Adec Baasrode leider! 5P. NEERPELT WINNAAR -V.S. DUNKERQUOISE BIJ DE DAMES OPSTAL-PELOTE BUGGENHOUT RIJK VERLEDEN 2 I HANDBAL 7e internationaal handbaltornooi van E.V. Aalst h KAATSEN TORNOOI IOCHEWOA AALST Handbal te Lebbeke JInternationaal tornooi SAalst Sportief NIET GESPEELD! EINDRONDE MINIEMEN Verl ANGLO KOMT OPZETTEN IN 2EELS KAATSVERB0ND! jet 17e Internationaal handbaltornooi georganiseerd door E.V. Iilst werd eens te meer een voltreffer. Voorzitter Lievens en zijn uf medewerkers hadden voor een perfekte organisatie gezorgd met een finale T.U.S. Spenge (Duitsland) tegen Belgisch kam poen Sp. Neerpelt werd ook op sportief gebied recht in de roos gschoten. k schiftingswedstrijden verliepen zoals verwacht. In reeks A won IDS Spenge voor EV Aalst en in reeks B eindigde Sp. Neerpelt oor het Duitse Aachen. )e wedstrijd voor de vijfde en esde plaats eindigde met een verwinning voor het Neder- indse EMM Middelburg tegen niet zo sterke An. Paris, n de wedstrijden die de uitein- Iclijke finaleplaatsen moesten anduiden speelde EV Aalst norm sterk tegen Sp. Neerpelt n diende slechts met 12-14 het inderspit te delven. Spenge liet lachen geen schijn van kans odat de verwachte finale Spen- frNeerpelt een feit werd. 'oor de derde en vierde plaats liende EV Aalst het dan op te nemen tegen Aachen. en 4e plaats IV Aalst-Aachen 6-9 rndracht dat zowel in de schif- ingen tegen Spenge als tegen feerpelt in de gekruiste finalc litzonderlijk sterk had gespeeld deek in deze wedstrijd zijn rachtenpotentieel te hebben op- ;ebruikt. Vooral in de eerste iclft bleef Eendracht onderzijn nogelijkheden. De rust werd dan ook bereikt met een 6-3 core. Tijdens het tweede wed- itrijdgedeelte naderde Eendracht log tot 8-6 maar teveel open Inelkansen werden onbenut ge laten om het nochtans niet zo sterke Aachen te bedreigen. Eendracht diende dan vrede te nemen met een vierde plaats waar zij in feite derde hadden kunnen eindigen. Finale Neerpell-TUS Spenge 14-10 Het werd een bikkelharde fi nale waarin Neerpelt bewees welke vooruitgang zij geboekt hebben tijden het laatste sci- Waar in het verleden de Lim burgers het praktisch uitsluitend moesten hebben van hun sterke tweede lijn wordt nu zowel in snelheid als op cirkelspel ge scoord. D. Verhofstadt is dui delijk de motor geworden van de kampioenenploeg, de Lebbe- kenaar gaat nu veel minder zelf afdrukken. Neerpelt kende noch tans een slechte start, de Duit sers leidden onmiddellijk met 0-3 vooraleer de Belgische kam pioenen „in" de wedstrijd wa ren. De wedstrijd verliep nu bikkelhard, de Duitsers wilden Neerpelt duidelijk inponeren maar Neerpelt betaalde met ge lijke munt. Via 5-6 werd de 7-7 ruststand bereikt. Het begin van de tweede helft was het ogen blik waarop Neerpelt definitief toesloeg. Dirk Verhofstadt bracht de Belgische kampioenen voor het eerst op voorsprong langs een licht toegekende penalty maar vlak daarna lukte Neer pelt drie opeenvolgende breack- outs zodat met een 11-7 score de winnaar gekend was. Spenge begaf niet maar ondanks hun enorme inspanningen slaagden zij er niet meer in de Belgische kampioenen te bedreigen. Het werd een voortreffelijke finale partij in een geslaagd tornooi. Het Internationaal Dameshand- baltornooi gespeeld op zaterdag 6 mei werd eveneens een vol treffer met een finale Geleen- V.S. Dunkerquoise I. De Franse meisjes wonnen met 7-10 en ook liier diende EV Aalst vrede te nemen met een al bij al ver dienstelijke vierde plaats. Uitslagen - Dames Fort. Geleen-VS Dunkerq. II 14-4 VS Dunkerq. I-EV Aalst 14-2 Fort. Geleen-Vopsa VS Dunkerq I-Spenge VS Dunkerq. Il-Vopsa EV Aalst-Spenge Klassering Reeks A 1. Fort. Geleen 2. VS Dunkerquoise 3. Vopsa Reeks B 1. VS Dunkerquoise I 2. EV Aalst 3. TUS Spenge Finale wedstrijden Se en 6e plaats Vopsa-TUS Spenge 13-1 17-5 10-3 14-13 3e en 4e plaats VS Dunkerq. II-EV Aalst 12-8 Finale Fort. Geleen-VS Dunkerq. I 7-10 Eindrangschikking 1. VS Dunkerquoise I (Fr.) 2. Fort. Geleen (Ned.) 3. VS Dunkerquoise II (Fr.) 4. EV Aalst (B) 5. TUS Spenge (D.) 6. Vopsa (B) Heren TUS Spenge-EV Aalst 10-5 EM Middelburg-Sp. Neerpelt 7-15 TUS Spenge-Ant. Paris 17-4 EM Middelburg-SR Aachen 8-11 EV Aalst-Ant. Paris 17-5 Sp. Neerpelt-SR Aachen 20-7 Rangschikking Reeks A 1. TUS Spenge 4 2. EV Aalst 2 3. An. Paris 0 Reeks B 1. Neerpelt 4 2. RS Aachen 2 3. EM Middelburg 0 le reeks A-2e reeks B TUS Spenge-RS Aachen le reeks B-2e reeks A EV Aalst-Sp. Neerpelt F inalewedslrijden 5e en 6e plaats EM Middelburg-Ant Paris 5-21 3e en 4e plaats EV Aalst-Aachen le en 2e plaats TUS Spenge-Neerpelt Eindrangschikking 1. Sp. Neerpelt (B) 2. TUS Spenge (D) 3. Aachen (D) 4. EV Aalst (B) 5. EM Middelburg (Ned.) 6. An. Paris (F) 16-4 12-14 6-9 10-14 Het werd een belangrijk weekend voor twee van onze vooraan staande streekteams. De derby A. Baasrode - Denderbelle lokte Inderdaad heel wat belangstelling, niet ten onrechte want beide ploegen azen naar de titel. Mede door het feit dat in Hogere II, waarin Wieze Sp. aantreedt, alleg werd uitgesteld, kwam dit de belangstelling in de lagere reeksen zeker ten goede. Een grote wedstrijd is deze Baasrode - Denderbelle niet geworden. De goede start van de bezoekers (0-2) daar ge laten domineerde de thuis ploeg uitgesproken (5-2) en had bij de rust onder im puls van Peersman en De Vroe een 8-4 voorsprong be reikt. Ook na de pauze bleef de plaatselijke hegemonie ge staag en kon Denderbel'e zelfs geen aanspraak maken op puntwinst. Met deze 15-7 overwinning verstevigt Baas rode haar eerste p'aats in het klassement en komt het na duidelijk tot uiting dat de Baasrodenaren tot de sterk ste ploegen uit de reeks be horen. Hamme Zogge is de afwez'g- heid van de gekwetste Vtr- reydt nog niet te boven ge komen. Het krijgt nu zelfs de rode lantaarn in handen door een 15-8 nederlaag bij Opwijk OK. De eerste helft ging erg gelijkopgaand naar een 8-7 ruststand en werd zelfs verlengd tot 9.3. Toen stuikte Zogge in elkaar en slaagde er zelfs niet in nog een puntje te behalen. Opstal Pelote geraakte wel aan een punt voor eigen pu bliek waar Hamme SK meest al de wet dikteerde en met 11-15 het laken naar haar kant trok. In de Gewestelijke Bevorde ring verloor Gijzegem verras send op Denderleeuw met 15-7 en won Zele Durmen niot van Moorsel met 15-13. Spannend ging het er aan toe dn Moorsel Wilskracht - Denderleeuw en Zele Danny - Baasrode VA. De bezoekers waren in de slotspellen het zekerst van hun stuk en ze gevierden met 14-15. Moorsel ST verloor van Opdorp met 15-10 terwijl Gijzegem Zele Durmen versloeg met 15-11. Omgekeerde uitslag in Welle- Herdersem. Slechts één wedstrijd in La gere I op zaterdag waar Merchtem B. een monsterzege behaalde tegen Wieze (3-15). 00 zondag was het al niet veel beter want alle winnaars toonden zich stukken sterker dan hun oppositie. Erembo- degem klopte Opwijk OK met 15-4 terwijl Buggenhout slechts een spel ophaalde bij Baardegem. Terjoden deed het nog het bestHet ver loor met slechts 6-15 tegen Hamme. Uitslagen HOGERE H Wieze - Merchtem uitgest. HOGERE m Opwijk - Hamme 15-8 Baasrode - Denderbelle 15-7 Opstal P. - Hamme SK 11-15 BEVORDERING Denderleeuw - Gijzegem 15-7 Zele Durmen - Moorsel 15-13 Opdorp - Moorsel St. 15-10 Gijzegem - Zele Durmen 15-11 Moorsel WK - Denderl. 14-15 Welle - Herdersem 11-15 Zele Dann. - Baasr. VA 14-15 1 AGERE I Wieze - Merchtem B. 3-15 Erembod. - Opwijk FM 15-4 Merchtem SV - Opwijk FM 15-5 Baardegem - Buggenhout 15-1 Terjoden - Hamme 6-15 PROGRAMMA HOGERE II Wieze HOGERE m Brussegem - Opstal P (zon.) Denderbelle - Bever (zon.) Hamme Zogge - Viane (zon.) Baasrode - Opwijk OK (zon.) Hamme SK - Okegem (zon.) Denderbelle - Okegem (zon.) Opstal P - Hamme Z. (ma.) Hamme SK - Baasr. (ma.) BEVORDERING Gijzegem - Moorsel St. (ma.) Moorsel WK - Opdorp (ma.) Hamme SA - Zele Durmen (ma.) Denderleeuw - Welle (ma.) Baasrode - Herdersem (ma.) LAGERE I Erembod. - Brussegem (zat.) Opwijk OK - Baasr. JV (zat.) Merchtem SV - Wieze Sp. (zon.) Merchtem BV - Baardegem (zon.) Buggenhout - Hamme (zon.) Terjoden - Baasr. A. (zon) Opwijk FM S. - Erembodegem (ma.) Baardegem - Merchtem SV (ma.) Merchtem BV - Hamme (ma) Baasr. A. - Buggenhout (ma i Baasrode JV - Terjoden (ma.) Rangschikking HOGERE III 1. Baasrode Adec 5 4 1 13 2. Opwijk wr. 6 4 2 12 3. Hamme SK 6 5 1 11 4. Bever 6 5 1 11 5. Moerbeke 5 3 2 31 6. Opwijk O.K. 5 3 2 9 7. Okegem 5 2 3 7 8. Viane 5 2 3 7 9. Denderbelle 5 2 3 5 10. Brussegem 6 15 4' 11. Hamme Zogge 5 i 1 3 12. Opstal Pelote 5 0 5 3 Vrijdag 12 mei vanaf 19 uur I Vrijdagavond in de Sporthal Rozendreef kunnen de handbal- I liefhebbers getuige zijn van een mini-tornooi georganiseerd door Jochewoa Aalst. Voorzitter W. Verlé zorgde voor de deelname van 1 bevorderingskampioen Haachtse, de mogelijke He nationaler HBC Dendermonde en het reserveteam van E.V. Aalst. Als vierde ploeg I treedt natuurlijk Jochewoa zelf aan. De voor zaterdag 13 mei geplande handbalwedstrijd Avanti-Neerpelt, werd verschoven naar zondag 14 mei te 20 u. Vanzelfsprekend in het Gemeentelijk Sportkompleks te Lebbeke. Het programma ziet er uit als volgt 19 u. Haachtse-EV Aalst II 2° u. IHV Jochewoa-IIBC Denderm. 21 u. 3e en 4e plaats 22 u. le en 2e plaats Een finale Haachtse-HBC Den dermonde lijkt ons wel het aan kijken waard of zorgt Jochewoa voor de verrassing i» Zondag 14 mei vanaf 10 uur EINDRONDE 3e NATIONALE De eindronde tussen de tweede gerangschikten van de LFH en de VHV in casu HBC Dendermonde, kon niet gespeeld worden op 7 mei zoals gepland. Inderdaad, deze organisatie die berustte bij de Waalse vleugel werd een enorme blunder. De drie betrokken klubs, evenals de scheidsrechters waren te Namen aanwezig maar bij het betreden van de prachtige sporthal bleek dot men niet eens over handbaldoelcn be schikte. De eindronde van de Waalse jeugdkompetitie had men nog vlug naar de sporthal te Angleur kunnen over hevelen. Dit doet ons terugdenken aan de vroegere B.I1.B. waar zulke toestanden schering en inslag waren. Dc lessen lijken nog niet geleerd in het Waalse landsgedeelte. Ondertussen zal het Paritair Uitvoerend Komitee dat verga derde op 11 mei wellicht reeds een nieuwe datum vastgelegd hebben. Wordt de eindronde nu ingericht door de V.H.V. De klub werd gesticht in I960 en sloot onmiddellijk aan bij de K.N.K. Men startte in Lagere I en plaatste zich in het midden van de rangschikking, met hetzelfde resultaat in 1961. In 1962 vertolk te men een hoofdrol maar men sneuvelde op 1 punt van Baasrode na een seizoen lang zi] aan zij te hebben gestreden. Volgende ploeg werd in lijn gesteld Van; Riet Jozef, De Schrijver Roger, Blommaert Albert, Serraris Maurice, Koek Frans. Zegt sekretaris Koek: oDe volgende seizoenen bleven wa aan de top spelen met volgende spelersHeirwegh Gilbert, Bieseman August, Van Riet Jozef, De Vlieger Karei, Koek Frans. Wegens de dood van één onzer beste spelers Jozef Van Riet, tevens een geliefd speler, kregen we een morele inzinking, die gelukkig voor onze club niet lang duurde. Aalst Sportief, dc oudste dameshandbalkluh in ons gewest, is er eens te meer in geslaagd een uitgelezen deelnemersveld samen te stellen ter gelegenheid van hun internationaal tornooi. Uit Duitsland komen TSV Viktoria Mulheim en Lunehurg, Nederland is vertegenwoordigd door Eindhoven en A.V. Forma en als Bel gische deelneemsters zijn E.V. Aalst, Spado Woluwe en Neerpelt van dc partij. Aalst Sportief sluit het rijtje en mag tussen de kanshebbers gerekend worden. De wedstrijden worden gespeeld in de Sporthal Rozendreef en beginnen reeds om 10 uur. De laatste wedstrijd werd gepland om 17u.45. Als toemaatje spelen nog dc miniemen van E.V. Aalst en Aalst Sportief tegen elkaar. Ook is er een wedstrijd voorzien tussen de heren van Aalst Sportief en deze van Mulheim. i Vlaanderen Dames les voor Femina Avanti Avanti Femina-Evere 10-15 Avanti Femina is er dan toch niet in geslaagd de Beker van Vlaanderen te veroveren. Dc Lebbeeksc meisjes bleken in derdaad te fel gchandikapt om bet sterke Evere te kunnen be dreigen. Zonder de gekwetste Van San en zonder de zusjes Bleyaert verscheen er inderdaad maar een schaduw van de Avanti Femina ploeg op het terrein. Als men daarbij nog weet dat S. Van Den Broeck slechts kon aanwezig zijn tijdens de tweede •peelhelft, beseft men goed in welke ongelukkige situatie Avan ti Femina zich bevond. Aange zien ook Evere niet over al zijn effectieven kon beschikken werd de finule te Runkst-Hasselt geen grote wedstrijd. Evere nam het eerst het initiatief en leidde met 0-2 nu 6'. Dc Meersman milder de voor Avunti maar het duurde tot 4' voor de rust vooraleer Avunti Femina een tweede maal kon scoren langs K. Van Dant- mc. Met een 3-8 ruststand was dc wedstrijd duidelijk gespeeld. Tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte, nu met S. Van Den Broeck, hield Avanti gelijke tred met Evere. Via 6-10 na het eerste kwartier werd de eind stand bereikt. Scoorden De Meersman 4, K. Van Domme 2, Van Den Broeck 2, Van Den Borrc 1, Muylaert 1. HBC AJAX HBC Ajax speelt het komen de weekeinde de laatste wed strijd in het kader van de eindronde van de Bevorde- ringsploegen. De Lebbeke- nuars die reeds wonnen van Antwerp, moeten nu Hcus- den gaan bekampen en alles laat voorzien dat Ajax ook deze wedstrijd tot een goed einde kan brengen. De Lim burgers verloren inderdaad met zware 20-8 cijfers van Antwerp. Ajax volgend sei zoen dan in derde nationale? Zandvliet wint, Avanti 4e Te Lebbeke moesten de Oost- Vlaamse vertegenwoordigers Avanti en EV Aalst met een figurantenrolletje vrede nemen. In de finalepartij won EV Aalst met een goede De Letter vlot van Tongeren en legde beslag op de 5e plaats. Avanti speelde gelijk in de strijd voor de 3e en 4e plaats maar diende het onderspit te delven bij het nemen van penalty's. Resultaten Poulewedstri jden Avanti-Zandvliet 4-4 Van Gucht 3, Van Onsem 1 Avanti-Tongeren 9-4 Vun Gucht 4, Van Onsem 3, De Ridder 2 1/2 finale Avanti-Hasselt 10-13 Van Gucht 6, Van Onsem 3, De Ridder 1 3e en 4e plaats Avanti-Kapek 9-9 Van Onsem 3, Van Gucht 2, Waumans 2, De Ridder 1, Dael- man 1. Penalty's le reeks 4-4 2e reeks 5-6 Avanti speelde met Martens, Holbrecht en Van Hove, Dael- man, Van Gucht, Keppens, Hertsens, Van Onsem, Waumans, Ruysbergh, De Ridder, Vlassen- root, Van Dainme, Sanders, Ver- beeck, Van Den Broeck. Uitslagen Avanti-Zandvliet 4-4 EV Aalst-Kapek 6-9 AvantiElckerlyck 9-4 Zandvliet-Elckerlyck 13-5 Kapek-Initia Hasselt 9-11 1/2 finales Zandvliet-Kapek 7-4 Avanti-Initia Hasselt Finales EV Aalst-Elckerlyck Kapek-Avanti Pen. 4-4 Zandvliet-Initia Hasselt Uitslag 1. Zandvliet 2. Hasselt 3. Kapek 4. Avanti 5. EV Aalst 6. Tongeren 10-13 6-2 Met de aankoop van Johan Tempels kwam er een kente ring in de ploeg en speelden we mee aan de top. Vervol gens kochten we de Kinder Herman, Bouchez Femand en Van de Moortele Norbert wat al een aanzienlijke versterking was. 1971 was onvergetelijk voor Opstal-Pelote. We wonnen het kampioenschap van het gewest Dendermonde na een historische wedstrijd te Denderbelle. Wie won was kampioen. Voor meer dan 1000 toeschouwers zegevierden we met 12-15. Daarna wonnen we achtereenvolgens het kampioenschap van Vlaanderen tegen Moorsel, Ronse en Ge- raardsbergen, de halve finale van het kampioenschap van België tegen Puurs met 15-4 om ten slotte de kroon op het werk te zetten met het Belgisch kampioenschap op het terrein van Thieulaln tegen Fosses-La-Villes met 15-7. Volgende ploeg trad aan: De Plecker Pierre, Tempels Johan, De Kinder Herman, Van de Moortele Norbert, Bouchez Fernand met als reserve De Vlieger Karei. In 1973 promoveerden wij naar Hogere III als tweede stljger. Met het vertrek van De Ple cker Pierre schaften we ons de diensten aan van Verhoeven Freddy van Hamme-Zogge. We plaatsten ons steeds in het midden van de rangschikking. Met het vertrek van Johan Tempels kochten wij Van Hassel René en Steels Hugo beiden van Hamme-Zogge. In 1977 eindigden we op de 5e plaats. Voor het seizoen 1978 vertrekt De Kinder Herman naar Denderleeuw. We kochten Dirieckx Frans van Dender leeuw en Coudron Remi van Denderbelle. We treden maar met 1 ploeg op nl. in Hogere IU". De spelers Verhoeven Freddy, Van Has sel René, Steels Hugo, Dirieckx Frans, Coudron Remi, Ver- eecken Marc, Garcia Gaspard. Het bestuur van Opstal-Pelote ziet er uit als volgt Ere-voorzitterDr. Roland Du bois; Voorzitter: De Ridder Paul; Onder-voorzitter Van Den Broeck Pierre; Sekretaris Koek Frans; Schatbewaarder De Vlieger Jackie; Leden: Van Ransbeeck Gustaaf, De Vlieger Emiel; Kleuren wit-groen. (mvw) Ford Neyt en Likeuren Rub- bens blijven op eenzame hoog te en zullen onder hun bei den uitmaken wie kampioen wordt. Anglo Pils een team dat aanvankelijk ook bij de kandi daten werd vernoemd mistte de start, maar is op weg zich fiink te hervatten. De wedstrijd bij BOB wonnen ze vlot met 7-15. Tot 4-5 bleef de lutte gelijk opgaand met een 4-8 rust. Voor BOB nog een wedstrijdpunt met een 6-8 stand. Maar het tweetal Marcel Van Langenhove- André Thienpondt waren onge naakbaar vanop de terugslag en keerden onder hun beiden 12 ballen rechtstreeks over en hiertegen had de thuisploeg geen tegenzet. Op de ballodroom van Likeu ren Rubbens kon Bea Pat de score tot 2-2 in evenwicht hou den, maar moest nadien het meesterschap van Likeuren Rub bens ondergaan. Luc Heirwegh probeerde nog te reageren, maar op Remi Ydens stond er geen maat (15-5 met een 8-2 rust stand). Leider Ford Neyt ha«i bij de rust reeds de maat ge nomen van Renault Dieleman dat zonder Luc Heirwegh in het trapezium moest. De 8-2 rust stand gaf het meesterschap van Neyt weer dat gemakkelijk met 15-3 won. Klassement 1) Ford Neyt 11 p. 2) Lik. Rubbens 10 3) Anglo Pils 8 4) Bea Pat 3 5. Renault Dieleman 2 6) BOB 2. WEDSTRIJDEN zaterdag 13 mei om 15 u. Anglo Pils-Ford Neyt (Theo Wauters) Bea Pat-Renault Dieleman (Henri De Paepe) BOB-Lik. Rubbens (Marcel Claus) Kuatskluh Baasrode-Broekkant. In het handelsverbond te Lebbeke kwam kaatsclub *t Zolderken op het terrein in de Rood (V) Kruisstraat uit tegen Moderna. (V)

De Voorpost | 1978 | | pagina 25