HET GEMENE BEST VAN DE BEIDE ZOUTSTRATEN IN NIEUWERKERKEN GING HET «JAAR VAN HET DORP» OPEN KINDEREN BRITSE WEEK, BUITENKANSJE VOOR FILATELISTEN -TEKENAARS, AAN DE SLAG! WHITBREAD Alle i feeste dereei komei terswt 4 - 12-5-1978 - De Voorpost Vervolg van biz. 1 een tentoonstelling «Britse Schilder kunst» in het Oud Hospitaal (het betreft hedendaagse kunst van John Furnival, Nick Cudwordt, Rem Koolhas en Leon Krier) en in hetzelfde gebouw ook nog een postzegeltentoonstelling. Op 19 mei zal zelfs een tijdelijk postkantoor in het Hospitaal werken. De filatelist krijgt daar een biezondere datumstempel kado met als motief het embleem van de Britse week en daarbij de afbeelding van een doedelzak speler. Verder ook nog de permanente tentoonstelling van Brits antiek die loopt in de zaal Korte Zoutstraat22. Kransneerlegging De aktiviteiten vangen aan om 15 uur met een kransneerlegging aan het oorlogsmonument op het Vredeplein door Z.E. Sir David Muirhead, KCMG, CVO. ambassadeur van hare Britse majesteit in België, burgemee ster D'haeseleer. de vaderlands lievende verenigingen van Groot-Aalst. diverse personali teiten en het inrichtend komitee. Het geheel onder begeleiding van een grote Britse militaire band (2é nd. Cheshire Regi ment). Om 15u30 gaat de opening in het Oud Hospitaal door met een kwartiertje later in de stadsfeest zaal de officiële openingsplech- De Britse afgevaardigden op de perskonferentie (SJ) In het kader van de Britse week verleent ook de postzegel kring Fila haar medewerking. In de kapel van het Oud- Hospitaal zal een tentoonstelling gehouden worden van post zegels met als tema de Britse Dostgeschiedenis Op de dag van de opening. 19 mei, zal een tijdelijk postkan toor in de tentoonstellingszaal aanwezig zijn. Een datum stempel met als motief het em bleem van de Britse Week met de afbeelding van een doedel zakspeler zal er gebruikt wor den. Gedurende de ganse duur van de tentoonstelling zullen twee speciale herdenkings- kaarten met een biezondere poststempel afgestempeld worden. De ene kaart toont een panoramisch zicht op Aalst uit 1961. de tweede toont een plattegrond, van de hand van Sanderus daterend van 1644. Als zegel wordt deze van Grim bergen gebruikt. De tentoonstelling zelf geeft een overzicht van de kollekties van verscheidene vooraan staande Belgische verzame laars van Britse postzegels Er zal nagenoeg de totale uitgifte van de postzegels uitgegeven door de eilanden Guernsey, Jersey en Mann te zien zijn met daarbij nog belangrijke En gelse postwaarde stukken (gele kaarten), biezonder En gelse postzegels, inkomst stempels van Engeland naar België en voorlopers van En gelse postzegels. Een buitenkansje dus voor de postzegelverzamelaars die over een vijftigtal kaders unieke zaken zullen kunnen bewonde ren. RDW tigheid van de Britse week. 16u45 volgt dan de wandeling van de ambassadeur in de op zijn Engels versierde winkel straat. Volgt dan de opening van de tentoonstelling in de Krediet bank waarna opnieuw in het stadhuis, een spreekbeurt wordt gehouden door de heer Brou- ckaert met als onderwerp «De bindingen tussen Groot-Britan- nië en het Land van Aalst». Zaterdag 20 mei De etalagewedstrijd in de Deke nijstraten gaat van start om 14u30. Om halfvier is er dan het promenadekonsertvande Britse Militaire Band in de dekenij met als eindpunt het Brits dorp en op die plaats om 20 uur een openluchtkonsert. Zondag 21 mei Om 11 uur is er een «oekume- nische kunstmis» (Anglikaans- katoliek) in de Sint-Martinus- kerk in het bijzijn van de ambassadeur en het stadsbe stuur. De 35 muzikanten en 2 pipers van de Militaire Band konsertéren. Maandag 22 mei: dag van de dekenijen en middenstand 9u: opening van speciaal Brits- verkoopskomptoir bij Dial Dis count (Delhaize) in de Zout- straat. 19u: ontvangst van alle leden van de verschillende dekenijen en het Verbond der Dekenijen op het Brits dorp. Dat moet dan de zgn. «bolhoedenparade» wor den. Iedereen is welkom...maar met bolhoed en liefst ook een regenscherm. Dinsdag 23 mei Rijkswacht en politie worden op het Brits dorp ontvangen in de beide vorengenoemde pubs. Woensdag 24 mei 14u: openlucht-tekenwedstnja in de St. Jorisstraat (bij slecht weer in de St. Martinuskring) ZÜu: «beer and cheese party» in de pubs Donderdag 25 mei: dag van de center dekenij Verbroederingsdag voor de handelaars van de dekenij; meer bepaald van de beide Zoutstra- ten en niet het minst voor de vrienden van de St. Jorisstraat die zich nu hebben aangesloten Omdat Whitbread ofaltans de Aalsterse vertegenwoordiger ervan kwaad bloed was gezet door de ptiblii C de Voorpost van een foto van een Bass-pub en omdat wij van onze kant geen onheuse jongens zijn, deze tel 1 van de Whitbread-pub die de dorstige in het Britse 'drop village- zal uitnodigen. Men is ondertussen begonnen met het optrekken van deze pub. bij de dekenij der Zoutstraten. Vandaar overigens de nieuwe naam «Center-Dekenij». Ont moetingsplaats is het Brits dorp. Vrijdag 26 mei: dag van het toerisme 16u. tot 20 u: avondbraderij in de Zoutstraten en de St. Jorisstraat met Britse achter grondmuziek. 20u30: grafische filmvoorstel ling in de St. Martinuskring en dit in samenwerking met Ho- verlloyd en B.T.A. Elke bezoe ker ontvangt een nummer voor kosteloze deelname aan tombola (reis te winnen). Zaterdag 27 mei Om 9u30 kunstambachtmarkt op en rond het Brits Dorp (doorlopend tot 17u30). De kunstenaars zullen er hun beroep of hobby uitvoeren. Enrico Leclair zal ondermeer van de partij zijn. Om 10 uur deliberatie van de geselekteerde kindertekeningen met als tema Aalst en de Britse week, in de St. Martinuskring. Om 15u30 promenadekonsert van af het stadhuis. In de optocht stappen mee Keizer Kamiel. de Prinsencaemere, Prins Karnaval, de Bloemenfee en het feestkomitee. Er is een ontvangst op het Brits Dorp. Doorlopend treden de gekende Britse variété artisten Roland Miller en Shirley Cameron op. Om 20u30 Britse Honky-Tonk- pianoavond aangeboden door Whitbread in het Brits Dorp. Zondag 28 mei Afsluiting van de Whitbread- wedstrijd met het wegen van de paarden onder toezicht van een gerechtsdeurwaarder. Beoordeling door de jury vai etalages voor de wedstrijd. Om 16u30 optreden van Rol Miller en Shirley Cameron it Dekenij, in het Brits Dorp ei de Grote Markt. Om 20 u. konsert op zijn G door de New-Orleans Jegg Band in de feestzaal stadhuis. Kaarten te bekome het Brits Dorp (pubs) en op sekretariaat Lange Zoutst 54 aan de prijs van 150 fr. Er onderhandelingen met de I om dat optreden uit te zende Maandag 29 mei «Last but not least drink» ir pubs van het Brits Dorp. Bekendmaking van de winna van de etalagewedstrijd. Taj met publieke trekking van winnaar van de reis (dag van toerisme). RenéDeWj Het programma van de Britse Week werd tuin de pers voorgesteld (SJ) Art. 10 De wedstrijd gaat door op woensdag 24.5.1978 VAN 14 uur tot 17 uur in de ver keersvrije St. Jorisstraat en dit in openlucht. In geval van slecht weer zal de wedstrijd plaatsgrijpen in de Sint Martinuskring, Korte Zout- straat te Aalst. Art. 11 De deelnemers brengen zelf hun materiaal (potloden en/of andere bescheiden) mede en papier zoals verm onder art. 3 Art. 12 De tekeningen moei uiterlijk te 17 uur 30 afgegev worden op volgend adri Lange Zoutstraat, 27, Aalst. Art 13 Mogelijke punten deze reglementen niet vo zien zullen voorgelegd word aan het Bestuur van de dekt die in alle rechtvaardigheid beslissen. luidsversterking in deze ruimte We liepen toch even de tent uit, deels uit vrees dat deze het zou begeven, en deels ook om onze trommelvliezen even van die verschrikkelijke decibels te verlossen. Het zangkoor «St.Cecilia» o.l.v. Zuster Cecile bracht ver volgens een paar liederen, mooi verzorgd, maar ook weer verstoord door het onvermijde lijke geroezemoes in de tent. De «Apostelen» zongen een kwartier lang uit hun humoris tisch repertoire waarna het pas echt volks werd met de «Volksdanscentrale van Vlaanderen, afdeling Nieu- werkerken». Er werd voortref felijk gedanst, maar vooral bij de jongens hadden we graag een meer aangepaste kledij gezien. Daarmee was het eerste ge deelte afgelopen. Het tweede werd door dezelfde mensen verzorgd. Geïnterviewd (door Hugo Mar- coen) werden o.a. ook de heren Destaebele, uiteraard over de Draeckenieren, en Daem over de restauratie van de kerk die momenteel onderbroken werd omdat men wacht op stenen die in een atelier worden be werkt. De zegelstempel van 19 mei. Vervolg van blz. 1 de kulturele ver eniging «Liniaal», de «Volks danscentrale van Vlaanderen voor Nieuwerkerken», Chiro «Tijl en Nele». de «Christelijke Gepensioneerdenbond van Nieuwerkerken», en de «Natio nale Strijdersbond», plaatse lijke afdeling Vervolgens werden herinne ringsmedailles van de stad uit gedeeld aan de afgevaardig den van eike vereniging. Sche pen De Maght werd door Geert Neirinck (Chiro Tijl) in de bloe men gezet. Frans Wauters zei in een korte toespraak nog dat de gemeen ten moesten trachten hun ei gen aard te bewaren, hoewel ze nu één geworden waren. «Wij wensen dit te stimuleren, zei hij, en in naam van het Ste delijk Feestkomitée overhan digde hij aan Willy Van Impe het feestplaket van de stad. De reden waarom het Jaar van het Dorp in Nieuwerkerken zo laat op het jaar plaats vond was ook, zo zei ons de heer Van Impe, omdat men er een vier daagse wou van maken. Er gingen inderdaad verschil lende aktiviteiten door tijdens dit weekeinde van 5 tot 8 mei. Voor het immobilisme van de niet-deelnemende verenigin gen had hij evenwel geen ver klaring. Wel dankte hij «Leefmi lieu» en het «Feestkomitée» voor de steun De «volksavond» op vrijdag omvatte een avondvullend programma, aan elkaar ge praat door Hugo Marcoen. Zanger-gitarist Wim Verbeiren zette de avond in met enige luisterliederen, zoals werd aangekondigd. Het bleek hier evenwel om een duo te gaan, daar intussen naast Wim Ver beiren ook Eric Eelbode op de snaren tokkelt, en het twee tal zichzelf «Wimeric» noemt. Op zichzelf brachten zij erg goeie nummers, maar in die tent klonken ze toch verloren, bij zover dat het tweetal besloot in het tweede gedeelte van «genre» te veranderen. Ten slotte beperken ze zich niet fou ter tot het luisterlied, maar be wegen ze zich binnen de ruime grenzen van de kleinkunst. Kor tom: dit duo is het beluisteren meer dan waard, maar dan in een passend decor. Tweede op het programma was de «Big Band» o.l.v. Oc taaf Boone dat voor deze gele genheid uit het show-repertoire had geput. Zeer goed; maar waarom toch zo'n zware ge- Geamuseerd luisteren naar bekenden uit Nieuwerkerken (SJ) De organisatoren van de Britse week der Zoutstraten hebben elk wat wils zou je zeggen. Ook voor de kinderen die op woensdag 24 mei uitgenodigd worden naar de St. Jorisstraat om er deel te nemen aan een tekenwedstrijd. Geen beter informatie daarover dan het reglement. Art 1 De dekenij organiseert een teken- en schilderwedstrijd onder het motto: «Britse Week» en dit ter gelegenheid van de Britse Tiendaagse door de De kenij ingericht van 19 tot 29 mei 1978. Art. 2 De wedstrijd is voorbe houden aan de leerlingen van de lagere scholen van alle on- derwijsnetten gevestigd op het grondgebied van Aalst (zoals ontstaan na de fusie) en ook voor alle kinderen woonachtig in Aalst. Art. 3 leder leerling(e) kan slechts met één tekening deel nemen Het werk zal bij voor keur uitgevoerd worden op formaat 27 x36 cm. (teken- blok). Art 4 De aangewende technie ken en materialen zijn naar ei gen keuze: potlood, Chinese inkt. waterverf, olieverf, gra- vuur, hout. lino, mozaïek, batik, kollage, enz. Art. 5 De behandeling van het tema mag een totaal vrije ek- spressie zijn maar rond het tema van de wedstrijd. Art 6 Op de keerzijde van de tekening dienen in drukletters vermeld: Naam en Voornaam, geboortedatum, geslacht, leer jaar, volledig adres van deel nemer of deelneemster. Deze gegevens zullen bij het afgeven van de tekening gekontroleerd worden. Art. 7 Tegen de beslissing van de jury, uit deskundige leraars samengesteld, is geen verhaal mogelijk De weerhouden werken zullen tentoongesteld worden. Art. 8 Er zullen per geboorte jaar prijzen toegekend worden. Art 9 De prijzen, voor een to tale belangrijke waarde, zullen uitgereikt worden in St. Marti nuskring. korte Zoutstraat, Aalst op zaterdag 27.5 1978 te 10 uur De ganse avond hing er een plezierige sfeer in de tent. Toch dit: (aan het adres van de brouwerij die het materiaal le verde): waren er echt geen an dere tafeltjes beschikbaar dan deze soms in hoge mate ver roeste dingen? Wat de verdere feestelijkhe den betreft vermelden we nog de volksspelen zaterdagna middag. de vinkenzetting, het volksbal 's avonds en de na middag voor de derde leeftijd op zondag. Maandagavond ging er ter gelegenheid van de V-dag, een grootse hulde door voor de gesneuvelden, gevolgd door een gezellig samenzijn in de tent. Wilfried Lissens Het Si. Ceciliakoor o.l.v. zuster Cecile luisterde de jeestviering op fSJ)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4