ook ge-j specld en werden na afloop del wisselbeker van de stad Dender monde en de schaal geschonken door KAVD voorzitter Guy Pi- ret aan bet verdienstelijkst* elftal overhandigd. 4 K.A.V. Dendermonde liet 'f vier voetballers voor een t periode van één seizoen 4 overstappen naar Sparta Ap- J pels. Dat zijn Raoul Abbeel. f Joris De Nijs, Fons De J Bock en Willy Moyson. Ju- j| 'f nior André Segers slaat JJ f voor één jaar zijn tenten 4 op in Nieuwerkerken. j| E.D.M. De Dendermondse voetballer Rudy Crets mocht na afloop van het juniorestornooi de fairplaybeker in ontvangst nemen. Dat was ons inziens alvast een goede keuze. Rudy die ge regeld met het fanionelftal aantrad tijdens het voorbije seizoen kende een bevredigend seizoendebuut, maar zou na de jaarwisseling enigszin» wat wegdeemsteren. Dat was een gevolg van een verlies aan vertrouwen. Tegen de volgende kompetitie moet de Buggenhoutenaar opnieuw zijn vertrou wen op zak hebben. Al» hij dan nog de steun krijgt van het Dendermonds publiek moet hij in staat zijn doelpunten te scoren en KAVD puntenwinst te bezorgen. Rudi Crets (KAVD) prijs van de fair-play. (V) 111'K SK Lebbeke won het juniorentornooi van KAVD.

De Voorpost | 1978 | | pagina 24